ökgelbiïspeling HUIS met TUIN te ittiur. TE KOOP „de Kroon". Heeft hem dit geïnspi-j Bakkersgezellen Zondagmor-1 reerd bij het vertolken van de rol van gen vergaderen de bakkersgezellen en Edmund Kean? Wellicht, want hij de depothouders in de bovenzaal der heeft deze rol gespeeld op eene wijze, Soc. Vereeniging. die onze groole bewondering afdwingt. I In het verspreide biljet wordt gezegd Wij meenen niet veel (e zeggen wan- dat in deze vergadering de grondslag neer wij beweren dat Bouwmeester zal worden gelegd voor de loonbewe- aan sommige rollen cachet geeft. Na- ging der gezellen en dat er belang- poleon, Narciss, Kean; wij gelooven rijke mededeelingen zullen gedaan niet dat een der tooneelspelers in onsworden. vaderland er ooit in slagen zal Bouw- 2 meester in die rollen te overtreffen.bepaald dat van de lot6- Want Kean is een zeer bijzonder stuk. lijl£r^ E. den Min. van Voorstel B. en W. vaststelling tariefschuldigde saldo (zonder de rente, J over 1902) ruim f 100.283.000 beliep. Er zit geen pit in: heel aardige too- I J903' i*et korps neeltjes mööie groepjes haxtr^end. oogenblikken, doch na het vierde be- j Van den telegraaf- en spoorweg- dTijf kan men evengoed heengaan als dienst: telegrafisten, assistenten, kler- na het vijfde of zesde. Het is eene ken bij de telegrafie, instrumentma- karakterteekening maar... en dat is kers. stokers en machinisten. Wijders juist de kunst, van den hoogbegaafden bij voorkeur van den spoorwegdienst acteur: hij boeit zijn toeschouwers opzickteo'b, ploegbazen, wegwerkers, door zijn spel ,liij dwingt ze met ge-, ambachtslieden en arbeiders; voorts spannen aandacht van zijn gelaat te 1 ne en s^r00(lekkers. lezen, in de trilling zijner woorden te hooren wat er om moet gaan in het hart van dien eigenaardigen too- neelspeler. onderstand. 3. Id. id. wijziging verordening samen- f stelling en werkkring vaste commissiën,1 niet nader voorstel. 4. Id. id. beschikbaarstelling gelden uit voering Woningwet. 5. Id. id. id. id. voor tweede duinwa- terdrukleidinig en wijziging hoofdleiding Zijlweg. Id. id. i.d id. herstelling orgel in St. Bavo s or groote kerk. 7. Id. id. aankoop en ruiling stroo- ken grond Spaamdammerweg. 8. Id.-W. A. J. van de Kamp instel, ling Commissie van onderzoek inzake de mogelijkheid om van gemeentewege invloed uit te oefenen op eventueele plannen verbouwing infanteriekazerne. 9 Id. B. en WW. vaststelling ver ordening brandblusschen. 10. Voordracht id. benoeming onder wijzeres 5e Tusschenschool. 11. Id. id. id. id. 6e Tusschenschool. Het Volksblad meldt: De geboycotte Sfpeaiihouwerspa- - -o- troon Hekhuizen, vervoegde zich deze Met zijn klassiek gelaat j week bij den Secretaris van het P. A. IWMSUl'lW. '.IJl» o■- en zijn diepe stem is hij een voorbeeld S., waar hi] zijne verwondlenng te 1 kennen gaf, dat op zijn schrijven, ge- voor allen. Er valt voor al die mo- J 0_„,J derne tooneelkunstenaars nog zoo heelricht aan de afd. Haarlem v." d. Ned. veel te leeren van de acteurs van denj Steenhouwersbond, tot heden nog ouden stempel. Daartoe behooren I §eei* antwoord was ontvangen. Bin- Bouwmeester, maar ook Van Beem n.en ,rt' za* genoemde patroon de - «ii steenhouwers in eene vergadering bij eenroepen om de boycot nog eens ge zamenlijk te< biespreken. Een conferentie van dien aard heeft nog niet plaats gehad. die als Salomon de souffleur zich de evenknie toonde van Rosier Faasgen. De heer Van Warmeio voelt wel dat die oude school ten slotte toch nog wel iets goed bevat. Zijn „Pistal is een voldoend bewijs dat hij nog wel eens te gast gaat bij de oudjes. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week 502 baden genomen. Uit de Omstreken. Heemstede. De navolgende lotelingen dezer ge meente, lichting 1903, zijn tegen Don derdag 5 Maart-, voormiddags 9 uur, ter inlijving opgeroepen, als no. 2 L. Nunnink; no. 3 J. Wildschut; no. 5 B. Blijker; no. 6 J. G. F. Zegwaard; no. 8 A. J. Prins; no. 10 L. Lelom; no. 11 L. J.W.Aveling; no. 12 J. W. Pisa; no. 15 G. Driessen; no. 16 T. de Boer; I no. 18 P. Weidema; no. 19 N. W. van Bilderbeek; no. 20 A. P. Vester; no. 23 In het Museum van Kunst-A. A. L. Schreurs, en no. 24 J. M, A, nijverheid werden de Peolzische enBooms. Chineesche verzamelingen in de bene denlokalen grenzende aan de keuken tot een afzonderlijk geheel samenge bracht. Metaalbewerkers. Vrijdagavond hield de afd. Haarlem van den Aigem. Nederlandschen Metaalbevverkersbond eene groote openbare vergadering in de groote zaal van het gebouw St. Bavo. De voorzitter opende de vergadering met, een woord van welkom- tot de aanwezi gen, waarna hij het woord gaf aan den heer Blaauw. De heer Biaauw begon met zijn spijt uit te drukken over de slechte opkomst van de metaalbewerkers hier in Haarlem. Hij had minstens verwacht, dat. deze zaal geheel gevuld zou wezen met vak-arbei ders, daar het aantal metaalbewerkers hier in Haarlem zeer groot is. In een tijd zooals wij nu hebben, had den al de metaal bewerkers op moeten komen -om zich eenparig te organisee- ren, om ook in hun slechten toestand een verandering te brengen. We hebben nog pas voor veertien dagen geleden gezien, wat door krachtige organisatie kan ge schieden. Laten ook wij hier een voor beeld aan nemen en alles trachten te doen om verandering in onze ellende te brengen. Moeten ook wij niet onze be lastingen betalen. Ja, er wordt reeds be lasting voor ons betaald als we worden geboren, tot het eind van ons leven, er moét zelfs nog voor ons betaald worden als we dood zijn. Aan wie worden deze sommen geld betaald? Aan de kapitalis ten, die leven van. ons bloedgeld, zei-de spr. Ga eens na, hoeveel wordt niet jaarlijks besteed aan de hooggeplaatste beambten in het land. Spr. las nu het lijstje voor, dat hij had opgemaakt, waaruit hij den aanwezigen liet zien hoe met hun arbeidersgeld wordt omge sprongen. Hierin moet verandering ko men en dit kunnen we niet anders berei ken dan door krachtige organisatie, waartoe spr. opwekte. Ook de heer Elferink voerde het woord propaganda-club opgericht bestaande uit en besprak het nut der organisatie. 1 VfAsmreenitniiGr Ned. en Velsen Aan mej. W. Tielema, onderwijzeres De tentoonstelling van de werken! aan de o. 1. school alhier, is met in- van Walter Crane werd gedurende de' afgeloopen week door vele belang-1 stellenden bezocht. De volgende week zal de Catalogus met een achttal re producties der werken van Walter Crane verkrijgbaar worden gesteld. Bij beschikking van Z. E. den Min. van Oorlog is aan den lote- ling der lichting 1903, Johannes Fran- ciscus van de Van, uit de gemeente Haarlem, op grond van art. 114 der Militiewet, uitstel van eerste oefening verleend voor één jaar. In het jaar 1902 is in de z.g. bruidenbus, welke ten Raadhui- ze bij huwelijksvoltrekkingen aan wezig is, een bedrog gestort van f 419.18.1, dat onder de armbesturen der verschillende godsdienstige ge zindten zal worden verdeeld. Naar wij vernemen is de he er Jlir. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den, burgemeester dezer gemeente be noemd tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. gemeente alhier, in plaats van den heer H. M. J. van Lennep, die wegens vertrek naar elders als zoodanig bedankt had. Gevonden voorwerpen: Een beursje met geld. Een zwaTte ceintuur met gesp. Een sleutel. Een elas- tieke bal. Een witte zak met witten zak doek. In hechtenis genomen. Twee personen ziji Vrijdagavond in hechte nis genomen, die in dronkenschap de orde op het Stationsplein verstoorden. Bedoelde personen liepen met open knip messen. Vrijdagavond is a 1 hi er een a.-r gang van l' Maart als zoodanig eer vol ontslag verleend. Door de stoombeuger „Oranje-Nas- sau" is te IJmuiden uit zee aange bracht een gaffel, ongemerkt. Het voorwerp is gesteld in handen van d© strandvonderij. IJmaiden. Het Üjk van den onlangs verdron ken vletterman P. van der Wielen Hzn. is Vrijdagmorgen door een bag germolen boven gebracht. De onge lukkige was bijna geheel ontkleed, maar verder niet gekwetst. Beverwijk. De heer J. N. H. Al, te Zevenaar, is benoemd tot onderwijzer aan de R.-K. school alhier. De lotelingen de»ar gemeente, lich ting 1903, die ter volledige oefening moeten worden ingelijfd, zullen Don derdag 5 Maart a.s., 's morgens te9^ uur, ta Haarlem worden ingedeeld. Aan mej. E. Manders, onderwijze res aan de O. L. School is op haar verzoek een maand verlenging van verlof toegestaan wegens ziekte. INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 30 cents per regel. N ederlandsche Protestan tenbond. Vrijdagavond had eene ver gadering der afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Protestantenbond in bet Bondsgebouw op de Nieuwe Gracht plaats. De zaal was slechts matig bezet. Als sprekeT trad op de weleerw. heer J. C. Voorduin, van Naarden. Deze maakte in zijn redevoering eene vergelijking tusschen het oude Rome en het tegenwoordige Parijs. Hij her innerde aan den Pantheon, den tem pel in het oude Rome welke aan alle goden te zamen was gewijd en wees er op dat men iets dergelijks tegen woordig in Parijs kan waarnemen. Daar vindt men vertegenwoordigers van tal van oude godsdiensten, zoo als Theosofen, vertegenwoordigers van het anttieke/ Heidendom, van het Boeddhisme enz. enz. Wel merkwaardig vond spr. het hoe in onze dagen van Marx en Darwin, waarin men de kracht der stof wil verklaren, dat men daar terugkeert tot de oude godsdiensten. Dit is geen ver blijdend verschijnsel. En onder die vele kleine sekten treft men ook aan de aanbidders van den Satan. Zij noemen hem Lucifer, de god van het Licht, dien zij vereeren. Dit is toch wel een teeken van ach teruitgang. Want .eerst' hebben wij den tijd gehad dat men vrees koesterde voor het kwaad, daarna een van ont kenning van het kwaad, maar hoe men nu tot verheerlijking van het kwaad kan komen, dat is bepaald een veeg teeken. Hierna gaf spr. een overzicht van enkele voorstellingen, die demenschen zich in den loop der tijden van den Satan hebben gevormd. Zoodra de menschen gevoelen dat ze ook macht hebben tegenover de natuur, dat hun eigen leven een eigen waarde heeft, komen er bij hun vra gen op vanwaar het kwade? Eerst de godsdienst, daarna de we tenschap en ten slotte de kunst heb ben dit probleem onder de oogen j zien. Achtereenvolgens schetste spr. nu op welke wijze do Satan door den Godsdienst en de Kunst werd voorge steld. Voor dit laatste besprak hij eenige werken van schrijvers, van Vondel en Frederik van Eeden. leden der a. r. kiesvereeniging