NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAP Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Ome treken. De Groote Boycot 2l)e Jaargang Dinsdag 24 Februari 1903 No. 6029 HAABLEffTS DAGBLAD Abonnementsprijs yoor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden„1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden„1.65 Afzonderlijke nummers„0.02V» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.371/* de omstreken en franco per post. 0.45 AUvertontiën Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Raider Buitenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer tier Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Bontstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitê Etrangère G. L. DAG BE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3 Ibis Faubourg Montmartre. DaarJem-"! BagfoSad ms24Febr. teorat O» si. "Vreemdelingen i»t Engeland, Chamberlain in Zuid-Afrika, Het land in beroering, Ned. liefdadig heid in Denemarken, Een duistere zaak, Kou. Instituut van Inge nieurs. Offïeieele Berichten NATIONALE MILITIE. OPROEPING TOT DEN WERKELIJ- KEN DIENST. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem. Ontvangen hebbende eene aanschrij ving van den Commissaris dar Ko. ningin in deze provincie betreffende oproeping tot den werkelijken dienst van verlofgangers der militie te land, van de lichtingen 1897, 1898 en 1899; Brengen ter kennis van de verlof gangers behoorende tot de hieronder vermelde lichtingen en korpsen, dat zij krachtens art. 111 der Militiewet 1901, in dit jaar voor herhalingsoefeningen worden opgeroepen voor het tijdvak achter elk korps of onderdeel ver meld: Lichting 189 7. Ie compagnie hospitaal-soldiatien van 2 Maart tot en met 21 Maart; 2e compagnie Hospitaal-soldaten van 23 Maart tot en met H April; 3e compagnie hospitaal-soldaten van 14 April tot en met 4 Mei. Lichting 189 8. Ie compagnie hospitaal-soldaten van 4 Mei tot en met 30 Mei; 2e compagnie hospitaal-soldaten van 2 Juni tot en met 29 Juni; 3e compagnie hospitaal-soldaten van 29 Juni tot en met 25 Juli. Lichting 1899. De verlofgangers die van de regi menten huzaren, bij de trein af deelin gen der regimenten veld-artllierie zijn- overgeplaatst: le regiment veld-artillerie: 1/3 van 2 Maart tot en met 21 Maart; 1/3 van 23 Maart tot en met 9 April era 1/3 van 14 April tot en met 2 Mei. 2e en 3e regiment veld-artillerie: 1/3 van- 16 Maart tot en met 4 April; 1/3 van 14 April tot en met 2 Mei en 1/3 van 4 Mei tot en met 23 Mei. De miliciens moeten bij opkomst on der de wapenen voorzien zijn van al de voorwerpen van kleeding en uitrus ting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, zoomede van hun zakboekje. De verlofgangers, die wegens ziekte niet op den bepaalden tijd in werke lijken! dienst kunnen komen, zullen zich na hun herstel onverwijld naar hun korps moeten begeven. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Haarlem, 21 Februari 1903. Ruitenlandsch Nieuws Zuid-Afrika. Uit de te ie grammen blijkt, dat Cham berlain inderdaad onder d'e bewijzen voor de trouw van de Afrikaanders be doeld heeft, dat de Kaapkolonie een aanzienlijke som men zegt alge meen 5.000.000 pd. stl. in de oor logskosten moest bijdragen. En 'tzou ons niet verwonderen, dat de Afrikaan ders de bittere pil slikken. Zij hebben al 't mogelijke gedaan om den oorlog te voorkomen, hun voormannen heb ben den opstand weten te beperken, bijna de geheele Afrikaander