NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. 20e Jaargang No. 3935 Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS Maandag 3 ovember I9i.^ HAAHLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maanden 1,2Q Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37)4 de omstreken en franco per poat 0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ote.iedere regel meer 10 Ots. Buiten het AiTondissement Haarlem ie de prigs der' Advertentien van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groot6 letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bnreanx; Gebonw Het Spaarne, iCnïiler kSuitCfïSpaarue No. <v. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der AdudnistrnUe 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lcmrens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOQM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Burean A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behal ve op Zon- en Feestdagen, Hwfdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicitó Go 1L DAUBE Co. JOHN F. JONES^ Snee.. Parijs 31Faubourg Monvmartre, DZï nummer toestaat uit aclit bladzijden. Haarlem's Dagblad van 3 Not. bevat o. a. Nederland en België, Brieven uit Berlijn, Het leven van een zwendelaar, Geheimzinnige vergif ten, Haarlemsche Frans. Bovendien behoort bij dit nummer van ons blad als gratis-bijvoegsel no. 104 van ons blad als gratis-bijvoegsel no. 113 weekblad voor jong en oud, bevattende: Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da mes; Licht en Schaduw: 't Twintigje; De dief bestolen; Van de reis terug; bene vens de gewone rubrieken, afbeeldingen, oplossing prijsraadsel en een nieuw prijs raadsel. Buiteniandseh Nieuws Engeland. In het Lagerhuis zijn; de plannen besproken om Londen ."©en geheel nieuw spoorwegnet te verschaffen. Ge heel naar wensch werkt het tegen woordig stelsel niet; er is reeds lan ger dan vandaag of gisteren sprake van een reorganisatie. De plannen maker in deze was Pierpont Morgan, die reeds een geweldig plan had ont- wikkeldl; bovendien had de Ameri- kaansche millionnair zich den politie- ken steun weten te verzekeren van ver schillende hooggeplaatste personen en een aantal Engelsche edellieden had den hun naam geleend aan de door Morgan gestichte maatschappij. Maar het plan was in Engeland door den Amerikaanschen bijsmaak niet popu lair en in het Parlement zijn de Mor- gan-plannen gevallen. Men wil wel trachten een en ander door het Londensche gemeentebe stuur tot stand te laten brengen, doch het plan is zeer uitgebreid en zoo spoedig zal er nog wel niet iets van komen. Dan moet nog uitgemaakt worden of de reorganisatie behoort tot het ressort van het rijk of van Lon den. Frankrijk. De Fransche ministerpresident Com bes heeft een bezoek ontvangen van de vertegenwoordigers der mijnwer kers-stakers. evenals een deputatie van den sociaal-democratischen Ka- mergroep. Zij deelden, den heer Com bes mede, dat men hem in de Kamer wenschte te interpoli©eren over den voortgang der onderhandelingen om de staking tot een einde te brengen. Hoewel de hoop bestaat, dat deze op den goeden weg zijn, stellen de socia listische. afgevaardigden zich toch voor de oplossing te verhaasten door op een parlementaire enquête aan te dringen over de staking. De nieuwe vereeuigiug van journa listen te Parijs, de ,,Presse Associée", heeft van een onbekenden schrijver een gift van 25,000' frs. ontvangen, met bestemming voor het pensioen fonds. De procureur-generaal bij het hof van Rennes heeft voorziening in cas satie aangevraagd van het arrest van het hof, waarbij eenige dagen gele den de heeren Carhedl, De Chamail- lardi en Le Gouvello zijn o uitslagen van rechtsvervolging. Dilt strafproces naar aanleiding ▼am het verbreken van zegels, door de overheid gelegd op congregatie- scholen, had de aandacht te meer getrokken daar een der drie beklaag den, het Kamerlid