Lncis ?an Lammernioor „Os Kleine Lort", nette Werkster. Dienstbode, Kleedermakersjongen Loodgieter, Nieuwe Ned. Opera. Aanvang 11 uur. Middagvoorstelling Gevraagd Dankbetuiging. Gravin Sarah. Vereenigde Toaneeiisten Groote Kinder- en Familievoorstelling Robert en Bertram eisohen, verneemt ,,Het Volk", dat at het loon betreft, gemiddeld van 20— i verhooging wordt gevraagd. Het blad noemt dit volstrekt geen over- even eisch, daar de looneischeu maar elnlg hooger zijn dan in het adres van waren gevraagd. De Burgemeester trouwens verklaard dat de in het «uwe werkliedenreglement vastgestelde onen, dat eerstdaags in behandeling )mt, maar weinig verschillen met deze .schen. De eischem zijn dus, zegt „Het Volk" ondanks de heer,schande opge- ondenheid volstrekt niet onbillijk, voor- -als men in aanmerking neemt, dat de loonstandaard sedert 00 belangrijk is gestegen. Het trampersoneel te Amsterdam hedennacht een vergadering. De voorzitter formuleerde aldus de enschen: Wij hebben om dubbele ploegen ook met het oog op Zon- igsrust. Indertijd is door den wet- juder Heemskerk op een desbetref- nd adres geantwoord, dat de Zon- igsdiienst Z.Ed. ook niet aanstond, iettema-n werd dit adlres verworpen. Wij hebben nu gevraagd, om die ploegen. Bij d'e electrische komt het voor, dat men om twee ar 's nachts thuis komt en 's mor- »ns om 7 uur weer moet present jn. Wanneer de andere werklieden 15 ar week zouden krijgen, dan zal het niet lang duren of de vereeni- Ons Belang zal ook om loons- vragen. In gemeentedienst heeft het tram- than3 minder salaris dan ij de A. O. M. Spr. deelde mede, at het Bondsbestuur gedaan heeft ■at het heeft kunnen doen. Het ver- ij t, dat de leiding niet in goede is heeft het Bondsbestuur ook niet verdiend." Als spreker trad vervolgens op prof. M. W. F. Treub, wiens gevoelen directeur van het Bureau van So- iale Adviezen was gevraagd. De heer Treub zeide, dat het hem oorkomt dat de Raadsleden het Be- uur van den Centralen Bond er verwijt van maken, de beweging hebben aangezet, maar dat zij het etrauren dat het bestuur in deze ern- zaak van niet meer kracht bij e leiding heeft blijk gegeven. Spr. is van meening, dat de gebeur- snissen in de laatste dagen geen wij- iging brengen in dei verhouding tot en Centralen Bond'. 1 Voo.r u kan er thans, naar het mij oorkomt. nog geen aanleiding zijn die verhouding verandering te zichten, stralend van patriottisme en „wij zullen honing eten, hol" riepen de wilden en sloegen op hun dijen en lieten een muziek hooren, dat den Europeanen hooren en zien verging. Jacht op een rooverbende in Chicago. De onveiligheid1 te Chicago wordt van dag tot dag grooter. Onlangs bezocht een rooverbende, uit vier tot de tanden gewapende personen be staande. het bierhuis van zekeren Ro bert Kohier, dwong dien waard en de gasten zich kalm. te houden, ledigde de laden en kasten en ontnam den gasten hun geld en sieraden. Een kleine jongen zag diit en berichtte het aan den nabij zijn den politiepost. Toen de agenten verschenen zagen zij juist de bandieten in een zijstraat verdwijnen. Nu begon een wilde jacht; van lieverlede slotan verschil lend)© personen zich bij de agenten aan, zopdat de roovers door een tal rijke menigte op de hielen werden ge zeten. Zij wendden zich om en scho ten op hun vervolgers, maar hun kogels misten. De agenten vondien thans gelegen heid een der misdadigers in handeai te krijgen, dezen gebruikten zij als dekking tegen een nieuw salvo, dat da bandieten gaven en dat niemand trof, als juist hun makker. Het ge lukte nu den roovers te ontkomen,hun