bevol king heeft schrikkelijk onder de krijgs wet geleden, het zijn de Engelscbe ha vensteden. die het voordeel van den oorlog hebben getrokken, en nu, terwijl de bevolking nog vergeefs om scha devergoeding roept, zal de kolonie 5.000.Q00 millioen pd. strL moeten ge ven vo-or een oorlog, dien de meerder heid der bevolking verfoeit. Naar het heet zijn de voormannen der Afrikaanders bereid voor de 5 mil lioen pd. strl. te stemmen, onder voor waarden van algemeens amnestie en schadevergoeding. Maar de imperia listen protesteeren al op voorhand te gen de amnestie. De beruchte corres ponden! van de Times te Kaapstad, .de spreekbuis der progressieven, kant er zich met felheid tegen, en zoo doen ook andere correspondenten. Het heet, nu weer, dat de amnestie een preroga tief van de Kroon is en geen voorwaar de van eenige overeenkomst mag we zen. Dezelfde drogreden, die die Boe ren bij de vredesonderhandelingen verschalkt, heeft. En bovendien, beeft Chamberla/in niet te Londen tot d'e Boe rengeneraals gezegd, dat de amnestie een zaak was van dc Natalsche en de Kaapsche regeering, en dat de Britschej regeering zich niet vergeten zou tegen wat die regeeringen ten deze beslui-; ten? Men durft niet te zeggen: geen amnestie maar weet telkens andere uitvluchten. In de laatste telegrammen leest men ook. dat de Bond als een andere voor waarde van het ontslag van Milner hoort men niet meerhet was ook on waarschijnlijk, dat de Afrikaanders dat als een elisch zouden stellen verlangt het vormen van een coalitie- ministerie, waarin dan zouden zitten Sprigg, Merriman, de Waal, Graham, Mitchell, Crewe en Juta (de drie laatst genoemden zijn progressieven)Maar de progressieven willen van zoo'n coa litie-ministerie niets weten.Het komt ons echter voor, dat de Afrikaanders er evenmin van weten willen, en dat het heele denkbeeld, door de Argus, een jingo-blad, als van Boerenzijde afkom stig bekend gemaakt, als een proef ballon uit het progressieve kamp is opgelaten. De Afrikaanders kunnen voorloopig met het bestaande ministe rie tevreden zijn, en krijgen de progres- Isfl'even de meerderheid met die aan staande verkiezingen, dan zou er toch een jingo-bewind komen. Intusschen heeft Chamberlain gele genheid met. de Afrikaanders kennis te maken. Zij zijn niet allen van dat kneedbare deeg als de Waal De Suith African News. die we al over de verkeerde voorstellingen en het mis verstand in Chamberlain's uitlatingen hebben hooren klagen, daagt den mi nister uit. te zeggen, wie onder de Afri kaanders rebellie alls heldendom heeft verheerlijkt. En advokaat Michau, welbekend, schrijft in Ons Land: Wie het met den Afrikaander te kwaad wil krijgen, moet zijn vrouw of zijn kerk belr edigen. Chamberlain heeft de Hol- landsche predikanten beschuldigd van aanhitsing van den stammenhaat. Wie hebben dat gedaan? Noem namen, zegt Michau. Als de minister ons te vriend wil hebben, moet hij niet be ginnen met ons te kwetsen. En de re dactie van Ons Land bepaalt er zich toe, verslagen van Chamberlain op te nemen maar zwijgt over hem in de hoofdartikelen. De jingopers is daar boos om. Chamberlain,heeft ook een adres ont vangen van menschen uit Birmingham en de Engelsche Midlands. En toen heeft hij een redevoering afgestoken- waarbij hij zich uit Zuid-Afrika weg. en weer onder zijn trouwe Brumma gem mers dacht. Hij sprak over de radicale beginselen, dlie hij nog altijd is toegedaan, over Gladstone en Home Rule. Hebben wij de kosten