Nisnwö ffjjMttg NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Om^creken. 20e Jaargang Maandag 19 Januari 1903. No. 9859 HAAR ja.looiaïa-eiïieia.xsja.i'xjs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02ïk Geïllustreerd Zondagsblad,, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Vs de omstreken en franco per post. 0.45 ilclvcrtenticn Van 15 regels 50 Cts. iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux Zuldcr Bnitenspaarue No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitê Etrangère G. L. DAG BE Co., JOHN F. JONESSuccParijs 3ïbis Faubourg Montmartre. Oit nummer bestaat acht Maanem's Dagblad ran 19 Jan. bevat 0. a. De Terstandhouding tusscheu graaf en gravin Looyay, Een re servekader anecdote, Handel van Nederland en Ned.-Indië. Bovendien behoort bij dit nummer van ons blad als gratis-bijvoegsel no. 124 van ,,De Zaterdagavond", letterkundig week blad voor jong en oud, bevattende o.a.: Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da mes, Licht en Schaduw: „Pas geënjga- geerdem; Vergiftigde Wijn, In dletn Mist, benevens de gewone rubrieken en af beeld iagen. Daar de wijken voor de Cou rantenombrengers in de stad anders zijn ingedeeld en twee nieuwe ombrengers zijn aangeno men waardoor bun aantal van achttien op twintig is gebracht kan het gebeuren, dat hier of daar in den beginne, door ongewoonte, eene fout in de bezorging plaats heeft. Wij verzoeken daarom beleefd voor deze eerste dagen eenige toe gevendheid, maar tevens: ons van dergelijke fout wel te willen ver wittigen, hetzij aan ons Bureau, Z. B. Spaarne 6, dan wel aan ons filiaal Groote Houtstraat 55, opdat wij in de gelegenheid zullen zijn, deze fouten onmiddellijk te her stellen. DE ADMINISTRATIE. Klachten over bezorging der Courant gelieve NOOIT aan de ombrengers zei ven te doen, maar steeds (liefst schriftelijk) aaneen onzer Bureaux Groote Houtstraat 55 of Z. B. Spaarne 6. DE ADMINISTRATIE. Buitenlandsch Nieuws Oostenrijk-Hongarye. Nu de geruchten omtrent eene slechte verstandhouding tusscheu graaf en gra vin Lonyay een vasten vorm hebben aangenomen en men van eene schei ding blijft spreken ,nu dienen wij op deze zaak nogmaals te rus- te komen. Dat hei gerucht dier scheiding aan velen waarschijnlijk toeschijnt, moet daarin gezocht worden dat Prinses Stéphanie, die vroeger aan eene zeer weelderige levenswijze gewoon was, zich thans niet zoo ruim meer kan bewegen en bovendien eene eerzuch tige vrouw zou zijn ,die niets liever zou wenschen dan weer opgenomen te worden in de hofkringen. Nu laten noch de stand, noch de middelen van graaf Lonyay, zoo zegt men, eene der. gelijke hooge vlucht toe. Daarbij schijnt de graaf gehecht te zijn aan Hongarije, terwijl zijne echt genoot© zich veeleer aangetrokken ge voelt om zich. hetzij aan het hof te Weenen, hetzij in de nabijheid van het Engelsche hof te vestigen De correspondent van de „Neue Freie Presse" had een onderhoud met den graaf .waaraan wij het een en an der ontleenen. De indruk van dit gesprek is, dat men hier met een lasterpraatje te doen heeft, dat in Weenen druk de ronde doet. Graaf Lonyay ontving den cor respondent in zijne prachtige villa Kalm te Cap Martin, gelegen in de on middellijke nabijheid van het hótel Cap Martin, dat zoo rijk is aan herin neringen aan de diep-betreurde kei zerin. Van uit het venster van den salon, waar graaf Lonyay den corres pondent ontving, kon men juist het balcon zien, waar de ongelukkige vrouw, zoo vaak in gedachten ver zonken, naar beneden stond te kijken. Met moeite kon graaf Lonyay den correspondent ten einde toe aanhoo- ren en noemde de geruchten schan delijken laster. Het was reeds de der de maal dat dergelijke laagheden