Pakhuis. laten om het risico der bij de Ongeval lenwet geregelde verzekering harer werk lieden te mogen overdragen aan de „Centrale Werkgevers Risicobank" en om B. en W. te machtigen, het noodige te verrichten tot aansluiting aan ge noemde Bank, c.q. tot finamcieeüe rege ling der daaraan verbonden uitgaaf. In de breedvoerige toelichting betoogt die commissie, dat het door aansluiting bij die Bank mogelijk zal zijn, door haar intermediair, zoowei ongevallen- als le- vensrisico zelve te dragen. In het voorstel is ook opgenomen dat de Gemeente igeen zekerheid, noch alge- meene, noch bijzondere behoeft te stel len. VooTgestedd wordt nog aan de Gemeen- tebegrooting voor 1903 toe te voegen een post voor „Kosten voortvloeiende uit de Ongevallenwet 1901" 26.000. Stroopen. Men schrijft aan de N. R. Ct: Het is van algemeene bekendheid dat in verschillende de eten van ons vaderland het ..stroopen" reusachtige afmetingen heeft aangenomen en dat o.a. de lichtbak een werktuig is, dat in de laatste tijden groote diensten be wijst. Er staat tegenover, dat de be ambten met het toezicht over den jacht- grond grooten ijver to on en en menig nachtelijk ;ager weten te krijgen. De stroopers evenwel ook nie'. mis. heb ben z'ich hier en elder; tot een hond vereenigd. en het „Draagt Elkanders Lasten" in proctijk gewacht, door bij bekeuringen de opgelegde boeten uit de bondskas te betalen Nu heeft een dier clubs zelf een bondslied de wereld ingezonden dat gezongen wordt op de"wijze va'n het Trans-'aalsche "Volks lied Wij zijn de stroopers -"an den bond VereeiDigd tot éen dioel, Zoo zwerven wij het jachtveld rond Door sloot en beek en poel. Patrijzen, nazen en konijnen Wij zweren u den dood Al waren het ook wilde zwijnen, Wij schiepen alles doodt De landman mest de haasjes vet; Hij voert patrijs en snip. Dat lijkt -ie groote heeren net; Die zijn ctr in een wip. Als 't jachtseizoen is aangebroken Vertrappen zij deu oogst. Maar daar wordti nimmer van ge sproken. Wlie roemt die jachtwet 't hoogst? Vervolgens wordt nog in poëzie te kennen gegeven, dat „de jachtwet uit de middeleeuwen de wereld uit moet Vervolg Stadsnieuws. Weldadigheid naar Ver mogen. Van 1 November 1902 tot Hulp voor Zuid-Afrika. Naar de „Telegraaf" verneemt, gaat mevrouw de wed. Waszklewicz van Schilfigaarde naar Z.-Afrika om met den heer Boutsma, vroeger geneesheer bij de Wet's troepen, die stichting voor te bereiden van het weeshuis het plan van den heer Poutsma waarvoor reeds een belangrijk bedrag bijeen is en o.a. het BroekhuizenifomdS besteed wordt. Verdronken. Te Alemarijp zijn twee jongens, die zich op het zwakke ijs hadden gewaagd, er doorgezakt, ten gevolge waarvan hunner, 12 jaar oud, is verdronken. N. W. Voor de melaatschen. Men schrijft aan het Hdibl. Uit Suriname wordt bericht, dat de heer H. Weiss en zijne vrouw gedu rende dezen winter een collectereis maken door een deel der Vereenigde Staten, ten behoeve van Bethesda, het Prot. asyl voor Melaatschen, waar van de heer Weiss directeur-leeraar is. Zij schijnen er in te slagen de belangstelling op te wekken. In Phi ladelphia, waar zij, ook mevrouw Weiss, in meetings optraden, slaag den zij e(r in een comité voor dezen W.