Muff In de schaduw van den dood. De getuige a charge. Oxaalzuur, Kleezout of Zuringzout en Oxaalzure kali. Een drachme is de minste hoeveelheid die gevaarlijk kan zijn. Verschijnselen: hevig bran dend gevoel in de keel, braken, kramp en stijfheid. TegenmiddelenKrijt of Magnesia in water aangeroerd, drin ken in nood kan ook mortel dienst doen. MINERAALZUREN. Salpeterzuur (sterkwater). Twee drachmen kunnen bezorgdheid ver wekken, evenzoo het inademen der dampen in beide gevallen worden de weefsels der luchtpijp aangetast, ge paard met hevige hitte in de keel. Tegenmiddelen: Koolzure Soda, Kool zuur, Magnesia of Krijt in water dik aangeroerd. Hetzelfde geldt voor Chloorzuur, hetwelk in de hoeveelheid van 15 gram doodelijk werkt, en voor Zwavelzuur (vitriool), waarvan één drachme zorgwekkend kan zijn. Azijn zuur werkt even sterk als de laatst genoemde, waarom ook dezelfde tegen middelen te gebruiken zijn. BIJTENDE LOOGZOUTEN. Ammoniak, Potasch en Soda (caus- tische). Dampen van Ammoniak kun nen longontsteking tengevolge hebben. De caustische Potasch (kali) en Soda (Natron) veroorzaken opzwelling dei- tong, van den mond en de keel,-dik wijls ook samentrekken van den slok darm. Tegenmiddelen Azijnwater drinken. Ivwikzilverchlorid (Sublimaat). Een dosis van 3 gram is van sterke werking. Verschijnselenmetaalachtig zuren smaak, samenkrimpen en hitte in maag en keel, gevolgd door braking. Tegenmiddelmen gebruike versche eieren in melk aangeroerd, in nood ook meel in water. Planten voor het volk. De parkcommissie uir den Londen- schen Graafschapsraad heeft in den loop van October, overeenkomstig jaar- Jijksch gebruik, de planton, welke te veel zijn in de parken, laten verdeelen onder de bewoners der districten, waar in de plantsoenen gplegen zijn. De planten worden gegeven aan personen dn: ze gaarne gebruiken voor hunne tuintjes. Op den dag der uitdeel)hg1 worden j 's morgens de hekken van het betrok- j ken park geopend en onmiddellijk stroomen personen van eiken leeftijd en iederen stand naar binnen om te trachten een mooie plant machtig te: worden. Men ziet zelfs vrij chic ge kleed© dametjes onder de sollicitanten. Do parkwachters hebben te voren de planten naar grootte en soort in bun dels gebonden en houden het toezicht lui hel uitzoeken. De planten zijn in hoofdzaak geraniums, acacia's, euca lyptus en cineraria. hoflakei trad binnen dip namens Hare Majesteit liet, hoofd der gemeente voor het dejeuner uitnoodigde. God bewaar me, wat nu te doen Dat is n'iets, zei de verstandige burgemeestersvrouw Neem nu je ouwe maar mee, dien behoef je toch niet aantafel on te houden, maar haal dal papier er voor alle zekerheid uil. Het dejeuner had een uitstekend ver loop en d.e burgemeester, die bij dit. niet-offlicieele gedeelte van den dag zijn kalmte terugkreeg, onderhield zich, daar hij een gezellig causeur was, op aangename wijze met de hoo- ge gasten. En toen hij twee weken na dien niet een lintje verrast werd zei de burge meestersvrouw Het is uitgekomen zooals ik ge dacht haci, maar dat is zeker, met dien ouden hoed liadt gp oe orde n'iet ge kregen. De ineost. voorkomende soorten vergif in de Bock-, Steen- en Liclitdrnk- kerijen, en tegengift. In vele drukkerijen wordt, deels uit gewoonte, deels uit onkunde, met ge vaarlijke stoffen omgegaan, als had men de meest onnoozele dingen onder handen. Bovendien oefenen zich som mige gezellen in een of ander procédé, (voornamelijk de reproductie), hetzij uit liefhebberij of tot zelfonderricht, en komen zoodoende met preparaten in aanraking, welker schadelijke in vloeden hij niet, of niet voldoende kent, waardoor hij dusaanonmiddelijk gevaar is blootgesteld. Met de volgende regelen zal derhalve velen gezellen, vooral in de lichtdruk- kerij, een dienst bewezen worden. Het zou verder zeer nuttig zijn, wan neer in drukkerijen, waar de repro