1ZBD18 Varkensslachterij. RedevanDr. Frederik van Eeden. Arasterdaiasefse Beurs Privaatlessen Kost en Inwoning KENNISGEVING Gevraagd Slechts eenige dagen Solide Meubelen. Uerhuisd Lees nu eens aandachtig Het geheugen verzwakt, wordt ook als bezwaar aangevoerd: maar met enkele voorbeelden toonde spr. aan dat wanneer men steeds oefent, en men in zijn geest terugroept voorval len uit vroegere tijden, het geheugen sterk blijft. De ouderdom berooft ons van onze zinnelijke genoegens, is een derde be zwaar. Doch voor den grijsaard' be staan hooglet genoegens dan deze, zei- de spr. De ouderdom is niet ver verwijderd van den dood, is een vierde bezwaar. Maar zegt spr., dat stemt ons juist kalm. Als een jongeling sterft, dan had spr. altijd gedacht aan eene on rijpe vrucht, die van een boom werd afgetrokken, maar wanneer een grij-s- aard sterft, dan is het alsof de rijpe vrucht van zelf afvalt. Gelooft men aan de persoonlijke onsterfelijkheid; dan is de dood juist de wegwijzer van den ouden naar het Huis zijns Vaders. Gelooft men niet aan persoonlijke onsterfelijkheid', dan is de dood het einde van allen strijd' en lijden en schenkt hij ons rast. Hierna haalde spr. nog eenige rae- dedeelingen aan door Prof. Hoefland te Berlijn gedaan om gelukkig en lang te leven. Ook deze hoogleeraar schrijft voor: Matigheid in alles; zelfbeheer- sching; rust en ontspanning; opge wektheid van geest; vroeg naar bed, vroeg op; leg kleedleren af en zorgen af; zorg voor gezonde uitwaseming en leef in een zuiveren dampkring, dan bestaat d'e kans op een gelukkigen ouderdom. De voorrechten van den ouderdom z"'n. dat het een tijdperk van rust, van overdenking, en van voorberei ding is. zeide spr.. en in verband daarmede vertelde hij de geschiedenis van Barselaï. Opmerkelijk is het dat de vrouwen in dén ergei ouder worden dan de mannen. In Pruisen waren in 1860 72 mannen en 260 vrouwen boven de honderd ja ren. Hoe oud de meuschen kunnen wor den; dat is moeilijk te zeggen, daax*- voor bestaat geen grens, Vervolgens las spreker nog eenige begrafenis-briefjes uit vroegere tijden voor, van zeer eigenaardigen inhoud'. Daarna wierden verschillende por tretten van oudjes rondigegeven. Evenals alle jaren besloot spr. dien avond! met eene beeldspraak, ditmaal ontleend aan den Bijbel. Een luid! applaus steeg aan hel ein de der voordracht op. De volgen die week spreekt de heer W. C. Goteling Vinnis. maken voor de vei eeniging .Gemeen schappelijk Grondbezit En hij voerde spéciaal net woord lot socialisten, tot de socialisten in hart en ziel Spreker ving aan critiek te oefenen op de huidige maatschappij in den geest als meermalen van hem in wooid en geschrift is vernomen, en keurde t vooral af, dat den kinderen reeds wordt voorgehouden, dat geldmakerij wel het hoogste is, waar ze naar streven moe ten. Vele socialisten accepteoren de hui dige maatschappij als gevolg van zich ontwikkelende toestanden Doch met alle kracht verzet dr. Van Eeden zlich daartegen. Hij zegt, integendeel leven de mecschen maar onnadenkend voort, en als ze nadachten, zouden ze zelfden toestand, waarbij enkelen le ven ten koste van anderen verfoeien en er niet meer in kunnen leven. Nu is de vraag deze welken weg moeten wij inslaan t Er zijn twee uillerstem. die beiden foutief zijn. D'ie uitersten zijn lo. de meening dat men alles kan verbeteren, door de menseden