abonnés had uitgekeerd! en wiens be lang toch medebracht zooveel moge lijk uitkeeringen te doen. Zoodanige bepaling is niet in strijd met de wet noch met de goede zeden. PI. achtte niet voldoend dat de eischeres alleen maar had te bewijzen dat haar man te water was geraakt en verdronken waardoor was hij te water geraakt? dat was niet gesteld) en daarmee kon hier geen sprake zijn van ongeluk. Mr. I. Mortier Hij mans voor d!e ei scheres optredend, verdedigde de be slissing der rechtbank. Uitspraak over 5 weken. Wetenschap. De twee winners van den Nobelprijs voor het beste werk over den vrede, de Zwitsers Gobat en Ducommun, zi]n dezer dagen in hun land gehuldigd men is in Zwitserland zeer met deze onderscheiding ingenomen omdat de beide heeren in de1 Bemsche maat- ychappij zeer eervolle betrekkingen waarnemen. De eerste, dr. Gobat. is lid van den Nationalen Raad, waartoe hij inlangs opnieuw verkozen is üovendien is hij directeur van het openbaar onderwijs, in het kanton Bern. Sedert vele ja ren reeds staat Gobat aan het hoofd van de Union parlementaire pour rArbitrage". in welke hoedanigheid hij belangrijke diensten aan het vre deswerk mocht bewijzen. Als mede werker van het Journal de l'Union en als schrijver van een aantal rapporten toonde hij zich een ervaren kenner der internationale politiek. De heer Elie Ducommun is secreta ris-generaal van den JuraSimplon- spoorweg, die weldra dooi den Zwit- serschen Staat zal worden overgeno men hij is eere-secretaris van het Bureau international de la Paix" en staat aan liet hoofd van een blad La Correspondauce, waarin voornamelijk onderwerpen, den wereldvrede betref fende worden behandeld. Stoomvaartberichten. tachemerut is toegevoegd de officier van bleek, dat haar vermoeden niet onge- gezondbeisd Blo mik, als chef der ambu- j grond was geweest en zij met een lance, met hospitaal personeel. I oplichtefr te doen had gehad, die na Dit troepenigedeelte heeft uitsluitend twee maal door haar man gestuurd ten> doel van Mokko-Mokko naar de te zijn, de derde maal voor zichzelf grens te marcheeren, de toegangswegen deze praktijk had uitgeoefend, naar Korintji af te zetten, om te voor-1 De verschillen de voorwerpen had komen, dat levensmiddelen, zout en bekl., die thans volmondig bekende, verkocht. Een reden daartoe kón hij niet opgeven. Met het oog op den jeugdigen leef tijd van bekl. vorderde heit O. M. thans tegen hem 1 maand gevange nisstraf. Mishandeling. G. en J. de Zoodra het eouvemementsstoomscMp Boar en c der Kinderen, 3 jonge „Condor" 6 November van de eilanden maraien, liepen op 17 November, des Bodjo, Tello en Panden te Emmahaven niI onKtre8ks hall tien door de terugkeert embarkeert van Padang een |Do6latrató Haarlem en stelden gemengd delaohement onder bevel van i ich als dronten lie(Jm krijgsvoonraad voor Djambi worden doorgelaten en om berichten van Ko rintji en Djambi op te vangen; de troe pen moeten evenwel op ons gebied blij ven, tenzij in het uiterste geval bijzon dere omsiaroddigheden en nadere orders anders mochten voorschrijven. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer, van Rotterdam naar Java, ver trok 17 Dec. van Southampton. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 16 Dec. Point de Galle. Hert stoomschip Teucer vertrok 12 Dec. van Bajtavia naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Fretdecrik Hen drik arriveerde 16 Dec. van West-In- dië te Newyork. Het dubbelschroefstoomschip Rijn dam, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 17 Dec. van Newyork teeventueel Rotterdam, den len luitenaart Prinsen, waarbij de onder-luitenant Ketting is ingedeeld, en bestaande uiit 65 Europeesche en inland- sche onderofficieren en manschappen. Het ambulance-personeel van dit deta- chemant staat onder leiding van den officier van gezondheid De Vlieger. De adjudant-kwartiermeester Oberweis is belast met de intendance. Dit troepemigedeelte gaat te Indrapoe- ra aan wal, marcheert naar de grens en bezet de toegangswegen naar Korin tji me.t hetzelfde doel, als het eerste de tachement is voorgeschreven. Met dezelfde opdracht vertrekt een detachement van 65 Europeesche en in- landsche onderofficieren' en manschap pen', onder commando van de luitenants Van Leijden en Van Schelven naar Moe- ara-Laboe en vandaar naar die grens van Korintji, waar de accessen bezet zullen worden. Uit het vorenstaande blijkt schrijft het blad dat met. deze zwakke deta chementen igeen sprake is van een op rukken naar en bezetten van Korintji. Alleen in geval de bewoners van dit landschap daartoe ernstige en gegron de aanleiding geven, wordt het 9e batal jon, diat daarvoor reeds gemobiliseerd iS, onverwijld naar d'e grens gediri geerd, om Korintji binnen te rukken en deze landstreek te annexeeren. In dit 'geval rukt het 9e bataljon ech ter verder om de expeditionaire macht in Djambi de hand te Teiken, en mar cheeren de detachementen van Mokko- Mokko, IndTapoera en Moeara-Laboe naar Korintji om het veroverde gebied te bezetten. Voor alle gebeurlijkheden bevindt zich majoor Kronouer reeds te Mokko-Mok- ko, om aan bet detachement Cornets de Groot nadere Instructie te verstrekken, den stand van zaken op te nemen en kommamdant van het 9e Sport en Wedstrijden Bandy. De Haarleinsche Hockey en Bandy- club heeft aanzoek gehad van een En- geische Bandy club om' hier op het ijs te komeu .-pelen. Met het oog op den toer naar Davos heeft Haarlem echter afgeschreven. Toetbal. Van verschillende voorgenomen toe ren van Nederlandsche elftallen naar het buitenland zal, naar wij vernemen, niets komen, Zoo i3 „Volhardings" tocht naar Parijs afgewimpeld en ook het zoogenaamde „Dyxhoom Elftal" dat naar de overzijde van het Kanaal zou trekken. Intusschen is er wel kans dat een Duitsch elftal uit Karlsruhe en mis schien ook Engelsche elftallen naar ons land zullen komen. Wij vernemen nader, dat er toch nog kans bestaat, dat een Nederlandsche combinatie van een elftal onder lei ding van den heer Dijxhoom naar En geland zal vertrekken om daar tusschen 20 en 30 December wedstrijden te hou den. Verschillende spelers die reeds hunne deelneming hadden toegezegd, hebben zien teruggetrokken, doch er zal waarschijnlijk een nieuwe combi natie gevormd worden. Onderwijs. Academische examens. De heer J. C. Kinder- batalj on op te treden. Nog dient vermeld, dat de toegangswe gen naar Korintji reeds Qlaing voldoende verkend zijn dJoor de opnemers van dien topogr ap hi'schen dienst en dat aan die verke-niiiitngen een zeer gewaardeerd aan*, deel genomen heeft de controleur bij het biuneniandsch bestuur Palmer van den Broek en wel tijdens zijn verblijf te Moe- ara-Laboe. In dien toestand van brooddronken heid pleegden zij enkele baldadighe den. Zoo sloegen zij op een melkbus, welke stond op 'n onbeheerd staand' me|lkwagentje voor de woning van den heer Vink. Het gevol'g hiervan was, dat de melkboer die zich in die woning be vond, naar buiten kwam en een twist tusschen hem en de drie beklaagden ontstond, waarbij de melkboer enkele sltompen en slagen opliep. Terzake van mishandeling vorder de het O. M. tegen G. de Boer 5 en tegen J. de Boer en C. der Kinderen ieder 3 dagen gevangenisstraf. Tot hunne verdediging voerden be klaagden aan, dat zij melk hadden willen koopen