NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAF Meestgelezen Dagblad in Haarlem en OniLtreken. 20e -iaai guns Donderdag 12 Februari 1903. No. 6019 DAGBLAD Abonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 V« Geïllustreerd Zondagsblad, yopr Haarlem, per 3 maanden0.37'/s de omstreken en franco per post. 0.45 Advertentiën Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Znlder Baitenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Moutstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAG BE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3 Ibis Faubourg Montmartre. DJt *mraswier bestaat ta2t zes bladzijden. ISa&rsWft Dagbiató van ISFebr. O. a. Chamberlain eu de correspon denten. Dreyfus, De Negerquaestie, Landbouwraden, Centrale Getuocn- te-werklie lenbond, l)e toestand. Be Kazernequaestie. Officieele Berichten. De BURGEMEESTER van HAAR LEM brengt bij deze ter kenniis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het op den 7en Februari jl. executoir ver klaard! kohier no. 15 op de Personeele belasting dezer Gemeente. 4e kwartaal, dienst 1902, op heden aan den ontvan ger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens her innerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den hij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 10 Februarii 1903. De Burgemeester voorn., DE HAAN HUGENHOLTZ, L.B. Buitenlandsch Nieuws ZtiM-Alrika. Chamberlain en de correspondentie. De N, R. Ct. schrijft: Het leek voor wie niet te nauw keek net of het alles echt was, en nu valt Chamberlain zelf uit de rol, en ieder kan zien, dat het komedie is. Chamberlain beklaagt er zich over, dat de Engelsche correspondenten de overeenkomst van Durban niet gehou den- hadden. De overeenkomst van Durban! Wij waren haar bijna ver geten. De afspraak was, dat de cor respondenten niets zouden melden over hetgeen er tusschen Chamberlain en de deputaties, die tot hem kwamen, voorviel. Maar al spoedig hield geen van de verslaggevers er zich aan, en van een heele reeks deputaties, in Natal reeds en hoe langer hoe meer in Transvaal, kregen wij te hooren, waarover zij kwamen spreken, wat hun grieven en wenschen waren en wat Chamberlain hun antwoordde. Al die weken is de overeenkomst van Durban geschonden, maar geen- klacht. Het verslag van het onder houd, dat Chamberlain te Pretoria met de Boeren-deputatie gehad heeft, is m de lengte, wat Chamberlain betreft, bijna woordelijk overgeseind, maar Chamberlain beklaagde zich niet. Nu te Bloemfontein hetzelfde gebeurt als te Pretoria, nu is de groote man ge krenkt. Waarom? Omdat de voorstelling moest gewekt worden, dat hij Maothlodi, zooals de Swazies hem genoemd hebben, de man die alles recht maakt orde in den chaos bracht; overal waar hij zijn hand in stak, overal waar hij zijn woord liet hooren kwamen de zaken voorjelkaar. De Boeren vergaten hun onderlinge veeten op zijn aansporing tot eensgezindheid; de onverzoenlijk- sten werden met het Engelsche be wind verzoend'; of kwamen althans onder den indruk van zijn kracht en berustten in het onvermijdelijke. Te Pretoria vonden de Boeren in hem hun meester. En nu moest men -in Engeland' in eens hooren, dat de Boeren ontevreden zijn; dat zij er verbitterd over zijn, dat de vredesvoorwaarden geschonden worden; dat zij ten diepste gegriefd zijn over allerlei, en dat zij het Chamberlain ruiterlijk zeggen durven, en generaal de Wet gedreigd heeft met een opstand van ontevredenheid. Dat was wel zeer onaangenaam. Had die redacteur van de Vriend wij denken, dat het Rabie is geweest, die het verslag openbaar heeft ge maakt maar gezwegen, dan was het rechte misschien nooit ruchtbaar ge worden En nu nog die corresponden ten, die het verdrag van Durban ver gaten. Nu m-oest Chamberlain er wel over spreken en het zooveel mogelijk vergoelijken: het was lang zoo erg niet geweest, zeide hij aan het af scheidsmaal. Maar hij heeft zich door zijn boosheid verraden. Met behulp van zijn trouwe lijf correspondenten moest de indruk gevestigd, dat zijn reis door Zuid-Afrika een onafgebro ken succes was. De man van de Vrilnd heeft zijn appelkar omgegooid. Wat Chamberlain verder aan het afscheidsmaal te Bloemfontein zeide Weten wij ongeveer uit de telegram men. Hij beweerde, dat de beschuldi gingen van kwade trouw en schen ding van de vredesvoorwaarden, door de Boeren ingebracht, ongegrond wa ren. Hij Chamberlain zeide dat. En hij beklaagde- zich over de ondank baarheid van de burgers Honderddui zend burgers naar hun woonplaats te ruggevoerd en aan den slag geholpen. Geen woord van dank. Maar de En- gelschen hebben hen van hun plaat sen weggehaald en al het hunne ver woest; waarom dankbaar, dat zij te ruggebracht worden en bijna niets te rugkrijgen van wat zij verloren heb ben? Chamberlain beklaagde er zich ook over dat de Boeren niet erkentelijk zijn voor wat de Engelschen aan het onderwijs doen. Welke veinzerij! De Engelschen hebben al gedurende den oorlog veel voor het onderwijs gedaan, er schatten geld voor uitgegeven en spannen zich nog aldoor in. Maar ieder begrijpt waarom: om de Boeren kinderen op de Engelsche scholen te krijgen en ze daar den invloed van het Engelsche onderwijs te laten onder gaan. Van het standpunt der Engel schen begrijpelijk, maar nu nog van de Boeren te verlangen ,dat zij dank baar zijn, dankbaar voor een onder- 'ijs, waarhij de landstaal, de moeder taal zoo schromelijk verwaarloosd en in den hoek gedrongen wordt, Kan men brutaler veinzerij hebben? Wij zullen van 't andere maar zwij- I gen. Vermelden wij alleen nog dat Ij. G. Fraser aan dat feestmaal een I hooggestemd en dronk op Lord Milner instelde. Hij hoopte Milner nog eens I als gouverneur-generaal van Zuid-Afri- ka te zien. Milner zeit, dat dat een droombeeld was. Frankrijk. Dreyfus. E,r gaat weer geen dag voorbij, of Dreyfus' naam staat in de bladen. En dJe toon van sommige lieden begint zoo scherp te worden, dat men zich nu reeds verzekerd kan houden van een feilen strijd, wanneer 1'Affaire an dermaal voor revisie in aanmerking mocht, komen. De bekende Urbain Goiuer heeft aan een redacteur van de Liberté verklaard, dat „fatsoenlijke" Dreyfusards niets meer met Dreyfus te maken kunnen hebben, sedert deze gratie heeft aangenomen niet pre cies een nieuw argument. Gohier ziet buitendien in het weer op den voor grond plaatsen van de Zaak niets dan een poliitieken zet om de regeerings- 111 eerderheid nog hechter aaneen te sluiten. Queisnay de Beaurepaire ontkent, zooals van zelf spreekt, dat de getuige Cemuschi omgekocht is geweest. Hij tracht zijn bewering aannemelijk te maken door de uitspraak: „Wij, te genstanders van Dreyfus hadden geen geld om getuigen ojn te koopen. Maar er bestonden bovendien tegen den ver rader nog zooveel bezwarender getui genissen dan dit, getuigenissen, die niemand als gekocht zou durven brandmerken." Inmiddels heeft Andiré, d'e minister van oorlog, goedgevonden te beschik ken, dat zijn departement zich buiten de herleefde Dreyfus perscampagne kan houden. Na een onderhoud met kolonel Faurie heeft André. blijkens een officieuse jnededeeling aan de bla den. de volgende order uitgevaardigd „Ik verbied allen officieren en ambte naren van het ministerie van oorlog om op eenigerlei wijze d'eel te nemen aan de huidige courantenpolemiek be treffende de Dreyfus-zaak." Er blijven ook zonder deze categorie genoeg Fransehen over om het vuur aan 't branden te houden. Dat ziet. men aan Mercier, Gohier, Beaurepaire om van Jaurès nu maar niet te spre ken. Dnifcschland. Landwirte. Gisteren is te Berlijn de 10e algemee- nc vergadering gehouden van den Bund der Landwirte. Baron