uitsluitend op het gemoed' te weiken. De andere uiterste, zegtdie mo re el e zij van de menschen is eenvou dig het logisch gevolg van hun stoffe- lijlcen toestand. Op dien economischen toestand alleen moet ons streven ge richt zijn- Be)!,de uitersten, zegt dr. Van Eeden, loopen dood. Wij, onze groep, zoe ken het juiste midden. Wij erkennen, dat er moet zijn een zedelijke grond van samenwerking, doch aan den an deren kant gelooven wij evenzeer dat van liefde, recht en broederschap, reeds gepredikt negentien eeuwen lang, niets kan terecht komen, als de maatschap pelijke toestanden blijven, zooals ze zijn. Het kwaad zit in het gemis aan ge meenschappelijk eigendom, wij sturen Schaatsenrijden. lederen dag kan men de liefhebbers der schaatsen- sport zich op de verschillende baaen in en om de stad aan dit oud-Hollandsche vermaak zien vermeien. Op den Kloppersimgel Is het alle dagen zeer druk en gezellig; doch het ijs heeft daardoor de laatste dagen nogal te Lij den gehad, zoodat op verschillende plaat sen vele scheuren in het ijs zijn gekomen- Baaawegers' zouden hier een goeden dienst kunnen doen. Ook zouden zij zich zeer verdienstelijk kunnen maken, door het gedeelte Zuider-Spaarne van de brug af tot aan de woning van den heer Per soon eens flink onder handen te nemen en te schaven,. Zoodoende zou men eene prachtige baan van de stad naar de Cruquius krij gen, want behalve het bovengenoemde gedeelte is de baan, prachtig; breed en glad. Het is ontegenzeggelijk de mooist berijdbare vlakte in de nabijheid der stad. Op de Kamper-, Gasthuis- en Raam- singel heerscht den geheelen dag tot 's avonds laat eene gezellige bedrijvigheid, Een mooi baantje treft men ook aan op den vijver in het I-Iaarlemmer Hout park. Dit is een uitstekend ijsbaantje voor eerstbeginnenden. Het ijs op de ijsbaan spant natuurlijk den kroon. Dank zij bet flinke onder houd van de baan, vertoont zich bier eene mooie gladde vlakte, bijna zonder scheuren. Op de Leidsche vaart, tusschen Zand- voortsche brug en het Schouwtje liggen vele open wakken. Zondag geraakte een schaatsenrijder ter hoogte van de Man- padsbrug is een dusdanig wak, doch kwam met den schrik en een nat pak vrij. Voorzichtigheid is aldaar alzoo ten zeerste aanbevolen. De Delft was gisteren over 't algemeen weder mooi. Toch vernamen wij, dat ter hoogte van een brug een tweetal perso nen mej. D. en de heer B. in een wind gat waren1 gereden. Zij kwamen er ech ter met natte kleederen en den schrik af. Te Sloterdijk zal Donderdag eene alge- meene hardrijderij gehouden worden. Met ingang van heden wordt te Spaam- dam op last van hét Hoogheemraadschap Rijnland door geen der sluizen meer ge schut. Wanneer de vergadeaingen door de vereeniging ,,De Dageraad" belegd, slecht bezocht zijn, dan ligt de schuld daarvan in de eerste plaats en moge lijk wel alleen, bij het bestuur- dier vereeniging zelf. Men vergadert in de groote zaal van St. Bavo. Dicht bij elkaar gekropen, zitten nu eeu hoopje menschen te bib beren van de kou in die holle leegte, die totaal onverwarmd is. Is het dan wonder, dat de menschen hunkeren naar t einde Wij kunnen ons best voorstellen dat een vereeniging te kampen heeft met, finantieele moeielijkheden, en niet ver gadert in een luxueus ingericht zaaltje. Maar waarom, indien de groote zaal van St. Bavo, om welke reden dan ook, niet verwarmd kan