NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. In de schaduw van den Dood, 2Üe Jaargang Zaterdag 13 December !9f)2. No. 3970 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen, in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door liet geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02££ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ote.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten bet Arrondissement Haarlem is de prijs de* Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer ü.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Gent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Sïliiier ASllitenspaarne No. Telefoonnnmmer der Redactie 600. feiefoonuninmer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen Advertenties worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Gouranfciers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem iB bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan hei Algemeen Advertentie-Bureau A, DE DA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31w« Faubourg Montmartre. Mnariöisj's Bagl>la«i v»s! 13 Dee. bevat o. a. Armoede in Engeland, Uit Zuid- Afrika, De Venezolaansehe kwes tie, Kameroverzicht, De Koningin op het ijs Advertentiën VOOR HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwezen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor het Zaterdagavondnummer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moei lijk vooraf kunnen worden ingeleverd. DE ADMINISTRATIE. l li nee ie t >eri c ilen. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Haarlem, doen te weten, dat bij hun ne beschikking van 9 December jl. aan C. de Vries Gz., vergunning is verleend tot uitbreiding van eene bakkerij in het perceel aan de Maerten van Heemskerk- straat no. 40. Haarlem, 11 December 1902. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. INLIJVING KORTE OEFENING. ONDERZOEK NAAR GEOEFENDHEID VAN LOTELINGEN. De BURGEMEESTER van Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ter secretarie dezer gemeente (2de af deeling) ter inzage is nedengetegd eene algemeene regeling van het onderzoek, bedoeld bij paragraaf 19 der beschikking van den Minister van Oorlog, d.d. 23 Juli 1902 Ilde af cl., no. 90, naar de geoefend heid van lotelingen der lichting 1903, die dingen naar het bewijs( hetzij voor mili taire bekwaamheid, hetzij voor lichame lijke geoefendheid, dan wel voor beide, en dat tot het onderzoek uitsluitend wor den toegelaten zij, die hebben deelgeno men aan de loting voor de lichting 1903, en zich vóór of uiterlijk op den 20s,ten December 1902 ter secretarie van de ge meente hunner inwoning tot deelneming aan het onderzoek hebben aangemeld. Haarlem, 10 Dec. 1902. De Burgemeester voorn., BOREEL. Buitenlandseh Nieuws Engeland. De armoede in Engeland is op het oogenblik zeer groot. Ten gevolge van den oorlog o. a. is het aantal werkeloo- zen aanzienlijk toegenomen. Fabrieken enz., die voor de oorlogsbehoeften druk werk hadden, hebben nu tienduizenden werklieden gedaan gegeven. Te Londen zijn er eiken nacht heele scharen die in de kou op straat moeten blijven. De toevluchtsoorden kunnen niet meer be vatten dan zij al herbergen. Een verslag- gever van de „Daily Chronicle" heeft een onderzoek ingesteld, en het bleek hem, dat een groot aantal flinke werklieden met geen mogelijkheid iets konden ver dienen en in de laatste weken een aantal nachten op straat, hebben doorgebracht. Keir Hardie bracht de zaak Donderdag in het Lagerhuis, maar Arthur Balfour zeide, dat hij overdreef, en behandeling in het Parlement de zaak niet verder brengen zou. In West -Ham heeft een gemeentelijk onderzoek uitgebracht, dat