Oilret Groote Ml Amsteröasscbe Rem Onze Brievenbussen. flinke Jongen Gevraagd Jougste Bediende Gevraagd Amerik. Orgels. geen door dat bestuur in het belang van de club was verricht. Niemand der aanwezigen heeft toen het afgetreden bestuur aangezocht in zijn geheel, of gedeeltelijk, in functie te blijven totdat een nieuw bestuur zoude zijn verkozen, en geen der afge treden bestuursleden achtte zich van af dat oogenblik gerechtigd eenige bestuursdaad te verrichten. Het wil mij voorkomen dat deze redeneering in alle opzichten logisch is, en dat de aangewezen weg om te geraken tot de verkiezing van een nieuw bestuur deze zoude zijn ge weest: dat eenige gewone leden per advertentie in de locale couranten alle gewone leden der club tot een alge- nxeene vergadering zouden oproepen, alwaar alsdan een nieuw bestuur ge kozen zou kunnen worden. Ten einde evenwel zooveel mogelijk te gernoet te komen aan het verlangen van de tien heeren die het boven genoemd verzoek hebben gericht tot het demissionair bestuur, verklaar ik mij bereid hen, die in dat bestuur zitting hebben gehad, de vraag voor te leggen of een of meer hunner be reid zijn individueel mede te werken tot het oproepen eener algemeene ledenvergadering, in hunne kwaliteit van gewoon lid der Club. Tegen het einde dezer week hoop ik U het antwoord op deze vi*aag te kunnen melden, onder opgaaf van de namen der heeren die zich eventueel daartoe bereid verklaren zullen. Wat mij persoonlijk betreft, wensch ik daaraan geen deel te nemen, en evenmin te confereeren met de heeren Mr. F. A. Bijvoet en J. J. Zeewoldt Jr., wier wijze van optreden tegenover den heer Van Bevervoorde, gedurende den ganschen loop der kwestie, mij daartoe alle lust benomen beeft. Hoogachtend Uw dw. CH. VAN DE POLL. Naderhand werd daarop ontvangen het volgend schrijven t Haarlem, 9 Januari ^03. Den Heer A. Holdert, Haarlem. WelEdelGeb. Heer! In vervolg op mijn vorig schrijven heb ik de eer U te berichten dat geen der afgetreden bestuursleden van de IJsclub zich bereid heeft verklaard mede te werken tot het oproepen eener algemeene vergadering der leden van die club. Ingevolge art. 9 der statu ten kan een algemeene vergadering worden belegd hetzij door het Be stuur, of wel op schriftelijk verzoek van minstens 10 gewone leden. Een iOtal van die leden kan derhalve het initiatief daartoe nemen, door de leden te verzoeken samen te komen. Vermoedende dat het uw voornemen zal zijn dat initiatief te nemen, heb ik de eer U te berichten dat tot vóór verleden jaar de leden steeds ter ver gadering werden geconvoceerd door eene oproeping ixx de locale cou ranten. Verleden jaar is dat ver anderd, en besloten de leden in den vervolge per convocatiebiljet op ie roepen. Mocht u, naar aanleiding daarvan, deze laatste manier wen- schen te volgen, dan zal ik u gaarne een afschrift doen toekomen van de ledenlijst. Uw bericht dienaangaande tegemoet ziende Hoogachtend, CH. VAN DE POLL. De heer Holdert antwoordde aldus: Haarlem, 9 Januari 03. Den Heer CH. VAN DE POLL, WelEdele Heer. Ik haast mij U de goede ontvangst te erkennen van Uwe beide brieven van 8 en 9 Januari ct. Uwe interpretatie van Art. 9 dei- Statuten deel ik niet. De gebrekkige tekst van dat Art. kan zeker niet wet tigen de weigering van het Bestuur om mede te werken tot regelmatige ontheffing van zijn functies. Waar de vergadering het beheer der Vereeniging opdraagt aan sommige harer leden en deze leden die op dracht aanvaarden -- zooals met het afgetreden bestuur het geval iskan die functie niet eenzijdig worden neergelegd. Dit is in deze mijne meening, die