Amsterdamsche Bear? Door ziekte GEVRAAGD Ter overname aangeboden: M 0 n t g 01 fi r e IJSCLUB voor Haarlem en Omstreken. dan geschiedt dit door Amsterdam mers. De werkelijke reden van het over wicht van Antwerpen is, dat de Am sterdamsche juweliers het vak niet verstaan, en op ouderwetsche wijze Je industrie drijven. Ten slotte zeide de heer Polak, dat als de werklieden over de grenzen betere arbeidsvoorwaarden kunnen bedingen dan hier, zij er niet tegen zullen opzien zich te verplaatsen en dan ook het zwaartepunt der organi satie zich verplaatsen zal. Dit is echter de schuld van de ju weliers. Hij gelooft echter dlat de uittocht zich slechts tot enkele juwe liers bepalen zal, wien spoedig ge noeg zal blijken, dat de meening, dat te Antwerpen de arbeidsvoorwaar den voor hen gunstiger waren,slechts een illusie was. Hoe het echter ook at, overal zullen de werkgevers een krachtig vereenigd proletariaat tegenover zich hebben. BUITENLAND. De Fransche minister van openbare werken heeft op verzoek van den ver tegenwoordiger dier stakers, Basly, een der arbiters aangewezen in den persoon van den heer Delafond, inspecteur-ge neraal der mijnen, die reeds arbiter was voor Pas-de-Calais, Voor de mijnmaat- schappijen treedt als arbiter op de heer Brosselin, inspecteur-generaal van we gen en bruggen. Maandag had reeds een bijeenkomst plaats van vertegenwoordi gers van stakers en mijneigenaars in te genwoordigheid van de twee arbiters, waarbij evenwel niet verder werd geko men dan tot eene uiteenzetting van de eischen der stakers en de salarisquaestie. Uit de stakingsstreken zelf komen slechts nu en dan berichten van vecht partijen; als gevolg van een woordenwis seling in een kroeg te Bully, Pas-de- Calais, tusschen een staker en een niet- stalcer. werd gevochten en bleef de sta ker op de plaats dood. Te Drocourt werd een schildwacht, die bij een mijnschacht op post stond, door een steenworp gekwetst. Te Marles had den drie aanhoudingen plaats wegens verzet tegen de gendarmen. De toestand ini het Loirebekken is zeer kalm, en er schijnt daar zelfs neiging te bestaan den arbeid weer op te vatten. Woensdag had te P.arijs de eerste zitting plaats van de scheidsmannen) belast met bet berechten van de ge schillen van mijnwerkers en patroons in het Noorder-departement. Een vraag die de arbiters aanstonds hadden te beslissen, was of de verte genwoordigers der gelen ook moeiten worden gehoord. De vereenigingen der gele arbeiders wenschen ook ge kend te worden, zij wenschen tegen over de maatschappijen niet de rol te vervullen van den braven thuis blijvenden zoon uit de gelijkenis van den verloren zoon. Zou de uitkomst van hum wensch om te blijven arbeiden,waar hunne kameraden het werk neerleg gen, ten slotte zijn, dat zij van hun houding slechts nadeel ondervinden, dan zoude inderdaad de vrijheid vam arbeid niet gebaat zijn. Geen wonder dan ook, dat de maatschappijen de gelen steunen in hun verlangen door de arbiters te worden gehoord. De leiders van de werkstaking blij ven standvastig hun manschappen aansporen nog van het werk weg te blijven. De staking duurt dan ook voort met de gevolgen van dien, iedere post brengt nog berichten van min of meer ernstige botsingen tus schen roode en gele mijnwerkers, tus schen politie en mijnvolk. De arbiters voor het departement Pas-de-Calais hebben beide partijen gehoord. Het proces-verbaal hiervan is nog niet bekend. Vele arbeiders vreezetn, dat het aan de mijnwerkers niets toestaat, en dat het aanh