Chamaillard, den dag na de uitspraak van het Hof in de Kamer een der mannen was, dlie den minister-president aanvielen over het gewelddadig en onrechtmatig op treden tegen de inrichtingen der con gregatiën. Inderdaad stond Chamaillard te genover Combes op een sterk stand punt door het arrest van het hof van Rennes. Immers, afgescheiden van de vraag, of de uitleg, dien Combes had gegeven van do wet op de con gregatiën juist was of niet, afgeschei den ook van de motieven der tegen standers van het ministerie, helt staat na die uitspraak dan toch stellig vast, dat die wet van 1901 voor twee ledige interpretatie vatbaar was effi dat Combes niét heeft overgelaten aan den rechter, dien knoop af te wikkelen, maar met geweld.van wa penen de meening van de regeering heeft doorgedreven. Om een vonnis van den rechter uit Ite lokken, had Chamaillard de rijkszegels verbro ken. Komen de tegenstanders aan dragen met juridische argumenten, dan zien wij het verschijnsel, dat èn in de bladen èn in de Kamer de vijanden, der congregatiën hoe eerder hoe liever het debat overbrengen op politiek ifcerreim. En op politiële ter rein is Combes inderdaad de sterk ste. De Kamer heeft in de commissie van 33 leden, die de vergadering moeten voorlichten omtrent de mach tigingen door den wetgever toe te sltaan aan congregatiën, 33 leden, be- hoorendre tot de meerderheid, geko zen. Dit zal de discussie in den boe zem der commissie stellig vereenvou digen, maar of nu juist de leden der tegenwoordige meerderheid het best over da congregatiën kunnen oor- dëelen, is een andere vraag. De meer derheid had, voordat de benoeming deir commissie plaats had, door mid del van de drukpers aan de oppositie doen weiten, dat zij bereid was 8 ze tels in de commissie otver te laten aan hare tegenstanders, aan de pro gressisten dus en de clericalen, maar voor deze bedeeling heeft de minder heid bedankt. Duitschland. Van meer gewicht nog dan de lief desverklaringen van de Duitsche pers aan het adres van Denemarken is het dat men thans woorden van verzoening en toenadering kan lezen in het Slees- wijksehe oppositieblad Hejmdal, het orgaan van de Deenschgezinde leden van den Pruisischen Landdag. De linkervleugel van de protestpartij (de rechtervleugel heeft de Flensborg Avis als orgaan) bepleit dus openlijk diff voorbereiding van vriendschappelijke betrekkingen tusschen Duitschland en Denemarken. „Het tijdstip voor een toenadering tusschen Denemarken en Duitschland is, zegt de Hejmdal, gunstiger dan sedert langen tijd het geval is geweest. De verandering van régime in Dene marken (d.w.z. de vervanging van de conservatieve regeering door een libe rale) heeft nieuwe mannen aan het roT gebrach/t, die- blijkbaar een po ging willen d'oen, of een toenadering misschien een gelukkige regeling van de verschillende vraagstukken, welke tusschen beide volken hangende zijn on dringend oplossing vergen, mogeli jk zou kunnen maken. De Kroonprins zal ongetwijfeld deze aspiraties on dersteunen." De Hejmdal verwacht aan den an deren kant een tegemoetkoming van den Keizer en den rijkskanselier. Wij hopen, zoo besluit het blad, dat kroon prins Fred'erik te Berlijn de overtui ging zal krijgen dat d'e toenadering mogelijk is, en dat het in het belang van beide landen is haar te bevorde ren. Mocht de reis van den Kroon prins deze uitkomst hebben, dan zul len ook de belangen van de bevolking van Noord-Sleeswijk er bij gebaat zijn. De Duitsche pers hoopt, dat de rech tervleugel van de protestpartij het door den linkervleugel gegeven voor beeld zal volgen. Bulgarije. Eerst zoude er te Roestsjoek een groote reünie van christelijke Balkan potentaten plaats hebben. Koning Ka- rol van Roemenië, vorst Ferdinand van Bulgarije en koning Alexander met zijn veelgesmade gemalin zouden allen van de partij zijn. Maar, waar om wordt niet gezegd, beide laatstge noemden hebben er alweer van afge zien en zoo