om trent hem in omloop waren. En door niets hoegenaamd waren zij gerecht vaardigd, Hij was dan ook dezen keer vast besloten om de^ oorspro dier geruchten op te sporen en het blad. dat ze verder verspreid had ge rechtelijk te vervolgen. Hij zou zich hijzonder verplicht rekenen indien de „Neue Freie Presse" die geruchten be slist tegensprak en naar waarheid constateerde dat er integendeel in het huwelijksleven van graaf en gravin Lonyay de beste verstandhouding heerscht. Volgens het „Neue Pester Journal" zou de oorsprong der laster praatjes gezocht moeten worden in het feit dat graaf Elemier twee dagen vóór zijne vrouw van San Remo naar Gap Martin verhuisde. Samengaan kon niet, daar de huishouding niet in eens opgebroken kon worden en de geneesheeren den graaf, die 1 aan ma laria leed, hadden aan geraden ten spoedigste uit San Remo te vertrek ken. De „New-York Herald" (Parijsche editie) zond eveneens een medewerker naar villa Ivahn, waar het echtpaar vertoeft. Deze correspondent merkt terecht op. dat daar hij door den graaf zelf werd ontvangen, daaruit al reeds volgt, dat deze de gravin niet verlaten heeft! Toen de veelbesproken „schei ding" ter sprake werd gebracht, be gon de heer Lonyay te lachen en ver zekerde. dat er geen woord van waar was en dat hij geloofde, dat een Wee- ner blad die geruchten had uitge strooid. Tevens zeide hij dat de kei- zei- van Oostenrijk er zeer verontwaar digd over was. In eene officieele me- dedeeling van het Oostenrijksche Hof zouden die schandelijke praatjes wor den tegengesproken. Het grafelijk echtpaar is voorne mens tot het voorjaar te Cap Martin te blijven, waarna het plan heeft naar Budapest te gaan, ten einde het oude paleis, dat gepasseerden herfst door hen werd aangekocht en dat aan den overleden graaf Melchior Lonyay toebehoorde, te laten restaureeren. In wei-ingelichte kringen te Wee nen verzekert men, dat de gezond heidstoestand van den keizer, of schoon iets verbeterd, nog altijd veel te wenschen overlaat. Het avontuur van den Aartshertog Leopold Ferdi nand en dat van Prinses Louise-An toinette .hebben hem nog ouder ge maakt. De keizer heeft op het kasteel Schön- brun eene operatie ondergaan, die goed is gelukt. De grijze monarch schijnt zich aan houdend bezig t© houden met zijn neef aartshertog Frans Ferdinand voor te bereiden tot de hooge en ontzaglijk moeilijke taak ,die dezen^wacht als troonopvolger, 't Is inderdaad voor de Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie welke uit zoovele heterogene bestand- deelen bestaat, te hopen dat het alge meen geliefde staatshoofd nog lang de teugels van het bewind in eigen han den kan houden. Duit8chland. De onderhandelingen tusschen af gevaardigden van het Saksische Hof en prinses Louise, dezer dagen te Ge- r.ève gevoerd, zijn afgeloopen; de ver dere onderhandelingen zullen schrifte- lijk plaats hebben- De advocaat der prinses deelde mede, dat de kroonprins van Saksen in de echtscheiding toestemtkoning George echter piet André Giron en de prinses spreken ten stelligste tegen dat zij elkander zul len verlatenwel moet prinses Louise bereid zijn, zoo noodig, naar Dresden terug te keeren, maar ook alleen wan neer haar tegenwoordigheid aldaar be slist noodzikelijk is in 't belang der loopendo zaken en wanneer hoar vrij heid voldoende wordt gewaarborgd. Vereenigde Staten Het Congres heeft een gewichtige be slissing genomen tot leniging van den algemeen heërschenden koleunood. Het reeds vermelde wetsontwerp, waar bij invoerrechten op aile soorten steen kool, uit verschillende landen afkom stig, voor den tijd van een jaar worden afgeschaft, is door het Huis van Afge vaardigden met 258 stemmen tegen 5 stemmen aangenomen. De Senaat amendeerde dit wetsont werp alvorens het aan te nemen door voor. ombepaalden tijd anthraciet vrij te stellen van invoerrecht en een afsl3g van zachte kolen voor den tijd van een jaar toe te staan. Het Huis van Afge vaardigden nam het amendement aan en de wet is nu door den President ge- teekend. 