ie Te ipf Concert Concert Soiree met Bal, Amsterdamsche Beam Jongste Bediende Bevriezen van Watermeters. Mejuffrouw LliGIE GOENEN, Mej, HERMIHE SCHOLTEN, .PROZA POËZIE". op Zaterdag 22 November 1902 Pülftlüü. TijMoombi Haarlem. De Genesfef, Vo"edie;erke„. Van Zeggelen, VoUe"TerkPn. De Schoolmeester Vo"®ei|een. klimaat en loopt ook nogal wat bui- ten rond. Zijn geloof is wonderlijk en zijn kracht naar zijn ouderdom j uitstekend! Wij zijn hier een klein klompje! Afrikaners bij elkander en genieten van elkanders gezelschap. Ds. van Broekhuizen blijft nog een paar weken de gast van president Kruger en vertrekt 13 December van Southampton per Briton naar Zuid- j Afrika. Alg. Ned. Werkliedenverbond. Het centraal bestuur van het Alg. Nederl. Werklieden-Verbond heeft aan de af deelingen toegezonden: een ontwerp voor beginselen, een ont werp voor werkprogram en een me morie van toelichting op beiden, een en ander van de commissie daartoe door de algemeene vergadering van 30 en 31 Maart 1.1. benoemd, bene vens zijn praeadvies op een gedeette dezer stukken. Del omschrijving 'der 'beginselen, zooals zij door de oommissie zijn voorgesteld, luidt als volgt: I. Het Algemeen Nederlandsch Werklieden Verbond verklaart voor te staan de handhaving van onze grondwettelijke instellingen, met dien verstande, dat de bevolking, zooveel mogelijk in haar geheel, den grootst mogelijken invloed moet kunnen uit oefenen op den wetgevenden arbeid. Het verbond verklaart zich derhalve voor algemeen kiesrecht voor man nen en vrouwen met evenredige ver tegenwoordiging. II. Hoewel het verbond, naast de zedelijke en verstandelijke verheffing van het volk, de vrije ontwikkeling van den aanleg en de krachten van den staatsburger noodzakelijk acht voor de vooruitgaande ontwikkeling van de maatschappij, erkent het toch dat de gewijzigde voortbrenging van den maatschappeli jken rijkdom den Staat het recht geeft, en den plicht oplegt, maatregelen te nemen, om de maatschappelijk zwakken te steunen. Mitsdien acht het verbond den Staat verplicht, voor zooverre het in de macht van den Staat ligt, den -maialtschappelijken toestand van de arbeiders te verbeteren, zonder daar bij den persoonlijken eigendom op te heffen tie van een reeds bekend feit, of zelfs louter uit nieuwsgierigheid. In het adres lezen we verder o.a. nog: Dat waar bij de proeven van vivi sectie een anaestheticum op heit ..proefdier" zou kunnen worden toe gepast zonder de proef minder duide lijk te doen afloopen, dit toch in veel gevallen uit achteloosheid geenszins wordt aangewend, en aldus noode- loos door het dier wordt pijn geleden. Dalt zeer dikwijls nadat een dier is geviviseceerd, dit niet wordt gedood terwijl het duidelijk is, dat het toch niet meer in het leven behouden kan worden, maar aan zich zelf wordt overgelaten en zelfs nog bewaard' blijft voor een volgende proef. Dalt, waar het kwaad dier vivisectie in het algemeen door de Rechterlij ke Colleges en door het Openbaar Ministerie hier te lande, niet wordt gdacht te zijn: dierenmishandeling in den zin der Wet, en dus niet straf baar geacht, volgens aait. 254 van het Wetboek van Strafrecht, dit kwaad toch nog bestreden zou kunnen wor den door een wettelijke regeling der vivisectie met strafbepalingen Een oude rekening. Een tiental jaren geleden beef de arbeider L. de Vte Grave, in een handgemeen met een paar manschap pen der Kon. Marechaussee een dier mannen een deel van den pink der rechterhand, en werd hij dientenge volge veroordeeld tot 18 maanden ge vangenisstraf. Hij week toen met zijn gezin uitnaar