zullen alleen de Koning van Roemenië en Ferdinand elkaar ontmoeten. Maar ook dit is op zich zelf wel een piquante gebeurtenis. Ko ning Karol is de vriend van Oosten rijk, zelfs de militaire bondgenoot, zooals men nu door dé onbescheiden heid der Neue Freie Presse weet, en Ferdinand is de vriend, en heel waar schijnlijk ook de militaire helper in geval van nood, van Rusland. De ontmoeting kan overigens slechts aan den vrede ginds ten goede komen, want zij zal misschien een einde ma ken aan den nog altijd gespannen toe stand tusschen Roemenië en Bulga rije, sedert het befaamde Macedonische proces te Boekarest in 1900 bestaande. De ontmoeting draagt het karakter van een tegenbezoek van Koning Ka rn] aan vorst Ferdinand. Maar juist daarom hadden de Bulgaren den Roe- meenschen gast graag in Sofia gehad in plaats van op de grens. Stadsnieuw: Haarlem, 1' Nov. 1902. IJsclub. De Jaarlijksche alge- meene vergadering der IJsclub voor Haarlem en Omstreken had Vrijdag avond in café „Neuf" plaats onder voorzitterschap van den heer Jhr. Ch. F. van de Poll. Hit de uitgebrachte verslagen bleek, dat het aantal leden 550 bedroeg, en dat op 1 Oct. het kassaldo f2546.241, was. Daarna is de contributie geind tot een bedrag van f 1077, en van de Schietvereeniging Nimrod f200 huur ontvangen, zoodat op het oogenblik in kas is f3823. Evenwei moeten hiervan nog verschillende betalingen geschie den, o.a. f1400 aan iandhuur, zoodat men mag aannemen, dat het voordee- lig saldo over het afgeloopen jaar be draagt f 2200, waarbij dan nog komt de nog te innen contributie, van ver schillende leden, terwijl bovendien bij goed ijs nog kan worden gerekend opj een ontvangst van f2000 aan dames- en kinderkaarten. De rekening werd nagezien door de heeren Mr. G. C. Everwijn Lange en C. J. Posthuma en in orde bevonden, waarna' de voorzitter den penning meester dank zeide voor zijn gehouden beheer. Hierna stelde die voorzitter voor van de .schuld, die nog f 1600 groot is, f 800 af te lossen. Dit werd goedgekeurd, waarna de uiiloung der obligatiën van f 50 plaais had. Uitgeloot werden de nummers 76 99 113 72 41 73 S0 51 119 67 94 102 95 47 105 en 32. Vervolgens had de ballotage van 93 nieuwe leden plaats. Allen werden aangenomen. Ingekomen was een schrijven van den heer Menens, mededeelende, dat. hij zijn ontslag neemt als lid van het be stuur. De voorzitter- stelt voor den aftreden de een brief te zenden, waarin hem dank wordt betuigd voor de vele en groote diensten als bestuurslid aan de club bewezen. Wordt goedgekeurd. Ook de beer Jhr. J. A. P. Repelaer van Spijkenisse verklaarde zich niet meer herkiesbaar te stellen. De voorzitter zegt, dat het bestuur deze mededeeling voorzeker met groot leedwezen verneemt. ,,U hebt zeer veel gedaan voor. de club, aldus sprak de voorzitter den beer Repelaer toe, vele jaren waait ge afgevaardigde voor de club naar de Bondsvergadering; met dankbaarheid zullen wij dan ook sleedis herdenken wat ge voor de club zijt geweest en volgaarne bevelen wij ons in uwe vriendschappelijke gevoe lens aan" (applaus). De heer Repelaer zegt den voorzitter clank voor zijn hartelijke woorden en verklaart verder, dat de reden van zijn aftreden alleen deze is, dat hij nu eens het terrein voor jongere krachten wil vrijlaten. Daarna wordt overgegaan tot de ver kiezing van 3 bestuursleden. Herko zen worden de heeren Dr. J. Posthuma en C. J. Posthuma en gekozen Jhr. J. W. Schorer. Tot afgevaardigde naar de Alg. Ver. gadering van den Ned. Schaatsenrij- dersbond te Dordrecht op 8 Nov. e.li. wordt bij acclamatie benoemd de beer K. Th. Engelbert van Bevervoorde. Voorts wordt nog bij meerderheid van stemmen besloten dat de afgevaar digde aan het bondsbestuur zal mee deden, dat de ijselub haar terrein voor het verrijden der provinciale kampioenschappen dit jaar zal open stellen, alsmede voor het. houden van de definitieve proefwedstrijden. Het bestuur