CONCERT Aanbesteding. Johannes Franciscus Faase Margaretha Johanna Lohman Geld verkrijgbaar. Bovenzaal. Zaterdag 15 November 1902. CONCERT op Dinsdag 18 November 1902, Dienstbode, Terstond gevraagd BADINRICHTING A. J. STOEL Jr. nog hot raam te openen, doch het is hem niet gelukt Gelukkige families. Te Ootmarsum heeft dit jaar de zes de zoon van een landbouwer, evenals al zijn broers, vrijgeloot, en te Hen- geiloo evenzoo de vierde zoon van een ingezetene; d/eze laatste trok op drie na bet hoogste nummer. Is het buskruit door een Fries uitgevonden Een merkwaardige overlevering staat opgeteekend in eenige boeken handelend over Friesland in vroegere dagen. Wil men het oiïgineele lezen men neime Cornelius Kempenius de Or. Fr. lib. 2. c. 20. Doch daar deze schrijver zich bediende van het Latijn en dit voor menigeen van onze dagen even gemakkelijk is te verstaan al9 het Sanskriet of 't Arabisch, neme men liever het vertaalde zooals het te vinden is bij H. van Rhijn: Oudhe den en gestichten van Friesland, 1723, deel 16, pag. 354. Kempenius verhaalt dan dat het buskruit is uitgevonden door een Koning Chimoscus, beer- echer over die Friezen. De uitvinding ging echter op de volgende wijze weer verloren Koning Chimoscus had den graaf van Holland en zijn twee zonen dood geschoten met een musket. Deze graaf had eene dochter van buitengewone schoonheid, Olimpia genaamd. Als eenige erfgenaam vielen haar al zijne staten ten deel. Koning Chimoscus zond gezantschap op gezantschap om haar voor zijn zoon Arbandus ten hu welijk te vragen. Zij echter, hoewel de voornaamsten in den lande haar aan Arbandus hadden verloofd, wilde niets van dezen weten, omdat zijn va der. haren vader en broers hadi dood geschoten ,,door een duyvelschen bond", di w. z. door een musket. Zelfs had ze zich in 't geheim verhonden met den hoogedelen Biremus. vorst van Zeeland. Arbandus ziende, dat Olimpia noch door bidden noch door smeeken was te bewegen, schaakte haar ten laatste, omdat hij haar ten koste van alles tot vrouw wilde heb ben. Doch Olimpia. noch even onverzet telijk. bracht hem om, vluchtte in 't ge zelschap van een paar vrienden per schip en kwam behouden in Vlaande ren aan. Chimoscus ziedend van toorn en verteerd van droefheid, van Olimpia's geheim huwelijk verwittigd, deed een inval in Zeeland', nam graaf Biremus in een gevecht gevangen en bracht hem naar Dordrecht. Olimpia echter hij graaf Roeland van Vlaande ren aangekomen, vertelde hem de ge il eel e geschiedenis en verzocht hem om hulp en bescherming. Graaf Roe land, eerzuchtig als hij was, sprak haar moed in en trok op staan den voet naar Dordrecht. Daar liet hij Chimoscus tot een tweegevecht uitda gen, met dit beding: dat zoo hij Chi moscus overwon, zou Biremus vrijge laten worden, werd hij door Chimoscus overwonnen, dan zou Olimpia aan Chimoscus uitgeleverd worden. Chimoscus, die niets liever verlang de en op zijn musket vertrouwde, nam de voorwaarden en het tweegevecht aan. Zij verschenen dan op den be paalden tijd in het strijdperk. Chi moscus dacht den graaf door een ko gel te ddoden. doch deze daarop be dacht wist, door zich te buigen ,den kogel te ontwijken. Fluks valt hij met zijn zwaard in die hand uit, en klooft met een slag Chimoscus' hoofd, grijpt de