-I. liefde-arbeid in het leven te roepen. Ook werden zij welwillend in audiëntie ontvangen door presi dent Roosevelt. De president betuig de zijn groote belangstelling in hun arbeid, en versterkte hen niet weinig in hun vertrouwen op het eindsucces der zending. Die dappere heer en vrouw, Duit- schers, voor de ongelukkigen in een Hcllandsche kolonie zich zoo beijve rend, hebben hun schoon© stichting, voor Suriname van groot gewicht, zoo lief, dat zij voor hare noodzake lijke uitbreiding zich de grootst mo gelijke moeiten getroosten. Zij heb ben in den aanvang er velen ontmoet ook gevaren bleven niet uit. Bij de bekende groote ontploffing van vuur werk te\ New-York in November wa ren ook zij tegenwoordig en ontkwa men slechts door een gelukkig toeval aan een groot ongeluk. Een stoute reis door de groote Ame- rikaansche wereld. Moge het liefde werk, dat ook hier veel vrienden heeft er krachtigen steun door ontvangen! IJs. Uit Gorinchem: Heden vormde zich op de Merwede weder drijf ijs; voor de derde maal in dezen winter. De Zuiderzee, vóór de haven te Edam, ligt geheel dicht. Het haven- vuur is gebluscht. Uit Walsoorden: Door de vorst der laatste dagen be gint er op da Schelde nabij Walsoor den en vooral bovenop veel drijfijste komen. De spoorboot Walsoorden—Vlake doet echter nog geregeld dienst Uit Enkhuizen: De veerdienst EnkhuizenStavoren is gestaakt. Da postboot Minister Havielaar is heden met defecte machine alhier aangekomen. Morgen zal de Baron Rengers haar vervangen en van Kampen vertrekken om te trachten via Urk Enkhuizen te bereiken. gerhand de wenschelijkheid is te en- nen gegeven, de spoortreinen hier te lande electrisch te doen verlichten. Als gevolg daarvan zouden bij de verschil- land» spoorwegmaatschappijen reeds de 15 JanuM.V" 1903" werden de noodige planmen daarvoor m hewerkmg hif>ronder Tolgen(Je OTtra.gi(t<m onl. vangen van: N.N. f 500. C. D. v. d. V. te Bloemendaal: N.; K. G.; N. N. ieder 100. HL H. B. 60. Mej. L. C. B. M.; Mej. C. A. C.; L. E. G. ieder f 50. Jhr. H. T. v. B.; N. N.; Mevr. Wed. B. W. te Bloemendaal; Dames K. ieder f 40. J. A. K.; mevr. H. d. P.; G. J. v. d. V. te Bloemendaal; P. G. Dz.; me vr. wed. J. D. M. te Bloemendaal; F. F. M. bar. v. L.; N.N.; N.N.; N.N.; mej. E. S. de H.; Jhr. F. T. v. B.; jhr. J. B. v. M. te Heemstede; jhr. mr. J. W. G. B. v. H.; mevr. wed. J. A. I.; J. H. A. A. K. te Bloemendaal; jhr. H. M. S. te Bloemendaal, ieder f 25. B. G. ter B. f 20. W. D. H. M.; Mr. C. G. v. R., ieder f 15. C. K. L12. J. C-, W. S., J. J. S., Mr. A. A. v. d. M., L. P., C. H.B. te Bloemendaal:, v. K., A. J. G., Dr. D. B., Mevr. C. v. d. H., C. A. L., Mr. Th. id. H. H., Mevr. wed. S., A. d. C., Mej. E. P. d. B., Mevr. Douair. d). J. v. C. N., C. A. D. d. W. te Bloemen daal, .T. B., A. J. K., X. Y., Mevr. wed. C. A., Mr. A. A. S., H. P. M. A. V.; Jhr. J. A. P. R. v. S„ Mr W. C. K„ N. N., mevr. S. S. R., Mr. H. P., Dames S. v. L., Mevr. B. d. H„ J. M., Mr. A. A. L., öiedier 10 Mej. A. P. P. 7.50. M. W. S., H. D. T. W„ G. C. B., W. R. te Bloememdaail; B. E. C. S.; Mr. A. W. T., H. W. Q. v. d. S.; Mevr. wed. G. P. v. V., H. L. J. v. R„ P. J. L. H„ Dr. C. G. v. R. G. R., Jhr. A.v.d.W.F. G. N. H. M„ Jhr. Mr. A. T. P. v. W. te Blaemiencto'l, J. P. v. L., Mevr. R.; Dt. P. H., Mevr. d. K.; Mej. J. G. F., F. Z. V., J. G„ A. K„ Mevr. S., Mevr. wed. W. A. Rieder 5. J. B. W., dames J. en M. P., mej. M. E. T., ieder f4. T. C. N. f 3.50. E. Y-.E. D mevr. wed. A H.. Mevr. T. v. R., ieder f 3. W. D.; C. A. F., H. IT. v. W., H. v. G., P. A. M. H., mevr