NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Hfeestgeleasen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Het jaar 1902. In de schaduw van den Dood. 2Üe .laartiic Woensdag 7 Januari 1903 No. 5988 HAARLEnrS DAGBLAD Abonnementsprijs Vooi' Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Va Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Va de omstreken en.franco per post. 0.45 AUvertentiën Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Bniteiispaame No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 72J. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voer het Buitenland: Convpagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DATJBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Haariem'8 Dagblad ran 7 Jan. bevat 0. a. Het Dresdener Hof, Het jaar 1902 (vervolg). Misdaad l, Korintji, Uitvoering Letterl. vereeniging J. J. Cremer". (Vervolg). Ten opzichte van het buitenland is er voor Duitschland ook geen veran dering van eenige beteekenis geko men in het afgeloopen jaar. „De ver houdingen bkxven vriendschappelijk" om de stereotype uitdrukking te ge bruiken. De» Reise-Kai'ser heeft den Russi- schen Czaar en Koning Edward ont moet; beide ontmoetingen zijn zeer hartelijk geweest en heetten een sym bool te zijn van de eendracht der ge noemde volken. Duitschland is, als eerste bewijs dezer harmonie met En geland samen gegaan in de agitatie tegen Venezuela. Het is alles pais en vree; een helderblauwe lucht, waar in de zon vriendelijk schijnt e<n waar in alleen het donkere wolkje drijft der wederzijdsche hatelijkhedeta in de pers, waartoe Rudyard Kipling het sein gaf. Intusschen hoe aandoenlijk de ver zekeringen van het bewaren van het staatkundig evenwicht en het stre ven naar vredei ook mogen wezen, dat neemt- niet weg, dat Duitschland voortdurend zijn vloot uitbreidt. Voor de binnenl^ndsche politiek is 1902 een zeer bewogen jaar r~J^eest. Het ta rief-ontwerp heeft aanleiding gege ven tot. hevigen strijd, tot een scherp over elkaar staan der partijen, n.l. de sociaal-democraten en de vrijzinnige partijen eenerzijds, de kopstukken van den ultra-agrarischem bond an derzijds. Langen tijd heeft men getwijfeld en kunnen twijfelen aan den uitslag, doch de regeeringsmeerderheid heeft ten slotte, ondanks heftige oppositie, de overwinning behaald. De aanne ming van het tarief-ontwerp is wel het evenement, dat alles domineert in de binnenlandsche politiek. Van de overige gebeurtenissen valt nog te vermelden, dat het gehate dictatuur artikel in Elzas-Lotharingen is op geheven. Dit artikel verleende de stadhouder macht op eigen hand d- grondwettelijke waarborgen te schor sen en als dictator op te treden. Maken wij ten slotte nog melding van de zaak-Krupp die ook de ge moederen zeer verhit heeft, en waar van waarschijnlijk het laatste bedrijf nog niet is afgespeeld. Van België gewagend zal men het allereerst denken aan de groote agi< tatie voor algemeen kiesrecht, die tot een begin van algeineene werkstaking geleid! heeft, doch geëindigd is met de nederlaag van hen, die voor alge meen kiesrecht streden. Men heeft in de beweging echter een meten der krachten kunnen zien, wan!t driehonderd duizend arbeiders hebben op het sein der leidors den ar beid neergelegd. Brussel heeft een veelbewogen tijd) gehad en te Leuven zijn in den strijd slachtoffers gevallen. Marie Henriette van Oostenrijk, de Koningin van België, is in 1902 over leden. en koning Leopold's leven heeft gevaar geloopen bij den aan slag gepleegd bij gelegenheid van den lijkdienst in de» St. Gudule. Zoo is het jaar 1902 voor onze Zui delijke naburen dus een veelbewogen jaar geweest, een jaar van heftige emoties. (Wordt vervolgd). Ruitenlandsch Nieuws Duitschland. Het Dresdener Hof. Koniug George kan volgens het bulletin zijner geneesheetren nog slechts enkele dagen leven. 