NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. De Groote Boycot 20e laai.yany Woensdag 18 Februari 18<>3 No. 6024 HAAHLEnTS DAGBLAD Abonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02 V« Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Vs de omstreken en franco per post. 0.45 ja.Uvertentlën a Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Ruitenspaaraie No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en dor Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAG BE CoJOHN F. JONES, Succ., Parijs 3 Ibis Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad Tan 18 Febr. lie «at 0.8. Uit de Belgische Kamer, Per- mits voor /aid-Afrika, Spoorweg personeel. De Pers en de staking, Nijverheid. Officieele Berichten KAMER VAN ARBEID voor a. de Metaal- en houtbewerking, b. de Confectiebedrijven, c. de Voedinigis- en genotmiddelen, d. de Drukkerijbedrijven, en e. de Bloembollenteelt, te Haarlem. BURGEMEESTER EN WEi'HOUDERS der gemeente Haarlem maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijsten voor de bovengenoemde Kamers van arbeid ter Secretarie der ge meente ióe afdeeling) voor een ieder ter inzage zijn neder gelegd, en dat tegen betaling der kosten afschriften daarvan verkrijgbaar zijn. Bezwaren tegen die lijsten kunnen bin nen veertien dagen na heden worden in- 'gediend hij Gedeputeerde Staten der Provincie. De bezwaren kunnen zijn ontleend aan het feit. dat de naam van den verzoe ker oi van een ander, in strijd met de bepalingen der Wet op de Kamers van arbeid of van het Kiesreglement voor die Kamers, daarop voorkomt, niet voor komt of niet behoorlijk voorkomt. De bezwaren kunnen op ongezegeld papier worden gesteld. Haarlem, 16 Febr. 1903. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZL. B. De Secretaris, PIJNACKER. ^uitenlandsch Nieuws België. Uit de Belgische Kamer. De Kamer heeft het Zaterdagnacht uitgehouden tot 's ochtends kwart voor achten. Toen waren alle artike len van de nieuwe accijns-wet op al coholische dranken, en het wetsont werp in zijn geheel met 83 tegen-stem- men en één onthouding aangenomen. Den geheelen nacht was het intus- schen nog warm toegegaan. Toen de vergadering Zaterdagavond om tien minuien voor half negen her opend werd, begon de socialist Furné mont hoofdelijke stemming te eischen. Over wat? vraagt de voorzitter. Over al wat ge wilt! repliceert de man die naar zijn eigen verklaring rog steeds zoo frisch als een roos. Vandenheuvel vereenigt zich met een voorstel van Paternoster, om tot vijf uur 's ochtends te vergaderen. Maar dan moeten we u op een kruiwagen naar huis brengen, doet Furnémont opmerken. Na elkaar nog eenige vriendelijke benamingen naar het hoofd te hebben geworpen en elkander wederkeerig voor slaper en luilak uitgescholden te hebben, neemt Antoon Delporte, soci alistisch afgevaardigde voor Brussel, het woord om de werkende klas te verdedigen tegen de beschuldiging dat zij verslaafd is aan d!e jenever. Op de protesten rechts, snauwt de onvermoeibare Furnémont de rechter zijde toe: Er zitten daar leden langs uwen kant die een stuk in hun kraag heb ben. Wilt gij van jeneverplaag spre ken? Mat u maar niet af, Furnémont, repliceert Hoyois. Geen nood, vriend; ik ben in staat u allen onder de banken te praten. Na dit incidentje kan Delporte zijne redevoering voortzetten. Zijn betoog strekt om te bewijzen dat de meerdere rechten het alcohol verbruik niet zul len doen afnemen, noch de productie beperken. Terwijl Troclet de wetgeving van Nieuw Zuid-Wallis met de Belgische vergelijkt, ziet men minister De Smet met den rug naar de linkerzijde ge keerd, verdiept zitten in de lectuur dier avondbladen. De meeste clericale le den. zijn insgelijks aan bet- lezen