ik gemeend heb U niet te mogen ont houden, omdat die zeer waarschijn lijk op de te houden Alg. Verg. een punt van debat zal uitmaken. Geloof mij intusschen, U dankend voor de genomen moeite, Uw dw. dn. HOLDERT. brekkig ook samengesteld, blijkt dat wanneer tien leden een vergadering willen beleggen, zij zich daartoe te wenden hebben tot het Bestuur. Intusschen, we moeten komen tot een beslissing. Er is nog een andëre brief ingeko men, waarvan spr. nog geen kennis droeg en die luidt als volgt: Haarlem, 15 Januari 1903. Aan den Heer Voorzitter der Ver gadering van de leden der IJsclub voor Haarlem en Omstreken, uitge schreven op Donderdag 15 Jan. 1903. WelEdelGeb. Heer. Naar aanleiding van een heden ochtend door mij ontvangen gedrukt billet, geteekend door Eenige Leden", heb ik de eer u te berichten, dat ik mij eene eventueele herbenoeming tot bestuurslid van die club niet zoude laten welgevallen. Ik heb verder gegronde redenen om aan te nemen, dat ook de andere leden van het afgetreden bestuur evenmin opnieuw daai-in zitting zouden willen nemen. Ik neem de vrijheid u van een en ander kennis te geven, ter voorkoming van onnoodige stemmingen, en verzoek u beleefdelijk dezen brief ter vergade ring te willen voorlezen. Hoogachtend, CH. VAN DE POLL. Hij ontving toen het navolgende schrijven HAARLEM, 10 Jan. 1903. Den Heer A. HOLDERT, Haarlem. WelEdelGeb. Heer! Naar aanleiding van uw brief dd. gisteren heb ik de eer u te berichten dat ik van den inhoud daarvan me dedeeling zal doen aan mijne mede leden van het afgetreden bestuur, ten einde met hen te overleggen of zij aanleiding vinden een ander in te nemen. Van het resultaat dezer bespreking zal ik u ten spoedigste bericht zenden. Hoogachtend, UEd. Dw., CH. VAN DE POLL. En ten slotte volgde daarop dit briefje HAARLEM, 12 Jauuari 1903. Den Heer A. HOLDERT, Haarlem. WelEdelGeb. Heer. In vervolg op mijn vorigen brief ik de eer U te berichten dat mijne van het afgetreden bestuur IJsclub vermeenen het door ons standpunt niet te moeten wijzigen. Hoogachtend, uw dw. Ch. van de POLL. Na al deze pogingen tot regelmatige der zaken is alleen bereikt lat tien leden een vergadering moesten bijeenroepen, min of meer in strijd met ie statuten, daur uit art. 9, hoe ge- De Voorzitter stelt nu aan de oi-de de verkiezing van een nieuw Bestuur. De heer Mr. F. WILLEKES MAC- DON ALD, het woord verkrijgende, verklaart in te stemmen metde meening des Voorzitters, dat het afgetreden bestuur het recht mist, zich te ontrekken aan den gang van zaken. Als hierover een be sluit werd uitgelokt, zou het unaniem bijval vinden ook bij de warmste voor standers van het afgetreden bestuur Toch zou dit misschien nog tot inkeer zijn te brengen, tot de overtuiging dat het 't recht niet had, eigenmachtig af te treden, Wat spr. verbaast is dat het afgetreden bestuur het gedane verzoek beschouwt als te zijn van tien ledenhet zijn er maar negen, daar over de schorsing van éen hunner moest worden beslist, wat niet gebeurd is. Intusschen wil spr. niet plus royaliste que le roi zijn. Het waren er dan tien Het domme artikel zal nu wel ge wijzigd worden en het standje vervan gen door een boete, waar de menschen ook meer om geven. Maar geprotesteerd dient te worden tegen deze vergadering, die onwettig is. Spr. kan geen der bestuursleden, die hier benoemd zullen worden, erkennen. Kan dat bezwaar nu niet ondervangen worden? Zou niets invloed hebben op het Bestuur Zoo niet, dan moet er een axxdere weg zijn, om op wettige wijze te komen tot een wettig bestuur. Men zit nu al in de knoei met art. I3, waarin staat, dat