Duitschland, waar zijn vrouw na enkele jaren overleed. Thans is hij teruggekeerd en heeft hij zich vrijwillig aangemeld bij den Commandant der Brigade Marechaus see te Grave, die hem arresteerde en j.l. Maandag overbracht naar 'sHage 'tot het ondergaan van zijne straf. K ai JI i h s em j n*i n t,e u Gemeen te-vel d wa chters De vereeniging van Gemeenteveld wachters in Noord-Holland hield Dins- dagcin't afé „HetWapen van Haar lem" te Alkmaar eene vergadering. Besloten werd in beginsel mede te gaan met het voorstel der politie-ver- eeniging van Leiden, hetgeen stich ting eener féderatie beoogt. Als afgevaardigden voor di.e verga dering op 25 Nov a.s. te Leiden wer den. gekozen G. Slootweg en J. Tim mer van Haarlemmermeer en als plaatsverv. afgev. K. Koster van IJ- muiden en W. Begeer van Haarlem mermeer. Vervolgens wordt een request ge zonden aan de Tweede Kamer der Staten-G ener aal om wijziging van art. 136 der gemeentewet, zoomede om verhooging van salaris. Een af schrift van een genomen statistiek omtrent de salarissen in deze provin cie zal hierbij worden overgelegd, terwijl de Min. van Binn. Zaken van dit alles eveneens in kennis zal wor den gesteld. Eveneens zal o.m. worden overge gaan tolt het oprichten van een eigen orgaan, waartoe tevens in beginsel werd besloten. Er waren 18 leden aanwezig; bo vendien hadden de vereenigingen in Zuid-Holland en Zeeland afgevaar digden gezonden. Uitgesproken: Rotterdam, 19 Nov. J. C. Meenhorst, bouwkundig teekenaar. Rechter-commis- saris: m.r. C. O. Segers. H. Houtman Jzn., koopman. Rechter commissaris mr. G. P. J. de Jongh. Opgeheven werd het faillissement, van Andreas Hyacinth us Mulders, voorheen suikerfabrikant, thans reiziger, aldaar. 's Gravenhage, 18 Nov, D. J. Duif, thee handelaar aldaar. Rechtercommissaris: mr. R. H. A. M. Romme. A. F. Severs, drogist, aldaar. Rech ter-commissaris: mr. C. W. Vollgraff Haarlem, 18 Nov. J. I. Luderhoff, in strumentmaker en winkelier, aldaar. R.- commissaris jhr. mr. R. de Mareez van Swin,déren. Amsterdam, 12 Nov. F. W. Uriot, koop man, aldaar. Rechter-commissaris: mr. T. Henny. 17 November. J. H. Outhuysen, elec- triclen, aldaar. Rechter-commissaris: mr. F. A. Eggers. Geëindigd: A. B. Th. van Haiteren, aannemer, vroeger te Glanerbrug, gem. Lonneker; E. Franken, reiziger, te Arnhem; j. En gelman, winkelier in modes, te Alkmaar. Surséance van betaling verzocht door H. Tibbe, schilder, te Heemstede. Ranerexamens voor onderwijzers In den Améterdamschen gemeenteraad is in behandeling gekomen het afwijzend prae-advies van B. en W. op het adres van den Bond van Nederlandsche Onder wijzers, hetwelk beoogt de beperkte be paling, waaraan de,toekenning is gebon den der periodieke salarisverhoogingen aan onderwijzers en onderwijzeressen op te heffen. Hiermede wordt bedoeld ophef fing der rang-examens. De heeren Zeehandelaar en Van Gigh toonden zich zeer gekant tegen dit adres. Een definitief besluit werd nog niet genomen, doch de verdere behain,deling verdaagd tot een. volgende zitting. Weerbericht Verwachting: matige Oostelijke wind, licht bewolkt, daling in temperatuur. Testen de vivisectie Wij komen thans terug op het glis ter,en met een enkel woord door ons vermelde adres van den Nederl an d- 8chen Bond ter Bestrijding der Vivi sectie aan H.M. gericht adres. Adressant wijst erop, dalt niet al leen aan de Rijksuniversiteiten hier te lande, en aan de Stedelijke univer siteit te Amsterdam vivisectie wordt beoefend, doch ook aan scholen voor Lager-, Middelbaar en voorbereidend Hooger Onderwijs, en ook wordt toe