NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAr 20e .Jaargang Vrijdag 13 Februari 19i'<3 No. 6020 HAARLEMS DAGBLA Meestgelezen Dagblad In Haarlem en Omstreken. Abonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers 0.021/» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.371/» de omstreken en franco per post. 0.45 Ad.vertentlën Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux Znider Buiten spaar lie No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummor 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAG BE CoJOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van l3Febr. fee^at o. a. Rubino, De toestand in Vene zuela en in Finland, Kwakzalvers De Macedonische qnaestie. Spoor wegpersoneel, De staking en de militairen. Officieele Berichten. DE BURGEMEESTER van HAAR LEM dost ite weten, d!at van heden af op de Geimeente-Secretajrie le Af dee ling, kasteloos formiulieiren verkrijg baar zijn, ter mededeeling van den wensch, om gebruik te maken van de gelegenheid tot het doen onderzoeken van voor uitvoer besteand1 vleesch, als bedoeld bij het Koninklijk besluit van 21 November 1902, (Stbld. no. 199). Be aanvang van den keuringsdienst zai nader worden bepaald en bekend Haarlem; 2 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. Buitenlandseh Nieuws Zuid-Airika. Vereeniging tot herstel van het Lanbouwbedrij f. Daar het herhaaldelijk voorkomt, d'at Afrikaandiers zich bij het Bestuur van genoemde vereeniging om onder stand aanmelden, verzoekt d'at be stuur ons te willen mi&dedeelen, dat genoemde vereeniging niet als lief dadige instelling is Bedoeld: of geor ganiseerd, maar alleen bestemd is om boeren in Zuid-Afrika weer in staat te stellen hun oud bedrijf uit te oefenen. Onderstand, aan hen, die bier ver toeven of geld om terug te keeren, kan de vereeniging dus niet verschaf fen. Voor dat doel zijn er reeds an dere vereeniginigen werkzaam. België. Rubino. Gelijk Woensdag gemeld is, heeft Rubino levenslangen dwangarbeid ge kregen. Eerst was gisteren zijn advocaat, mr. Royer, aan het woord, om zijn pleidooi voort te zetten. Hij begon met te spreken over de betrekkingen van Rubino met de anarchisten te Londen en Glasgow. Rubino heeft altijd op eerlijke wijze zijn brood trachten te verdienen. Sinds 1896 werd hij be schuldigd van verraad door zijn mak kers en van toen af werd het leven hem bitter. Hij wilde toonen dat bij geen valsche vriend was. Hij maakte tot zijn ongeluk kennis met den Ita- liaanschen agent Prina en nam diens voorstellen aan. Rubino was beurtelings loopjongen, gaf lessen in de Italiaanscbe taal, niets was hem te zwaar. Als huisva der is er op Rubino niets te zeggen. De verdediger leest brieven voor, die hij aan zijne vrouw gericht heeft en waaruit blijkt dat hij zijn kind innig liefhad. Tijdens de voorlezing dezer brieven schreit de beschuldigde en veegt zenuwachtig zijne tranen af. Van veelwijverij kan &en hem, streng genomen, beschuldigen. Rubino had eene vrouw in Italië, die in een krankzinnigenhuis werd opgesloten. In Londen gekomen, huwde hij er een andere. Welnu, in dit opzicht is Ru bino niet te laken, maar wel de En- gelsche wetten, die dergelijke dingen zoo gemakkelijk maken. Volgens art. 101 moet Rubino ver oordeeld! worden voor aanslag op het leven van den Souverein. Welnu, zoo verklaart mr. Royer, het is bewezen dat Rubino niet geschoten heeft op den vorst, maar enkel op personen tot het koninklijk huis behoorende. Er is dus „geen begin van uitvoe ring" daar de beschuldigde op het koninklijk rijtuig niet meer kon schie ten, omdat dit reeds voorbij gereden was. Kon hij, wanneer hij op den Koning schieten wilde-, niet al loopen- de, het rijtuig des Konings gevolgd en zijn aanslag