NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. de schaduw van den Deed, 20e Jaargang Woensdag 24 December 1902. No. 5979 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: 4gïf^j|a|JSFf|& ADVERTENTIËN Voos- Haarlem per 3 maanden1.20 15 regels 50 Ota.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is ds prijs der AdTortentiên ran 1—5 regels 0.75, elke regel meer U.15. per 3 maanden 1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheel© Rijk, per 3 maanden„1.65 BI Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02H Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider Buiteuspaarne No. 6. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37 M Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 188. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Aboffiaenaenten en Advertentsën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing Yan Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L DAUBE Co. JOHN F. JONES, Gucci, Parijs 9W» Faubourg Monvmarfre. Haanem'g Ikgbla i 24 Dec. beval a. Uit Zuid-Afrika, Venezuela, Ka meroverzicht, Veilingen, Schouw burg, Nutslezing. Buiteniandseh Nieuws Zuid-Afrika. De Manchester Guardian ontvangt een belangrijk telegram uit Kaap- itacl. Daarin wordt gemeld: Een Afrikaandetr deputatie, be staande uit Parlementsleden en waarschijnlijk twee boeren uit elk liétrict, zal baar opwachting maken lij Chamberlain. Zij zal er zich toe bepalen aan te bevelen dat de vredes voorwaarden ten volle nagekomen worden; dat de nieuwe onderdanen verder geholpen worden waar de lood dringt, en dat de koloniën met :elf bestuur aan zich zelf worden overgelaten. Waarschijnlijk zal de Ieputatie niet aandringen op heit ferleenen van zelfbestuur aan de lieuwe koloniën, aangezien de over- uiging overheerscht, dat het meeste noodig is het land oeconomisch te lelpen. Ook de amnestie zal waar- ichijnlijk niet aangeroeid worden, j tangezien men verwacht, dat Gordon Jprigg spoedig amnestie zal afkondi-1 jen (men herinnert zich, dat Cham- lerlain aan de generaals gezegd heeft lat de Engelsche regeering de koloni- tle regeeringen in de behandeling Ier rebellen vrij zou laten) en tevens en onderzoek naar de toepassing pan de krijgswet in de kolonie. Dei leiders der Afrikaanders, voor al Sauer, zijn geneigd den Rand! te iteunen in het streven om een oor- ogsbelaslting op de mijnen tegen te touden. Met het oog op de mogelijk- teid, dat een gefedereerd Zuid-Afrika Hen oorlogslast gemeen/schappelijk Irage, is samenwerkir met de kapi- alisten noodig. De, militaire au' iten 'verlagen iet bedrag van ngelsche) com- nandieer-quifteniti.feo, omdat del com- nandanten voor een te hoog bedrag [eteekend zouden hebben. De boeren ijn verontwaardigd. Frankrijk. Int 1896 had te Parijs de krach plaats fan de „Société francais© die ban que et Ie change". De stichter, die meer dan ze- millioen francs verduisterd had, jouis BaOiensé, vluchtte. Thans zal hij door de AmeriikaaiiBche justitie aan 'rankrijk uitgeleverd worden Men kwam hem op het. spoor, doordat tij in Amerika veroordeeld werd tot ge vangenisstraf. Duitschland. Het „Dresdner Journal1" meldt, dat de iroonprinees in den nacht van den Hen ip den 12en dezer in klaarblijkelijk feestelijk overspannen toestand Salz- rnrg plotseling verlaten en zich, brekend met ai haar betrekkingen, naar het bui tenland heeft begeven. Het Hof heeft voor dezen winter alüie groote feestelijk heden afgezegd, ook de Nieuwjaarsre ceptie zal niet plaats hebben. Turkije Men vertelt te Konistanitinopel. dat zes tien Armeniërs, die de Russische grens wiilden oversteken door Turksche solda ten nabij Alasjgerd gedood zijn. De geschiedenis der ruim 20, óok door Turksche soldaten vermoorde, Macedo nische werklieden, die enkel tengevolge van de verbeelding of de kwaadwillig heid van