NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAF Meest^eleasen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e .laargang Donderdag 5 Februari 1-903 No. 6013 HAABLElirS DAGBLAD ATDonnementsprljs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden rf 1,30 Franco door het geheele Rijk^per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Vï Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Va de omstreken en franco per post0.45 Ad.vertentaën 5 Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Buitenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Moutsftraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAÜBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. aiias» ras er ï3*e§taat salt zes SsTadzlJdên. SïagMi&d 5 Febr. Sïgvat 0. a. De overwinning van den Sultan, Onaangename keer, Twisten inde Jong-Tjechische partij, De vroo wen der Boereu. De afgeloopen staking, Stakingsjaauuer. Met aandrang herhalen wij ons dringend verzoek, 0111 toch NOOIT klachten over Bezorging te richten tot de loopers zelf e» ook NOOIT een boodschap te zenden aan hunne woning. Het eenige goede en afdoende middel voor verbetering eener onregelmatige bezorging is een Macht aan een van onze Bureaus, Oroote Houtstraat 55 of Z. B. Spaarue 6, hetzij mondeling of liefst schriftelijk DE ADMINLSTRAT1E. iicieele Beric'nten. De BURGEMEESTER van Haarlem, brengt bij deze ter kennis van de ingeze tenen dezer gemeente, dat het op den 31en Januari jl. excutoir verklaard ko hier no. 10 op de bedrijfsbelasting dezer gemeente, dienst 1902-1903, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens her innerd, dat de belastingschuldigen ver plicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 3 Febr. 1903. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. Buitenlandsch Nieuws België De burgemeester van Brussel heeft den socialisten verboden om op het door hen opgerichte monument ter herinnering aan de slachtoffers van de onlusten in April 1902 het opschrift: „Martelaars voor het algemeen kiesrecht" te plaatsen. Duitschland. Het jongste, tweede zoontje vaai Prin ses Louise van Saksen is ziek. Hij moet aan typhus lijden. Volgens de laatste berichten heeft de ziekte echter haar ge woon verloop en bestaat er nog geen gevaar voor het leven van den negenja rigen Prins Friedrich Christian. Men zegt, dat Prinses Louise, bij ge legenheid van haar aanstaande reis naar Salzburg, machtiging zal vragen om zich naar het ziekbed van haar kind te begeven. Oostenrijk- Hongarije. Twisten in de Jong- Tsjechische partij De iwisten in den boezem der Jong- Tsjeohische partij hebben in den laat st/en tijd een emsbige wending geno men. Het hoofdpunt van den strijd is de kwestie tusschen de radicalen en gematigden over de obstructie tactiek. De oneenigheid liep zelfs zoo hoog, dat de voorzitter van de club', de afgevaar digde Pacak, ontslag vroeg, wat hij la ter op aandrang zijner vrienden weer terugnam. Op de vergadering van Zondag jl. spraken de voornaamste leden der club zich beslist tegen de dwarsboom- politiek uit, Pacak zette daarbij de moeilijke positie der Tsjechen uiteen, die aan den eenen ka-ni de nationale en economische belangen van het Oos- teairijksche volk moeten ontzien en aan den anderen kant 't centralistische re- geeringissysteem krachtig moeten be strijden. De club, zeide Pacak. moet het er in eik geval op toeleggen, von Koeirber ten val te brengen, die geheel naar de pijpen der Duitschers danst. Om dit resultaat te bereiken is echter juist geen obstructie noodig. Hij ein digde met de dwarsboompolitiek te ver werpen als een verloochening van het parlemenaire regime en het constitu. tionalisme. De afgevaardigde Krarnarz sprak in gelijken geest. Hij gilspte de houding der radicale Tsjechen met hun dwars drijverij, die toch slechts tijdelijk kan zijn, en ten slotte