v. Wan- genheim, rlie het voorzitterschap waar nam, zeide 0.111., dat het voorstel Kar- doff een ongeluk was voor den Duit schen landbouw het bracht den land bouw geen voordeel, daarentegen mid dellijk gioot nadeel door bevoorrechting van de nijverheid. Het centrum blijft de machtigste partijwij moeten van onze katholieke standgenooten eischen, dat zij de belangen van den landbouw naar behooren helpen bevorderen. De instandhouding van den middenstand, zeide v, Wangenkeim nog, is veel ge wichtiger dan de zorg voor den eigen lijken werkmansstand. (Deze woor den wekten eiridelooze toejuiching). De middenstand en de landbouw zijn de sterkste slagboomen tegen d'e revolutie. De overige redevoeringen waren z,eer heftig en zeer persoonlijk. Kröcher. de voorzitter van bet Pruisische Huis van Afgevaardigden, zette uiteen, waarom lnj vóór het voorstel Kardorff gestemd heeft. Als men van practisc.be poli tiek houdt, moet men nemen, wat zich voordoet en niet, wat zou kunnen zijn. zeide hij. Kröcher waarschuwde, voorts, geen principieelen strijd aan te gaan tegen de nationaal liberalen en de vrije conservatieven. Daarentegen L'iebermann ..Strijd op leven en dood tegen de nationaal-libe ral'énzij zijn altijd onbetrouwbaar geweest," Dr. Halm sloot hel debat. Niet het vernietigen van de oppositie, zeide hij, is onze eerste plicht maar het tot stand brengen van een tarief dat de sociaal-democratie haren grondslag beneemtmet het tegenwoordige tarief echter wordt het volk geproletariseerd. Halm wilde van de vergadering weten, of zij met, Kröcher, dan wel met het bestuur van den Bond meeging. Onder stormachtigen bijval uitte de vergade ring haar instemming met de houding van het Bondsheistuur. Volgens „The New-York Herald" zul len, zoo het Saksische Hof blijft weige ren Prinses Louise bij haar ziek kind toe te laten, de Prinses en de heer Giron wed,er bij elkander komen. Van een de finitieve scheiding is dus geen sprake, iets waar velen trouwens reeds aan stonds aan getwijfeld hebben, Het echtscheidingsproces te Dresden zal morgein een aanvang nemen. Van nieuw uitstel is geen sprake. Italië Een nieuw Turksch-Italiaansch incident Een nieuw incident moet zich tus schen Italië en Turkije hebben voor gedaan. Een Italiaansch onderdaan, genaamd Fabiani, die zich naar Tre- vesa, (in Epirië) begaf, werd zooda nig het voorwerp van gewelddadig heden van de zijde der Turkscke gen darmen, dat de Italiaanfecbe regie ring, naar het heet, eene nota tot de Porte heeft gericht, waarin volledige voldoening voor Fabiani wordt ge- eischt. De Italiaansche regeering moet zelfs met eene yloot-demonstratie gedreigd I hebben, indien aan Fabiani g.eene I schadevergoeding wordt gegeven en 1 indien de gendarmes, die het mis- drijf 'pleegden, niet voorbeeldig wor den' gestraft. Vereeiiigde Staten De anti trustbeweging. Een telegram, te Londen ontvan gen meldt, dat president Roosevelt, de energieke bestrijder der „Trusts", vast besloten is een buitengewone zitting van het Congres bijeen te roe pen, wanneer vóór het einde der te genwoordige zitting geen wet in het leven is geroepen, die in hel, oog van den president voldoende waarborg geelt tegen misbruiken, onafschei delijk verbonden aan de groote com binaties van kapitalen. Men beweert, dat dit besluit van den president vooral te danken is aan de krachtige wijze, waarop voor al in den laatsten tijd de Trust-man nen optreden tegen alles wat tot eena anti-Trusti wetgeving zou kunnen voeren. Zoo heeft eenige dagen gele den de bekende millionair Rockefel ler aan zes senatoren een lang tele gram gezonden, waarin hij hun de ongewenschtheid van alle Trust-be perkende bepalingen trachtte aan te toonen. Voorloopig hebben de anti-Trust mannen een kleine ovemvinning be haald door de aanneming van de anti-Trustwet van den heer Little- field, al