NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang M anrias 1 December i'i 'i. No. .VJ59 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN Voor Haarlem per 3 maandenL20 Van 15 regel* 60 CJta,; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), de prjj* der Adrertentiën ran 1—6 regels 0.75, elke regel meer U.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsmimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.66 Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers0.02^ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Ztlider Buiteuspaarue No. 6. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per poet„0.46 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertsntiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad. verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèrt G, Li DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3B»* Faubourg Mommartre. Dit nummer toestaat uit twaalf bladzijden. Haanem'8 Dagblad van 1 Dec. bevat o. a. Nog eens over de rede van Kei zer Wilhelm te Essen. Nederlandsch of Hollandsch De spoorweg naar Lawa, St. Ni colaas Bovendien behoort bij dit nummer van ons blad ne. 117 van ,,De Zaterdagvond" letterkundig weekblad voor jonig en oud, bevattende o.a.' Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da mes; Licht en Schaduw: Een beetje ge luk, Hoe de treurspeler Horatio Adams, Amerika's beroemdste tooneelspeler werd, benevens de gewone rubrieken, afbeeldingen, oplossing prijsraadsel en nieuw prijsraadsel. Buitenlandsch Nieuws^ Duitschland. De rede des keizers te Essen vindt in de Duitsche pers geen onverdeelde goedkeuring. De regeeringsbladen roemen haar, omdalt daarin onverkort de gedachtengang van millioenen Duitschers wordt weergegeven, en met name de ,,Lok. Anz." merkt op, dat hel het schoonste voorrecht der heerjschers üs, geroepen te zijn om in den naam van hunne volken te spreken zoodra een naltionale e£ plicht een gemeenschappelijke ver klaring eischt. Het blad onderschrijft voorts de woorden, door keizer Wil helm gesproken. Andere bladen zijn er minder mede ingenomen. Het „Barl. Tageblatt" bijv. door het officieel bericht der keizerlijke rede gedwongen om stel ling te nemen, vindlt die taak in dit geval gemakkelijk noch loonend. „Grafredenen, oraisons funèbres, ver heugen zich over het algemeen niet in een goede reputatie. De smart en de rouw", zegt het blad, „zijn voor een onbevangen beoordeeling niet gunstig een grafredenaar zegt licht ite veel. Keizer Wilhelm wilde zoo nadrukke lijk mogelijk wijzen op de onaantast bare integriteit" het pleonasme staat in het stenogram van den overledene, t Is te begrijpen dat hij daarbij over de aanvallen der soci aal-democraten kwam te spreken, die met den dood van Krupp in nog niet; opgehelderd verband staan. Uit den rouw over den plotselingen dood van zijn vriend is het te verklaren, dat de keizer zich van ongewoon scherpe xiitdrukkingen heeft bediend. „Mis- 'schien", zoo gaalt dit blad voort, „ware het beter geweest, als er in de omgeving van den keizer een man ware geweest, die den keizer voor een publicatie van den inhoud der rede had gewaarschuwd en haar had verhinderd. In elk geval echter mag men de uitdrukkingen, door 'den kei zer gebruikt, niet op een goudschaal tje wegen." Wat diens houding tegenover de so- ciaal-deanocralteni betreft,, wijst het „Berl. Tagebl." op de woorden, door keizer Wilhelm reeds in 1889 tot de afgevaardigden van de stakende mijn arbeiders gericht: „Voor mij staat iedere sociaal-democraat gelijk met een vijand van het rijk en van het vaderland". Na dien is er veel veran derd, maar de principieele houding van den keizer tot de sociaal-demo- craltie is dezelfde gebleven en zijn toen uitgesproken meening loopt