Ned Oranje. Zij draagt den naam „Groen van Prinsterer", In eene volgende vergadering zal de bestuursverkiezing plaats hebben. De G., over wien wij in ons vorig nummer een berichtje plaatsten, is geen stucadoor, maar manufacturer. Geneesk. onderzoek van on derwijzers. In aansluiting op het gisteren door ons vernielde adres door mej. R. L. P.ouraan alhier gericht tot Ged. Staten, inzake het Raadsbesluit, waarbij, ten gevolge van het geneeskundig onder zoek hare benoeming tot onderwijzeres werd ingetrokken, kan nog het vol- ende worden vermeld Mejuffrouw Bouman beroept zich niet op de wet als zou de alhier be staande keuringsbepaling daarmede strijd zijn, maar enkel ove, de vraag, of een benoeming onder voor behoud mag plaats hebben. In and'ere plaatsen, zooals te Amsterdam, ge schiedt het geneesk. onderzoek voor de benoeming zoodat alleen zij, die 'dgekeurd zijn, op de voordracht komen. De afgekeurde lijdt geen na deel, daar niemand van het resultaat der keuring weet. In het onderha vige geval echter is het Raadsbesluit, waarbij de benoeming plaats bad. na de keuring ingetrokken en mej. Bou man meent, dat het eerstgenomen be sluit niet onder voorbehoud had mo gen worden genomen. Men verneemt tevens dat voortaan ook hier ter stede de keuring*voor de be noeming zal plaats hebben, zoodat dit geval wel een unicum zal blijven. Tegenspraak. De he>er F. W. N. Hugenholtz heeft, ons verzocht tegien te spreken, dat hij Dinsdag jl. op het perron de vertrekkende militai ren heeft toegesproken. Hij heeft daar alleen vertoefd om zijn familie uitgeleide te doen en een tweede maal om naar Schiedam te vertrekken. Het spreekt vanzelf, dat wij deze tegenspraak opnemen len levèneens dat wij onzen zegsman een der mi liciens om nadere opheldering heb ben gevraagd, hoe liij er toe heeft kunnen komen aldus zijn fantasie aan 't werk te zetten. De Quina-Laroehe, op zoojuiste wijze door hare zenuwversterkende en herstellende eigenschappen be kend. is gelijk al ds goede toebe reidingen, het voorwerp van tal rijke namakingen. Alleen de Echte Quina-Laroche bevat de totaliteit der werkende hoofdbestanddeelen vervat in de drie Kina's (geel, rood en grijs), hoofdbestanddeelen die op zoo nut tige wijze onder elkander een ge heel maken, hetwelk niets zou kunnen vervangen. De Qnina Laroche heeft een zeer aangename smaak, is onovertreffe- lijk om de zwakte, gebrek aan eet lust, koortsen, tegen te gaanzij verkort de lange en lastige her stellingen. De ijzerhoudende Qiana-Laroche wordt aangewend tegen bloed armoede, bleekzucht, gevolgen van bevallingen, enz. Men eische in de Apotheken de Echte Quina-Laroche, eenvoudige of yzerhoudende, voorzien van de handteekening Laroche en het adres; 20, rue des Eossées-Saiut- Jacques, Parijs. De beer Hugenholtz op het Kaar lemmer perron. De „Middelburgsche Ct heeft den lieer Hugenholtz gevraagd, wat er nu eigenlijk aan was van zijn optreden te Haarlem. Ziehier wat hij antwoordde. Nu, mede door de officieele tegen spraak van de directie der H.IJ.S.M het geschrijf over mijn optreden op 31 Jan. op het station te Haarlem op nieuw dreigt te worden hervat, acht ik het wenschelijk, mijn lezing van het geval te publiceeren. Vrijdag 30 Januari vergaderde het spoorwegpersoneel huishoudelijk. Men bereidde zich voor op een algeineene staking, dcu volgenden dag. Daar de beide voorzitters der spoor- wegvereenigingen aangesloten bij liet Haarlemsch Arbeiders Secretariaat, waarvan ik secretaris ben. Zaterdag morgen naar