een of anderen nieuwijesjager een reis door de Europeesche pers maak ten en achteraf bleken in werkelijkheid nooit bestaan te hebben, maant tot voor zichtigheid in het geloof slaan aan zulke moord verhalen. De Turken hebben ge noeg gruwelen op hun geweten, terwijl men hen, door onware verhalen te ver-1 spreiden, slechts gelegenheid geeft zich i met een schijn van recht over stelselma tige overdrijving en verdachtmaking in 1 westelijk Europa te beklagen. j Spanje De Spaanscha politie heeft Zater dag, behalve de Humherts-Daurignac J nog een gevaarlijke oplichtarsbende 1 ingerekend en wel te Valladolid. Daar j heeft zij de hand gelegd op het ge- nooftschap, dat de, ook in ons land periodiek opduikende brieven schreef i over een verborgen schat, welke de J schrijver wegens een onrechtvaardi- j ge gevangenisstraf niet kon bereiken en waartoe hij tegen afstand van een zeker aandeel de hulp van geadres-1 seerde inriep. Het verzoek was meest-1 al om alvast eenig geld tei zenden voor de eerste „onkosten". Hét hoofd- kantoor te Valladolid had filialen te i Lanronia, Pampeluna en Madrid. Onder de aangehoudenen is een in- dividu, zoowel doctor in de rechten als in de medicijnen; hij spreekt drie talen. De leider dér zaak is een ge wezen galeiboef van het bagno te Ceuta. Wij zullen dus waarschijnlijk in het vervolg de bekende verhalen over de. ontvangst van een brief van den ..Spaanschen schatgTavelr" missen, tenzij de overblijvende leden van het genootschap de zaak voortzetten. Be halve in ons land werd er vooral met succes gespeculeerd op de mensche- lijke onmoozelheid en hebzucht in Frankrijk, België en Italië. Finland. De prefect van Helsingfors, Carlstedt, wil een gerechtelijke vervolging instel len tegen een Zweedsche en een Finsche siudenten-zanigvereeniging, die zich schuldig hebben gemaakt aan het zin gen van liederen, die niet stonden op het door die politie goedgekeurde program ma. De Zweedsche studenten hadden nl. als toegift het voflkstiedi „Vart land" gezongen, en de Finnen hadden op weg naar huis op straat een nationaal lied gezongen, dat den prefect niet passend voorkwam. De politie, die het klaar gftpeeld heeft, de voorbeeldig ordelijke burgerij van Helsingfors tegen zich in verzet te bren gen, schijnt het nu eens met de studen ten te probeeren, die tot dusverre met een heel bijzonderen takt alle botsing met die politie wisten te vermijden. Want botsingen tusischen politie en studenten worden in Rusland uit een heel apart oogpunt beschouwd. De Finsche univer siteit is nog altijd een der meest vaste burgen, waartegen de russificeerders maar al te graag eens zouden willen be ginnen, wanneer zich maar een gelegen heid daartoe bood. Yenezue'ao Het ©enige nieuws van belang is het telegrafisch bericht, dat president Gastro zich met de keus van president Roosevelt als scheidsrechter ver- eenigt Aangezien het voorstel daar toe van Engeland en Duitschland is1 uitgegaan, en de President reeds ver-j klaard heeft, zij 't met weerzin, de rol van arbiter op zich te willen nemen, is de heele quaestie eigenlijk reeds ge regeld in beginsel. Maar bij een geschil van dezen aard staa.t !t te vreezen. dat er nog heel wat bedisseld zal moeten worden voordat de laatste bezwaren, die zich in de practijk zullen voordoen, uit den weg geruimd zijn. Officieus maakt men in Duitschland bekend .dat die hoofdzaak vaststaat: zoowel Duitschland als Engeland heb ben niets tegen een scheidsrechterlijke oplossing van de geschillen. Maar het is niet waarschijnlijk dat bijzon- dejrheiden betreffende de thans tus- schen de mogendheden gevoerd wor dende onderhandelingen openbaar zul len worden gemaakt voordat er vol komen overeenstemming verkregen is. „De vriendelijke wijze waarop de nieuwe Amerikaansche gezant Towei te Berlijn ontvangen is door den Kei