wed, A. v. d. I... G. P. J. B.. R. P. mevr. B., D. H.. Br. I., P. T. v. G. Jhr. G. J. W. C. H. G., Mej. J. L. K, Dr. A. H. G., E. V. Jr., Bus Stadhuis" N.N. J. W v. B„. M. C S. Y. d. S. ieder f 2.50. Mevr. wed D. N., W F. S H. L., F. C. A. B., A. v O., ied'er f 2. J. J. S. A. v. d. L. Jr G. A. P. C., ieder f 150 Stemmachines. Ook door den heer C. van de Stadt Hz. te Zaandam, is een stemmachime uitge dacht. Deze is van bescheiden omvang en wordt op een tafel of lessenaar geplaatst. Daarvóór bevindt zich op den grond een verhevenheid. Door hier op te gaan staan, wordt de machine door het ge wicht van den kiezer, tot stemmen ge schikt (gemaakt, op dezelfde wijze ais tij automatische weegtoestellen. Het stem men geschiedt door het verschuiven van een knop. Wanneer de kiezer zijn plaats verlaat, herstelt de machine zich in len vroegeren toestand. Behalve dat zij op elk oogenhlik het aantal op lederen candidaat uitgebrach te stemmen aangeeft, telt zij ook het ge tal kiezers, dat aan de stemming heeft deelgenomen. Het - brengen van waa-- delooze stemmen, behalve blanco-stem men, is buitengesloten; zoomede het ple gen van fraude. Overleden. In het Ziekenhuis te Rotterdam is Donderdagmiddag overleden de drieja rige D. Schoenmakers, die in den loop van den middag in de ouderlijke woning aan de Wilhelminastraax, alleen in de kamer zijnde, in brand was geraakt an ernstige wonden had bekomen. Onvoegzame briefkaarten. Door den rijksveldwachter K. te Eindhoven werd den J2en Januari jl. in den trein in besla? genomen een onzedelijke briefkaart die door zeke ren B., winkelier uit Eindhoven, werd weggegeven aan een persoon die met hem in den trein zat. Gisteren arriveerde te Eindhoven het gerecht uit \s Bosch en stelde een huis zoeking in bij den winkelier B. Naar men verneemt werden daar nog een pakje onzedelijke briefkaarten in beslag genomen. Yerongelukt, De commissaris van politie, fungee- rend waterschout te Groningen heeft van de politie tp Barmouth (Wales, Engeland) een bericht ontvangen, met toezending van het photografisch por tret van een aldaar uit zee aangespoeld lijk, zijnde vemoedelrl dat van een der opvarenden van den onlangs ver- ganen driemast schoener „Gezusters", kapitein J. Carter, in Nov. van het vo rig jaar van hier vertrokken. Bij onderzoek is gebleken, dat het lijk was van den stuurman van ge noemden bodem, genaamd B. Bijhout, thuis behcorende te N Pekela. Ge noemd schoenerscliip was in Gronin gen nieuw gebouwd en maakte de eer ste reis. Opmerkelijk is het groote verlies, dat de Groninger koopvaardijvloot in de laatste jaren heeft geleden. (P.G.C.) Fr werden 18 huwelijken gesloten, 81 kinderen geboren or vestigden zich 219 personen er er vertrokken 1Ï6 per sonen, terwijl er 40 inwoners overleden- Door Burg, en Wethouders is aan S. Slotenmaker vergunning verleend tot verkoop van sterken drank in het klein in zijn café aan de Me ct straat. De ijsbaan is gisteren wederom ge opend, liet ijs is prachtig, terwijl er ook weer muziek aanwezig zal zijn. Naar wij vernemen, zullen pogingen in het werk gesteld worden, om op den Alkmaarschen weg ter hoogte van de huizen der coöperatieve Bouwver- eeniging betere straatverlichting te krijgen deze laat daar nogal Iets te wenschen over. Door eenige ingezetenen dezer ge meente is het plan op touw gezet ver betering van d en zgn. Hc flanderrtraat- weg, naar huize Assumburg. te ver krijgen. De