Amsterdam vertrekken moesten, om nauwkeurige inlichtingen te verkrijgen bij hunne hoofdbesturen, werd mij gevraagd mij voor eventueele hulp gereed te houden. Toen Zaterdag hier de order tot on middellijk staken kwam, vóór deze voorzitters waren teruggekeerd, kwam men mij halen. Men wist niet, of de staking alleen voor Haarlem of voor het gansche land bedoeld was. Ik wendde mij tot den chef en stelde hem voor het personeel toe te spreken. Dez: stemde daarin onmiddellijk toe, stond daarvoor het gebruik der restauratie zaal af, en lliet door de onderchefs al het personeel bijeenroepen. Intusschen was ik ook voorgesteld aan den inspecteur, ik meen den heer Van Dijk, die met den chef de confe rentie met het personeel bijwoonds. Daar stelde ik twee zaken voorten eerste, machines en goederen in vei ligheid te brengen, en ten tweede aan de hoofdbesturen te vragen, of de. ge reedstaande trein naar Rotterdam-Ver trekken kon. Beide voorstellen wer den aangenomen. Vóór echter het telegrafisch bericht van de hoofdbesturen kwam, arriveer de een der bovengenoemde voorzitters uit Amsterdam met het bericht, dat de staking alleen Haarlem betrof en dat tegen heit vertrek van den Rotterdam- schen trein geen bezwaar bestond. Ik .nacht dit besluit der organisatie aan den chef over, waarna de trein vertrok. Om te zorgen dat ook de verdere dienst behoorlijk zou afloopen, werd in een conferentie van inspecteur, chef, den voorzitter der spoorwegvereen'iging en mij afgesproken, dat het personeel der blokhuizen in dienst zou blijven, totdat de treinen die reeds van Leiden onderweg waren, zouden zijn gearri veerd. Daarna zouden ook zij de avondvergadering in de stad bijwonen. ik was dus niet anders dan de be middelaar tusschen de organisaties en de stationsautoriteiiten. De chef, dien men nu noodeloos tracht te dekken tegen geheel onge-1 rechtvaardigde aanvallen, liet mij eenige leiding geven op een oogenhlik, I dat zijn leiding geheel buiten zijn schuld, te kort schoot. liet vertrek der treinen hing niet van mij af. doch van het stakende ma chine-personeel, dat verder alleen op order der organisatie wilde handelen en de gewekte ergernis komt veel min der voort uit de feiten, die zich heb ben voorgedaan, het groote feit van werkstaking in aanmerking genomen dan wel uit de reclaim^achtige wijze, waarop de correspondenten van som mige bladen, vooral die van de N.R.Ct., de zaak hebben voorgesteld. ces-verbaal opgemaakt wegens het verspreiden van socialistische mani festen onder de troepen. Sport en Wedstrijden. Voetbal. 4de Bekerronde. De vierde en voorlaatste ronde van den voetbalbeker is bepaald op Zondag 1 Maart a.s. In aanmerking komen daarvoor H.V.V. en H.B.S. van 's-Gra venhago, „Haarlem" en N.O.A.D, van Breda. Door loting moet nog worden uitgemaakt, welke clubs tegen elkaar in het strijdperk zullen treden. Uit de Arbeiüerswertdu BINNENLAND. Eenigen tijd geleden werd door de georganiseerde schildersgezellen te Hilversum eein verzoek gericht tot de patroons, het loon te willen verhoo- gen met 2 cent per uUr en den werk dag op elf uur te bepalen. Up dit verzoek werd afwijzend be schiet, waarom besloten werd het ad vies in te.» winnen van de Kamer van Arbeid en wel die voor de bouwbe drijven te Hilversum en te Bussum. Bedoelde Kamer van Arbeid heeft als haar oordeel uitgesproken, dat voor de schildersgezellen te Hilver sum een uurloon van 20 cent, d.i. 2 cents meer dan nu, en een arbeids dag van elf uur dient te woTden inge voerd. Tengevolge der staking van de steen- lossers te 's-Gravenhage werd ook te Rijswijk de arbeid gestaakt. Voorloo pig werd hierin voorzien door een plee? werklieden uit Voorburg. Onderwijs. Acad. examens. Utrecht. Cand. rechten: J W. Frowein. Cand. Neder). Lelt.: mej. j. B. Pekelha ring (met lof). Bevorderd tot semi-arts: H. Knebel. Bevorderd tot arts d. m. Londen. Burgerlijke Stand Bevallen. 