gemaakt en Chamberlain op een oorlogsschip naar Zuid-Afrika gezonden, om nu zijn lnnnenlandsche politiek te hooren te krijgen zegt de Westminster Gazette. Engeiaud. Vreemdelingen. Men weet, dat er in Engeland een krachtige beweging gaande is tegen h,at onbeperkt toelaten van vreemde lingen. Er is een partij die de regee ring er toe wil brengen om een wet voor te stellen, die voor een groot aan tal immigranten de dieiur zal sluiten. De grief is eigenlijk, dat vele vreem delingen de markt voor den Britscben werkman bederven, aangezien zij ge meenlijk minder behoeften hebben en dus met lager loon toekunnen, en in derdaad omdat zij in sommige opzich ten hern de baas zijn. Dit geldt mede voor den handel. Ook zegt men dat Engelland overstroomd wordt door het uitschot van het vasteland van Euro pa en de misdaden daardoor toene men er zijn bladen, die er hun werk van maken .alle strafzaken waar in vreemdelingen betrokken zijn breed uit te meten maar de werkelijke re den voor de beweging is toch vrees voor mededinging en de wensch om den nationalen arbeid en den natio- nalen handel te beschermen. De regeering is sedert vele jaren in d'e pers en in bet parlement door de bedrijvige voorstanders van een wet tegen de vrije immigratie zoo aange dreven dat, zij een koninklijke com missie heeft benoemd om het vraag stuk te onderzoeken. Die Commissie, waarin o.a. Lord James of Hereford als Voorzitter, en Lord Rothschild zitten, is reeds eenigen tijd met haar werk bezig. De zitting van Donderdag was merkwaardig en wij zullen er iets uit mededeelen. De gehoorde getuige was H. Evans, regeerings-inspecteur van werkplaat sen in Soho. Hij noemde bet feitelijk tien kolonie van vreemdelingen. Er wonen niet. veel Engelschen. Bet werk wordt meest aan huis verricht. Haast elke bewoner heeft van zijn woonka mer een werkplaats gemaakt. De am bachten die men 'er uitoefent zijn kleermaken, juwelierswerk en het schrijnwerkersvak. In het kleermaken en schrijnwerken wordt de Zweed als de meetet geduchte mededinger van den Engelschen werkman beschouwd. De mannen in die vakken zijn meest Zweden en Duitschers. Leerlingen vindt men er nauwelijks, met. name niet in het snijdersvak. De Engelse hen gaan het vak niet leeren.. Zoo min te Soho als in de provincie. Rondom Londen heeft Evans een aantal ste den bezocht en er een groote menigte kileermiaker&w erkp laats en gevonden, maar zelden zag hij er leerjongens, behalve in werkplaatsen door vreem delingen gehouden. Volgens u zullen efc dus spoedig geen Engelsche/ kleermakers zijn? vroeg de voorzitter der commissie. Ja, zoo is het. antwoordde Evans. Dat geven, meen ik. de kleermakers zelf toe. Te Soho is reeds de helft van het vak in handen van vreemdelingen over gegaan, en in het juweliersvak is het aandeel van de vreemdelingen nog gr 00,ter. Worden dus Engelschen door vre em del in gen v erdro ngen vroeg een lid dei' oommiissie. Neen, ik zie geen verdringing, zeide Evans. Zonder die vreemdelingen zou 't werk niet gedaan worden. Klaargemaakte kleeren (confectiewerk) is reeds geheel uit handen van de Engelschen ge gaan. Sluit men de vreemdelingen buiten, dan moet. het werk elders, buitenslands geschieden. Ofschoon de Engelschen zich dus blijkbaar nog wel met het maken van aangemeten kleeren bezig houden, zou men zeggen, dat de veelgeprezen Engelsche snit van de mannenklee- ding meer en meer door vreemdelin gen geleverd wordt. Zoo is het vroe ger al gebleken, dat de