moet men erkennen, dat de wet op zich zelf van niet zoo groot belang is, dat men hiermede dei aan neming van alle volgende anti-Trust- voorstellen zal kunnen voorspellen. De aangenomen wet bepaalt alléén, dat voortaan alle industrieele combi naties volle publiciteit zullen moeten bezitten en verbiedt vervolgens pre<- ferentieele kortingen in vracht of an derszins, hetzij openlijk, hetzij in 't geheim. De Negerquaestie. Ten bewijze der ophitsende taal, wel ke in Amerika thans tegen de negers wordt gehouden, volge hetgeen demi- nister van oorlog, de heer Eli tan Booth, onlangs in een meeting te New-York heeft gezegd. Volgens den heer Elitan Booth is het thans duidelijk, dat alle pogingen, d'ie men uix het welk gesteld heeft, om 't zwarte ras op te heffen tot het blanke, door hen te emancipeeren, door hun burgerlijke rechten en zelfs het stem recht toe te staan, schipbreuk hebben geledenvolgens hem is de oppositie, welke de heer Roosevelt in den laai- sten tijd ondervindt, waar hij negers als staats-aj.nbten.aren aanstelt, alleen hieraan te wijten, dat men de misluk king van clit emancipatieproces van den ncgexstam algemeen erkent. Want de heer Roosevelt, is niet de eerste pre islident, die negers aanstelt in staats dienst integendeel zijn er op 't oogen- blik minder staatsambtenaren van het zwarte ras dan onder zijn voorgan gers. terwijl toch destijds van geen pro test tegen die aanstel longen werd ge hoord. Ook is het thans voor het eerst, dat de Zuidelijken zich verontwaardigd betconen over een invitatie tot een re ceptie van den President, gezonden aan een der negerambtenaren. en het 'is te vreezen, dat deze beweging tegen het zwarte ras niet alleen in de zuide lijke. maar ook in de Noordelijke Sta len steeds grooter afmetingen zal aan nemen, in welk geval de toekenning van het stemrecht aan de negers zal blijken een mislukte proef geweest te zijn. Aan het slot van zijn redevoering wees de minister er op, dat. indien men zich genoodzaakt zag, de verschil lende rechten (stemrecht enz.) in den loop der jaren aan het zwarte ras toe gekend. weer terug te nemen, men toch met moest vergeten, dat het Am-eri- kaansche volk nog .steeds verantwoor delijk bleef voor den zedelijken en ma terialen toestand van een ras, dat eeuwen in hun land onder het slaven juk gezucht had en men dan zedelijk verplicht zou zijn, hun andere rechten en voordeden als vergoeding te geven De Philippynen. De „Frankfurt. Zeitimg" verneemt uit New-York, dat de Gouverneur der Philip- pijnen aan President Roosevelt geseind heeft, dat eene onmiddellijke regeling der Philippijnsche aangelegenheden vol strekt noodzakelijk is, wijl de schatkist der Philippijnen in de laatste jaren een tekort heeft gekregen van 1 1/4 millioen dollar, terwijl ook particulieren en par ticuliere ondernemingen zeer groote ver liezen hebben geledien. Reeds is een patrouille van 100 man met 200 man opstandelingen slaags ge weest. Yeneznela. De toestand. In antwoord op de protocollen der blokkade-mogendhedan heeft Bowen verklaard, dat hij alleen die protocol len zou onderteekenen waarvan de inhoud ongeveer gelijkluidend was met het Italiaansche protocol. Ver der deelde hij naar aanleiding van den wensch, dat president Roosevelt als scheidsrechter zou optreden me de, dat hij het oordeel over de vraag omtrent de preferentie bij de schuld vorderingen niet kon laten oplossen door één persoon; hij deed derhalve het voorstel dat daartoe een scheids gerecht, uit drie tot vijf leden be staande, zou worden benoemd. Terwij laldus de hooge oomes ge- zelligjes het zaakje bepraten, blijft de bevolking van Venezuela maar bloot gesteld aan de lasten en ongemakken der blokkade. Thans is den gezant der Vereenigde Staten te Caracas, den heer Russel, verzocht om zijn bemid deling bij de bevelhebbers