't Was hoog tijd. Met de heer- schendie koude konden volksoproeren niet uitgebleven zijn. Een nog merkwaardiger beweging, die het kwaad bij den wortel zelf wil aan grijpen., begon in het Huis der Afgevaar digden. De Voorzitter van de rechterlij ke commissie diende daar ml. een voor stel in, om de commissie te machtigen, het Huis haar xneening kenbaar te mak ken over die vraag, of het. Congres de macht heeft bezit te nemen van de kolen- Igebiedien en de mijnen van. die Vereenig de Staten., van al de spoorlijnen voor vervoer, gereedschappen en goederen wagens voor kooltransport. De motie houdt verder in, dat de- commissie, zoo het Congres deze bevoegdheid bezit, on middellijk een plan tot naasting zal uit werken. Dit schijnt inderdaad het eenige mid del om het in het vervolg onmogelijk te maken, dat door d:e macht van eenige kolenmagnaten de steenkool voor eeni- gen tijd als 't ware aan de geheele maat schappij wordt onttrokken. Zulk een toe stand is slechts een korten tijd moge lijk; houdt hij zooals nu in Amerika, iets langer aan, dan kan ook elk oogen- blik een gewelddadige oplossinig ver wacht wordlen. Het is dus te begrijpen, dat de regeering deT Vereenigde Staten de middelen overweegt om de mijnen aan den staat te trekken. Besloten werd het gebouw in eigen beheer te nemen en oproepingen in de bladen te plaatsen voor een zetbaas, be halve tot het houden van eene openbare vergadering, waarin Vliegen eene popu laire uiteenzetting zal geven van be roeps- en ongevallenwet, werd nog be sloten tot het houden van een cursus, waarin deze wetten wat breedvoeriger behandeld worden. (De Wekker). Stadsnieuws. Haarlem, 17 Jan. 1903. Gevaarlijk. Hedenmorgen werd weder een schuit met zeer veel moeite door den Kampers in gel en Gasthuissin gel getrokken. Een drietal pootige kerels liepen aan de lijn, terwijl 2 anderen in de schuit het ijs stuk .sloegen en met volle kracht boomden. Vlak er voor en er omheen liepen de jongens, die met leede oogen het ijl za gen vernielen en een luid hoeraatje aan hieven, waanneer de boot niet verder kon. Toch gaven die schippers dien moed niet op en na eeniigen tijd rustens werd opnieuw het vernielingswerk voortgezet. Waarom? Dat was ons een raadsel. De schuit was ui. geheel leeg, ver voerd moest er dus niets worden, en het stuk slaan van het ijs veroorzaakte heel wat moeite en tijd en wat meer zegt, le vert het groot gevaar op voor den arge- loozen voorbijganger, die ter verkorting van zijn weg even wil oversteken. Dergelijke ijsbrekerij moest dan ook zoodra het ijs den mensch kan dragen, verboden kunnen worden. In de Rotonde van het Mu seuni van Kunstnijverheid zullen Zon dag a.s. ^en verzameling gekleurde afbeeldingen van oud hvprisch vaat werk tentoongesteld zijn. Zoowel verm als versiering dezer vaatwerken is hoogst primitief en oor spronkelijk, terwijl zij een hoogst zui vere stijlrichting vertegenwoordigen. Zondag is de toegane- kosteloos. H. A. S. Op de Vrijdag 1.1. gehouden vergadering werd besloten tot het aan sluiten bij het comité tot verkrijging van wettelijke regeling der Zondagsrust en ot deelname aan het Onderwijs-Congres. Voorts werd besloten tot het oprichten van een bureau voor het verstrekken van rechtskundige adviezen enz. in zake beddsrecht (dus Ongevallenwet enz.) huur kwesties, enz. Voor leden van vereeni- gingen aangesloten bij het H. A. S. zal dit gratis