als een roode draad door zijn redevoerin gen en daden, betoogt dit orgaan. De „Vorwarts" is niet verschenen,- terwijl de Berlijnsche correspondent van de „Petit Bleu" seinJt, dat „de heftige rede van den keizer tot de werklieden van Krupp de voorbode is van een ware worsteling op leven en dood tusschen de hof-, financieele-en industrieeile wereld en de sociaal-de mocratische partij. De beschuldigingen tegen Krupp moe ten, naar de „Lokal-Anzeiger" weet me de te deelen uit de koker van een apo theker op Capri gekomen zijn, een man die om onbekende redenen den weldoe ner van het eiland steeds met een gloei- enden haat vervolgde. Mevrouw de wed. Krupp heeft doen bekend maken dat haar dochter Bertha bij testamentaire beschik king tot universeele erfgename werd be noemd. De arbeiders der fabriek van Krupp hebben het plan gevormd aan Keizer Wilhelm een adres van dankbe tuiging te richten voor diens houding en optreden hij Krupp's overlijden, Frankrijk. De rechter Andrieu, geschorst in ver band met de rol, die hij in de zaak Bou- laine zou gespeeld hebben, is door den rechter van instructie te Rouaan ge hoord, waarbij gebleken moet zijn, dat bij wel 15.000 frs. in onderpand ontvan gen moet hebben van Boulaiae, doch dat Boulatne dit bij Andrieu zoowel als bij anderen deed bij wijze van bongstelling. De rechter Andrieu moet zich bij zijn verhoor ornstig beklaagd hebben, dat hij als zondebok werd gebruikt en dat er een zestal andere personen waren-, wel bekend bij de justitie, die ongemoeid werden gelaten. Stadsnieuws. Afrika, dat onbesmet zijn vaandel be waard heeft, en moreel ais overwin naar te voorschijn treeat uit den strijd, waarin het stoffelijk onderging. Dat ook gij, Haarlemsche jonge da mes, hebt gedaan wat gij vermocht om het heldenvolk van Zuid-Afrika te wekken tot nieuw leven, daarvoor brengt U oprecht zijn hulde HET COMITÉ. In de Rotonde -en de aan grenzende blauwe zaail van het Mu seum van Kunstnijvetrheüdi its Ithanls een-e tentoonstelling geopend der Maatschappij Arts en Crafts te 'sGra- venhage, bestaande uit verschillende tot de meubileering behoorende voor werpen. De bedde zalen melt meubelen en huisraad vormen een aaneengescha keld geheel dat een zeer aangenamen indruk maakt. Haarlem, 29 Nov. 1902. Collecte v a n 2 5 November. De grauwe mist van den killen No- vemberochtend lag over de stad. Het einde der straten scheen gehuld in een grijzen sluier, boomtoppen en toren spitsen doezelden weg in een nevel zil verwit. „Een gure dag zou het worden, goed om stil thuis te blijven bij den kachel" voorspelde de melkboer. Maar gelijk menige andere profetie bleek ook deze niet steekhoudend. Nau welijks had het morgenlicht den nevel een weinig verhelderd, en lichte lijnen getrokken om torens en gevels, of de lente scheen haar intocht te houden binnen Haarlem. Zoo althans meende meer dan een vroege wandelaar, als hij dwalend over de vochtige paden om het Brongebouw de lange rij jonge dames zag, die m-e-t lachende oogen en opgewekt gelaat, getooid met onze vrij hei dskleur, waardoor het groen der toekomst hoop ziich slingerde voor het lijdend volk in liet verre land, den weg nam naar de stad. Hun doel De bussen die zij droe gen, de witte zakken, berekend op veel gaven wezein het genoegzaam aan: „Collecte vcor het Boerenhulpfonds", stond -te lezen op de eersten. En me nige voorbijganger zag met een gevoel van eerbied' naar de vriendelijke col- lectrice-s, welke moeite schuwden, -noch 't gure weer vreesden, waar het gold de edelste plicht te volbrengen, die der vrouw werd toevertrouwd el lende te lenigen, tranen te di-ogen. Zij wisten het allen, de jonge dame3 van Haarlem, hoe bang en zwaar daar wordt geleden in Zuid-Afrika, hoe hoog de nood is geklommen voor het arme