behelzende een belofte van de maat schappijen tot verbetering van de pensioenen (een belofte die bovendien reeds van oude dagteekening is) de stakers niet zullen voldoen en dat de werkstaking toch zal voortduren. Zij vreezen dit te meer daar de secre taris van den nationalen mijnwer- kersbond, den heer Cotte, nog steeds de algemeene werkstaking en dus ook algemeene hervatting van den arbeid blijft prediken en niet van kracht erkent particuliere scheids rechterlijke uitspraken. Waarschijn lijk zal men dan ook nog niet het werk zien hervatten, ook niet gedleel- telijk. Uitgesproken-. 's-Gravenhage, 4 November. G. Bal, kunstschilder, vroeger aldaar. Rechter commissaris: mr. A. E. Croockewit. Opgeheven: W. F, H. van der Valk, winkelier, te 's-Gravenhage. Geëindigd: D. J. Veenhuizen, boekdrukker te Schiedam, firma Rekers Co.; S. Wolt- hoorn, vroeger handelsagent, te Win schoten; Th. Meyer, te Amsterdam, INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. zij in de Vereeniging doorgebracht, en heel geen bewijs ingebracht, tenzij, tegen het voorhoofd, hetgeen een bloe- Onderwijs. Acad. examens. Groningen. De heer C. H. van Fe- nema slaafde voor het candidaats-exa- men in die rechtsgeleerdheid. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, vertrok 5 Nov. van Southampton. Met stoomschip Merapi, vertrok 5 Nov. van Batavia naar Rotterdam, Faillissementen. Uitgesproken. Rotterdam, Woensdag 5 November. Cornelis de Lange, winkelier in grut ters- en kruidenierswaren, M. Heij mans, koopman, Th. Verlaan, architect. Rechtercom missaris in deze drie zaken jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier. Gehomologeerd is het accoord ad 5 pet. door C. Joseph Alban, schilder, aan zijne crediteuren aangeboden. Aan de Redactie van Haarlem's Dagblad. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s.v.p. een plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met verbazing las ik het ingezon den stukje, gericht tegen den heer J. P. Boerkoel, geteekend door de schip pers v. d. IJssel. Ik deed mij zelve vragen, die mi} bleken door mij persoonlijk niet tel kunnen worden beantwoord, ik dacht over de loopende quaestie, het noodig zijn van een benoemde hoofdopzich ter over de dienst Gemeentereini- ging. Veel werd door ons stadigenooten reeds oveir dlie geschiedleniis gele>ze: en nog schijnt daaraan geen eind. Ik vraag mij zeiven is het mogelijk? dat een chef over welke zaak ook, met zooveel ondarhoorigen, zóó zijn zaken kan doen, dat niemand ooit iets aan te merken heeft (al ware het ook) dat die chef misschien ook oogenblikken kende in zijn arbeid1, waarin hij in een of andere zaak de bal voor een oogenblik mis sloeg. Wanneer men dan iemand, wien ook, zou willen slaan, voorzeker er zou voor velen een stok te vinden zijn waarmede men sloeg. Of schuilt hier een adder onder het grag? Niettegenstaande de Raad meerma len bij monde van sommigen de dien sten en den arbeid van genoemden heer Boerkoel prees, tijdens de waar neming van zijn ambt, schijnt het of er toch een afbreekpolitiek tegen hem bestaat. Is het reëel, dat men in een tijd, dat iemand voor de betrekking van hoofdopzichter solliciteert, met vele anderen, dergelijke geschriften de wereld instuurt om iemand af te bre ken.' Zijn in deze de schippers de aanklagers of zijn zij werktuig van anderen? Of tracht men de stadgenooten de zelfde geschiedenis te doen zien, a la den heer Gunning, die zoo zijn zaken deed vóór de benoeming van den heer Dumont, dat B. en