gewonde kameraadi werd naar het gasthuis gebracht en daar ontdekte men dat hij was... egn gewezen poli tieambtenaar. dat de ingelljfden bij de militie te land, die overeenkomstig art. 107, 108 en 109 onder de wapenen zijn of laatstelijk ge weest zijn, onder de wapenen worden ge houden of geroepen. In de gevallen in de vorige zinsnede genoemd, wordt, zoodra bovenbedoelde iagelijfden zes weken onder de wapenen hebben doorgebracht, onverwijld een voorstel van wet aan de Staten-Generaal gedaan, om het onder de wapenen blij ven van die ingelijfden zooveel noodig te bepalen. Deze oproeping gaat dus geheel bui ten de oproeping voor herhalingsoefe ningen om. De manschappen der lichting 1902 zijn reeds naar hunne resp. korpsen ver trokken. Spoorweg personeel. ,,Het Volk" meldt: Dei Haarlemschë afdeelingsbestnren der verschillende spoorwegorganisa ties besloten het hoofdbestuur dank te zeggen voor zijn houding tijdiens de staking. Niet minder dan 500 perso nen zijn tei Haarlem tot de organisa tie toegetreden. Zondag gaan 800 man van de werkplaats petr extra trein naar Utrecht om het congres van spoor- wejgwerlcplaatsen te bezoeken. Wanneer in. een oogenblik van op winding dingen gevraagd worden die liet kunnen worden ingewilligd, kun,t 'ii bij nader inzien niet verlangen !at de gemeente binnen enkele da een beslissing zal nemen, het feit, dat de Gemeenteraad uwe eischen te beslissen heeft, waar deze al democratischer is een waarborg, dat deze een- oaal zullen worden ingewilligd. Met den hesten wil van de wiereld ionden deze eischen niet worden in- [ewilligd. Had de Raad dit wel ge- dan zou hij zichzelf een brevet onbekwaamheid hebben uitge- om voor het belang van de ge op te komen. Waar deze eischen niet in enkele jagen konden worden onderzocht, kar zou het dwaas zijn te willen, lat daarop nu reeds een beslissing kunnen worden genomen. Ik wil u niet aanraden om de vra door u gesteld! te laten vallen, ik wil er op wijzen, dat de ge termijn veel te kort is. Spre raadt aan, d'en gemeenteraad een behoorlijken termijn te stellen, bij voorbeeld; 1 Mei. U kunt daarbij voegen, dat wan neer dien datum geen bevredigend antwoord is ontvangen, «rij zult over wat u te doen staat. Gemengd nieuws. Het grootste schip der wereld. is <ie stoomboot „Cedrie", van de „White Star Line", die binnen kort in de vaart zal komen. Van de kiel tot de brug meet ,dit zeeschip meer dan de meeste ge bouwen te Londen; zij kan zooveel mien- schen bergen als menige kleine ,stad niet vermag, en aan eten en drinken wordt, als alle plaatsen zijn bezet, voor 20.000 mark uitgegeven. De keuken kan dage lijks 14.000 maaitijden leveren. De „Ce- drie" is ingericht voor 365 passagiers eerste, 200 tweede en 2435 derde klasse- passagiers, en haar afmetingen zijn: lengte 700, breedte 75 voet, terwijl haar tonnenmaat 20.970, haar snelheid 17 knoopen, haar bemanning 350 koppen, haar verplaatsïngsvenngen 37.870, haar lading 18.400 ton bedraagt; zij heeft ge kust 11.000.000 Mark. Anarchisten aan 't woord. De werklieden-vereenligingen te Bar celona hadden Maandag een meeting belegd, om zich solidair te verklaren met de stakers te Reus. Van deze gele genheid maakten de anarchisten gebruik om een groote betooginig te honden. Hun woordvoeders verklaarden, dat de bur gerstand moet worden vernietigd, de be zitters moeten worden gedood, de in stellingen van crediet met geweld be machtigd en alle overheden afgeschaft. De meestem van deze beminnelijke schreeuwers riepen, dat zij verklaarde voorstanders waren van de algemeene werkstaking. S. D. A. P. Eene groote