fPOWELL'SN Balsem van Anijszaad PREG1KBEDRTES de beklaagden reeds geruimen tijdil kende. Muiselaar woonde boven zijn bierhuis op de achterkamer, met Anna Zwaan, alias Rotterdamsche Anne. Gerrit van der Heyde woonde met zijn vriendin voor. In het bierhuis van „Luuk de koet sier'1 heeft Van den Dool herhaaldelijk over het plan gesproken. Kroes verklaarde daaromtrent, dat hij Den Dool had hooren zeggen, dat hij een weduwe wist op den Amstel- veenschen weg, die een boel geld had; zij had een anderen tuin gekocht en de opbrengst van den verkochten tuin aan de Rustenburgerstraat had zij nog in huis. Op voorstel van Van d. Dool zou men op een avond het terrein verkennen. Frans Groot zou zich ver mommen als vrouw. Voor een pruik zou Van den Dool zorgen; hij kende een kapper, die in Leeuwarden had! gezelten. Het plan ging toen niet door. Veer tien dagen later volgden nieuwe be sprekingen. Toen werd overeengeko men dat Groot met Rika Scherma- cher naar binnen zou gaan. Get. (Kroes), Van den Dool en Van der Heyden zouden buiteu blijven wach ten. Groot en Schermacher gingen door 't Vondelparkde overigen langs den Overtoom naar den Amstelveen- scken weg. Toen Groot en Rika onver- rich terzake waren teruggekomen, heeft van den Dool gezegd, dat zij op de verkeerde kamer waren geweest. Zij waren op de voorkamer en het kistje met geld stond in een secretaire in de achterkamer. Ook na deze mislukte poging hield Van den Dool aan. Bij een der vele gelegenheden, dat over het plan ge sproken werd, zeide Van den Dool: „als jullie het niet gaan doen, dan stuur ik er een ander heen." Vrijdag 10 December kwamen Van der Heyde, Groot en Jan Spekkers in get.'s bierhuis en vertelden zij, dat zij er nog niet heen waren geweest. Eeni ge dagen na den elfden December las get. in de bulletins van de dagbladen wat er gebeurd was. Uit de berichten meende men te moeten opmaken dat er wel degelijk gestolen was. Rika Schermacher heeft toen gezegd, dat zij' 'haar deel wilde hebben. Get. zelf heeft dit niet gezegd, zooals door Groot wordt verklaardi, evenmin get.'s vrien din, Maria Granetia. Groot en Muiselaar bleven evenwel tegenover get. ontkennen, dat zij in de woning van Dijkxhoorn waren ge weest. Van den Dool gaf tegenover get. te kennen -dat hij wel degelijk wist dat er gestolen was ,en dat hij zijn aan deel in den buit wilde hebben. Van den Dool, gevraagd of hij aan merking heeft op de verklaring van dezen getuige ,zegt: „Och, meneer, het zijn allemaal verzinsels; het is niets als een kroegpraatje". Gewezen op zijn bekentenis, voor den rechter-commis saris afgelegd, antwoordde hij: „Och meneer, toen ik gearresteerd was en toen ik door den rechter-commissaris werd gehoord, was het leven mij zoo zat". Volgens get. Kroes en ook volgens bekl. Groot was Muiselaar bij de voor bereidende besprekingen met Van den Dool nooit tegenwoordig. Mr. Regout stelde aan get. de vraag, of Groot niet was een van de jongens, die van diefstal leefden. Toen get. zich van den domme hield, stelde de officier de vraag in ver schillende vormen: bijv. of Groot be hoorde tot de jongens die tippelden, of die kwamen bij get. (Luuk), bij moeke in den kelder en bij Lammert je Zondag; of Groot niet leefde van gap pen, enz. Get. wist daar niets van, Mr. Regout tot bekl. Groot: „Groot leefde jij niet van wat je zoo hier en daar bij elkaar kon stelen." Groot: ,,Ja wel zeker meneer, niks anders". Get. Kroes: „O, o, o, nou ja bedoelt u zoo jawèl Get. Kroes verklaarde ook ten na- deéle ven Van den Dool niets te weten Hij wist niet, dat Van den Dool een kelder had in de Kerkstraat, waar hij, naar het heette, zijn verfwaren bewaarde, doch die eigenlijk diende tot het opbergen van gestolen