der blokkee. rende schepen, opdat dezen een lading steenkolen thans te Caracas liggen de zouden doorlaten, daar anders Caracas uit gebrek aan gas, sedert in duisternis zou worden gehuld. Stadsnieuws. Haarlem, 11 Febr. 1903. Ned. Barbiers- en Kappersbond Het bestuur der aid. Haarlem van den-1 Ned. Barbiers- en Kappersbond (Pa-i troons) is voor het 4e vereenigingsjaar als volgt samengesteld: D. Soeilaart, le Voorzitter; J. Duiff, 2e voorzitter; H. J. Lingeman, le secretaris, Vroomstraat 6; B. de Tello Jr., 2e secretaris; J. Paulan, penningmeester; F. C. Kuijken, Com missaris. Humanitas. Binnen eenige wrekenzal hier ter stede aan de Ktnderhuisvest 1, bij de Nieuwe Gracht, het Vegetarisch Hotel-Restaurant „Humanitas" geopend worden. Men is druk bezig het gebouw daartoe in te richten. In den avond van den 2en Juni 1902 werd mej. Houtkooper, winkeljuf frouw te Haarlem, ernstig verwond toen. zij op de brug bij het Wilsonspleön loo- pende, gaande naar de Wilhelminastraat, achterop gereden werd door een wagen der E. N. E. T., die met zulk een vaart tegen de brug op vloog, dat hij uit de rails sprong en mej. H. tegen de brug leuning gedrukt werd. Thans is namens genoemde juffrouw door Mr. Joost de Graaff, advocaat al hier, eene procedure tegen de Electri- sche Trammaatschappij begonnen tot vergoeding der door haar geleden scha de. Bij vonnils van de Arrond. rechtbank te Haarlem d.d. 10 Februari is in staat van' faillissement verklaard F. W. de Graaff, koopman en winkelier in ma nufacturen, gewoond hebbende te. Haarlem, 'thans onder Schoten. Rechter Comm. jhr. mr. R. de Ma- rees van Swinderen. Aandenheer A. J. C. van Dal. sum, deurwaarder bij de Rechtbank te Haarlem en het kantongerecht te Zaan dam is op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Maart a.s. als deurwaarder bij het kantongerecht ie Zaandam. overbodig. Dit bleek bovendien in Schu mann's werk waarvan onder meer het slot m. i. het beste stuk van 't werk treffend mooi werd gezongen. Onder de solisten in laatstgenoemd werk onder scheidden zich bijzonder mej. Scholten als verhaalster, de heer Orelio als König en mevr. Urlus als K n i g i n. Maar ook de „Jüngling" door den heer Smits en de „Harfner" door den heer Koster werden over 't geheel recht ver dienstelijk vertolkt. Afgezien nu van de verdiensten der uitvoering kon mij ook dit werk geen groote impressie geven. Vooreerst omdat heft niet prettig aandoet Uhland's sobere en juist daardoor te treffender ballade tot zoo'n breedspra kige scène te zien uitgerafeld en ten tweede omdat zich Schumann in deze muziek maar hoogst zelden van zijn goede zijde toont. Het belangrijkste koorwerk van dlezea avond was- zonder tegenspraak Gounod's „VemdTedi-Samt." Van vroegere uitvoe ringen weet ik hoe hier compositie, op vatting van den dirigent en capaciteiten van het koor samenwerken om een mach. tilgen, diepen indruk te weeg te brengen. Van den heer Koster en mej. Scholten hoorde ik nog eenige afzonderlijke voor drachten. Onder deze .releveer ik alleen het door mej. Scholten zoo innig mooi gezongen „Befreit" van Rich. Strauss, zonder daar om het goede in de overige solonummers te miskennen. Zooais gezegd hoorde ik het tweede deel niet. Ik kan daarvan al leen zeggen, dat mij de op het program ma vermelde liederen uitmuntend geko zen schenen. En dat vooral Orelio met zijn „Lied van Grootmoeder" en zijn „Verwaend Kwezelken" enorm succes zal hebben geoogst, laat zich denken. PHILIP LOOTS. Haarlemsch Gemengd Koor. Het meest opvallend kenmerk van het Dinsdagavond doorHaarlemsch Gemengd Koor gegeven concert was wel de onge woon breede rij van solisten, die bij die gelegenheid het podium van de „Veree- niiging" versierde. Versierde is hier niet te veel gezegd, want het waren mee- rendeels kunstenaars van goeden huize die aan deze uitvoering