gepast door personen zonder weten- schappelijken graad. Dat bij de vivisectie meermalen gebruik gemaakt wordt van het ver lammingsmiddel cora'il, dat de pijn der operatie ganschelijk niet vermin dert, dat vele proeven van vivisectie niet geschieden om physiologische kennis te vergaren of kennis, die nende om het leven te redden of te verlengen, of om lijden te verzachten door nieuwe ontdekkingen of om het opereeren Ifce leeren, maar enkel om vaardigheid te verkrijgen in het ope reeren, die ook op andere wijze te verkrijgen Is, of enkel ter demonstra- Uit de Arbeiderswereld BINN ENLAND. Het aantal branderijen te Schiedam waarin nachtarbeid is afgeschaft, breidt zich uit. Het bedraagt thans een 20-tal. Sloom vaar toenemen. Het stoomschip Salak, van Rotterd, naar Java. arriveerde 19 Nov. te Port Said. Het stoomschip Gedé vertrok 19 Nov. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Ms, met de Indische Chineesche en Australische mails, ex. s.s. Arcadia, vertrok 17 Nov. van Port Said naar Brindisi. Het-kan den 19en aldaar verwacht worden. Het stoomschip Floras van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Nov. te Marseille. Het stoomschip Prins Maurits, van Paramaribo naar Amsterdam passeer de 18 Nov. des nam. 5 uur Ouessant. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland Amerika Lijn, arriveerde 19 Nov des voorm. van Rotterdam te New- York. Vervolg Stadsnieuw». Arrondissenients-Reehtbank. Zitting van Donderdag 20 Nov. 1902. Verduistering. De horlogema ker Arie Poth te Purmerend, thans gedetineerd, had1 zich Donderdag voor de Haariemsche Rechtbank te verantwoorden ter zake dat hij in de maanden Augustus en September 1902 te Purmerend als horloge-maker op zettelijk een aantal horloges, welke hem door 10 personen 'ter reparatie waren toevertrouwd, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Bekl bekende bet hem ten laste gelegde. De horlo ges had hij in verschillende banken van leening verpand. En voor het ontvangen geld loste hij weder eenige vroeger verpande horloges in. Het O. M. vorderde terzake van verduistering 10 maal gepleegd, eene gevangenisstraf voor den tijd van 15 maanden. De verdediger, jhr. mr. Schorer, wees erop, dat bekl. döo'r armoede tot deze daad is gebracht. Bijna nooit heeft bekl. zich het geld toegeëigend slechts een hoogst enkele maal. Steeds heeft hij getracht vroeger beleende horloges in te lossen. Pleiter pleitte dan ook met vertrou wen clementie. Diefstal. C. E Wijngaarden, een dienstbode, had toen zij in dienst was bij de wed1. Maaskant te Hille- gom. een armband en een zilveren broche ten nadeele van haar me vrouw weggenomen. Toen de voor werpen vermist werden, viel het ver moeden op de dienstbode, die ook be kende en op aanraden van haar moe der de voorwerpen teruggaf. Het O. M. wees erop dat het de zaak niet had vervolgd, ware het niet dat deze dienstbode 2 jaar geleden zich ook reedis aan een gelijk feit had schuldig gemaakt en de zaak toen verzwegen was. Thans vorderde het O. M. 14 dagen gevangenisstraf. Veroordeeld. J. G. Machielse, de ontrouwe huisknecht van mevrouw Schorer te Bloemen- daal, word wegens verduistering van 500 veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorge bracht. J. H. Geldof te Purmerend werd wegens diefstal van een, hond1 en een hoofdstel veroordeeld tot 1 jaar en 6 m aanden gevan gen i s straf P. P. J-ungie wietrd veroordeeld terzake van verzet tegen de Politie tot 14 dagen gevangenisstraf. Diefstal paard en rij tuig. Daarna hadden zich te verantwoorden Leonardus van der Klashorst 22 jaar, en