's Konings slechte toestand brengt het hofschandaal verder van een op lossing, omdat door een eventueel sterven van koning George de kroon prins „ipso fadto" koning en de prin ses koningin zou worden. In verband met een en ander haast men zich dus zooveel mogelijk om een rechtsgeleer de uitspraak te krijgen over die, toe komstige verhouding van kroonprins en kroonprinses. De Neue Freie Presse verneqmt van iemand, die in nauwe betrekking staat tot het Saksische hof, da)t de Kroonprins nog altijd tam opzichte van zijn vrouw de beste gevoelens k-pestert en overtuigd is dat zij, met name in haren tegenwoordigen toe stand, gemakkelijk onder dei sugges tie van haren broeder is gekomen. Men hoopt dat de liefde tot hare kin deren, die zij verafgoodt, haar later de oogen zal openen. Met Giron, „een onrijpen, warhoofdigen jongen en verpierewaaid student", wil het Saksische hof natuurlijk niets Itema ken hebben. Het. spreekt vanzelf, zoo vervolgt de» zegsman van de N. F. P., dat prinses Louise niet in Saksen te rug kan komen, om daar koningin te worden, maar het zou niet onmo gelijk zijn, dat men haar toestem ming gaf om af en itoe hare kinderen te zien en zich aan dezen te wijden. Natuurlijk moet zij dan echter ge heel op zich zelf wonen (bedoeld wordt zonder Giron). Daarbij denkt men volstrekt niet aan een klooster of een gesticht, maar aan een, de Prinses aangewezen, rustige verblijf plaats buiten Saksen, maar niet ver van de grens. „In strijd met de strenge en haTde opvatting van den Koning, die diep gekwetst en verbitterd is en die, als het aanging, de trouwelooze liefst verstooten zou, is dus de Kroonprins van meeming dat, als prinses Louise, hetzij uit eigen beweging, hetzij on der den invloed van een bemiddelaar al was heit ook onder den drang der noodzakelijkheid mocht beslui ten om de zaak bij te leggen, men haai- niets in den weg zou leggen." Zooals reeds kortedijk gemeld, heeft dei Kroonprinses verklaard dat haar man haar nooit mishandeld had,doch dat haar huwelijk desniettegenstaan de ongelukkig was. Ze zei o.a.: „Een vrouw als ik moet van haren man houden. Dat is, voor een na tuur als de mijne, eenvoudig levens voorwaarde. Anders lijkt mij alles leugenachtig, onhoudbaar en doel loos. Wij prinsessen echter, wij krij gen bevel om te trouwen, wij moeten gevoelloos, levenloos, willoos zijn. Waarachtig, wij zijn niet te benij den." Had zei, zoo vroeg een journalist, dan geen moeite gedaan om hare om geving aan het hof voor zich te win nen? „In den beginne, dacht ik het te kunnen. In do eerste twee, drie jaar heb ik het beproefd, en toen dacht ik ook: dilt is mijn weg, en zoo zal ik het leven kunnen verdragen. Nu ech ter zeg ik na een langen, bitteren strijd, 11a tallooze teleurstellingen en na vele nachten van schreien: Deze menschen zijn te versteend, te geslo ten, Ite verstijfd, en noch door den geeyst, noch door de ziel kan men hun warmte toevoeren. Mijn man, zei ze, schikte zich ook naar mijn wenschen. Maar hij was zelf zwak en zelf machteloos, en hem zelf was gehoorzaamheid zoo diep ingeprent, dat hij niet eens iets kon uitrichten tegen de hovelingen. Ik heb hem dik wijls gezegd, juist in den laatsten tijd: Bevrijd mij van die grootmees teres! ik kan haar niet uitstaan! Spreek toch een woord. Laat het je niet welgevallen. Zeg dat je wilt dat men haar wegstuurt. Hij beloofde het. Maar dan kwam hij terug en verzocht mij geduld te hebben; en het eind was dat hij tegen mij zeide: „Er is niets