worden, waarom d,an niet. in een kleine zaal bijeenge komen Dit aan het bestuur ter overweging tevens zij aanbevolen meerdere publi citeit. Dr. Frederik van Eeden had dan tot onderwerp zijner rede gekozen Ge meenschappelijk Grondbezit I-Iij verklaarde te komen met het een voudige practise he doel. propaganda te Dr Van Eeden geschetst is, dat te wei nig waarde wordt gehecht aan de po litieke macht, Debater wees er op, dat ook de coöperatie voelt de macht dei- wetgeving. De heer S c li r a m bestreed den heer Van Eeden. waar deze gezegd had, dat vooral geldmaker ij den kinderen als allereerste leven,se.sch wordt gesteld; debater had een hooger denkbeeld van do opvoeding. De kinderen leeren thuis op school en bij het godsdienstig on derwijs wei, dat er iets beters is. Ook zijn niet alle arbeiders slaven. Wat het Christendom betreft, dit heeft de individuen opgevoerd, onlanks slechte economische toestanden. De heer- R e y n e niet discussiee- rend over d© grondbeginselen, omdat bij het verkeerd vindt in een vergade- rinn? een stelsel als van Dr Van Eeden te verdedigen of te bestrijden, opperde bet bezwaar, dat de verbruiks coöperatie nooit de middelen zal kun nen verschaffen voor de productieve associatie. Spreker maakte een berekening dat men b.v. als men in Friesland op de klei het landbouwbedrijf zou uitoefe nen. men f 55,000 noodlig zou hebben. Stel dat het waar was. dat door ver bruik s-co operatie f 24 winst per arbeidersgezin kan worden gemaakt, dan zouden 100 arbeidersgezinnen 23 jaar naar den coöperatieven winkel kunnen gaap. eer men het tot een boerderij liad: gebracht, Spreker ziet in het streven van Dr. Van Eeden een gezonde en moreele keus. doch hij vreest en voorziet dat voor de deelnemers groote moeilijkhe den zullen komen De heer Gerrilsz erkent dat de lieer Van Eeden in zijn propaganda bij vroeger wel veranderd is. Hij ge looft dat het die weg is dat de heer Van Eeden en' de sociaai-demokratie met elkaar gaan optrekken, en stelt in liet licht wat dioor de arbeiders door mid- Baaten, z.; 7. R. PrinsPrins, d. Overledein: 8 Dec. M. E. Roeland Wiese of Prange, 67 jaar, Schouw tjeslaan; B. Brilleman, 70 j., Burg wal; A. P. Marselje, 15 d. d., P. Kies- straat. dus aan op gemeenschappelijk bezit, del van het algemeen kiesrecht ver van hetgeen gemeenschappelijk bezit behoort te zijn. Dan is er nog iets. Wij kunnen niet zonder samenwerking, zonder gemeen schappelijke productie. Daardoor wordt winst gemaakt, die ook aan enkelen slechts toevloeit. Wij gaan dus af op gemeenschappe lijk bezit van productiemiddelen en op gemeenschappelijk beheer van de ge maakte winst. Wat s echter de gemeenschap? De Staat, kan het nooit zijn. want dat is een coalitie van menschen. die leven als cnderl>n,ge vij an den. De staat kan nooit, van boven af her vormen 't Innerlijk verband der ge meenschap, dat moet door de leden zelf geschieden. Zoolang de samenleving is kapita listisch, kan er van de Staat zelf nooit verbetering komen. Wanneer iemand niet kameraal schappelijk met arbeiders heeft samengewerkt, mag men zich niet met volle recht socialist noemen. En wanneer zoo iemand, met cle beste be doelingen gekozen wordt in het be stuur een er kapitalistische organisa tie, wordt hij ztlf. kapitalist. Nu is de bedoeling van gemeenschap pelijk grondbezit op vrijen bodem te werken, als kameraads onder elkaar. Kan