in 20-000 huizen, waar men navraag deed, 5300 loontrekkers geen werk hebben. Te Birmingham heeft men op een vergade ring besloten, het stadsbestuur te ver zoeken dadelijk een fonds van onder stand te openen. Znid-Alrika Laf fan seint uit Pretoria dat men Chamberlain bij zijn komst daar zal vragen: vergoeding aan Engelsche in woners van Transvaal, voor schade ge durende den oorlog geleden; gemeente lijke vertegenwoordiging; openbaarma king van de begrooting en aankondiging van d.e politiek, die de regeering tegen over de Kaffers wil volgen. De Engelsc-he regeering heeft Donder dag in het Lagerhuis medegedeeld, dat er nog ongeveer 1500 yeomen in Zuid- Af rika zijn. Een Engelsch blad komt nu met een verhaal, dat twee vrienden van president Kruger de Engelsche regeering 200.000 pd. st. borgtocht hebben aangeboden voor het „goed gedrag" van den presi dent, als hij naar Transvaal ma|g weer- keeren. Het blad voegt er bij, dat er van dien terugkeer geen sprake is. Duitfichlnnd. Een man te Straatsburg,die honger en gebrek leed, soebatte een agent van politie, om hem op te brengen. De agent antwoordde dat daar geen termen voor bestonden. Dé daltlooze wilde ook geen ruit inslaan of een andere daad van ge weld plegen, want de nood had hem niet verbitterd. Hij wist dus niets beters dan luidkeels „Vive la France!" te roepen. Dit middel werkte feilloos. In een om mezien zat hij achter slot en grendel. Baron Von Eckardstein, gewezen tweede secretaris aan de Duitsche- am bassade te Londen, heeft een aantal politici uit de Pruisische provincie Hessen-Nassau tot een bijeenkomst uit- genoodigd, ten einde tot de vorming van een nieuwe politieke partij te ge raken de partij van den keizer. Zij zal frint maken tegen de uiterste agra riërs en tegen de socialisten. Von Eckardstein zal zich zelf candidaat stellen bij de eerste rijksdagverkiezting. De groothertog van Saksen-Weimar die zich pas verloofd heeft, is 26 jaar oud en, zooals men weet-, iin Januari van het vorige jaar zijn grootvader Kart Alexan der op den troon opgevolgd. De aanstaan de groothertogin van Saksen, prinses Carolina van Reuss, is den 13den Juli 1884 te Greiz geboren als derde dochter van den dit jaar overleden vorst Hein- rich XXII Reuss oude linie, die bekend stond om zijn zonderlinge manieren en zijn Oostenrijkschgezinde neigingen. I Een pas gehouden vergadering van do agrarische Miichzentrale herinnert er ons aan dat de melk oorlog te Berlijn nog steeds voortwoedt, tot voordeel van de bevolking, die tegenwoordig ruimschoots i mellc van goede hoedanigheid kan koo- pen, zondier prijsverhooging. In de ver- gadering van de agrariërs bleek dat de i Zentrale dit jaar een verlies had gele-; den van 385.270 rok., welke som gedekt zal worden doordat ieder lid op elk van j zijn aandeelen 9 mk. moet storten. In eik geval hoopt man komende jaar met een batig saldo te zullen sluiten. Een j van de voornaamste oorzaken van de verliezen was, volgens den voorzitter, de koele zomer, dia de meidpachters in staat stelde de melk voor Berlijn van ver te laten komen. De vereeniging van Berlijnsche melk- pachters dus de tegenpartij van de Zentrale heeft van haren kaait ook een vergadering gehouden. Algemeen was men daarin van oordeel dat men van de Zentrale niets meer te vreezen had en dat de pachters den strijd zeker niet verloren hadden. Venezuela. De Regeeiring van Venezuela doet rare dingen! Op het bericht, dat de Engelsche en Duitsche vloten beslag hadden ge legd op de vier oorlogsschepen, dia de marine van Venezuela vormden, liet zij alle Engelsche en Duiifcsche onder danen te Caracas in hechtenis ne men. Zelfs werd in der haast de Bel gische zaakgelastigde ook maar meè naar