men het woord vragen moet aan den voorzitter en spr. heeft dat nu maar aan den heer Holdert gevraagd (gelach) hoewel deze geen voorzitter is en het ook niet wil wezen; spreker ook niet, (gelach!. Art 6 bepaalt uit drukkelijk, dat de regeling van zaken is opgedragen aan het Bestuur en daartoe behooren ook de vergaderin gen. Spr. vindt bet niet zoo verschrik kelijk, dat men bij de behandeling van een huishoudelijk reglement eens een beetje een scheeve schaats rijdt, maar men moet voorzichtig wezen met sta tuten. Anders komen er overmorgen tien andere leden, die een vergadering bijeen roepen en .wie hier vanavond gekozen worden, hebben evenveel of even weinig recht als die overmorgen zouden worden benoemd. De heer Mr. F. A. BIJVOET is het ten aanzien van zijn schorsing geheel met denvoi-igen spreker oneens. Die schor sing geschiedde tot de eerstvolgende vergadering en was op die vergadering vervallen. De Commissie is binnen de lijn der statuten, daar het verzoek om een algemeene vergadering van tien leden is uitgegaan. Spr. is bet eens met de scherpe en welverdiende critiek van den heer Macdonald op het afge treden Bestuur, dat om persoonlijke gevoeligheid de belangen der vereeni ging in de waagschaal stelt. Het Be stuur had het recht, niet meer te willen samenwei'ken met de leden, maar ook den plicht om op regelma tige manier een vergadering te beleg gen. Dat de moeilijkheid aanleiding kan geven tot vreemde consequenties, betwist spreker. Voor menschen van goeden wille, die de zaak niet in de war willen sturen, heeft de Jjier ge volgde weg geen bezwaar. Neem eens aan, dat het geheele Bestuur door den bliksem was getroffen en gedood, dan zou ook niet op regelmatige wijze een bestuur kunnen wordenjgekozen, dan zouden ook eenige mannen de hoofden bij elkaar moeten steken en de zaken regelen op de beste wijze. Nu in een soortgelijk geval alle po gingen bij het afgetreden bestuur zijn afgestuit op den onwil van dat bestuur moest er gehandeld worden. Er was urgentie. Er is dan ook veel meer ge beurd buiten de statuten om, er is vandaag op de baan gereden, er is gezorgd, dat de leden geen schade zouden lijden. Er is geen andere weg dan die door de commissie is ingesla gen en Spr. wekt de leden op zich niet door .de bezwaren van den heer Macdonald te laten afschrikken. Geen mensch zal er gevonden worden, die louter om roet in het eten te gooien - later weer een vergadering zou wil len beleggen. Er is gezegd, dat het strooibiljet, waarbij de leden worden aangespoord bet afgetreden Bestuur te herkiezen, afkomstig zou zijn van dit Comité. Dat is zoo niet. In de gisterenavond gehouden vergadering van dat Comité is het denkbeeld, om het oudé bestuur te herkiezen, bij geen van de leden opgekomen. Als. mén een einde aan de quaestie maken wil, moet men over gaan tot de benoeming van een nieuw bestuur. De heer Mr. J. SMITS V. D. GOES LIEFTINCK meent, dat men aldus te werk gaande, ook civielrechterlijk nog last kan krijgen, maar waar het oude bestuur onwillig is, moet wel opgetre den worden om te redden wat er te redden is. De oppositie in de verga dering van 24 December was van slecht allooi De VOORZ. verzoekt den spreker niet terug te treden in beschouwingen over de vex-gadering van 24 Dec., hetgeen de heer Lieftinck belooft en stelt zich wanneer de heer Lieftinck een objec tieve beschouwing over die bijeenkomst enscht, beschikbaar tot een bespre king met het geheele afgetreden be stuur, waarbij hij wil aantoonen dat de ïxxotie geen vijandelijke strekking had en dat de heer van Bevervoorde volkomen onbevoegd was te doen, wat hij