W. genoem den nu voordragen voor een gratifi catie van f 1400, maar hem niet in aanmerking konden doen komen voor de betrekking zelf. Houden de tegensrandleira van den heer Boerkoel er geen rekening mede dat er nog mannen in den Raad on zer stad zijn, die meenen dat als men jaar geschikt is om waar te nemen, men dan ook voor later de geschikte man zou blijken? Met recht, zoo als u in uw blad van Dinsdag 1.1. schreef over de gratifica- tie-quaestie voor den heer Gunning: In raadselen wandelt de mensch op aard- Dankend voor de plaatsruimte, Uw dw. A. Z. Haarlem, 6Nov. 1902. daarna hadden zij verschillende kroegen bezocht en ook nog een kruik met jene ver cadeau gekregen, waardoor zij dron ken waren geworden en niet recht meer wisten wat zij gedaan hadden. Dit kon echter de agent van politie Krap beter verklaren. Deze was de „hee- ren" Akkooy, Scholte en van Aken tegen gekomen in de nabijheid van de Nassau- laan. Daar dit hun verplacht voorkwam, was hij ze ongemerk^gevolgd en had gezien, dat de beklaagde Scholte en Ak kooy naar een boschjê-Tn het Kenaupark liepen en iets onder het struikgewas ver borgen, waarna ze verder gingen naar een bank in het Kenaupark, waar zij zich op een bank nederzetten. Hiervan maakte de politie-agent ge bruik om de ,,heeren" aan te spreken, en ze tevens nog eens beter op te nemen. Op zijn gezegde ..goede morgen", ga ven bekl. eerst geen antwoord en hiel den zich slapende. Een oogenblik later deed Scholte net of hij wakker werd en vroeg aan getuige hoe laat het was. Toen getuige hierop antwoordde dat het ongeveer half vijf was, zeide Scholte dood leuk, „dan moesten wij maar eens naar huis gaan, jongens", en maakte, zoo het heette", Akkooy wakker. Volgens getuige kon geen hunner ge slapen hebben, daar zij slechts 1 minuut op den bank hadden gezeten, toen hij ze aansprak. Vervolgens vertelden bekl., dat ze op den Kloppersingel waren geweest; en vertrokken een oogenblik later in de rich ting van het station. Alsnu ging de agent een onderzoek in het boschje instellen en vond hij daar in een zakdoek gebonden eenige worsten. Beklaagden hierover gevraagd ontken nen worst te hebben, gehad ien beweren ook niet in het boschje te zijn geweest. Zij waren van de Nassaulaan afgekomen, doch hadden, waarom weten zij niet, aan den agent maar verteld, dat zij op den Kloppersingel waren geweest. Daarna werd de hoofdgetuige in deze zaak C. van Aken gehoord. Deze ver klaarde, dat zij na afloop der uitvoering in de Vereeniging zekeren Hangjas naar huis hadden gebracht, >en daarna met hun drieën verschillende kroegen had den bezocht, maar geen kruik jenever hadden cadeau gekregen. Ten slotte waren zij in de Zijlstraat gekomen; getuige was toen de Witte Heerensteeg ingeloopen om zich even te verwijderen. Echter had hij nog gezien dat Akkooy aan een raam rommelde, ter wijl Scholte vlak bij hem stond. Toen getuige terugkwam zag hij nie mand meer en ontdekte ben eenigen tijd later in de Vogelkoopsteeg, waar hij van ieder een stuk worst kreeg. Vervolgens zijn zij naar het Kenaupark gegaan, waar Scholte en Akkooy eenige stukken worst in een zakdoek verborgen onder het struikgewas. Die zakdoek was van getuige's moeder. Voorts zegt getuige, dat zij maar een paar minuten op den bank hadden gezeten. Scholte beweert, dat zij aan van Aken geen worst gegeven hebben. „Ja, ik zal zijn loopjongen zijn, om zijn vuilen boel weg te bergen", zegt bekl., dat kan je begrijpen, dat mag hij zelf doen. Akkooy weet noch van het weggeven