zes. wijs er gelukkig op zoo heet 't verder dat tusschen de regeerm- gen van Duitschland en de Vereenigde Staten het volste vertrouwen heerscht, in weerwil van de onvriendelijke hou ding van een deel der Noord-Amen- kaanscbe pers, en deze verhouding is nu van groote beteekenis voor een re geling van het geschil met Venezuela. hes en andere goederen werd inge schreven door A. Schoorl en Zonen, J. Verwer, J. Muller, J. J. van den Bev- J. B. Jansen. G. B. de Vaal, P. Voorting, N. C. Rietkerk en J. P. Ba ten .allen alhier. De uitspraak omtrent de gunning ls bepaald op Dinsdag 30 dezer des na middags te 2 uur. Staking onvermijdelijk. Wij ontvangen het volgende korte schrij ven: De Haarleméche schilderspatroons hebben op hunne vergadering beslo ten. hoegenaamd geen loonsverhoo- ging toe te staan, zoodat eene staking onvermijdelijk voor de schilders is. Kerstfeest. Den 2en Kerstdag vieren de kinderen der Zondagsscho len der Vereeniging .,Tot verbreiding der Waarheid" hun Kerstfeest in het gebouw aan de Ridderstraat, Des morgens is het voor de kleine en des avonds voor de oudste kinderen der Zondagsscholen. Gevonden voorwerpen: Een broodmes met zwart heft. Een por- iemonnaie zonder geld. Een dameshaar kam. Een bril. Een bomt boezelaar. Een gele dam es p o r.temormaa e met geld. Een hoed uit het water gehaald. Een 24jariige loodgieter bekeurd, omdat hij in de Jansstraat nach telijk rumoer maakte, evenzoo een koet sier, die nachtelijk burengerucht maakte in de Groemdaalsteeg. Stadsnieuw Haarlem, 23 December. De Algemeen© Bond van Magazijn- en Winkelbedienden in Ne. derland, afd. Haarlem, heeft besloten eene vergadering te houden voor win kelbedienden, begin Januari 1903. Daartoe zal de medewerking worden aangevraagd van een drietal sprekers, met het doel het ledental sterker te doen worden en het nut der organi satie uileen te zetten. Alle mannelijke en vrouwelijke be dienden werkzaam in magazijn en winkel -voor verkoop administratie en expeditie worden als lid aangenomen van den Bond. Wanneer alles definitief is vastge steld zal het in de dagbladen worden gepubliceerd. Voor de heden gehouden aanbesteding van het vervoer van co- Schonwburg. Er is over mevrouw Ina Baudier- Bakker en haar stuk zeer veel geschre ven Ernstige critici hebben de lof trompet voor baar opgestoken eene kleine aanwijzing werd haar hier en daar gegeven meer vriendschappelijk, als een raadgeving, dan als kritiek be doeld. en overal schemerde door de groote ingenomenheid met haar werk. Wij waren gisterenavond in de ge legenheid zelf te oordeelen enwij scharen ons onder hen, die hunne huï- d bieden aan. de jeugdige schrijfster. Wij bewonderen in „Verleden" den mensch die zich ver onder de opper vlakte bewegen durft om te peilen de diepste diepten der zielwij hebben vertrouwen in deze bekwame zielen- ontleedster, die daar, uit dat wat voor zoo velen verborgen is, te voorschijn brengt gevoelens waarvan velen onzer een combinatie ondenkbaar achten. Die vader, die zijn jongen lief heeft, •die in het jaar, dat hij zijn misdaad, in jeugdige onbezonnenheid begaan. in de gevangenis, ver weg in het vreemde land uitboette, meer nog leed milsseMen dan de zoon. die zich in dacht in de cel, gevoeld? wat zijn zoon pijnde, voor wien de zon eerst weder opging, toen hij zijn jonger weer voel de aan het hart en die1 toch clcor zijn groote liefde, door zijn zucht om te beschermen, te behoeden, het leven van den jongen man onverdraaglijk maakt. Het. meisje, dat beloofd heeft, zijn vrouw te worden, die lijdt even ais hij zelf, onder het wantrouwen van allen, die haar verdriet zou willen uitschreeuwen als zij het kon, het mocht doen. maar voor wie hij blijft de zon van haar levenspad, sterkend' hem door haar heerlijk vertrouwen en die toch, wanneer blijkt, dat er geld vermist