NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. In de schaduw van dan Dood, 20e Jaargang Vrijdag 5 December 19 .2. No. .ó<)63 DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maandenL65 Afzonderlijke nummers0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden037)4 de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regel» 50 Ofcs.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs dar Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer U.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider filuiteu8pa»rue No, b. Telefoonnummer der Redactie 600. relei'oounummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen i Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE DA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad. verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère g. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, §ucc., Parijs 31W« Faubourg Monvnuxrtre. Haarieni's Dagblad van 5 Dec. bevat o. a. Rumoerige zitting in den Duit- schen Rijksdag, Kameroverzicht, De Koningin en Maar Gemaal in Sclnverin. Buitenlandsch Nieuws Zuid-A tnka. Reuter seint uit Berlijn, dat de Engsl- sche regeering in alle Duitsche havens telegrafisch onderzoek heeft gedaan of er ook soms in de laatste veertien da gen een bedrag van 130.000 pd. st. aan goud in baren is aangevoerd afkomstig uit Zuid-Afrika. Dit geld, dat bestemd is voor president Kruger of dr. Leyds was heimelijk weggestopt in noordelijk Transvaal tot het nu naar Europa ver voerd is. De dwaasheid of boosaardigheid van dit bericht wordt echter in de schaduw gesteld door de huichelarij, die boven bedoelde telegrafische belangstelling poogt te verklaren. De Britsche overheid zegt Reuter wenscht dat goud wet- taglijk te benaderen, bewerende recht te hebben op alle activa van Transvaal om dat zij de verantwoordelijkheid voor zijn schulden heeft aanvaard, met inbegrip van verplichtingen aangegaan voor den oorlog. De verantwoordelijkheid voor de Trans- vaalsche schuld! Ook voor de gouverae- mentsnoten, alle gecommandeerde goe deren, de schuld aan de Z. A. S. M., pre sident Kruger's voorschot uit zijn parti culier vermogen en de salarissen van honderden geruïneerde ambtenaren ze ker? Tlnitschland. Alle buitenlandsche bladen onge veer geven, de meeste zonder eenig commentaar, öipal belangrijk bericht dat in verband staat met de „zaak- Krupp". „Uit Hamburg wordt geseind, dait men aan de Zwitsersche grens heeft aangehouden den teekenaar e® schil der Christiaan Allers, die in den laat- sten tijd verblijf hield op het eiland Capri, en die de ware schuldige zou zijn van de aan Krupp tein laste ge legde misdaden." Hoe het in den Duitse hen Rijksdag kan toegaan, mag blijken uit onder staande schets van het slot der zitting, waarbij het debat liep over de motie om over te gaan tot de orde van den dag, met betrekking tot de behandeling der toltarief ontwerpen Singer verzoekt nog eens 't woord, hetgeen door den vice-president graaf Stolberg geweigerd wordt. Singer springt op, Bebel insgelijks en achter hem trekt de geheele sociaal democratische partij de zaal door en gaat het trapje op. Zij omringen de tafel waar Singer en Bebel op een schreeuwenden toon een woordenwis seling met den vice-president begin nen, die onophoudelijk met de bel. storm luiditde sociaal-democraten c_ compagneeren dit toon eel woest krijgsgeschreeuw. Een orkaan schijnt in het Huis te wo'en_ Nadat Singer eindelijk het woord gekregen heeft en graaf Stolberg hem van repliek dient, ontstaat een woest geschreeuw. De sociaal-democraten stormen in dichte drommen op de trap van de tribune aan, belegeren de pre- öidentstafel en roepen om de (door Sin ger