daarna gepleegd heb ben? Van poging tot moord op Z. M. kan dus geen sprake zijn en mr. Royer vraagt dat hij op zijn hoogst vervolgd worde voor poging tot moord op per sonen van het hof. Aan het slot van zijn pleitrede zegt Royer met van aandoening trillende stem: „Op zekeren dag was ik te Luik en ontmoette daar, in den tijd van de prijsuitdeeling, een schoolknaap die met boeken en kransen beladen was. Het was het zoontje van Jules Moi- neau, die in die gevangenis zuchtte! „Mijne heeren gezworenen, Rubino heeft insgelijks een zoontje, geef, smeek ik u, den vader aan zijn geliefd kind terug". In zijn repliek stelde mr. Janssens, de advocaat-generaal, nog eens in het lichtj hoe sterk Rubino de burger maatschappij haatte, hoe hij als werkman geen eerbied had! voor zijn meesters, hoe hij verraad pleegde te genover de Italiaansche politie. Om 1 uur werden aan de jury de volgende vragen gesteld: 1. Heeft Rubino den 15en November een aanslag gepleegd tegen het leven des Konings; een aanslag die niet ten gevolge gehad heeft de vrijheid van den Koning te krenken, noch hem bloedstorting, wonde of ziekte te ver oorzaken; maar een aanslag alleen verijdeld door omstandigheden onaf hankelijk van den wil van den be schuldigde? (2e of toegevoegde vraag). Heeft de beschuldigde het voornemen gehad dien aanslag te plegen tegen Z. M. in dezer voege dat hij een of meer daden heeft begaan om er de uitvoering van voor te bereiden? 3. Is Rubino schuldig aan poging tot moord op personen die zich in het derde rijtuig van den koninklijken stoet bevonden? 4. Met voorbedachten rade? De jury brengt om half twee het volgende antwoord uit: op \de le vraag: ja, op de derde vraag: ja, op de 4e vraag: neen. Mr. Royer verzoekt het hof voor Rubino verzachtende omstandigheden aan te nemen. Na een beraadslaging van 20 minu ten spreekt het hof het vonnis uit: Ru bino wordt veroordeeld tot levenslan gen dwangarbeid. Het vonnis liet Rubino volstrekt on verschillig. De beslissing van de jury en het vonnis werden in de rechtszaal met eenige bevreemding vernomen. Nie mand had op de eerste vraag (aanslag op den persoon van den Koning) een bevestigend antwoord verwacht, daar vaststaat dat Rubino wel van plan was op het eerste hofrijtuig te vuren, maar door een toeval verhinderd werd dit voornemen uit te voeren, en pas op het derde rijtuig zijn revolver kon afschieten. Dat de gezwore,nen desniet tegenstaande op de eerste vraag be vestigend hebben geantwoord en bo vendien ook op de derde vraag, is misschien te verklaren uit den indruk dien Rubino's cynische opmerking ge maakt heeft dat hij als volbloed' anar chist besloten was, om zich door een aanslag op den Koning te wreken op die burgermaatschappij. Op deze uiting van Rubino steunde het O. M., toen het op de gezworenen een beroep deed om hun gezond verstand' te laten wer ken en de hoofd- en bijvragen beves tigend te beantwoorden al was naar de letter van de wet geen aanslag ge pleegd op het leven van den Koning. De gezworenen blijken zich met deze opvatting vereenigd te hebben. De verdediger van Rubino zal cas satie van het vonnis aanvragen. o<:- dat. wegens de tijdelijke ongesteld heid van een van de gezworenen, het proces geschorst is moeten worden. Buitschland. Kwakzalvers. Terwijl men van Nardenkötter taal noch teekem meer gehoord heeft, wordt de behandeling van het geruchtmakende kwakzail verspro ces voortgezet. (Zie ook den brief van onzen Berlijnschen cor respondent in het nummer van Zater dag j.l.) Uit het verhoor van verschillende nieu we getuigen bleek dat vele patiënten die „per brief" behandeld werden, groote doses van volstrekt niet onschuldige stoffen toegezonden kregen. Een patient was bv. op die wijze een jaaT lang