NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAr Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omtcreken. n da schaduw van den 20e Jaarcans Woensdag 21 Januari 1903. No. 6000 DAGBLAD Abon -n ementsprljs Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummersM 0.02Va Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Vs t> de omstreken en franco per post. 0.45 Advertentiën Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel rneer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux, duider Buitenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PnUicitê Etrangère G. L. DAG BE GoJOHN F. JONESSucc., Parijs 3 Ibis Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden* Maarieai's Dagblad vaa 21 Jan. feev&t o.a. Venezuela, De Kroonprinses van Saksen, De record zitting van den Oostenrijkseheti Rijksraad, Vee- smokkelaars, Verslagen van ver gaderingen enz. Ofticieèle Berichten* BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van HAARLEM, brengen ter openbare kennis diat door hen is ontvangen eene bekendmaking van Burgemeester en Wethouders van SCHOTEN, houdende, dat ter Secre tarie der gemeente SCHOTEN (Bake nessergracht 110. 79 te Haarlem) ter (inzage ligt een verzoek met bijlagen van A. L. Beusikon te Haarlem om vergunning tot het oprichten eener slagerij en rookerij te Schoten op een perceel kadastraal bekend in sectie B. no 1799 en dat op Woensdag 28 Ja- uari a.;s. des voormiddags te 11 uur ter Secretarie bovengenoemd gelegen heid zal bestaan om bezwaren tegen diit verzoek in te brengen en deze monde ling en schrifteling toe te lichten. Zoowei de verzoeker als zij die be zwaren hebben, kunnen drie dagen vóór liet bovengenoemde tijdstip op de Secretarie van SCHOTEN kennis ge- men van de ingekomen schrifturen. Haarlem, 19 Januari 1903. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Buitenlandseh Nieuws Zuid-Air ika. In-een rapport van mijningenieurs ~P den Rand, aan Chamberlain aangeboden, heet het, dat arbeid van louter blan ven veel te duur zou zijn (een blank e k- man verdient gemiddeld 350 pd. rt. 's jaars); dat de Kaffers door de wet tot werken .gedwongen en eerst als dat niet voldoende helpt Chineezen ingevoerd moeten worden. In hetzelfde rapport wordt gezegd, dat het verlies, onherstel baar door den oorlog aan de mijnen veroorzaakt op G.500.000 pd. st. wordt ge schat. Toen Chamberlain Vrijdagochtend te, Johannesburg op de beurs verscheen Reuter kreeg hij een grootsche Er is alle reden aan te ne dat de betoogers meer reden tot blijdschap hadden dan Chamberlain, maar geen toejuiching heeft de man be verdiend van alle, die bij in Enge of Zuid-Afrika gekregen heeft dan ?an deze Johannesburger beursmen- schen, en niet alleen voorwaar omc^ajt regeling van de financieels kwestie gunstig voor de Randmijnen en die anders schijnt afgeloopen. Duitschland. Keizer Wilhelm heeft aan president Roosevelt wederom eene bijzondere at tentie bewezen. Een correspondent toch van het „Berliner Tageblatt" meldt uit New-York; De Duiitsche zaakgelastigde graaf v. Quadt—Wijkradit—Isny bood heden, in opdracht van den Duitschen Keizer, pre sident Roosevelt een exemplaar aan van het werk: „Die Reform des höheren Schulwiesens in Preussen", waarvan net titelblad met een uitstekend portret van Keizer Wilhelm is versierd. President Roosevelt drukte zijne vreugde over het geschenk uit en verzocht graaf v. Quadt zijn hartelijksten dank aan den keizer over te brengen voor diens opmerkzaam heid. De redactie van het „Berliner Tage blatt" teekent bij dit bericht aan: Het gebeurde is juist op dit oogenblik zeer beteekeniisvol. Het bewijst, dat de vriendschappelijke betrekkingen tusschen het Duitse he Rijk en de Amerikaanse he Unie ook ondanks de Venezolaansche kwestie