Brongebouw. TH. P. ffIRXEL CO. PALJAS. CONCERT ORPHEÜS Onze Brievenbussen. Meid-Alleen net Meisje, te koopi een persoonlijke Vergunning. Ter overname aangeboden NED. OPERA. Cavalleria Rusticana. Woensdag 19 Nov. 1902. op Zatardag 15 Nov. 1902 MATINEE heeft de redactie in Nederland, Bel gië en Duitschland!. De Nieuwe Bur gerij" is niet hdt orgaan van een par tij en zal blijven buiten alle politiek. Zij wil geven wetenschappelijke ar tikelen voor elk beroep en de nieuw ste uitvindingen bespreken en bekend maken. Een galden per woord. Kiping beeft voor 'n kort verhaal van ongeveer 6000 woorden van een Ameri- iaansche firma 6000 gulden honora rium gekregen. Ibsen's levensdoel. Ibsen heeft in het album van blgrld Arnoldson geschreven: ,,Ik geloof, lie ve Sigrid, dat wij twee in zoover over eenstemmen, dat het niet onze taak kan zijn om triomfen te vieren, maar dat wij den geest der mensclien dear schüonheidisindrukkeu. en het weerge ven daarvan moeten veredelen". Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. De verhouding van de Amsterdam sche dokwerkers tegenover de direc ties is nog zeer gespannen. Er bestond plan heden ie staken, maar de werk lieden hebben in een gisteravond ge houden huishoudelijke vergadering besloten geen ingrijpende maatregelen te nemen vóór Zaterdag. Hedenavond zal een huishoudelijke vergadering over de hangende quaes- tie worden gehouden door de besturen van de af deelingen van de Nationale Federatie voor Transportwezende daar te nemen besluiten wil men af wachten. De uitslag van, de verkiezing voor de drie dagelijksche bestuursleden van het Arbeidssecretariaat is, dat voor elk der drie functies 5490 stemmen werden uit gebracht, waarbij van onwaarde 11 h 45 en blanco 88 93. Tot 1ste voorzitter werd gekozen A. W. Ammerlaan met 2229 stemmen, ter wijl M. J, G. Avontuur 163, K. Brouwer 170, J. van Dok Azn. 604, W. C. Jacob- sen 897 en G. Snijdelaar 1294 stemmen verkreeg. Tot 1ste secretaris werd gekozen G. van Erkel met 5004 stemmen met 382 op 'J. J. van Steenbergen. Als 2de secretaris-penningmeester werd gekozen J. W. Bonnet met 4505 stem men, tegen 336 op M. J. G. Avontuur en 527 op W. Mink. (Het Volk). BUITENLAND Alle boekbindersknechts te Londen, die minder dan 36 sh. per week verdienen, hebben hun patroons aangezegd, dat ze over acht dagen den arbeid zullen sta ken, indien niet een loonsverhooging wordt toegestaan. De patroons hebben dezen eisch beantwoord met uitsluiting van al hun werklieden, 4000 in getal. Het tijdschrift ,,the Academy Lite rature" vraagt, of niet de Engelsche uit gevers in deze strike aanleiding kunnen vinden, om de gewoonte te laten varen, zoowat alle boeken gebonden in den handel te brengen. Het mijnwerkerscongtres besloot in een hedenavond alhier gehouden zit ting met 140 tegen 40 ^temmen tot hervatting van den arbeid. Gemengd Nieuws, Op de teenen getrapt. Een Berlijnsch dagblad had de trein conducteurs aangeduid als „knippers". Van de vereen!ging van conducteurs ontving het blad daarop een briefje, waarin deze zich zeer „beleedigd" noem dendoor de benaming „knipper", en bij gevoegd werd dat indien het blad de be- leediging niet terugnam men zich ver plicht zou zien de justitie in de zaak te mengen. Het blad was niet zoo „goed of het moest „zijn beleediging" „met betuigingen van grooten spijt" terugne men De uitvinder der Zweedsche