vermaarde str ij kinrichtingen te Londen, waar de Parijsche heeren hun linnen laten strijken, omdat men het in Frankrijk niet zoo blank en glanzend kan, groo- tendeels met Fransoh personeel wer ken. Macedonië De Hervormingen. Het hervorminigs-voorstel, dat door Rus land en OostenrijkHongarije, naar men beweerde Zaterdag aan de Porte zou overhandigd worden is blijkbaar nog niet zoover gevorderd; de gezanten der betrokkenmogendheden hadden nog geen autorisatie van hunne regeering ontvan gen tot dezen stap over te gaan, zoodat het veel besproken document nog niet ter plaatse van bestemming is gearri veerd. Uit Frankrijk wordt vernomen, dat de heer Delcassé, minister van Buiten- landsche Zaken, Zaterdag aan den minis terraad heeft medegedeeld, dat hij den heer Constans, gezant van Frankrijk te Constantinopel, instructies heeft -gegeven om bij de Porte ,aan te dringen op on middellijke aanneming van het voorstel der beide mogendheden en op de wer kelijke toepassing van de hervormingen er in vermeld. Men ziet het, Frankrijk begint meer be lang te stellen in de „Oostersche kwes tie"! Stadsnieuws. Haarlem, 23 Febr. 1903. Werf Conrad. De „Nieuwe Courant' ontvangt het bericht, dat de kwestie tuisschen de directie en „de kern" is op gelost. De dezer dagen gehouden verkiezingen voor de „Kern" hebben het volgende re sultaat opgeleverd: Bankwerkerij. Uitgebracht 31 stem men; blanco 4, rest 27; meerderheid 14. Gekozen J. Kolk, met 22 stemmen. Gro f bankw erke r i jUitgebracht 40 stemmen; blanco 6, rest 34; meerderheid 18. Gekozen J. Ruigrolc v. d. Werve, met 33 stemmen. Vuurwerlcerij. Uitgebracht 22 stem men; blanco 3, rest 19; meerderheid 10. Gekozen H. Bonte, met 11 stemmen; J. Wiifflemse verkreeg 8 stemmen. De drie gekozenen hebben allen him benoeming aangenomen. In een schrijven aan de werklieden naar aanleiding hiervan deelt de heer Goedkoop o.a. mede: Tot het besprek-en van -enkele der mij ter oore gekomen grieven zal ik spoedig, waarschijnlijk reeds in den loop van de volgende week, een Kern-vergadering be leggen. Ik wil reeds thans mededeelen, dat ik mijnerzijds in die vergadering een paar voorstellen ter tafel zal brengen van ingrijpend belang, die naar mijn meening krachtdadig zullen medewerken tot het bestendigen en ver&terlcen van den -goeden geest, die, zooals ik tot mijn groote voldoening mocht bemerken, nog altijd onder u heerscht en die, naar ik hartelijk hoop, altijd aan de Werf Con rad moge blijven bestaan. In de Zaterdagavond gehou- den vergadering d-er vereeniging „De Haarlemsche Pers" werd tot voorzitter gekozen de heer J. C. Peereboom in plaats van den heer mr. H. J. D. D. Enschedé, die plotseling bedankt heeft. De heer Peereboom. nam de benoeming aan. Aangenomen werd het volgende voor- stek De vereeniging „De Haarlemsche Pers" doet den Nederlandschen Journalisten kring uitaroodigen ten spoedigste de meest geschikte maatregelen te nemen bv. door .regeling bij wettelijk arbeids contract ter verzekering van de positie van Nederlandsche journalisten tegen willekeurig ontslag. Kroo n-Matin e. Het Zalsman-kwartet gaat een bui- tenlandsche reis ondernemen. Laat ik eerst zeggen dat het Zalsman-kwartet niet meer geheel dat is wat wij sedert een paar jaren hebben leeren kennen en waardeeren. In de plaats n.m. van de sopraan mej. Nelly Böhm is mej. Estella de Jong getreden, die zich bij de Af schei ds"-matinée van Zondag 1.1. eene in alle opzichten waardige plaatsvervangster toonde