nog geheel ongestoord zijn. De Kroonprinses van Saksen as, zoo als men weet, Zaterdagavond voor de tweede maal, in alle stilte, met haren minnaar vertrokken ditmaal naar Mentone. Beiden gfingen te voet en langs een omweg naar het station. De expeditiefirma, die hun koffers van het hotel d'Angleterre had laten afha len. had ook de reisbiljetten vooraf ge nomen. Voor hun vertrek gaven de Prinses en Giron aan den eigenaar van het hotel en aan hun personeel ge schenken. De hotelhouder kreeg een dasspeld met paarlen en diamanten. Het heet, dat er tusschen de Prin ses. Giron en hun advocaat Lachenat verschil van meening is gerezen, en dat zij gezegd hebben in Frankrijk het vonnis van de bizondere rechtbank te Dresden te zullen afwachten. Het paar kwam Zondagochtend in dc vroegte te Marseille aan, zonder dat het publiek het opmerkte, en reisde na een kwartier oponthoud door. Volgens een telegram uit Mentone zijn beiden daar gisterochtend om elf uur aangekomen. Schwarz, de Saksische commissaris van politie, die de prinses te Genève eenige weken in net oog heeft moeten houden, heeft in een onderhoud het volgende verteld Het is niet waar, dat ik een man daat tot inhechteniisneming van de Prinses bij mij had. Tijdenis mijn verblijf te Genève ben ik driemaal door haar ontvangen. Ik heb Giron vol komen genegeerd. Naar hetgeen ik heb waargenomen, tfs bet niet juist, dat Giron en de Prinses in het hotel voortdurend me; elkander omgingen. De Prinses was bijna altijd zeer ter neergeslagen en moedeloos, en later trok zij zich geheel van die buitenwe reld terug en was voor niemand, ook niet voor Giron, te spreken. Toen ik kort voor mijn vertrek afscheid nam, vond 'ik haar gebogen zitten over een fotografie, die een groep van haai- kin deren voorsteldte. De Prinses kleedt zich even eenvoudig als een gewone vrouw en leeft uiterst bescheiden, /ij beperkt hare uitgaven tot het hoog- noodige. Marokko. Het garnizoen van Tandzjer schijnt tot dusver de onrustige bergstammen uit die omliggende districten in be dwang te kunnen houden, al achten d'i Europeanen aan de kust de stad nog niet geheel veilig, zoolang geen beslis sende' slag geleverd is. waardoor die bergbewoners voor geruimen tijd van aanvallen optreden worden afge schrikt Alleen de stam der Aindalia's heeft zich nog niet onderworpen, de overige houden zich voorshands vre delievend, De gouverneur van Tand zjer heeft een paar dagen geleden nog een expeditie ondernomen tegen de Pasja's, in den omtrek van de stad; in dat gebied' was het al sedert, maand- den onrustig geweest, maar thans onderwierp de stam zich onvoorwaar delijk. Sommigen, de correspondent van de Temps 0. a., stellen deze troebelen in den omtrek van Tandzjer als ge heel onbelangrijk voor; daarentegen worden ze door anderen, volgens den correspondent van de Eerlij,nsche Lo- kal-Anzeiger van evenveel gewicht ge acht als de beweging tegen den troon. Deze berichtgever seint: Onder de menschen die het weten kunnen hecht men bijna nog meer gewicht aan den jongsten opstand der Kabylen dan aan de beweging tegen den Sultan. Men beschouwt deze on lusten als een bedenkelijke uitinsr van een anarchistischen toestand en vreest dat. tengevolge van schending der eigendommen der Europeanen, de mogendheden aanleiding zullen vin den om tusschenbeide te komen en de Marokkaansche quaestie aan de orde te stellen. Het buitengemeen krachti ge optreden van de troepen uit Tand zjer, die op echt Oostersche maar be paald afdoende wijze alles verpletterd en verbrand' hebben wat hun in den weg stond, schijnt indruk te maken op d; Kabylen. Onder leiding van den gouverneur-heeft Zaterdag het rreheele garnizoen van Tandzjer. met 25 stuk keu geschut, de Kabylen aangevallen die versterkingen hadden gekregen