geéisehte) gedrukte motie. De pre sident eischt stemming. Het geheele Centrum staat nu op. Vijf minuten lang heerscht een oorverdoovend lawaai. De Sociaal-democraten en 't Centrum schreeuwen tegen elkaar. Nu staat ook de rechterzijde op en schaart zich met stormachtige bijvalskreten aan de zijde van het Centrum. Nadat eenige stilte is ingetreden, wordt eindelijk gestemd en het voorstel tot sluiting der debatter aangenomen. De vice-president stelt nu aan de orde de motie Spahn-Tiedemann, ter beslis sing van de vraag, of een dagorde op verdaging of sluiten ontvankelijk is De sociaal-democraten schreeuwen Wij willen debatten Rechterzijde Van de irap af De soc. democraten antwoorden met gebalde vuisten en rukken met dreigende gebaren en on der hoongelach op den president aan en schreeuwe.n De-bat-te! Debat-te. Het brullen neemt steeds toe. Dat duurt zou een kwartier. Daar vliegt voor cle voeten van den afgevaardigde Singer de uiteenge sprongen bel van den voorzitter, die nu slechts de groep in de hand houdt. Een oogenblik stilte. Een reserve-bel wordt gebracht. Het gelui, geschreeuw en lawaai begint nu weer met versche ki achten. Ondeirtusschen wordt gestemd. De briefjes worden opgehaald. Het resultaat, is, dat de kwestie over de dag-orde aan een commissie voor 't reglement van orde wordt gegeven. Singer roept ten slotte op een ver klaring van den vice-president nog uit: U slaat de waarheid in 't gezicht met uw bewering, dat er gedebatteerd is. De feiten draait u precies om 1 U be weert van heden is zvvart wit, Heft de president dit besluit niet op, dan wordt zijn naam in de geschiedenis genoemd als die van een (vreese- lijk tumult). Sociaal-democraten roe pen Pfui, pfuiDe president is on. geschikt. Onder groote beweging gaat het Huis eindelijk uiteen. Frankrijk. De conflictenrechtbank heeft de admi nistratie in het gelijk gesteld. Zij heeft uitgemaakt dat de rechterlijke macht niet bevoegd was de gevolgen van een ver zegeling van overheidswege op te hef fen of de uitvoering van deze administra tieve handeling te verhinderen. Zij hand haaft dus het arrest van conflict, opge worpen door den prefect van de Rhöne, toen de rechtbank van Lyon zichzelf competent had verklaard, en zij ver klaart nietijg de akte van appel van dat arrest, door de rechtbank van Lyon in gediend voor den tribunal des conflicts. Zoo vindt de anti-clericale politiek van Combes steun bij den administratie- yen rechter, Rusland Volgens de „Agence russe" deelt een officieuse nota van het ministerie van binnenlandsche zaken mede dat er niets waar is van het bericht van een aantal buitenlandsche bladen als zoude er een nieuwe wet te wachten zijn, welke den Israëlieten de bevoegdheid zou geven grondbezit in Rusland te verwerven en t» ontginnen. Men heeft igeen enkel zoo danig ontwerp op 't oog noch minder uitgewerkt dus. Het „Nowoje Wremja," dat bij voorbaat zulke plannen als een „srnerigen streek" betitelde, en consor ten kunnen derhalve gerust zijn. Spanje. De ministerieele crisissen in Spanje volgen elkaar met duizelingwekkende vaart op. 't Wordt zoo langzamerhand de gewo ne toestand, dat er een minister-crisis is. Thans weer heeft minister-president Sagasta aan den Koning het onherroe pelijk ontslag aangeboden van het minis terie. Hij zette daarbij uiteen, dat de op positie-partijen hem behandelen met een wantrouwen en een onhoffelijkheid, die hij niet heeft verdiend. De Koning heeft 24 uur bedenktijd ige- vraagd. Stadsnieuws. Haarlem, 4 Dec. 1902. Frans Rosier. Het „Hbld." deelt mede: Het gerucht loopt, dat bij Rosier reeds nu het voornemen bestaat, om, wanneer zijn veroordeeling onherroepelijk is ge worden, revisie aan te vragen. Het