van worst noch van het verbergen daar van iets af. Dat heeft van Aken bepaald zelf gedaan, zeide bekl. En Scholte voegde daaraan nog toe: dat de Rechtbank geloof hecht aan dende wonde veroorzaakte. de verklaring van van Aken. Alles hangt daarvan af. Pleiter acht echter diens verklaring geheel ongeloofwaardig, en zou derhalve aan zijn plicht als verdediger tekort doen, wanneer hij voor bedde bekl. niet vrijspraak en onmiddellijke in vrijheidstelling vorderde, waarop pL dan ook aandringt. De Off. van Justitie zeide dat van Aken onder eede gehoord is, en der halve geloofwaardig is. Ten tweede zou het O. M. nimmer in rechten kunnen bewijzen, dat van Aken me deplichtige van beid. is, en moest derhalve eene vervolging tegen hem achterwege blijven. „.?e verdediger wees daarna op art. 39 van het W. v. S., en bleef op vrijspraak aandringen en op onmid dellijke invrijheidstelling. Aan dit laatste verzoek wenschtede Rechtbank niet te voldoen en bepaal de de uitspraak op heden over 8 da gen. Het huisje van wijlen mej. van Weemen wordt op de kijk dagen zeer druk bezocht. Dinsdag waren er tusschen 2 en 4 uur haar schatting niet minder dan 300 be zoekers geweest en ook thans waren wedeir vele belangstellenden in dq slecht onderhouden woning en ver wilderden tuin om een en ander oogenschouw te nemen. De assistent ambier ging toen hulp ha len en snelde in een wagen zonder lan tarens stadwaarts, stuitte echter op.den troep opruiers, die onder 't geroep „Taukeh lai" elkander het sein gaven, dat men hem moest tegenhouden. De heer C. zette het paard in vollen ren en aldus op den troep inrennende en links en rechts klappen met de zweep -uitdeelende, wist hij te ontsnappen en jion het bericht naar Medan brengen, :.waar de,assistent-res. de controleur, de kapitein Chinees enz. weldra op de been waren om de noodige oppassers en sado's bijeen te krijgen. Ook van Belawan Estate waren de Eu ropeanen weldra gewapend toegesneld, om het gezin van den heer De Veer te beschermen. Gelukkig was kort na het voorgevallene met den heer V. de eerste woede wat bekoeld en bij "t verschijnen van gewapende hulp was de dolzinnige muitlust spoedig verdwenen. De belha mels zijn bekend en zullen hun straf dus niet ontloopen. Het doet ons genoegen te kunnen melden, dat de hoofdwonde van den sympathieken administrateur niet van beteekenis blijkt. Vervolg Stadsnieuws. Aprondissements-Rechtbank. Zitting van Donderdag 6 Nov. 1902. De Haarlemscke Rechtbank veroor deelde heden Ivlaas Stolp en T. Veenis terzake van diefstal met inbraak in 't kantoor der firma Laan te Wormer veer resp. tot 1 jaar en 6 maanden en 7 maanden gevangenisstraf. De eisch was resp. 1 jaar en 9 m. Albertus Scholte, 21 jaren, en Adri- anus Akkooi-i 22 j aar. beiden te Haar lem woonachtig hadden zich heden te verantwoorden terzake dat zij in den nacht van 14 op 15 September 1902 te Haarlem, tusschen 1 en 4 uur, te za- men en in vereeniging uit den winkel van Joh. W. de Graaff, in de Zijlstr. na zich daartoe toegang te hebben ver schaft. hebbenweggenomen een hoe veelheid worst. Zooals indertijid' uitvoerig werd me degedeeld'. werden de beide beklaag den ontdekt, doordat zij eenige war ten in een zakdoek hadden verborgen in een boschje in 't Kenaupark, het geen door de politiedienaren Krap en Timmer was ontdekt. Bij hun arrestatie ontkenden zij al les. en beweerden bovendien zeer bru taal. dat al hadden zij de inbraak ook cepleegd, niemand dit. gezien had en derhalve geen enkel bewijs tegen hen