de gevangenis gebracht. Het volk liep te hoop, om vader landslievende hetoogingen te houden, de Duitschei en Engelsche vlaggen werden verbrand1, en nren poogde zelfs in te breken in het gebouw der Duitsche legaltie. Gelukkig weeis de gezant der Veree- nigde Staten, die met de zorg voor de Duitsche en Engelsche onderdanen te Caracas is belast, pbeisident Castro er op, d'alt het toch niet aangaat om die onderdanen in hechtenis te laten nemen. Castro liet daarop de voor naamste gevangenen vrij, en Bowen nam op zich, ook voor de overigen de vrijheid te verkrijgen. De Regeering van Venezuela heeft op het ultimatum geen antwoord ge geven. Volgens een bericht van Kings)town, St. Vincent, is president Castro volkomen onverschillig voor de bedreiging met de blokkade, en is hij voornemens de Duitschers en En- geischen uit La Guyara tei verdrij ven en de haven te sluiten. Inmiddels hebben de Engelsche en Duitsche vloten de Venezolaansche schepen, volgens de jongste berich ten, doen zinken, met uitzondering van één schip, waarop Franschen als eigendom aanspraak maalden. Als maatregel van tegenweer heeft presi dent Castro op de spoorwegen in Ve nezuela, die in handen van Engel sche en Duitsche maatschappijen zijn beslag doen leggen. President Casltro ontkent de aan spraken, die door Engeland en Duitschland gestejld zijn; hij zegtt dat vooral Engelands optreden onge grond is, daar de Engelsche eischen hem nooit zijn ter hand gesteld en hij die dus ook niet kon afwijzen. Hij zeide: Als de revolutie onderdrukt en de financieele toestand in Vene zuela geregeld is, zal ik de eischen onderzoeken en pogen ze te regelen. Maar meer kan ik niet doen. Ik stel de eer voorop en ik zal er niet in toe stemmen mijne vijanden gunstig te Stemmen door voorwaarden aan te nemen die dei waardigheid van Vene zuela zouden schaden of die niet in overeenstemming zijn met de eer van mijn ambt en van mijn land." De handels-attaché van het Vene zolaansche Gezantschap heeft in een onderhoud met den Londenschen correspondent van de Matin verklaard dat Matos, het hoofd der revolutie, omgekocht is door Duitsche en En gelsche kooplieden. Tevens zei hij, dal al waren de ei schen van Duitschland en Engeland gerechtvaardigd, het thans toch het rechite oogenblik niet was om betaling te erlangen. Italië Het te Rome verschijnend blad „Mes- sagero" wilde het reclamekunstje van eenige Parijsche boulevardbladen navol gen, door aan de personen die op straat zouden worden aangetroffen met een nummer van het blad in de hand, een aantal kunstvoorwerpen, vrij biljetten, kostbaarheden enz. enz. te beloven. Het gevolg was geheel onverwacht. Toen de redacteurs en de klerken van de „Mes- sagero" met d,e geluk-aanbrengenide en veloppen op straat verschenen, wierp 't wachtend publiek zich als een troep uit gehongerde wolven op de ongelukkig en. De directeur van het blad Gesana kon zich met moeite redden in een rijtuig, zijn zoon vluchtte de gevangenas binnen een redacteur nam de wijk in een huis, dat urenlang belegerd werd. Handige zakenlui hadden intusschen van de opgewondenheid gebruik ge maakt en reclamekaarten laten drukken geheel gelijkende op de enveloppen van de Message ro"; maar het verging hun slecht. Men sloeg de arme ronddeelers bont en blauw. Studenten haalden, een grap uit en deelden Messagero-enveloppen met. dub belzinnige briefjes onder de aardigste meisjes van Romie rond, en ook zij wer den afgeranseld. Tot die stemming zoo kwaadaardig werd, dat de politie, de verdere reclame, grap, enz. verbood. geri. Alle mogelijke artikelen, die op het Kerstfeest betrekking hebben, zijn daar in te vindon. Zij, die een kerstboom wen- schen te plaatsen, kunnen wij dan ook