met kwilg behandeld. De deskundige dr. Störmer verklaarde dat di't een ongehoorde manier van doen was. Het ging niet aan een kwikkuur voor te schrijven, enkel op grond van antwoorden op de vragenlijst en zoxwler dat men den patient gezien had. Enkele patiënten verklaarden niet on tevreden geweest te zijn over de uitkom sten van de behandeling. Alleen vonden, zij haar een beetje duur. In een geval was een patient voor een waarde van 63 pfig. aan geneesmiddelen 40 mark be- rekend. De verdediger van dr. Kronheim, de eenig aanwezige beschuldigde nadat dr. Heymann, dr. Guthermamn en Narden kötter zich uit de voeten gemaakt heb ben, trachtte vergeefs van de rechtbank de voorloopige invrijheidstelling van dien beschuldigde te verkrijgen. Het O. M. gaf van zijn kant te verstaan dat te gen Kronheim een zw.are straf geëischt zou worden, dat hij geen borg kon stel len en dus vermoedelijk alle moeite zou doen om aan den arm van de justitie te ontkomen, als hij weer vrij werd gela ten. Er werden nog een aantal getuigenis sen van vroegere patiënten voorgelezen. Verreweg het meerendeel zeiden dat zij geen baat hadden gehad bij de behan deling van Nardenkötter. Een patiente verklaarde dat zij pasgenezen was, na in een kliniek geopereerd te zijn. Een ander beklaagde zich dat zijn toestand door de geneesmiddelen niet verbeterd, maar verergerd was en dat hij daarna last had gekregen van een ernstige ze nuw stoornis. Na het gebruik van de art senijmiddelen had hij 20 pond aan ge wicht verloren. Als patiënten, omdat de kuur niet hielp, alle betrekkingen met Nardenkötter afbraken, ging deze voort met het schrijven van maanbrieven om achterstallig salaris te innen. Verder kwam 'nog uit dat patiënten af en toe restanten medicijnen en ge bruikte instrumenten terugzonden. Die restjes gingen weer in de badkuip bij de andere brouwseltjes en de oude in strumenten werden voor nieuw aan an dere klanten geleverd.. Het laatste geval dat Maandag ter sprake kwam was dat van een patient, die volgens de diagnose van Nardenköt ter een keelaandoeniinghad. Nardenköt ter schreef hem zes verschillende genees middelen voor, namelijk een mengsel van arsenicum en ijzer, een oplossing van broomkali, kinadruppels, laxeerende pillen, maagpoeder (met extract van wilde kersen en strychnose) en een zoutoplossing om te gorgelen. In werke lijkheid had de man echter een polyp in den neus die langs operatieven weg ver wijderd is. Dr. Störmer, de deskundige van het gerecht, maakte de opmerking, dat de geneesmiddelen volkomen willekeurig gekozen waren. De behandeling van het proces zal waarschijnlijk tot Zaterdag duren. Echtscheidingsproces te Dresden. De uitspraak der rechters in v-et echtscheidingsproces luidt, dat bet huwelijk ontbonden wordt. Aan haar is de schuld1 van d.e scheiding; zij wordt tot de kosten van het ged'.ng veroordeeld. De heer Giron heeft Zwitserland weder verlaten en is teruggekomen. De uitspraak in het echtscheidings proces was hem bij zijn vertrek te Genève, alwaar hij zijn advocaat mr Lachenal niet heeft aangetroffen, nog niet bekend. Prinses Louise Antoinette heeft voor eenige dagen een adres om. van- gen. door honderd1 Saksische vrou wen onderteek end, waarin dezen haar hare aanhankelijkheid verklaarden en de hoop uitspraken, haar spoedig we der in Saksen terug te zien. De prinses heeft hierop geantwoord, dat zij, indien zij niet in Saksen mocht wederkeeren, hoopte, dat het Saksi sche volk over hare kinderen zou wa ken. Men moet in deze quaestie nog op merken, dat de heer Giron volgens Bel gische wetten niet met de prinses in het huwelijk kan treden. Boerenbedrog. Anna Rolhe, het befaamde Berlijnsche bloemenmedium dat beweerde versch geplukte narcissen, leliën enz. uit