lucifers. Arm, verlaten, hulpeloos, en ver van zijn geboortedorp is te Broila overleden Karl Kiesewetter, uitvinder der Zweed sche lucifers. In den loop van zijn leven vond hij een betrekking te Jönköping. De lucifers-industrie was toen nog zeer weinig ontwikkeld. Kiesewetter verbe terde het systeem en vond "/een andere specie voor lucifers uit. Böttger, de ei genaar dei fabriek, slaagde er in hem als associé aan zijn dienst te verbinden en spoedig hadden de Zweedsche luci fers hun triomfantelijken intocht in de heele wereld gedaan. Na 30 jaren in de fabriek gearbeid te hebben, trok Kie sewetter zich, zeer rijk, uit de zaken terug. Hij ging weer naar zijn geboorte- Plaats terug en verspeelde daar zijn ge heels vermogen met speculeeren. Hij werd ziek, lag lang te bed, at zijn laat ste geld op eh toen hij 83 jaren oud was, stierf hij in ellende. Moordaanslag in de Fransche Kamer. Tijdens de zitting van de Kamer j loste een adjudant 'bij de) koloniale infanterie 4 revolverschotten in do ga lerij van de eerste étage, waalrop de tribune^ uitkomen. Hij werd onmid- dellijk gearresteerd. Men houdit hem voor krankzinnig. Ontspoord. -De trein, welke 's nachts om over I waalven vertrekt van Colombes naar het station Saint-Lazare. Parijs, is flven voorbij het station Evallêe ont spoord. Enkele reizigers werden ge bobd, éen zelfs zeer zwaar. Dé lijn was langen tijd gestoord. Een vorstinrien-vereonigirig voor verhooging der zedolykheid. Op aanstichting van prinses Karl zu Salm-Harstmar, geb. prinses zu Hohen- lohe-Scheilingsfürst is onder adhaesie van 71 vorstinnen (2 koninginnen, 35 vorstinnen uit regeerende en 34 uit „reichsunniittelbare" huizen) een ver- eeniging van Duitsche vorstinnen voor verhooging der zedelijkheid gesticht. De vereeniging publiceerde reeds een op roep tot steun voor inrichtingen voor gevallen vrouwen', welke door de kerk gesticht zijn; en moedigt daaTbiJ tevens aan het invloed uitoefenen op die man nen welke een openbare betrekking be- kleeden, opdat ze de zedelijkheid mede helpen bevorderen nl. door die laksheid op staatskundig gebied te bestrijden en zoo der vrouwen werkzaamheid tot op heffing van gevallenen ie steunen. Op de eerste vergadering te Frankfort a. M. waren 16 vorstinnen deels persoonlijk aanwezig, deels vertegenwoordigd. Of de Duitsche vorstinnen niet even zoo goed de onzedelijkheid zouden kun nen bestrijden ais ze zich eenvoudig aansloten bij de bestaande vereenigin- gen? vraagt het „Berl. Tageblatt". Slachtoffers van nieuwe wyn. In het dorp Bebelsheim, nabij Kreuznach, wilde dezer d'agen een landbouwer. Gres genaamd, iets halen uit een kelder, waarin nieuwe wijn was opgeslagen, die in gisting was. Nauwelijks was hij in den kelder ge komen. of hij raakte bedwelmd door de tengevolge van die gisting ontstane gassen en viel dood op den grondt Zijn vrouw, die naar haar man kwam zien .overkwam'hetzelfde, evenals haar dochter en een kind' van dieze. De zaak-Bonlaine. Men weet, dat te Parijs het gerucht liep. dat een aanzienlijk lid van de rechterlijke macht gecompromitteerd zou zijn in die zaak-Boulaine. Deze magistraat zou zijn Andrieux, raads heer van het Hof van Appèl te Parijs. Dezer d'agen, na opening van de zit ting van het Hof, schorste de presi dent de zitting. De rechters trokken zich in raadkamer terug en bleven er drie kwartier. Toen ere zitting ner- opend' werd. was