handbus en werpt ze ver in zee, op dat dit moordtuig uit de wereld zou zijn, enz. Niet ten onrechte eindigt v. Rhijn zijn verhaal aldus: Zou men het zeg gen van zulke schrijvers in twijfel mogen trekken? Gemeenschappelijk Grondbezit. Dr. Frederik van Eeden heeft te Gro ningen in een vergadering der Ver. Gemeenschappelijk Grondbezit gespro ken over ons plan van actie hetwelk door hem werd te zamen gevat in de volgende zestien stellingen: I. Het leven moet onder alle om standigheden als zegen en voorrecht worden beschouwd. II. Het leven krijgt eerst een volle waarde door vrije, ontwikkeling van elks natuurlijke geaardheid, geloof in Eeuwig Leven en welbewuste Liefde tot God. III. De natuurlijke geaardheid van den mensch. komt eerst tot volle ont wikkeling in een samenleving waar overvloed is, terwijl alle individuen ge lijke rechten en vrijheden genieten, verbonden zijn door vrijwillige samen werking en den last des levens zoo ge lijk mogelijk dragen. IV. Zoo lang de toestand der aarde gelijk blijft, staat het aan ons, door Liefde en Beleid' de natuurlijke ge aardheid van den mensch tot voile ontwikkeling te brengen en elk het Leven als vreugde en voorrecht te doen kennen. V. Tot nu toe heeft het menscbenras nooit gekend' den rechtvaardigen stof- felijken overvloed, de gemeenschappe lijke welvaart die noodig en heilzaam is voor de ontwikkeling der ziel maar alleen persoonlijken parasitairen rijkdom en overdaad, die verderfelijk is voor d'e ziel en ontaardend werkt op enkeling en maatschappij. VI. Onze samenleving, waarin het heffen van rente en het persoonlijk bezit van de gemeenschappelijke bron nen van welvaart wordt geduld en ge wettigd' ,is strijdig met den natuurlij ken aard en het hoogste belang aan elk mensch, daar ze enkelen in staat stelt anderen van hun vrijheid' en van de vruchten huns arbeid® te beroo- ven en te hunnen koste te leven, en zoodoende tot parasitisme voert VII. Elk mensch behoort dus onmid dellijk mede te werken tot een betere inrichting onzer samenleving, waar bij niemand bijzondere voorrechten op de productiemiddelen worden toege kend .zoodat de welvaart gelijkmatig en rechtvaardig kan toenemen. VIII Alle gemeenschappelijke voort brenging leidt tot aanzienlijke over maat. Ook deze is volgens zuiver menschelijk rechtsgevoel gemeen- sch aps-ei gen dom en moet dus onder gemeenschappelijk beheer blijven. IX. Persoonlijke macht over deze voortbrengings-overmaat, zooals die in onze maatschappij bestaat, leidt onvermijdelijk tot verzwakking van 't verantwoordelijkheidsgevoel, tot be derf van het karakter, tot vergrijp aan de gemeenschap, tot parasiet. X. Werkzame en matige arbeiders, samenwerkend in rechtvaardigheid en overleg, moeten het in den economi- schen strijd noodzakelijk winnen van de door weelde en gemakzucht ver wende bezitters. XI. De arbeiders moeten zich dus zelf bevrijden door hun arbeidskracht, die voortbrengend aangewend, hun macht geeft over het eigen leven en dat van hun verdrukkers. XII. Daartoe moeten zij allereerst in het bezit trachten te komen van de middelen om hun eigen levensbehoef ten voort te brengen. Het geld hier voor kunnen zij zich verschaffen door verbruiks-coöperatie. XII. Eenmaal op deze wijze zelf standig bestaand, al is 't op zeer