op 13 Dec. deed. De hr. LIEFTINCK, voortgaande, acht den onwil van het Bestuur wel te ver klaren. Het wilde zich niet weer bloot stellen aan het leiden eener vergade ring zooals den vox-igen keer en Spr. vraagt aan den Voorz., of deze dat niet met hem eens kan zijn. Als niet de oppositie, maar deze vergadering aan het oude bestuur vroeg, eene ver gadering te beleggen, dan was het be zwaar van den heer Macdonald ver vallen en de zaken vaxx de club zouden er niet onder lijden, wantde Commissie behartigt de zaken op uitstekende manier. (Applaus). De VOORZ. kaxx zich volkomen ver klaren, dat het Bestuur geexx nieuwe vergadering wenscht te leiden, maar verdedigen kan hij het niet. (De heer LIEFTINCK: „ik verdedig het óók niet!") De weg, door de statuten aangewezen, is gevolgd. Moet nu de heele verga- dex-ing er om vragen? Dat is toch wel wat veel gevergd. Wij hebben den weg gevolgd, die door de statuten en den vorigen voorzitter is aangewezen. De heer MACDONALD is't niet eens met de lezing vaxx den heer Bijvoet over zijne schorsing. Aan Spr. is ge vraagd ..doe een voorstel", maar in dien val loopt hij niet, daar z.i. de vergadering niet wettig is. Wat hij wenscht is een ietsje, dat eigenlijk een nietsje is: een votum van de verga dering, oxxx het bestuur te xxopeu op zijn onhoudbare houding terug te komen. Als Mr. Bijvoet spreekt van een blikseixx, die bet heele bestuur heeft vernietigd, dan zegt spr. tot hem „jij bent die bliksem!" (Onbedaarlijk gelach). Maar ingeval van bliksem beroept men zich op overmacht. Benoexnt men hier een nieuw bestuur, dan neemt men aan, dat er geen bestuur meer De Secretaris-Penningmeester zou kunnen weigeren om rekening en ver antwoording af te leggen. Men be roept zich op de voorgelezen brieven, snel vaxx opvattingen. De lxeer Mr. BIJVOET repliceert, dat hij bij de vorige vergadering is toe gelaten tot de zaal en zelfs tot het woord, wat niet gebeurd zou zijn als hij toen geschorst was geweest. Bo vendien xxxoest er toen niet gesproken worden over zijne schorsing, maar over zijn royement. Het voorstel van den heer Lieftinck om een votum te uiten, acht spr. niet gewenscht. Hier moet men zaken doen. Het Bestuur stelt spr. te hoog om te meenen, dat het zich door de verga- deiing van zijn standpunt zou laten afbrengen, alsof het tien leden niet voldoende vond en eenknievalwenschte van de geheele vergadering. De vraag is, of de opvatting van het Bestuur juist is, dat het niets meer met de zaken te makexx heeft, of dat het wachten moet tot een ander Bestuur benoemd is. Die vraag is door het af getreden Bestuur wel driemaal in zijn vergaderingen behandeld en het zou dus hetzelfde antwoord geven als toen, wanneer de vergadering xxu kwam met een votum, zonder nieuwe argumen ten. Benoemt deze vergadering een nieuw bestuur, dan is het oude wel ontheven, maar niet gedechai'geerd. De bewandelde weg is aangewezen door het oude Bestuur zoodat het denk beeld dat de heer Van Bevervoorde weigeren zou. eexx en ander af te ge ven, geexx reden van bestaan heeft. Bij overlijden van het geheele bestuur zou de wettige weg eveneens onmoge lijk bewandeld kunnen zijn en wat den bliksem betreft die komt niet van zelf, maar wordt geslingerd, door Jupi ter tonans, in dit geval de heer van Bevervoorde (Appl.) De hr. Mr. LIEFTINCK is van oordeel dat de vergadering door een votum veel minder buiten hare bevoegdheid gaat, dan door bet benoemen van een nieuw bestuur. Een knieval kan dat votum niet zijn en als zoodanig zal het oude bestuur het ook niet opvatten, De hr. Jhr. J. J. SANDBERG wil als eerlijk man verklaren, dat hij vindt, dat niet de schuld is aan den heer van Bevervooi'de, ixxaar aaxx den heer Bij voet (De VOORZ. roept den spreker tot de orde, de hr. LIEFTINCK zegt, dat ook wel toegelaten is, dat de heer Bijvoet over dexx heer van Bevervoorde als Jupiter tonans sprak, de Voorz. laat den heer Sandberg nu voortgaaix) deze, vervolgende, merkt op:,,Had de heer Bijvoet de kaart zichtbaar gedra gen, daxx was er vaxx de heele, nare historie niets gebeurd!" 