moet voeren tot ab solutisme, dat voor de Tsjechen niet voordeelig is. Vroeger zetten we onze nationale aanspraken voorop,'"' zeide Krarnarz, nu moeten wij voor alles be dacht zijn op het behoud van een sterk Oostenrijk, want als Oostenrijk sterk is, dan zullen wij het ook zijn. Andere leden spraken in gelijken geest, Iedeaj, die ook maar oppervlakkig den strijd tusschen de nationaliteiten in en buiten den Rijksraad heeft ge volgd, zal beseffen welke gewichtige gevolgen deze houding der Tsjechen kan hebben voor de vruchtbaarheid van den parlementairen arbeid van de volksvertegenwoordiging. En ook voor haar naam. Want een terugkeer der Tsjechen tot eenvoudige parlementai re oppositie in plaats van dwarsdrij verij, zal ook ten goede komen aan de "rde in het Huis en de wereldbefaamde schandalen beperken. Marokko De over-winning van den Sultan. De renbode die de overwinning van den Sultan bij Fes te Tandzj er-gebood schapt heeft (de man legde den weg af in den kortsten tijd waarin iemand dat tot dusver gedaan heeft, wordt er bijgevoegd), geeft de volgende bijzon derheden. El- Menebhi, de minister van oorlog, voerde de regeeringst.roe- pen aan, die den 29en Januari de stel ling van den pretendent onverwachts aanvielen en geheel overrompelden. Het was een uiterst hardnekkig ge vecht (natuurlijk, anders zou de „mi nister van oorlog" als legeraanvoerder met te weinig eer gaan strijken), dat drie uren duurde, voordat de tegen stand der opstandelingen voorgoed ge broken was. Ten slotte vluchtten de rebellen naar Tazza, waarheen El Me nebhi hen nu achterna getrokken is, om hen te achtervolgen en tevens de onvermijdelijke tuchtiging der afvalli ge stammen ter hand te nemen. De regeeringstroepen waren om vier uur 's ochtends van de brug over de Seboe opgerukt, en later versterkt door een* afdeeling onder Omar eil Joesi. Zij hadden vier Krupp-kanonnen en acht Maxims bij zich. Het wordit nu ook in de officieele be richten, van het hof te Fes uitgaande, erkend dat de pretendent, niet gevan gen genomen is. Misschien bevindt Boe-Hamara zich onder de gevallenen, maar ook dat is onzeker. Daarentegen erkent men nu, dat het succes der regeeringstroepen ten deele te daniken was aan de medewer king van den stam der Beni Wariën, die „een schikking" getroffen had met den. sultan om de zaak van den pretendent te verlaten", eerst den dag vóór het beslissende gevecht. Niet gemeld wordt, hoewel men alle reden heeft om dat te verm.oeden, dat het zoogenaamde militaire gezant schap uit Franschen bestaande, dat een paar weken geleden tb Fes is aan gekomen ,de toebereidselen tot den slag van 29 Januari getroffen heeft, en ook bij den gang van den strijd de noodige adviezen gegeven zal hebben; denkelijk is het ook aan den invloed/ van die Fransche officieren toe te schrijven, dat de beide ooms van den Sultan, bekend als onbekwame aan voerders, nog juist intijds vervangen zijn door El Menebhi. Abd-el-Azis heeft dus, behalve voor hun geld ,de Franschen nog voor an dere hulp te danken, terwijl hij niet vergeten zal dat de Engelschen, nadat hun invloed hem bij zijn volk impo pulair: gemaakt had, hem op het be slissende oogenblik in den steek gela ten hebben. Voorloopig schijnt intusschen de revolutionaire beweging onderdrukt. In twee opzichten is dat voor Europa een zaak van belang. De mogelijkheid' van internationale verwikkelingen, welke altijd bestaan bleef in weerwil van de pogingen der diplomatie, is van de baan, en bovendien schijnt het. gevaar geweken van een groote- anti christelijke beweging in Noord-Afrika een gevaar, dat misschien van veel grootere beteekenis was dan het an dere. Men denke slechts aan de plotse linge opwellingen van het fanatisme zelfs in het. Afrikaansche deel van Frankrijk: Algerië, en aan 't geen onze correspondent te Algiers dezer dagen schreef over de vermoedens, dat