Petrus Peperkom, 23 jaar, 2 leden van d,e beruchte bende, welke Haarlem in dein laatsiten tijd onveilig maakte. Beiden werden terechtgesteld terzake dat zij den I9en October 1902 te Heem stede te samen een paard en rijtuig, een hoeveelheid haver en een -paardendeken, alles toebehoorende aan Co,melis Johan- nis Slapper hebben weggenomen, den tweedien beklaagde was bovendien, ten laste gelegd dat hij op tijd en plaats voornoemd een aschbakje, toebehooren de aain Johanna Clasina Snellens heeft weggenomen met het oogmerk zich dat voorwerp wederrechtelijk toe te eigenen. In deze zaak waren 9 getuig,em gedag vaard. Verdediger was Mr, Bram,tjes. Getuige Stapper verklaarde, dat hij In het „Wapen v,an Heemstede" zijnde be merkte, dat zijn paard en rijtuig op een gegeven oogenblik werd weggehaald. Hij kon niiet zien wie met zijn rijtuig wegreed, en toen hij buiten' kwam was het rijtuig reeds een 700 meter verwij derd en reed het in draf verder. Later heeft hij het vam zekeren Lijn- kaïnp te Halfweg teruggekocht voor f85. Deze persoon had het paard en rijtuig zelf voor f 80 gekocht. Mej. Geuer heeft twee personen het rijtuig zien wegrijden. Voor het 'huis van Peperkorn bleef het rijtuig even staan. Later is het hard wegr gereden. De 2 -personen kwamen wat lengte betreft geheel overeen met v. d. Klashorst en Peperkorn-, Getuige A. Kors heeft met beklaagden in het wagentje medegereden. Samen hebben zij verschillende kroegjes in Haarlem bezocht ,en daarna zijn zij naar Halfweg gereden, waar paard en rijtuig aan Lijnkamp werden verkocht voor f80. Ook had v. d. Klashorst hem verklaard dat hij hit en wagen van Peperkorn had gekocht voor f 70. Deze laatste verklaring hield v. d. Klas- horst nu ook wedler vol; Peperkorn daar entegen verklaarde, dat hij op den Wa genweg v. d. Klashorst was tegengeko men, diie hem vroeg of hij meereed, het geen hij toem gedaan heeft. Op de vraag van dien president der Rechtbank aan v. d. KHashorst „hoe of hij aan 70 kwam," gaf bekl. dood leuk ten antwoordt' „Daarvoor heb ik het ge- heele jaar gespaard." Gehoord werd getuige Lijnkamp, die zeide, dat hij paard) en rijtuig had ge kocht vaai v. d. Klashorst, die het woord deed. Ook deze koos het eerst het hazen pad toen de politie zich met de zaak be moeide. De rijksveldwachter De Wilde verklaar de, dat toen hij vernam, dat paardi en rijtuig gestolen waren, hij direct de be klaagden, die mog te Halfweg vertoefden, arresteerde. Peperkorn bleef kalm staan, niettegen staande hij best de vlucht 'had kunnen nemen, doch v. d. Klashorst zette het aanstonds op een loopen. En niet voor dat de veldwachter met zijn revolver had gedreigd, liet bekl. zich arresteeren. Op v d. Kl'ashorst werd toen nog f 70 bevonden. Het O. M. achtte den diefstal van paard en rijtuig door Peperkorn niet bewezen, en vroeg voor hem wat dit betreft vrij spraak, en voor het wegnemen van een aschbakje 1 maand gevangenisstraf. Daarentegen het bewijs van den dief stal van paard en rij tuig dioo.r v. d. Klas- horst voldoende bewezen achtende, vor derde het O. M. 4 jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak voor beiden, op grond dat in de dag vaarding „diefstal te samen en in ver eeniging" was ten laste gelegd, en dit misdrijf hier nu niet meer aanwezig was. Ook die diefstal van een aschbakje door Peperkorn achtte pleiter niet be wezen en vroeg voor dezen bekl. te vens onmiddellijke invrijheidstelling. Hierop ging de rechtbank echter met in. UITSPRAKEN. 1. A. J. Wagemarts, koopman te Haarlem, overtreding hondenbelasting f6 boete of 1 dag hechtenis. 