Andrieux weggegaan, naar het heet in verband' met ©en op merking an vden president naar aan leiding van zijn rol in die zaak-Boulai ne In den namiddag is Andrieux in verhoor geweest bij dén procureur-ge^ n era. al. Nieuw spel. In mondaine kringen te Berlijn houdt men er sedert eenigen tijd een nieuw gezelschapsspel op na. Tegen tien uur in den avond worden model len van dameshoeden, alsmede linten en andere hoedgarnituren, binnenge bracht. De aanwezige heeren moeten die hoeden naar hun eigen smaak in tien minuten tijd... opmaken en die dames kennen daarvoor prijzen toe. 1 Lepralijders. Een bericht in het „Journal", dat in het ziekenhuis St. Louis op het oogen- blik 19 (lepralijders worden verpleegd, heeft te Parijs groote sensatie gewekt. Alle lijders zijn afkomstig uit de kolo niën en de doctoren verzekeren, dat de lepra in Europa niet besmettelijk is. Niettegenstaande deze verklaring wor den de melaatschen streng geïsoleerd gehouden, voornamelijk omdat van, an dere zijde wordt beweerd, dat lepra en tuberculose nauw aan elkaar verwant zijn en er in het ziekenhuis St. Louis een groot aantal teringlijders worden verpleegd. Vrijgesproken. Een in mondaine kringen te New-York zeer bekend persoon. Roland Molineux, die beschuldigd werd van moord op een oude vrouw, is vrijgesproken na een proces, dat sedert 15 October 1.1. dage lijks gevoerd werd. Twee jaar geleden was Molineux reeds ter dood veroordeeld, doch het vonnis was vernietigd wegens een ge brek in den vorm. De kosten van het proces belOopen 175.000 dollars. Vroolijke kerken. Het is bekend, dat de Amerikaansche predikanten niet terugdeinzen voor de meest vreemdsoortige middelen, waar 't geldt, attracties te bedenken, om de men- schen naar de kerk te lokken. Een predikant te Atlanta-City heeft thans aan de muren van zijn kerk een duizendtal kanarie-pietjes, ieder in een kooitje, laten ophangen. Zoodra de aan wezigen een psalm aanheffen beginnen alle vogels te zingen. Een andere predikant, te New-York, laat het gezang der gemeente, begelei den door een koor van vrouwen en man nen, diefluiten. Mijnongelnk. In Glamorgan, in Engeland, is een ongeluk gebeurd in een steenkolenmijn. De ophijschmachine raakte onklaar en vier man stikteii beneden. Goudvondsten. In het Barima-district in Engeilsch- Guyana zijn volgens bericht van Reuter groote goudvondsten gedaan. Er moet o. a. een klomp gevonden zijn van 312 onsen, ter waarde van f 14.400; niet ver vandaar een klomp van 61 ons. Dit deel van het noordwestelijk district genoot trouwens reeds de reputatie van rijk aan goud te zijn; er zijn vroeger al klompen gevonden van 136, 57, 33 en 21 onsen. De grootste klomp, die tot dusver in, En- gelsch-Guyana is aangetroffen, woog 42,12 Eng. ponden, maar deze bestond slechts voor een deel uit goud en bracht te Londen dan ook niet meer dan 1067 pd. st. op. Vervolg Stadsnieuws. Arrondissements-Rechtbank. Zitting van Donderdag. 