klei ne schaal, kunnen zij door hun arbeid een steeds toenemen d'e overmaat voort brengen en daarmede den bezitters gaandeweg hun voorrechten afkoop en. XIV. Tot behoud van den onmisba- ren prikkel tot inspanning en onder neming moet deze reorganisatie der voortbrengingswijze langzamerhand groeien uit dé vrijwillige samenwer king van onderling onafhankelijke groepen die uit eigen kracht levens vatbaar blijken. XV. De inwendige organisatie van elk dezer groepen zal zijn coöperatief of communistisch, of van den eersten vorm in den tweeden overgaan naar mate zij toenemen in onderlipgen sa menhang en stoffelijken voorspoed. Hetzelfde geldt van 't verbond d'er groepen onderling. XVI. Het onderling verband der groepen zal worden gevormd door machtige internationale bonden die de productie leiden optreden als belan- gelooze eigenaars der gemeenschappe lijke goederen en gaandeweg alle functies overnemen van dien tegen- woordigen Staat. Van 121 uur de winner van ..Haarlem IIHaagsche M. C." tegen, den winner van „Haarlem I" „Delft. Stud." en de winner van „Victoria"„Amsterdam I" tegen „Amsterdam II". Daarna weder del winners dezer partijen tegen elkaar. Rechtzaken. Zalmvisscherij. Men schrijft aan het N. v. d. D. De sterke achteruitgang der zalmvis scherij op onze bovenrivieren wordt voor een groot deel toegeschreven aan de baggermachines. Deze toch beder ven de rivier voor de zalmvisschers, wijl zij den bodem los en ongelijk en het benedenwater troebel maken. De zalm wil een vasten, gelijken bodem en helder water Vindt hij dat niet, dan gaat hij dichter naar den water spiegel en zwemt dan natuurlijk over de netten heen. In den Duitschen Rijn, met zijn vas te effen kiezelbcdding, is dezen zomer zeer veel zalm gevangen, terwijl de uitkomsten in onze bovenrivieren, al waar aanhoudend werd gebaggerd, zeer gering waren. De netten hooger laten drijven gaat ook niet, wegenahet voortdurend voor bijvaren van schepen en booten. Gebrek aan rnimte. Wegens gebrek aan ruimte in de gevangenis te Roermond zijn drie ge vangenen van daar naar de gevange nis te Breda overgebracht. Letteren en Kunst. Het stuk „Opstanding", uit Tolstoï's roman getrokken, is door het Odéon in studie genomen, maar naar de „Echo de Paris" verneemt, zou de Russische •gezant te Parijs bij de Fransche Regee ring stappen doen, dat dit stuk niet in dezen nationalen schouwburg zal wor den gespeeld. Uit New-York komt het bericht, dat Mascagni den Ben November 's avonds werd gearresteerd' tengevolge van een civiele vervolging, welke zijn impres- sario tegen hem hebben ingesteld on der beschuldiging dat hij de voor waarden van het. contract, hetwelk hij met hen aanging, niet is nagekomen. Onder borgstelling van een som van 10,000 dollar is de componist op vrije voeten gesteld. Uit de Arbeiderswereid BINNENLAND. Te Alkmaar hebben de-sigarenmakers der fabriek van den heer A. W. van Zuij- dam het werk gestaakt. Heden zal in het lokaal „Diligentia" een groote openbare vergadering gehou den worden, waarin als spreker zal op treden de heer H. J. J. Eichelsbeim. De heer Van Zuijdam heeft aan de stakers tot 1 Dec. gelegenheid gegeven het werk op de oude voorwaarden te hervatten. Zij, die zich voor den ge- melden datum niet aangemeld hebben, zullen geacht