kon worden ingebracht. Ook nu weder bleven beide beklaag den hun schuld aan die inbraak hard- nekkip- ontkennen. Getuige de Graaff verklaarde, dat de inbrekers door openschuiving van een raam aan de straatzijde moeten zijn bin nengekomen, althans dit stond op een kier, terwijl het kozijn indrukken van breekwerktuigen vertoonde. Ook had getuige in den nacht eenig leven gehoord, doch hij kon niet verklaren, dat dit door de inbrekers was gemaakt, maar wel dat een bureau met een sleuteltje was ge opend, en hij eenige worsten uit den winkel vermist had. Beide beklaagden beweerden, dat zij er niet geweest zijn. Dien avond hadden Koloniën. Letteren en Kunst. Volgens den Haagschen Kroniekschrij ver der „Prov. Gr. Ct." vertrekt de heer Henri Borel, die eerlang van zijn reis terugkeert, spoedig tot hervatting van zijn ambtelijke loopbaan weder naar In- dië en zal hij binnenkort na zijn aan komst aldaar een nieuw werk doen ter perse leggen: een Nederlandsche verta ling of bewerking van Monna Vanna. Borneo. Uit Bandjermassin wordt dato 23 September aan de Locomotief geschre ven Nog altijd zit de vloot van Zuid-oosL Borneo op verschillende plaatsen tus schen Boeritok en Moeara Tewe vast, en zulks tengevolge van den lagen wa terstand. Onder de schepen is er ook een met pl. m. 50 militairen voor Priok Tjah'oe bestemd, en daar er van die bezetting weer een kleine 40 op eva cuatie wachten, zijn de middelen om handelend op te treden, weer beperkt en bepaalt het zich tot patrouilleeren, zonder ooit eens een goeden slag te slaan. Ook het onderzoek naar onzen vriend Habib Ali die van de Negara ontvluchtte heeft niets opgeleverd. Hij is weg en blijft weg. De vorige week kwam hier 't bericht dat de Europeesche korporaal Chate- lain, die te Moeara Twere wegens dief stal achter slot zat zijn departement heeft verlaten en kalm den weg naar den vijand is opgegaan. Of hij zijn doel zal bereiken is lang niet zeker, daar er ginds nog velen belust zijn op een blanken schedel, om hem maar stilletjes verder te laten trekken. Te Rantau werd de controleur jhr. R. door een veroordeelde van achteren aangevallen en hem met een breek ijzer een slag op het hoofd toegebracht die hem bewusteloos deed< neervallen. Ware niet spoedig hulp toegesneld, dan was er een tweede slag gevolgd, die waarschijnlijk den dood tengevol ge had gehad. De lijder, hoewel op 't oog hersteld, lijdt nog aan zware hoofdpijn. Het onoogelijke uitzicht van de ben. 'mg Tats behoort ook weder tot het verledene. De ontmanteling daarvan j., Parklaan D. A. v. d. Waag 82 j., Jans- slraat. C. Doff, 1 m., z., Brouwersvaan. P. Scheidier. 3 m.. z.. Molensteeg. 4. W. G. Dreijer, 24 d., z., Ged. Raamgracht. Tele grammen. DE BOEREN-GENERAALS IN LON DEN. LONDEN. 6 Nov. (R. O.) Aan Botha en De la Rev werd gisteren in het Lagerhuis een diner aangeboden door twee unionistische Joden. Daarna wer den hun plaatsen aangeboden in de loge voor voorname vreemdelingen. De CONGRES-VERKIEZING IN DE V. S. NEW-YORK, 6 Nov. (R. O.) De uit. slag d/er verkiezingen tot gisteravond halfelf toont ,dat het nieuwe Huis van Afgevaardigden zal zijn samenge steld' uit 204 republikeinen, met inbe grip van dïe in Pennsylvania gekozen op die gemeenschappelijke lijst, en 179 democraten. De uitslag van üe veriue- zing in drie districten is nog twijfel achtig. DE LANDDAG-VERKIEZINGEN IN OOSTENRIJK. WEENEN. li Nov. (R. O.) In allo stadellijke kiesdilstricten in Neder- Oostenrijk werden christen-socialisten gekozen behalve in