zen delingen uit het oosten daarbij de hand in 't spel hadden, en dan ook aan den netellgen toestand waarin de Porte tegenwoordig weer verkeert, in verhand waarmede een afleidende be weging in Noord-Afrika den Grooten Heer al bijzonder goed te pas zou ko men. Venezuela. Onaangename keer Het valt niet te ontkennen, dat de Venezolaansche kwestie in de laatste dagen een onaangenamen keer neemt. Deze slotsom blijft geheel onafhanke lijk van dia berichten en beschouwin gen welke te zeer den indruk teweeg brengen. hetzij van sensatienieuws, of van breedsprakige uitweidingen over reeds bekende zaken, welke het gemis van betrouwbare inlichtingen over den loop der onderhandelingen moeten verbloemen. Maai- in de eerste plaats is de hou ding van Bowen, den Venezolaan- sehen gevolmachtigde, zonderling, j Engelse he bladen meldden voor eeni- !ge dagen, dat Bowan naar Caracas geseind bad om Castro mededeeling j to doen van den stand dar kwestie en ook, dat hij zijn taak als geëindigd beschouwde, en nieuwe instructies móest aanvragen indien de drie 1110- gendheden bleven staan op hun eiscb van preferentieel© behandeling. Daar op spreekt Bowen zelf clie berichten te gen: hij had volstrekte volmacht, be hoefde geen nadere bevelen uit Cara cas af ta wachten, had' enkel aan de regeering aldaar een mededeeling ge zonden. En thans wordt uit Caracas geseind, dat Castro, op Bowen's vraag betreffende de bedoeling der Venezo laansche regeerina heeft geantwoord dat deze laatste gesteld is op gelijke behandeling van alle eischen. Wat moet men nu gelooven? Nadat Bowen's voorstel in dezen geest beslist verworpen was door de jdrie mogendheden', kwam gisteren |een telegram melding maken "van een i poging tot schikking. De Drie zouden |een zeker aantal -maanden dei be- j schikking krijgen over de verlangde 30 der douane-ontvangsten, maar [daarna zouden allen gelijk op deelen. j Bowen kwam mot een tegen-voor,stel: :Om den bedoelden termijn op slechts I één maand te stellen, ais wij 't goed- begrijpen. Nu wordt telegrafisch een tegenvoorstel van de mogendheden gemeld, en tevens dat Bowen dit reeds -verworpen heeft, en het Haag- sche hof wil laten beslissen. Tegelijk komen vrij scherpe officieus uitzien de berichten uit Londen en Berlijn den reeds door die redevoering van Austin Chamberlain te Birmingham gewekten indtruk versterken, dat de verhonden mogendheden (of, zooals de Engelsche minister het juister uit drukte: tijdelijk samenwerkende mo gendheden) boos beginnen te worden, en, met voortzetting d.er blokkade, vaster dan ooit op hun eisch blijven staan, dat de goede en oprechte ge zindheid van Venezuela's zijde eerst I afdoende moet blijken. I Dat er wat meer achter Bowen's houding zit dan diplomatieke streek- jes van Castro, ligt voor de hand. •Niemand zal verwacht hebben, toen jde Amerikaansche zaakgelastigde te. Caracas aangewezen werd als Vene- jzuela's gevolmachtigde bij de onder dien zij gedurende tal van jaren ge streden had tegen de gereglementeerde ontucht waarvan het gevolg is ge weest dat thans geen enkel bekend bordeel meer hier ter stede bestaat. Ons werk heeft goede vruchten gedra gen. Haarlem is thans de zedelijkste stad van ons land. Deze vergadering is het gevolg van het optreden van de Naderiandsche vereeniging tegen de prostitutie, van den Vrouwenbond tot verhooging van bet zedelijk bewust zijn en van de Ned. Middernachtzen- ding-vereeniging. De naaste aanleiding der vergade ring is echter het onlangs aan de Ko ningin gericht adres tot verkrijging van een rijkswet tegen de prostitutie. Na den voorzitter krijgt mevr. Wij- nandtsFrancken het woord, die de bordeeien bestreden wil zien uit het oogpunt van solidariteit, dat is ter wille van de prostituée zelf. De meening, dat de sluiting der bordeeien der prostituée schade zou berokkenen, omdat deze in het bordeel