goed. Frans Groot en Van der Heyden hebben omtrent dezen kelder verklaard dat zij daarvan beiden den sleutel hadden ,en dat zij daar o. a. hun in- brekerswerktuigen opborgen. De volgende getuige is Maria Grane tia. Zij verklaart bekende zaken: zij weet evenwel zeer zeker dat Van den Dool den naam Dijkxhoorn, sprekende over de weduwe op den Aanstelveen- schen weg, heeft genoemd. Van de>n Dool nogmaals ondervraagd, houdt vol, dat hij nergens van weet. Hij heeft nooit geweten, dat de vrouw geld in huis had. Hij was nooit in het huis geweest, hij wist niet eens waar de wed. Dijkxhoorn woonde, zelfs niet waar op den Amstelveenschen weg nummer 54 was; hij heeft het numm, r uit moeten tellen, toen hij het huis eens wilde aan kijken. Bekl. Van den Dool ontkende den sleu tel van zijn kelder ooit aan Van der Hey den of Groot te hebben gegeven. Van der Heyden moet zijn sleutel hebben nage maakt. Een reeks vraigen deed de officier ten slotte aan Van den Dool met het doel aan te toonen, dat deze bekl. wel dege lijk geweten heeft tot welk slag jongens Muiselaar, Groot en Vand er Heyden be hoorde. Van den Dool ontweek de vra gen evenwel handig. Van der Heyde, voorgeroepen, ver klaarde evenwel, dat Van den Dool de Jongens goed kende, dat hij hen zelfs bij hun bijnamen noemde, en Frans Groot hielp den officier op den weg door te zeggen, dat Van den Dool wist, dat hij wel met Spekkers omging en ook wel Jan Spekkers kende, omdat deze Van den Dooris buurman in de gevangenis is ge weest. Van den Dool heeft ook igeweten, dat hij (Groot) -gezeten heeft: dat heeft Vaai den Dool gehoord op het politiebu reau, toen hij zich daarheen had bege ven, nadat de jongens van hem 300 met kaartspelen hadden gewonnen. De volgende getuigen een nachtpor tier en diens vrouw, Schipperheyn ge naamd, legden verklaringen af in ver band met het wasschen van de broek van Muiselaar na den moord. In de broek zagen zij geen bloedvlekken. De laatste getuige heeft eenige dagen na den moord Muiselaar met Van der Heyden zien loopen in het Vondelpark. Gevraagd of hij Van der Heyden ook onder de aanwezigen herkent, kijkt ge tuige, tot groot genoegen van Jan Spek kers, in ue advocatenhoeken. Uit het eindverhoor bleek, dat Muise laar 16 November was ontslagen uit het huis van bewaring, waar hij in voorloo- pige hechtenis had doorgebracht, en dat h!j den volgenden dag in de Pieterjacob- straat was gaan wonen bij Schipperheyn. Eerst na den moord zou hij bij Kroes zijn gaan wonen. Van den moord wist bekl. niets, ook niet van de plannen om bij de wed. Dijkxhoorn te stelen. „Toen ze bij de wed Dijkxhoorn moeten bezig zijn ge weest zeide hij lag ik in mijn bed". De hamer en de electriische lamp herkent hij als eigendom van Groot en Van der Heyden, maar wat daarmee gebeurd is, zullen Groot en Van der Heyden beter kunnen zeggen. Mr. Conink Westenberg, rechter, deed bekl. opmerken, dat deze een te slimme en verstandige vent is, om niet te be grijpen, dat de rechtbank van zijn ge il eele omtkentenis niets gelooft en om niet in te zien, dat die ontkentenis hem niets zal helpen, omdat er aanwijzingen genoeg tegen hem zijn bij elkaar ge bracht: de bekentenis van.' Groot, de ver klaringen van twee getuigen, die hem hebben zien binnengaan, het verwisse len van de kleeren, het verbranden van de bebloede pet, de afdruk van de knie op het kussen. Waar de bekl. dit alles moet inzien, stelde mr. C. W. de vraag: waarom bekent ge niet? Frans Groot, die vervolgens werd ge hoord, herhalende zijn bekentenis, gaf een omstandig verhaal van hetgeen bin nenshuis is voorgevallen. Zij waren be gonnen te breken aan een kast: de vrouw kwam voor den dag: hij (Groot) gaf haar met het hamertje een of twee slagen