no vum heeft hij al klaar. Hij beweert nl. vroeger bij mej. Van Dregt in dienst te zijn geweest, en omtrent haar dingen te weten, die voor haar een «inleiding heb ben kunnen vormen om een verklaring te zijnen nadeele al te leggen. Omstreeks half tien brak een schoorsteenbrandje uit in de Nassau- straat bij de Bruin. Door hulp van een paar schoorsteen vegers en een glazenwasscher wist men de brand spoedig met eenige emmers water meester te worden. Hedenmorgen werdenaan het gebouw van het Prov. Bestuur alhier de navolgende aanbestedingen gehouden: le. Het onderhoud der Rijkszee- en ha venwerken ®p het eiland Vlieland, ge durende de jaren 1903, 1904 en 1905, be- hoorende tot zeewerken in Noordholland. (Raming f 29000 per jaar). Ingekomen waren 6 biljetten. Laagste inschrijver de heer 3. Oldenburg te Ber gen, voor 26888. 2e. Het aanbrengen, en onderhouden van beplanting langs den Rijksweg van Amsterdam naar Amersfoort, gedeelte Naarden—Laren, in de gemeenten Naar- den en Huizen. Raming 1200. Voor dit werk was geen enkel biljet ingekomen. 3e. Het verbouwen van het rijks-alge- öïêen betonningsmagazijn te Enkhuizen. (Raming J 6200). Ingekomen 13 biljetten. Laagste in schrijver, de heer J. Bot, Bo ven-Kar spel, voor 5718. 4e. Het onderhoud ran het prov.gouver- nementsgebouw gedurende 1903 en 1904, Ingekomen 12 biljetten. Laagste in schrijver de heer J. Miezerus, te Haarlem, voor 5294. In de 1.1. gehouden vergade ring van den Haarlemschen Coöperatie ven Bouwersbond zijn tot leden van den Raad van Beheer gekozen de heeren A. N. Cornelissen, Grebbestraat 2a, J. F. v. Emmerik, secr.-penningmeester, A. Bru- seker, 2e voorzitter, C. Bruyn, 2e pen ningmeester en J. Rob, bestuurslid. Commissarissen zijn de heeren Dr. Nieuwenhuyzen Kruseman, N. Vrijen- hoek, voorzitter, A. Bierboom, secretaris. huiselijke® kring wefcschte vieren, werd hem toch door de leerlingen der hoogste klase, als geschenk een kistje sigaren aangeboden. Van het onder wijzend personeel ontving hij ook een fraai geschenk. Woensdag avond hield de Coöperatieve Werkli ede(nveree®iging ,,D. E. V. E." eene algemeen© leden vergadering. Het voornaamste punt der agenda was reglemenltsherziening. De ge dachten der lede® liepen echter bij deze herziening zoodanig uiteen, dat men tot geen einde kwam. Alleen over de naamverandering was men het eens. De vereeniging heet nu: Coöperatieve Werkliedenver eniging „Ziekenzorg", welke) naam ook de zustervereenigingen tiej Am sterdam, Rotterdam, enz hebben. Er werd besloten de® leden tot 15 Janu ari 1903 de gelegenheid te geven, de veranderingen, weikei zij meenen, dat moeten plaats hebben, bij de herzie ning of welke zij noodig oordeelen, hij bat Bestuur in te zenden. Als administrateur is benoemd de heer M. de Braai, lid van den ge meenteraad) en gekozen tot nieuw be stuurslid de heer J- de Haas. Gisteren avond had in een der zalen van „Weten en Werken" de vergadering plaats van gedelegeerden van Verschillende vereenigingen, ten einde een comité te vormen en maatre gelen te nemen tot uitvoering van het voornemen van eene openbare vergade ring te houden ten gunste eener Rijks wet tegen de verdachte huizen. Besloten werd deze vergadering te doen plaats hebben op een Dinsdag in deze of de volgende maand. Sprekers van verschillende richting zullen worden uitigenoodigd. Een comité werd gevormd bestaande uit de heeren K. Taekema, voorzitter, J. Mieg, arts, 2e voorzitter, G. Veldhuizen Sr., secretaris, J. C. van Goudoever, 2e secr., Mevr. Hengeveld— Gerritsen,W. L. Schram en Joh. de Jongh. Uit de Omstreken. Heemstede. Voor de inschrijving voor de militie zal alhier meer bepaald zitting worden gehouden ter gemeente-secretarie