geschieden; voor arbeiders geen lid van aangesloten organisaties, tegen eene kleine vergoeding, terwijl ook eenige vergoeding zal betaald moeten worden, indien het advies b.v. faillis sementen of diergelijke zaken zou betref fen. Wat de verdere uitvoering- van de Be- roepswet betreft, deed het bestuur mede- deeling, dat het met vertegenwoordigers van arbeiders-organisaties uit bet overi ge Noord-Holland geconfereerd had om de verkiezing voor de beroepsraden te regelen'. Deze handelwijze van het Be stuur werd goedgekeurd terwijl het voor stel aangenomen werd om te trachten zooveel mogelijk arbeiders aan deze verkiezingen te doen deelnemen. Met verwijzing naar achter staande annonce deelen wij mede, dat wegens ziekte die lezing van Hugo Ver- riest over Guidio Gezelle tot onbepaald m tijd is uitgesteld. Gist er en avond vergaderde de af deeling Onderlinge verzekering te gen invaliditeit en ongelukken der ver- eenilging van Industrieelen en Kooplie den. Besloten werd de collectieve verzeke ring voor de werklieden met 1 Februari op te heffen, terwijl de persoonlijke ver zekering der leden blijft doorioopen tot 31 December, doch zal worden vervormd of dan opgeheven. oefening 148 man-, en tot korte oefening 62 man, totaal 210. Voor de lichting 1902 bedroeg het aan tal in te lijven manschappen 146 man. Eene onaangename ont dekking. Zaterdagmorgen kwam een melkvervoerdsi, die od de Geel. Oude- gracht eenige oogenblikken van zijn wagen was gegaan om klanten te be dienen. bij de hervatting van zijn tocht tot de onaangename ontdekking, dat zijn paard tijdens de rust aan zijn linker-achterpoot plotselin- verlamd was geworden, zoodat het arme dier onmogelijk meer voort kon. Nadat een ander paard was gehaald werd het dier met heel veel moeite strompelend en zwikkend naar den. stal van den heer Aukes gebracht, waar het tijdelijk werd geplaatst om door een veearts te worden onderzocht. Zooals we reeds mededeel den wordt morgenmiddag in de too- neel- en concertzaal van „De Kroon' opgevoerd de kinder-operette „De Woudkoningin" door 80 kinderen, ter. wijl Maandagavond het Steindel- Quartett optreedt. Over de opvoering der kinder-ope- refte door de Amsterdamsche kinderen is de critiek in de groote bladen zeer gunstig geweest. Over het Steindel-Quartett schreef onze vroegere landgenoot prof. S. de Lange aan het „Nieuws van den Dag" dat hetgeen dc drie kinderen ten ge- hoore brengen verbazingwekkend is. „We hebben hier te doen," schreef hij., „met buitengewone begaafdheid van drie knapen en paedagogische be kwaamheden van een vader, zooals men zelden te zamen treft. Wat ze presteeren is voortreffelijk (zonder dit te zeggen in verband met den leeftijd der knapen) en ze maken volstrekt niet den indruk van kasplanten". Vr ij d ag avon d werden alhier in de Janskerk, alwaar Ds, Swaan, de godsdienstoefening leidde, de vier laat ste lidmaten bevestigd, waaronder een dochter van den predikant. Door de gemeente werden de nieuwe lidmaten Gezang 99 vers 4, staande toe gezongen. In het douchebadhuis'zijn n de afgeloopen week 386 baden genomen. Strauss-Avond. De Koninklijke liedertafel Zanig en Vriendschap, -lie vroeger wel Momus-avoniden hield, zal nu ter afwisseling eens een Strauss- avond geven, denkelijk op 7 Februari a.s. in die groote zaal der Sociëteit Ver- eeniging. Haarlemsch Muziekkorps zal zich doen hooren en den dans begeleiden. De heer Martin zal het bail dirigeeren. Natuurlijk hebben de werkende leden met dame vrijen toegang. Ook de kunst lievende leden zullen een uitnoodiging ontvangen, maaT voor de dames die zij wenschen mee te brengen, entree moe ten betalen. IJ s quaes tie. In de advertentie n dit blad kunnen onze lezers