1 Applaus' De hr. Mr. BIJVOET vraagt, of, als hij verkeerd heeft gedaaix door de kaart niet zichtbaar te dragen, er dan tus- schen die fout en de wijze van optre den van den heer van Bevervoorde tegen hem, niet eexx monstrueuse on evenredigheid bestaat (De VOORZ. mag den spreker zoo niet laten doorgaan, de hr. LIEFTINCK wenscht anders óók gelegenheid zijn bedenkingen te uiten. De heer Bijvoet verklaart, dat hij de wijste partij zal kiezen en weerzalgaan zitten. (Bravo!) De heer Leijer is van oordeel, dat het Comité alle leden had moeten uitnoodigen, te teekenexx op een ver zoek aan het Bestuur tot belegging van een vergadering. De VOORZITTER verklaart, dat de Commissie niet afwijkt van haar stand punt. Het doel dezer vergadering is de verkiezing van een nieuw bestuur en de Commissie is niet overtuigd, dat zij den goeden weg niet bewandeld beeft. Spr. sluit de discussie en stelt de bestuursbenoexxxing aan de orde. De heer MACDONALD, zijn stem motiveei-ende, zegt tégen de verkiezing van eexx ïxieuw bestuur te zijn, omdat hij eeix verg. zal beleggen van tien leden, om te doen wat men in deze vergadering had moeten doen. Tegen u tienen was de houding vaxx het afgetre den bestuur verklaarbaarals spreker deze vergadering van tien leden bijeen roept en het verzoek aan 't Bestuur doe, geeft hij garantie (hoewel hij er. niet v.ooraf nxet het Bestuur over gesproken heeft) dat het Bestuur een vergade ring uitschrijven zal. Komen dan de heerexx die hier zijn, weer op, dan kan allicht het Bestuur, dat men vanavond hier benoemt, daar worden gesancti oneerd. Zijn het dezelfden niet, dan kunnen deze heeren. hun matten wel oprollen. Spr. geeft in overweging, dat de Commissie eendergelijk votum nog even in haar eigen boezem be-Op het vasteland is het dito. Aan spreken zal. de Fransche kust hadden verschillen- De VOORZ. is dankbaar voor den I raad, maar zal dien xxiet opvolgen. de groote en kleinere ongelukken De heer SANDBERG vraagt, of de P^ats door den storm. Door het stij Commissie dus niet aan het Bestuur gen van den Donau is het ijs bij de vraag wil voorleggen. Braila en Galatz in beweging geko- De VOORZ. verklaart, dit zeer zeker niet te zullen doen. Thans vertrekken de heeren Mac donald, Sandberg en Leijer met een stroom der aanwezigen, (de heer Lief tinck was reeds vroeger heengegaan). De Voorz. vraagt of er nog meer Jeden zijn, die behoefte gevoelen zich te verwijderen. Zoo niet, dan kan een stembureau worden gevormd. De heeren Seignette, Laaneen Smit belasten zich hiermee. De Voorz. zegt, dat stembiljetten zijn afgegeven om tijdverlies te voorkoxnen. De leden blijven volkomen bevoegd, de daarop vermelde namen door anderen te ver vangen. Uitgebracht worden 71 stemmen. Ai de op bet stembiljet door de Coinmissel voorgedragenen worden benoemd, te weten de heeren J. J. Zeewoldt. als president, met 71 st., Ign. Bispinck als vice-president, 71 st.F. L. v. Ammers als Seci'.Penn. 69 st. Mr. A. H. J. Merens als 2de Sec.