13 Nov. 1902. Twee kwajongens van 16 jaar, G. F. Schipper en L. Huisman uit Heemskerk, stonden gisterenmiddag terecht voor een schandalig feit. Ze hebben met hun beiden de lafheid gehad om op 1 Octo ber gedurende de kermis des avonds tusschen 12 en 1 uur een jongen ge naamd P. Vergauw, eveneens woonach tig te Heemskerk, met messen te steken, zelfs zoo erg, dat er twee diepe wonden in den rug en een in den arm veroor zaakt werden. Wat was hiertoe weer de oorzaak? Niets anders dan dat Ver gauw met een meisje uit was geweest, waar een der bekl. mede had gedanst. En dus zoo doende uit jaloezie te werk was gegaan. De vier getuigen, die achtereenvolgens j gehoord werden, beweerden alles goed te hebben gezien, terwijl de beklaagden alles liegen heetten. De off, van justitie vond dit een hoogst ernstig geval, dat zwaar gestraft moet worden, daar het wel iemand het! leven had kunnen kosten, en vroeg te gen deze kwajongens 7 maanden hech tenis. Uitspraak over 8 dagen. UITSPRAKEN. 1. J. Th. Ritschie, koopman te Haar lem, overtreding hondenbelasting, f 6 boete of 1 dag hechtenis. 2. J. Hooft, stalhouder te Zaandam, mishandeling, f5 boete of 5 dagen hech tenis. 3. N. Jasperse, arbeider te Santpoort, mishandeling, f 5 boete of 5 dagen hech tenis. 4. H. Hofman, petroleum ven tea' te Am sterdam, wedersparm.igh.eid, een week gevangenisstraf. 5. J. W. Martens, lantaarnopsteker te Haarlem, 6 weken gevangenisstraf. 6. T. C. W. Weiss, schoenmaker, zon der vaste woonplaats, diefstal en lamd- looperij, een dag gevangenisstraf, 5 da gen hechtenis en 3 maanden plaatsing in eene Rijkswerkinrichting. Hedenmorgen is de 15-jari- ge loodgietersjongen, van Aken, van het dak der school van d'en heer Val ken, waai- hij werkzaam was. naa.r be neden gevallen. De knaap is bij den concierge Borger, binnengedragen en kort daarop per brancard naar het St. Elisabethsgadthuis vervoerd. houden verkiezing van 5 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken werden uitgebracht 157 stemmen. Het aantal kiezers be draagt 396. Gekozen werden de heeren: Mr. Joh. Enschedé (aftr.) met 124; J. J.F. Beijnes (aftr.) met 132; E. H. Krelage met 107, P. G. Heems met 88 stem men. De heer G. van der Most van Spijk verkreeg 78 en de heer J- Merens 61 stemmen, zoodat tusschen deze hee ren een herstemming moeit plaats hebben. Voorts waren uitge bracht op de heeren G. C. C. Reeser 43 stemmen en H. J. Visser 36 stem men, terwijl op de hiernavolgende heeren ieder 1, 2 of 3 stemmen wa ren uitgebracht te weten: H. A. van Olphen, O. D. Emrik, Rego Veifh, V. Loosjes, H. J. Geijl, L. de Breuk, J. Sabelis, H. F. van Thiel, A. vanRos- sum, Ch. F. van de Poll, H. Fikkert, KI. van Eden, A. Donnée en Lever kamp. Op één stem na 79 was de '/vol strekte meerderheid is de heer v. d. Most van Spijk dus gekozen. Thans moet daarvoor eene tweede stemming plaats hebban. Donderdagavond' hield! de Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Glo ria". dir. de heer A. W. .Wesselius, eene gezellige bijeenkomst in bet kerk gebouw van den Protestantenbond aan de Nieuwe Gracht alhier. Het was er den geheel en avond) recht gezellig. Voordracht en zang wisselden elkaar af. Tot eere-leden der vereeniging werden benoemd de heeren Me®, Hoef man en Van Dijk, welke benoeming zij aannamen, In een vorig nummer deelden wij mede, dat een man in een onzer stra ten de brievenbussen bevuilde en wel eene daarvan het meest, omdat de daar wonende dienstbode hem voor den gek zou hebben gehouden. Naar ons wordt verzocht mede te dee- Len had de man zich vergist in het huis. De bedoelde dienstbode kent den man zelfs niet! Uit de Omstreken. „Kunst na Arbeid". Een goe den indruk hebben wij Donderdag avond op de uitvoering in het Bron gebouw gekregen van het Christelijk Fanfarecorps „Kunst na Arbeid", di recteur den heer George