dat Is dat wel mogelijk Men heeft van gemeenschappelijk grondbezit een verkeerd denkbeeld. Men moet de vele kleine communisti sche koloniën in Amerika niet verwar ren met wat wij hier willen. Wij trachten een gemeenschap tot stand te brengen, midden in de maac- schappij, wij willen ons volstrekt niet afzonderen. Men moet beginnen met zoo te leven, dat men practisch kan be staan. De vereeniging is georganiseerd al dus •- Zij is eigenares van alle goede ren, doch iedere groep moet een be drijf uitoefenen, en wel zoo, dat die opkan tegen het maab-chuppelijk be drijf, Spr. bestrijdt de meening der socia listen, dat elk bedrijf wordt grootbe drijf. schaal zeer winstgevend, de bakkerij op kleine schaal, zelfs het meest winst. gevend. Spr. zette uiteen, hoe m het socialis tisch bedrijf geen pacht noch huur voor den grond betaald wordt, de ver bruiker den afnemer kent. zoodat er geen sprake is van reclame en risico, hoe de werkers arbeiden voor zich en hunne medearbeiders; dus beter, en stelde hiertegenover hei bedrijf van de kapitalistische maatschappij om te doen uitkomen, hoe het eerste veel voordeeliger werkt. En de arbeiders kunnen het eersle geld voor bedrijf krijgen door ver bruikscoöperatie, krijgbaar is. Dus hiervoor moet gewerkt- worden naast de verbruiks coöperatie. Dr. Van Eeden beantwoordde de sprekers. Uit de Omstrekea. Heemstede. Een gedeelte van ,,'t Oude Slot" met huizing, toebelioorende en bewoond door den heer Jb. van den Berg is aangekocht door den heer E. Erens alhier. He ver wijk. Zekere B. v. E., alhier woonachtig, wilde Zaterdagavond van een der booten in de haven op den vastten wal stappen, maar viel tusschen de boot en de schoeiing. Hoewel het geen drie minuten duur de voordat de kapitein der boot hem twist te grijpen, was de man toen al reads een lijk. De nieuw geopende ijsbaan, zoo on geveer de eenige gelegenheid in deze gemeente, trok vooral Zondag veel bezoekers. De baan is vooaitaan alle dagen geopend tegen 'n gering entree n.l. f 0.25 voor een volwassene en 10 cent voor een kind. Abonnements kaarten voor den geheelen winter kosten f 1.50 en f 0.75. Als onderwijzer aan school No. 2 der vereeniging Luther te Amsterdam is benoemd de heer M. J. Maters, onder wijzer alhier. (Hater. Hedei Mil. 8 Dec. Dil 9 D6C 2l/ïpCt. \'0d. Werit. Solml.i81% 81'/i h/2 pCt. Portnetal 4 pOt. Venezuela29 29 Cert. Nederl. Handel Maatij... Aand Koniukl. Petroleum.... 475 Aand. Moeara Knim106 Aand. Perlak Petroleum Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car Foundry Gy... 35 Aand. United Steel Comp30 Aand. Atchison Topeka84% 84'%o Aand. Union Pacific99% 99% 4 .pCt. Conv. Union Pacific bds 104% 104% Aand. Missouri Kansas A Texas 25% 25%c Aand. New-York Ontario29 29% Gew. aand. Kansas City 8onth. 32%0 32% Pref. aand. id. id547/8 54% Gew. aand. Southern Railway. 32 32 Aand. Wasbash28% 28% Aand. Denver Rio Grande39% 39% aand. Brie33% 33% 481% 105% 30% A #8 vers 41 s». Gr e b o r e n HENRICUS, ADRIANUS, MARIA zoon van J. J. HOLT en H. J. M. HOLTBAATEN. Haarlem, 8 Dec. 1902. De lieer en Mevrouw REGtO VETH DE FLINES, geven kennis van de ;eboorte van een dochter AFINA THERESIA. Heemstede, 8 Dec. 1902 I Zondag overleed door een noodlottig toeval onze ge liefde Zoon, Broeder en Oom DIRK MARTINUS YAN EL, in den ouderdom van ruim 24 jaar. Allen die hem gekend heb ben zuilen besellen, wat wij