en anderen die de nachtelijke vergadering met schrik tegemoetzien, gaan een uiltje knappen in de bibliotheek der Kamer, waar meer stoelen zijn gezet. Féron treedt in wijdloopige beschou wingen over de alcoholplaag en be veelt krachtdadig de beperking aan van de alcohol-productie. Hij heeft een amendement ingediend met deze strekking. Janson bespreekt op zijn beurt heit alcoholisme en ziet een schoone toe komst geopend voor dien alcohol als nijverheidsproduct, waarna van der Velde op zijne beurt te velde trekt te gen de alcoholplaag en verklaart zelf volledig afschaffer" te zijn. Anseele j en nog eenige anderen houden nog redevoeringen tegen de nationale-1 plaag, waarna eindelijk in den per soon van Maroille een verdediger van ,,dien druppel van den werkman" op treedt. Maroille .een gewezen mijnwerker, zegt dat hij geenszins van schaamte in den grond verzinkt, wanneer hij verklaart dat hij van tijd tot tijd eens „een graantje pikt". En mij dunkt, vervolgt hij, dat ik ook nog de verge lijking mag doorstaan, met welken afschaffer ook. En al wie daaraan mocht twijfelen, moet mij uitdagen tot een gevecht, wij zullen hier voor die heeren der Kamer eens aan den slag gaan! Denis spreekt nog eene gedocumen teerde redevoering uit, waarna om kwart over elven art. 2 der wet wordt aangenomen. Janson vraagt nogmaals de zitting te schorsen, maar de regeering blijft onverbiddelijk. Nieuw geharrewar, en als de kalmte is teruggekeerd, neemt Bertrand het woord om aan art. 2 de bepaling toe te voegen, dat zoodra de nieuwe rech ten 15 millioen francs hebben opge bracht, de rest gestort zal worden in het pensioenfonds voor oude werklie den. Hierover voeren het woord Bertrand, Allard en Troclet. Daar Allard (socia list) beweert dat de werklieden-pen sioenen, dank zij de socialisten, zijn toegekend', ontstaat een gehuil en ge kibbel aan de rechterzijde zoo vervaar lijk, dat Vandenbroeck, die snorkte ais een orgelpijp, opspringt en vraagt wat er gaande is. Daar er gestemd: moet worden over het amendement, wekt de electrische schel de leden van de regeeringspartij, die rechts en links liggen te slapen en geen tijd hebben om tot bet besef te komen, wat zij verwerpen. Het amen dement valt met 85 tegen 3o stemmen. Hierna kwam de koffie aan de beurt. Op dit volgt een pijnlijk incident. De socialist Smeets ziet dat Verhae- gen, een lid van de rechterzijde, tra nen in de oogen heeft. De oude moe dor van Ve-rhaegen ligt op sterven, maar de zoon moet blijven om het stemgerechtigd aantal van 84 leden vol te maken. De socialist stelt Ver- haegen dadelijk voor, om hem te ver hangen en in zijne plaats te stemmen, een daad' die algemeen wordt toe gejuicht. Ve-rhaegen kan dus heen gaan. Als alle artikelen zijn afgehandeld, zegt Féron tot de regeeringspartij: Uw wet is slecht; wij hebben gedaan wat mogelijk was om ze te wijzigen ten voordeel© der werkende klas. De regeering leeft van de alcoholplaag. Wij teekenen verzet aan tegen die ge- meene politiek, alsook tegen de schan dalige wijze, waarop gij de rechten :r« minderheid hebt willen krenken. Wij hebben u niet laten begaan; uw doel is bereikt, het onze ook. Wij re kenen op onze vrienden van den Se naat, opdat zij hunnen plicht zullen doen zooals wij. (De linkerzijde roept uit al har© macht: Wegmet de belas tingen! Weg met het meervoudig stem recht! Leve het algemeen stemrecht!) Daarna wordt het wetsontwerp in zijn geheel aangenomen. Alleen Smeets onthoudt zich volgens afspraak met Verhaegen. Frankrijk. Dreyfus-zaak. In een onderhoud met een medewer ker van „Ie Peupie" uit Brussel heeft de heer Jaurès verklaard, dat hij niiet van plan was de Dreyfus-zaak te doen herleven op grond van nieuw© feiten. Hij wil slechts een