Schmidt. Dezie vereeniging toch bezit de kunst om uiterst beschaafd te spelen. Steeds blijft het aangenaam naar die kleine schare te luisteren, want sto rende fouten of groote onzuiverheid kwamen niet voor. Over het gelijke crescendeeren maken wij deze veree niging ons compliment, want dit werd voortreffelijk gedaan. Ook het slagwerk werkte ten zeerste mee om de beschaafdheid te handhaven. De heer Schmidt komt ook met recht een woord van lof toe voor de samenstel ling van zijn program, daar het num mers bevatte, die i et boven de kraehten van d© uitvoerenden gin gen. Vooral nummer 3b van het pro gram werd zeer voortreffelijk uitge voerd. Iets meer afwisseling in het programma zou echter de uitvoering niet geschaad hebben. Het optreden van een vocaal of instrumentaal' so list bijv. zou voorzeker het geheel nog aantrekkelijker maken. Maar dat neemt niet weg, dat het publiek ook gisterenavond' reeds vol op genoiten heeft. De hartelijke toe juichingen aan het einde van elk nummer waren daarvoor de meest welsprekende bewijzen. Wij eindigen dit verslag dan ook met den heer Schmidt geluk te wen- schen met deze goed geslaagde uit voering en hem een woord van lof te brengen voor zijn correct dirigeeren en zijne voortreffelijke opvatting; en verzekeren deze vereeniging, dat zij weldra hier ter stede een eerste plaats onder de fanfarekorpsen zal inne men. Gevonden voorwerpen- Een brief en een gelei debrief voor brandewijn. Een paar zwarte kousen met breinaalden. Op hol. Gisterenmiddag ontsnapte een koe in de Kleine Houtstraat aanzijn geleider en holde eenige straten door zonder ongelukken te veroorzaken tot het nieuwe Kerkspl'ein alwaar het beest werd gegrepen. Diefstal. Een paar jongens van 9 en 11 jaar verdacht van diefstal van een koperen kraan, zijn aangehouden. Zij bekenden den diefstal gepleegd te heb ben en de kraan te hebben verkocht bij eene uitdraagster aan den Burgwal voor 15 cents. Oplichting. Bij een banketbak- kev in de Groote Houtstraat kwam hedenmiddag te pk m. 3 uur een vrouw in den winkel, uit naam van een dame van het Florapark eenige bestellingen doen om te laten bezorgen. Zij vroeg een muntbiljet van f10 te wisselen, 'tgeen geschiedde met 4 rijksdaalders. Ondeo- het opnemen van het geld gaf zij echter het muntbiljet niet da delijk af maar zeide even een rijks daalder naast de denr te moeten be talen en dadelijk terug te zullen ko men. De vrouw kwam echter niet te rug. Ze liet een pakje achter, hetgeen slechts waardeloos papier bevatte. De dame uit het Florapark, getele- phoneerd, zeide van een bestelling niets te weten. Verkiezing Kamer van Koophandel. Bij de heden ge Bennebroek. Tengevolge van het overlijden van mej. M. H. M. Soeterik die geruimentijd aan het hoofd der hier bestaande be waarschool genaamd „Rehobóth" stond, is als zoodanig benoemd mej. M. C. van Glesen te Haarlem, en zulks met ingang van 1 December a.s. Eene gelegenheid tot kostelooze vac cinatie zal bestaan voor hen, die zich Woensdag den 19en November a.s. tus schen 2 en 3 uur daartoe aanmelden in de O. L. school. Amsterdamsche Ben?* Gister. Heden Dd. 13 K07. 71.14 NO? 2i/xpCt. Ned. Werk.8ohula.81% 83% 41 It pOt. Portugal 4 pOt. Venezuela28 Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koniukl. Petroleum.... 