ductie veel voorkomt, tabellen aan den wand hingen, waarop in eenige rubrieken, de namen der vergifsoorten, hunne verschijnselen, en tegenmid delen aangegeven stonden. Cyaankalium (blauwzure kali). Drie gram werken inwendig doodelijk- Verschijnselengevoelloosheid, lang zaam kuchend ademen, opengespalkte oogen en kramjiachtig samentrekken der kin. Redding in dit geval was tot voor korten tijd onmogelijkthans echter verkrijgt men goede resultaten met een oplossing van overmangaan- zure kali. Een zeker tegenmiddel is niet bekend. Koude omslagen aan hoofd en nek zijn zeer werkzaam. Cyaankalium in wonden of gespron gen handen veroorzaakt smartelijke pijn. Tegenmiddel: een oplossing van Ijzervitriool (Ferrosulphaat) terstond opleggen. Dubbelchrooinzure kali enArnmoniak veroorzaken inwendig stekende pijnen in de maag, daarna braken. Tegen middelen braking opwekken en toe diening van Magnesia of Krijt. In wonden veroorzaken de beide soorten vergif gevoelige zweren, welke eerst na langen tijd genezen. Bij het omgaan met Chroomzure preparaten is het doelmatig, de han den en armen, voor zoover dit noodig is, niet Vaseline of Palmolie in te wrijven; bij het gebruik van heete preparaten, zooals in de lichtdruk voorkomen, is het nog beter, een mengsel van gele was, hars en terpen- METAALZOUTEN. Uit het Engelsch van E. W. HORNUNG. 28) Kom ons eens bezoeken, wil u? zei ze. Ik ben bepaald verlangend te liooren hoe die intrigue wordt uitge werkt. Ik vrees dat het mij niet goed af zal gaan, zei hij, tenzij ik de dwaas heid bega haar onschuldig te maken, En zij liet hem verstrooid achter, terwijl haar eigen gelaat gloeide. I Je zac er eenvoudig voornaam) uit vooral 'tegen het einde, fluister de Morna Woodgate in de ontvang kamer, want zij alleen wist, hoe ze nuwachtig Rachel was geweest over haar eerste debuut in gezelschap in Delv.erton. De dame met de haviksneus had ook een woordje te> zeggen. Zij had oogen als bruine kralen, en haar neus was vrij lang, wat haar wezenlijk op een havik deed lijken, walt voor een vrouw iets ongewoons is; maar haar deftigheid deed meer aan een uil denken. U had veel met Mr. Langholm te bespreken, zei ze, expres luid haar berisping uitende om er des ta meer plezier van te hebben. Heeft u zijn boeken gelezen, Mrs. Steel? Sommige, zei Rachel. U niet? O, neen, ik lees nooit andere dan van George Eliot, of tegenwoordig I van Mrs. Humphry Ward. Helt is tijd J verspillen vergeleken bij het lezen en 1 nog eens -lezen van Browning, Ruskin en Carlyle. Ik ben overtuigd, dat de boeken van Mr. Langholm mij niet zouden bevallen; zij zijn mij bepaald te onbeschaafd en te sensatieachtig. Maar ik houd van sensatie, zei j Rachel. Ik houd ervan eens een an- jder mensch te zijn. I Daarom raadde u hem zeker aan een novelle over Mrs. Mdnchdn te schrijven! I Weineen, ik raadde het niet aan, 'zei Rachel haadtig; maar de bruine kraaloogen keken haar aan en zij voelde, dat ze onder het spreken her vig- bloosde. Gij schijnt alles van haar te weten, zei de dame met de haviks- 1 neus, Ik ben niet gewoon zulke za ken te lezen. Maar ik moet werke lijk deze eene nog eens nazien. HOOFDSTUK XII. T ij d p e r k van den onzicht- baren Bezoeker. Dat was nog eens een zomer, zelfs voor de bewoners van de gure, noor delijke uitloopers van de Dedverton Heuvels. Dagen achltereen zag die onaanzienlijke heuvelrij helderblauw evenals de bergen van Elsas, wanneer men er van uit de grijze omtrek van Northborough met een jaloersch oog naar keek; terwijl van de heuvels uit het vergezicht op het Engelsche land schap aJleen bezoedeld werd door de rookmassa, die altijd over de stad hing. Op zulke dagen werd hel bestaan van Normanthorpe-Houso in 't Noor den van Engeland in plaats van in het Zuiden van Italië gerechtvaardigd; de marmeren hal, die bij het binnen treden in Mei nog een rilling door de leden