op Vrijdag 9 Januari a.s. voormiddags 10 uur. Dezer dagen herdacht de heer P. J. Staal, hoofdonderwijzer der Openba re Lagere school alhier, zijn vijf-en- twintigjarige echtvereeniging. Niette genstaande hij zulks alleen in degi Bennebroek. Gisterenavond vierde een groolt aantal kinderen, ruim 160 in getal, feest in Rehoboth. Mevrouw Willink van Bennebroek had hen daartoe in staat gesteld. Het feest bestond in ee® lichltbeelden- voorstelling, gegeven door den heer Voorhoeve, uit den Haag. Vol aandacht volgden de kleinen de schoone reeks van voorstellingen. Bovendien werden ze onthaald op chocolademelk en verdere versnape ringen. Mevrouw Willink en haar dochter woonden het feest bij. Binnenland. Zand voort. Een heerlijke avond van hoog kunst genot verschafte de heer G. H. G. van Brücken Fock den talrijken aanwezigen Woensdag in „Ons Huis". Met groote technische vaardigheid werd een sonate van Beethoven ten ge- hoore gebracht, en seriën schoone pre ludes van den componist zeiven volgden. Tusschen de verschillende muzieknum mers werden door Ds. G. Hulsman een drietal litierarische stukken ten beste ge geven: ,,De Berechtinge" van Guido Ge- zelle benevens een paar van Falkland's schetsen. Stemde de eerste voordracht tot ernst, de laatste wekten zeer den lachlust op. Namens de aanwezigen dankte Ds. Hulsman den heer Van Brücken Fock voor diens welwillendheid om ook te Zandvoort blijk van zijn groot talent te geven. Luid applaus getuigde van in stemming met deze woorden. Haarlemmermeer. Ingaande Vrijdag a.s. zullen de paar- denmonsteringen alhier en te Halfweg weder beginnen tot aankoop van jonge (1 1/2 jarige) paarden. Vrijdag 12 December a.s. treedt prof. Mr. Treub van Amsterdam te Aalsmeer op, met het onderwerp: Wat willen de Vrijzinnig Democraten? Na het optreden van den heer J. Ger- ritz uit Haarlem is te Nieuw-Vennep eene Volkskiesvereeniging opgericht met aan vankelijk een 30 leden. Vrijdag 12 December spreekt prof. Mr. M. W. F. Treub van Amsterdam te Aalsmeer over het 'onderwerp: „Wat willen de vrijzinnig-democra ten". De heer van Dillewijn, gem.-ont vanger te Aalsmeer, heeft als blijk van belangstelling, van wege den raadj der gemeente, hij gelegenheid zijner 12^ jarige 'ambtsvervulling, een fraai aandenken ontvangen. Kameroverzicht. De heeren Drucker en Van Vliet wer den als sprekers opgevolgd door den heer Schaper, die in de eerste plaats opmerk te dat men aan dit Kabinet en de meer derheid niets anders kon bemerken dan toen zij niet christelijk maar liberaal heetten. Men kon geen volledige een stemmigheid verwachten, doch toch overeenstemming op hoofdpunten van hen „die wortelen op den bodem des ge- loofs". En wat zag men nu? Dat de christelijke meerderheid tegenover de Kroon dezelfde positie innam als vroe ger een punt van geschil tusschen de fracties. Geen eenstemmigheid op het punt van de doodstraf, van de hinderwet ten, van de militaire wetten, bij alle wel ke Christelijke beginselen in het spel kwamen. Geen eenstemmigheid over den eed, Zondagsviering, kerk en Staat, leer plicht, de positie der vrouw. Geen flinke houding op een dezeT punten nam de Reg aan. Dat kon ook niet, want het cal vinisme kon geen basis zijn voor Staats recht of Staatsbeleid. Deze regeering was conservatief vóór dat zij christelijk was, gelijk bleek uit de houding tegenover sociale wetten. Conservatisme voerde den boventoon in de uitbreiding der diplo matie, in het optreden tegen het recht van vereeniging, in protectie en in zoo vele andere dingen, die bewezen dat ei genlijk de heer Lohman, niet dr. Kuy- per, de leider van het Kabinet moest zijn. Ook uit de wijze waarop de regeering van haar plannen sprak, sprak