457% 457%! Aand. Mocara Bnim...109% 109% Aand. Perlak Petroleum137 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata58 Aand. Am. Car Foundry Cy..34 33% Aand. United Steel Oomp37% 36°/kj| Aand. Atchison Topeka85% 83% Aand. Union Pacific102 100%' 4 pOt. Conv. Union Pacific ids 105% 104%. Aaud. Missouri Kansas (feTexaa 26% 25% Aand. New-Yort Ontario29% 29%6 Gew. aand. Kansas Oity Sontn. 31%6 25>%6 Pref. aand. id. id52% 51% Gew. aand. Southern Railway. 33% 32% Aand. Wasbash.31% 30% Aand. Denver Rio Grande.... 41% 40% Gew. aand. Erie34% 34 Am. markt flauw. Burgerlijke Stand. Bevallen: 12 Nov. A. M. Loerakker- Beekelaar z. M. E. van GelderSchou ten z. E. Roest—Hendriks z. 13. M. J. KroeseWensing d. M. H. A. Star Lijdsman 2 z., 14. G. Kaan—van. Hui zen z. Overleden: 13 Nov. H. v. d. Zeeuw, 45 j., de Witstraat. C. M. H. van Baat"— Goldewijk, 54 j., Schoterweg. 12. A. Se- verijnse—Verzijlberg, 68 j., Nassaulatui. 13. W. Sikman—Dernison 83 j., Zuider straat. Vervolg Nieuwstijdingen. De trast-maatschappij »WiIholmiiia«. Thans hebben de heeren L. de Ram en W F. H. Wevers in de bladen de vol gende annonce doen plaatsen: Met verwijzing naar de mededeelin- gen in de aangekondigde brochure, waarin de samenstelling van de Neder landsche Trust-Maatschappij „Wilhel- mlna" wordt uiteengezet en verdedigd, berichten de ondergeteekenden, dat de wijze, waarop buiten toestemming van het bestuur voor de emissie eene recla me is gemaakt, welke zij betreu ren, hun aanleiding heeft gegeven, ont slag als commissarissen die maatschappij te nemen. Een vrouwelijke Jack the Ripper Het gerecht van Antwerpen houdt zich met een zeer zonderlinge zaak bezig. De procureur van die .rechtbank ont ving een onderteekenden brief uit Pa rijs, waarin een dienstbode uit een her berg te Zurenborg wordt beschuldigd, een Hollander, die een weinig dronken was en haar geld en diamanten liet zien, te hebben vergiftigd om zich van zijn bezittingen meester te maken. Zij zou daarna het lijk in stukken hebben gesneden en achter de zitplaatsen van een tribune van de wielerbaan hebben begraven. De beschuldiger noemt zich de vrijer van de dienstbode en hij be weert, dat zij dronken zijnde, bem de misdaad heeft bekemd en zelfs het mes heeft laten zien, waarmede het lijk in stukken werd gesneden. De opgravingen, welke door de politie zijn verricht, evenals het verhooren van verschillende personen, waaronder ook de vrouw, die wordt beschuldigd, heb ben geen resultaat opgeleverd. Telegrammen. DE STAKING IN FRANKRIJK. LENS, 13 November (R. O.) Bij het ver laten van de zitting van het mijnwer kerscongres werden veie leden uitge scholden. Men riep: weg met de omge- kochten! Stoomvaartberichten. Het stoomschip Soembing arriveerde 13 Nov. van Java te Rotterdam. Het stoomschip Prinses Sophie, vain Batavia naar Amsterdam, passeerde 12 Nov. Kaap Rocca. Het stoomschip Bali, van Savannah naar Bremen, vertrok 12 Nov. van Havre. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de Holland—Amerika Lijn, vertrok 13 Nov. van Rotterdam naar New- york. Advertentlën, Den 28sten Nov. a.s. hopen I onze geliefde Ouders GERARDUS KRUIJER en <J CORNELIA ALES den dag te herdenken waar- li op zij voor Vijf en Twintig jaren in den echt werden verbonden Hunne dankbare Kinderen Haarlem, 14 Nov. 1902. i| Receptie 16 Nov. van 24uur YWV VV/Y Vyvv EB wwv? Getr ou wd: W. G. KIRCHER Chef der Politie te Solingen en HELENA'S. H. BAKELS, die tevens hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Zandvoort, 