woTden ontslagen te zijn. De gecombineerde arbeidsbesturen te Enschedé hebben aan het bestuur der Fabrikanten-Vereeniging aldaar ver zocht een onderhoud, met hen te bepa len, naar aanleiding van ontslag aan verschillende arbeiders, gegeven nia sta king en uitsluiting, welke arbeiders tot heden er niet in slaagden weer werk te vinden. BUITENLAND. De gedeeltelijke werkstakingen zijn gisteren gecindigd verklaard. In het noorderbekken is het werk bijna geheel hervat. De gedelegeerden voor het bekken van Auzin besloten de stakingen nog twee dagen vol te houden, totdat de beslissing van het nationaal comité te St, Etienne zou zijn gevallen. Mishandeling De rechtbank te Utrecht heeft twee Personen, die te Bodegraven baron Col- lot d'Escury mishandelden en zijn auto mobiel trachtten te beschadigen, resp. tot 6 weken en 6 maanden gevangenis- strafveroordeeld. Bedoelde personen wilden het op den heer Collot d'Escury wreken diat eemigen tijd vroeger door een andere automobiel hun paard in de sloot was geraakt. Dood door schuld. Voor die vijfde Kamer der rechtbank te Amsterdam verschonen dé heeren J. A. Huy en J. J. Fontijn, eigenaars van het perceel Vrolikstraat 81, aan wier schuld bij dagvaarding de dood' wordt geweten van een negen-jarig meisje, Saartje Brandon. Op Vrijdag, den 4en Juli, was een der beklaagden, de heer Huy, met een werkman bezig met het herstellen van een riool aan den voet van dén gevel, toen een der bewoonsters van perceel 81. juffrouw Sjouwerman, hem toe riep, d'at een der cementen versiersels in dén toog boven een der vensterko zijnen van de derde verdieping los was geraakt en .gevaar opleverde. De be klaagde keek naar boven, maar zag zoó weinig het gevaar in, dat hij vlak onder het ornament met zijn knecht bleef doorwerken. Den dag daarop. Zaterdags, namen de eigenaars maat regelen om 's Maandags het gebrek te verhelpen. Zij wilden des Zaterdags overslaan om de Israëlitische bewo ners met op hun Sabbath te storen. Zondagavond is een groot stuk van het ornament omlaag gekomen op het hoofd van Saartje Brandon. De sche del werd verbrijzeld en het kind over leed eenigen tijd daarna. De beide beklaagden getuigden, het gevaar niet te hebben ingezien, döch zich terstond voorgenomen te hebben, Maandagmorgen een onderzoek in te stellenx De vader van het getroffen kind, Brandon, deelde mede, dat het meisje hem Zondagsavonds omstreeks 9 uur gevraagd1 had, nog wat voor de deur te mogen spelen, wat hij haar toe stond. Het stuk steen viel op haar neder, terwijl zij in een melkwagen zat. Het kind werd door een buur vrouw in huig gedragen. Brandon is melkslijter en bewoonde het onderhuis van perceel 81. Hij zelf droeg het bloe dende en bewustelooze kind. naar het I.ieve Vrouwe-gasthuis, waar het eeni- gi uren later overleed. Het getuigenis van den gemeente- bouwopzichter Gerhardt is gunstig voor de beklaagden. Zij behooren, zegt hij. tot de solide, goede bouwers en zijn over 't algemeen niet van zorge loosheid! te betichten. Trouwens, esen cementen-ornament kan ook bij den besten houw loslaten als gevolg bijvoorbeeld' van een lek en het dringen van water tusschen het cement en den metselsteen. Rijzing en daling van temperatuur veroorzaken dan scheuren en op een ongelukkig oogenhlik, bijvoorbeeld