11 Febr. j. A. ClaassenKot ten d. 13. j. M. Brinkmann—Kievits z. A. v. d. Vlerk—Rees z. C. F. v. d. Ham— Aussum M. KleijnWant d. W. Wie- dijkde Hamer d. 14. j. Moorede Groot d. C. M. v. Leijenhoa-st—Ter Horst z. Overleden: 13 Febr. M. W. Oudolf— Boeree 60 j., Zijlweg. L. Hoogland 64 j., Leiidsche straat. 13. L. C. Zwarter 7 m.t d. Leliestraat. Telegrarriine.il DE VKNEZOLAANSCHE QUAESTIE GEËINDIGD. WASHINGTON, 14 Febr. (Reuter). De protocollen mét Engeland, Duitsch- land en Italië zijn te elf uur gëteekend. Kerknieuws. Oplichting. Dezer dagen vervoegde zich bij den heer Brugsma, juwelier te Groningen, een persoon, zich noemende Hoven, uit de „Zeven Provinciën", voorge vende zijn echtgenoot© een gouden ket ting te willen geven. Van die winkel juffrouw kreeg hij 12 kettingen mee opzicht, een waarde vertegenwoordi gende van f 500. De man kwam ech te rniet weer terug en spoedig bleek, dat men hier met oplichterij had te doen. De politie werd er mee in ken nis gesteld. Verdacht van dezen diefstal wordt Hendrik N., vroeger winkelbediende daar ter stede, pas ontslagen uit de gevangenis, waarin hij wegens ver duistering 3 jaar had doorgebracht. Hij is in de richting Nieuweschans vertrokken, zoodat het vermoeden voo rde hand ligt dat hij naar Duitsch- land; is uitgeweken. Binnenland. Tegen stakingen. De steenfabrikanten aan den Gel- desrehen IJsel, die aangesloten zijn bij den „Bond' van Fabrikanten", heb ben hunne werklieden deze week een contract doen teekenen. waarbij dezen zich verbinden, gedurende de aan staande campagne tegen een vooraf vastgesteld loon te werken. Leggen de arbeiders hun werk om de een of andere reden neder op de fabriek, waaraan zij zich verbonden hebben, dan worden zij ook op de andere ovens niet aangenomen. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 18 Fe bruari 1903, des namiddags ten 14 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Hij kspostspaar bank. liet vroeger reeds herhaaldelijk ge constateerde feit, dat voor bovenge noemde instelling de maand Januari eene buitengewoon gunstige was, heeft zich ook thans wederom voor gedaan. Terwijl, over het tijdvak 1 Februari 31 December 1902, hat gemiddeld maandelijksch batig saldo ongeveer 398.000 beliep, bedroeg bet batig saldo, over de jongste maand Janu ari (gedurende welke ong. 5.100.000 werd ingelegd), ruim f 1.107.000. Overtrof het derhalve voormeld ge middelde met ruim 709.000. Ook bij vergelijking met heit saldo over Januari 1902, dat ongeveer f 1.023.000 beliep, is het verblijdend te noemen. Immers, in vergelijking met dat reeds zéér exceptioneel cijfer, leverde het een gunstig verschil op van ruim f 84.000. Een en ander in verband brengend met de omstandigheid, dat do eerste maand de$ jaars voor tal van perso nen, uit verschil lende maatschappe lijke klassen, bijzondere voordeelen afwerpt, kan men tot de gevolgtrek king geraken, dat ons Rijks-spaar- instituut meer en meer wortel schiet in het volksleven; voortdurend wint aan populariteit. Als bewijs van den grooten bloei waartoe die instelling geraakte), ge-1 te schieten, durende haar 