Favorchen, waar zij in herstemming komen met sociaal democraten. In de districten in de Weener binnenstad! werden 6 christen socialisten gekozen in plaats van Duitsch-vrijzinnigen. De. toestand der Duitseh-dëmocratische partij is onver anderd. Aitit-rteiiilën. Zoo Gemengd Nieuws, „Van Aken heeft ingebroken: het in be- J;'e V001^ijdu liep heden af en men slag genomen sleuteltje is van hem af- L lu eeu 1,1zerdraadversperring, daar komsitisr waar vroe&er het °°g getroffen werd r, door een zwarte, gevangenisachtige Daarna dued Aklmoy zich nog even palissadeering. Doch niet alleen het oog, ook de luchtigheid is hiermede gebaat, Jam mer van de duizenden, die nog geen 25 jaar geleden daaraan ten koste waren gelegd. De afbraak is natuurlijk verkocht, maar het is den kooper niet meegeval len om reden het al geen ijzerhout bleek zooals liij gedacht had te zullen vinden. hooren om te vertellen, dat van Aken reeds 6 maanden te voren gezegd had: „Wie gaat er mede inbreken bij Graaff zijn vroegeren baas. Hij heeft Vrij dag wel meer dan t 500 in huis. Zelfs heeft van Aken ons toen een breekijzer laten zien", zeide bekl. Het O. M. stoorde zich echter niet veel aan die praatjes. Het achtte het feit door d'e verklaringen der getuigen, in hoofd zaak door die van van Aken volkomen bewezen. De worst is gestolen, beid. zijn op de plek van het misdrijf gezien, en de worst is in hun bezit, bovendien is de inbraak gebeurd op den voor nachtrust bestem den tijd, zoodat dit ais een verzwarende omstandigheid mag gelden. Wat bekl. zeggen is onzin en leugen; niemand zal het o. a. in zijn hoofd ha len deze individuen, zooals zij bewe ren, een kruik jenever te geven. Daar het gewenscht is deze gevaar lijke dieven eenigen tijd onschadelijk te maken, vordert het O. M. 2 jaar gevange nisstraf tegen ieder. De verdediger mr. de Geer, keurde het gedrag van getuige van Aken in deze zaak ten zeerste af. In ieder geval is hij, die eene groote rol in deze zaak speelt, heler geweest. Moet hij nu dienen als hoofdgetuige in dit proces. Niet veel waarde mag er aan zijne verklaring worden gehecht. Van Aken toch had te kiezen tusschen het zeggen van de geheele waarheid en het daardoor oploopen van straf of niet de geheele waarheid te zeggen en daar door zichzelf vrij te pleiten maar anderen te beschuldigen. Van Aken verkeerde dus in zeen* moeilijke omstandigheden en derhal ve mag aan zijne verklaring niet veel waarde gehecht worden. Het O. M. had evengoed van Aken en Sholte kunnen dagvaarden of van Aken met Akkooy en Scholte en Akkooy in hunne zaken als getuige laten optre den. Bovendien is de zakdoek van van Aken gevonden in het boschje, zoodat tegen hem minstens evenveel bewijzen zijn in te brengen als tegen de beklaagden. En daarom vraagt pleiter zich af: Is het nu billijk, is 't rechtvaardig, is het niet in strijdTmet goede justitie om Scholte en Akkooy 2 jaar gevangenisstraf te geven e<n van Aken vrij te laten loopen. Dat rommelen aan de ruiten door Akkooy is ook geen bewijs, dat hij den diefstal der worsten heeft ge pleegd, en tegen Scholte is in het ge- Uit de „Deli-Ct." van 7 Oct.: Gisteren in den na-avond, toen een groep Javanen en eenige Chineezen zich op bovengenoemde onderneming aan den waterkant ophielden, ontstond tusschen deze lieden twist, die er op uit liep, dat een der Javanen een Chinees een slag toebracht. Van één slag kwamen er meer en de Chinees die den oever opgeloopen was, haalde zijn rasgenooten te hulp, die wel dra onder hevig getier