wordt op het kantoer, waar ook hij werkt, waar hij nog laat ge weest is in den namiddag, geheel al leen, niet kan ontkomen aan de wer king van het gif, dat wantrouwen heet. En de zoon, Dolf, die lief heeft, allen, zijn vader, zijne moeder, zijn broeder, vrienden, vooral zijn aanstaande, haakt naar geluk, naar zon, naar vrij heid. naar warmte nadat hij er een heel jaar naar gesmacht heeft, doch in elk half uitgesproken woord in elke staking van het gesprek, een toespe ling voelt op het verleden en lijdt, on duldbaar lijdt onder de liefderijk zor gende waakzaamheid, de groote vrees, van den grijsaard, zijn vader. Het wordt niet altijd ons zoo ge toond, wij vermoedden misschien, dat het waar is, maar nu het ons getoond werd, zonneklaar, onopgesmukt, zon- üei rethorische versierselen hebben wij begrepen dat het zoo was. en niet anders, dat het ook niet anders kon zijn. Daar klinkt een toon van inten se gevoel tot ons. het geheel? stuk door. die treft, maar ook doet stijgen den eerbied voor den mensch. En wat wij verder in de schrijfster bewonderen, dat is weer banaal, dat zijn weer vormen, maai waarvan het bestaan noodzakelijk is, dat is de kunst om haar auditorium te boeien, de gave om van een eenvoudig gege ven zulk een aangrijpend tooneelstuk te maken. De Nelerl. Tocnjse] vereeniging heeft het werk van deze HoUandsclie kunstenares, met zorg en toewijding opgevoerd. Boven allen de heer Faas- sen en mevrouw Ternoov Apel Een aardig oogenblik aan het slot. De aanwezigen juichten en bleven jui chen. Vier maal was reeds 't scherm opgegaan Daar treedt de heer Van Gasteren, .(oor de banken van het par terre op het balcon toe en geeft met een buiging een bouquet aan een daar zittende dame, de schrijfster. Het pu bliek, dal deze verrichting zag. ap plaudisseerde, zij die vooraan zaten in parterre en stalles keerden zich om en eensklaps, daar stonden allen dames en heeren, op van hunne zitplaatsen en een spontaan handgeklap weergalm de door den schouwburg dat door de schrijfster, die, den rug naar het pu bliek, met cl en voorzitter van 't schouw burgbestuur den heer Van Ooy, stond te praten, eerst niet opgemerkt, doch daarna inet dankbare buiging beant woord werd. Haarlemsch Arbeiders Sö^ cretariaat. De Timmerliedenveree- niging D. E. V., afd. van den Nederl. Timmerliedenbond, heeft zich bij het H. A. S. aangesloten. Uit de Omstreken. Bioemendaal. Heden ontvingen wij het gedrukte adres, dat volgens besluit van den Raad op 22 Nov. 1.1., aan Zijne Excel lentie den Minister van Binnenland- sche Zaken is gezonden. In dat adres wordt o. m. gezegd, dat de Raad betreurt, dat eene nadere toe lichting omtrent het wetsontwerp tot wijziging der grenzen tusschen Haar- lem en Bioemendaal, aan Ged. Staten overbodig voorkwam. Plet rapport door den Raad over deze grenswijziging vastgesteld, is uit den aard der zaak nu zeer onvolledig, en daar de Raad het echter zeer op prijs zou stellen voor den Minister zijn oor deel over deze wijziging volledig uit te spreken, doet de Raad aan Zijne Ex cellentie het eerbiedige verzoek, dat het den Minister moge behagen, dat de Raad ter gelegener tijd in kennis kom© met de argumenten, welke Ged. Staten eventueel meenen voor eene grenswijziging tusschen Haarlem en Bioemendaal te moeten of te kunnen aanvoeren. Heemstede. Omtrent de bloembollenteelt in deze gemeente kan worden vermeld: De uitgestrektheid der gronden be stemd voor de bloembollenteelt bedroeg dit jaar "168 H.A., hiervan zijn met bloem bollen beteeld 19 H.A., de overige grond was beteeld met. aardappelen en groen ten. Het aantal bollenschuren bedroeg 35 met een inhoud van 29500 M\ hiervan behooren aan kweekers van beroep 32 schuren met 29000 M3 inhoud; de totale oppervlakte aan glas was 825 M' waar van. 75 M* werd verwarmd. Plet aantal bloembollenkweekers