verdrukte volk van onzen stam. Daarom stroomden beloften van hulp toe in groot aantal, toen, in naam der generaals, het Haarlemsche Comité voor het generale Boerenhulpfonds, ook hun bijstand inriep, om een wed nig leed te verzachten, waardoor ieder woord verstomt, om rampen te helpen temperen, die geen pen waagt te be schrijven. En daarom ook vingen zij blijmoe dig aan hun zware taak, wetend, dat Haarlem's inwoners opnieuw hunnen naam van offervaardige mildheid schitterend zouden handhaven, wetend, dat ook ditmaal het woord zou worden bewaarheid ..De lucht vol ijs, hei hart vol gloed En de uitkomst beantwoordde aan de verwachting, neen, overtrof die, tien en honderdvoud - Hadden slechts al onze stadgenooten de Collectric.es kunnen zien terugkeeren in het Bron gebouw, vol vreugde over het welsla gen hunner pogingen, met bussen en zakken, zwaar van goede gaven, met woorden vol erkentelijkheid voor de aangename wijze, waarop zij waren ontvangen en begroet. Dat was zonneschijn op den grijzen winterdag, de echte zon van het leven blonk overalliefde en medege voel voor schuldeloos lijdenden, har ten, hoog-kloppend voor het volk, dat voor altijd zal wordien genoemd met fieren klank der onsterfelijkheid, vriendelijke woorden, ruime gaven. Heerlijk schitterde in Haarlem de zon Onzen innigsten dank aan Haai-- lem's milde inwoners, herhaald aan Haarlems jonge vrouwen, die zóo hun taak begrepen en door hun toewijding het, welslagen mogelijk maakten der door de Haarlemsche Commissie ge vormde plannen, tot hulp en bijstand van het zwaar getroffen volk in Zuid- De muziekvereeniging „De Muzikale Vriendenkring", directeur de heer Joh. Kerkhoff, geeft a..s. Dinsdag een concert in het Bronge bouw, waarbij welwillend zullen me dewerken mej. E. Drees (piano) en do heer K. H. Kerkhoff (viool). Het grogramma vermeldlt tal van mooie nummers, ook voor quartet en voor piano en 2 violen. Volgens advertentie in -dit nummer van ons blad zaJl tot aan St. Nicolaas elke bezoeker van het Wereld-Panorama een muzieksituk cadeau krijgen. siën, die bij de feestviering op Ko ninginnedag har© beste krachten heb ben ingespannen om dezen dag zoo uitstekend mogelijk te doen slagen, wordt door den voorzitter een woord van waardëering gebracht. Vervolgens werden eenige wijzigin gen in de art. 10 en 11 van het regle ment aangebracht, waardoor beslo ten is dat jaarlijks iu de maand Mei een vergadering gehouden wordt. De vergadering van November vervalt ,dus. Tot bestuursleden werden herkozen den heer Joh. G. Martin, en gekozen den heer A. van Rossum, in de plaats van den heer P. Goedkoop Dzn., die zich niet meer beschikbaar had ge steld: Daarna werd de vergadering geslo ten. Helt. goederenvervoer per spoo-r is de laatste dagen nog van dien aard, dat de goederentreinen weer te laat -de eindstations binnen komen. Koninginnedag. Vrij dagavond had op de Gaanderij der Sociëteit Vereeniging de algemeene vergade ring plaats der Vereeniging „Konin ginnedag" onder voorzitterschap van den heer Mr. A. A. van der Mersch. Na opening der slecht bezochte vergadering: voorlezing en goedkeu ring dei- noltulen van de vorige bij eenkomst, bracht de secretaris, de heer J- J- Zeewoldt, verslag uit over het afgeloopen jaar. Daaruit bleek dat de vereeniging thans 1073 leden telt. Verder wordt in helt verslag er op gewezen, dat het bestuur met ge noegen kan terugzien op de laatste Koninginnedag en dat door deze na tionale feestdagen de liefde voor het Vorstenhuis wordt aangewakkerd. In herinnering werd gebracht de komst van Prins Hendrik in Mei 1.1. en de ovatie door de kinderen ge bracht. Aan mevr. van Dorp, die een lied daarvoor vervaardigd had, werd een woord van dank gebracht. Ook aan -de medewerkers op het Orgelconcert op 1 