aanraden een prijscourant bij den heer Engelenberg aan te vragen, daar deze op aanvrage gratis verkrijgbaar is. Burgerlijk Armbestuur. Hieronder volgt de uitslag der gun ning van de Aanbesteding op 2 De cember 1902 1.1. C. P. Westerveld en Zoon, erwten, j 11.90 per H.L.; zeep 4.59 per 50 ïs- A. Elfferg Jr., gort f 10.35 per H.L. rijst 17.0 per 100 kg. J. Kramer, patenltolie, merk J 0.31 per L.; stroop f 0.21 per kg. Wed. C. II. Kammeijer en Zoon, rundvleesch, f 0.80 per kg. irundvet f 0.50 per kg. G. van der Most van Spijk, roombo ter, f 1.34 per kg.; margarine f 0.8Ü per kg. Th. Kolderie, stroo f 27 per 1000 kg. A. van der Laan en Co., roods de kens a f j.40; bedlakenkatoan f 0.48; sloopen f 0.26jgrauw linnen f 0.46; voeringkatoen 0.23; doodkleeden f 0.45 friesch bont f 0.58; wollen hoezelgoed f 0.55; changeant f 0.68; waterproof 2.45; carsaai f 2,40; rood katoen f 0.32; dimet f 0.37; keper 0.34; zil vergrijsbombazijn f 0.36; bruine pi lo w f 0.58; tafelgoed f 0.67; witte handdoeken f 0.39; id. id. stof f 0.39. Maatschappij de Faam, witte ka toen le soort f 0.39-1; 2e soort f 0.22. D. J. Kors, buckskin f 0.85. H. J. Koehorst, witte diekens arm huis f 5.9SJ-; idem huisz armen f 4.61' beddezakkenbont f 0.72, hemderika- toen 0.29; blauw dassenkatoen KI 0.471; calicolt f 0.29; blauw baai 1.85; zwarte oering f 0.42£; blauw kielen streep f 0.72; gestreepte molton f 0.69; sajet 1.75; bonte handdoeken 0.25. Stadsnieuws. Haarlem, 12 Dec. 1902. P r ij s c o u r a n t. Heden onitvin wij van den heer P. L. Engelenberg, ts*r- teljorisstraat 23, zijne fraaie geïllustreer de prijscourant van Kerstboom-versierin- D o o r h et ij s g e z a k t. Vrijdagmorgen omstreeks S uur geraakte alhier aan den Hooimarkt een paard en wagen van den heer Koster in het Spaarne. Paard en wagen zakten beiden door het ijs. Met behulp van voorbijgangers werd het paard met zeer veel moeite uit het. ijs gehaald. De wagen liet men zitten. Gevonden vooiwerpen: Een zilveren horloge. Een damesman teltje. Een paar wanten, Een ceintuur met gesp. Een glacé handschoen met bont. Een pakje boeken met den naam de Vries. Een Duitsch leesboek. Zaterdag 20 Dec., zal erop de banen der ,,1-laarlemsche IJsclub" een wedstrijd gehouden worden om t kampioenschap voor Noord-Holland. f'rongehouw. De groote zaal was Donderdagavond flink bezet met be langstel lenden, die de gastvooistelling van den Hongaairschen Verkleedings- tooneelspeler A. Angeloti kwamen bij wonen. En zeker zal niemand zich den gang naar het Brongehonw beklaagd heb ben. Want wat Angeloti gaf, was ware kunstzoo iets ziet men niet alle da gen. Het, is onbegrijpelijk, hoe éen persoon stukken kan opvoeren daarbij de rollen van 4, 7 en S personen ver vullende en steeds in verschillende kleeding. En wel zoodanig, dat het publiek met de minste vertraging in de opvoering ontdekt. Geen enkele maal een hinderlijk oponthoud, steeds meent men dat verschillende perso nen ten tooneel© komen. Zoo vlot wer den de stukken gespeeld, zoo onbegrij pelijk vlug had achter de coulissen de verkleeding" plaats, dat wisten wij 't niet boter wij geneigd zouden zijn te gelooven dat met Angeloti alleen doch meerdere personen in de aardige stuk ken optraden. De kunstenaar treedt dan ook hier geheel op den voorgrondAngeloti's veelzijdig talent dwingt bepaald be wondering af. De stukken, die door hem werden gespeeld waren getiteld Gesnapt', komische scene uit 't leven van Sherlock Holmes, „Een veelzij dig Talent", muzikaal blijspel, en „Londen, zooais het weent en lacht." een komische scène. Het eerste en 't derde stuk werden door Angeloti ge heel alleen gespeeld. Zeer aardig gaf hij daarin ook de damesrollen weer. Voor het tweede