aan te doen." Bij mijn fami lie heb ik ook tevergeefs moeite ge daan. Alles stuitte af op een dichtge grendelde poort. Nog meer, ik be merkte, dat men opzettelijk gesloten voor mij was. In het algemeen heb ik alle moeite gedaan om in de fami lie een beetje gemoedelijkheid, een beetje hartelijkheid Ite brengen. Ik wilde de verschillende leden dichter bij elkander brengen, wilde dat de wederzijdsche omgang inniger werd. Wij zijn toch aan het hof te Weenen, in weerwil van alle etikette, gewend aan hartelijke familie-betrekkingen. Vergeefs. Niemand wil een toenade ring itot een ander. Dikwijls ben ik ongelukkig geweest in dezen familie kring, waarin weliswaar geen twee dracht, maar koelheid heerscht. Een vrouw als ik heeft het koud in zoo'n atmosfeer." Ten slotte verklaarde de Prinses: „Nu zou ik eindelijk rust willen heb ben, mevrouw Giron willen worden en niet verder als de heldin van een pikanten boulevard-roman in de kranten willen paraisseeren. Ik wil niöts dan leven voot mijn liefde, en van mijn geluk in alle stilte, in alle verborgenheid en in allen eenvoud genieten. Men moet de zaak regelen en ik zal niemand meer lastig vallen. Het publiek zal niets meer van mij hooren. Voor het kind zal ik strij den. Dat houd ik in allen geval! Nie mand heeft in Saksen recht op dit kind! Ik geef he't niet over! Wat zou het ook voor een lot krijgen: het zou voor mij moeten boeten!" Haar broeder Leopold Ferdinand, die ook geïnterviewd is en even mede deelzaam bleek, heeft gezegd, dat hij aanvankelijk niet gedacht had aan een huwelijk met mejuffrouw Ada- moricz, doch klaagde ook over den onhoudbaren toestand aan het Hof en verklaarde niet uit Oostenrijk ge vlucht te zijn om mejuffrouw Ada- movicz te huwen, doch uit angst op gesloten te zullen worden in een gek kenhuis. Maandagmorgen liet de Kroonprins van Saksen door bemiddeling van den heer Bothe, Duitsch consul te Genève, Prinses Louise zijn verlangen te kennen geven tot een wettelijke scheiding van tafel en bed. Bij deze acte wordt de prinses uitge- noodigd vóór den 28en October ie ver schijnen voor het Bijzonder Gerechtshof dat te Dresden zitting houdt. Hiermede is het proces begonnen. De prinses eïscht algeheele echtscheidinig Arthur Krupp te Berndorf bij Wee nen, de clief van de bekende zilver- fabrieken, heeft ter eere van de nage dachtenis van zijn overleden neef Krupp. een plaquette laten ontwerpen, en in zijn fabriek laten slaan, waarop allegorisch wordt voorgesteld De las ter die tot vertwijfeling drijft. Arthur Krupp heeft de plaquette, die in zilver en brons is uitgevoerd, laten toezenden aan alle hem bekende vereerders en vrienden van wijlen zijn neef, o.a. aan keizer Wilhelm verschillende Duitsche souvereinen de meeste ministers van Duitsche staten, vele groote indus- trieelen en hooggeplaatste personen in Oostenrijk. De ontwerper van de plaquette (is de Weensche beeldhouwer Rudolph Mar schalk De vertwijfeling is voorgesteld als een vrouwefiguur, die, het gezicht met de handen bedekaende terugdeinst voor een monster half dier half mensch. met afschuwelijk vertrokken gezicht en drakevleugels. dat den laster ver beeldt. Marokko. De Marokkaansche quaestie, die zoo veel onrust in de Europeesche gemoe deren verwekte, blijkt thans zoo goed als geheel van het tapijt te zijn. De handige zet van den Sultan, om zijn broeder met alle eerbewijzen zijn goede stad van Fez te doen binnentrekken, heeft de verwachte gevolgen gehad. De stammen welke in den omtrek dier stad wonen, hebben de partijen van Boe Hamara verlaten en dezen zelfs doen weten, dat zij hem beschouwen als een overweldiger, en hem den weg naar de hoofdstad zullen