in hem verliezen. Uit aller naam, J. H. VAN EL en Echtgenoote. Een ervaren Onderwijzeres, tevens geëxamineerd in het Fransch, Engeisch en Duitsch, heeft uren beschikbaar tot bet geven van of hulp bij huiswerk hier ot in den omtrek. Condities billijk. Brieven onder No. 5411 Bureau van dit blad. Wordt gevraagd met gebruik van vrije kamer. Brie ven met prijsopgaaf ondi r A 1791 Bur. Haagsche Courant, den Haag. Huurprijs f 3.75 per week. Te bevra- gen Brouwersvaart 108108a. Telegrammen BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem maken bekend dat met 1 Januari 1903 vacant komt de betrekking van ambtenaar belast met de inning van haven en kaaigeld. Sollicitanten naar die betrekking- worden uitgenoodigd tot inzending hunner stukken vóór of op 15 De cember 1902. Indien persoonlijke kennismaking wordt verlangd zal die later worden medegedeeld. Haarlem 9 Dec. 1902. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. DE VENEZUELA-QUAESTIE. NEW-VORK, 8 Dec. (R. O.) Een tele gram uit Caracas zegt. dat de eischen der Duiische en Engelsche gezanten in den vorm van een ultimatum zijn ge kleed. Er zijn geen blijkbare toebereidse len gemaakt voor het vertrek van een der beide legaties, en de Regeering maak- Bijv. d'e tuinbouw is op kleineJ te ©een militaire toebereidselen te La j wi.i.„ -'uuayra. DE SPAANSCHE BANK. MADRID, 9 Dec. (R. O.) De heer Alix, vroeger lid van het conservatieve minis terie, is benoemd tot gouverneur der Spaansche Bank. Hij had een onderhoud met den minister van financiën, Villa- verde. Het Ministerie besloot ,een onder zoek in te stellen naar den toestand. DE TOESTAND VAN DEN MINISTER. Men seint ons: Den toestand van den minister van ma rine is ongunstiger. Overleden is Mr. van Heusde, presi- waarvan de winst'dent der rechtbank te Den Haag. moet gebruikt warden om het begin te maken lot gemeenschappelijk bezit. De winst der verbruikscoöperatie moet. gebruikt wórden voor de1 pro ductieve associaties, De winst dier pjrouuc'ieve associatie moet gekapitaliseerd worden ten bate titer gemeenschap, men organisatie1. Landbouvv-associaties moeten daar van de kern zijn. Gebleken is, dat de mogelijkheid daar is. Zoowel in Blaricum als in Walden is gebleken, dac werken in deze lich ting mogelijk is. De vraag is alleen deze Zijn er genoeg waarachtige so cialisten in ons land, die zich willen aansluiten. Err de aansluiting kan ook gaan met het buitenland over de ge- heele wereld. We zouden bijv,, als we koffie no o dig hebben, een plantage kunnen krijgen, en de inlandselxe ras sen leeren samen te werken, terwijl ze nu leeren te plunderen. In debat 1xad eerst de lieer Voet, die de meening bestreed, dal kolonies als door den heer Van Eeden gewenscht zouden kunnen ooncurreeren tegen t grootbedrijf. Het groot-kapitaal zal die kleine ondernemingen al lang heb ben doodgedrukt voor ze eenig bewijs van levensvatbaarheid kunnen geven, Hoe kan de heer Van Eeden meenen, dat zou zijn te concurreeren bijv. te gen een staaltrust van Pierpont Mor gan. Een tweede bezwaair is. dat in der- elijkc kolonies ideaal-menschen noo- Laatste Berichten. Tweede Kamer. Men seint ons uit Den Haag: De heer Van der Vlugt,, het nieuwe -- -.lid voor Leidien, werd beëedigd en Eerst dan krijgt naim zitting. Dei algemeens beraadslagin- over de Staatsbegrooting werd voortgezet met een repliek van min. Kuyper, die, het