op het hoofd, een slag kwam op Muiselaar: dia vrouw trachtte hem de trap af te gooien; Muiselaar pakte haar om het middel; zij viel op de kachelplaat; Mui selaar drukte haar een kussen op het hoofd, hij haalde toen een mes voor den dag en gaf de vrouw een tiental steken: het kussen werd weer op, het aangezicht gelegd en het zoeken van, geld in de kas ten voortgezet zonder resultaat. Het huis werd aan den' achterkant over een schutting verlaten, Spekkens en Van der Heyden stonden buiten te wachten. De bedoeling was niet geweest de vrouw te vermoorden. Ware zij niet voor den dag gekomen, de vrouw was niet gedood. Bekl. had haar denslag (of sla gen) met het hamertje uitsluitend gege ven, omdat zij hem aanviel. De bedoeling was alleen geld te ste len en dat geld met Muiselaar en de an deren, die in de zaak gemoeid waren, on der wie Muiselaar en Van den Dool, te deeleni. Wanneer de vrouw was verschenen zonder hem vastte houden dan zou bekl. /maar zijn bewering haar niets hebben gedaan, doch zijn ontvlucht. Van denl Dool houdt bij het eindver- hoor vol van niets te hebben geweten. Categorisch door den president ge vraagd of dan alles wat hij voor den rechter-commissaris heeft verklaard on waar is, antwoordt bekl. „Ja.". 4— 1 naar huis te sturen, dus ook 11. E.S. zal de vierde ronde mee ingaan. De andere Hagenaars, de kampioe nen. hebben veel werk gehad, om K. A P. van 't lijf te liouden. Met time wam de stand 2 tegen 2 Maar het kwartier verlenging was hun ten guns te en reeds in de eerste 7J minuut wis ten zij den stand op 3—2 te brengen, terwijl later geen verandering meer in den stand kwam. Alzoo zien wij hier Haarlem, H.B.S.. II V.V.. en óf N.O.A.D. óf Go.Ahead voor de vierde ronde. Het zal mij be- nieuwen, wie hiervan overblijft. Ook dit hangt nog geheel af van de loting Moet Haarlem spelen tegen II.V.V., zooals 't Handelsblad dit Maandag morgen ai zeer voorbarig wist mede ie deel in. dan geloof ik. dat Haarlem den eind wedstrijd niet meer zal beleven, daar H.V.V onze roodbroeken stedds op gevoelige wijze aan weet te pakken. Heeft, Haarlem echter het geluk van een dar drie andere clubs te moeten bevechten, dan is haar kans zeer groot. Wij zullen afwachten en niet zoo vlug zijn als genoemd blad maar kalm de loting afwachten. Zondag zal de competitie weer eens worden wakker geschut. Het program ma vermeldt VelocitasH.V.V. in Bre da. Wat zal hier gebeuren. Zou H. V.V. winnen, of voor de derde maal ge lijkspelen? Ik voor mij verwacht het laatste eerder dan het eerste; de cm dotten zijn in hun eigen vesten, dat wil we! eens wat zeggen. Haarlem ontvangt het Rotterdamische Sparta aan den Doodweg. Haarlem, nog steeds aan haar nederlaag van 21 m Rotterdam denkende, zal er alles op zetten, le Spartanen te kloppen.. Is liet spel der Roodbroeken als Zondag, dan i& de overwinning aan hun zijde. In competitie B. staat alleen maar vermeld H.B.S. tegen Quick (Af.). Dit is ongetwijfeld een overwinning voor H.B.S. Het Oosten geeft ons een wedstrijd die beslissing zal geven voor het kam pioenschap. P.W. tegen Vitesse. Hier zal gewerkt, worden. P.W., dat 3 pun ten ten achter is, zal wel alles deen om i-a? twee van in te halen. Ik zou zeggen, dat hier de kans van P.W grooter is dan die van Vitesse. Verder zal hier r.og gespeeld moeten worden tusschen U. D. en Victoria, de twee hekkensluiters, op het oogen- blilc. Hier heb ik meer vertrouwen in Victoria dan in U.D. Voor den Beker spelen N.O.A.D. en Go-Aheacl. Laatstgenoemde zal wel mede de 4de ronde ingaan. Als het weer nu maar meewlil werken, dan kunnen de sportbroeders weer profitee red naar hartelust. In het Spotblad zie ik vermeld, dat de PI.V.B Zaterdag 7 Febr., dus he denavond, ecu