stuk had Angeloti zich de medewerking toegezegd van den heer H. Ivanuneyer, die zeer ver dienstelijk de rol van van Dijk, den Artis1 en-agent, vervulde. Ook in het internationaal concert, waarin Angeloti verschillende beroem de componisten, als Thomas, Offen bach, Gounod. Donizetti, J. M. Coe- neh, Bellini. Liszt, Strauss en Haydn voorstelde, woekerde Angeloti met. zijn groote talenten. Zoowei in voorkomen, houding als in gebaren, gaf hij een sprekende ge lijkenis van de componisten. Een luid applaus na ieder nummer was voor den kunstenaai het beste be wijs. dat zijn optreden werd gewaar deerd. Het was, in 't kort, een mooie avond. Door het Gerechtshof te Amsterdam is bij arrest van 10 Dec. jl. in hooger beroep vrijgesproken W. v. d. Putten, vrouw van W. van der Veldt alhier, die door de Rechtbank terzake van eenvoudige beleedllging veroordeeld was 'bot f 5 boete of 5 di. hechtenis. Gisteren is door den Bur gemeester aan den agent van politie 4e klasse C. van den Bogaerde, een getuigschrift en bronzen eegepenning ter hand gesteld, toegekend bij Kon. besluit van 5 November jl., waarbij- Hr, Ms. goedkeuring en tevredenheid! is betuigd wegens helt met levensge vaar redden van een drenkeling uit het water der Bakeniessergraclxt op 20 Juli 1902. De uitreiking had plaats in het hoofdbureau van politie, in tegen woordigheid van den Commissaris van politie, inspecteurs en agenten. D e s t erkte van het ij s. Hoe sterk liet ijs is. blijkt wel hieruit, dat zich Donderdag middag een ar op 't Uit het'Engelsch\ van E. W. HORNUNG. a) Dan moet u mij helpen om ook heit mijne te difagen, zei hij. Ik ben nooit getrouwd geweeest, maar ik heb wel een verleden Daar zou ik mijn best voor doen, zei Rachel, als ik met u trouwde. Dan zult ge uw best doen. zei Steel haar verbeterend, en dan is mijn verbond ook kant en klaar. Ik vraag u niets; gij vraagt mij niets en er is nooit kwestie van liefde tusschen ons van 't begin tot 't eind. Maar van de zen dlag af aan helpen wij elkaar te vergeten! Rachel kon niet spreken; zijn oogen waren op haar gericht, donker en on- doorgrondlelijk; zij schenen haar machteloos te maken. Zij kon hem pa» antwoorden toen hij zich omge keerd had en naar de d!eur ging. Waar gaat ge heen? riep ze uit. Ik ga mijn zaakwaarnemer roe pen, hernam Steel, dien ik te voren1 waarschuwidle. Alles moet nog gere geld worden bijv. de vraag van een jaarlijiksche toelage en andere, mis schien hebt ge er niets tegen- zelf naar hem toe te gaan om alles zonder uit stel in orde te maken. HOOFDSTUK IX. Een verandering van too- n e e 1. De oerwaarde heer Hugh Wood- gate. predikant van Marley in Del ver ton een kerkelijk ambt dat a,l ge slachten achtereen behoorde bij de bezittingen van die hertogen van Nor ma nthorpe en nu overgegaan was aan John Buchanan Steel was be zig zijn preek te maken op een Vrij dagnamiddag juist zes maanden na d,-. voorgaande gebeurtenissen. Voor de openstaande vensters van de> lange, lage kamer, waarin Mr. Woodgate zat. vertoonde zich het jon ge groen van daarbuiten een harmo- niscben zomer indruk gevende bij de kanten, luchtige gordijnen. Maar toch brandde een flink vuur in een van de twee haarden van de ouderwet®ch» pijpenla van een kamer, want een verijaderlijke! Oostenwind floot zong door het eene raam1 even als de vogels door het andere. Mr. Woodgate was een lan>~ breed geschouderd man met bakkebaarden en. vriendelijke blik-en had" de heldci-ste van alle dominés-boordem om de hals. Het was een vriendelijk gelaat dat zich heenboog over de bescheiden vol zinnen, die bij tusschenpoozen ge schreven werden op liet blauwgehjnde papier, in de typisch© maar niet onge- meene hand, die het kenmerk is van