onpleizierig vindende door den heer Borgesius te zijn geaaid met oen bos brandnetels, erkende dat het finan- cieele vraagstuk zoowel voor deze ais voor de vorige regeering de groote moeilijkheid! was. De Min gaat ver volgens de andere replieken na. Ook die van den heer Staalman, wien de Min. een onbillijk oordeel verweet, Wat de schoolquaestie betrof, finale oplossing was in één periode niet mo gelijk. maar voor de volgende zitting bad de Min. immers reeds een voor stel in den geest van het Unie-rap port aangekondigd. De Min. betoogde voorts dat. in 1901 dé vorming van een democratisch kabinet onmogelijk was. Uiteenzettend boe Christendom' staat tegenover socialisme, voerde bij aan, dat op de samenwerking der Christ. partijen ook voor sociale wetgeving wordt gerekend'. Zoo dit niet mogelijk bleek zou de Reg. haar taak neerleg gen. Burgerlijke Stand. Bevallen: 7 Dec-. T. KokMolie- dig zijn. En er zal een lijd komen, dat vanger z.; 9. J. van Vliet-van Brug- de propagandisten mocton aankloppen gen> a' 8 w p MulIer_van der Er biedt zich aan met Februari oi eerder een IMEMSTBODE als meid-alleen liefst bij protestant- sche menschen. Br. onder No. 5412, Bur. v. d. BI. primo Februari eene llinke Dienst bode als MEID-ALLEEN, kun nende koken en werken, met be hulp van een Dag-Tweede-Meisje, loon f 130. Zich aan te melden des avonds na 7 uur. bij Mevr. MULLER, Zijlweg over het Koffiehuis »Iiet Haantje». Aan de Huishoud- en Industrie school wordt gevraagd met Januari eene flinke inwonende Dienstbode. Zich te vervoegen vóór '12 uur, Schneevoogtstraat 10. De Gezondheidscom missie te Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden; dat in de vestibule van het Raad huis en in de Lulpbureaux van politie aan het Leidsche Plein, de GrooteHoutstraat, de De Keijstraat, de Amsterdamsche Pooit en het Stationsplein bussen zijn aange bracht tot het in ontvangst nemen van klachten ter zake van bena deeling der volksgezondheid dat de klachten behoorentezijn onderteekend, zullende NIET on- derteekende klachten niet in over weging worden genomen; dat, indien daartoe het verlan gen wordt te kennen gegeven, de naam van den onderteekenaar ge heim wordt gehouden. De Commissie voornoemd C. M. RASCH, Voorzitter. B. MACKAY, Secretaris. Haarlem, 8 Dec. 1902. bij gewone doorsnee-menschen. Bo vendien moeten de arbeiders in die ko lonies winst maken, en hier komt een kapitalistische -lendenz voor den dag. Een derde fout van het streven door Mpolen, z.A. SmelterKoppen, d. 9. H. J. van MaasDenser, z.; 8. A. Suwijnvan der Sluis, d.; P. van der HeideNuwenhuis, z.; H. J. Holt Direct gevraagd een -! flinke knecht of jongen bij H. J. STOL, Ane- gang 19. P. DROSTE en A. VAN DER LIN DEN, Makelaars, presenteeren, als lasthebbenden van hunne Principa len, op Zaterdag 20 December 1902, 's nam. na 5 uur, in het Verkooplo kaal ,,de Gouden Leeuw" te Haarlem in publieke veiling te verkoopein ten o\|erstaon van den Notaris P. F. DE BORDES: No. 1. Een WINKELHUIS, (waar in manufactuurhandel) en Erve met tuin te Haarlejn aan de Z.z. van de Spaarnwouderstraait, get. No. 112, gr. omstreeks 1 Are 34 c.A. Te zien Woensdags en Donderdags 24 uur. No. 2. Een PAKHUIS (waarin han del in brandstoffen) met woning en Erve, te Haarlem, aan dei N.z. de Lange Heerenvest en strekken de tot aan het voorg. perceel get. No. 20, gr. omstreeks 2 Aren, 