algemeene vergadering houdt. Punten van behandeling het in 't leven roepen van een competitie tusschen Haarlem en H.F.C. Een an der blad weet reeds meer hiervan te vertellen. Of dit echter uit goede bron is. weet ik niet,daarom zal ik maar afwachten tot na de vergadering. Dus tot de volgende week. AMATEUR. Sportpraalje. Na een langen rusttijd zijn er dan Zondag toch eindelijk weer eens een paar vetbalwedstrijden gespeeld. Van de 7 wedstrijden, zijn er evenwel maar 3 doorgegaan, daar en het slechte weer èn de spoorwegstaking het doorgaan der andere 4 beletten Haarlem had, zooals bekend is, tl. F.G voor de derde bekerronde te be vechten. Het groote aantal toeschou wers dat nog was komen opdagen heeft weer eens genoten van dezen wedstrijd. Beide partijen, die al eeni. o-e jaren achtereen aan elkander ge waagd zijn. gaan steeds met kloppen de harten naar het voetbalveld. Geen van tweeën, durft van te voren te den ken aan de overwinning. Zoo was het ook weer dit jaar. Sprak ik een lid van H.F.C., en vroeg ik „wat denk je ervan, tegen Haarlem?" dan was 't antwoord „Je kunt er niets van zeggen". Het was hetzelfde ant woord dat de Haarlemmers mij ook gaven. Nadat H.F.C. zulk een schit terend figuur tegen de Engelschen heeft gemaakt was ik eenigszins bang voor de bekerhouders, te meer, daar zij in den laatslen tijd niet zoo bijzonder ge lukkig speelden. Wie echter Zondag aan ilen Doodweg is geweest, heeft kunnen zien, hoe het spel van beide zijden was. Het spel van H.F.C. was in het begin beter dan op het einde. Toen de si and 2—1 was, kon men ge rust zeggen: Haai lent heeft de over winning m den zak, want de meester, der blauw-witten waren op. Hun spel was veel te zenuwachtig. Het spel van Haarlem was, van begin tot eind. zeer j kalm, wat aan Haarlem dan ook de I overwinning bezengde Het geheele elftal der roodbroeken sloot Zondag dan ook. weer als een bus. 'ik zou op geen der spelenden een aanmerking kunnen maken. Bij H.F.C. was hal, voorhoede-spel zeer zwak, ik zag hun J wel eens beter. Van Waveren als back I voldeed goed. doch toen hij in devoor- hoede eenig werk ging verrichten, viel hij mij erg tegen. Zijn schieten op het doel was verre van zuiver Het publiek was natuurlijk ook weer zeer -enthousiast. In den Haag kregen beide eerste klasse vereeniigingen een bezoek. H.B. S kreeg Vitesse alsgast. De roodwit- ten hebben hier een schitterende over winning behaald, door Vitesse met De tentoonstelling van auto mobielen. Gisterenmiddag te ruim twee uur hadden zich eenige tientallen sport liefhebbers met hun-na dames in hel Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam verzameld om de opening d-er auto- niobielententoonst-el'ling bij te wonen. Met de exposanten die in grooten ge tal e aanwezig waren en de leden der Ned. Automobiel-Club en van andere sportvereenigingien was de -groote zaal voldoende gevuld om aan het ge heel een gezellig karakter te varlee- nen. Toen, het trompetsein klonk, verza melde ''het geheele publiek zich voor het paviljoen der Automobiel-Club, waar de 2e Voorzitter dier Club de tentoonstelling officieel zou openen. Jhr. J- L. Nahuys begon zijn ope ningsrede met mede te deejen, dat, tof zijn grooten spijt, de voorzitter der N. A. C., jhr. Boreel van Hogetandleai doo.r ongesteldheid verhinderd was, deze tentoonstelling te openen. Thans viel aan -spreker de eer ten deel, als vice-voorzitter, wiederom aangezocht door de Nederlandsche Vereeniging „De Rijwiel- en AutomobieLIndustrie' het woord te nemen. Spreker zeide, dat deze show wederom veel schooner is dan hare- voorgangsters, en voor waar een waardige afspiegeling is van de .Parijsche Salon", die zoo juist, gesloten is. Spreker is overtuigd, dat al