demonstratie op touw zetten, die beslissend zal zijn voor de openbaring der waarheid. Hij bracht data en feiten met elkander in verband en bewees, dat sinds 1897 de generale staf en de nationalisten een monsterachtige legende omtrent „1'affai re" hebben verspreid, welke legende van invloed is geweest op het proces te Ren- nes en de igeheele Fransche politiek der laatste 6 jaren. Het middelpunt dier legende wordt ge vormd door den brief van den Duitschen Keizer, en door de photographieën van bet borderau met de aanteekeningen van Wilhelm II er op. Sedert eenigen tijd is in Frankrijk een bijzondere leger coin missie aan het werk om voor bet geheele Fransche le ger een uniformkleeding te bedenken aan het hoofd dezer commissie staat generaal Gillain. Omtrent de plan nen verneemt men, dat de commissie zich geïnspireerd beeft aan de Boeren uniformen, in zoover men van unifor men bij bet Boerenleger kan spreken. Men wil de fransche troepenafdeeling m een kleedij steken, die ze zoo on zichtbaar maakt als slechts mogelijk is. en alle wapenen in een grijze stof steken, hetgeen dus de geheele legeruit- rusting minder kostbaar, sneller, ge makkelijker eir gezonder zou doen zijn. Als hoofddeksel zou de commissie ook den Boerenhoed, met den opgeslagen rand willen zien ingevoerd, versierd met de coearde in de Fransche drie kleur,, Max Régis, de beiuchte Algiersche an tisemiet. heeft Zaterdag te Parijs achter elkaar twee duels afgevochten. Eerst had hij een tweegevecht op den degen met den publicist Laberdesque, waarbij Ré gis aan den arm werd verwond. Onmid dellijk daarna aanvaardde hij, niettegen staande zijn wond, een. duel op het pis tool met den journalist Landau, waarbij niemand: verwond werd. In de groote zaai van het Chateau d'- Eau :te Parijs heeft Zondagmiddag een reuzenmeeting plaats gehad ten gunste van 'de verdrukte Armeniërs en Mace- doniêrs. De afgevaardigden d'Estour- nel'les de Constant, Denys Cochin, Jau rès en De Pressensé vormden het bu reau; vele collega's waren onder de hoorders en de geheele Jong-Turksche partij was vertegenwoordigd. Het spreekt van zelf dat- ook madame Sévérïne, de vurige strijdster voor de rechten van al len die zij verdrukt acht, niet ontbrak. In die redevoeringen werd veel afgege ven op de Turksche iregeerrng, oude grieven werden opgehaald, nieuwe in het schelste daglicht gesteld en ten slot te werd een motie aangenomen, waarin der Fransche regeering wordt verzocht met kracht ie bewerken de naleving van het Berlijnsche Verdrag en het memo randum van 11 Mei 1895. Dnitschland. De krijgsraad te Dresden heeft een onderofficier wegens beestachtige mishandeling van soldaten veroor deeld tot twee jaar; en vijf maanden gevangenisstraf en degradatie. Om van de vele mishandelingen en ver nederingen, die deze onderofficier zijn manschappen liet ondergaan, slechts enkele te noemen: eens liet hij een soldaat, die (bij het marcheer en zijn mond) niet geheel gesloten had, door teen kameraad in den mond spuwen, een andermaal liet hij de manschap pen de chambrée aanvegen met hun tandenborstels, enz. liegd en naar zijn woning in de Am sterdamstraat overgebracht. .Gevonden Voorwerpen. 