bedroeg 37; de meest, gewilde bollen bij verzending wa ren hyacimthen, tulpen, Narcissen en Gla diolussen. De prijzen waren tulpen 11.40; hyacin then f 5.50; crocussen 1 0.30; Narcissen f 1.25; Irissen f 0,12 m Gladiolussen t 2 per 100 stuks. De heer A. de Wilde alhier la aan gewezen voor de schatting dieir huur waarde voor de personeele belaslting voor deze gemeente, dienst 1903. Woensdagavond zal alhier door heeren Diakenen in de Consistorieka mer der N. Plerv.' Kerk aan de behoef tige leden der gemeente een extra Kerstgave worden uitgereikt. Alhier hebben zich twee I-o telingen aangemeld, die dongen naar het be wijs, hetzij voor militaire bekwaam heid, hetzij voor lichamelijke geoe fendheid, dan wel voor beide. Lotelingen die dat bewijs hebben, Weten te verwerven, kunnen worden ingedeeld bij het korps en het garni zoen hunner keuze. De dag van het onderzoek wordt later bekend ge maakt. Binnenland. Kameroverzicht, Bij de voortgezette behandeling der begrooting van Oorlog traden uit de tal van kleine puntjes natuurlijk en kele momenten van meer belangrijken aard op den voorgrond. In de middagzitting was dat aller eerst een amendement van den heer Verhey tot beperking van het z.g. blij vend gedeelte, dat hij voor de maand December van het jaar 1903 met 883 man wilde beperkt zien. Beriep de Fe« 11 leton, Uit het Engelsch\ van E. W. HORNUNG. 0) En waarom bracht je hem niet n huis? vervolgde Rachel, terwijl zij laar echtgenoot open in het gelaat teek, inplaats van hem heel mee te temen naai- de vijver en jezelf veel teeg moeite te geven dan noodig was. Nu speelde een bittere glimlach om Steei's dunne lippen, terwijl zijn logen strak stonden. Dat, zeide hij, is een vraag, die e waarschijnlijk niet zoudt doen als zelf den armen drommel gezien ladt-, Ik zou je niet aanraden hem te ;aan zien; het is een droevig schouw- sl, en een van een type, waarvoor ïiemand op dietn duur iets doen kan. 5n als je nu voldaan beon't, zal ik met e permissie voortgaan mij op mijn igen manier van hem te ontslaan. Zelden sprak Steefl tegenover zijn •ouw op zoo sarcastischen toon; of schoon verschillénde menschen, die veel miet hem in contact kwamen zoo nu em dan voor hem uit den weg gin gen, om te ontsnappen aan zijn scher pe tong, die even hitter zijn kon als hij meestal welwillend was. Zijn laatste woorden waren daarom léven laatste woorden waren daarom even merkwaardig als de eerste; beidie,n waren uitzonderingen op een regel; en ofschoon Rachel verdween zonder tei antwoorden, voelende dat er inder daad niets meer te zeggen was, kon zij het in zichzelve over die zaak maar niét eens worden. Voldiaan was zij zeker niet; ma,ar toch er bestond zooveel geheimzin nigheid tusschen hen, zooveel in stinctmatige terughoudendheid, aan beide zijden, dat niet aan iediere klei ne omstandigheid belangrijke betee kenis kon worden gehecht, maar veel moeét worden toegeschreven enkel aan de kracht der gewoonte. Rachel haatte de conditie van we derzij dschle geheimzinnigheid, waar- I op zij dezen man getrouwd had; het was tegenstrijdig met haar geheel!© natuur; zij verlangde vurig die condi tie te vernielen, en alle geheimen tus schen hen op te heffen. Maar dan kwam haar trots tusschenbeiden en hield haar mond gesloten, en de on. verdragelijke gedachte, dat zij meer zou geven om het vertrouwen van haar echtgenoot, dan hij om het hare. dat zij. zich in weerwil van alles tot hem. aangetrokken gevoelde, zou vernede ring en afkeer van zichzelve meebren gen. En toch was het de waarheid, of ten minste een deel van de waarheid. Bovendien was die overeenkomst van wederzijdlsche geheimzinnigheid voor haar zoo onrechtvaardig mogelijk, zelfs sinds het noodlottig, wanhopig oogenblik, toen zij erin toegestemd had. Het ergste, wat men omtrent haar kon weten, wist haar