21-jarig jjestaan, kan dienen 't feit, dat op 31 Januari j.l. Volgens dei N. R. Ct. is te Arnhem het aan de circa 978.000 inleggers ver-tegen een openbaar onderwijzer pro- Ongeluk. Te Sliedrecht is bij de familie tele grafisch bericht ontvangen, dat de werkman A. v. d. D. tengevolge -van een slag van een lier is overleden. De ongelukkige was werkzaam op een der werken van de aannemers, de heeren Kalis, Engeland. Hij laat een weduwe na met 2 kinderen van ongeveer 1 en 2 jaar. Opruiing. M. van d'er Sommen te Eindhoven, is in voorloopige hechtenis gesteld, beschuldigd van d.d. 10 dezer de mi liciens aldaar, toen zij. zich aan het station bevonden, om aan de oproe ping om zich onder da wapens te stellen, gevolg te geven, in opruiende taal te hebben toegesproken en hun te hebben aangeraden om in plaats van op burgers, op gekroonde hoofden Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene H.H. Missen te half 7 en 9 uur te half 11 de plechti ge Hoogmis. Te 3 uur Rozenhoedje. Te 7 uur plechtig Lof, waaronder de feestpredikatie, te houden door den elecmv. heer Adr. van Meeuwen, ka pelaan te Nootdorp. Sluiting van net Vesrtiguui'sgebed met lofzang „Te Deum." Het H. Sacrament blijft vanaf half 7 's morgens ter aanbidding uitgesteld. Maandag te half 11 plechtige Conv. II. Mis van het Hoogw. Kapittel der Kathedrale Kerk. 's Avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje tot lafenis der Ge. loovige Zielen. Parochiekerk van den H. Joseoh. Zondag de stille H.H. Missen met onderrichting te 7 uur en half 9 te half 11 de Hoogmis en Predikatie. Te 2 uur de Catechismus. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te half 7 het Lof ter cere van het II. en Onbev. Hart van Maria, voor de bekeering der zondaars mot Conferentie. Dinsdagavond van 6 tot 8 uur gele genheid om le biechten Woensdag. 3de dei- 7 Woensdagen ter eer© van den H. Joseph. Bescherm heilige dezer Parochie, te 7 uur het Lof. Donderdag te 7 uur Lof van het Al- lerh. Sacrament. Zaterdag te half 9 H. Mis voor de bekeerling der zondaars in de Kapel v. h. Miraculeuse Mariabeeld'. Te 6 uur Lof. van O. L. Vr. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonms van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 uur de gelezen H.H. Missente half 11 de Hoogmis. Namiddags te half 4 uur de> Vesners. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua, voir de levende en overL leden der broederschap, 's Avonds te 7 uur Lof, Predikatie en vergadering van de Broederschap van den H. Antonius Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. s Avonds te 7 uur het Lof. Zondag 22 Febr. a.s. zal in deze Kerk het Gebed van 40 uren plechtig gevierd worden. Dien dag zal de H. Mis te 7 uur worden opgedragen voor de overl. leden der Broedeschap van den H. Kruisweg na welke H. Mis al gemeen© H. Communie voor de leden dezer Broederschap. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Zondag te 7 en 9 uur de gelezen H.H. Missen; te half 11 Hoogmis. Te 4 uur Lof. Gedurende de week zullen de H.H. Missen, worden opgedragen te half 8. half 9 en half 10 uur. Dinsdag, te half 9 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur' het Lof. Vrijdag: te half 9 uur de gezongen TT. Mii;s ter eere van het Allerh. Hart, 's Avonds te 7 uur Lof. Zaterdag van 5 tot half 10 uur ge legenheid om te biechten. Parochiekerk Onze Lieve Vrouw. Heden de H.H. Missen te half 6, 7. half negen en half 11 uur de Hoog- dienst. Te 2 uur Catechismus, te 3 uur Vespers, te