versperren, indien hij !t waagt tegen deze op te rukken. Daarop heeft Boe Ham ara in stilte gezuchtAllah is groot bij heeft zijn ..part/i en bravo" genomen en zijn mannen gelast, zich voerloopig rustig te houden. Men kan begrijpen, dat minister Silvela met dezen gang van zaken in zijn nopjes is daar een tus. schenkomst der groote mogendheden in de aangelegenheden van het nabu rig rijk allicht gevolgen zou kunnen hebben, welke voor de belangen van Spanje nadeelig waren. Omtrent de persoon van den pre tendent komen inmliddels zeer gunstige berichten. De correspondent van de „Imparcial" te Tanger. vertelt dat hij een handig diplomaat is en een voor zichtig en geestkrachtig staatsman, die in de streek waar hi; meester was, de besté orde wist'te handhaven en zich zeer welwillend toonde jegens Euro peanen en Israëlieten. Venezuela. De Bank is gesloten en de paniek duurt nog voort. Toen het stoomschip Prins Willem V La Guaïra aandeed, zonden de over heidspersonen een kleine boot met Eu ropeesche mails er 'heen. De Engelsche kruiser hield echter die boot aan, en de postambtenaren zeggen dat in weerwil van hun protest de postzakken aan boord van den kruiser geopend zijn. Stadsnieuws. Haarlem, 6 Jan. 1903. Weten en Wer k en. Do heer II. T. Chappuis vervulde gisterenavond de spreekbeurt in „Weten en Werken." Deze bekende letterkundige verhaal de op hoogst interessante wijze van een reiis naar Londen. Hij gaf in levendige taai een beeld van alles wat hij in die wereldstad ge zien had en schetste de merkwaardig heden vau Londen. De dankbare toehoorders beloonden den spreker met hartelijk applaus voor zijn rede. B ij de g e m e e 111. Duinwater leiding is benoemd tot tweede machi nist S. Valk, bevorderd tot fitter J. de Ruiter en benoemd tot hulpfitter J. Weppelman. Gedurende het jaar 1902 zijn door de Rechtbank alhier uitgesproken 62 faillissementen. In 1901 bedroeg dit aantal IS. A. Schol te en A. Akkooij, die door de Rechtbank alhier wegens dief stal zijn veroordeeld ieder tot 2 jaren gevangenisstraf, zijn in hooger beroep door het gerechtshof te Amsterdam re dezer zake veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. In het afgeloopen jaar werden aan de Botermarkt alhier aangevoerd: 5109 KG. Boter, gemiddelde prijs f 1.37' per KG.; 240? stuks biggen, gemiddelde prijs /10.50 peT stuk; 500 stuks Schrammen, gemid deld f 18 per stuk. Heden zijn alhier door de tuinders Lens van de Houtvaart, Over- veen, nog Hollandsche Bloemkool aan de groentenmarkt gebracht en opgekocht door Gijsbertse, wonende Kleine Hout straat. B r 0 n g e b 0 u w. Heden ontvingen wij de lijst der Abonnements-concer- ten in 1903. Hieruit blijkt dat in heit geheel 46 uitvoeringen door Haar- lemsch Muziekkorps (matinée's en soirée's) worden gegeven en boven dien 4 soirée's met zang. Op 7 Juni geeft 't 3e Rog. Infante rie uit Be»rgen-op-Zoom eene matinée; op 14 Juni het 4de Reg. Infanterie uit Leiden eene matinée en soirée, en op 16 Augustus eene soirée; op 5 Juli worden 2 uitvoeringen door het 2de Reg. Infanterie uit 's-Hertogenbosch gegeven; op 26 Juli, 23 Aug., 13 en 27 September matinée's door het 7e Re giment Inf. Amsterdam; en op 20 September eene matinée door helt 3e Reg. Huzaren uit den Haag. De Bronkapel zal zich van Woens dag 17 Juni af tot Woensdag 9 Sep tember 16 maal doen hooren. Een da meskapel geeft 14 uitvoeringen. Buitengewone uitvoeringen worden gegeven op Woensdag 11 Februari en op Dinsdag 17 November eene Spec tacle Concert varié; op Woensdag 18 Februari een gecostumeerd Kinderbal •11 op Zaterdag 19 December een Kinderbal; op 31 Augustus zal een vuurwerk ontstoken worden. Veel is er dus weder