echtgenoot vóór hun huwelijk zij had niets anders te verbergen; wat in 't verleden verbor gen bleef, was aan zijn kant en niet aan de hare. Maar er zou in dit opzicht een crisis komen en toen Ra chel dacht dat het incident met den landlooper voorbij was, was het in- dei'daad pas begonnen De bedienden schenen er van te we ten zij wistm dat niet Steel oorspron kelijk deu slapenden indringer had ontdekt maar een tuinmansknecht, die toen hij bemerkte, dat zijn meester al op was, voorzichtighe:dshalve vroeg wat hij met den man doen moest, voor hi' er zich mee bemoeide. En mijnheer zei laat hem aan mij over. vertelde Rachel's kamenier, die haar dat alles vertelde terwijl zij het mooie bruine haar van haar meesteres uitkamde voor het late ontbijt, dat op Nonnanithorpe de lunch verving, als er geen bezoek was En deed hij dat 9 vroeg Rachel, terwijl zij in den spiegel tegenover zich tuurde. Liet hij hem aan uw meester ever Ja, hernam haar kamenier, een eenvoudig meisje uit Gorkshire, dat Rachel zelf gekozen had liever dan een doorkneed stadsmeisje. Niemand zou iets anders durven doen, dan wat de meester zegt En zag John, wat er toen gebeurde? Neen mevrouw, omdat mijnheer hem wegzond om te zien of hij ook er gens ingekwartierd kon worden en teen John terugkwam, was hij ver dwenen met zijn deken en de meester met hem. Met zijn deken herhaalde Rachel, bedoel je. dat hij de onbeschaamdheid had een deken mee te nemen Ja, daarin lag hij te slapen, riep het opgewonden meisje, John zei, hij vond hem in elkaar gekrompen lig gen in een hoekje van het gazon, uit den wind, achter eenige struiken, hij was vast in slaap, en had zich van 't hoofd tot de voeten geheel in den de ken gehuld. Rachel zag in de spiegel, dat zij ver schoot van kleur, maai zij deed glim lachend nog maar éen vraag Zed John, dat. het een blauwe de ken was, Harris, of ga? je verbeelding die kleur eraan 1-Iij zei het mevrouw, flets blauw. En wanneer heb je dat alles van John gehoord? vroeg Rachel plotse ling zich hare verantwoordelijkheid, herinnerend als meesteres van dit jon ge meisje van bulten. Wel mevrouw, antwoordde de een voudige Harris, ik sprak hem niet lan ger als een van de anderenhij kwam juist langs de ramen van de dienstbo denzaal, toen wij daar ontbeten en hij vertekle het ons allen tegelijk. Hij was er vol van. Rachel vroeg n'iets meer maar 't speet haar niet dat het als een onder werp van algemeen gebabbel in huis was geworden. Intusschen zinspeelde zij aan het ontbijt er niet op, maar haar opmerkzaamheid was grooter gé worden door hetgeen zij 's morgens zag zij zag en herkende namelijk het smalle blauwe boek, dat te lang was voor den borstzak van haar echtgenoot i en daarom te voorschijn kwam toen hij zich bukte over zijn koffie. Het was zijn cheque-boek, en Rachel had het sinds lmn reizen niet weergezien. Een niet zeldzaam bezoeker ver- !cheen dien middag op zijn rijwiel, waaraan een bouquet prachtige rozen in plaats van een lantaren die be zoeker was de novel!ensehrij ver, die was komen wonen in Deiverion, meer tweehonderd mijlen verwijderd van zijn vroegere schuilplaats en van de letterkundige markt, hoofdzakelijk omdat hij eens. op een voetreisje door het district toevallig gevonden had, wat hij altijd noemde het. ideale met rozen bedekte hutje van mijn droo- men", ofschoon het overigens in Gorks hire totaal onbekend was. Vóór het kwartaal om was, verliet hij zijn ka mer, liet ziin bezittingen overbrengen met aanzienlijke kosten en sinds dien tijd dweepte Iangholm met het bui tenleven hij kon niet langer dan een paar dagen in de stad blijven en maak te zich op zijn club warm over de ge noegens van buiten hij voelde zich in de stad niet meer thuis en verlangde weer naar zijn landelijk paradijs. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1