zal nog in overweging nemen of het mogelijk is, dit jaar de baan open te stellen des avonds bij lichte maan. Ten slotte wordt nog besloten dat in 't vervolg aan de leden convocatie biljetten voor alle vergaderingen zul len worden rondgezonden. Heden heeft de heer L.C. Dumont, directeur der Openbare Werken, zijne functiën aangevangen. Naar wij vernemen zal helt fornuis, dat in de keuken van liet nieuwe café-restaurant De Kroon op de Groote Markt wordt ge plaatst, f 3000 kosten. Het Stedelijk Museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis is in de afgeloopen maand bezocht door 247 personen <tegen be taling en door 293 personen zonder betaling. In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid: zijn thans naast de practische proeven van kunstnijverheid, door eenige Ne- djerlandsche artisten vervaardigd, een aantal afbeeldingen (tentoonge steld, betrekking hebbende op de ver siering der woning. Het zijn repro- ductiën der ontwerpen van een drie tal artisten die door hun eigenaardi ge oorspronkelijkheid in hun vader land en daarbuiten naam hebben ge maakt. Wij vinden er woonhuizen en kamerinrichtingen van het Schoit- sche artistenpaar mijnheer en me vrouw Charles Rennie Mockinltosh uit Glasgow, van Leopold Bauer uit We enen en van Baillie Scott uit Lon den. Vergadering van grond- werkers, beiers en zetters. Zooals we gisteren meldden zouden botvfengenoemda werklieden gislteren wederom eene vergadering beleggen (in het Café Het Centrum in de Dam straat, doch wederom, evenals den avond) te voren, is deze vergadering niet door kunnen gaan, daar de op komst weer veel te gering was. 0 n g e 1 ij k e wapens! Duistere nachten stil. Een eenzame dokter, uitgeroepen om een spoedeischend geval, marcheert in stevig en pas langs den weg. JansstraatHij nadert het. doel van den nachtelijken tochtHeeft-ie al les...? Verband... Instrumenten? Ja... Plotseling komt uit een steegje te voor schijn schieten lange figuur van een ca valerist, zwaaiend. Geen twijfel, de man is dronken, en geen twijfel voor den man of deze eenzame dokter is zijn aarts vijand ,,Ho... blm!" schreeuwt-ie. „Nou zèl je me niet meer ontgaan! Nou ga je d'r an!" Met een ruk is zijn zwaard flit de scheê, en de dokter siddert. Wat moet jë doen in zoo'n geval? Zelfs dronken menschen kunnen soms hardloopen. Wat dan? 'n Kloek besluit. Dokter grijpt in zijn borstzak, trekt z'n tang „Terug of ik schiet!" buldert hij. „Verrek, nééJij met 'n pestool, en ik... ik... met 'n sabel. Dat zijn ongelijke wapens! Da's gemeen, daar vecht ik niet tegen! Huzaar af. Dokter aferg in z'n schik. Dick. Heden zijn alhier door Geor ge Busé en Zoon, wonende aan de Turf markt de eerste sinaasappelen aan de groentenmarkt gebracht. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 455 baden. De afdeeling Haarlem der al- gemeene vereeniging voor Bloembollen cultuur vergadert op Woensdag 5 No vember a.s., des avonds ten half acht ure, in Café Brinkmann, alhier. Punten van behandeling1. 1. Ballotage van de volgende nieuwe leden: Ch. Peek, verlengde Ostadestraat 5 alhier; F. M. M. Hafkenscheid, Scho- terweg 56rood, alhier; R. Kuijper Jz., Winkel. H. van Wavexen Wasmuth. Hil- legom; K. M. Brongers, Gierstraat 71, al- bier; D. Mac Daniel, Boskoop; Y. van Duijn, Rijnsburg; H. J. Kuijper, Oranje- boomstraat 50, alhier. K. Alberts, Bos- coop. Bespreking van eventueele voorstel len voor de a.s. algemeens vergadering. 3. Het stellen van 2 candidaten voor het hoofdbestuur wegens aftreding van de heeren G. H. van Waver en en Ant. Roozen. 4. Vraagbus. 