It-ei genieten. Als nu het weder maar wat mede werkt! Dooreen der bestuurders van de au t om obi el en f a brie k aan den Wagen weg wordt ons medegedeeld, dat het be richt als zou in de nabijheid daarvan een gasbuis gespronlgen zijn, onjuist is. De knal die gehoord werd was afkom stig van het aanzetten van den gasmo tor wat bij deze motoren meer voor komt. Nieuwe IJ s c 1 u b. Naar ons mede gedeeld wordt doet men pogingen tot het oprichten van een tweede ijsbaan. Reeds wordt over den aankoop van een terrein onderhandeld, maar waar dit ge legen is, blijft nog geheim. Naar het „Hbld." meedeelt acht het vroegere Bestuur na de onlangs gehou den vergadering zijn mandaat to zijn ge ëindigd en verricht dus geenenlei be stuursdaden meer. Men wil weten, dat aan dit Bestuur verzocht is alsnog een ledenvergadering bijeen te roepen, o.a. ter verkiezing van een nieuw bestuur. De opbrengst deze week van hei Wereldpanorama (Sardinië en Sici lië) is bestemd voor „Weldadigheid naar Vermogen". Reden te over om onze Fenlll*<ton, Uit het Engelschj van E. W. HORNUNG. 39) Rachel ondervond1 plotseling een nog niet gekend gevoel van toenadering, vermengd met een onweerstaanbare neiging tot wraak, waarvan zij wist, dat, zij later spijt zou hebben. Maar hij had haar doen lijden; d'eze keer was het haar beurt. Hij kon zoo koud als ijs zijn, als zij toenadering liet blijken, kon haar zijn vertrouwen weigeren als zij bijna voor hem op de knieën zou willen vallen; hij zou on dervinden ,wat het was behandeld t® worden, zooals hij haar had behan deld. Ja, dat weet ik wel ,zei Rachel, met een scherpe, droge lach, en of schoon ik overtuigd ben, dat hij mij niet in opspraak zal brengen, lijkt het mij toch zoo erg niet, als hij het c deed. Steel staarde haar aan, zij keek in verwondering naar hem. Lijkt je dat zoo erg niet? herhaal de hij boos verwonderd. Neen, mij niet, voegde Rachel er meit nadruk bij op bitteren toon. Je zegt mij niets. Alles wordt mij on verschillig.. Als je mij kunt vertel len .waarom jij je gedrongen voelde mij te trouwen als je den moed hebt mij dat te zeggen dan zullen ook andere dingen mij meer interesseeren! Steel staarde haar nog scherper aan dan te voren; hij deinsde niet terug, maar zijn oogen schenen zich saam. te knijpen, terwijl hij staarde en het glinsterende licht er van scheen zich te concentreeren in een rampzalige glans Toch was die blik niet wreed; het was de blik van een man die op één punt zijn lippen voor altijd ver zegeld heeft en die iedere vraag over dat onderwerp beschouwt als een aanval op zijn verraad. Er sprak meer zelfverdediging dan vijandelijk heid uit de saamgeperste lippen, het dloodsbleeke gelaat en de schitte rende oogen. Toen haalde hij de schouders op als om verontwaardi ging en hartstocht van zich te schudden en driftig ging Steel naar de tusschendeur, die hij zooeven ge sloten had. Na die deur geopend te hebben ,liet bij haar buigende door met een plechtigheid', die zelfs voor hun doen in 't oog vallend was. Maar Rachel voedde haar lust tot tegenspraak zoo zelfs, dat zij voldoe ning voelde over haar onderhoud met den rechter en verheugd was over de mogelijke gevolgen daarvan. Dat ge voel was logisch, noch edelmoedig en toch was het zeer menschelijk in de gegeven omstandigheden. Ten slotte had zij hem toch laten voelen! Het had' bijna een jaar geduurd, maar nu wist zij toch. dat er iets was, wat hij werkelijk voelde. En het was iets. wat op haar betrekking had; wat haar ongeluk dreigde aan te brengen en dat had die verandering bij hem teweeg gebracht; zij kende hem te goed om te weten, diat hij zoo niet zijn zou al leen uit zelfzuchtigheid om zijn eigen