vorige (tallooze) pogin gen leden schipbreuk wegens gebrek aan finautieelen steun laat ons ho pen, dat men dezm keer beter slaagt. Hedien, Zondag, wordt alhier een hardrijderij gehoudien voor mannen boven 16 jaar u£t Beverwijk en omstre ken. De prijzen zijn '20, f10, f5 en een paar si kaatsen. Door B. en W. is aan J. Blom ver gunning geweigerd toi verkoop van sterken dtrank in 't klein, in zijn per ceel Alkma-arschen w? 12, op grond van het bereiken van het maximum aantal vergunningen. Rechtszaken. C. P. V., F. M. M.. I. E. S.. J. L.. J. D., Dr. J. B. S., mevr. v. D., D. H.. mevr wed J. G„ J. K.. mej. C. J. P-. E B. (1), mej. _K., W. J. R.. ieder fl. Boetenpot „Nassauschool" f 0.50; wed. H. L., M. E. F. K„ ieder f 0.25; „Wereld-panorama", entrées en gif ten (410 Jan.). ƒ146.71; doctors-busjes f 6.08, totaal f 2469.04. vroeger bedeelde, thans in betere, omstandigheden geraakt, nu contri buant© Bovendien werden ontvangen van: jhr. mr. R. d. M, v. S. 25 Vincentius- bons; W. D. 50 Vincentius-bons; mej. A. C. L. S. manskleedingstukken; mej. G. d. C. te Saütpoort „Toynbee-clubje' kinderkleedingstukken; P. D. 25 wol len dekens. 15 Januari 1901 was ontvangen f 2858.55; 15 Januari 1902 was ontvan gen f 2759.27. Met d'e strenge koude is dé behoefte groot. Toezending van ingevuldë kaarten wordt beleefd verzocht. Smaad. Vrijdag werd voor de 5e Kamer der Amsierdamscke rechtbank de behande ling voortgezet van de zaak tegen C. B. Herrman, den schrijver der beken de brochure: „De oplichterijen van aandeelhouders in Stoomvisscherij- Maatschappijen door hunne directeu ren, zich noemende Coöperatieve Af slag te IJmuiden". Herrman stond! op 10 October 1902 terecht wegens smaadschrift. De hee- ren L. en j .Groen, en nog eenige an dere heeren te IJmuiden, bij den visch- afslag betrokken, raapten den toege worpen handschoen op en dienden te gen Herrman een klacht in wegens smaadschrift. De zaak werd indertijd uitgesteld, opdat een der door Herrman opgege ven getuigen ,de oud-minister Lelv, thans gouverneur van Suriname, zou kunnen gehoord worden. Den heer Lely zijn thans door den procureur-generaal bij het gerechts hof te Suriname eenige vragen ge- mevr wed. steld, die met de antwoorden ter te rechtzitting werden voorgelezen. Gerat. De vermoedelijke daders der te Dinx- perloo gepleegde gewelddadigheden zijn ontdekt en gevat. Pet zijn zeker' P. V. en D. K. die zich de vorige week aan mishandeling schuldig maakten. De moord in de Czaar Peterstraat Te Bussum zijn op last van den bur gemeester afdrukken verspreid van het portret van den hoofdverdachte J. de Wolf, met verzoek aan ieder die verkla ren kan diien man wed eens in of nabij de gemeente gezien te hebben, daarvan mededeeling te doen. IJsongelukken. In den Goudschen singel te Rotterdam geraakten' gistermiddag drie kinderen die zich op het ijis begeven hadden te water. Een hunner, een 10-jarige jongen, is verdronken, terwijl de beide anderen, die reeds in zinkenden toestand waren nog met moeite gered konden worden. Uit Monnikendam van 16 Jan.: De stoomboot Leeuwarden III, kapitein 3 Jong, is Donderdagavond door het ijs beklemd geraakt. Niettegenstaande alle krachtsinspanning kon de boot niet verder komen. Zoover het oog reikt is de Zuiderzee vol ijs. Opgeruimd. Met de opruiming der overblijfselen van den gederailileerden trein bij Es- schen, waarbij een conducteur het le ven