5. Verloting. Hedenberdenkt jhr. W. Ph. Te- ding van Berkhout te Haarlem den dag waarop hij voor 25 jaren benoemd werd tot burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Op 4 November zal dit fait in de gemeente feestelijk gevierd worden. Teveel turf. De heer Roog heeft bij d'e begrootingsd'ebatten in den Raad o. a. in 't mindden gebracht, dat aan de Burgeravondschool veel misbruik gemaakt wordt van turf. Hij vond daarin aanleiding om aan te dringen op toezicht op het gebruik van brand stoffen. Maai- weet de beer Roog dat wel héél zeker? Naar ons is medegedeeld stcokt men aan de Burgeravondschool met die school van den heer Kloeke uit een en denzelfden kelder. En nu zou den wij zeker deze laatste school niet van overmatig gebruik van brand- stcffen willen betichten, maar wel aan den heer Roog vragen ,hoe hij weet of zeggen kan. dat juist de B. A. S. zoo veel turf gebruikt? Ons kwam bovendien nog ter oore, dat leeraars aan de B. A. S. dikwijls in 't. geheel niet stoken, omdat het gas in de lokalen al zooveel warmte verspreidt. Misschien wil de heer Roog zich wel nader verklaren. Wij geven hem daar toe natuurlijk de gelegenheid. Ter herdenking van den Hervormingsdag werd Vrijdagavond in cle Groote Kerk een uitvoering gege ven door de Christelijke Zangvereeni- ging ,,Soli Deo Gloria", Directeur de heer V. W. Wesseïius Jr. Het kekgebouw was geheel gevuld. Tot onzen grooten spijt waren wij slechts in de gelegenheid" een zeer klein gedeelte van de zanguitvoering bij te wonen, doch wat wij hoorden, was goed. De Christelijke liederen en ge zangen werden heerlijk schoon gezon gen en maakten bepaald indruk. En was hei. niet dat de plaats waar de uiu voering gegeven werd, dit verbood, dan voorzeker zou een luid applaus na ieder nummer zijn losgebarsten. Niet minder werd het muzikaal ge not verhoogd door de medewerking van mej. J. van Breemen, die met baar glasheldere, duidelijke stem, eveneens ©enige schoone 'liederen zeer verdien stelijk ten gehoore bracht. Vermelden wij ten slotte nog dat de heer W. Ezerman de orgelbegeleiding op zich had genomen en dat de wel- eerw. heer Ds. Montyn in de pauze een rede uitsprak, dan hebben wij in 't kort een overzicht gegeven van de viering van den Hervormingsdag. Café Brinkmann. De heer Brinkmann heeft, om begrijpelijke re denen, gemeend zijne inrichting een aanmerkelijke en door de eischen des tijds gebodene, uitbreiding te moeten geven. Zooals men weet is bet perceel waarin de magazijnen der „Tailleur Moderne" waren gevestigd, bij Café Brinkmann aangetrokken. Nieuws- gieringeii pogen telkens door de wit- gemaakte ruiten naar binnen te glu ren om te zien, wat daar zooal ge schiedt. Wij hebben heden eens een kijkje genomen en ons op de hoogte gesteld van de wijze waarop Café Brinkmann voortaan zal zijn inge richt. Het winkelhuis van „Le Tailleur Moderne" dan, is, om te beginnen, in gericht tot restauratiezaaJ. Men weet waarschijnlijk, dat naar de plannen van den architect van den Ban de ver- bouwing door den beer Beccari wordt uitgevoerd. De restauratie-zaal is in éen woord; prachtig mooi betimmerd. Het zal een' rustige, stemmige, mooi in toon ge houden eetzaal worden. De stoffage, door de firma Pander aangebracht is bijzonder goed. Eikenbout is de be timmering, eikenhout zijn de eettafels en stoelen, met leer bekleed. Het ge heel wordt electrisch verlicht, voor welke verlichting de firma Heringa en Wüthrich de installatie aanbracht. Die* verlichting bestaat uit kransen van lampjes, en uit lange lijnen electrische lampjes langs de zoldering, die heel goed doen. Men zal eens zien, welk een bijzonder gezellige eetzaal dit: wordt, aangenaam voor het oog en; waar men zich recht op zijn gemak ge-1 voelt. In'overeenstemming hiermede zijn! alle gemakken die men in een goed in-l gerichte restauratie behoort aan te treffen, zooals waschgelegenheid, ca binets enz. Achter de restauratiezaal is een zaal gebouwd voor partijen, die gelegen heid biedt voor diners van minstens tachtig personen en daarachter is de tuin, waarvoor de heer Leonard A. Springer den aanleg zal ontwerpen. In deze zaal kan men dus behalve het uitzicht op den tuin, steeds frissche lucht naar binnen doen stroomen, door de schuifdeuren open te zetten. Wat er nu met