goeden naam en gemakkeliike omstandigheden tegenover conversa tie. waarom hij eigenlijk niets gaf. Zij kende geen enkelen man, die zoo wei nig om het oordeel van anderen gaf als juist hij: Als een streng getee- kende persoonlijkheid met een vol maakt onafhankelijk karakter, zoo stond Steel in de achting van zijn vrouw aangeschreven. Maar hij had haar weken en maanden lang onnoo- dig bedrogen. Hij had haar voorge logen. Hij had haar zijn volkomen vertrouwen geweigerd .toen zij hem er om smeekte en terwijl hij wist, hoe hij haar volkomen kon vertrou wen. Een diep geheim lag aan hun huwelijk ten grondslag ,hij kon dat niet ontkennen en toch wilde haar niet vertellen wat het was. Hij had haar onnoodig doen lijden; nu was het zijn beurt. En toch, bij al haar ver ontwaardiging tegen hem en haar loo- ze vermoedens omtrent het schan daal. waarvoor hij zoo bang scheen te zijn, toch voelde zij bij dat alles een onbewuste tevredenheid in de overtuiging ,dat hij zich terwille van haar zoo beangstigde. Uiterlijk was zij volmaakt kalm, on verschillig evenals op den dag van hun huwelijk en zoo luchthartig als 't maar eenigszins mogelijk was; maar de opwinding vor het aanstaande di ner hielp Rachel niet weinig om deze houding vol te houden. Het zou een zeer uitgebreid diner zijn, en het eerste, dat Rachel gaf, zoodat het haar in ieder geval opge wonden gemaakt zou hebben. Twee dozijn gasten hadden de invitatie aan genomen. Hoofdzakelijk zou men het zelfde gezelschap zien als op de bui tenpartij van Mrs Uniacke. Als iemand iets wist. dan zou het Mrs Venables rijn. Wat zou zij zeggen of doen? Mrs Venables was tot alles in staat. En wat kan er niet gebeuren voordat de dag ten einde was? Het was een gespannen toestand voor iemand, die zooveel moed en energie in zich vereenigde als de te genwoordige meesteres van Norman- thorpe House; en dezen keer was zij werkelijk meesteres; zij inspecteerde met haar eigen oogen net zilver rangschikte met eigen hand de bloe men en wat nog het moeilijkste was bepaalde de plaatsing der gasten aan tafel. Zoo was zij druk bezig in haar eige heiligdom, toen Mrs Venables deed, wat Rachel in 't minst niet van haai- verwacht, had. Om drie uur 's middags meldde zij zich aan. Rachel voelde haar hart kloppen; maar zij was niet bang. Het. geen zij verwacht had, kwam vroeger dan zij vermoedde; nu was zij vervuld van nieuwsgierigheid hoe dat zou af- loopen. Haar eerste idéé was te vra gen of Mrs Venables boven kwam en haar hulp in te roepen bij de schik king van de tafel voordat Mrs Vena bles het vuur kon openen. Rachel hield niet van de groote. koude ont vangkamer. en had een gevoel alsof zij bij een onderhoud in die kamer al tijd de minste moest zijn. Aan den anderen kant als het een vijandig be zoek was, dan kon de bezoekster toch moeilijk met zooveel onderscheiding behandeld worden. En daarom werd de dienaar teruggezonden met de boodschap of Mrs Venables een oogen- blik geduld wilde hebben. Rachel keek even in den spiegel, maar dat was alles; misschien had zij er net ter hebben kunnen uitzien. maar moeilijk levendiger, vlugger en waar diger dan zij op dit oogenblik was. Zij had het portaal reeds bereikt, toen zij terugkeerde en alle kaartjes ver zamelde die zij had willen rang schikken; zij maakten te zaraen een pakje en Rachel lachte toen zij het mee naar beneden nam. Mrs Venables zat in eenzaamheid zoo recht als een kaars op den hoog- sten stoel, dien zij maar had kunnen vinden; Sybilla noch Vera vergezel de haar; naast haar op tafel lag voor raad lichte lectuur, maar Mrs Venables zat daar met gevouwen handen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1