joeg, was de eenige wezenlijk koele plaats in het district bij het be gin van Julien nergens kon een aan genamer namiddag doorgebracht wor den, dat ondervonden zij, die zichzelf een doorloopende invitatie verzekerd haddiem. Het echtpaar Steel was tot nu toe nog niet overgegaan tot officieelegast- vrijheid. zoo pronkerig als dat in do nabuurschap mode was. maar zij hiel den open huis voor ieder, die lust had te komen en die voor henzelf aan. 1,rekkelijk genoeg waren om ze don eersten maal uit te noodigen. En hier in (evenals in verschillende andere zaken) had dit merkwaardige echtpaar een wederkeerige overeenkomst van smaak, reeds zeldzaam hij het meest conventioneele echtpaar, maar onbe wuste ironie bij dit zoogenaamde hu- Dikwijls heeft een huisvrouw te weinig ruimte in haar kasten, om haar tailles en blouses oriopgevouwen in te leggen. Daarin voorziet de tegenwoor dig verkrijgbare taillemand. Het is een mand van 50 cM. lengte 28 c.M. breedte en 25 cM. diepte uit fijne teenen gevlochten, met wasdoek gevoerd en voorzien van een vlak deksel. De lengte van de doos is er juist op be rekend, dat de taille-s er vlak in neer gelegd kunnen worden, wat er heter voor is, dan dat zij opgehangen wor den. Ze zien er heel netjes uit en kun nen daarom op d>e kleedkamer zelf, bijv. op de kleerkast geplaatst wor den. Bovendien heeft deze mand nog het gemak, dat zij met haar inhoud meegenomen kan worden op reis, daar aan het diaksel een oog is gemaakt, waard'oor men haai- heel gemakkelijk met een hangslot kan afsluiten. Het vierde deel van een handhoek der vrouwenbeweging, uitgegeven door Iielene Lange en Gertrud Bau. mer en getiteld: ,,Die deutsche Frau im Beruf". is meteen het slot van dat belangrijke werk. De Gartenlaube schrijft daarvan het volgende ,,Met medewerking van Dr. Robert Wilbrandt en Lisbetn Wilbrandt wordt hierin een uitgehreid'en door allerlei ophelderingen verduidelijkte statistiek gege ven van alles, wat vrou wen tegenwoordig reeds in de ver schillende streken van het Duitsche rijk tot stand brengen, evenals eene duidelijke bespreking der daaruit voortvloeiende vragen voor lieden en voor de toekomst. Daarbij doet vooral de go-edioverdiachte en gematigde woor denkeus zeer aangenaam aan. evenals de besliste houding tegenover de Salter ste voorvechtsters voor het vrouwen recht, die ook de getrouwde vrouw een beroep buitenshuis wouden willen ver schaffen. Dr. Wilbrandt wijst er met grooten nadruk op, hoe verderfelijk die toe stand zou worden voor het huisgezin en ook voor de vrouwen zelf 011 ves tigt de aandacht op het groote nadeel dat de gedwongen arbeid van sommige huisvrouwen met zich brengt tegen over de gezondheid en geestelijke op voeding van het volgende geslacht. Moederschap en een beroep kunnen niet vereenigd' worden of een van beiden moet er onder lijden, maar het groot© aantal vrouwen, dat tegen woordig op het eerste niet meer re kenen kan. moet door grondige ont wikkeling tot het laatste in staat, ge steld worden. Aan haar verschaft dit boek behalve een algemeen overzicht over de tegenwoordige beroepen voor vrouwen, een tot in de kleinste bijzon derheden afdalende beschrijving van allerlei beroepen voor vrouwen, met een nauwkeurige berekening van de mogelijke en gemiddelde verdiensten, Een groot hoofdstuk over huiselijke dienstboden in tegenstelling van vrije arbeidsters behoort tot 't meest lijk zijn diploma wèl bij zich. Hij droeg het niet zichtbaar genoeg. Had hij het „model" wallen dragen, dan zou hij het aan een touwtja bovenop zijn jas aan een knoop moeten heb ben laten bungelen. 