kwamen aanloo- pen. Ook de Javanen hadden naar hulp om gezien en toen nu een mandoer der Ja vanen naar de plaats der twist toege sneld kwam, werd hij in een oogwenk door de Chineezen beet gepakt, op den grond gesmeten en zou waarschijnlijk onder hun slagen bezweken zijn, als niet een der Chineesche tandils, een krach tig gebouwd man, hem onder den hoop vandaan had gehaald en in een hokje, waarvoor hij zich met eenige anderen posteerde, in veiligheid had gebracht. Geruimen tijd wist hij de Chineezen door zijni optreden in bedwang te hou den, doch zij hielden aan en bleven po gingen in 't werk stellen om den man in hun macht te krijgen, totdat zij een tweeden Javaan in handen kregen en dien op dezelfde wijze begonnen te trap pen en te slaan. De hoeren van de Estate waren op dat moment in 't Clublokaal, doch snelden toe om te zien wat het heidensch spek takel te beteekenen bad; de beer Meinesz, assistent, kwam juist intijds, om den armen Javaan uit een op hem beuken den troep Chineezen weg te halen, doch geraakte nu zelf handgemeen. Een der kerels sloeg daarna herhaaldelijk met een grooten parang op hem los, en zoo was die heer M. wel genoodzaakt om zijn leven te verdedigen en den- woesteling een revolverschot in de beenen toe te dienen. Van het oogenblik van conster natie maakte de heer M. gebruik- om, op last van den administrateur, zoo spoe dig mogelijk zijn leven te bergen en de vlucht te nemen. De heer De Veer kreeg even later, toen de kerels met steenen begonnen te werpen, een zwaren steen Boosaardig. In het testament van een rijk en boos aardig Engel'schman las men bet volgen de; Aan mijn vrouw Elisabeth, die dank zij mijn domheid mijn vrouw is geworden en met een te waardeeren volharding mijn goeden naam door het slijk heeft gesleurd, vermaak ik jaarlijks 5 pd. st. en het afschrift van het eerste, thans van rechtswege vernietigde testament, waarbij ik haar universeel erfgenaam had gemaakt van mijn vermogen van 130,000 pd. st. Ik vermaak 5 shillings aan mijn nicht Margaretha O'Reil, die zich Zondags, in plaats van naar de kerk te gaan, in stil te bedrinkt. Voor gezegde 5 shillings moet zij van mijn begrafenis weg blijven en zich thuis, te mijner gedachtenis, een stuk in haar kraag drinken. Aan mijn „vriend" Charles Cunnard, vermaak ik een negenoog (een soort van lamprei of prik), omdat ik geen slang voor hem kan achterlaten. Deze negenoog moet voor hem een zinnebeeld zijn dat ik hem als een slang aan mijn boezem gekoesterd heb, opdat bij mij in de sociëteit als den gierigsten kerel kon bekladden. John Abbot, mijn trouwe knecht, krijgt zes stuivers. Daarvan moet hij een strop koopen, opdat hem, als hij voor zijn boe venstreken wordt opgehangen en de sheriff den strop vergeet, ten minste het wachten op de plaats der terechtstelling bespaard wordt. Behalve de bovengenoemde legaten valt mijn vermogen ten deel aan de navol gende liefdadige instellingen (volgt de opsomming). Een heel huis srestolen. Te Steinbruch bij Wattenbach, in de buurt van Kassei, is een nieuw huis, dat op een erg afgelegen plaats was gebouwd, spoorloos Verdwenen. Toen de eigenaar er naar kwam kij ken, bleek dat dieven het afgebroken en al de afbraak weggesleept hadden De bewaarder van het huis, doé een paar uur ver woonde, kon den te- leurgestelden heer des buizes als eenig overblijfsel slechts den sleutel ter hand stellen. De justitie dóet het gebruikelijke onderzoek. Saint-Pierre. De Fransche minister van koloniën heeft bericht ontvangen van