half 5 Oefening van de H. Familie, te 7 uur het Lof. De H.H. Missen en Catechismus volgens gewoonte. Maandagavond te 7 uur het Lof. Woensdag des avonds te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Bijkerk van d© H. Elisabeth „op het Klooster". Zondag De H. Mis om half 8 uur met onderrichting, om 10 uur de H. Mis met predikatie, om 2 uur Catechis mus on» 3 uur de Vespers, om half 7 uur Lof. Op de gewone dagen de H. Mis te 8 en half 9 uur. Donderdagavond te half 8 uur 'tLof. Dagelijks voor en na de H. Mis, Don derdag vanaf 6 uur en na het Lof. Zaterdag vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten. De Catechismus dagelijks naar ge- woente. (N. H. Ct.). bloemendaal. Ondertrouwd: E. de Graaff en H, A. Visser. Bevallen: D. M. Warmerdam—Cazan- der d., J. Dekker—Smit d. A. Sinterde de Wit d. Overleden: J. H. Geerlte 64 j. BENNEBROEK. Bevallen A. Polakgeb. van Veen. A. van WouderenBierenbroods pot, d. ZANDVOORT 'Bevallen: A. MoolenaarKoning, z.; G. H. A. A. van der Werft'Heek, d.; H. M. GieskeVan Dam, d. BEVERWIJK. Getrouwd: R. J. Zuidema en G. W. Stoutenbeek. Bevallen: J. S. M. Braunvan 't Hoff, z.; E. v. EerdeVlottes, d.; C. TervoortVeenboer, z. Overleden: A. Zander, 67 jaar, wr. van A. Meyer; C. E. Langendijk, 64 j. wed. H. Bronkhorst; H. A. 'Doll, 26 j. ongeil. in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 17 Febr. 1903, des namiddags van 12 uur, door den heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga, van J. S. Bach. 2. Andantino, van Volckmann. 3. Sonate No. 4, van Mendelssohn. 4. No. 4 uit de 3e Symphonic, van R. Schumann. 5. Finale. Amsterdamse!) e Beurs door bemiddeling van de firma CLAASSEN en BE UNS. Giver Heden Til 13 Feh ZIU Pel). Atchison Topeka, Comm87;i/t 87r,/8 Denver Rio Grande 421 h 413/« Erie's 406/s 40 Kansas City South34 34 do. pref.53l/a 5Si/s Missouri Kansas Texas, Com. 287/s 287/p National R. R. of Mexico UF'/a 19i/o New-York Ontario 33'-/. 337/g Norfolk A AVestern Rock Island Cy. Southern Pacific Southern Railways Union Pacific Wabash American Car New-Orleans R. Co. Steels Koninkl. Petroleum Maatsch. 42t> Columbia24s/4 Grand Trunkof Canada21 505/- sol/., 65 65 35»/» 3ói/o 101'/'j 1017/ie 31)/.. 3lVt 4 U/o 41»/.» 153/, 151/1 428 24»/» -'O'/s A <2 v er tem t% ëm Bevallen van een ZOON, J. M. BRINKMANN— KIEVITS. Haarlem, 13 Februari 1903. De heer en Mevrouw J. W. BIJ VOETELDERING geven kennis van de geboorte van een ZOON. Overveen, Huize Schoonoord, 13 Februari 1903. Dankbetuiging. Door deze betuig ik ook namen» verdere familie mijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoota. W. DE VRIES, Proveniershuis. Haarlem, 15 Februari 1903. Een JUFFROUW, middelb. leeftijd, zag zich gaarne geplaatst, in een net gezin, om alle huish. bezigh. te ver richten. Op goede behandeling zal meer gelet worden, dan op hoog sa laris. Brieven onder no. 5508 aan heit Bureau Haarlem's Dagblad. Direct gevraagd een bekwaam bij J. VAN DER WOLDEN Zand- voort. bevattende benedenkamer en Suite, Keuken, Kelder, boven drie kamers met Zolder. Huurprijs 1260 per jaar. Te bevragen Garenkokerskade 33. .11 Een juffrouw vraagt tegen 1 Maart a.s. GEMEUBILEERDE KAMER met pension f 30 niet te boven gaande.' Brieven onder lett. A 137 Boakh.- J. M. STAP, te Haarlem. TE KOOP, een Mesthoop. Te bevragen bij J. A. COELEMIJER, Molenwerf Heemstede. Een go'ed ondierhoudan KINDER WAGEN. Prijs f 4. Te bevragen Fran« Halsstraat 40 zwart.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2