1-Iij deed dat niet en waarom nielt? Omdat hij dat een vervelend gevoel vond. Ik kan daar wel inkomen. Zoo'n wapperend stuk je carton voortdurend voor je uit te zien fladderen, is niet aangenaam en ook niet aesthetisch. Onwillekeurig gevoel je je als een oude canapé bij Sari et nummer zooveel van de ver- li ng. Derhalve had hij d/e kaart wel in den zak en droeg die ook wel zicht baar, maar met, helt koordje naar bui ten, derhalve buitenmodels. Alg ik mij niet hijponder vergis, dan ge beurt het in den militairen dienst, die, zoo als we straks zagen de strengst gereglementeerde inrichting is op den aardbol, meermalen dat rr buitenmodels gedragen wordt. Wel iswaar draagt, men in den dienst d>\n sabel niet met de punt omhoog en het gevest omlaag, maar men gaat nog verder, draagt. Zondags buiten de kazerne een verlakten koppel, een jas van officiers]aken, ejetra mooie vangsnoeren, kortom allerlei buiten models zaken, waarop geen superieur aanmerking maakt. Als nu deze strenge organisatie de- 7nn 1,-fimnM objectieve en belangrijke, dat in den laatsten tijd over deze moeilijke vraag openbaar gemaakt is. Alle ouders, wier dochters een keuze voor een be roep willen doen, worden op dit be langrijke boek opmerkzaam gemaakt. Bovendien zal het iedereen interessee ren. die een open oog heeft vóór en belang stelt in de vragen van dezen tijd. HUISHOUDELIJKE WENKEN. I. Wanneer een zwarte tasch er oud en versleten uitziet, rnoet men haar eerst goed afsponzen met sterk, warm'sodawater. Als ze daardoor goed doorweekt is. moet men haar geheel inwrijven met goede zwarte inkt. en dan laten drogen. Dan nog eens met inkt inwrijven, weer goed laten dro gen, dan afwrijven met een vochtigen doek en de geheele tasch bestrijken met het verschaalde wit van een ei. II. Om eeai glazen pot of flesch op een bepaalde plaats gelijk af te doen breken, moet men een stukje koord of touw in terpentijn steken en om het glas binden, daar waai' men het wil breken. Dan glas of flesch tot die hoogte opvullen met koud water en t koord in brand steken. Het glas breekt dan langs die lijn. Op die wijze kan men van een gebroken karaf, waar van het onderstuk ongedeerd is ge bleven, weer een fruit-, bloemen- of suikervaas maken. De advocaat William Dc-ve was uit New-Yorlc naar Jackson ontboden om een jongen 'iian te verdedigen, die be klaagd werd een postwagen beroofd te hebben. Hij had een langdurig onder houd met zijn cliënt, die hem bekende dat 111.1 in den howusten nacht, toen de postwagen was aangevallen inderdaad naar Topham was geweest met een troepje vrienden, die op den terugkeer het feit. gepleegd hadden, maar hij zelf bad d i,ar geen deel aan genomen, integendeel bad hij ai zijn best gedaan om hen van hun voornemen af te bren gen maar vruchteloos Zii hadden den. postiljon gtknevei en hem zijn brieventasch afgenomen, die zij op een naburig veld hadden nagezien. Zij hadden de brieven geopend, en onge veer 500 dollars, die zich daarin be vonden, gestolen, waarop zij iasch en brieven hadden weggeworpen. De postiljon had den beklaagde herkend, en zon kwam liet dat hij voor dien rechter werd gebracht De justitie had de teruggevonden brieven in beslag genomen en er af- schriften van laten maken, die aan de geadresseerden waren gezonden, ter door het keelgat laat gaan, kon dan het bestuur van de ijsclub de mug van des heeren Bijvoet's koordje niet doorzwelgen? Mij dunkt van ja En vooral om dat h ij het was. dat wil zeggen een man, dien nagenoeg iedereen kent in de stad. Ik heb dat een pc-dant stand punt liooren noemen. Maar. bij alles wat verstandig en practïsch is. laten we onszelven op het punt van beschei denheid toch 11 iels wijs maken. Men- schen. die vaak in 't publiek optreden, die bovendien nog lid van den Raad zijn en zitting hebben in tal van be sturen en commi ssies, zulke menschen denken en mogen denke-n. dat men hen van neus en ooren kent. Nu heeft over het geheel-zichtbaar dragen van die kaai t de heer Bijvoet zeker niei; nagedacht, anders dan in zooverre, dat hij het naliet, omdat hij bet bungelecn zoo vervelend vindt. Had bij evenwel dieper nagedacht, dan zou den zijn