Saint-Pierre- et-Miquelon, dat een hevige brand de kerk, een klooster en het rechtsgebouw van, de stad Saint-Pierre heeft verwoest. Gister, Heden Wil. 5 Nov. Dd. 6 Not 2i/spCt. NTed. Werk. 8chn'd 811/» SU/s 4l/o pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela29i/g Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum465 460 Aand. Moeara EnimllO'/g Aand. Perlak Petroleum138 Aand. Schibaieff Aand. 8oemalata Aand. Am. Car A Foundry Cy..36»/^ 36i/2 Aand. United Steel Comp40is/16397/g Aand. Atchison Topeka883/.! 377/,, Aand. Union Pacific1049/w 1035/g 4 pCt. Conv. TTnion Pacificbds lOTVg 106"/8 Aand. Missouri Kansas Texas 29i/8" 281/» Aand. New-York Ontario33 32i/t Gew. aand. Kansas City South. 357/10 341/» Pref. aand. id. id5Gi/4 65b/r Gew. aand. Southern Railway. 39i/s 36s/10 Aand. Wasbash337/s 33 Aand. Denver Rio Grande.... 441/4 431U Gew. aand. Erie385/g 38 Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 6 Nov. T. A. IJzermaos en S. Coule. C. van der Stad en E M. Uilenburg. B. W. Slakhorst en C. Fran ken. K. \V. Broekveldt en M. Rozenhart. J. A. Draaijers en G. J. Nijssen. Getrouwd: 6 Nov. A. van Velden en M. Linck. P. j. Schackman en C. W. Zantvoort. Bevallen» 5 Nov. M. W. A. IJpma Beij- nes d. M. J, v. d. KrogtBarnhoorn d., W. A. van Oosterhout—van den Bok z. Overleden: 5 Nov. J. A. Meereboer 11 d. d., Gr. Houtstraat. C. v. d. Schaar 70 de Heer wil en zij if leven, hopen onze geliefde Ouders JACOB HOOGKAMER I en CATHARINA HENDRINA I GEERTRUI SPRENGERS, den 18den November hunne H 45-jarige Echtvereeniging te s herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein- g kinderen. fy vVï-v Vy »WV V: VT. vvTy WïvTOÏ 3< Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER Vrouwe L. F. J, M. THIJSSEN van der Kun. Haarlem, 6 Nov. 1902. Heden overleed onze pas geschonken lieveling. D. MEEREBOER A. MEEREBOER— ONVLé. TERSTOND een DIENSTMEISJE gevraagd voor dag en nacht, in Café Fran- kenstraat 10. Onnoodig zich aan te melden zonder goede getuigen. der tegenwoordige dienstbode vraagt Mevrouw BURKENS Ou degracht 111 zoo spoedig mogelijk een net meisje die haar kan vervangen, in werken en koken of koken te willen leeren. Wordt terstond gevraagd een zoo mogelijk op de hoogte met de confisserie. Salaris naar bekwaam heid. Br. onder No. 5372 aan het Bur. v. d. Blad. om onmiddelijk in dienst te tre den te Haarlem, een man voor het bezorgen en in depöt houden van een comsumptie artikel. Fr. br onder lett. B. H. Alg. Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn te Amsterdam. Een zaak in TABAK, SIGAREN, KOFFIE en THEE in het midden der stad. Br. onder No. 5371 bur, v/d bl. Vereeniging de Clnbarond op Vrijdag a. s. te 91/, nor. HET BESTUUR. De obligatiën no 32, 41. 47, 51, 67, '0, 72, 73, 80. 94, 95, 99, 102, 105. 113, 119, zijn op de laatste jaarlijksche al gemeene vergadering uitgeloot en van af 1 Januari 1903 met de verschenen doch niet vervallen coupons, betaal baar bij de Haarlemsche Bankvereeni- Sing. De gewone loden die hunne contri butie nog niet betaalden, worden op merkzaam gemaakt op den inhoud van art, 4 van het vigeerend regle ment, luidende als volgt: Over de con tributie wordt in de maand October bij vooruitbetaling beschikt. Zij. die den 15en November hunne contributie nog niet betaald hebben, worden van de ledenlijst afgevoerd en kunnen niet weder als lid aangenomen worden, alvorens z" die entrée opnieuw betaald hebben. HET BESTUUR.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3