veilig en bezorgd zou wezen en door de sluiting aan de onzekerheid van het straatleven zou worden overgele verd, wordt dóór spreekster bestre den. Integendeel zal men haar dan eerder de reddende hand kunnen bie den. In het bordeel toch wordt de vrouw aan onze hulp onttrokken, en is zij verplicht te drinken.om zooveel moge lijk den kastelein en de- aandeelhou ders te bevoordeelen. Verder wees spreekster er op, dat juist de vrouw een oordeel kan vellen over de prostitutie, over het onneti, dat een man door zijn jongelui's leven over zijn gezin kan brengen. Een dwaas argument eenmaal door een Minister in de Kamer ge sproken noemt spreekster het argu ment, dat tegen de prostitutie geen imaat/regellen kunnen worden geno men, omdat deze er altijd geweest is. Want zoo zou men evengoed d:e straf wet kunnen afschaffen, omdat er al tijd dieven en moordenaars geweest zijn en zullen zijn. Als oorzaken der prostitutie noemt spreekster 0. a. het verbod van het onderzoek naar het vaderschap en het drankmisbruik. Een groote grief van spreekster is dat de onwetendheid omtrent de prostitutie vooral bij de vrouwen wordt onderhouden. Met eene krachtige opwekking aan allen om mede te werken tot ophef fing d^r slavernij van vele vrouwen, eindigde spreekster haar miet applaus begroete rede. Daar de heer Hugenholtz om ver schillende redenen, in een ingezonden stuk ontvouwd,, heden-avond geen spreekbeurt wenschte te vervullen, had de beer L. Modoo op herhaald aandringen van den voorzitter zich be reid verklaard een kort woord in het handelingen te Washington, dat nu midden te brengen. de Amerikaansche regeering geheel zonder invloed zou blij yen op de verdere ontwikkeling der zaak. Het krijgt echter langzamerhand den .schijn alsof, met Bowem. Venezuela geheel op den achtergrond gedrongen is en het Kabinet te Washington zelf alle draadjes in banden heeft geno men, waarbij de steun van Frankrijk natuurlijk als een zeer gewenschte i nomen factor in het -spel komt. Hij wees er dan op dat de leden der Sociaal-Democratische Arbeiderspartij schouder aan schouder konden staan met andersdenkenden op het gebied der prostitutie-bestrijding, en krach tig hoopte hij dan ook dat de motie ten gunste van een Rijkswet met al- gemeene stemmen zou worden aange- Applaus). erkent, daar mag en kan hij de bor deeien niet erkennen. De bordeeien, waardoor de handel in bianke slavinnen wordt gesanctio neerd, zijn de grootste kanker voor de Maatschappij. Nadat spr. in korte trekken het le ven van eene prostituée had afgeschil derd, wees hij er op dat het eenige afdoende middel tegen de prostitutie is een Rijkswet. Deze moet er dus komen, en zoo spoedig mogelijk. Daartoe krachtig mede te werken, is de plicht van alle weidenkenden, van mannen van allerlei richting, en daarom vertrouwde spr., dat aanstonds de motie met algemeene stemmen zou worden aangenomen. Hierna schilderde de heer Taekema nogmaals het ellendige leven der blan ke slavinnen af .en sprak er zijn blijd schap over uit dat thans vrouwen ge tuigenis warea komen afleggen van het kwaad, dat aan hare zusters wordt gepleegd, waarna hij de hieronder staande motie aan de orde bracht. Met algemeene stemmen werd daarop deze motie aangenomen: De openbare vergadering, 3 Februari 1903 in het Brongebouw te Haarlem bijeengeroepen, Kan zich met volle instemming ver eenigen met het adres, door de Ned. Vereeniging tegen de Prostitutie, den Ned. Vrouwenhond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn en de Ned. Mid- dernachtzending-vereeniging aan H, M .de Koningin gericht, evenals met het daarin gedaan verzoek. lo. om het Strafwetboek aan te vul len met strafbepalingen tegen het houden van openlijke huizen van on tucht .in welken vorm ook; 2o. de gemeentelijke verordeningen, die op de Prostitutie betrekking heb ben en waarbij de inschrijving en het. geregeld geneeskundig onderzoek van vrouwen is voorgeschreven te verbieden. Met een woord van dank aan de sprekers en aan de aanwezigen sloot de voorzitter hierop de goedgeslaagde bijeenkomst. Door de besturen der spoorweg- vereenigmgen alhier is de volgende mo tie aangenomen: De gecombineerde bestuursvergadering der afd'eelingen Haarlem van de Spoor- wegvereenigingen Eendracht maakt Macht, Verbetering door Vereeniging en de Nederi. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, gehouden 3 Febru ari irC'3, spreekt hare afkeuring uit in zake het optreden van het Plaatselijk Arbeiders-Secretariaat, tijdens het sta ken van het spoorwegpersoneel: waar zij deze tegenwerkte tot het houden, van een zoo 'noodige gecombineerde vergadering van spoorwegpersoneel. morgen tegen de Duitschers moeten optrekken, dan zullen we eens zien wat er van hun vechtkunst overblijft Maar we dwalen af. De kunsten worden in Engeland maar slapjes be oefend. Behalve Alma Tadeima, die van afkomst een Hollander is, vliegen er maar weinig namen van schilders over het Kanaal, al zal het ar aan locale beroemdheden niet ontbreken. Componisten hebben de Engelschen volstrekt niet, alleen Sir Arthur Sulli van met zijn Mikado en stapels onbe nullige songs, waarnaar niemand dan een Engeiscliman luisteren wiL Zangers en zangeressen schitteren door afwezigheid, indertijd viel de muzikale wereld omver van verba zing, toen er in Albion een heldente nor opstond, Ben Daviee. Hun eenige bekende beeldhouwer is een Hollander, Teixeira de Mattos. 't Is waar, dat ze veel dichters hebben, maar daaronder ook dia aan periodie ken waanzin lijden, zooals Kipling en de officieele hofdichter, Alfred Austen ook veel romanschrijvers, die we kennen door Tauchnitz a een gulden per stuk, nogal dikwijls licht en dicht. Kortom, als het gaat om artisticiteit dan is het met Engeland treurig ge steld. Op kunstgebied heerscht er zwarte duisternis, maar niettemin met enkele groote sterren en daaron der noemen we Walter Crane. Wij hebbap er een uurtje rondge keken. maar dat is lang niet genoeg. T Is dan ook goed dat de expositie 'een poosje blijft, een week of vier minstens, misschien zes. De liefheb bers kunnen er dus heengaan en er nog eens weerornkomen. Eeai enkel uurtje is al noodig voor een vluchtig overzicht. Welk een veelzijdigheidil Hier is een kunstenaar, die kinder boeken illustreert (let op die prachtige teekeningen in The beauty and the beast, in Fairy Queen, en op de leuke prentjes in The five little pigs), en diezelfde man geeft een St, Cecilia als schets voor een kerkraam en een prachtige figurenreeks voor hetzj'fle doel (uitgevoerd voor een kerk *eHull) naast een teekening voor borduur- werk. met een fluitspelenden herder er op, een meisje met bloemen, een kuddeke schaapjes zoet als suiker. En nauwelijks is een mensch van dit contrast Bekomen, of hij zieit de krachtige teekening „ploughing and' ■sowing grain" en het prachtstuk van werk Triumph of labor, dat juist in deze dagen van beteekenis is. Het is alleen volledigheidshalve, dat w.e ook nog bloemenstudies ver melden en aquarellen, waarover we minder warm konden worden, mis schien omdat ze zoo bont leken in hun breede gouden omlijsting. Maar overigens wat een prachtige collectie* Het is voor ons een felicitatie en aan den volijverigen heer Von Saher een dankzegging waard, dat hij gedaan heeft kunnen krijgen, dat deze kunst schat van Turijn de reis. over Haar lem naar huis terug neemt. Wie ze niet gaat zien, doet aan zijn artistie ke behoeften te kort. Wij maken nog eens opmerk zaam op den Strauss-avond van heden voor de leden der koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap" Er zal zeker overgroote deelname zijn. Stadsnieuws. W alter Cr a n e. Wie zich maai- aven rekenschap wil geven van wat hem genot en af leiding verschaft, zal van de genoe gens van het leven in een, zij het dan ook kleine, stad niet hot minst dit loven, dat hij voor een kleinigheid 'of Vervoleens trad JoakvrouweHartsen 'voor niets de mooiste voortbrenpe- V- nUatet Ar, i u a on nop=ph i ofi p l)pn vaEL c,e hedendaagsche kunst kan op. Zij schetste de lijden. 