lucht te kunnen scheppen, maar verleden jaar door de politie ontmaskerd is, zal in het laatst van Maart terechtstaan. De spiri tisten, hare vrienden, geven zich ont zaglijk veel moeite, om getuigenissen décharge bijeen te brengen. Het O. M. heeft ongeveer 90 getuigen gedagvaard, tegenover wie er 30 décharge staan. Van de laatsten hebben verscheidene zich vrijwillig aangeboden, zonder aan spraak te maken op getuigegeld of ver goeding van reiskosten. Tot dezen be hoort ook Sulzer, de president van het hof van cassatie te Zurich, een man van zeventig jaaT. Italië De Macedonische hveslie. In regeeringskringen te Rome wordt behalve over de andere ac- tueele aangelegenheden, zooals de on derhandelingen over een handelstrac- taat tussehen Italië en Oostenrijk en de aanstaande bezoeken van den Czaar en keizer Wilhelm aan Rome druk gesproken over de Macedonische kwestie. Men betreurt hoe langer hoe meer de ziekte van den minister van Buitenlandsche Zaken, den heer Pri- netti, die, naar men weet, onlangs door een aanval van beroerte werd getroffen. De geneesheeren schijnen te vreezen, dat hij zijne vroegere func ties niet goed zal kunnen hervatten, in elk geval niet zoo heel spoedig, want zijn herstel maakt slechts langzame vorderingen. Woensdag, gedurende het bal ten hove, trok het de aandacht, hoe lang- durig de Koning zich met den heer Barrère, den Franschen ambassadeur, en met den heer Von Nelidoff, den Russischen ambassadeur, onderhield. Het was het eerste hofbal, dat de Koning na zijne troonsbestijging gaf. Het kon niet beter geslaagd zijn. De Koningin won door hare gratie en lieftalligheid de sympathie van alle aanwezigen; iedereen bewonderde haar. Men gelooft, dat Victor Emmanuel III zich met de bovengenoemde am- bassadeursi over de Macedonische kwestie onderhouden heeft. Venezuela. De toestand. De toestand te Venezuela is nog steeds dezelfde. De blokkade heeft met alleen den toevoer van levensmiddelen afgesne den, maar ook alle postverbindingen af gebroken. De Duitsche bladen verhalen, met blijkbaar booze luim dat de opstan delingen onder Matos, hoewel zij in aan tal veel sterker zijn dan de troepen van Castro, in den laatsten tijd weer niets van zich laten hooren. Ook schijnt van een toenemende onte vredenheid der bevolking tegen Castro weinig te merken. Alleen heeft een jong- mensch den president een open brief ge schreven, waarin deze de oorzaak wordt genoemd van alle onheilen, die het land treffen. Gedurende de laatste dagen wordt te Caracas weer gesproken, van een ge dwongen leeninig van een Paar millioén, welke door Castro aan de kooplieden zou worden opgelegd. Finland Russische dicangmaatregelen tegen de onwillige recruten. De weigering in het vorige jaar van ongeveer 15000 jonge mannen Ln Finland om te gehoorzamen aan de nieuwe on grondwettige militaire beschikkingen en zich voor den dienst aan te melden, had klaarblijkelijk de Russische regeering in groote verlegenheid' gebracht. Het was voor haar onmogelijk om zulk een ernstige daad van onwil ongestraft te laten; maar daarentegen was het ook eene moeilijke zaak om het drie-vijfde deel van de jeugd van het geheele land eene gepaste straf op te leggen. Maar nu heeft zij toch aan den igouverneur- generaal te Helsingfors bevei gegeven om die onwillige recruten te laten ha len en om in die gemeenten, waar de loting destijds achterwege was gebleven, een voldoend aantal Jonge mannen uit te zoeken, ten eincLe het vastgestelde aan- rtal aan Ite vullen. Het bevelschrift, dat door den Czaar is geteekend, bevat voorts allerlei an dere strafbepalingen, tegen de schuldi gen;) zoo bv. mogen «zij, die dienst gewei gerd hadden, gedurende de vijf volgende jaren het land niet verlaten, en moeten do nalatige administratieve autoriteiten worden ontslagen Stadsnieuws. Haarlem, 12 Febr. 1903. IJsclub Haarlem en Omstre- ken. In de Woensdagavond gehouden bestuursvergadering van de IJsclub Haarlem en Omstreken werden de func ties als volgt verdeeld: De heer J. J. Zee- woldt Jr., voorzitter; de heer H. Roes- singh, 2de voorzitter; die heer A, Brum- mer, 1ste secr.