- Penn. Mr S. H. Bloembergen, H. van Breemen Jr., J. Bos A.zn., W. Theis- sing exx C. B. M. Grijseels als Com missarissen, resp. met 69, 60, 66, 67 en 67 stemmen. De heeren Zeewoldt en Bos nemen de benoeming aan, de eerste voor een jaar. Aan de andere benoemden, die afwezig zijn, zal kennis worden ge geven. De Voorz. dankt de vergadering voor den ontvangen steun in deze delicate en moeilijke zaak. De heer A. C. Laane brengt den voorzitter en allen, die hebben gehan deld in 't belang der IJsclub daarvoor hartelijken dank. (Applaus). De vergadering wordt gesloten. Inmiddels hield de heer Willekes Macdonald in de vestibule beneden een bespreking met een aantal met hem uit de vergadering vertrokken leden. Dezen morgen vroegen wij den heer Macdonald, wat hij thans in de gege ven omstandigheden wenschte te doen. En zijix antwoord was- „Van een dex-- tigtal leden heb ik than- een mandaat om naar goeddunken te handelen. Mijn plan is nu om per briefkaart of per advertentie alle leden van de ijs- club uit te nnodigen nogmaals 'in een vergadering bijeen te komen hoogst waarschijnlijk op Maandag 19 dezer in het Brongebouw of in de Kroon, te houden. Plaats -n uur zullen evenwel nog rader worden bekend gemaakt. Het. doel van den heet Mac DonaJd 'is onx in cieze bijeenkomst een besluit uit te lokken om het oude bestuur na mens de leden te verzoeken alsnog een algemeene wettige vergadering uit ie .schrijven ter verkiezing van een nieuw bestuur. Verder zij nog medegedeeld, dat bet nieuwe bestuur heden schriftelijk aan den heer Van Bevervoorde heeft ver zocht om de bescheiden thans in handen van dit bestuur te stellen. Deze antwoordde hierop dat hij daar omtrent eerst met die oude bestuursleden raoest confereeren. Ten slotte deelen wij nog mede, dat wij den heer Jhr. Van de Poll schriftelijk men. Een aantal schuiten in de ha ven van Braila wcj :i beschadigd. Het ijs in de dokken aldaar is 50 cM. dik! In Midden-Europa gaat do vorst over het algemeen niet van sneeuw vergezeld. Wij laten hier een opgave volgen van enkele thermometerstanden, alle volgens Fahrenheit, gistermorgen om 8 uur: Rome 52 gr., Christiaansund 37 gr. Parijs 30 gr., Helder 26 g-r., Brussel 21 gr.. Moskou 16 gr., Stockholm 5 gr., Karlstadt 11 gr. AdverCentiën. Ondertrouwd J. RATELBAND EN A. C. F. DE LANGE. Deventer,) 14 Januari 1903" Eenige kennisgeving binnen de stad Draadlooze telegrafie. De Deensche hoofddirecteur voor telegrafie. Meyer, heeft in een inter view medegedeeld, dat Marconi het aanbod heeft gedaan, voor 30,000 pond pond sterling een telegrafische ver binding volgens ziin systeem in te richten tusschen IJsland de Farver- eilanden en de Shetland-eilanden, Van Deensche zijde vond men den prijs echter te hoog, maar de onder handelingen zijn nog niet geheel af-, geloopen. De hoofddirecteur sprak zich vrij sceptisch over het systeem van Marconi uit. Heden overleed tot ons groot leedwezen onze innig geliefde Moeder, Mej. de Wed. DEBORA DE JONG, geb. Molenaar. Namens hare kinderen, JAC. DE JON G. Ernstig ongelnk te water. Ten gevolge van een larxdveirzak- kiiig te Hsia-kwan nabij Nanking (China) verzonk het nieuwe entre pot van Butterfield en Swire in de ri-j vier. Men schat het aantal Chinee-j zen die bij het onheil verdronken, op minstens honderd. Het Finsche bad. Turksche. Russische, Rumeensche en Schotsche baden zijn thans reeds vrij algemeen bekend. Thans heeft men ook een Finsch had uitgevonden, dat sedert eenigen tijd in de gx-oote badinrichtingen te Helsingfors en te Abo op de volgende wijze wordt toe gepast: Degene, die bet bad rüoet nemen, gaat ongekleed in een hangmat met groote mazen liggen, die boven een porseleinen, met ijswater gevulde bad kuip is opgehangen. In dat water wor den dan drie of vier te