de tegenwoordige eet zaal gedaan wordt? Die wordt gebruikt voor vergader zaal waaraan om de vele aanvragen reeds zoolang behoefte bestond. De keuken is ook verplaatst. De oude keuken zal waarschijnlijk aan een der tegenwoordige bovenzalen worden aangetrokken en de nieuwe keuken is nu zoo ingericht, dat die geheel geisoleerd is van andere loka len, zoodat men nergens etenslucht be hoeft te vreezen. Het nieuwe reuzen- fornuis is geleverd door de firma Graaff alhier. Op éen zaak wiilen wij nog in het bijzonder wijzen, dat is nl. op de prac tische inrichting van liet buffet. De bezoekers van „Brinkmann" hebben reeds gezien, dat bet buffet naar de overzijde is verplaatst en zeer vergroot Het buffet is thans doer een zeer ver nuftige inrichting thans bet centrum der geheele inrichting. Zoowel de geu wone gelagzaal als de restauratie en de keuken en de achterzaal staan met het buffet in verbinding, van waaruit men dus een overzicht over het geheel heeft. Een groot voordeel der huidige in richting is dat de bezoekers der restau ratie, die met dames bijvoorbeeld ko men, niet meer door de gewone zaal behoeven te gaan, of daar te dineeren, ook geen trappen behoeven te klim men, doch door de aparte ingang de zeer gezellige en smaakvol ingerichte restauratie-zaal kunnen binnentreden. Wij wenschen den heer Brinkmann alle mogeelijke succes met zijn streven en voorspellen hem de schitterende wijze, waarop de reorganisatie is ter hand genomen werkelijk een groo ten toeloop. Naar wij vernemen, is in de busjes voor de Christelijke School in de Anthoniestraat geplaatst bij parti culieren, van April tot October ont- vangen de ,som van f 131.13. Wij vernemen, dat men in't Rozenprieel thans druk bezig is, om van gemeentewege gas aan te leggen. Ongeveer 1200 aanvragen zijn hiervoor bij de directie ingekomen. J u b i 1 Heden herdacht dr. J. van Deventer, geneesheer- directeur van het gesticht Meerenberg" zijn 10-ja- rige dienstvervulling als zoodanig. Van vele zijden mocht de jubilaris tol van blijken van sympathie en gene genheid ontvangen. Heden-morgen vroeg reeds kwamen de verpleegsters en verplegers, van el ke afdeeling één. den jubilaris ten zij nen huize complimenteeren, en werd hem bij monde van de hoofdverpleeg ster namens het verpleegpersoneel een zilveren percussie-hamer aangeboden, vergezeld van een oorkonde; van het dienstpersoneel werd dr. Van Deven ter een fraaie zilveren inktkoker over handigd, terwijl verder eene groote schat bloemen van familieleden der patiënten mede zoovele sprekende be wijzen van hoogachting waren, welke men algemeen voor den directeur koes tert. De patiënten en het personeel wer den heden ruimschoots onthaald. Door de Haarlemsche P o- litie-vereeniging ..Verbetering zij os streven", is een met redenen omkleed adres aan den Raad gericht, waarin zij verzoeken in de concept-verorde ning regelende het verleenen van pen sioen en wachtgeld aan gemeenteamb tenaren nog te willen opnemen eene bc-palmg, waarbij wordt gezegd dat politiebeambten na 30-jarigen dienst op 55-j arigen leeftijd hunne aanspraken op pensioen kunnen doen gelden, eoi ten tweede de verordening, regelende net verleenen van pensioen aan wee duwen en weezen van gemeente-amb tenaren niet goed te keuren, en te vervangen door eene die behoorlijk in d'e bestaande behoefte voorziet en bereikbaar is voor de lagere ambtena- ran en beambten Wij lezen in het.,Predik- beurtenblad" dat ds. J. Wijs, predi kant te Meerenberg, emeritaat heeft aangevraagd en dat de bevestiging en intree van ds. De Stopper te Velsen za^plaats hebben op Zondag 14 Jan. De Gemeentereiniging. Voor de betrekking van hoofdopzichter der gemeentereiniging alhier, hebben zich een groot aantal sollicitanten aan gemeld. Hoeveel precies is op geen 25 te zeggen. In elk geval ver over de honderd. Een hunner heeft bij zijne sollicitatie

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1