72 c.A. No. 1 en 2 afzonderlijk en gecom bineerd. No. 3. Een WINKELHUIS (waarin barbiers-affaire) en Erve te Haarlem aan d'e O.z. van den Burgwal, geit. No. 99, gr. 1 Are 10 c.A. No. 4 en. 5. Twee perceelen BOUW TERREIN, zeer gunstig gelegen te Haarlem, aan het Plein en den Raam- singel, en geschikt voor industrieel© doeleinden. Te zamen groot 2 Aren 81 c.A. Afzonderlijk en gecombineerd. No. 69. Vier perceelen BOUW TERREIN, zeer gunstig gelegen te Bloem endaal aan den Straatweg van Ovenween naar Bloamendaal te za men gr. 7 Aren 49 c.A. Afzonderlijk en gecombineerd. No. 10. Een BOUWTERREIN, door de breedte aan don weg geschikt tolt het bouwen van eenige woningen te Santpoort, gem. Velsen, op den hoek van den Rijksweg naar Velsen en den weg naar Bloemendaal, groot 1 Are 60 c.A. No. 11. Een BOUWTERREIN in den kom der gemeente Santpoort, aan den Straatweg naar Bloemendaal, groot omstreeks 22 Aren 20 c.A. No. 12. Een stuk BLOEMBOLLEN- GROND, achter het voorg. perceel, gr. omstreeks 22 Aren, 14 c.A. No. 13. Een stuk BLOEMBOLLEN- GROND, achter het voorg. met daar op staande Stal, gr. omstreeks 22 A. 99 c.A. No. 14. Een HUIS en Erve, met tuin, gelegen als voren aan den weg naar Velserend, (tegenover de Heirv. Kerk, get. G No. 26, gr. 1 Are 30 c.A. No. 15 .Een HUIS en Erve met tuin „nevens bet voorg. get. G 25, gr. 1 A. 30 c.A. No. 16. Een HUIS en Erve, met ituin, als voren, achter heit Gemeente huis, get. G 24, gr. omstreeks 2 Aran 8 c.A. No. 17. Het BUITENVERBLIJF, ge naamd Klein, Schoonoord" en Erve, met giroolten tuin. gelegen als voren, op den hoek van den weg naar Blo er mend aal- get. G. 18, gr. omstreeks 10 Aren 17 c.A. No. 18. Een HUIS en Erve met tuin grenzende aan het voorg. peirceel. get. G 20, gr. omstreeks 91 c.A. No. 19. Een HUIS en Erve, met tuin nevens het voorg. perceel, get. G 19, gr. omstreeks 87 c.A. No. 1119 afzonderlijk en in com binatiën. No. 20. Een HUIS, met daaraan vcjrheelde werkplaats en Erve met tuin, te Haarlem aan het Begijnhof, get. No. 3 em 5, te zamen groot 3 A. 17 c.A. Te zien Dinsdags en Donderdags 13 uur. No. 21. Een WINKELHUIS (waar in kruideniersaffaire, en Erve, te Haarlem, aan de Z.z. van de Spaarn- vvouderstraat nabij den Burgwal, get. No. 68, gr. 60 c.A. No. 22. Een ERF, ingaande door een poort, nevens het voorg. perceel, gr. 92 c.A. No. 21 en 22- Afzonderlijk en ge combineerd. Tel zien Dinsdags en Donderdags 24 uur. No. 23. Een WINKELHUIS en Erve te Haarlem aan de Oranjeboomstraat hoek Brouwersstraat get.. No. 170, gr. omstreeks 75 c.A. No. 24. Een perceel BOUWTER REIN aan da Brouwersstraat, achter hert Ivoorg. perceel, gr. omstreeks 48 c.A. No. 25. Een WINKELHUIS met afz. opg. bovenwoning en Erve, te Haarlem, aan de O.z. van de Kleine Houtstraait-, get. No. 99 zwart en rood groot 97 c.A. Te zien Dinsdags en Donderdags 24 uur. Ten overstaan van den Notaris C. A. JOEKES: No. 26. Een WAGENMAKERS WERKPLAATS met bovenwoning en Erve te Haarlem aan de N.z. van de Spaarnwouderstraat get. no. 89, gr. 1 Are. Ten overstaan van den Notaris G. C. MERENS: No. 27. Een HUIS en Erve ite Haar lem aan de Z.z. van de Kerkstraat, get. no. 18, gr. 26 c.A. Ten overstaan van den Notaris U. J. K. VERSFELT: (wegens sterfgeval) No. 28. Een DUBBEL HUIS en Erve met tuin te Haarlem' aan de Raam- vest get. No. 45, gr. 2 Aren 54 c.A. Te zien Dinsdags en Donderdags 2.4 