Open bare Vergadering op Maandag 9 Fe bruari, 's avonds 84 uur, in de 'groote zaal van ,,St. Bavo" is uitgeschreven. Als spreekster treedt op Henriëtte Ro- lancbHolst met het onderwerp: De beteekenis van de .staking van het spoorwegpersoneel voor de Neder- landische arbeidersbeweging. Naar aanleiding van deze vergade ring doet het bestuur der S. D. A. P. een oproep tot alle arbeiders, waarin gezegd wordt: De vorige week hebt gij kunnen zien. wat de. arbeidlers vermogen, als zij slechts eensgezind willen. Het spoorwegpersoneel heeft een over winning behaald op een der machtig ste organisaties van het kapitalisme. Die overwinning heeft niet alleen groote waarde voor het spoorwegper soneel, maar voor alle georganiseer- dfci arbeiders. Om de volle beteekenis te kunnen begrijpen van d;e gebeurtenis van ver leden week. is het noodig. dat m.en een helderen blik heeft op"kapitaal en arbeid in Nederland. Wij hebben daarom de schrijfster van ..Kapitaal en arbeid in Neder land/" uitgenoodtgd' over de beteeke nis der staking te spreken. Bezoekt dus deze "belangrijke ver gadering! Uw blok zal er door ver ruimd' worden en gij zult er kracht en moed uit kunnen putten, voor uw strijd! Heemstede. In de trouwbu® is in 1902 geworpen f 68.32; in 1901 bedroeg dat 64.63. De registers, aanwijzende de uit komsten der Meting en Schatting der gebouwde en ongebouwde eigendom men. liggen vanaf heddte gedurende den tijd van 30 dagen ter inzage ter gemeente-secretarie. IJmuiden. Heit lijk van P. Heilig, een der ver dronken vletter/Lieden, is Donderdag morgen ongeveer 12 uur opgehaald, maar dat van zijn makker heeft men, ofschoon men voortdurend met vier ploegen visschende is, nog niet kun nen vinden. Vervolg Nieuwstij dingen. Er zijn door de werklieden bij de ge meentebedrijven twee manifesten ver spreid. Een onderteekend door de Chr. Nat. Werkmansband, het NederL Werk!. Verbond „Patrimonium", den, Ned. R. K. Volksbond, de St. Joseph-gezelien-veree- niginig „Maarten Luther", de R. K. Ver- eeniging „De Eendracht", en het Chr. .Arbeidssecretariaat. De strekking van dit manifest ligt in de voligende clausule: Laten alle goedgezinde werklieden zich schouder aan schouder stellen, om de dreigende gevaren af te wenden! Ka meraden, trekt uw besluit in! Knoopt nieuwe onderhandelingen aan met het Gemeentebestuur! Brengt dit kleine offer voor de groote zaak van het algemeen belang en dat der arbeidersbeweging in het bijzonder? Het tweede manifest is van het Be stuur van den Centralen Gemeente-Werk- Medenbond. Daarin wordt de aanleiding der actie uiteengezet: En o. m. wordt gezegd: Daar is gezelgd, dat in deze geschiede nis door het bestuur niet voldoende is ■geleld, m. a. w. dat, indien de leiding beter ware geweest, dat de toestand thans niet zoo kritiek zou zijn. Burgerij, ziet ge wél het :gevaar van deze bewering in. Wat toch zal hiervan het gevolig zijn. Dit: in de eerste plaats stijging der verbittering, in de tweede plaats vergroo ting van het gevaar eener uitbarsting. Als toch de werklieden afgaan op de woorden der raadsleden, dan jagen ze hun bestuur onbekwaam weg. 