het con servatisme. En daarom alleen ook was een coalitie-Kabinet en een coalitie- meerderheid om op te steunen, moge lijk. Het democratisch idéé werd ach teruit gezet, nu dr. Kuyper blijkbaar de vroegere bewondering voor de volks-sou- vereiniteit had opgegeven. De fout was dat het kiesrecht-Van Houten ook deze regeering belette tot de democratische beginselen terug te keeren. De heer de Waal Malefijt verheugde zich in de eerste plaats over de inper king van den vaccinedwang, door de Reg. toegezegd, iets waarvan z. i. ten onrechte een politieke quaestie was ge maakt. Ten aanzien van het voornaam ste punt, voor hem, het onderwijs, was hij gerustgesteld door de verklaringen der Retg. De oplossing van het vraagstuk lag vooral in een betere positie voor da bijzondere onderwijzers. De toezegging van hun pensioneering stemde bemoe digend. Zou echter een partieele school wet-herziening afhankelijk zijn van de financiën? Zou de wet nog in 1903 kun nen behandeld worden? Finale oplossing zonder grondwetsherziening scheen ten aanzien van het onderwijsvraagstuk on mogelijk. Hij drong evenwel bij de Reg. aan op een spoediger behandeling eener schoolwet-regeling, waarvan zij zelve de urgentie had erkend. De heer Van Wijck legde er den na- druk op dat voor de tal van zaken die ook hij gewenscht achtte en opsomde, er geld moest wezen en veel ook. Maar dan moest naar versterking der midde len werden gestreefd. Dan moesten die middelen dus niet worden verzwakt door Feuilleton. Uit het Engelsch van E. W. HORNUNG. 14) Ik. ben u veel verschuldigd., sta melde Rachel, hoe zal ilc u danken! Dat 'is nieit nood'g, zei Currington Dan hoop ik maar, zei Rachel, toegevende aan een barer invallende gedachten, dat u 't eens is niet de uit spraak Ik heb het verslag niet gelezen, hernam Garrington haastig met dezelf de minachting, die hij tegenover iedere andere rechtzaak in de .Old Barley getoond zou hebben; maar hij voelde spoedig de brutaliteit van zulk een houding en daarom begon hij nu een toontje lager. Het was niet noodig, voegde hij erbij, eenigszins op den rroegeren toon die haar nooit had aangestaanII be grijpt, ik kenda u. De onoprechtheid was zoo duidelijk, dat het Rachel moeite kostte te beken- Ben, dat zij gekomen was om raad te vragen. Waarover zeide hij daarop, zóo bruusk, dat het eenige waaraan Ra chel op dat oogenbllik kon denken, was de pas ondervonden teleurstelling van het leege huis. Had uw verdediger u dat niet verteldvroeg Carrington. Hij kwam bij mij, om erover te spreken; maar ik veronderstel Rachel begreep wel, wat hij veron derstelde. Hij zou het u dezen avond zeker verteld hebben, hernam Carrington. De helft van de huur was nog maar betaald, zooals dat gewoonlijk gaat. De huurder kon onmogelijk meer ge bruik maken van het huis, en dat gaf de verhuurster het recht om de stof feering weg te nemen. Neen, in dat opzicht vrees ik, dat uw klacht onge grond is, Mrs. Minchin. En wees zoo vriendelijk, zei Ra chel, mij dan te zeggen, waar geble ven is, wat mezelf toebehoorde. O, dat zal uw advocaat u wel vertellen, als u hem daarvoor de gele genheid steltHij wilde u zeker niet lastig vallen over kleinigheden, voordat de aanklacht tegen u geheel naar wensch was vernietigd. Intuaschen hoop ik, dat u mijn sigaar zal excu seren? Ik rookte in de kamer hier naast. Ik heb u van uw gasten afgehou den, ze;i Rachel, met wanhoop in 't hart. Het spijt me, op zoo'n onge legen tijdstip te zijn gekomen. Carrington sprak dat niet tegen. Maar er was zooveel, waarover ik spreken wilde1, ging zij droevig voort. Over geldzaken en en Als a op mijn bureau wilt komen zei Carrington, zal ik gaarne alles m°t u hespreken en u raad