deze -schoone automobielen een grootschen indruk op het publiek zullen maken. Ook wees jhr. Nahuys op de jaarlijk- sche, steeds grooter wordende voor uitgang en populariteit steeds hoo- ger gaat men van jaar tot jaar, steeds wordien er meerdere verbeteringen aangebracht. Wed is waar is nog niet de volmaaktheid bereikt, doch ieder jaar tracht men beter werk te leve ren. Velen zoo gaat spr. voort zullen het gewone populaire rijwiel missen dat dit jaar niet tentoonge steld is doch zijn broeder, motor rijwiel. is een waardige -remplagant in, alle oprichten. Behalve deze motors voor den weg zijn en verschillende typen van mo tor-booten dit jaar tentoongesteld on ook hier wees spreker op den ^nor men vooruitgang in de laatste jaren gemaakt. Ja, zelfs in dit opzicht, zijn wij het buitenland voo-ruit, daar mien heden op alle rivieren -en kanalen de gewo ne schuit voorzien ziet van een mo tor. De stijgende onder-nemingsgeest is hierin enorm, ook wat betreft de luxe- motorbooten. Spreker vertrouwt dat deze tentoonstelling door ve-len be zocht zal worden, en dat ook die\ koo- pers niet zullen ontbreken. En nu komt spreker tot de propa ganda vari het automobilisme. Is het mogelijk betera propaganda te heb ben. dan die er, door de omstandig heden gedrongen, in de afgeloopen week heeft plaats gehad de spoor wegstaking? Spreker vindt het hier niet de plaats om hierover in bijzon derheden te treden, doch wil hier slechts op wijzen, dat, de vaak bespot te vaak verguisde automobiel hc|t reddende verbindingsmiddel is geweest. (Applaus). Met dankzegging aan het bestuur der Vereeniging .De Rijwiel- en Au tomobiel-Industrie" die deze tentoon stelling organiseerde, besloot de spre ker zijn herhaaldelijk toegejuichte rede en verklaarde de tentoonstelling voor geopend. Daarna begon de rondgang tanigs de verschillende stands. Het meest iin 't oog vallend! is de groote expositie van- de firma Verwey en Lugard te 's-Graven- hage, die niet minder dan 7 complete Peugeotmachines -en een chassis heeft staan-. Het bezoek concentreert zich voor een groot d'eel op dit punt, waar boven dien de zaal als in een -tuin- is herscha pen. Juist daartegenover is -die stand van de ■niet minder beroemde Dairracq-auto's.Ook hier eenige wagens van verschillende modellen en enkele chassis om de con structie geheel te kunnen beoordeelen. j Tengevolge van het oponthoud door de spoorstaking veroorzaakt ontbreken op verschillende stands nog voorname zen- dinlgen. De firma Stokvis te Arnhem exposeert een drietal wagens met Dion- Bouton- Motor en een Panhard-Levassor, die zeer de aandacht trekken. Ook die Haartemsche Automobielen- en Motorrijwielfabrilek voorheen A. v. Alte- na, liet zich niet -onbetuigd, doch is met drie Henriod)-Auto mobielen vertegen woordigd- Als bijzonder mooie wagen wordt de witte toeimachine voor 4 per sonen genoemd. .Als bijzonderheid willen wij nog ver melden dat door de firma J. W. Meijer en Co. te Arnhem een motor-tweewieler is ingezonden, waarop in plaats van een zadel een- stoelzitting is aange bracht. De berijder zit achter het stuurrad -en neemt dus geheel de positie in van een automobilist, alleen heeft zijn wagen slechts twee wielen. De exposant verklaarde dat het gevaar van omvallen voor een geoefend wielrijder niet grooter is dan op eett- gewone mo torfiets. Verder zijn nog aanwezig talrijke in zendingen automobielen, motor-rijwie len, banden, omderdeelen, kleedingstuk- ken, pelsen,, maskers -enz. die echter niet door iets bijzonder in het oog vallen. Buitengewone belangstelling vinden de motorbooten die in een der zijzalen zijn geëxposeerd. De tentoonstelling mag ais uitstekend geslaagd worden beschouwd. Wij kun nen ieder aanraden er