en 5 KM. ten oosten van de stad post hadden gevat. De Kabylen worden overvleugeld en in het nauw gedre ven. (De krijgsverrichtingen eindig den. gelijk gemeld, met de onderwer ping der opstandelingen). Hoe het intusschen te Fes en in den omtrek van de hoofdstad' gesteld is, valt moeilijk uit te maken. Over het geheel acht men het vooruitzicht voor den Sultan gunstiger, wegens de be sluiteloosheid of ten minste de werke loosheid van d'e-n pretendent welke redenen deze ook moge hebben. De laatste rechtstreeksche berichten uit Fes zijn overigens van 13 dezer gedag- teekend, dus zoowat een week oud. Een van de uit Fes teruggekeerde zen delingen verzekert dat de oppositie der Europeanen in eerstgenoemde plaats volstrekt niet gevaarlijker is dan te; Tandzjer. De Sultan moet thans veel verster kingen krijgen uit het Zuiden, en men zegt. dat hij een zijner generaals met een sterke krijgsmacht naar de kust ,;ezonden heeft om over Melilla de opstandelingen in den rug te vallen. Volgens een telegram van den Spaan- schen gezant te Tandzjer zijn reed's 2r,000 Kabylen. die den Sultan trouw gebleven waren, op weg naar Tazza. Andere stammen, de wraak van den Sultan vreezende. nemen een afwach tende houding aan. De slechte toestand der wegen maakt overigens alle krijgsverrichtin gen zeer moeilijk, en bij het eindelooze getalm dat onvermijdelijk schijnt te zijn waar Oostersche legers tegenover elkaar staan, kan de onzekerheid nog wel maanden duren. Venezuela. De gedwongen leening heeft tot ge volg gehad, dat vijf bakkers hun win kel sloten maar ook dat er reeds een vierde van de 2.500.000 bolivars, wel ke de leening moest opbrengen, aan de Venezolaansche Bank is gestort en dat zoo iets was natuurlijk Je verwachten de vreemdelingen, die niet gehouden waren en alleen maar wegden verzocht om aan deze leening mede te doen en doof bleken voor dit verzoek, werden verhoogd in hun pa tent. Een hunner, Boccardo, heeft nu zijn magazijnen terstond gesftot waardoor 250 werklieden zonder ar beid kwamen. Een slecht vooruitzicht voor andere werklieden te Caracas, want er zal waarschijnlijk binnenkort nog wel meer geld! noodig wezen voor staats uitgaven, vooral als de Venezolaan sche quaestie voor het Hof van Arbi trage komt, daar zoo ieits enorme kos ten medebrengt. Die voor de vereffe ning van het geschil tusschen Mexico en de Ver. Staten o.a. bedroegen on geveer een millioen gulden aan hono rarium, gerechtskosten, etc. etc. De Duitschers schijnen ook niet erg gesteld te wezen op het uitgeven van zooveel lieve Marken aan het Hof in Den Haag, ten minste zij doen hun best om roet in het eten te werpen en wel in den vorm van bommen. Nu weer schoot het oorlogsschip Panther op het fort San Carlos, en wilde het doordringen in het meer van Maracaïbo, doch na een duel met het fort, dat een uur duurde, moest het van zijn po-ging afzien. Gaat dat zoo voort, dan zal het Hof in Den Haag nog wel lang kunnen wachten voordat het Ven-ezolanen en Engelschem en Duitschers voor zich ziet verschijnen en men te Berlijn mede moet betalen aan de hooge on kosten welke die scheidsrechterlijke uitspraak eischt Siacsnieuws. Haarlem, 20 Jan. 1903. Haarlemsche Frans. De zaak van Frans Rosier, den beruchten ,Haarlemschen Frans", zal Maandag, 2 Februari in cassatie voor den Hoo- gen Raad in behandeling komen. Dien dag diende ook een zaak uit dan 300.000 arbeiders in ons land zijn Beverwijk en sen der getuigen daar- ue baten der ongevallenverzekering 111, hei-kende S. als den man die de inbraken moet gepleegd hebben, die di vorige maand te Beverwijk plaats hadden. Zoowel de bestolen kaste lein als anderen zijn als getuigen op geroepen. In cassatie. Mr. Francken voer de twee cassatieanidd'elen aan bij pleidooi in de zaak van