liet, is men in zooverre gereed, 'at alleen nog de machine op het spoor ge bracht moet worden. Heden werden de aan splinters gewrongen waggons van Esschen naar Haarlem vervoerd. verlichting der spoor wegen. Van betrouwbare zijde wordt aan het r. d. D." medegedeeld, dat van hoo- Nog een schip vermist. Men schrijft uit Scheveninigen: Terwijl niets is vernomen van den stoomtrawler „Neck" uit Geestemunde sedert 14 December vermist, vreest men weder voor een anderen stoomtrawler. Het schip „Kommandant" is 23 Decem ber naar die Noordzee vertrokken en sinds heeft men niets meer van het vaartuig vernomen. De flauwe hoop blijft nog dat een gebrek aan de machine het schip in zee terughoudt. Brand. Bij den visscher V. aan den Zeïdijk te Hoorn brak Vrijdagmiddag een felle brand uit. Binnen een paar uur was het groote igebouw geheel uitgebrand. De brandweer wist door zijn ijverig optre den die belendende gebouwen te sparen. Oorzaak onbekend. Naar men zegt, was niets verzekerd. Hedenmiddag spie eilde een 50-tal knapen roekeloos op het brooze ijs in den KampeTsingel, terwijl even te voren nog een een paar schuiten er waren doorgegaan. Plotseling zak te een er door en raakte onder water, doch wist boven komende het hoofd boven te houden, tot hij met een touw gered werd. Zijn moeder, die hem pas verboden had op het ijs te gaan,, gaf hem een flink pak slaag. De heer Lely verwijst hoofdzakelijk naar hetgeen vroeger door hem in de Kamer over deze zaak gezegd is; hij beschouwt den heer Herrman als des kundige in visscherijzaken en zegt. dat indertijd, vooral naar aanleiding van de brochure van Herrman, een onderzoek naar de misstanden te IJ muiden is ingesteld en dat tengevolge van dat onderzoek de Minister heeft doorgevoerd het invoeren van een Rijks-vischafslag te IJmuiden. In deze zaak werden verder nof ge hoord' als getuigen en deskundigen, de heeren Ten Houten, lid van het col lege voor de Zeevisscheri1' Botteman- ne. directeur van de visschershaven te IJmuiden, v. Laar, vischhandelaar en koopman, directeur van de Beug- visscherij te IJmuiden. Aan deze per sonen worden door den heer Herrman verschillende technische vragen ge daan^ op visscherij-gebied. waaruit bleek dat zij allen dien heer als des kundige beschouwen, terwijl zij van oordeel zijn. dat toestanden, als door Herrman in zijne schrifturen meege deeld. nadeelig zijn voor den vischhan- del te IJmuiden, en dat het vaststaat, dat die toestanden na het pnbliceeren dier geschrifen aanmerkelijk verbeterd zijn. Het O. M. vorderde 2 maanden ge vangenisstraf met toewijzing van de civiele eisch tot schadevergoeding. Correspondentie. L o onbe w eging Schilders. Al vorens .tot eene werkstaking over te gaan hebben de schildersgezellen de bemidde-1strekt li mg van den Burgemeester ingeroepen om te trachtem nog tot een vergelijk e komen. Vrijdag heeft daartoe eene conferen tie plaats gehad tusschen de voorzitters der vakvereenigiriig en den Burgemees ter. Den heer H. Uw beroep valt on der de bij de wet genoemde bedrijven voor verz eke ring spli ch t. Ten postkan tore kunt u kosteloos formulieren voor aangifte bekomen en zullen u d.e noodige inlichtingen worden ver- RED. U itno odiging. Evenals alle jaren, zijn ook dit jaar de Raadsleden weder uitgenoodigd in 3 verschillende groepen, ten huize van den Burgemeester den maaltijd te komen gebruiken. Uit de Omstreken. Bennebroek. Met