spoedig een be zoek te brengen, ook voor niet direct be langhebbenden is er veel interessants te zien. De exposanten zullen igaarne alle gewenschte inlichtingen geven en een proef ritje per automobiel in den tuin heeft ook zijne eigenaardige aantrekke lijkheid. SEDBRT 1824 BESTAANDE y..rHoest, Verkoudheid, Asthma, Bronchitis, Influenza. T«ADE MA»** Bij Apothekers en Drogisten. Het landhuis van Zola te Médan schijnt men te willein ver- koopen. Men zegt, dat mevrouw Zola. over geen iniddielen genoeg beschikt ,om het te kunnen behouden. De „Ra dical" uit d© hoop, dat men dit „his torisch huis", zoo rijk aan letterkun dige herinneringen, niet zal laten val len in de handen van den oen of an deren onverschillige. Gemengd nieuws. Nog een revolotie in Zaid-Amerifea. Uit Honduras bericht mein dat pre sident Sierra weigert het president schap aan den nieuwen functionaris Rauilla af te staan. D© laatste be reidt een revolutie voor. De toestand- in El Salvador wordt moeilijker. De opstandelingen krijgen ondersteuning uit Guatamala. De legers van laatst genoemde republiek en van Salvador trekken samen aan de grenzen. Krijgs voorraad wordt over zee aangevoerd. Een late'r bericht ze-gt, dat pres. Bauil- la als president geproclameerd is. Jl L iilhlSiiiiMtë INGEZONDEN MEUEDEE- LlNÜEN. 30 cents per regel. Hot donkere huis te Berlijn. Voor een t/ieintal jaren werd in de Maden druk geschreven over een huis te Berlijn dat met het front naar het aan een kerkelijke gemeente behoorend kerkhof was gericht en waarvan de ramen krachtens een rechttlijke uit braak dichtgemetseld moesten wor den. Tien jaar heeft het in dien toe «land en dus onbewoond, gestaan. De vensters zijn weeg opengebroken en vert-oonen reeds weer heldewrtte go- dij ntjes. Waaraan het donkere huis deze lichte dagen te danken heeft, ver meldt het Berl. Tageblatt, waaraan dit is ontleend, er niet hij. Weder een ongeluk met torpedo booten. Blijkens -een -telegram, dooi' dien Fran- schen minister van marine onitvan?n, zijn twee eskader-torpedobooten nabij kaap Largier met elkander in botsing gekomen. Eén dezer, de „Espingole". gezonken maar alle manschappen zijn gered. De andere t-orpedoboot, de „Halle- bande", moiet zich ia een moeielijke o- s it ie bevinden. Vier torpedo's zijn ter plaatse, evenals de sleep booten en het personeel van het fo.rt Toulon. De „Es pingole" is 27 M. diep gezonken op on geveer 500 M. afstands van den wal en 700 M. van het uiterste punt v-an kaap Largier, Alle hoop, om het schip met de ten dienste staande middelen te redden, is nog niet uitgesloten, als het weer gu-n- tig blijft. G-een ongelukken met men schen kw-amen voor ,en alle documenten van waarde, benevens dJe eigendommen der manschappen, zijn -gered. Men neme zyne maatregelen al vorens het te laat is. De influenza, de ziekte die in de laat ste jaren zoo veel verwoestingen heeft aangericht zou op zichzelf nog niet zoo gevaarlijk zijn waren het niet gevolgen waarlegen men zijnie maatregelen niet genomen, heeft die de meeste slachtof fers vordert. Wij laten hieronder volgen -een -treffend -gev-al dat vele personen tot leering kan strekken, nl. dat van de dochter van den heer W. van Maanen, kleermaker, wonende in de Schoolstraat C, no. .7, Velp. Het voorgevallene was zoo bekend dat onze verslaggever te Arn hem het adres van den Heer Van Maa nen bekwam, hij beig-af er zich heen en had het geluk dat de vader ,en de broe der van1 juffrouw Van Maanen hem de noodiige inlichtingen wilden, verstrekken. Wat u omtrent mijne dochter verno men heeft is de zuivere waarheid. Voor ongeveer 5 jaren heeft mijne dochter in fluenza gehad en van dat oogenblik af a-an is zij nooit meer gezond geweest. Gedurende drie