de namen vinden van de heeren, die met den heer Mr. F. Willekes Macdonald de leden der IJsclub oproepen tot een nieuwe bijeen komst. De heer Jhr. Van de Poll heeft op onze vraag, of het oude Bestuur eventueel nog geneigd zou zijn. tot het beleggen van een ledenvergadering, wanneer dit door een bijeenkomst van leden gevraagd werd, geantwoord dat zulk een verzoek nog n iet tot hem gekomen is en hij op dit 0ogenblik de meening zijner afgetre den medebestuurders niet kent. Wij hebben verder den heer Van de Pol'i gevraagd, of juist was (hetgeen door de Stads-Editie was medegedeeld) dat namelijk het oude bestuur wegens de verdeeldheid in de ledenvergadering van Donderdagavond, geweigerd zou hebben aan het toen igekozen bestuur kas en boeken af te geven. Uit het antwoord van Jhr. van de Poll is ons gebleken, dat dit bericht im de S. E. onjuist is, daar immers het afge treden bestuur pas heden,Zaterdagavond, voor de behandeling van dit punt ver gadert. Door den heer J. J. Zeewoldt is een schrijven gericht aan den heer K Th. Engelben van Bevervoorde, waaraan wij de hoofdzaak ontleenen: HoogEdeilgestr. Heer, De ondergeteekende, voorzitter der ijsclub voor Haarlem en omstreken, acht zich in het belang van1 den goeden gang van zaken zich verplicht, W.H.E.G. met beleefden aandrang te verzoeken om spoedigste het nieuwe bestuur in de ge legenheid te stellen, de onder Uwe be rusting zijnde gelden, boeken, papieren, en meubels van U.H.E.G. over te nemen, zooals door U.H.E.G. uitdrukkelijk werd toegezegd in Uw schrijven van den heer Holdert, d.d. 26 Dec. 1902. Waar het afgetreden Bestuur steeds het standpunt is blijven innemen, dat door U.H.E.G. in bovenvermeld schrij ven werd aangewezen en nader werd gepreciseerd in een schrijven van den HoogWelgeb. Heer Jhr. Ch. van de Poll aan, den heer Holdert d.d. 5 Januari 1903 met de woorden: „Het demissionnair be stuur bestaat als College niet meer", en waar anderzijds het nieuw opgetreden bestuur op regelmatige wijze tot zijn functie werd geroepen, in eene algemee- ne ledenvergadering, welke, geheel in overeenstemming met de door den HoogWeilGeb. Heer Jhr. Ch. van de Poll, in zijn schrijven aan den heer Holdert d.d. 9 Januari 1903 aangegeven wijze, werd bijeengeroepen, meent ondergetee- kende de verwachting te mogen uitspre ken, dat aan zijn verzoek met den meest mogelijken spoed gevolg zal worden geven, omdat het anders voor het nieuw opgetreden Bestuur onmogelijk zal zijn om in het belang der leden van de IJs club de hun toevertrouwde taak op be hoorlijke wijze te vervuilen. Wij ontvingen het volgend schrij ven: Geachte Redactie. Het zou den ondergeteekende zeer aangenaam zijn, indien in het num mer van uw geacht blad, dat haden avond verschijnt, het bericht kon worden opgenomen, dat hij het hem aangeboden Bestuurslidmaatschap van de IJsclub Haarlem en Omstreken' niet zal aanvaarden. U bij inwilliging van dit verzoek bij voorbaat dankend, Hoogachtend, Uw dw. A H. J. MERENS. De temperatuur was heden nacht te 12 uur 24 gr. F. en te 3 uur 24 gr. F. Bij beschikking van Z. E. en Minister van Oorlog is, op grond van art. 114 der militiewet, aan den loteling C.-Noome, een jaar uitstel van eerste oefening verleend. Het aantal i -telingèn voor de lichting 1903 door de gemeente Haar lem te leveren, bedraagt: ter volledige Commissie van Bijstand. Volgens „de Wekker" zal er eene com missie van bijstand worden samenge steld, ten doel hébbende om de leden van den gemeenteraad, tevens leden van de S. D. A. P. op hun verzoek bij te staan m. a. w, gegevens voor hen te verzame len, te bewerken, en indien hun tijd en gelegenheid ontbreekt dan voorbereidend werk voor hen te verrichten.. „De W ekk er" vermei dt, dat n het congres Yan Zondag l.l. te Amster dam de verschillende spoorweg-vereeni- igingen te Haarlem zullensamensmel ten, waardoor eene krachtige vereeni- ging van pl. m. 400 man zal ontstaan. s z 23 Januari zal de heer Gerrit in een cursus-vergadering der Bloemist- werklieden behandelen liet onderwerp: „Protectie een arbeidersbelang". 