en daarom op de bus hadden geslagen. Dat daarna de melk boer den eersten bekl. had aangegtret- pen, waarop de beide anderen hem ter hulp waren gekomen. Mishandeling. J. L. Hamers, te Velsen had zich schuldig gemaakt aan mishandeling van J. Koom, door hem met een bierfleschje een slag op het hoofd (toe te brengen. Daar bekl. ongunstig bekend staat, vorderde het O. M. 1 maand gevangenisstraf. Voo.r een gelijk feit had zich nog te verantwoorden S. van der Kolk te Wijk aan Zee en Duin. Tegen hem ■werd 3 diagen gevangenisstraf gere- quireerd. Eenden diefstal. Op 16 Nov. 1.1. was bij J. Leguilt een koppel tam me eenden komen aanzwemmen. In- plaats van hiervan aangifte te doen bij de politie, eigende hij zich de eenden toe en verkocht ze, omdat hij jin armoedige omstandigheden ver keerde. Voor dit feit vorderde het O. M. thans 2 maanden gevangenisstraf. IJsquaestie. Faillissementen. Uitgesproken Amsterdam, 15 December. P. Graf, kleermaker, aldaarM. Raap, win kelierster in manufacturen, aldaar in beide faillissementen rechter-com- missarismr. P. J. Bijleveld. Arnhem. 15 December. J. "P. A. van den Broeke, pensionhoudster, te Beek Rechter-commissaris mr. H. J. van der Poel Hiddingh. Zwolle, 13 December. J. Westerink, meubelmaker te Nijkerk. Rechter-com- missarismr. P. C. A. Sichterman. Geëindigd F. Deitmers, geëmployeerde, vroe ger te EnschedeJ. H. Hüsken, tap per, aldaarS. Veenman, koopman in sigaren enz. te Zaandam. Vervolg Stadsnieuw». Voor de bleekersgezellen zal a.s. Zondag als spreker optreden de heer N. Brey van Amsterdam. Geldlaening volteekend. De geldleening groot f 346.000, ten laste der Provincie Noord-Holland „a «n MO* te. doctor in de geneeskunde, verwierf gen lira i/ö /Q. daarbij den graad cum laude. Aprondissements-Rechtbank. Zitting van Donderdag 18 Dec. 1902. Oplichting. De 19-jarige JL. J. Smit was op 17 November 1.1. Leiden Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer J. F. Ruyter de Wildtvoor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer S. Ebbinge voor het üjeore- bij den koopman C. Koster, in de godgeleerdheid eerste ged. de die met verschillende waren op de heer R. Posthuma. voor het doctoraalBotermarkjt stond, examen in de godgeleerdheid de heer Reeds eenige malen dien dag was K. P. Datemavoor heit candidaats- bekj opgedragen door Koster, eenige examen in de rechtswetenschap de ontbrekende voorwerpen uit zijnwin- heer H. Takken. Groningen. Bevorderd op Stellingen tot doctor in de Staatswetenschap mr. N. Hofstee, geb. te Finsterwolde. Geslaagd voor het kerkel. voorberei dend examen te candidaten in de god geleerdheid de heeren M. C. Hofstede Broekman en H. J. Toxopeus Bevorderd tot arts de heer W. Kolk, med. docts., geb. te Gropingen. K o 1 o n i n Korintji. De „Sumatra-Bode" bericht: 6 November vertrok een gemengd de tachement infanteristen van het 17e ba taljon, onder bevel van kapitein Cor nets, naar Mokko-Molcko, in de residen tie Benkoelen. Het detachement is sterk 3 luitenants, Ledeboer, Van Hengel en Trouerbach; 1 sergeant-majoor, 1 fourier, 8 Euro peesche sergeanten, 2 Europeesche kor poraals, 6 inlandsche korporaals, 3 tam boers en hoornblazers, 30 Europeesche en 84 inlandsche fuseliers. Aan dit de-spoedig kei in d)ei Spaarnwouderstraat te ha len welke dan steeds zonder de minste bedenking aan Smit werden afgege ven. Te half vier echter kwam bekl. voor de derde maal in de Spaarnwou derstraat en vroeg voor Koslter nog eenige portemonnaies, een broodmes en eem hoeveelheid1 lepels en vorken, onder voorwendsel, dat de koopman voor deze voorwerpen koopers had. Door djit praatje wist hij de echtge