2 sleutels, 1 portemonnaie met geld!; eten kindersokje; een Mmdemschoen- tje. Bekeurd. Tegen een tapper, die muziek maakte in zijn inrichting, zon der vergunning, is proces-verbaal op gemaakt. Als een groote b ij zonde r- heid kan worden medegedeeld, dat door George Busé eai Zoon wonende aan de Turfmarkt, de eerste Malta- aardappelen aan de groentenmarkt zijn gebracht. De eerste partijen zijn opgekocht door Beelen en Nijssen, wonende Gasthuisstraat. Dat is 9 weken vroeger als het vorige jaar. Van de alhier bestaande „Vereeniging gewijd aan het ondier- zoek op geestelijk gebied", hebben veie leden, waaronder de vroegere Voorzitter, de Secretaresse en de Bibliothecaresse, voor hun lidmaat schap bedankt. In afwachting van de toetreding van nieuw© leden (het ledental be draagt thans slechts 9) is, naar men verneemt, voorloopig een nieuw be stuur samengesteld'. Stadsnieuws. Haarlem, 17 Febr. 1903. Men s c h r ij f t ons: Zaterdagavond omstreeks acht uur liepen alhier op de Burgwal nabij de Anthoniestraat drie beschonken met- Plotseling zakte een hunner bewus teloos in elkander. Door eenige om- standers werd hij op de wagen ge- Op de dezer dagen houden algemeene vergadering der afdeeling Haarlem van het Witte Kruis werd door den penningmeester- rekening en verantwoording afgelegd over het jaar 1902, waaruit bleek, dat de toestand' der geldmiddelen gun stig is. Op 31 Dec. 1902 telde de vereeni ging 15 donateurs en 243 gewone le den. Door den secretaris werd ver slag uitgebracht over de werkzaam heden der afdeeling in 't afgeloopen jaar. Uit dit verslag bleek, dat de exploitatie van het douchebadhuis aan den Koudenhoirn gunstig mag worden genoemd, ofschoon door den koelen en regenachtrgien zomer, hiet aantal baden minder was dan in 1901. Er werden genomen 23.554 baden en verkocht 62 couponboekjes le kl., en 477 couponboekjes 2e klasse. De exploitatie-rekening gaf een klein voordeelig saldo. Voor rekening der afdeeling wer den 7 patiënten gedurende 6 weken in het herstellingsoord Heïdleheuvel bij Hilversum verpleegd; en keerden veel verbeterd en dankbaar terug. Door den desinfeicteur der afdeeling werd1 8 maal ontsmet. De bouw van het tweede volks dou- chebadhuis nadert zijn© voltooiing, zoodat binnen korten tijd dit badhuis gelegen op het Leidscheplein, in ge bruik zal kunnen worden genomen. Het badhuis, gebouwd volgens de plannen van den architect Roog, zal tevens worden dienstbaar gemaakt voor het tjemen van schoo'lbaden en zal, gelegen in een dicht bevolkt ar beiderskwartier, zeker aan de volks gezondheid ten goede komen. Maandagmiddag werd door het Bestuur van den Haarlemmer meerpolder alhier aanbesteed: lo. het afbreken van de bestaande en het bouwen van een nieuwiei brag- wac.ht&rswoning met nachtwachthuis je te Aalsmeer; 2o. het vervangen voor een gemetselde brug met stalen trogplaten van ;diei houten brug over den Vennepeirtocht in den IJ weg. Voor perceel 1 werd het laagst in geschreven door den heer- J. v. d. Heuvel te Haaclemmienmeer, voor f 1874: en voor perceel 2 door den heer J. v. d. Braak te Apeldoorn voor f 3570. De vaandrig Bij leve ld van het bataljon infanterie, alhier in gar nizoen, is benoemd tot reserve-tweede luitenant. PI e d e n werd d 0 0 ,r den lui- tenant-kolonel Schwarz, commandant van het bataljon infanterie, alhier in garnizoen, op plechtige wijze de zilve ren medaille uitgereikt aan den ser geant C. Klaver. D e aannem e r VanRhijn en de lichtfabrieken. De heer Van Rhijn heeft zich verplicht err gerechtigd gezien zich andermaal tot den Raad te wenden ten einde terug te komen op zijn door den Raad afge wezen verzoek om een premie van f 25.000 op toen door hem ontwikkelde, bekende gronden. Adressant doet dat omdat hij op een, nieuwe omstandigheid wijst. Zooals men weet, was bij de begroo- ting door den heer Van Rhijn een fout gemaakt van f 12750. Die fout, zegt adressant nu in dit adres, was reeds bekend vóór de gunning. Hij de heer Van Rhijn legt nu de vol gende verklaring af: „dat, nadat boven vermelde fout was geconstateerd, ent adressant en C. Bas- tiaansen, den Directeur vóór de gunning hadden verzocht te bewerken, dat de gevolgen daarvan hem zouden worden vergoed, deze heeft beloofd, die zaak in ernstige overweging te nemen; dat na verloop van eenige