't Gevolg hiervan zal zijn dat de leiding dan uit de handen der gematigden in de handen der onverzoenlijken komt. In een buitengewone ver gaderiner van de Naamlooze Vennoot schap L'Union te Haarlem, is goedge keurd dat ©enige statutenwijzigingen zonden plaats hebben en is tot com missaris benoemd d'e hjeesr H. H. van Waveren te Haarlem. Alweer een Turksch-Italiaanscli incident. Zeeroovers hebben op de Roodie Zee een Italiaanschen Sambuc, die thuis behoorde te Massoa, buit gemaakt. De Italiaansche overheden schonken den Turken een tijd van veertien dagen om het vaartuig weder terug te geven en de equipage, die zich in handen der piraten bevindt, in vrijheid te stel len. Zij vroegen tevens de inhechtenis neming ,en de straf der rooveirte. I Een stok goud van 22 pond. I Naar aanleiding van liet feit, dat aan het Jekaterinenbujrgsche laboratorium 15.100 Russische ponden goud uit de zuidelijke Oeral zijn verzonden, waar ronder een stuk van 22 pond, geeft de |„N. F. Pr esse" eenige inlichtingen, die dit blad van een Weensch geoloog jheeft„Voor zocver mi] hekend is. zei 'deze specialiteit, is dit de grootst© goudklomp, die in de Oeral is gevon den." De ervaring heeft geleerd', dat de groote stukken goud altijd bij d'e ont dekking eener goudmijn worden gevon den en dat bij verder© nasporingen slechts kleinere stukken worden aange troffen. Toen de goudgraverij winst gevender was, ontstonden er vele goud- wasscherijen, dlie nu echter voor het grootste gedeelte verdwenen zijn. Nu jtreft men er nog platina-wasscherijen |aan. die het eigendom zijn van vorst- Demidoff. Een groot stuk platina [heeft vorst Demidoff aan het Ween- sch-e hofmuseum geschonkenhet is 6.3 K.G. zwaar. Eerst had de Russische regeering 't monopolie voor de gouddelverij, daar na kregen de edellieden het recht tot exploitatie en nu 'is de goud-industrio geheel vrij." Marconi Marine-Matroos. Marconi, op wien zijn vaderland terecht trotsch is, heeft niet voldaan aan zijn plichten om als soldaat dit vaderland zoo lang te dienen als' hij doen moest. Nu heeft de koning, die Marconi niet wil storen in zijn stu diën, last gegeven de vervolgingen welke deswege tegen den jeugdigen ingenieur waren ingesteld, te staken, doch wil. dat deze aan zijn verplich tingen zal voldoen. Hierop heeft men nu verleden week een middeltje ge vonden. Marconi is voor den vorm ingeschreven ondier de bemanning van een schip en wordt dus beschouwd als een marine-matroos. vervolg Stadsnieuws. Bekeurd'. Een aannemer is bekeurd, omdat hij den openbaren weg opbrak zonder de verei-schte vergunning. Een loopjongen is bekeurd, omdat hij over de grasperken in het Ripperdapark liep. Een voermansknecht is bekeurd we gens het met een bespannen voertuig in verkeerde richting berijden van de Lange Veerstraat Gezonken: Gisteren is een schuit met mest geladen dn de Brouwersvaart gezonken. In de afdeel in g Haarlem van den Ned, Stucadoorshondl zijn verkozen tot bestuurders de heeren W. Koppen (voorzitter); P, Zondervan (secretaris); J. Wempe (penningm.), en twee leden. Dg Haarl, Vei'eeniging van Gymnasiasten „Amicit/ia Juncti" viert op Zaterdag 14 Februari a.s. haar 15- jari-g bestaan 'in het Brongebouw met een voordraclit-avond. Bevallen: 6 Febr. M. Schuurman Scherpenhuijzen, d.; 4. J. Schouten Verbeek, d.; 5. C. Opbroek—Van Lies hout, z.G. W. van BreeLohmeijer, z.; 6. W. KroonVan Zorge, d. De Kader Vereen, der d. d. Schutterij te Haarlem Wilhelm-ina. houdt Zaterdagavond een feestelijke bijeenkomst in het Brongebouw. Een keurig programma is liiervo ir samengesteld. Na afloop is er bal. Een avond vol genietingen dus. Hi I ha! ho Bij gelegenheid van de Indische Kro ningsfeesten hield Sir Richard Temple op de Aaadaman-eilanden de volgende toespraak in die imlandsche taail: „Dit is de vergadering van het opper hoofd Edward,. Het opperhoofd Edward is vriendelijk. Het opperhoofd is gena dig. Wij zullen schildpad ©ten'. Wij zul-w le'n wilde zwijnen etien. Wij zullen ho-l in April en M'ei a.s., is een eere-comité Schoorsteenjrandje. Een begin