door dreuning op straat, kan dan een stuk losschie ten en vallen. Een geringe afwij king, vór-óverhelling van het orna ment kan zoowel gevaai-lijk als gevaar loos zijn; het hangt van allerlei om standigheden af. Van straat af kan zulk een geringe afwijking niet licht worden gezien, en men kan noch uit een zijvenster, noch uit het zolder raam een ornament als waarvan hier sprake is afstooten. daar het orna ment zich binnen het vlak voor den gevel bevindt. Om het cement te ver wijderen was dus het uitleggen van een Rotterdammer steiger noodzake lijk. Wegens het vergevorderde uur wer den requisitoir en pleidooien uitge steld tot 4 December. Opgeheven: i J. M. Woerdenbach, koopman, wo nende te 's Graven hage. Geëindigd: J. Noppen, schilder, te Rosmalen. Vervolg Stadsnieuws. W. v. d. Putten, hv. van W. v. d. Veldt, wonende te Haarlem, door de Arr. Rechtbank veroordeeld wegens eenv. beleediging tot eene geldboete van 5 of hechtenis van 5 dagen, is in hooger beroep gekomen van dat vonnis. De N. R. Ct. vermeldt het volgende: „Haarlemsche Frans." Haarlemsche Frans is gisteren te Amsterdam door den rechter van in structie gehoord inzake het Haar bij een vrouw gevonden horloge van de vermoorde juffrouw van Weemen. Hij stond onder geleide van drie veldwachters. Ons komt d'it bericht, althans wat het horloge betreft, zeer ongeloof waardig voor, daar reeds, zooals wij verleden week mededeelden, bij on derzoek gebleken is, dat het in beslag genomen horloge hij vrouw Menne- ma, niet van wijlen mej. van Wee- men afkomstig was. Dit neemt evenwel niet weg, dat het bestt mogelijk is, dat Rosier naar Amsterdam is geweest om daar in verband met andere zaken te wordlen geconfronteerd. Onderwijs. Acad. examens. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer A. F. Leeman, geb. te Rotterdam, op Stellingen. Sport en Wedstrijden Hockey. Door loting zijn de partijen als volgt vastgesteld op de twee terreinen tegelijk, met een uur speeltijd en eene pauze van hoogslteins vijf minuten na het eerste half uur. Van 10.3011.30 uur „Haarlem II" tegen de „Haagsche Mixer Club" en „Haarlem I" tegen „Delft Stud." Van 11.3012.30 uur „Victoria" Rott. tegen „Amsterdam I" terwijl „Amsterdam II' vrij lootte. Faillissementen. Uitgesproken: Haarlem, 21 Oct. A. de Winter, teel- der. wonende te Wijk aan Duin. Rech- ter-commissaris jbr. mr. R. de Mareez van Swindleren. II Nov J. Van der Zwet Czn., landbouwer, wonende te Lisse. Rech ter-commissaris jhr. mr. R. de Mareez van S winder en. B. II. Gerstel, koopman en win kelier, te Haarlem. Rechter-commissa- ris jhr. inr. R de Mareez van Swinde- ren. H. van Leeuwen, sigarenfabrikant en koopman, te Haarlem. Rechter-com- missaris jhr. mr. R. de Mareez van Swinderen. 's-Gravenhage, 11 Nov. M. M. W. P. Beenakker, zonder beroep, wonende te 's-Gravenhage. Rechter-commissaris mr. C. W. Vollgraff. Utrecht, 10 Nov. M. Boogmans. win kelier te Utrecht. Rechter-commissa- rxs ma-. R. D. Baart de la Faille. Amsterdam. 11 Nov. F. Sax, koop man ,en R. Sax, koopvrouw, beiden wonende te Amsterdam Rechter-com missaris mr. F. A. EggWs. 