0es '2ien. En wij denken daarbij aan ons nis van éen der vele meisjes, die onder Museum van Kunstnijverheid, dat— allerlei schoone beloften door Z-S. I zijn gewone exploitatie daargelaten „placeurs" van Parijs met valsche 1bovendien nog telkens allerlei tij- papieren, om daardoor de minderja- 'delijke tentoonstellingen organiseert, rilheid te verzwijgen, naa»Nederland die het beste geven wat er op kunst- worden gelokt en in een bordeel ge-'gebied bestaat. In korten tijd hebben wu mi o um, n tinnv we batikkunst, metaalbewerkerskunst bracht. Onor houdt men te dan door meubelkunst iezien ,n de rot(mde hun vrees aan te jagen voor een ver-jvan Museum, nu Ts het een van volging wegens het voeren van een grootmeesters in de Engelsche valschen naam. kunst, Walter Crane, dien we hier in izijn veelzijdigheid kunnen bewonde- Ten slotte sprak Ds. Hulsman Hij «D- des te merkwaardiger, ving zijn rede aan met een wpord lomdat er eigeulijk niet zoolets als van hulde te brengen aan den strijder [Ëngüische kunst bestaat. De Britten Pierson, den krachtigen ijveraar voor'z.ja geen artiesten, de eenige kui^st, de reinheid van man en vrouw, het j waarin ze het ver gebracht hebben is ideaal der verhouding. de kunst van oorlogvoeren en dan Krachtig trok spr. tc velde tegen nog alleen onder voorwaarde, dat v 01..1b mf no,- rn-ncH+n zl3 met een ve61 zwakkeren vijand te den Staat, drn het recht der prostitu- doen hebben. Tegen den Mahdi met De heer Taekema opende de bijeen- tie heeft erkend, als zijnde een nood-lzijn 0Tigedisciplmee<rde scharen, te- komst en wees op het werk der Mid- j zakelijk kwaad. Doch dit is een groot j geI1 Boeren en hunne" vrouwen en dernachtzending op den grooten strijd, onrecht. Waar de' Staat het huwelijk kinderen. Mochten ze vandaag of Haarlem, 4 Febr. 1903. Tegen de prostitutie. Onder leiding van den heer K. Tae kema, middernachtzendeling alhier, had in de groote zaal van het Bron gebouw de aangekondigde vergadering inzake de verkrijging van een rijks wet tegen de prostitutie plaats. De zaal was geheel gevuld' door een publiek dat uit verschillende elemen ten bestond, en voor een groot ge- dieelte uit dames. Enkele doctoren waren aanwezig, ook merkten wij op den subst.-officier van Justitie, mr. De Vries van Does- burgh en voorts enkele bekende be strijders der prostitutie. Den ongeveer 200 verzeke- ringsplichtigen patroons die tot heden verzuimd hebben, het hun toegezon den formulier terug te zenden, woirdlt medegedeeld, dat morgen tot 2 uur m de laatste dag van 'inlevering is bij den heer J. I.. E. I. Kleynenberg, Zijl straat 59. Verzuimt men het, dan verliest men zijn recht, om kiezer te worden van het college van gemachtigden ter ver kiezing van de leden der Raden van Beroep. Uit de Omstreken. liillegom Voordracht voor onderwijzer aan de O. L. School, de lxeerenElzinga, Haarlem Smeets Lisse; Beumer. Sassenheim. Voordracht onderwijzeres aan de O. L. School de dames Rinkema, Hoofd dorp de Wit, De Tenge C. Vermeer Haarlem. De Chr. Zangvereeniiging ,,Asaf' al hier zaL Woensdag 18 Febr. een uit voering geven, in de Geref. Kerk. Vergadering van den Raad der ge meente Hillegom op Vrijdag, den 6en Februari 1903, des voormiiddags ten 10 ure. Onderwerpen ter behandeling- 1. Ingekomen stuleken. 2. Beroep reklaananten Hoofdelij- ken omslag 1902 bij HH. Gedeputeer de Staten. 3. Benoeming onderwijzer aan de openbare lagere school. 4. Benoeming onderwijzeres aan de openbare lagere school. 5. Adres J. van Lierop Pz., inzake

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1