den heer Mr. E J. D. Zublitot voorzitter hebben de dames E. Vas-Vis- ser, freule D. van Ittersum en Mejuffr. A. Willink van Bennebroek zich tot een commissie gevormd, met het doel loten te vei'koopen voor de oprichting van een kook- en huishoudschool, wel ke verbonden zal worden aan de maat schappij van weldadigheid Frederiks oord. Ook de heer S. D. Kohier, secretaris- penningmeester der hierbestaande af- deeling van de maatsch. tot Nut v. h. Algemeen, is lid der commissie. Met een zeer goed geslaagden feest avond, die door voordrachten, zang nummers enz. werd opgeluisterd, vier de de hier bestaande chr. zangvereen. Rehobot haar 4e jaarfeest. Bevallen A. Kohier geb. Beets. Uit de Arbeiderswereld Beverwijk. De bevolking der gemeente Uitgeest is in 19U? met 84 personen vermeerderd, het totaal bedraagt thans 2729 zielen. BINNENLAND Vrijdagavond hield het scheidsgerecht in zake de staking bij die firma Van Gemd en Loos zijn eersite zitting. Gehoord wer den eenerzijds de ontslagen voerman Van Stolk en anderzijds de directeur van Van Gemd en Loos, de heer Vanoooy. Op verzoek van den voorzitter gaven beiden twee getuigen op. Stolk noemde als zoodanig de voerlieden Kroost em Van Gintei, terwijl de directeur opgaf den stalbaas De Melker en den chef de bureau Van Daalen. Hedenavond zal het getuigenverhoor plaats hebben. Op verzoek van den voor zitter wordt eerst een uitvoerig verslag gegeven na sluiting der zitting. De staking der Loodgieters. Door de gecombineerde loodgieters patroons is het volgende manifest ge richt tot de stakende lood en. zink- werkersgez ellen „Zoowel van de zijde der patroons als van die der werklieden, is bij ons aangjedirongen den goedgezinden werklieden gelegenheid te geven d'en arbeid te hervatten. Daarom roepen wij allen op, zich voor Maandag 19 Januari a.s. des middags twaalf uur bij hunne pa troons aan te meidien, om op de ge stelde voorwaarden (23 ets. minimum voor vakman hoven 23 jaar en naar bekwaamheid meer) de werkzaamhe den te hervatten. Zij die aan deze oproeping geen gevolg geven, loopen de kans hunne plaatsen door anderen ta zien inne men. Wij doen een beroep op het gezond verstand en karakter der goedgezin de werklieden en vertrouwen, dat zij zich niet langer door groote woorden en onjuiste voorstellingen zullen la ten voeren op een weg, die tot hunne schadei leiden moet. Wij geven hun in overweging om niet langer voor enkele guldens do hand op te houden, waar zij in het onderhoud voor hen en hunne gezin nen kunnen voorzien door den arbeid te hervatten, en niet langer bevreesd te zijn voor bedreigingen en scheld woorden van enkele heethoofden en jongeren. Nu van de zijde der werklieden ook thans weer in het openhaar is uitge sproken, dat het eigenlijk niet gaat om loonsverhooging, maar over de vraag: wie baas zal zijn in de werk plaats, patroon of gezel, kan van ons niet wordien verwacht, dat wij ons standpunt zullen prijsgeven." Onderwijs. Acad. examens. Leiden. Geslaagd voot semi-arts, de heer A. van Zanten. Utrecht. Bevorderd tot semi-arts: L. Brevee en Ch. J. M. Smulders. Sport en Wedstrijden Voetbalwedstrijden. Ingevolga art. 115 H. R zullen bij doorgaand vriezend weder alle voet balwedstrijden Zondag a.s. tot later worden uitgesteld. Burgerlijke Stand. Bevallen: 16 Jan. M. GunningCoops d. L. A. S. E, Warmerdam—Bakker d. .17. M. van Kaam—Krooswijk d. 14. C. P. R. Arp—Kesper