10 Nov, J. Renardel de Lavalette, zonder beroep, wonende te Amsterdam. Rechter-commissaris mr. F. A. Eggers Arnhem, 10 Nov. Ph, F. Baljet, op zijn verzoek, ontslagen deurwaarder bij de rechtbank aldaar. Rechter-com missaris nar. H. J. v. d. Poel Hiddingn. A. J. Teel ink, koopman en winke lier te 's-Heerenberg. Rechter-commis saris mr. II. J. van der Poel Hiddingn. Heerenveen, 7 Nov. Wieger Bag- chus, koopman, wonende te Kuinre. Rechtea*-commissaris mr. H. E. van IJsendijk. Verkiezing Kamer van Koophandel en Fabrieken. De volgende circulaire is verspreid: De ondergeteekende kiesvereenigin- gen noodigen de kiezers voor de Ka mer van Koophandel en Fabrieken dringend uit op aanstaande Vrijdag 14 November 1902, hunne stem uitte brengen op hare candidaten, aan wie de behartiging van de belangen van koophandel en nijverheid ten volle kan worden toevertrouwd. De opkomst bij deze verkiezing laat dikwijls veel te wenschen over. Dat is jammer, daar onze stad zeer groot belang heeft bij eene krachtige en goed samengestelde Kamer van koop handel en fabrieken. Toont du9 dit maal, Kiezers, 'door uw talrijke op komst aan de stembus, dat gij er prijs op stelt, dat deze flinke mannen met groolte meerderheid worden ge kozen. Stemt dus aanstaande Vrijdag op onze candidaten: Mr. Joh. Enschedé, J. J. F. Beijnes, P. G. Heems, E. H. Krelage, G. van der Most van Spijk. Haarlem, 13 November 1902. Het Bestuur der Neutrale Kiesver- eeniging „Burgerplicht": W. A. J7 v. d(. Kamp, Voorzitter; W. G. L.,<tó Nobel, Secretaris. Helt bestuur der Liberale Kiesveree- niging „Haarlem": Dr. J. Timmer, Voorzitter; Vincent Loosjes, Secreta ris.. Het bestuur der R. K. Kiesvereenï- ging: Mr. J. N. J. E. Thijssen, Voor zitter; Th. v. d. Linden, le Secretaris. Ter aarde bestelling. Dezen morgen, te twaalf uur werd op het nieu we gedeelte van de begraafplaats aan dien Schoterweg het stoffelijk overschot van> Mr. R. H. J. Gallandat Huet ter aar de besteld. Een krans en een palmtak dekten de lijkkist. Behalve de lieden der familie waren verscheidene vrienden op de begraaf plaats aanwezig. Wij merkten daar op de heeren Dr. H. Brongersma, Dr. B. W. Hoffmann, Dr. A. H. Ganrer, Mr. Joh. Enschedé, Dr. S. Fyan, J. Krol Kz„ J. G. Tuijtel, R. Zuidema, A. van der Voort Az., R. C. Schooleman, Mr. C. J. van Meurs, F. W. N. Hugenholtz, G. C. C. Reeser Jr., N. D. de Leur en anderen; ook een dame, eertijds pupil van den overledene. Er werd aan de groeve niet gesproken. Langzaam gingen de aanwezigen heen. Ze spraken over den doode en ze zeiden goeds van hem. Het .stoomschip Prins Hendrik, van| Op een Kantoor wordt gevraagd Amsterdam naar B&tevra, vertrok 12'om terstond in dienst te treden een Nov. van Suez. Het stoomschip Prins Willem V. van jOflgSte BeüieilCie. Paramaribo naar Amsterdam veerde 12 Nov. te IJmuiden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 13 Nov. H. Joor en J. Majoor. C. N, J. Hoogeboom en J. M. Sernee. Getrouwd: 13 Nov. F. W. T. van Oordt en A. Oostenbroek. C. M. Pleijte en H. F. Duburg. H. C. H. Stevens en J. H. van Gaale. Bevallen: 12 Nov. E. Duineveld—Ver rijk, z. H. M. Meijer—Postma, z. 13. H. A. Spoor—Kennak d. 12. E. Ruig—Heems kerk, z. 13. M. C. van de ParGabriëls z. 12. M, C. Bos—Spoor d. 13. A. v. Nieuwenjhuizen—van der Blonk d. H. M. Jacques—Kerkvliet z. Overleden: 10 Nov. T. Luikel 4 j„ z., N. Kerksplein. 