-penningmeester, de heer W. Theissang 2de secr.-penningmeester, en de heeren L. H. Bijvoet, H. Eldering, C. B. M. Grijseels, en J. Bos Az., baan- commissarissem Doorden baggermolen we rk_ zaam in het Spaarne, werden gisteren twee platte wagens opgehaald, beide nog zoo goed als onbeschadigd. Bij Kon. besluit is aan den loteling der lichting 1903 A. J. de Gelder, op grond van de 3e en 4e zinsnede van art. 113 der Militiewet 1901, ontheffing van den werkelijken dienst verleend, tot 1 Maart 1905. FsfSü. Ï81 n. in de scliadire van den Oood, Uit het Engelsch van E. W. HORNUNG. 70) Rachel was geschokt. Maar haar smart en afschuw, ofschoon beide echt en duidelijk waren, werden op dat oogeriblik weggevaagd doordat een overweldigend gevoel van vreugde haar beheerschte, Het was een dubbele vreugde. Niet alleen zou Rachel nu voor de geheele wereld gezuiverd wor den, maar ook haar echtgenoot zou van iedere smet gezuiverd naast haar staan. De dagen van vermoedens en verdenking waren eens vooral voorbij. Haar hart was te vol om naar al die verklaringen te luisterenzij talmde, terwijl Langholm vertelde van zijn onderhoud met Abel, en toen liet zij hem plotseling met haar echtgenoot alleen. Daarop sprak Langholm openharti ger over zijn geheele zaak tegen Steel, die dadelijk toestemde, dat er veel re den toe wais. Maar ik ben je een bekentenis schuldig, voegde de laatste erbij, niet voor iets, wat ik dezen middag tot je zei meer uit moedwil dan uit boosheid, wat ik echter wel ongezegd zou willen maken maar omdat ik de laatste scha kel in je kettiing opzettelijk heb aange bracht. Toevallig kocht ik mijn beide revolvers van een mai'skramer buiten de zijne had hij van mij cadeau gekre gen en, zooals gebleken is, zijn ze de oorzaak geweest van zijn eigen dood. Hedenmorgen, toen ik bemerkte, dat ik bewaakt werd door de helden van onze streek, had ik er schik in, om deze revolvers op een in 't oog vallende plaats op te hangen en hedenmiddag kon ik de verzoeking niet weerstaan, er jezelf heen te zenden, opdat je die ontdekking bij de andere gewichtige zoudt voegen. Je begrijpt, dat ik in elk geval een alibi voor het wapen kon bewijzen tóen ik een jaar geleden een tijdje in de stad doorbracht. Ja, die arme Minchin schreef aan mij, en ik ging met den volgenden trein naar Londen, om hem hij verrassing te over vallen Hoe je het te weten bent ge komen van mijn brief is mij een raad sel. Maar hij diende niet om mij geid af te persen. Ik moet zeggen, je hebt wonderen gedaan en ik hoop. dat je mij d'ie kleine poets vergeven zult eigenlijk was ik er nooit voor jou mee begonnen. Het is ook volkomen waar, dat ik in het Cadogan Hotel logeerde en op den tijd van den moord uit was. Ik ging daar, omdat het het eenige fat soenlijke hotel wais daar in de buurt, daarom was jij er zeker later ook, en ik ging uit om het huis van mijn ouden vriend te zoeken, omidat ik hem kende als een onverbeterlijken plakvo. gel, en zijn schrijven gaf mij niet den indruk, alsof hij met zijn gewoonten gebroken had. Zooals je weet, is hij inderdaad geheel te grimde gegaan. Dat herinnerde Langholm aan het late uur. Het is nu laat. zei hij, en ik moet weg. De arme Severino had geen bloedverwanten in dit land voor zoo ver ik weet. Er zal dus morgen heel wat te doen zijn. Steel stond ei- op, om alle onkosten voor zich te nemen, dan zal ik de