van een schoorstee..brandje in het Nau we Geldelooze pad is gisterenmiddag door middel van zout gebluscht. Schieten. Voor den groeten natio- nalen schietwedstrijd, uitgeschreven door de afdeeling Haarlem van den Konink lijken Nederlandschen Bond van Oud- Onderofficieren en Hare schietvereeni- ginig „Generaal van Merlen", te houden Men schrijft ons Coöperatieve b a k k e r ij. Donderdagavond (5 Feb.) vergader de de Coöp. Rroodbakkerij „Vooruit gang" in het gebouw „St. Bavo". O.in. werd door een ingrijpende ver andering in het bakken op Zaterdag aan de hakkerspatroons en fabrikan ten het bewijs geleverd, dat de onmen- schelijk lange arbeidsdag, welke cir culeert van 20 tot 25 uur geheel on- noodig is. wijl hier het besluit geno men is, om het personeel drie uur min der op dien dag te laten arbeiden, het welk dus den arbeidsduur terugbrengt op 1 5 ai u r. Tevens zij nog vermeld dat aan het personeel is toegestaan, te beginnen met den a.s. zomer, een verloftijd van drie dagen ieder, met behoud van loon. plus 15 als reispenning. Wenschelijk ware het, dat ieder werkgever daaraan een voorbeeld nam, Eenige dagen geleden hebben een 15-tal personen van 14 tot en met 19 jaar liet werlc aan de blikfabriek van den heer Dubois aan het Spaarne neer gelegd. omdat zij geen genoegen na men met de door den patroon ont worpen loonregeling. Thans hebben deze personen, na een tweetal avonden-vergaderd te hebben eene yereeniging opgericht en zich aangesloten bij het H.A.S., dat nu hun zaak bij den patroon zal bepleiten. Reeds is door den secretaris van het H.A.S. een schrijven aan den heer Dubois gezonden, waarin de grieven dei- gezellen uiteengezet en hunne eischen vermeld. Hoe de zaak verder zal afloopen, zal de tijd leeren. Amsteröamsciie Beun door bemiddeling van de firma CLAASSEN en BEUNS. Gisier. Hedet. fld. 5 reb. Vil. 6 feb Atchison Topeka, Comm88s/]0 87~/s Denver Rio Grande 401/.! 40i/2 Erie's 4P/2 41'/2 Kansas City Soutli349/io 343/16 do. pref.591/g 59 Missouri Kansas Texas, Com. SS1/* 281/* National R. R. of Mexico l9i/2 19s/s New-York Ontario 34i/.i 341/4 Norfolk Western 741/4 74,1/4 Roclc Island Cy. 49l/io 49 Southern Pacific 65 65 Southern Railways 36 36 Union Pacific 10L8/* lOl8/^ Wabash 30«/4 31 American Car 42»/4 42i/o New-Orleans R. Co. 1415/ic 147/s Steels 38u/i6 399/jg Koninkl. Petroleum Maatsch. 437 420 Columbia hing eten. En onder het jacht maken op schildpadden, wilde zwijnen en het veT-: zamelen van honing zullen wij gezan gen aanheffen. Tot middernacht zullen wij zingen. In den nacht slapen wij niet. In den morgen zullen wij slapen". Deze toespraak, dile met het oog op het auditorium meer door eenvoud dan door geestigheid uitmuntte, miste haar uit werking niet: „Wij zullen schildpad eten, hi!" grin nikten Z. M.'s zwarte onderdanen; zullen wilde zwijn eten, ha!' gevormd. Voorzitter is Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, Bungem. van Haarlem. DE OPROEPING DER LICHTINGEN 1900 en 1901. Deze geschiedt volgens art. 110 der Militiewet van 1901, luidende: Wanneer het ter handhaving of tot herstel van de openbare rust en orde, tot uitvoering van wettelijke voorschrif- ,wij ten of om andere overwegende redenen met ge-1 noodig is, kan door ons worden bevolen. Uit de Omstreken. Overveen. Gisterenavond (Donderdag) werd in de commissie tot wering van school verzuim de heer C. J. Th. Leistikow tot voorzitter en de heer IJzerman tot secretaris herkozen. Donderdag sloeg het paard van den heer v. d. Vliet, en gespannen voor een dogkar, op hol. In den loop ver brijzelde het paard het hek nabij de kerk en kwam tot staan in het ach terlaantje, zonder eenig letsel te heb ben bekomen. De dogcar zelve miste een wiel en boom. U leest toch ge- jregeld liet Feuil leton van „ff «ar |lcm's öagbiad"?| Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid van het gouden jubilé der vestiging van de Religieuzen on zer Congregatie in het St. Jacobs-Gods- huis te dezer stede, betuigen wij door deze onzen welgemeenden dank. De Zusters FRANCISCANESSEN VAN STEENBERGEN Haarlem, 6 Februari 1903. GEVRAAGD, des Zaterdags een halve dag een Zich aan te melden Kruisweg 72. Mevrouw WILLEMS, Gier straat 14, vraagt terstond (wegens ziekte) een flinke als MEID-ALLEEN, P. G., van goede getuigen voorzien. GEVRAAGD een aankomende Barbiersbediende, bekend met scheren, bij B. de TELLO Jr., Groot Heiligland 23. gevraagd, circa een jaar in 't vak ter opleiding als uniform- en burger pettenmaker op de pettentabriek van JAN W. LIPPITS, Gr. Houtstr 25/27. Aanmelding tusschen 7 en 8 uur 's avonds. GEVRAAGD te Amsterdam, een bekwame goed bekend met gas en waterleiding. Br. fr onder no. 5494 Bur. v. d. Blacl# HAARLEMSCHE Schouw burg - Maatschappij Telefoon 579. Heden 6 Februari 1903 De hoofdrollen worden vervuld door Mevrouw F. COINIFRANCIS- CA eu de Heeren PAUWELS en ORELIO. Zondag 8 Febr. 1903. te 2 uur Beroemd tooneelspel in 3 bedr. CEDR1C ERROL, (Kleine Lord), Jongejulfrouw MARIE leerlinge v. LOUIS BOUWMEESTER. Balcon eu Stalles f 1,1ste Loge en Parterre f 0.80 2de Loge f 0.50, Gaanderij f 0,30. Kinderen op alle rangen HALF GELD. gSST' Nog nimmer is de rol van de Kleine Lord zoo vervuld als door de jongejulfrouw MARIE Een knap JONGMENSCH, om in den winkel behulpzaam te zijn enz. Zich te vervoegen Kruisstraat 41. BEROEPSWET. Dinsdag 10 Februari Nieuw Hollandsch Tooneelgezelschap Dir. A. VAN LIER. Burgerlijke Stand. 371e Staatsloterij. Trekking van 6 Febr. 5e Klasse, 17e Lijst. No. 18102 premie van f 3000. No. 7517 f 100. Prijzen van f 70. 350 3522 6119 839010349 12576 13268 910 4177 7645 963110499 12873 19698 1584 4662 8220 992411536 13155 19987 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 583 34615855 78801000014070 18831 1728 3859 5887 8378102661463519048 1816 4007 6038 840110444 14735 19876 1835 4490 6663 849111153 14918 19884 L950 5046 6960 868811927 1501120244 2144 51217129 872012348 15590 20396 2274 5122 7133 8755 12394 17480 20515 2319 5217 71418887 12587 17727 20662 2327 5220 75119429 13002 1775020665 2733 5558 7698 9832 13283 17768 20719 3239 5752 7739 98631363118665 20801 AdTertenttèu. Zeer voorspoedig bevallen van een ZOON. H. S. MOOLENAAR—HONING. Bloem endaal, 4 Febr. 1903. Hartelijk dank aan allen, in het bijzonder aan den WelEd. Heer Dr HOOGCARSPEL, voor de liefderijke behandeling tijdens de ziekte en 't overlijden onzer geliefde Dochter en Zuster CORNELIA. Uit aller Naam J. VAN VEEN, en echgenoote. De BURGEMEESTER van Haarlem maakt bekend: diat van den heer Commissaris dier Koningin in deze provincie is ontr vangen afschrift van do volgendie be schikking. hetwelk aangeplakt js aan do deur van het huis dier gemeente: De GEDEPUTEERDE STATEN d'er provincie Noord-Hoilanici, Doen te weten: dat zij in hunne vergadering van 31 Januari 1903, krachtens het be paalde bij artikel 7 van het Konink lijk Besluit van 8 December 1902 (Staatsblad No. 212) tot vaststelling van een algemeenen maatregel van bestuur als bedoeld in artikel 16 der B cto epswet'hebben vastg estel d I. voor den raad van beroep, welke gevestigd zal zijn te Amsterdam: a. het aantal werkgevers, die te za^ men één werkgever kunnen aanwij