den Duitschen keilner Müller, door de rechtbank te Haarlem en het Hof te Amsterdam veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf wegens diefstal met braak en inklim ming in het Badhuis te Zandvoort ge durende den voor de nachtrust be stemden tijd. Conclusie O. M. 2 Februari. Ongevallenwet. Instructie. Door den rechter-1 commissaris bij de rechtbank alhier is Maandag een instructie geopend tegen H. A. S.. die Donderdag "door de rechtbank werd veroordeeld tot 3 jaar.l wegens diefstal met braak, te Velsen' gepleegd.1 het Haarlemsch Arbeiders- secretariaat was Maandagavond een openbare vergadering belegd, waarinde heer W. Vliegen, van Amsterdam, het woord voerde over de ongevallenwet. Spreker begon met op den voorgrond te stellen dat itflik «ongeval gedurende het bedrijf per sé door het bedrijf is ver oorzaakt, daarmedle verband houdt. We kunnen niet in het bedrijf aanne men eenigan eigen schuld, doch moeten alle ongevallen schuiven op rekening vaar dat bedrijf. De kosten zouden- dus altijd op het bedrijf moeten vallen, de patroons behooren- daarvoor verantwoor delijk te warden gesteld. Dit beginsel wordt gehuldigd in de Engels che en in de Duitsche ongevallenwet, en dit begin sel is eigenlijk het eenige goede voor tie arbeiders. In beginsel goed, in praktijk zouden echter aan een dergelijke regeling giroote moeölijk'heden verbonden zijn en niet doorgevoerd kunnen worden, In de groot-industrie nog wel, in de kiein-industrie echter niet. Het beginsel, waarvan de Ongevallen wet, die in Februari a.s. uitgaat is voor Nederland misschien nog het beste. Spreker gaf een uiteenzetting van de oorzaken, die er toe leidden, dat meer en meer het beginsel doordrong dat da arbeiders tegen ongevallen behooren te worden verzekerd. Hierna gaf ae heer Vliegen een hel dere verklaring van de ongevallenwet, daarbij speciaal lettend op de bepalin gen, die voor arbeiders van belang zijn en ze toelichtend. Zoo verklaarde hij o.a., wie in den zin der wet werkinan is, wat loon is, welke verzekeringsplichtige bedrijven zijn. Hierbij bleef spreker wat langer stilstaan om aan te toornen, dat nog zoo veel arbeiders buiten de verzekering val len, we kunnen gerust zeggen behalve nog verschillende categorieën, letterlijk alle losse arbeiders. Er zijn nog duizenden arbeiders, die niet verzekerd zijn, omdat de patroon 14 dagen tijd heeft tot aangifte en dan nog geruimen tijd verloopt eer de zaak in orde is. De niet-verzekeringspiichtige bedrijven zijn landbouw en veeteelt, scheepsbouw, visscherij in zeker opzicht. Wat de landarbeiders betreft aanmeer langs den neus voorbij gegaan. Door dei heer Troelstra is een klein succes be haald, die wilde de zeelieden in de ver zekering betrekken1, en dit is ook thans in bewerking. Een belangrijk artikel is ook dat, het geen behandelt de hoegrootheid der schadeloosstelling, welk artikel, alsme de die er betrekking op hebben door den heer Vliegen besproken werden. Spreker keurde de bepaling van GO van het dagloon bij overlijden als maxi mum voor de nabestaanden, af, en wees er met nadruk op, dat b.v. een weduwe met twee kinderen, evenveel krijgt als eene met negen kinderen. De heer Vliegen besprak ook nog de bepaling omtrent het niet verleenen van uitkeering wanneer hij moedwillig zich het ongeval op den hals gehaald heeft en gedeeltelijke Inhouding, wanneer b,v. het ongeval oorzaak is vani dronkenschap. De sociaal-demokraten vinden echter (lat in dit geval het onge val voor rekening komt van den pa troon, want de patroon moet geen dron ken menschen op zijn werk dulden. Am- sterdamsche bootwerkers willen zelf niet met dronken vakgenooten werken. En bovendien, hoe gemakkelijk is het niet dronkenschap als oorzaak van het ongeval op te geven, Dat de geheele