geven, zooveel in mijn vermogen is. Als het u schikt Maandagochtend te half tien to komen, dan zal ik zorgen vroeg daar te zijn en kan u twintig minuten te woord staan. Hij schreef het adres op een stukje papier en terwijl hij het Rachel gaf, dirukte hij op 't knopje van de bel. Dat bracht haar tot wanhoop klaarblij kelijk kwam het niet in hem op, dat zij flauw was van vermoeidheid en honger, dat zij niet wist. waar de nacht door te brengen en dat haar beurs niet het geld inhield, noodig voor een een voudig maal, laat staan voor een bed. En zelfs nu verbood haar trots haar hem dat te vertellen maar haar in nigste wensch kon zij met meer onder drukken. O, riep ze, kan ik uw vrouw niet even spreken Vanavond niet, zooals u zich zult herinneren, hernam Carrington glim lachend met een buiging. Wij kunnen niet beiden onze gasten alleen laten. Voor een enkele minuut maar! smeekte^Rachel. Ik zou niet meer tijd vragen. - Hedenavond niet, herhaalde hij steeds glimlachend, maar met klem en zno'n beslisten klank in zijn stem, dat Rachel niets meer zeiMaar ze wilde de hand niet zien, die hij haar nu bood, en wat betreft het gaan naar zijn bureau nooit, nooit, al moest zij sterven. Neen, ik zou haar niet opgehou den hebhen. zuchtte zij. in de straat terugkeerend, maar zij zou mij niet hebben laten gaan. Ik ken haarZij zou medelijden met mij gehad hebben, al wat 't ook tegen zijn zin, maar nu kan ik daar nooit meer heengaan Maar waar zou zij nu heengaan De Hemel mocht het weten In geen fatsoenlijk hotel zou zij toegelaten worden zonder bagage en zonder geld. Wat zou zij doen Terwijl zij zich dat afvroeg, brach ten haar beenen haar tv eer in de oude chting. en al wandelend, kwam er een idee bij haar op. Zij was nu weer heel dicht bij het noodlottigestraatje. Zij keerde om en sloeg links af. Het volgend oogenblik klopte zij angstig aan de deur van een huis, waar een adreskaartje tegen 't venster stond. Zijt gij 'triep de vrouw, die open kwam doen, bijna de deur weer voor Rachel's neus sluitende, alleen zooveel ruimte openlatend, dat zijzelf naar buiten kon zien. Hebt ge een kamer te verhuren? zei Rachel op vasten toon. Niet voor u, zei de vrouw, vlug, en dat verwonderde Rachel niet, want de ander was zoo bleek en deed zoo zenuwachtig. Maar waarom niet vroeg ze. Ik ben toch vrijgesproken ten deele dank zij uw eigen getuigenis en ge Wilt me toch geen huisvesting geven Zijt ge toch in uw hart overtuigd, dat ik het wèl gedaan heb Rachel verwachtte stellig een beves tigend antwoord. Zij was er nu op voorbereid, dat de geheele wereld nog van haar schuld overtuigd was maar nu had ze toch misgerekend. De blee- ke vrouw sloeg de oogen neer en keek haar toen norsch aan maar toch was er iet» in die blik, dat Rachel's hart verwarmde. Neen, Ik denk, dat gij 't niet deedt, en dat heb ik altijd gedacht, zei de eenige getuige k décharge maar anderen denken zoo niet en ik woon te dicht bij de plaats des onheilsde huurders zouden van mij wegloopen en ik zou geen nieuwe krijgen. Rachel greep haar hand. Dat is niemendal, neen niemen dal, flu'isterde ze. Veel liever heb ik, tienduizendmaal liever, dat ge in mij gelooft, ik wou dat iedere vrouw dat deed Dank u, God zegene u daarvoor. Op 't punt van zich om te keeren, keek zij nog. eens over de stoep, langs de vrouw, die in haar geloofde, naar binnen, een onuitgesproken vraag in de betraande oogen. Hij is hier niet, zei de kamerver- huurster snel. Maar is hij weer geheel hersteld Dat hopen wij, maai hij was dien morgen aan den rand van het graf en. nog dagen en weken daarna. Nu ia hij weer buitenslands. Natuurlijk weet ik niet waar. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1