d. 15. M. Dirken—Meiland d. 16. A. Mul—de Haan d. M. Nieuwen huizen—Kager z. J. H. Meeuwig—den Hertoog z Overleden: 17 Jan. S. Groenendal, 76 j., Gasthuisvest. BLOEMENDAAL. Bevallen: E. van LoonKuijpen z. Overleden: W. Skxt-rie Wilde 71 i„ J. W. Bakker, 7 d. T. Beukema 47 j., Mee- renberg. K. Lammers 63 j„ Meerenberg. BEVERWIJK. Ondertrouwd' G. Befjes (uit Velsen) en J. M. Bruijns, J. Bakkum en E. C. Kto renbeek. Getrouwd: A. J. Six ,en C. de Tiber. Bevallen: H. v. d. Steeg—Heijnis z. C. M. de Goedevan Hedel d. Overleden: E. Schweitzer, 13 m., M. A. Vessaes, 4 m, INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. De (Juina-Laroche, op zoojuiste wijze door hare zenuwversterkende en herstellende eigenschappen be kend. is gelijk al ds goede toebe reidingen, liet voorwerp van tal rijke namakingen. Alleen de Echte Qnina-Laroche bevat de totaliteit der werkende hoofdbestanddelen vervat in de drie Kina's (geel, rood en grijs), hoofd bestanddeelen die op zoo nut tige wijze onder elkander een ge heel maken, hetwelk niets zou kunnen vervangen. De Qaina Laroche heeft een zeer aangename smaak, is ono ver treffe lijk om de zwakte, gebrek aan eet lust, koortsen, tegen te gaanzij verkort de lange en lastige her stellingen. De ijzerhoudende Qinna-Laroche wordt aangewend tegen bloed armoede, bleekzucht, gevolgen van bevallingen, enz. Men eische in de Apotheken de Echte Quina-Laroche, eenvoudige of ijzerhoudende, voorzien van de handteekening Laroche en het adres: 20, rue des Fossées-Saint- Jacqnes, Parijs. Kerknieuws. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene H.H. Missen met onderrrichting te half 7 en 9 uur; te hailf 11 de Hoogmis met predika tie. De Catechismus te 1 uur, half 2 en kwart over 2 uur. Te 7 uur Lof, Rozenhoedje en conferentie. Maandag te half 10 het plechtige jaargetijde voor Zijne Doorl. Hoogw. Mgr. G. P. Wilmer. z. g., en te half 11 uur plechtige conventueele II. Mis van hie/t Hoogw. Kapittel der Kathe drale kerk. Des avonds te 7 uur Lof, en Rozen hoedje tot lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van dén H. Joseph. Zondag de stille- H.H. Missen met onderrichting te 7 uur en half 9; te half 11 de Hoogmis en Predikatie. Te 2 uur de Catechismus. Te 3 uur het Rozenh. Te half 7 het Lof ter eeve van het H. en Onbevl. Hart van Ma ria, voor de bekeefing der zondaars met Conferentie. Dinsdagavond van 6 tot 8 uur ge legenheid om te biechten. Woensdag, begin dier Novene ter eere van den Beschermheilige dezer parochie, te 7 uur het Lof. Donderdag te 7 uur Lof van het Al lerheiligste Sacrament. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de ka pel van het Miraculeus MariaJ>eeld. Te 6 uur van O.L.V. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten, In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op die gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag, 3e Zondag der maand, en feestdag van den Zoeten Naam Jesus is in deze kerk te verdienen vollen aflaat. Te half 6, 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen te half 11 de Hoogmis. 's Namiddags te half 4 de Vespers waarna Processie met het Allerheiligste. Dinsdlag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den II. Antonius van Pa- iïua. 