voren gloeiend heet gemaakte steenen geworpen. On middellijk ontstaat een stoomwolk, die den bader eenige oogenblikken in een brandende vochtige warmte hult. Door middel van een eenvoudig ka trolstelsel wordt de hangmat vervol gens snel in het nog hcete water ge dompeld. waaruit men de steenen reeds heeft verwijderd. De operatie kan verscheidene malen worden her haald en allen, die een Finsch bad hebben genomen, verklax-en eenstem mig. dat de uitwerking weldadig voor de gezondheid werkt. Den 14 Jan. 1903 ontvingen wij de treurige tijding dat onze geliefde Zoon en Broeder ANDRIES DER0GEÉ den 16 Dec. 1902, in den jeugdigen leeftijd van bijna 23 jaar aan eene verwonding is overleden, te Curacao. Hij was vrijwillig dienende Mili tair West Ind. Leger. Zijn diep treurende Ouders en Broeders J. DEROGEÉ. J. P. DEROGEÉ geb. Bart. W. J. DEROGEÉ H. DEROGEÉ J. DEROGEÉ. J. DEROGEÉ. Koleuneod in de Unie. De kole'txprijzen in Chicago stegen tot elf e<n een halven dollar, te New- York rees de- prijs van de olie van 8 tot 12 cent per gallon, de prijs van het .hout rees van 25 tot 50 cents per bar- gevraagd hebben, of het Bestuur zoo het rel. De spoorwegen van Chicago heb- een verzoek als door den heer Willekes ben den dienst der goedereaisneltrei- MacdonallcU bedoeM, onttving, geneigd jnen gestaakt wegens de duurte der zou zijn daaraan te voldoen. kojenl Vele fabriiekqn gebruiken Daar de Heer Van de Poll afwezig graan als brandstof. Een commissie was, lcondlen wij nog geen antwoord I uit het Representantenhuis verklaar- PRO DEO. Bij vonnis van de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem d. d. November 1902 is bet huwe lijk tusschen MAGDALENA RUI- SAARD en GERARD SPIJK te Haarlemmermeer op vordering der vrouw verklaard te zijn ontbonden door echtscheiding. Hetgeen certificeert de procureur der eischeresse JOHAN SPOOR. daarop ontvangen. Vervolg Nieuwstijdingen. da zich ten gunste van een verlaging van het invoerrecht op kolen, voor een jaar. Wel wat voorbarig. In ,,de Zeeuw" het bekende antirevo lutionaire blad te Goes, van Dinsdag 13 dezer, las men een levensbeschrij ving van dr. Schaapman, met dit slot „Zijn levenslamp is onvei-wacht. tengevolge van een hartkwaal, ge- bluscht. Hij overleed te Rome. In de eeuwige stad. voor hem in 't bijzonder de hoofdstad der Christenheid, waar hij zoo gaarne en zoo veel vertoefde. In de «chaouw van pieterskerk en Vaticaan b'ies een onzer merkwaardig ste tijd- en landgenooten den laatsten adem uit. De koude. De voorspelling van den Zwitser Capré, dat in Januari, na een week van zacht weder, eenige koude dagen zouden volgen, is thans bewaarheid. De vorst is enkel een paar dagen la ter weder ingevallen dan hij voorzien had Volgens hem zal de koude niei lang duren, en reeds na weinige da gen door sneeuwweder uit het noord westen worden gevolgd met sterke depressies en enkele „kritieke" dagen omstreeks 1-4 en 16 Januari. Dan we- deir hooge druk hij westenwinden van 1826 en op de laatste dagen der maand depressie met veej vochtig heid, regens en sneeuw. Tot nog toe echter blijven de be richten uit het buitenland alle van felle koude spreken: wel sneeuwt het er hier en daar geducht op los, maar de koude is er niet minder om. Heei treurig ziet het er in Noord-Amu-lka uit. In het Westen der Unie doen de verschijnselen aan sneeuwstormen' denken en zijn door de ontzettende vorst verscheidene personen doodge vroren. In Engeland is het met sneeuw en koude niet veel beter gesteld. D. thermometer blijft gestadig dalen en op verschillende kustplaatsen was de sneeuwstorm zeer hevig. De monden der Theems en der Mersey werden be stookt door een orkaan die een groot aantal vaartuigen dwong, zich ir>' veiligheid te brengen. Het Meteorologisch Instituut ver wacht niet, dat er spoedig verande ring zal komen en voorspelt voorloo- pig aanhouden van de koude. Vervol? Stadsnieuws. Donderdag middag te onge veer kwart over.