12. G. J. Stouten, 44 j., L. Heerenstraat. M. J. van HarenBosman 61 j., Brouwersvaart. Amsterdamsche Bear* Gister. Heden Wd. 12 NOV M.13Ï0Y. 21/opOt. Ved. Werk. 8chnln 81s/a 81s/« 4i/g nCt. Portneal 4 pFt. Venezuela C^rt. Nederl. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.... 456 457i/2 Aand. Moenra Eniin110 109i/2 Aand. Perlak Petroleum137 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata58 Aand. Am.Car AFonndryCy..331/2 34 Aand. United Steel Comp36 371 Aand. Atchison Topeka83s/p S5>/ï Aand. UnioD Pacific100n/lfli02 4 pCt Conv. Union Pacific bds 104i/2 105i/s Aand. Missouri Kansas Texas 25I3/ic 261/, Aand. New-York Ontario29 297/g Gew. aand. Kansas City South. 30r,/s 319/ie Pref. aand. id. id513/4 52i,'t Gew. aand. Southern Railway. 32ty2 33V4 Aand. Washash29»/4 31i/2 Aand. Denver Rio Grande.40s/4 4U/4 Gew. aand. Erie34i/g 34~/s Correspondentie. Den Heer B .G. Daar het ons voorkomt, dat de discussie over dit punt voldoende is gevoerd, kunnen wij uw stukje niet opniemen. REDACTIE. 4ijvert«ntiën. Den 21sten November hopen I* I onze Dierbare Ouders en den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaar in den Echt zijn verbonden. Hunne dankbare Kinderen Dehuwd- en Kleinkinderen. |j Schoten 21 Nov. 1902. B7v7,"vvvvj Heden overleed in den ouderdom van 30 jaar, mijn zeer geliefde Echtgenoote AALTJE SCHIPPER— geb. SLAGVELD, mij nalatende twee zeer jeug dige kinderen, nog te jong om hun zwaar verlies inaar eenigszins te beseffen. Uit aller naam J. SCHIPPER. Br. fr. onder No. 5379 bur. v/d bl. op billijke conditiën Brieven onder No. 5333 bureau van dit blad. 8 uur te geven door Mevrouw: W. DE VEER-DE LANGE, Zang en declamatie en den Heer JOHs. DE VEER, Piano. Het Progiamma bevat o. m. Choralvorspiel Bach, Etude, Fan- taisie Chopin, Liederen van Cha- minade, Gedichten van Beets. Verwey, Out Nederl. Volksliede ren, enz. ENTRÉE 1,50: Leden van de Maatschappij t/b der Toon kunst 1. Kaartverkoop (en plaatsbespre king dagelijks) bij de firma A. VERNOUT. Warmoesstraat 10, en op den Concertavond aan de Zaal. Beschermvrouw: Mevr. Wed. A. L. DYSERINCK—Wijnands. Eerevoorzitter de Heer H. J. OVERBEEK. Directeur: de Heer J. DE NOBEL. 's avonds 8 uur, in de Concertzaal der Sociëteit »V ER EE NI GIN Ga. Solisten Mej. ESTELLA DE JONG, Sopraan te Amsterdam, Eerelid der Vereeniging. De Heer JOH. STEENMAN, Violist te Haarlem. Begeleiding: Mej. E. C.^OHOFF, te Amsterdam. Heerenkaarten a 1.Dames- kaarten a 50 cents en Tekstboekjes a 15 cents zijn verkrijgbaar bij de H.H. Boekhandelaren: DE ERVEN LOOSJES, G. W. GRüENEVELD en DE HAAN en ZOON, mede op den Concertavond aan het Bureau. De le Secretaris, ED. A.VAN BILDERBEEK. Seance Kamermuziek. Aange zien onze muzikale verslaggever nog verhinderd is concerten en uitvoeringen bij te wonen, moeten wij tot ons leed wezen slechts volstaan met een bericht over de kamermuziek-séance gister-avond in 'die „Vereeniging" gehouden, gegeven -door Joh. Steenman, met medewerking van de heeren Joh. Messchaert, zang en Julius Röntgen, piano. Een groot aantal muziekliefhebbers was opgekomen om deze artisten te hoo- ren, die als altijd bijzonder veel succes hadden en hun auditorium oogenblik- ken van rijk kunstgenot verschaften. Stoom vaartberich ten. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 11 Nov. van Southampton en passeerde den 12den Ouessant. Het stoomschip Koningin Regentes vertrok 12 Nov. van Batavia naar Am sterdam. Het, stoomschip Soembing. van Java naar Rotterdam, passeerde 12 Nov. Dover en wordt 13 dezer des ochtends vroeg te Rotterdam verwacht. Het stoomschip Merapi, van Java n. Rotterdam, passeerde 12 Nov. des na middags, Point de Galle. Het stoomschip Oengaran. van Rot terdam na,ar Java, arriveerde 11 Nov. te Batavia. Hot stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, arriveerde 12 Nov. te Marseille. Het stoomschip Soembawa, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 12 Nov. Gibraltar. Het stoomschip Timojr, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 12 Nov. tei Camaran. Het stoomschip Teucer arriveerde 10 Nov. van Amsterdam te Batavia. Namens zijn principaal zal door den Architect J. LONDON, op Woensdag 26 November e. k., des morgens om 11 uur, in de boven zaal van het Caté »Neuf« te Haarlem, worden aanbesteed: Het bouwen van een VILLA aan den Bentveldsduinweg te Aerdenliout, Gem. Bloe- mendaal. Bestek en teekening zijn ad 1.50 per stel verkrijgbaar bij den Architect voornoemd, Jans straat 85, alwaar tevens inlich tingen worden gegeven. De plaatselijke aanwijzing zal geschieden Maandag 24 November des morgens om 11 uur. Wegens onvoorziene omstandig heden wordt gevraagd een tlinke om direct in dienst te treden. Adres: Smedestraat23,Haarlem. eene BURGERJUFFROUW voor toezicht 's nachts bij eene hulp behoevende oude Dame. Br. fr. onder No. 5381 bur. v/d bl. Tegen zeer billijken prijs ter overname aangeboden een sedert jaren goed beklante Loodgieters en Zink- werkerszaak, tevens KOPER en BLIKSLAGERIJ, winkel in Huishoudelijke Artikelen annex handel in Rijwielen en re paratie-inrichting op een zeer wel varend R. K. dorp in de omstreken van Haarlem. Br. fr. letter U aan W. VAN GRONINGEN's Advert. Bureau, Gasthuisvest 45a, Haarlem. Levering van levensmiddelen. De Garnizoens-Commandant te Haarlem zal op Maandag 17 No vember 1902, des namiddags te twaalf ure, te zijnen bureele Groote Markt No. 17, onder nadere goed keuring van den Minister van Oor log in het openbaar aanbesteden de levering van rundvleesch en vet, noodig voor de soldaten- menages en het Militair Hospi taal alhier, gedurende het le halljaar 1903. Bij de invulling van de inschrq- vingsbiljetten moet nauwkeurig in acht worden genomen hetgeen daaromtrent in de Algemeene voorwaarden is bepaald. De voorwaarden van levering van '11 October 1897 VI Afdeeling No. 90, met de wijzigingen van 6 Maart 1901, VI Afdeeling No. 1 zijn tegen den prijs van twintig cent per exemplaar verkrijgbaar bij de firma GEBR. VAN CLEEF te 's Graven hage. Inlichtingen betredende de hoe veelheden levensmiddelen welke vermoedelijk noodig zullen zijn, kunnen op het bureel van den aan besteder worden ingewonnen. Haarlem, 6 Nov. 1902. De Majoor Garnizoens-Comm. voornoemd RÖMER. van het „STAALBAD" HAARLEM. BADHUISSTRAAT a/d' KL: HOUTWEG. REINIGINGSBADEN. Abonnementsboekjes aan de Badinrichting enhet Brongebouw ver <7ijnbaar. ALLE SOORTEN >'AN GENEESKUNDIGE - BADEN. Haarlem. Speciale inrichting voor het maken van Grondboringen, Pljpwellen, Ontljzerlngs-lnricbtingen, Water-Reservoirs.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3