dagen, doch vóór de gunning, adressant en C. Bastiaansen, nader op hun verzoek terugkwamen en hem vroegen of het niet gewenscbt zou de zijn, B. en W. van het bestaan van deze fout kennis te geven, waarop de Directeur antwoordde, doe dat niet, want dan zoudt ge de kans loop en, dat u het werk niet wordt gegund; evenwel heb ik uw verzoek aan de Lichtcommissie medegedeeld en kan u verzekeren, dat dit bij haar niet in verkeerde aarde is gevallen, maar toont nu eerst eens, dat ge uw werk op tijd zult klaar maken"; dat adressant daarom en daarom alleen vóór de gunning verd&r heeft gezwegen; dat dit door den Directeur voornoemd op 20 September 1902 in' den voormiddag ten kantore van den onder-direoteur, aan adressant en den heer C. Bastiaansen, in tegenwoordigheid van dien onder-di recteur en déft boekhouder der fabriek, is bevestigd; dat gedurende den bouw ditzelfde punt herhaaldelijk is besproken, en door den Directeur steeds in denzelfden zin werd' geantwoord, zoodat adressant, steeds In het volle vertrouwen op de woorden van den Directeur afgaande, en ook rekenen de op diens recht ear gezag, zoowel vóór de gunning, als tijdens de uitvoering S' 2 4 Ja in Hotel d'Angleterre. i) Het afschuwelijke brak tijdens het middagmaal los boven de gasten van Hotel d'Angleterre te Métretait in Bretagne. Het badseizoen was nog maar pas begonnen, maar toch waren de gewo ne gasten ear al, want Métretat was heel anders dan andere hadplaatsen en Hotel d'Angleterre anders dan andere hotels. Ze waren beide exclu- sivistisch in de volste beteekenis van het woord, heiden in dat gedeelte van het jaar met lijf en ziel overgeleverd' aan de Ungelschen. Een van de lei ders van de beste kringen had het plaatsje een jaar of wat geleden ont- denkt en enkelen van zijn bekenden in gewijd in de aantrekkelijkheid ervan, zoodat spoedig een kolonie van gelijk soortige menschen feitelijk Métretat en het eenige hötel dat er was, in be zit had genomen. In liet eene sei zoen besprak men al kamers voor het volgende, zoodat, wanneer lastige vreemdelingen den toovercirkel tracht ten binnen te dringen, d'e eigenaar van het hötel die poging kon verijde len door de mededeeling, dat alles be zet was. Plet verblijf in Hötel d'Angleterre Costumes. De dames droegen gemak kelijke katoenen japonnen tot bet di ner en verwisselden die dan voor de eenvoudigst mogelijke robes en het was een ongeschreven wet, dat nie mand juweelen droeg of een décolleté. De heeren. die golf speelden of wan- gedurende Augustus en Septemberdelden, liepen tot zonsondergang rond was dan ook vrijwel gelijk aan datin den korten pantalon en die gingen op een groot buiten, want iedereen j visschen of varen waardeerden hun kende d© anderen en de meesten van flanellen pakjes hooger, naarmate ze de 45 of 50 gasten noemden elkaar j ouder werden. bij den voornaam, soms wel bij spot-Het seizoen was in vollen gang, het namen, die waren uitgevonden als her- j was namelijk op den 6den Augustus, irmering aan een grappig avontuurtje j toen de etensbel op het gewone uur of die pasten op een of andere kléine van achten de gasten aan tafel riep. eigenaardigheid. Wanneer er al eens J Daar zij toch allen vrienden waren, vreemden inkwamen, waren ze vrien- j hadden zij het aardig gevonden aan den of gasten van een der vaste lo- J verschillende tafels te eten. twaalf bij gés. Iedereen wist alles van hen af twaalf. Zoo konden diegenen die el- en zelfs wat hun grootvaders waren 1 kaar het best kenden, bij elkander zit- geweest. Alleen wanneer zij buiten-1 ten en wanneer iemand een ander gewoon onderhoudend waren, zag iets te zeggen had, keerde hij zich op men de vraag over de voorvaderen zijn stoel om en riep dat door de ka- voorbij. Er