éen passeerde alhier door de Grave nsteenenbrug een stoom boot van den. heer Bus Daar de brug niet hoog genoeg was opgehaald, bleef het touwwerk achter d? leuning haken met het gevolg dat de leuning afbrak. Gi8fer. Heder Dd. 15 Jan Td. 16 fan. 2i/. pOt. Ned. Werk. Schuld82 81"/g 4i/« pCt. Portugal 4 pCt. Venezuela 34'/g 34 Cert. Nederl. Haade! Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.430 430 Aand. Moeara F.nimSO S6'/s Aaud. Perlak Petroleum145 145'/» Aand. 8chibaieff Aaud. Soemalata Aand. Am.Car dr FoundryCy..4D/io ^SU Aand. United 8teel Conxp37'/g 36?/s Asnd. Atchison Topeka87'.87 Aand. Union Pacific102ö/1610R5/i6 4 pCt. Con v. Union Pacific bds 105'/j 105 Aand. Missouri Kansas Texas 287/ie 277/g Aand. New-York Ontario34^/g 34s/g Oew. aand. Kansas City 8oa».b. 35s/9 34'/* Pref. aand. id. id..393/ig 29'/* Gew. aand. SonthernRailway. 35"3 34s/s Aand. "Wasbasb30'/« 29'/. Aand. Denver Rio Grande. 3P/8 40s/* Gew- aand. Krio.42i/g 41'/g Stooinvaartberichten. Het stoomschip Mernpi, van Rotter dam naar lava passeerde 15 Jan. des voorn*., Suez. Het stoomschip Kc-dirie, van Java n. Rotterdam, vertrok 4 Jan. van Havre. Het stoomschip Prins der Nederlan den, vertrok 15 Jan. van Amsterdam naar Paramaribo. Het stoomschip Amsteldijk van de HollandAmerika Lijn. arriveerde 15 Jan. van Newport NeWs via Amsterdam te Rotterdam. Het stoomschip Ambon arriveerde 15 Jan. van Batavia te Amsterdam. Burgerlijke Stand Bevallen: 15 Jan. M. S. Suman—NQgb d. M. P. Roekens—van Maas d. 16. E. C. Groskamp—Mol z. C. Stul—Vlot z. Overieden: 15 Jan. J. Bekooij 8 m., z., Leidsche straal. De Gemeente-ontvanger van Haarlem herinnert belanghebben den dat met 1 Februari a.s. de laatste termijn vervalt van de Inkomstenbelasting dienst 1902 en dat alzoo op dien datnni de geheele aanslag moet zgn voldaan. Hij noodigt mitsdien belang hebbenden uit, om ter voorkoming van rervolgingskosten tot betaling van het verschuldigde te zijnen kantore over te gaan. De Gemeente-ontvanger van Haarlem, VAN LENNEP. Brieven op Advertentiën kunnen worden geworpen in onxo vier eigen Brievenbussen te weten GrooteHoutotjaatNo. 14ouan bethuis van den neerB. Langeveld bij liet Proveniershuis Anegfthg, hoek Groote Houtstraat, aan het buis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Rcerenstraat aan do winkel van den heer A. C. A. van Hemert en Groote Houtstraat 55. DE ADMINISTRATIS. Op de Chocoladefabriek der firma DROSTE Co., kan een van 16 jaar geplaatst worden. GEVRAAGDs Een aankomende Behanger met het vak bekend bij J.YV. DIEBEN, Z. B. Spaarne 2. op een handelskantoor hier ter stede een P.G. Eigenhandig geschreven brie ven onder No. 5462 aan het Bu reau van dit blad. met Mei, 4 ONGEM. KAMERS in nette huishouding. Brieven onder No. 5464, Bureau van dit Blad. te Haarlem te koop gevraagd een WINKELHUIS met of zonder étage. Fr. br. Iett. O.O. Alg. Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn.. A'dam. lste Klasse Amerik. Orgels van af f 75 met sierlijke afgewerkte no tenhouten kast,met 10 jaar garantie, gratis lessen en desverkiezende in termijnbetaling. Een gebruikt Orgel, doch in goeden staat voor f 40 onder garantie. 0rgelhandel,W. ALPHE- NAAR, Maarten van Heemskerk straat 31, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3