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovengemel de Makelaars, alsmede voor No. 119 bij den Makelaar P. MULLER rte Haarlem, voor No. 1119 bij denheetr J. LIMB ACH, Hotel ,,de Wijman" Otramhalte) of den heer C. GOEDHART, nabij de Halte Driebuizen te Santpoort, en voor No. 27 bij den Makelaar F. ERDTSIECK te Haarlem. De bewijzen van eigendom en veil- conditiën liggen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie ten kan toren van de Notarissen voornoemd. H. C. TOMBERGH, P. DROSTE en A. VAN DER LINDEN, Makelaars, presenteeren, als lasthebbenden van hunnen Principaal, op Zaterdag 20 December 1902, 's nam. na 5 uur in het Verkooplokaal ,,De Gouden Leeuw" te Haarlem, in publieke vei ling te verkoopen ten overstaan van den Notaris A. J. C. DA AMEN: Een DUBBEL WINKELHUIS (ge- velbreedte ruim 8.50 M.) waarin sinds ruim 35 jaar met het beste succes een dames-modemagazijn is gevestigd, en van Erve met tuin, op den besten winkel stand van Haarlem, aan de N.z. van de Anegang, get. No. 35 en 37, groot 1 Are 10 c.A. Te zien Dinsdags en Donderdags 12—2 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovengemelde Makelaars. De bewijzen van eigen dom en veilconditiën liggen drie da gen vóór en op den varkoopdag ter visie rten kantore van den Notaris voornoemd. voor [spotprijs over te nemen Karpetten, Gaskronen, Spiegels, Schilderijen, Pendoles enz enz. Nieuwe Gracht 33. Zondag en volgende dagen geopend van 104 uur. Het huis is te huur. van Smedestraat 28 naar SMEDESTRAAT 34. J V li BOSCH, Expeditie HaarlemAmsterdam. Verzendt alle voorkomende Goederen. Bij doorgaand vriezend weder zal aan het ZÜIDEIt BUITENSPAARNE bij het Haarlemmerhoutpark een NETTE IJSTENT morgen geopend worden. Voor goede consumptie zal worden gezorgd. Heerlijke erwtensoep ver krijg Daar. Aanbevelend, J. A. DE VRIES. wat ik voor Een gulden en vijf cents aanbiedt. 100 Visitekaartjes in net etui met daai bij behoorende envelop pen, letter naar keuze 60 cent, een keuze uit een der onderstaande kalenders. De Cbiistei Scheurka lender, „Yrede zij deze Huize", bewerkt door '12 predikanten, o.a. Ds Jonker, Dr. Van Lennep, Ds. Van Noort, e.a. met zeer fraai schild. Prijs 50 cent. „Het Oliekrnikje", bewerkt door Ds. J. Schrijver met artistiek fraai schild Prijs 50 cent. Kosters ot Jacobs Humoristische Scheurkalender of naar verkiezing een nieuw boek van Werner, Oh net, enz. 12 zeer mooie Stereoscoopkaar- ten, die 60 cent kosten. 10 Fraaie Prentbriefkaarten van Haarlem en Omstreken met 10 mooie Fantasie kaarten en prach tige gezichten uit het Buitenland en 5 Nieuwjaar-Briefkaarten. I Boekwerkje, getiteld Voor schriften tot voorloopige hulp- verleeniug bij plotselinge ongeval len, totdat de geneesheer aanwezig is, dat in ieder gezin, Kantoor en Werkplaats voorhanden behoort te zijn. Ten slotte ontvangen de eerste honderd bestellers een fraaie Fo tografie, voorstellende: „Een ge zicht uit de stad of hare Omstre ken" naar keuze, prijs 50 cent, of eene serie Prentbriefkaarten van Oud-Haarlem en Omstreken, naar keuze, prijs 50 ct., of alles te za men, een waarde van minstens f2.50 en nnslechts f 1 05. De bestellingen worden in volg orde aigeleverd door den Boek handelaar F. J. FRÖLICH, Zijlstraat 90. Naar buiten met verhooging van 20 cent voor port of lranco door den bode afgehaald.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3