was geen enkele van die drukke, nieuwe rijken onder de personen, die aldus iederen zomer een bezoek kwa men brengen aan hét kleine, ouder- wetsche, slaperige dorp op de rots achtige kust van Bretagne. Er was geen aanstelling, geen wedijver in uier. Dientengevolge was er een druk gegons en gepraat, maar ieder een scheen te weten waarover een an der praatte ©n allen stelden belang in dezelfde onderwerpen. Jammer, dat Kit Vane wegge gaan is, zei lord Strathallin, bekend als Ploutje, terwijl hij wees naar twee leege plaatsen. Zij en Tom zijn een groot verlies, ze waren allebei zoo vroolijk. Ik hoop niet, dat de oude Dupont zoo dwaas zal wezen om hun kamers aan vreemden te verhuren! Dat zal hij niet durven doen, riep lady Avery hem over verscheidene ta fels heen geruststellend toe. Op dit oogenblik werd de deur van' de eetzaal geopend ,wat -onnoodig was, daar iedereer op zijn of haar plaats zat en de soep weggenomen was. Het ritselde van zijde en satijn, een geur van witte heliotroop verspreidde zich, er tinkelden sieraden en een jong meisje kwam de kamer binnen. Onwillekeurig keerden allen hun ijskouden blik voor een seconde op de nieuwe verschijning en keken toen elkander onder de gefronste wenkbrau wen aan. Een plotselinge, ijskoude stilte was ingetreden en de kellners, die de beteekenis daarvan zeer goed begrepen, benijdden geen van allen den oberkellner, wiens plicht bet was de indringster naar haar plaats te ge leiden. Hij vervulde die taak even wel met de waardigheid van een sol daat der oude garde, die alle hoop verloren heeft, terwijl het jonge meisje I volkomen het effect dat zij maakte be merkende, maar even volkomen in dwaling over de oorzaak daarvan, vroolijk ritselend' en tinkelend door de zaal ging. De oberkellner ging naar een van de twee leege stoelen, die aan de herinnering van Sir Thomas Vane en zijn vrouw Katherine gewijd waren, en schoof den stoel die naast lord Strathallin stond, uit. Het jonge meisje nam met een hoopvolle en vroolijke trek op haar lief gezichtje plaats, spreidde met een coquette beweging haar servet uit en zond een glimlach in 't rond. Niemand beantwoordde dien. Nie mand keek naar haar. Het was alsof het geheele gezelschap na dlien eenen blik bij haar binnentreden. Zich ver- eenigde in een verdedigend systeenr van volslagen voorbijzien van haar te gen woordi gheid. Het steimmengemom- pel wag weer begonnen, zoo eenparig, alsof er .geenerlei sloornis was voorge komen. Er werd gepraat over dingen, die de vorige week te Cowes waren ge beurd, voordat men hier gekomen was, nieuwtjes over kennissen, die aan Schotland zelfs boven het dierbare Métretat de voorkeur gaven, verhalen van golf, vLsschèn en crocket en opge wonden gesprekken over het aller nieuwste balspel. Een tijdlang luisterde het meisje, at op haar gemak, keek achtereenvolgens allen aan en scheen volkomen tevreden met zichzelf en hare omgeving. Toen evenwel de gerechten elkander opvolg den kwam er een uitdrukking van ver wondering op haar gezichtje, die de prachtige donkere wenkbrauwen op lichtte. welke zrrlk een merkwaardig contrast vormden met het helder goud bruin van het golvende haar. Toen zij behoorlijk overdacht had, dat engelsche stijfheid door een bui tenlandsche glimlach smelten moest, wenschte zij haar eenzaamheid niet langer te dragen. Zij luisterde naar de beschrijving van een prachtigen wedstrijd (in golf, die lord Strathallen langs haar heen aan een in eenvoudig zwart gekleede jonge vrouw gaf. In een korte pauze achtte de nieuw aangekomene haar kans daar. Is golf een gemakkelijk spel om te leeren vroeg zij vroolijk. Ik heb er in Denver veel van gehoord. Ik ben een Amerikaansche. Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1