denkbeelden waarschijnlijk dezen loop hebben genomen ..Ik sta in Haarlem en omstreken niet zoo be kend, dat iemand van mij vei onder stellen zal, dat ik aan het. koordje een sleutel draag en mijn kaart over de heining aan een ander heb gegeven, om hein zoo binnen te smokkelen. Dus kan ik de kaart wel in mijn zak ste ken, en het koordje daaruit laten hangen." Het verloop van 't geval toont dan 1 .nn. :'a* niemand van de autori 1 wiil de origineelen hij het dossier ge voegd waren. De verdediger' vroeg deze brieven op en las ze alle aandach tig door. Een dag. voordat de zaak van don pcstdiefstal in openbare behandeling zou komen, liep dn verdediger, voor tijdverdiïjf, de gerechtszaal binnen,, waar juist een diefslaizaak werd. be handeld. De beklaagde was een mooi meisje, Elisabeth Madwcrth, genaamd, dai haar meesteres, een rijke weduwe, mevr. Naseby, 100 dollars zou ontsto len hebben. Het meisje bezwoer wee- nend haar onschuld, maar de schijn was sterk tegen haar. want. in haar koffer wafen 25 van de gestolen 100 dollars teruggevonden en een getuige verklaarde gezien te hebben, dat zij dan diefstal pleegde. Op de publieke tribune stond een jonge'man, die. toen hij den advocaat zag, op beleefden toon zeide Mijnheer, men heeft mij gezegd, dat gij een bekwaam advocaat zijl. Ja, tenminste ik ben advocaat. O mijnheer, red haar dan, want zij is onschuldig. Heeft zij geen verdediger? Neen, niemand wilde haar verde digen. omdat er geen geld is om de kosten te betalen. De advocaat dacht even na. Het meisje wekte zijn belangstelling op en haar mooie reine oogen deden hem aan haar onschuld gelooven, zoodat bi. zich beireid verklaarde haar te verde digen, waarvan hij aan den president, der rechtbank kennis gaf. die de zaak terstond schorste. Daarop nam de advocaat de beklaag de mee naar de kamer, die hem in liet. gerechtsgebouw werd afgestaan, en verzocht haar, hem zonder ornwe- s'cn alles te vertellen. Zij had twee jaren bij mevr Naseby gediend en nooit was er iets op haar godrag aan te merken geweest, totdat op zekeren morgen haar meesteres 1 Of; dollars uit, haar schrijfbureau miste Zij vroeg mij of ik er iets vanaf wist, vervolgde het meisje, maar ik wis'i niets en vertelde Nancy Letting, de keukenmeid, dat ik het geld ge stolen had. Zij had mij daarbij door het sleutelgat bespied. Vervolgens bracht zij mevrouw naar mijn kamer waar in mijn keffer 25 dollar terugge vonden werden Nancy Letting, herhaalde de ad vocaat, zoo heet de keukenmeid, Ja. Zij haat mij. omdat zij meent dat ik heter behandeld werd dan zij; ik ben kamenier, moet u weten. Nancy Letting, herhaalde de ad vocaat nogmaals, teiwijl hij den ge rechtsdienaar rifep, 0111 de beklaag de naar de rechtszaal terug te voeren. Zoodt'ahii alleen was, kreeg hij het dossier van den postdiefstal en begon daarin haastig te zoeken. Ten slotte nam hij éen brief daaruit en keerde naar de gerechtszaal terug. De zit- ting werd terstond geopend. Mevrouw Naseby legde haar getui- alt JUM m* gjMj JOüJ JSLXHnv»£> genis af. Zij verklaarde dat haar ka mienier alleen toegang tot haar kamer had en dat. het geld in den koffer van de beklaagde gevonden, wel degelijk het gestolen geld was. want zij had de bankbiljetten gemerkt Mevrouw Naseby. vroeg de ver dediger. hadt gij eenigen grond van verdenking tegen beklaagde, toen gij he': geld mistet? Neen ik had haar nooit op een oneerlijkheid betrapt I-Ioe kwam u ei' dan toe haai' kof fer te onderzoeken Dat deed ik op aanraden van mijn keukenmeid. Nancy Letting. Deze werd daarop voorgeroepen. Zij was ten forsch geb mwd meisje van 28 jaren ongeveer, met een bruta le ii oogopslag. Ma-ir vei klaring heruitte hierop, dat zij op den bewustec avond Elisabeth Madworth de kamer van haar mees teres had zien binnengaan, waarvan zij dc deur achter zich sloot. De ge tuige had toen door het sleutelgat ge zien, on