Sept. 1.1. werden woorden van dank en hulde toege zwaaid. Verder werd in het verslag herinnerd aan de goedgeslaagde fees ten op dien dag; aan de gondelvaart en het vuurwerk, door de Vereeni ging tot Verfraaiing aangeboden, en haar daarvoor een woord- van dank gebracht. Aan het sloit van het verslag wordt den wensch uitgesproken, dat alle le den nieuwe leden zullen trachten aan te werven, opdat de Vereeniging „Koninginnedag" op waardige wijze aan haar doel zal kunnen blijven be antwoorden. Daarna werd door den heer Mr. F. A. Bijvoet, n-amens de commissie, verslag uitgebracht over de rekening en verantwoording. De commissie heeft de rekening in orde bevonden en stelt mitsdien voor deze goed te keuren. De rekening sluit melt een, voordee- lig saldo, .dank zij het batig saldo door het orgelconcert op 1 Sept. 1.1. opgeleverd. Het jaarverslag en de rekening wor den daarna goedgekeurd, waarna de voorzitter den heereu Zeewoldt en Binger een woord van dank brengt voor hun resp. keurig verslag en richtig beheer. Ook aan de verschillende commis- Brand. In den afgeloopen nacht om streeks kwartier voor drieën werd door de politie brand ontdekt in het oliepak huis der firma Dys-erïnck aan het Spaarne. Daar hier honderden vaten olie en vet zijn opgeslagen, en één daarvan reeds had vlam gevat, liet de brand zich een oogen-blik ernstig aanzien. Doch dank zij het krachtig optreden van politie en brandweer, en vooral door de tijdige ont dekking, werd een groot onheil voorko men. Het brandende vat werd spoedig naar buiten gerold, en daarna de brand, die op onverklaarbare wijze in een vuilnis bak was aangekomen, -gebluscht. De commandant der brandweer was op het terrein. Wat diezen laatsten betreft, hij is wel niet gekozen maar heeft bij de herstemming in weerwil van de cir culaire, een mooi stemmencijfer be haald, een bewijs dat vele kiezers hem gaarne gewenscht hadden. Wij he.bben ons dan ook voorgenomen, bij een eventueels vacature in de K. van K., de kiezers daaraan te herinneren, daar de heer Merens een plaats in dit college volkomen waardig is. Een van onze lezers heeft de vrien delijkheid gehadi .ons een overzichtje te geven van den loop der stemming, zoo als die is geconstateerd door de contröle van de kiesvereeniging Bur gerplicht. Van 9 tot 1 uur werden om het half ur per courrier de namen overgebracht naar een der zalen van Café Brink man, waar het bestuur van „Burger plicht" te zamen was. Er werden dus in 't geheel ontvangen acht lijsten, verdleeld als volgt: 9£ uur 10 uur 10£ uur li" uur ll£ uur 12 uur 12£ uur 1 uur a. b. c. 13 8 5 26 15 11 28 16 12 35 19 16 38 23 15 28 16 12 23 10 13 27 17 10 De inwijding der nieuwe Haarlemsche Huishoud- en Industrie school in de Schneevoogtstraat zal plaats hebben op Zaterdag 13 December a.s. Tot bijwoning daarvan is de Minister van Binnenlandsche Zaken uitgenoo- digd, die zich bereid verklaard heeft aan' j die uitnoodiginlg gevolg te geven. Kamer van Koophandel. I De nu afgeloopen verkiezing voor de I Kamer van Koophandel is niet alleen 1 zeldzaam geweest om de belangstel- i ling, dlie er voor getoond is, maar ook I omdat een oppositie is gevoerd tegen de officie-el gestelde candidaten, naar den oorsprong waarvan wel kan wor den gegist, maar die officieel toch anoniem is geweest en gebleven. Naar onze meening zijn dit slechte manieren. En dat des te meer om- dat het zoogenaamde comité mede zijn i kracht zocht in het op ongepaste ma nier critiseeren van_ de tegenpartij.. jHad het zich bepaald tot aanbeveling van de eigen candidaten. dan zou zeer zeker het publiek dit hebben be- Ischouwd als een aanwijzing van per- isonen, die door het comité _geschikt i werden geacht en zou zich niet ver- diiept hebben in die vraag, wat ter we reld een