zen om mede te werken tot liet op maken eener voordracht voor benoe ming tot lid-werkgever of plaatsver vangend lid-werkgever van bedoelden raad van beroep, op zestien; b. het aantal gemachtigden van werkgevers, die te zamen één werk gever kunnen voordragen voor benoe ming tot lid-werkgever en één voor benoeming tot plaatsvervangend lid werkgever van bedoelden raad van beroep, op drie; c. het aantal werklieden, die te za men één werkman kunnen aanwij zen om mede te werken tot heit op maken eener voordracht voor benoe ming tot lid-werkman of plaatsver vangend lid-werkman van bedoelden raad van beroep, op zestig; d. het aantal gemachtigden van werklieden. die> te zamen één. werk man kunnen voordragen voor benoe ming tot lid-werkman en één voor be noeming tot plaatsvervangend lid- werkman van bedoeldem raad van beroep, op e 1 f. II. voor den raad van beroep, wel ke gevestigd zal zijn te Haarlem: a. het aantal werkgevers, die te za men één werkgever kunnen aanwij zen om mede te werken tot het op maken eener -voordracht voor benoe ming tot lid-werkgever of plaatsver vangend lid-werkgever van bedoelden raad van beroep, op vij f en twin- tig; b. het aantal gemachtigden van werkgevrs, die te zamen één werk gever kunnen voordragen voor be noeming tot lid-werkgever en één voor benoeming tot plaatsvervangend lid- werkgever van bedoelden raad van beroep, op vier; c. het aantal werklieden, die teza men één werkman kunnen aanwijzen om mede te werken tot het opmaken eener voordracht voor benoeming tot lid-werkman of plaatsvervangend lid werkman van bedoeldten raad van beroep, op twee en vijftig; d. het aantal' gemachtigden van j werklieden, die te zamen één werk- man kunnen -voordragen voor benoe ming tot lid-werkman en één voor benoeming tot plaatsvervangend lid werkman van bedoelden raad van beroep, op tien. De Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN TIEN HOVEN, Voorzitter. A. A. LAND, Griffier. Voor eensluidend afschrift: De Griffier dei- Staten van Noordholland, (get.) A. A. LAND. Haarlem, 6 Februari 1903. De Burgemeester, DE HAAN HUGENHOI.TZ, To. B. Tooneelspel in 5 bedrijven van GEORGE OH NET. Gravin SARAH: Mevr. JULIA VAN LIER— Cuijpers. Aanvang 7'/, uur. Balcon f2,Stalles f 1,75,1ste Loge f150, Parterre f 1.00, 2de Loge 10,75, Gaanderij f0,40 Concert- en Tooneelgebouw „DE KROON" ZondagS Februari 1903 Directie A. SAALBORN. (Ex-Directeur der Hoogduitsche Opera te Rotterdam). Optreden van Mevrouw SAALBORNde Groot. dos namiddags om 2 uur. of' de lustige Vagebonden Kluchtig blijspel met zang en dans m 4 afdeelingeo. Naar het Duitsch van G.RADER, ie Afdeeling: De bevrijding. 2e Op de bruiloft. 3e j> De Maskerade. 4e Op de Kermis en de gevangenneming. Prijzen der Plaatsen: Front loge, Frontstoelèu en Stalles f 1,50, Zijloge f 1,25 en Parterre f 1. Kinderen betaien de halve entrée. des avonds ton 8 uur. „Mensch betaal |e schulden." Bekroond blijspel in 5 bedrijven van R. KNEISEL. Schrijver van „Papageno" enz. Te Berlijn meer dan 400 maal met het gewenschte lachsucces opgevoerd. Regie A. SAALBORN. Clara Wallfried, Operazangeres Mevrouw SAALBORNde Groot (Ex-Pensionaire van wijlen Z.M. Willem III.) Prijzen der plaatsen: Frontloge f2.^rontstoelen f 1.50 Stalles f 1.25, Zijloge f l.—Par terre fü.75. Plaatsbespreking Zaterdag en Zondag van 10—4 uur. op Ledenvergadering MAANDAG 9 Februari 1903, des namiddags te 31/, ure in het lokaal aan de Morinnesteeg. Agenda: Jaarverslag. Rekening en Verantwoording over 1902. L. C. KRONENBERG, Secretaris.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3