jaren was zij bedlegerig •en kon alleen van het bed op de stoel gaan zitten en op een -stoel naar bed gaan, de eetlust was van geen beteeke- nis, zij klaagde steeds over steken in de linkerzijde, had duizeligheden, sliep slecht, de weinige -nachtrust werd nog gestoord, door voortdurende hoofdpijn. Wat wij voor .onze geliefde dochter en zuster hebben aangewend voegde de va der en zoon als uit een mond onzen ver slaggever toe, kunnen wij u niet opnoe men, maar dat is zeker, dat geen potje of fleschje in de Apotheek onaangeroerd is gebleven. Door het lezen van een al manak, die hier in Velp verspreid werd, werden wij bekend met de wondervolle genezingen verkregen dioor het gebruik der Pink Pillen. Wij draalden dan ook geen oogenblik ze ook te bestellen, en het zelfde geluk dat zoovele anderen heb ben mogen smaken weid ook ons deel en het beste bewijs, dat ik u de oprechte waarheid vertel is, dat mijne dochteT op 't oogenblik niet te huis is, zij is niet meer bedlegerig -en gaat met pieizier da gelijks haar werk verrichten. Vader en broeder gevoelden zich dankbaar door de publiceerlng van bun attest misschien ook nog anderen gelukkig te kunnen ma ken. Wij kunnen er achter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede pro- dukten worden -ook de Pink Pillen reeds op eiene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn heb ben van de echte te zijn, doch de heil zame en genezende bestanddeel en bezit ten ze in geene deele. Koopt, ze slechts bij de depothouders die under de attes ten zijn aangegeven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de heer Snabilié. Prijs T 1.75 de doos, t 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Ne derland en Apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlemen Omstreken bij Wed. W. PLAATZER v. d. HULL. Drogerijen, Jansstraat 28. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Men schrijft uit Vlissingen: De schildersgezellen hebben een be weging op touw geze-t betreffende boo- ger loon en vermindering van werk tijd Zij verzochten den patroons nL het loon met 2 cent per uur te ver- hoogen en in d'en zomer de werktijd te bepalen van d'es morgens 6 tot des avonds 7 uur en voor overwerkuren 25 pet. verhooging toe te staan. De loonsverhooglnig werd in een door de patroons gehouden vergadering gewe zen van de hand, terwijl zij geen be zwaar hadden het overige gedeelte van het verzoek in te willigen. De gezellen hebben nu naar aanleiding van dit antwoord besloten geen genoegen1 te nemen met dit voor do patroons geno men besluit, waarom zij dezen laatsten verzoeken d'aarop als nog te willen te rugkomen. Onder leiding van het. Kamerlid Mel- chers vergaderde het beambtenperso- neel van de Westlandsche Stoomtram in de remise te Loosduine-n Op die vergadering werd uitvoerig gesoroken over loonen en arbeidstijden van het personeel: de verteringen ge formuleerd welke men daarin wensch- te te zien aangebracht, welke verbete ringen werden neergelegd in een be sluit dat der directie zal worden aan geboden. Van de houding der diirectie werden verdere maatregelen afhankelijk ge steld. Burgerlijke Stand. Brand te Berlijn. In ae Michaelkerkstr-aat te Berlijn is Dinsdag een fabriek van vier verdie pingen volkomen afgebrand. Eén arbei der vond bij het ongeluk den dood, zes periso-nein werden zwaar en twaalf licht gewond. Van de brandweer, die er na een harden strijd van1 twee uur in slaag de den brand onder de knie te krijgen, liggen twaalf man ziek aan rookvergif tiging. Een half' unr In een lift. De burgemeester van New-York, Low, bracht Maandag een half uur door ge vangen in een lift, met een aantal nota belen der stad, bovendien met het pret- tiige vooruitzicht een 130 