medewerkten. Ziehier de nameni- Mevr. Blom-Urlus (sopraan) van Amsterdam, mej. H. Schol ten (alt) van hier, de heeren Smits, (te nor) Orelio (bariton) en Koster (bas) al len van Amsterdam. Dat onder de solis ten ook de begeleidster mej. Betsy Pie- lage vermeid staat is geen bloote beleefd heid, maar een billijke waardeering van hare veelomvattende taak, die trouwens menig solotrekje insloot. Dit aantal solisten werd vereischt door het hoofdwerk van den avond: R. Schu- marrn's ballade „Des Sangers Flüch". Of het. nu noodig was alle solisten ook met eigen voordrachten te doen optreden en daardoor het programma tot een buiten gewonen omvang te doen uitdijen staat niet aan mij te beslissen. Naar mijn smaak leverde het eerste deel juist ge noog voor een volslagen concert. De avond werd geopend met een balla de van Hofdijk vóór jaren- getoonzet door onzen grooten Bernard Zweers. Als com positie beschouwd is dit opus een troost I voor alle'jonge componisten., die er uit! kunnen leeren dat men met overvloedige gaven kan zijn toegerust en toch zeer zwakke eersteling-werken voortbrengen. Inderdaad kost het moeite uit deze mu ziek een onzer geest- en talentrijkste toondichters te herkennen. Maar ook het nagaan van den ontwikkelingsgangs van uitstekend begaafde mannen is de be langstelling waard en zoo beschouwd wil ik op de keuze van dit werk niets I afdingen. De uitvoering stalt aan de so listen (sopraan en tenor) geen geringe eischen en het strekt mevr. Blom—Urlus en den heer Martin Smits dan ook zeer tot eer dat zij daaraan zoo lofwaardig beantwoordden. De taak van het koor is wel zoo dankbaar. Te zeggen dat het koor, onder aanvoering van zijn initélli- genten leider, den heer Henri Pielage, flink beslagen ten ijs kwam is wel haast Men schrijft ons De heer F. W. N. Hugenholtz heeft Dinsdagmiddag op het perron alhier de vertrekkende militairen toegespro ken op een wijze aan dezen agitator eigen. Voorts hebben naar wij vernemen, enkele miliciens, meest allen gehuw den en behoorende tot de lichting 1900, geen gehoor gegeven aan de oproeping. Voor Haarlem bedraagt het aan tal weggebleveneai. van de 300 man slechts 10, Dinsdagmiddag zong een troepje militairen, die ziich naar de Kazerne begaven, het Vrijheidslied, Ook gisteravond waren enkele mili tairen vrij rumoerig. Een troepje op de Groote Markt kwam in botsing met de politie en de eerste woorden, die zij uitten, waren Neemt nu onze sabels maar eens af, als je kunt evenals Zondag! De politiebeambten bleven echter kalm en maanden de militairen aan naar de kazerne te gaan. Voetje voor voetje, mopperend en (schreeuwend, trok het troepje langza merhand af in de richting van de ka zerne. Uit alles blijkt echter, dat er een geest van verzet heerscht. De commandant heeft tart gegeven, dat 'iederen avond tot 10 uur slechts de helft der manschappen uit mogen, gaan. Gevonden voorwerpen: Een bruine mansjas. Een portemon- maie met geld. Bekeurd. Twee kooplieden zijn be keurd wegens het voorhanden hebben van gewichten, niet voorzien van het vereischte igoedkeuringsmerk. Opgespoord. Tegeneen 20jarige katoendrukker Is proces-verbaal opge maakt wegens ontvreemding van zink van een perceel aan de Drossestraat. Het zink had hij bij een opkooper ver kocht. De Vereeniging „Groen van Prinsterer" houdt Donderdag 12 Febru ari 1903 in het kerkgebouw Ged. Oude gracht haar jaarvergadering. Verschil lende verelagen zullen worden uitge bracht, terwijl tevens eenie bestuursver kiezing plaats heeft, door aftreding van Ds. Ringnalda, en door de vacaturen J. J. van Schuijlenbupg en T. Radsma. Schouwburg. Voor eene wei- nig bezochte schouwburgzaal trad Dinsdagavond het Nieuw-Hollandsche Tooneelgezelschap onder directie van A. van Lier op met het tooneelspel

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1