verzekering door de patroons moet worden betaald is volgens spreker het eenïg goede beginsel, en op voorstel der sociaal-democraten is de be paling in de wiet opgenomen, dat de pa troons de pTemiie niet op de arbeiders mogen verhalen. Spreker raadde zijn ge hoor aan hierop vooral streng toe te zien. Ten slotte wijdde de heer Vliegen nog een breedvoerige uiteenzetting van art. 52, waarbij de werkgevers zich kunnen organiseeren in aparte vere©nagingen, die onderling die risico kunnen dragen der verplichting hunner arbeiders tegen de gevolgen van ongevallen te verzeke ren. Spreker zag hierin het groote na deel dat het belang voor de patroons om een ongeval te verzwijgen of te wijtei. aan dronkenschap of zoo iets dergelijks, i'e groot wordt. Dit is natuurlijk geheel anders bij d,i Rijksverz ekeringsbank. Na dit overzicht en uiteenzetting van de ongevallenwet, volgde een zelfde behandeling van die Beroepswet. De arbeiders hiervan werd de be- teekenis door den heer Vliegen in het licht gesteld hebben eenigen invloed op de samenstelling der Raden van Be roep. Spreker laakte het, dat het in handen van Ged. Staten berust om de voorge stelde candidiaten voor de Raden van Beroep te benoemen. Zij, de leden der Raden van Beroep behooren direct door arbeiders en werkgevers te worden be noemd. Een verstandige daad is het dat de vakvereenigingen zich ernstig bezig houden met de keuze der candidaten. Na nog eenige wenken werd de rede, die met veel aandacht gevolgd was, ge ëindigd en met applaus begroet. Fteullleton. Uit het Engelsch\ van E.; W. HORNUNG. In de groote kamer, d'ie door het chut m tweeën werd verdeeld, stond en groote piano in de helft voor het bestemd, ten gebruike voor Zaterdagavonden, waarom de oude lub nog beroemd was, maar weinig «zocht gedurende de werkdagen van week. Juist nu zette een donker jongmensch de piano open, lang- aam en lui, alsof het hém eigenlijk te waar was. Valentine Venn keek over schouder om. Goede God I zei hij. Een ander dat meer waard is dan verd|ich- ing een andere samenloop van mstandigheden dien je haast niet zou gebruiken. t— Waarom wie is het? Venn's antwoord was het roepen van ten donkeren mageren jongeling met uwe vroolijkheid. De jonge man aar- elde en kwam eindelijk schuw en hui- veernd nader. Langholm merkte op, dat hij er zeer slecht uitzag, dat zijn gezicht even gevoelig als mager en bleek was maar met een eigenaardig vriendelijke en zachte uitdrukking Severino, zei Venn met comedtian- tenaaiistellerij, mag ik je voorstellen aan Charles Langholm, den beroem der. novellenschrijver, dien je moet kennen, anders loop je gevaar zelf als geheel onbekend beschouwd te worden. Die een kampioen is voor de lite ratuur (met of zonder succes, voegde Langholm erbij, met letterkundige ar rogance. terwijl hij vriendschappelijk de hand van den jongen man in de zijne nam, om haar zoo spoedig moge lijk weer los te laten, uit vrees van zulke dunne vingers te zullen stuk knijpen. Mr. Langholm, vervolgde Venn, is de held van dat relaas -- Langholm schopte hem onder de tafel dat, dat relaas over zijn laatste boek, je kent het immers. En nu, Langholm, Seve rino is de beste pianist in de club, sinds ik de eer heb lid daarvan te zijn, als je hem gehoord hebt zal je het met mij eens zijn hij speelt altijd voor ons als hij binnensluipt om te dineeren. en je mag jezelf gelukwenschen dat hij hedenavond binnengekomen is. Maar waaruit bestaat die samen loop van omstandigheden vroeg Lang holm, toen de jonge man naar de pia no terugkeerde met een droevig schud dien van het hoofd. Watzei Venn fluisterend, wou je zeggen, dat je een vriend van Mrs. Minchiii bent of hoe ze nu heeten mag, en dat je nooit van Severino gehoord h=bt? Neen, hernam Langholm, terwijl zijn hart