comité, dat een eerlijke zaak voorstaat, bewegen kon de namen van (zijn leden niet te noemen. Nu viel deze duffe manier van op- positie voeren des te meer in 't oog, omdat ze, uiterst geraffineerd1, ge schiedde bi1' zoogenaamd vertrouwe lijke circulaire. Door inplaats van één cent dirie cent port aan elke circu laire te besteden en op de papieren „vertrouwelijk" te laten drukken, wil de het „comité" zich blijkbaar voor repliek vrijwaren. Met zulke middel tjes f-opt men ons niet. Hoewel het I comité wel zorgde, d'at het ons die het aanviel geen circulaire zond, kre gen wij die, van bevriende zijde, wei dra te zien. Wij kunnen ons honderd redenen voorstellen, waarom zulk een circulaire in het geheel niet verzon den zou worden, maar eenmaal ver zonden, was er geen enkele reden j voor ons om den inhoud mee te hel- pen verzwijgen. Integendeel "scheen het ons nuttiv toe de vieze manoeu vre diirect te signalederen. Ze mocht j anders eens navolging vinden. Wie allerminst reden heeft om het zoogenaamde Comité dankbaar te zijn i is de heer Reeser. die zelfs niet in jherstemming is gekomen. Wanneer hij ooit te weten mocht komen, wie zich achter het woord comité ver- i schuilt .zal hij den man zeker ge- ducht die ooren wasschen en hem de vraag stellen, wie hem het recht gaf. ongevraagd over zijn (des heeren Ree- sers) naam en persoon te beschikken. Wij mogen althans vermoeden, dat d'eoi heer Reeser door het comité niet gevraagd' is, of hii zich voor een can. didatuur beschikbaar stellen wilde; J immers den heer Merens is dat ook niet gevraagd 218 124 94 a. in dit half uur uitgebrachte stem men; b. vermoedelijk Van Spijk; c. ver moedelijk Merens. Van de 157 kiezers dJie bij dë eerste verkiezing ter stembus waren geweest, kwamen nu slechts 115 op, zoodat er dus nu 113 nieuwe of zoogenaamde herstemmingskiezers zijn opgekomen. Van de 118 kiezers die telephonisch aangesloten zijn kwamen 75 op. Van de 119 R.-K. kiezers kwamen 79 op. Van de 40 vergunninghouders kwa men precies Je helft op. Van de 23 slagers hadden 12 gestemd. Van de 149 leden der H. H. V. kwa men nu 92 on, dus 28 meer dan bij eerste stemming. Er werden kiezers opgemerkt die anders aan geen enkele verkiezing deelnemen. Aan de opwekking om te gaan stem men is. zoowel met bezoek als teie- phonische aanvrage, door zestien per sonen deelgenomen, die allen ijverig hebben gewerkt. I Toen de laatste lijst te één tiur in kwam en er dus nog niets van den uitslag te zeggen viel. schatte de voorzitter van Burgerplicht het aantal op den heer Merens uitgebrachte stem men op 94. De uitslag (95) heeft be wezen. d'at hij de kaart van 't land kende. Schouwburg. Henri de Vries geelt nu ook hier zijn voordrachten en wel a.s Maandag in den Schouwburg. Zooals men weet heeft Justus van Mau- rik voor hem een stukje geschreven „Het spreekuur van den hypnotiseur", waarin Henri de Vries alleen alle rollen der acht personen vervult. De Vries geeft dan voorts monologen, van bekende auteurs. Hij heeft in .Amsterdam uitbundig veel succes gehad en de critiek is vol lof ge weest over den Hollandschen Ueber- brett'l man. opend wordt, kunnen bewonderen. De commissie, welke was gevormd, om dit gebouw op het terrein te krijgen, komt hiervoor e en woord van hulde toe. VandeAzijnmakerijDeBoog ontvangen wij een kennisgeving, dat geen geloof moet worden gehecht aan de verspreide geruchten, als zou de Azijnrnakerij De Boog, firma wed. Herman Haverman, worden opgehe ven. De voorloopige aankondiging, aan gaande den verkoop van de gronden waarop- en de gebouwen waarin de Azijnrnakerij gevestigd is. houdt geens zins in, dat daardoor de Azijnrnakerij nJlet zal worden voortgezet. Het bericht is geteekend wed. Her man Draveman. Naar wij vernemen is het Be- stuur van