noot© te bewegen andermaal de ge vraagde voorwerpen mede te geven, hoewel haar, daar het al laat op den middag was, helt een en ander zeer vreemd voorkwam. De derde maal, dat bekl. zich bij haar vervoegde, vroeg zij hem dan oolc: „Hoe is je naam?" En toen beklaagde daarop antwoordde Klashorst, vertrouwde zij het zaakje nog minder, omdat zij in de couranten gelezen had dat dit een ongunstig bekend staand per soon was. Doch desniettemin gaf zij de ge vraagde voorwerpen, maar stelde een onderzoek in. En nu Woensdagnamiddag is bij het Bestuur der IJsclub voor Haarlem en Omstreken het door ons reed® vermelde verzoek in gediend tot het houden van een alge meens vergadering, naar aanleiding van het op Zaterdag j.-l. op de baan voorgevallene. Dit verzoek is ondierteekend door 56 leden van de IJsclub. Van den heer Jhr. Ch. F. van de Poll, voorzitter van de ijselub, hebben wij be dien ter plaatsing ontvangen een afschrift van1 de 'notulen der Bestuursvergaderin gen op 14 en 17 Dec. (Zondag en Woens dag) benevens eene beschouwing over de zaak, van den heer Van de Poll. Wij nemen heden alleen bet eerste op en stellen, wegens de ruimte die deze stukken innemen, het tweede uit tot ons eerstvolgend nummer. AFSCHRTFT Notulen van de Bestuursvergaderin gen der IJsclub voor H. en O. d.d. 14 Dec. en 17 Dec. 1902. Bestuursvergadering op Zondag 14 December 1902, voormiddags 11 uur in het Besluurslokaal van het Club gebouw. De president opent de vergadering. Aan wei zg de heeren Jhr. Ch. F. van de Poll, L. H. Koolhoven, F. El- dering, H. Fokker, C. J. Posthuma, K. Th. Engclbert van Bevervoorde ©n Jhr. Mr. J. W. Schorer. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De president deelt aan de leden me de, dat de vergadering belegd is, naar aanleiding van het incident dat giste ren op de baan is voorgevallen tus schen den heer Mr. F. A. Bijvoet en het met het toezicht op de baan be laste bestuurslid K. Ih. E. van Be vervoorde. wijders op verzoek van de zen laatste en ten einde te voldoen aan het bepaalde bij d'e 3e alinea van art. 13 H. H. reglement. De heer van Bevervoorde, door den president verzocht om de vergadering met het voorgevallene in kennis te stellen, geeft daarvan het volgende re laas Gisteren 13 Dec., 'smiddags lus tschep. drie en vier, voor bet clubge- ,,bouw staande, werd ik aangespro- ,,ken door den 2den controleur, die „mij zijn beklag indiende over den Hr. „Bijvoet, wijl deze hardnekkig weiger- .,de, om zijn lidmaatschapskaart zicht- baar te dragen. Ik bond daarop mijn „schaatsen onder en verzocht den „controleur mij diien heer aan te wij- „zen. daar ik hem niet kende. Op een „100 pas af stands van het gebouw „troffen wij hem aan rijdende mët „een dame. Jk reed hem op zijde en. „zeide tot hem: „Mijnheer Bijvoet, ,ik wensch U een oogenblik te spre ken." „Genoemde heer draaide zich daarop „half om en antwoordde op hoogen „en zeer onaangenamen toon „Dan „moet U wachten, totdat ik met de „dame de baan afgereden heb." „Hierop repliceerde ik slechts met „Mijnheer Bijvoet, ik herhaal, dat ik ,,U nu wensch te spreken", waarop „ik een soortgelijk antwoord ontving. „Daarna waarschuwde ik den heer Bij- „voet, dat. zoo hij in zijne weigering „bleef volharden, ik hem zoude moeten „verzoeken om de baan te verlaten, „en toen hij nu ook geen gehoor aan „mijne uitnoodiging gaf, verzocht ik „hem dadelijk, de baan te verlaten. „De heer Bijvoet bracht daarop door- rijdende zijne dame naar hare ken- nissen en stelde zich te mijner be- „schikking, onmiddellijk zich daarop „beroepende op den heer Fokker, en, ,toen hij bij dezen geen gelijk kon „krijgen, op driftigen