gemerkt dat Elisabeth het bu reau opende, waaruit zij geld wegnam en in haar zak stak. Zij keerde daar op terug en getuige was snel in een donkeren hoek van de gang wegge kropen zoodat Elisabeth haar niet ge zien had. De verdediger vroeg daarop aan me vrouw Naseby Gij beweert- dat alleen de beklaag de toegang" tot uw kamer had, maar Nancy Letting kon daar toch ook ko men. anders had zij niet door liet sleu telgat kunnen kijken. Zeker, ik bedoelde alleen, dat er geen vreemde komen kon. Wist uw keukenmeid, waar ge uw geld bewaart Ja, zij kwam dikwijls op mijn ka nier, om geld voor het huishouden te ontvangen. Nancy Letting, vroeg de verdedi ger verder, hoe lang dient ge bij me vrouw Naseby Een jaar ongeveer. En hoeveel loon hebt gij Anderhalven dollar per week. Kunt ge daar van sparen Neen, wat ik verdien heb ik noo dig. En ontvangt gij van geen ander dan van mevrouw Naseby geld Neen. -- Waar zijt ge geboren? Te Sorners in Montgomery-county. De verdediger wendde zich nu weer tot mevr. Naseby met de vraag Hebt gij het handschrift van uw keukenmeid wel eens gezien Zeker, ik krijg iedere week de af rekening van haar huishoudgeld. Dus gij zouclt dal handschrift kunnen herkennen? Dadelijk. - Wees dan zoo goed mij te zeggen, d dit do Dr Laar geschreven is. De verdediger haalde een enveloppe uit zijn zak en liet mevr. Naseby het rulres zien, waarop deze zonder eenige aarzeling zeide Dat heeft Nancy geschreven. ■teilen nieuwsgierig was naar wat er op ,]ie kaar'. ;e lozen stond. De secre taris-penningmeester had bet, diploma zelf ondertekend, de controleur had het geld r-v misschien wel voor gein casseertl. Die kaart is het eerste element van de ouaestie, ctev manier waarop de heer Wan Bevervoorde de heer Bijvoet aansprak het tweede. De beleefdheidsvormen zijn in da wereld veel én velerlei. De Fidsjilan- neiis hebben, als ik goe.l ben ingelicht, de gewoonte hunne neuzen tegen el kaar te wrijven,Wanneer ze elkaar willen begroeten. Ergens anders in de wereld, ik weet heusch niet pree ie: meer waar. knielt de een voor den an der en legt diens voet in zijn nek. Een derde manier is. dat iemand de han den op zijn hoofd 'egt en daarbij een buiging maakt. Maar dat gebeurt, alles in venre streken. In Europa zijn de beleefdheidsvormen in hoofdzaak het zelfde. En ik heb er nog nooit van gehoord, dat het tot den goeden toon behoort, 0111 iemand, dien men niet kent, terwijl hij wandelt of rijdt met een dame, die uien ook niet kent, aan te spreken, zonder zich zelf voor te stellen, ja, zelfs zonder even te groeten. Stel ereis een veldwachter in een kleine gemeente, die van zijn burge meester de opdracht krijgt om een Landlooper over de grenzen te zetten. Hij spoort den man op en komt met een ercr verlegen gezicht hij den bur gemeester terug met de boodschap ..Hij liep juist met zijn vrouw te wan delen en ik heb daarom nog- maar even gewacht, omdat ik het oogenblik min der gunstig gekozen vond." Zoo'n veldwachter z<u n< n mooie carrière durven voorspellen als baker. Maar het ijsbaangieval is, dat gevoelt iedereen, geheel anders. Of men een algemeen© strafwet toepassen moet, dan wel het artikel van een vereeni- gingsreglenient, d u dc leden zeiven met het bestuur hebben vastgesteld, om opzDt. clijkc fraude te voorkomen, i> geheel iets anders. De ijsclub zou er hoegenaamd niet on-'er geleden heb ben, wanneer men even gewacht had met. den heer Bijvoet aan te kondigen, dat hij zichzelven over de grenzen van de ijsbaan moest, gaan zetten. En had uien een oogenblik gewacht, dan zou or aljei waarschijnlijkst van die lieele verjaging uit hei ijs paradijs nietjs gekomen' zijn. En dan was er heelemaal geen sprake geweest van dezen twist, die, hoe men ze ook be kijk:;, voor allen, die er hij betrokken zijn, een onaangename historie is. FIDELIO.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 9