's Avonds te 7 uur Lof, predika tie em Vergadering d'er Broederschap van den H. Antonius. Vrijdag te half 8 gelezen H. Mis en te 8 uur gezongen Requiacm Mis, voor mevr. de wed. Catharina van Lnenen geb. Kervel als lid der 3e Or de van dien H. Franciscus. V Avonds te 7 uur Vergadering der Broederschap van den H. Kruisweg. Kerk van het AUerh. Hart Kleverparkweg. Zondag te 7 en 9 uur dei gel. H.H. Missen; te half 11 Hoogmis. Te 4unr Lof. Gedurende die week zullen de H.H. Missen worden opgedragen te half 8, half 9 en half 10 uur. Dinsdag te half 9 gezongen H. Mis ter eere van den II. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur het Lof. Vrijdag, te half 9 uur gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart., 's Avonds te 7 uur Lof. Zaterdag van 5 uur tot half 10 ge legenheid om te biechten. Bijkerk van de H. Elisabeth ..op het Klooster". Zondag. De H. Mis om half 8 uur met onderrichting, om 10 uur da Hoogmis met predikatie1, om 2 uur Catechismus, om 3 uur de Vespers, om half 7 uur Lof. Op de gewonei dagen de II. Mi9 te 8 uur. Dagelijks voor en na de H. Mis ge legenheid om te biechten en Zater dagmiddag van 4 uur af. Zondag na die Hoogmis verkooping van plaatsen. Donderdag om half 8 uur Lof. Vrijdag feest van de verloving der H. Maagdl Maria. Parochiekerk van O. L. Vrouw. Zondag feest van de bekeering van den H. Paulus. De Catechismus dagelijks naar ge woonte. Heden de H.H. Missen te half 6, 7 uur, half 9 en te half 11 uur de Hoog- dienst. Te 2 uur Catechismus, te 3 uur Vespers, te half 5 Oefening van de H. Familie, te 7 uur het Lof. Maandag en WoerasdAgavond te 7 uur Lof. De H.H. Missen en Catechismus volgens gewoonte. (N. H. Ct.) Amsterdajsche Beurs. Gia'er. Beden Ti. 16 Jan Zft. 17 Jan. ^li pCt. Ned. Werk. 8chald.SH/s 81 7/r 4i/t POL Portugal 4 pCt. Venezuela 34 Oert. Ned er 1. Handel Maatij... Aand Koninkl. Petroleum.430 432 Aand. Moeara Euim.861/2 851/* Aand. Perlak Petroleum1451/2 146V» Aand. Schibaieff Aand. Soemaleta Aand. Am. Car&FoundryGy..403/* 41s/4 Aand. United Steel Cornp3(57/8 377/s Aand. Atchison TopekaS7 88b8 Aand. Union Pacific10U5/1C1021/» 4 pOt. Oonv. Union Pacific bds 105 105V*~ Aand. Missouri Kansas Texc.s 277/s 28i/° Aand. New-York Ontario343/s 341/» Gew. aand. Kansas City South. 34i/2 353/.Ï Pref. aand. id. id29l/a 607/lc Gew. aand. Southern Railway345/s 36»/8 Aand. Wasbash291/» 303/, Aand. Denver Rio Grande403/j 4U/2 Gew. aand. Erie411/g 4is/g Artverteialëw. V Voorspoedig bevallen van een ZOON: NANNY DAVIDSON— H. Maciiielse. Haarlem, 17 Januari 1903. Aan eene GENEESKUNDIGE IN RICHTING te Haarlem, wordt ge vraagd een gehuwd Machinist-Bankwerker. De VROUW voor het schoonhouden der INRICHTINGde MAN voor het in orde houden der MACHINE- RIËN, GASMOTOREN, DYNAMO en het doen van kleine reparation enz. Aanvangssalaris f 750, met drie twee jaarlijkscho verhoogingen van f 50. Zich met franco brieven en deugdelijke getuigschriften aan te melden onder letter Z.Z.Z., aan Nobels' Ad verten tie-öurean, Nieuwe Gracht 27, HAARLEM. Sckoenmakersknechf, bekwaam om alles te repareeren, terstond gevraagd. Aan te melden GIERSTRAAT 38, Schoen- en Laarzenmagazijn. Wordt tegen 1 Mei gevraagd door 2 eenige menschen een nette Benedenwoning, bij menschen in, liefst oude stad. Br. onder No. 5466 bur. v. d. blad. Terstond te huur gevraagd een PAKHUIS met afzonderlijke BO YENWONING, liefst in het cen trum van Haarlem. Brieven franco Bnrean Woning gids T. C. NIEPHAUS, Nassau- laan 27.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2