onstuimig klopte. Wie is 't? De man. dien zij wilde gaan ver plegen, toen haar echtgenoot vermoord werd de oorzaak van de volkomen breuk tusschen het echtpaar- Zijn naam werd in de bladen niet genoemd, maar hij is het. Langholm istond verstomd. Een ge- h eel en zomerdag had hij nu doorge bracht met het opsporen van dien man en nu werd hij plotseling in den avond door louter toeval aan den man voor gesteld. Het was bijna niet te geloo- ven ook zou dit fortuintje nog wel geen dankbaarheid bij hem opwekken. Eer was hij geneigd zich dat gelukje aan te trekkenhij zou veel liever al les aan zijn eigen slimheid te danken hebben. En er was nog meer reden tot teleurstelling want op dit oogenhhk waren er andere dingen nog ongeloo- felijker voor Langholm dan dat hij ieder en dag den man zou ontmoeten met, wi'en hij juist wensckte kennis te maken. Is dat die man, klonk de echo van Langholm, op een toon, die zijn gezeL schap moest treffen, maar de vingers, düe Langholm bang geweest was te zul len breken, vlogen reeds over de toet sen met dien krachtigen, teederen, on- miskeubaren aanslag van den virtuoos, en de gevoelvolle speler wiegde zich met enthousiasme op zijn stoel heen en weer. Nu, kan. hij niet spelen flusterde Valentine Venn, alsof zij geredetwist hadden over zijn pianospel. Maar de novellenschrijver antwoord de niet, hij luisterde en kon op 't oogen blik niet anders doen dan luisteren. F.ndelijk ze Langholm. Ja, zeker, dat kan hijMaar waarom gaven zij zich zooveel moeite om zijn naaim bij de terechtzitting niet te noemen.? Dat was heel natuurlijk. Het zou toch niet geholpen hebben. De arme du'ivel lag op het randje van 'tgraf, tijdens den moord. Maar is dat een feit Venn keek zijn metgezel verbaasd aan. Veronderstel eens, ging Langholm voort, utsprekende wat hijzelf niet ge loofde, met de gevaarlijke gemakke lijkheid van den beroepsverteller veronderstel eens dat die ziekte maai bedrog was en dat zij werkelijk ge hoopt hadden onder diïen dekmantel te ontsnappen Neen, het was geen bedrog. Dat durf ik niet zeggen. Maar hoe weet jij dat? Zij hadden hem in d'e getuigenbank moeten brengen en zijn getuigenis moeten aanhooren. Hij was nog te ziek om opgeroe pen te worden, voegde Venn er bij. Maar ik zal je aan je woord houden, beste jongen en je precies vertellen, hoe ik alles omtrent zijn ziekte weet. Zie je dien donkeren kerel met een si gaar in den mond, die juist binnenge komen is om te luisteren Dat lis de doctor van Severino hij bracht hem hier op de club en 11a het diner zal ik hem aan je voorstellen, als je wilt Heel graag, zed Langholm, na eenige aarzeling, ik ben daar bepaald op gesteld, Venn, voegde hij erbij, ter wijl hij over de kleine tafel heenboog. Ik ken die vrouw heel goed Ik geloof volkomen in haar en hen zeker van haar onschuld, en ik wensch het zoo ver te brengen, dat iedereen daarin gelooft, Dat is mijn plan, maar spreek spreek er niet over Deze lippen zijn verzegeld, beste jongen, zei Valentine Venn. Maar een zeer kort onderhoud met den doktor was voldoende om Lang holm's nieuwsgierigheid' te bevredigen en deed! hem de gewaagde veronder stelling opgeven, die hij ieder uur van den dag meer had aangekweekt De medicus was ook lid van de Boheem- sche club in Chelsea en had er niets tegen om te spreken over een tragedie waarvan hij bijzonder goed op de hoog te was, omdat hijzelf eenvap de medi sche getuigen was geweest bij ieder der opvolgende verhoeren. Ilij had aan de andere zijde van het kamerschut ook gehoord, dat Lang holm de schrijver was, die genoemd werd tin het verslag.dat hem speciaal belangstelling inboezemde, en zooals van zelf sprak, werd Langholm op zijn beurt ondervraagd. (Wortft verroltfdj.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1