toon vragende „wat mij en ons het recht gaf hem zoo „te behandelen. Toen we hem daarop „verzochten mede te gaan naar het „Controlegebouw, teneinde hem met „het reglement in de hand van ons „rechtmatig optreden te overtuigen, .raakte hij haast butien zichzelve van woede en drift, en insinueerde, dat „ik particuliere veetep. op de ijsbaan „op hem zocht te wreken, dat de con troleurs opgestookt waren om hem „speciaal te taquineeren enz. Of ik al „beweerde, dat- ik nooit iets met hem „te maken had gehad voor zooverre „ik wist, en mij zelfs niet herinnerde, „ooit zijn gezicht te hebben gezien, „niets baatte. Nadat hij nog als af scheid ons medegedeeld had, dat hij „heen zou gaan, wijl hij in zulk ge selschap als de heeren Fokker en mij „niet langer wenschte te vertoeven, „keerde hij zied weder om, zeide dat „hij dames bij zich had en dat hij de „baan zoo niet kon verlaten, verzocht „hem dien middag nog toe te laten „en dat hij, zoo hij mij de eerste maal „onhebbelijk geantwoord mocht heb- „ben, daarvoor zijne excuses maakte, „er aan toevoogende„Ik kan toch niet op mijn kniën vallen om toegela ten te worden." „Hierop antwoordde ik. dat ik ter „wille van de dames dc schorsing zou „opheffen en hem weder voor dezen „middag op de baan toelaten, doch „dat ik de zaak overeenkomstig het „reglement (art. 13) ter tafel zoude „brengen op de bestuursvergadering, „welke dienzelfden middag te kwart „over vieren gehouden zoude worden". .,U kunt er van op aan. dat ik het er „ook niet bij laat," repliceerde hierop de Hr. Bijvoet." „Toen de heer Van de Poll omstreeks „kwart over vieren kwam en de Hr. „Fokker en ik ZEd. op de hoogte van „de zaak brachten, gewerd hean door „middel van een keïlner het verzoek, „van den heer Bijvoet om een onder- „houd, dat de president. Jhr. van de „Poll, hem dan ook eenige oogenblik- „ken later in ons beider tegenwoordig- „hedd verleende." De president neemt hierna weder het woord en deelt mede dat de heer Bij voet hem in zeer opgewonden en on gepaste taal zijn beklag maakte over den heer van Bevervoorde, zeggende dat de heer v. B. zich onbeschoft ge- diragen had en geen gentlemanlike manieren bezat, dat hij (Bijvoet) niet door een Bestuurslid wenschte aange sproken te worden, wanneer hij met een dame reed enz. Op hoogst kalmen toon antwoordde de president op deze uitvallen, zeggen de dat de commissaris van den dag ten allen tijde het recht heeft om in het belang van de orde, een lid aan te spre ken, èn niet behoeft te wachten, totdat dit aan een lid gelegen belieft te ko- mem Waar de heer Bijvoet nu ook bij den president geen heul vond. nam hij afscheid, na eerst nog den Hr. van Bevervoorde, die stilzwijgend en glim lachend zijne insinuaties had aange hoord, toegevoegd te hebben „Denkt U soms dat U nog in den Oost is, en die Kaffers tegenover U hebt?" Na deze uiteenzetting van de zaak vraagt de president aan de leden of er ook iemand nadere inlichtingen ver langt. De Hr. Koolhoven wenscht te weten, of het inderdaad noodig is. dat de controleurs zoo bijzonder streng zijn. Nadat ZEd. er door d'-en presi dent en den len Secretaris-Penning meester opmerkzaam op gemaakt is, hoe de toestand het vorige jaar in dit opzicht was, dat het ook nu nog voor komt. dat lieden binnen de baan hun kaarten over de afsluiting afgegeven, aan mensclien buiten deze ruimte en dat als vaste regel aangenomen is om geen verschil te maken bij de contro le, en de controleurs strengen last hadden, om te handelen zooals zij ge daan hebben, billijkte de hr. Koolho ven hun optreden. Thans wordt overgegaan tot het vaststellen van de te volgen gedrags lijn tegenover* den heer Bijvoet en komt men na eenige bespreking tot het eenstemmig besluit om den heer Bijvoet namens het Bestuur te schrij ven, dat, zoo hij zijne excuses maakt aan den heer van Bevervoorde, over zijn onhebbelijk optreden tegen dien heer, de zaak gesust zal worden, dloch dat bij weigering daarvan art. 13. 