1.11 -r e v c lu t. aeiie De anti Kiesvereenig'ing Nederland en Oranje, alhier, zal op Donderdag 29 Jan. a.s. des avonds te 8 uur in het Brongebouw een openbare vergadering houden. Als spreker optreden Dr. G. Wisse Ji' van Overtoom; me', het onderwerp: Het sociale vraagstuk in het licht van het Chris!elijk geloof. Er zal gelegenheid zijn tot debat. 50jarig bestaan. Naar wij verne men zal de zaak in draperieën van de firma Wed. Oosten en Zoon, Anegang 24, den 30en Januari a.s. 50 jaren bestaan hebben. Raadvan Beroep. Van de vier ge combineerde Chr. vereend gingen hier ter stede zijn als comitéleden voor de Be- roepswet aangewezen: voor Patrimoni um, C. Vermeer, Rozenprieelstraat 77; Chr. Nat. Werkmansbond: A Brakel, Linschoten Projectstraat 6; R. K. Volks bond: A. Klein, Sophiastraat 27; Maer- ten Luther: C. Niemöller, Oranjestr. 116. Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur zakte een omstreeks 7jarige jongen door het ijs in de Heerensingel. Met moeite werd hij door voorbijgangers op het droge gebracht. Omstreeks half vier zakte een 9jaxige jongen door het ijs in het Buitenspaarne. Deze was aan het glijden en geraakte zoodoende in cte vaargeul. Door eenige voorbijgangers werd de drenkeling, door middel van een lange plank en enkele touwen op het droge gebracht, wat niet zonder moeite geschiedde. Dezeweekvaltln het Wereld- panorama te bewonderen die prachtige Fransche Riviera. Zie voor mededeelin- gen de annonce in dit bliad. Binnenland. Terugkomst Vcan een ridder. Met het stoomschip „Sindoro" van de Rotterdams.he Lloyd gistermiddag aan de Wilhelminakauo te Rotterdam aangekomen, repatrieerde een kranig onderofficier van ons Indische leger. Het is de sergeant tier Infanterie Carl Blank, den 18en Juli 18S1 te Iiasfach in Baden geboren. In 18Vj in Nederland- schen krijgsdienst getreden, maakfe hij in 1889 tot 1891 en an 1898 tot en met 1901 de krijgsverrichtingen in At- jeh mede. Do ar was het, dat hij den 21 Juni 1899 onder ef-n hevig vuur van den vijand, met een gering aantal soldaten, deels op een vlot, deels in een djaloer. (sloep), over de Passeiri- vier in het landschap Geudong grng Overgetrokken zijnde pakte hij met moed en onverschrokkenheid den vij and aan, deed een aam al op de vij andelijke stelling nabij een missigit, verdreef met de bajonet de overmacht uit de loopgraven, en wist niettegen staande een zware verwonding boven het linkeroog (klewanghcuw) toch den vijand to verdringen en de stelling te nemen. 6 Voor dit blijk van moed beleid en t-ZZsZT serïcanl CmI Blank bij Kon. Besluit van 13 Juli 1900 no '9 wlEstdf Bdder in de MUi«- ma.'} aa,:k0'm:t tG Kot'e' dam werd hij mat een kort maar krachtig soldaten. Z rt.rlkom ?cheetca 'and riZ v commissaris van afmonste- hroc'ht Jonker, die hulde bracht aan sergeant B.onk's vea-diens- "£tod°r°" repatrieerde mede (L 1, i?taCtiement k="niaie troepen, sterk 17 onderofficieren en minderen (N. R. Ct. Op Woensdag 21 Jan zullen te Haaa- trecht de kampioenschappen van Zuid- HolJand worden verreden. De Ongevallenwet 1901. Men meldt uit 's-Gravenhage aan hst „Hbld.": In de a.s. Dinsdag te houden Raads zitting komt o.a. aan de orde het voor stel der commissie ad hoe, om aan H. M. de Koningin te verzoeken de gemeen te 's-Gravenhage als werkgeefster uoe i«

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1