Burgerplicht aangezocht, zich voortaan ook met de verkiezing voor le den van de Kamers van Arbeid in te la ten. Wanneer Burgerplicht hierop ingaat kan het o. .i een goed werk doen. Men mag over de K. v. A. denken zooals men wil: nu ze er eenmaal zijn, moet de be langstelling er voor opgewekt worden. Tot dusver is die, getuige de slappe ma nier van stemmen, er bij de kiezers nog niet. Wij verwijzennaar de annon ces in dit nummer van ons blad betref lende de publieke verkooping in perceel Nieuwe Gracht 33 van een deftigen in boedel. Evenals hetvorigj aarheeft ook dit jaar St. Nicolaas wederom zijn intrek genomen bij den heer J. Ph v. d. Hoek. confiseur, Jansstraat 2. De hestellingen, die daar gedaan worden, zullen door St. Nicolaas en zijn zwar ten knecht pensoonlijk thuis bezorgd werden, hetgeen zeker een groote aar- dgheid is voor kinderen. Een degel ij k en nuttig ca- deau is altijd een welkom geschenk voor St. Nicolaas. Volgens achter staande annonce is het meubelmaga zijn van den neer A. Boeree, Kleine Houtstraat 15 ruim gesorteerd in fraaie meubelen. Volgens achterstaande ad vertentie zijn bij den heer B. Rijbroek, firma Hees en Co. Koningstr. 47, fraaie gramophones en andere muziekinstru menten verkrijgbaar, welke aangename en geschikte cadeaux zijn voor St. Ni colaas,. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week 405 baden genomen. De Bond van Miliciens en Oud-Miliciens, afd. Haarlem, houdt een groote openbare vergadering op Maandag 1 December 1902. des avonds te half negen in de gioote zaal van St. Bavo, (ingang Morinnesteeg). Sprekers zijn de heer J. P. A. Ten Boekhorst, van Amsterdam, onder werp vooralsnog onbekend, en de heer Levendig, van Amsterdam, milicien der lichting '97. onderwerp Waarom zijn de miliciens van '95 en '96 vrijge steld en moeten die van '97 onder de wapens komen Brandverzekering. In het adres dat door de Onderlinge Brandwaarborg- maatsch. Woensdag in den raad medege deeld werd, wordt geprotesteerd tegen de ongunstige meening der commissie, aan gaande hare inrichting en wijze van werken. uu üe umsirenen. Zaudvoort. Door den jachtopzichter H. den Ot ter Jr. is proces verbaal opgemaakt te gen Z. R. en J. M., beiden uit Amster dam, wegens het pogen om in de dui nen konijnen te vangea door middel van iwee fretten. Yoetbal. Morgen zal de tweede ronde voor den Holdert-beker worden gespeeld. Beide Haarlemsche clubs hebben een zachten strijd. I-I.F.C. moet er wel een verre reis voor doen naar Middelburg, maar de overwinning is voor haar wegge legd en dus is het een pleizierige reis. l-Iaarlem krijgt Quick uit den Haag; die wedstrijd is gemakkelijk te winnen voor de roodgehro-ekten. Wie morgen aan den Doodweg komt zal het zoo lang verwachte keurig in gerichte clubgebouw, dat morgen ge Dinsdagavond a.s. zal Zaudvoorts Harmonie-Gezelschap, onderafdeeling der werkliedenvereniging „Onderling Hulpbetoon", onder d:rectie van den heer J. Wind in het Kurhaus alhier een uitvoering geven, waarbij het kwartet „O.N.Z.", zangers der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" te Haarlem, de medewerkin-' heeft toege zegd, terwijl de heer P. B. Hageboud eenige komsche voordrachten zal hou den. Door het kies-college der Ned. Herv. Gemeente alhier is tot ouderling be noemd de heer A. Groen en tot diaken de heer PI. C. Voet. Beide heeren heb ben de benoeming in beraad gehouden. Velsen Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim te IJmuiden, is benoemd de heer P. Nuijens onderwijzer aldaar. Op Woensdag 17 Dec. a.s., zal door B. en W. ten gemeentehuize worden aan besteed, het ophalen van vuilnis in de afdeelingen: a Velsen, Heide en Wijkeroog. b. Santpoort; c. Jan Gijzenvaart.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1