3e alinea op hem toegepast zal worden. Staande- de vergadering wordt daar op door den president een schrijven aan d'en heen* Bijvoet ontworpen en dit door de vergadering goedgekeurd. Verder wordt besloten om, zoo de zaak tot eene polemiek in de couran ten aanleiding mocht geven, daaraan van de zijde van het Bestuur vooreerst geen deel te nemen. Op dringend verzoek van den heer van Bevervoorde worden thans de beide controleurs binnengeroepen, om naai* aanleiding van de laffe insinua tie van den heer Bijvoet, als zouden zij opgestookt zijn, om hein in 't bij zonder te taquineeren. zich te verkla ren. Binnengekomen zijnde wordt hen door den President elk afzonderlijk gevraagd, of zij van een der heeren van hof. Bestuur opdracht gekregen hadden om den heer Bijvoet in het bijzonder na te gaan. waarop bedden dat ten sterkste ontkenden. Op die daarop volgende vraag van den president of-zij dit dan geheel uit eigen beweging gedlaan hadden, werd door hen een volkomen bevestigend antwoord gegeven. Ten slotte wordt de heer Dr. J. Post huma met algemeene stemmen tot vice- president gekozen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit die president de vergadering. (w. g.) Ch. VAN DE POLL. Bestuursvergadering op Woensdag 17 December 1902 's avondis ten 8 uur in het Restaurant Brinkmann. De/ president opent de vergadering. Aanwezig de heeren Jhr. Ch. F. van de Poll, H Fokker, C. J. Posthuma, Jhr. Mr, J. W. Schorer, L. H. Koolhoven, F. Eldering en K. Th. Engelbert van Be vervoorde. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De president deelt aan de leden medte, dat hij de heeren hedenavond bijeenge roepen heeft, omdat het hem in het be lang van de leden en het Bestuur wen- schelijk voorkomt, in een der dagbla den het standpunt toe te lichten, dat het Bestuur in zaïke de quaestie Bijvoet—v Bevervoorde ingenomen heeft en ver der wenscht in te nemen. Te dien einde doet de president Jhr. Ch. F. van die Poll voorlezing van een door hem ontworpen stuk, dat hij na mens het Bestuur in een dagblad wenscht te publiceeren, daaraan toe voegende de notulen van de Bestuurs vergaderingen d.d. 14 December en 17 December 1902. Na voorlezing woTdt besloten om dit stuk na eene geringe wijziging namens het Bestuur te publiceeren. Daarna doet de president voorlezing van een bij hem op heden ingekomen brief van den heer Mr. F. A. Bijvoet dü. 17 Dec. 1902, luidende als volgt: Haarlem, 17 Dec. 1902. Aan het Bestuur der IJsclub voor H. O. Mijne Heeren! Deze is dienende om u te berichten, dat uw schrijven van 14 dezer in mijn bezit gekomen is, en dat ik van den in houd daarvan kennis heb genomen. Hoogachtend, (w. g.) F. A. BIJVOET. Daarna wordt overgegaan tot het op stellen van eene missive aan den heer Bijvoet bevattende het besluit van schor sing van dien heer en de redenen die daartoe aanleiding gegeven hebben; wel ke brief na voorlezing wordt goedge keurd. Verder geeft de voorzitter kennis, dat bij hem zijn ingekomen op heden twee brieven, waarvan elk geteekend is, door meer dan 10 leden der ijselub, irihou- dende een verzoek om ten spoedigisft eene algemeene vergadering bijeen te roepen. Ten slotte wordt als datum van de te houden algemeene vergadering aange wezen Dinsdag 23 December 's avonds 8 uur, zoo mogelijk in- de bovenzaal van het Brongebouw. Niets meer te behandelen zijnde sluit de president die vergadering nadat deze notulen gelezen en goedgekeurd zijn. (w. g.) Ch. VAN DE POLL. Haarlem. 