gemakkelijkste gril hebben, zei hij. Jij hebt zooveel gedaan, voegde hij erbij. Maar intusschen mag je niet beengaan zonder mijn vrouw goeden nacht ge- wensoht te hebben. Zij zal je haai' dank nog willen betuigen. Ik heb geen dank noodig. Maar zonder jou zou de waarheid nooit uitgekomen zijn. Toch zal het mij veel aangenamer zijn als zij er nooit weer over spreekt met mij. Heel goed, dat zal zij niet op éen conditie. En die is Langholm, verleden jaar dacht ik dat wij vrienden zouden worden. Ik denk dat niet van veel menschen. Mag ik het nu van jou denken Als je wilt, zei Langholm. Ik geloof, dat ik er nooit toe zou hebben kunnen komen om je aan te geven. Je gedroeg je zoo vriendschappe lijk mogelijk, besfe vriend. Ik zal het nooit vergeiten, evenals de wijze, waar op je den gel daf pers er Abel afscheep te. Als dat je eenige voldoening kan geven, zal ik je zeggen, wat zijn ge heim was. Heusch, ik vertel het nu lieverpn mijn vrouw moet het ook weten, ofschoon ik het al deze maan den voor haar heb verborgen gehou den maar ik twijfel niet, of hij is naai de politie gegaan, toen hij bij jou niet verdetr kwam. Het is bestemid om be kend te worden, maar ik behoef er mij niet meer over te schamen, ik heb het mijzelf al vergeven. Zooals menig heter mensch dan ik, moest ik wegens een klein misdrijf mijn land verlaten. Wat doet het er eigenlijk toe een nieuwsgierige kan de zaak weer opra kelen en zal misschien toestemmen, dat er iets kwaads in steekt. Die man en ik werden met hetzelfde schip in '69 naar het Westen van Australië getrans porteerd. En toch, zei Langholm maar dat waren niet zijn eerste woorden en toch Jaagde je mij uit om die waar heid te ontdekken Ik kan mij nog niet je houding van dien avond ver klaren Steel stond zwijgend. Een anderen dag zal 'ik het je uitleggen, zei hij. Ik ga het nu mijn vrouw verklaren. De vrienden drukten elkaar de hand. En l.angholm vertrok op zijn wiel van 't tooneel van het eenige, werke lijke melodrama uit zijn leven, dat hij tot. nu "toe in fictieve romans had door gebracht en als u mij vraagt, wat hij als zi.in aandeel daarin beschouwde, dan varwijs ik u naar zijn eigen werk. Niet naar het meesterwerk, waarover hij met Mrs. Steel zat te praten, want dat werd nooit geschreven niet naar een of ande<re bijzondere novelle of ro man. nog m'inder naar een beschrij ving van een dier incidenten, waarin hij zelf zoo'n dubieuze rol speelde, maar misschien zult ge nw antwoord vinden in een grondiger kennis van het menscheiijlc hart, meer inzicht in het werkelijke leven, meer vriendelijke sympathie voor den man en (speciaal) voor de vrouw dan vroeger des schrij vers boeken onderscheidden. Dat is het eenige wat Charles Lang holm 11, als hij wil, kan toonen. En tegelijkertijd wordt u verzocht geen medelijden met hem te hebben. Steel ging rechtstreeks naar zijn vrouw. Tranen st'onden nog in haar oogen. maar vreugdetranen in wonder mooie oogen Het kostte hem groote moeite te gaan zeggen, wat hij op zijn hart had, en dat was voor hem een ongewoon feit. Rachel, zei hij eindelijk op een toon, even "\reemd als zijn tegenzin, lik zal nu de vraav beantwoorden, die je me zoo dikwijls gedaan hebt. Us zal haar volmaakt eerlijk beantwoor den. en het is volstreikt niet onmoge lijk. dat je daarna nooit meer tot mii zult willen spreken. Het zou mij vooj ons beiden spijten, alis je een over haast besluit mocht nemen, maar ir ieder geval kun je handelen, zooals jou het beste schijnt; Je weet. dat il bijzonder gesteld was op Alex Minchin toen hij nog een jonge man waswel nu, ik ben niet vaak bijzonder gestel< op 'iemand, zooals je langzamerha.n< wel gemerk'i zult hebben. (Slot volgt).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1