2. W. van Steen wed. R, van Ha- melveld. naaister te Haarlem, als voren. 3. W. F. van Campen, ambtenaar te Haarlem, als voren. 4. C. van 't Veer, timmerm. knecht te Assendelft. Eenv. beleed, ambtenaar in functie f8 boete op 4 d. hecht. 5. H. G. Lindeboom stucadoor te Haarlem, mishandeling f10 boete of 10 dagen hecht. 6. P. Johan, los werkman, te Haar lem wederspannigheicL Een week gev. 7. P. P. Junge visscher te Haarlem, wedersp. 14 dagen gevang.str. 8. C. H. Magielse, huisoppasser, te Bloemendaal, 3 maanden gev. straf met aftrek der preventieve hechtenis. 9. W. Smit, arbeider te Westzaan, düefstal 6 weken gev. straf. 10. H. v. Dorssen zadelmaker te Haarlem, opzettelijke Vernieling. Een maand gev. straf. j 11. I-I. Th. Janus, sigarenmaker, te Haarlem, f 5 boete of 5 dagen gev.straf. 12. J. F. Geldof, kermisreiziger, zon der vaste woonplaats, (gedetineerdj, 2 (Diefstallen 1 iaar en 6 maanden gev.1 13. G. F. Schipper en L. Huisman, tuindersknechts te Heemskerk, mis-' handeling ieder 6 maanden gev. straf. Arbeidsgeschi 1. Het arbeids geschillen tusschen de firma Hessen en haar personeel is bijgelegd in zooverre dat de arbeiders weer aan T werk zijn gegaan, behalve de twee ontslagenen. Dit geschil is bijgelegd door tusschen- komst van de hoofdbesturen van den Alg. Ned. Sigarenmakersbond en van den Christel ij ken Sigarenmakersbond. De heer Hessen deelde ons mede dat hij die tusschenkomst zeer op prijs stel len kan, daar genoemde hoofdbesturen zeer rechtvaardig geoordeeld hebben. Zijnerzijds zal hij toonen geen per soonlijke wrok te koesteren wanneer de twee bedoelde arbeiders, indien ze geen werk kunnen vinden, z'icb bij hem vervoegen. Gevonden voorwerpen: 3 paraplu ies. een wandelstok in de vestibule van het postkantoor achter gelaten. een wollen mannensok. twee rekenboeken, 3 sleutels, een blauw kinderboezelaar, een bei van' een rij wiel. Overtreding Arbeidswet. Een koperslager is bekeurd wegens overtreding- der Arbeidswet. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Men seint ons uit den Haag: Heden voortgezette behandeling der Indische Begrooting. De heer Van den Heuvel, rapporteur, verklaard, dat de heer Van Kol het op gemaakt verslag met hem heeft doorge lezen. Van Kol zijn rede voortzettend, be toogt, dat kerstening van de inlandsche bevolking een droombeeld is. Van chris telijke richting is niets te bemerken, dan dat het concubinaat in de kazernes wordt gehandhaafd. De begrooting kapi talistisch ingericht. Spr. dringt op maat regelen voor de bevolking aan. Besloten werd de Atjehmotie te behandelen op een nader te bepalen dag. De heer de Waal Malefijt verdedigde de militaire uitga ven, terwijl de heer Van Vlijmen de vrees voor overdreven militaixisme be streed. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 20 Nov. J. F. Cramer en M. M. Keerwolf. S. Hulscher en J. Jarus. J. H. Horeman en M. Schenk. P. de Haan en C. C. van der Laan. Getrouwd: 20 Nov. K. W. Broekveldt en M. Rozenhart. B. W. Slakhorst en C. Franken. J. A. Draaijers en G. J. Nijssen. C. van der Stad en E. M. Uilenburg. a. Willems en A. E. Beekelaar. Bevallen': 19 Nov. J. A. A. M. Pie- lage—Gouverneur, z.; 18. C. A. Ma chielsePollé, d.; 19. M. PraagTak- ken, d.; C. van KetelRijbroek, z. Overleden: 19 Nov. J. ,do Ridder, 2 m z., Brouwersv.; 18. A. G. Dek kerv. Eekhorst, 41 jaar Dubb. Buurt 19, H. N. Muller, 45 j., J. Steenstraat. Gister. Hedei, Wil. 19 MOV. Dd. 20 NOV 2i/2pCt. Ned. Wers.. Bohula 817/16 815/s h/o pCt. Portugal47 4 pCt. Venezuela Gert. Nederl. Handel Alaatij... Aaud Kouinkl. Petroleum.465 461 Aand. Moeara Enim.159 1095/^ Aand. Perlak Petroleum136 135 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Cy..33U/i6 33s/,i Aand. United Steel Comp35ir>/i6 367/2 Aand. Atchison Topeba837/4 S&U Aand. Union Pacific 99 99«/8 4 pCt. Conv. Union Pacific bds l04'/.i 104'/2 Aand. Missouri Kansas Texas 24'/g 2 i7/s Aand. New-York Ontario28'/2 2Sls/ie Gew. aand. Kansas Oity South. 