18 December 1902. Voor eensluidend afschrift. De le Secretaris-Penningmeester. K. Th. E. VAN BEVERVOORDE. Mijnheer de Redacteur I Naar aanleiding van een bericht, voor komende iai een der plaatselijke bladen van gisteren, van het voorgevallene op de ijsbaan', veroorloof ik mij u op eene kleine onjuistheid in dit verslag te wij zen. Daarin wordt igezegd: „De controle zoowel bij den ingang als op de baan zelf is bijzonder scherp. Wie zijn kaart niet zichtbaar draagt, wordt aangemaand ze te voorschijn te halen. „Ik kan u verzekeren, dat mij uit eigen ondervinding en waarneming be kend is, dat een groot aantal leden dier ijselub, onder wie ik zelf, zich meerma len op de ijsbaan bewogen hebben zon der dat onze kaart zichtbaar was en zonder ooit om de kaart lastig gevallen te worden. Ook de bandy-spelers dragen de kaart niet zichtbaar en worden daar over niet lastig gevallen. De heer W. C. van Meeuwen reed naast dien- heer Bij voet zonder kaart-en hem werd in het geheel niets gevraagd. Trouwens de zaak waarover het hier gaat, betreft niet het niet zichtbaar dra gen van de kaart. De heer Van Bevervoorde heeft Mr. Bij voet niet gevraagd zijn kaart zichtbaar te dragen. Hij heeft hem op eene wijze, die ik niet zou willen navolgen te ken nen gegeven, dat hij hem te spreken wenschte en omdat Mr. Bijvoet, die zijne dame niet midden op de baan in de steek wenschte te laten, daartoe niet on middellijk bereid was. heeft de heer van Bevervoorde hem geschorst en gelast de baan onmiddellijk te verlaten. Aldus ook het schrijven van het Bestuur Daarop komt het aanl Met dank voor de plaatsruimte, J. J. ZEEWOI.DT Jr., hertog Alexander von Würtemberg met gravin Rhédey. Dq vader van den tegenwoordigen heer voerde den niet erf ©lijken titel van „Hoogheid". De nieuwe, koopman is slechte „Door luchtig", De uitbarsting Tan den Mont- Pelée Prof. Lacroix, chef van de daarme de belaste commissie, heeft bij den minister van koloniën rapport uitge bracht omtrent de uitbarsting. Blijkens dit rapport is de brandende lava, tengevolge van de instorting van den top, in de richting van de Witte Rivier ge stroomd, die er door gedempt is. VooTffcs constateert prof; Lacroix, dat de heete asch 8 dagen na het voorval nog een temperatuur had hooger dan 100 gr. C. en dat op een afstand van meer dan 6 K.M. van. den krater. De grootste postbestelling ooit uit de Vereenigde Staten naar Europa verzonden, heeft Maandag New-York verlaten met de beide pa- ketbooten „Umbria" en „Kronprinz Wilhelm", die de Karstmispost bevat ten. Niet minder dan 3196 zakken, inhoudende meer dan drie millioen brierven, zijn ingescheept. Daaronder bevinden zich 34.433 postwissels, ter waarde van 600.000 dollars, nieuw jaarsgeschenken van de Amerikanen aan hun vrienden in de oude wereld. Overstrooming in Tunis. Uit Tunis wordt aan de Temps ge seind dat de ramp veroorzaakt door de overstrooming in de omstreken van Kaap Bon 'in het Noord-Oosten van Tunis) veel ernstiger is dan men aan vankelijk vermoedde. Men vond reeds 23 lijken van inwoners uit Tamis-Do- nas. Een nog veel groot ere verwarring heerscht in dit deel van Tunis, waar alle middelen van gemeenschap ver stoord zijn. Tweede Kamer. Men seint ons uit den Haag: Bij de behandeling der begrooting van Financiën werd door meer den een spreker een goed woord gedaan voor lotsverbetering ten aanzien van verschillende categoriën van ambte naren. De Minister deo(l)da mlede, dat helt onderzoek naar een algemee ne tractementsregeling