voet naar om laag te kunnen vallen. De burgemeester wilde een partijtje geven in -de Hardware Club, die ergens een paar etages in gebruik heeft, veer tien vijftien) hoog! De lift, waarmede het gezelschap naar boven zou gaan, bleef plotseling stilstaan, waarop men een geweldigen slag vernam, tengevolge van de ontploffing der electrische in richting. De bestuurder der lift deed ver geef sche moeite ©enige beweging in het ding 'te krijgen en werd hoe langer .hoe opgewondener, evenals zijn pa sagiers. Eenige machinisten, die toevadig aan wezig waren, slaagden er na verloop van eien half uur in, de menschen uit hun benarden toestand te redden. De inflnenzs, in Kusland. Het zachte weer heeft ook in het zuiden van Rusland die influenza mee gebracht. Niet minder dan 25,000 per sonen zijn, alleen in Odessa, aange tast. Het sterfte-cijfer is onder het oudere en zwakkere deel der bevol king vreeselij'k hoog Yerdronketï in oen goot. Te Londen is een man, die een toe val kreeg en met zijn gezicht in een grebbe! met zes duim water viel, ver dronken op 9traat dus. Vorstelijke gift. De koninklijke familie van Spanje heeft 10,000 pesetas geschonken voor een monument voor de soldaten, die in den jongsten oorlog op Cuba en do Filippijnen zijn gevallen. Storm in de Middel!andsclie Zee. Een hevige storm heerscht er sedert Dinsdag in de Middellandsche Zee. Alle booten komen te laat aan, waar onder vele min of meer belangrijke averij hadden gekregen. De storm woedt vooral erg in de Golf van Lyon en in de omgeving van Corsika en Sardinië. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: P. H. Harren en M. Tes- selaar. Overleden: J. Welboren, 65 jaar. VELSEN. Getrouwd A. van den Bergen en B. H. de Wit. A. Spoor en A. Linde man, J. G_. Bock enN. Smit. A. Joosten en E. J. ij man, S. Sterk en G. van der Beiü Bevallen M. 't Hartvan Santen,z., A. van der PlasRiedijk, d., W. Gra- vekampvan Wijngaarden z„ J„ ZoenKramer d., H. v. d. Endede Rooy, z., M. GraamanJansen, z., T. van BrusselHoogendijk d., G. Bak kerGoedhart d., J. Friedrïchts Sellerpenhuysen z„ M. T. VisserSi- monis z. M. Zijl—Schaap z. P. Schol Koper z. Overleden A. Madierink 11 m. II. Post 4 j., W. vanHugten, 23 j., J. ZeiL maker 10 m., E. A'. Leynaar lj., C. v. Duivenvoorde 20 m., M. W. Versteege. 3 j R. F. Kemper, 81 j., P. Heilig 34 j. SCHOTEN. Bevallen: J. C. Boogaardvan der Vliet, d.; C. TambsVerhagen, z.; C. van EerdeHulscheir. di.; A, C. Sabel van de Water, z. SPAARNDAM. Bevallen: J. HartendorpBakker, GroosMuller, d.; A. Ruijgdoorn d. H. BonkerkKooiman, z.; H. Vermeeren, z. Overleden: H. M. Schouten, m. 67 jaar. HAARLEMMERLIEDE en SPAARN- WOUDE. 30 Januari2 Februari 1903. Ondertrouwd: Th. Uitermark em L. van Meivienboetr. Bevallen: J. A. J. v. d. Wulp Evers, d.; P. Naaktgeborenvan Vugt z.; G. van de Watering—Lukas, d.; P„ GodefrooiSlip, d. Overleden S. de Glopper, 53 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd I. Bos en C. J. v. Tol, J. G. v. Reuswoude en M. Vonhoff. J. Thur en M Snollenaers. Bevallen N. AvisBeets, d., E. Vis beenGroeneweg z,, G. de VriesBerg hoef z.. M BakkerClay d.. A. v. Tol v. Soest d B. de Vriesv. 't Lint hout d., D. v. ICulkv. Klaveren d., ,T. C. v. Klaveren—Vorhart d-, A. Vis serde Reus d., M. v. d. HoofdRi- cavet z., C. Baxv. 't Zelfde d., J. SuidgeestDijt z. Overleden M. Ophem, 46, R. T. Fontaine 8 d J. A. de Blay 2 mnd.. H. J. Verkuyl 1 mnd. op ZONDAG 8 Februari 1903. te HAABLEM. Groote Kerk. Voorni. 10 ure, Ds. Montijn. Nam. 2 ure, Swaan. Doopsbedieninig'~ 's Avonds 6 ure, Van Paassen. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Van Lennep. Jans-Kerk. Voorm. 10 uire, Barbas.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 6