29S/4 297/g [hef. aand. id, id525/g 52"/i6 Gew. aand. Southern Railway. 33 317/4 Aand. Wasbash29'/g 30 Aand. Denver Rio Grande.383/i 383/4 Gew. aand. Erie 32s/t 33 Correspondentie. Den heer S. Uwe mededeeling leent zich weinig tot ingezonden stuk. Wanneetr voor het middel replame moet worden gemaakt, kan dat bij advertentie geschieden. REDACTIE. 371e Staatsloterij. Trekkng van 20 Nov. ie Klasse 4e Lijst. No. 16868 f 400. Prijzen van f 20. 32446483981012013791 1636919095 131 5553 8428104491385216427J9242 4515933 852710612141181672819309 1306 6015 863010731 147021675119657 1905 6333 896111283 14864 717019906 2548 64319456114401503517191 19939 2747 6680 11485151001732420307 3149 6909 115491536017344 20579 33157119 1156415693177 0 3463 7216 125491677717854 36097277 126931698218069 36617383 127331608318171 3767 7899 128561610918489 3773 6969 1322916155 18796 3984 8007 1332716209188 42 4093 8138 13505 163U 18918 4545 8289 135381634119019 AiiTertentlën, Voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOON J. A. A. M. PIELAGE Gouverneur 19 Nov. 1902. Heden overleed plotseling, onze geliefde Echtgenoot, Va der en Behuwd Vader HENRICUS NI COLA AS MÜLLER in den ouderdom van 45 jaar. Uit aller naam P. M. E. MÜLLER— Papevoine. Haarlem, 19 Nov. 1902. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien der II.H. Sacramenten mijne ge liefde Echtgenoote, onze Zus ter en Behuwdzuster GEERTRUIDA JOHANNA ALBERDINA RUUSENAARS in den ouderdom van ruim 40 jjaren. Uit aller naam, J. C. v. CATZ. Heemstede, 19 Nov. 1902. De Hillegomsche Bankvereeni- ging te Hillegom vraagt een Jong ste Bediende leeftijd niet jonger dan 1415 jaar. Nette hand schrijvende is ver- eischte. Franco brieven (erichten aan het Kantoor der Bank. een uitgebreide Bodewijk, Blieven met voldoende inlichtingen onder No. 5387, Bureau van dit Blad. De Directeur der gemeentelijke duinwaterleiding herinnert belang hebbenden aan het laatste lid van Art. 12 der Verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van duinwater, luidende als volgt; Het onderhoud van den meter komt ten laste der gemeente; alle schade evenwel, daaraan hetzij door vorst of anderszins toegebracht, is voor rekening van den gebruiker. Bleekers werklieden-vereeniging „Broederlijke Eensgezindheid" ver gadert op Zondag 23 November des avonds te half zes in het café Pxinsehof Jacobijnestraat No. 20 rood boven te Haarlem als spre ker zal optreden den WelEd. heer NOLTING, lid van de Tweede Kamer. HET BESTUUR. Entrée vrij. Debat vrij. afd. HAARLEM. Huishoudelijke vergadering op Zondag 23 November a. s„'s mor gens 11 ure in het lokaal Kleine Houtstraat 44. Met het oog op de zeer belang rijke agenda is het aller plicht, deze vergadering bij te wonen. Dat dus niemand ontbreke! HET BESTUUR, Vrijdag 21 No\ 1902. voor de leden met hnnne dames en huisgenooten door het Strijkorkest van Haarlemsch Muziekkorps Directeur CH. P W. KRIENS, Wegens ongesteldheid van zal haar medewerking verleenen. Aanvang 8 uur HET BESTUUR. Mannenkoor Dir.de Heer C. PHUPPEAU. des avonds 8 uur, in den SCHOUWBURG Kaarten verkrijgbaar ad 0.75 voor Heer en Dame. Voor Leden gewoon tarief. A. K. P. VRING, Voorz. Teylerstraat 