12 Nov. 1902. Getrouwd: F. W. Tii. VAN OORDT Civiel-Ingenieur en ANNIE OOSTENBROEK die, mede namens wederzijdsche familie, vriendelijk dank betuigen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden, Haarlem, 13 Nov. 1902. Geboren: AGNESPETRONELLA ANTONIA Dochter van C. P. RUIJSENAARS en M. E. RUIJSENAARS- Stiphout. Haarlem, 14 Nov. 1902. Brieven op Advertentiên kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten Groote Houtstraat No. 14oaan liet huis van den neer B. Langeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heeienstraat aan de winkel van den heer A C. A. van Hemerten lan onze Bureaux, Zuider Buitenspaarne No. 5 vlak bij de Turfmarkt en Bijkantoor Groote Houtstraat 55. DE ADMINISTRATIE. Een Dienstbode kan als geplaatst worden, Groote Hout straat 174. TERSTOND GEVRAAGD door ziekte een niet boven 15 jaar, 4 dagen per week, van 7 tot 2 uur, overige dagen van 7 tot 7 uur, Kamper singel 68. Gevraagd een FLINKE JONGEN eenigzins met het vak bekend. Adres: JAC. P. STOL, Keizer straat. Weener Gistfabrikanten, Schiedam vragen voor den verk. van prima Kwaliteit WEENER GiSTi Brieven franco onder no. 5382, aan het Bureau vau dit Blad. tegen billijken prijs een goed be klante S M E D E R IJ en daaraan verbonden IJZERWINKEL, die een goed burger bestaan oplevert. Brieven franco onder No. 5383 aan het bureau van dit blad. SPOED! SPOED! Te Koop aangeboden: een zoo goed als nieuw Heer enr i j wiel merk: »Hazenwind«, met prachtige Hoorn, Lantaarn, Voetpomp en een taschje met Ge reedschap. Prijs 70 gulden. Te bezichtigen Logement Volks belang, Jansweg, hoek Parklaan, 's avonds na half 9. HAARLEMSCHE Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Directie: C. v. d. LINDEN Zondag 16 Nov. 1902. Muziekdrama in 2 bedrijven, van R. LEONCAVALLO. Opera in 2 gedeelten, van P. MASCAGNI. Met medewerking van de Dames CORNI FRAUKE en IRMA LO- ZIN, en de heeren PAUWELS en VAN DER HOEK. Aanvang 7'/, nur. Balkon 2 Stalles 1.75, lste Loge 1.50, Parterre ƒ1.25, 2de Loge ƒ1.—Gaanderij ƒ0.50. Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsche Tooneel 5de Voorstelling van het Abonnement. tooneelspel in 3 bedrijven en een voorspel van VICTOR1EN SARDOU. Napoleon I, den heer HUBERT LA ROCHECatherine Mevr. MANN-Bouwmeester, benevens alle eerste artisten van het gezel schap. Aanvang 7uur. Balcon 2.Stalles 1.75, lste Loge 1.50, Parterre ƒ1.25, 2de Loge Gaanderij /0.40. GROOT door het Haarlemsch Muziekkorps Directeur: de heer JOH. M. SCHOUTEN Jr. des avonds ten acht nar precies met medewerking van het Specialiteiten-Gezelschap den Heer en Mevrouw DURANDS, Mej. JOHANNA en den Heer FELIX. Na afloop groot BAL, onder leiding van den Heer J. B. BONGER8. Entree voor niet leden 0.40 de persoon, verkrijgbaar bij het bestuur en op den avond der uit voering vanaf 6 uur aan het bu reau Brongebouw. Namens het Bestuur. H. M. DREIJER, Voorz. Raam gracht 56; F. H. MIJNDERS, Waarn. Secr, Oost vest 6zwart; L. DE ZWART, Penningmeester Gr. Heiligland 76 rood; GERMERAAD Verl. Jansteenstraat 71. Zondag 16 Nov. 1902, Groot Vocaal en Instrumentaal Concert door het beroemde Zweed sche Zanger Gezelschap LUTTE- MAN, met medewerking van Miss COLLI FORBET, Hofvioliste en Herrn MAX RÖHNERT, Piano virtuoos. Ie rang 0 50, 2 rang 0.25. Aanvang 2 nar.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3