een zekere soort van opvoeding in den geestelijken stand. Hij was een type van een man van geregelde gewoon ten Van Mei tot September zou Mr. Woodgate zijn preek nooit anders ein digen dan op Vrijdag, opdat hij den Zaterdag zou kunnen gebruiken om cricket te spelen met zijn club. Hij was als predikant middelmatig en vol strekt geen matador in het cricketspel; maar hij deed voor beide zijn best met eenvoudligen ijver en onbewuste op rechtheid. die niet weinig van zijn tekortkomingen vergoedden. Zoo vervuld was de predikant, van zijn taak. zoo ingenomen door de uit drukking van wat al duizenden bij duizenden keeren was gezegd, diat bij het rollen van wielen niet hoorde na deren; hij hoorde niets totdat de deur open ging en een meisje van twintig jaar netjes en bevallig met een ge zonde. bruine kleur, haastig binnen kwam. Het spijt me. dat ik je moet sto ren, beste, maar wie denk je-, dat er is? Hugh Woodgate keerde zich om in zijn stoel, en zijn achtbare oogen richtten zich vol bewondering op de vrouw die zooveel jaren jonger was dan hij zelf, en die in hem gezien had, de Hemel weet wat! Hij kon nooit naar haar kijken zonder die blik en nu pas na ©enige jaren van hun hu welijk keek hii haar som® aan zon der -die bijgedachte van verwonde ring. Maar hij had niet de gave van T woord, zelfs niet tegenover haar, die hij voortdurend aanbad; en dat maakte misschien d'e verhouding nog wel inniger; er was daardoor geen gevaar voor verkoeling, die zoo dik wijls het gevolg is van te veel minne taal. Wie is er? vroeg hij. Mrs Venahles! Woodgate bromde. Was hij verplicht te komen? Hij liet zijn lip hangen en dó oogen van zijne vrouw flikkerden. Beste man, ik zou je niet eens zijn komen waarschuwen dat zij hier is je zoudt zelfs voor een enkel oogenblik niet door mij gestoord zijn als Mrs Venahles niet juist jou wilde zien. En ik begin ook heusch nieuwsgierig te worden, want zij is vervuld van een of ander geheimzin nig nieuws, dat zij mij alleen wilde vertellen als jij er ook bij was. Wees nu eens' vijf minuten lang heel lief! Woodgate veegde bedaard zijn pen af. Waarschijnlijk is een van de meisjes verloofd, zei hij. ik hoop van Svbilla. Noen. Sybilla is ook hier; zij ziet er allerminst uit als een verloofde, veel meer alsof zij die geschiedenis al ec-n'~e malen heeft gehoord en ze haar nu danig verveelt. Nu is de booze bui ai weer voorbii je gaat zeker dade lijk mee. Mrs Venahles, eene zwaarlijvige, maar welgemaakte vrouw met schitte rend bruine oogen en een karakteris tiek. verstandig gelaat, opende het vuur op den predikant direct nadat zij elkaar die hand gedrukt hadden, ter wijl haar dochter aandachtig eenige hoeken inkeek. Hij is getrouwd, riep Mrs. Vena- bles evenals een modern 'schrijver be- ginnend bij het midden. Inderdaad! antwoordde de prac- tische predikant evenzoo op den man af en wie is hij? Uw buurman en uw patroon, Mr. Steel. Getrouwd? herhaalde Mrs Wood gate bevend en met klem. Mr. Steel? Dat is wat nieuws! verklaarde haar echtgenoot, alsof hij niets ver wacht had. wat de moeite waard' was. En zij vroegen beiden verdere bijzon derheden. waarop Mrs Venahles met genot haar kostbaren hoed heen eai weer schudde. U, die Mr. Steel zoo goed kent zooveel beier dan wij hoe kan u vragen naar bijzonderheden over het geen hij ooit doet? Zijn huwelijk, ver volgde Mrs Venahles, is al even ge heimzinnig als al het andere, wat Mr. Steel betreft. Het is nooit in de „Ti mes" geannonceerd, daar durf ik voor in te staan. Is het niet juist iets voor hem en heelemaal niet iets voor een ander? Voor zes maanden te ver dwijnen en dan weer op 't. tooneel te komen met een vrouw. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1