35. W. A. KENSELAAR, le Secr. Anthoniestraat 32. KAARLEfi&SCHE Schouwburg-Maatschappij. Teleloon 579. Vrijdag 21 Nov. 1902 te geven door het Nederlandsch Strijkquartet. Christiaan Timmner, Ie Viool. Focco Klimmerboom, Alt. Johan Herbschleb, 2e Viool. Frits Gaillard, Violoncel. Eutrée fl. Aanvang 8 nor. Schouwburg Jansweg. Zondag 23 Nov 1902. Tooneelspel in 5 bedrijven van A d'ENN ER Y&M ARC TOURNIER Voorstelling en bal 0.50. Gaanderij 0,25. Opening 6 nur. Aanvang 7 nur. (Zie groote biljetten"). Aangesloten werden: Tel. No. 755. Beccari, G. P. J., Aannemer, Kleverpark. Bouvy, J. A„ Leidsche Vaart 136. Commanditaire Actiën Vennoot schap firma Kuipers, Café-Re staurant, Stationsplein 12. Cohen, Alex. Complete Meubilee- ring, Bartelorissfraat 2628. 772. Dijserinck Pzn., C., Zijlweg 22c. 760. Dyserinck, W., lid 'der firma Willemse Dyserinck te Am sterdam. Oranjekade 17. 783. Engelgeer. W.. Groote Markt 31. 759. Folmer, Dr. H. C., Arts, Frans Halsstraat 3. 720. Geijl Jcz.,.H. J„ firma MartenH Zn„ Timmerman. Metselaar en Aannemer, Wifhelminastraat 9. 773. Hoenderdos. H.. in Brandstof fen, Leidsche Plein 1719. 758. Hulsebosch. G.. Aannemer, Nieu we Gracht 86zwart. 752. Kramer. G.. Arts, Schoterweg 24. 734. Lier. Alex. van. Venduhuis d'AnistelGroote Houtstraat 147. 765. Lokker J.. Bakkerij „De Zeeuw" Oude Groenmarkt 22, 764. Loos. P. A. de. Hollandsche Schoericompagnie. eVrwujlft 3. 784. Melk-Inrichting „Hartenlust", Kruisweg 70. 769. Möller. J. B„ Magazijn van Schoenen en Laarzen, Zijlstraat 53. 771. Naaml. VennootschaD .TUnion", Smedestraat 32. (M. Ba^ls). '56. Noord-Brabantsche Schoenon- Compagnie. Barteljorisstraat 16. 800. Opzichter der Gemeente-Lichtfa brieken, Bakenessergracht 61. 319. Reiziger. H. G., firma Johs. Keij. ser, Behangerij, Koningstraat 6. 781.. Roest, J. L„ Vleeschhouwer, Zijl- weg 65. 774. Versfelt. U. J. K. Versfelt, Nota ris. Jansstraat 59. 777. Weiden C. Jzn.. A. A., van der. Kouden Horn 82. 83. Wijnands, A„ Wagenweg 100. Alles geheel compleet geen bloem lezing. Alles alles, alles voor slechts EFN GULDEN. Niet per deel fl, maar alle vier deelen voor fl.. van de drie voornaamste Nc-derlandsche Dichters volledige werken voor slechts f 1. te zamen. in prachtband. in prachtband. in prachtband. Vroeger hebben ze gekost tientallen van guldens en wij verkoopen ze haast voor niets thans. Het beste onzer oorspronkelijke let terkunde. De ware poëzie, die tot hart en zinnen spreekt. De drie meest ge vierde dichters van Nederland thans voor een spotprijs, die aan 't ongeloof lijke grenst. Wij leveren zoo lang de voorraad strekt, de volledige dichtwer ken van DE GEISESTET, VAN ZEGGE LEN en DE GEDICHTEN VAN DEN SCHOOLMEESTER, samen 4 deelen. voor slechts éen gulden f 1.voor al les samen, of deze werken in keurige prachtbanden alles samen voor slechts f 1.90. Fraaier cadeau voor minder prijs is niet denkbaar. De lieflijke, tot het hart spi-ekende Gedichten van De Genestet, de schalksche poëzie van Van Zeggelen, en de satyrische kunstvoort brengselen van den Schoolmeester, Al le drie onovertroffen, vol klank en poë zie, cn schoon van taal en vorm. Mee- sleepend. boeiend en geniaal. Zooals gezegd, stellen wij dit geheele pakket verkrijgbaar voor f 1, of in 3 fraaie stempeibanden voor slechts f 1.90. Op den te zenden postwissel van f 1 voor de 4 dln. ingenaaid of van f 1.90 voor een stel in fraaie stempeibanden zette men „Onze Dichters", en men ontvangt het franco overal heen. GEBRS. E. en M. COHEN, te Arn hem en te Nijmegen.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3