der ambtena^ ren bij de dir, bel. reeds gedeeltelijk afgeloopen. Voor een deel der ambtenaren is reeds een hooger uit gaaf per jaar van f 169.000 geraamd. De Min. moet dus nog rijpelijk ovetr deze belangrijke aangelegenheid den ben. Partieele regeling der tracte menten voor een deel der ambtenaren wees de Min. af als minder ge- wenscht. De Min. verdedigde voorts een wijziging van de organisatie der Rijksadvocatuur, in dien zin, dat er voortaan een rijksadvocaat zal zijn in het ressort van elk gerechtshof. De begrootingen van Nationale Schuld en Financiën zijn goedge keurd. Wegens plaatsgebrek moe ten de Nabetrachting der Gemeente raadszitting van gisteren, de bespre king der opvoering van „Haar Thuis" !en verschillende verslagen en berich ten tot morgen blijven liggen. Gevonden voorwerpen: Een portemommaie met geld. Inbraak. Vermoedelijk door over- blimming is ingebroken in de Zeepfa briek het Klaverblad De daders hebben zich toegang verschaft, tot de binnen plaats en vandiaar door vernieling van een ruit tot het kantoor. Drie lessenaars zijn opengebroken, eenig geld en sigaren zijn ontvreemd. Gemengd Nieuws. Een bankdiefstal. De Bank voor Handel en Industrie (Darmstadter Bank) is door verduis tering en vervalsching der boeken door den depositobeheerder Neszier, voor 700.000 mark bestolen. Dit be drag wordt met 100.000 mark vermin derd door een effectendepot van Nesz ier. Neszler is sedert Zondag voort vluchtig. Vervolg Nieuwstijdingen. Amsterdamsche Beurs Gister. Heden Wd. 17 Dec. üd 18 Dec 21/j pCt. Ned. WerK. 8chald 81'/2 SI8/4 41 li pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela Cert. Nederl. Handel Maat(j„ Aand Koninkl. Petroleum.... 455 423x Aand. Moeara Enim901/s 921 /a Aand. Perlab Petroleum131s/4 Aand. Schibaieff Aand. Soemalata Aand. Am. Car <fe Foundry Cy... Aand. United Steel Comp32'/« 33u/ie Aand. Atchison Topeka79s/4 SI Aand. Union Pacific955/s 961/? 4 pCt. Conv. Union Pacific bda 102»/8 103 Aand. Missouri Kansas Texas 235/s 24i/g Aand. New-York Ontario26?/g 27s/8 Gew. aand. Kansas City South. 293/8 301/8 Pref. aand. id. itL52l/8 52V» Gew. aand. 8outhernRailway. 30 30*/g Aand. Wasbash251/4 26 Aand. Denver Rio Grande... 36 3G8/« Gew. aand. Erie30®/8 31i/i 371e Staatsloterij. Trekking van 18 December. 3de klasse 4e lijst. No. 280 f 5000. Prijzen van t 45. 4122821 6971103071398016801 554 2946 7172105851413016883 714 3034 7389107941435017101 774 3164 7409112261460817109 854 3715 7452112661461217366 875 4087 7512113611467017840 900 4158 7623114951479918430 116142517760120941485418482 121044218171120981505618512 1265 4818 8359 12647 1560918874 15714916 8441 128311604219514 1603 4990 8915129251619019667 1872 5746 8940136371623019765 2099 5864 9344136801626019989 22725895 95791379816438 20341 25316746 1381016501 20360 27726946 1390216790 Burgerlijke Stand Getrouwd: 18 December. E. G. Ao Doerk en M. C. Fransen; C. Nel eni H. Hulshoff Pol een J< Een vorstelijk makelaar. Prins Frans von Teek, die als rit meester bij de koninklijke dragon- J'.C. G. Stol; der,s in Zuid-Afrika heeft meegevoch- Stoel. ten, is buiten dien krijgsdienst gegaan Bevallen: 16 Dec. M. ScheenTork, en lid geworden van de firma Pan- z.; 17. S. de Jong—Cohen, d.; J. Misset mure, Gordon Hill Co. De Engel-jOtto, d.; 18. M. van der AarLan- sche bladen betwijfelen echter, of de gerhorst, d. vorst persoonlijk op de Beurs zal ko-| Overleden: 18 Dec. C. P. van der men. De prinsen Von Teek stammen Lelij, 22 j., Eendrachtetr.; 17. C. W. 'uit het morganatische huwelijk van!van Dalen, 22 j., Oranjestraat

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3