Het kwartet heeft in zijn gewijzigde samenstelling niets verloren in schoon heid en evenredigheid1 van klank. Ze ker kan het samienzingen altijd nog winnen,, maar deze opmerking ko» ook bij de vroegere bezetting gemaakt worden. Bij de uitvoering van Zondag wer den in onderscheidene nummers voor treffelijke kwartet-eigenschappen ont wikkeld. Op het stuk van klank zou eigenlijk het geheele programma voor treffelijk mogen heeten. Maar in het ensemble en vooral in de typeering om het zoo eens te noemen kon bij de verschillende ten gehoore ge brachte werkjes van een meer of minder sprake zijn. Onder de eerste soort reken ik b.v. Brahm's „Ruf zur Maria" en „In der Mariënkirche" van Löwe. Deze beide behoorden m. i. wel tot het allerbeste wat een vocaal-kwartet kan geven. Ook de beide nummers van antiek ka rakter, (hoewel niet beide van ouden- datum) „Villanella" van Donati (16e eeuw) en „KVê eeuws Bruiloftslied"' van onzen tijd- en landgenoot Alph. Diepenbroek, werden in doorsnee uit muntend weergegeven. Natuurlijk ont brak het in de overige nummers die ik hoorde evenmin aan moois en ver dienstelijks, maar 't zij dan in rustige zekerheid van techniek, of wel in artis tieke intentie, bleven ze toch bij de eerstgenoemde ten achter. De techni sche onvolmaaktheden zullen gaande weg en als vanzelf verdwijnen. Het artistieke echter het typische, het karakteristieke van ieder afzonderlijk nummer kan niet buiten een voort durend waakzame zorg anders zou rust allicht in matheid en levendigheid in onrust ontaarden. Als waarschu wend voorbeeld van het eerste mag ik misschien wel aanhalen Smulders' „Ave Maria"; van het tweede, mijn „Morgenwandeling". Van wie veel kan, mag ook veel geëischt worden, en wie in den vreemde zijn land, op welk gebied dan ook, gaat vertegen woordigen, moet naar uiterste vermo gen trachten geen aanleiding te geve» tot ook maar de geringste aanmer. king. Daarom heb ik mijn paar be denkingen niet in- de pen willen hou den. Deze ernstig ter harte te nemen kan naar mijn overtuiging niet anders dan aan het zuiver artistieke in dezen kwartetzang nog ten goede komen. Moge dan het Zalsman-kwartet in het buitenland de waardeering vinden waarop het aanspraak heeft en ge bukt onder den last der lauweren figuurlijk gesproken in het vader land terugkeeren. Bij de hier besproken namiddaguit voering trad de beer Henk van Bree- men op als begeleider en als solist. Ik weet niet of ook hij de reis gaat mee maken. In dat geval zou zelcer zijn welverzorgd, beschaafd pianospel als zoodanig en als welkome afwisseling in- het vocaal-programma zeer op prijs worden gesteld PHILIP LOOTS. ..V 0 0 v t u r-n e r s." Zondag werd hier ter stede de eerste voortume-nsles in 1903 vanwege het Gewest Noord-Hol land van het Ned. Gymnastiek-Ver- bond gehouden. Omstreeks 10 uur FeintU «6® it- in Hötel d'Angleterre* 6) Toen de vruchten up tafel kwamen, heerlijk kleine aardbeien, uit het noor den, die als nieuwigheid' den gasten een kreet van vreugde ontlokten, toen stond John Calmour op van. zijn zetel. In plaat s van te vertrekken, zoo als de overigen verwachtten, dat hij doen zou, bleef hij op zijn plaats staan, kalm de kamer rondkijkende, met een hand op de leuning van zijn stoel. Dames en heeren, zoo begon hij op luiden toon, zooals iemand doet, -die de aandacht wil vragen voor de -eerste woorden van een speech. Iedereen keek op, verwonderd en verontwaardigd over dat vermetel in de rede vallen. Wat scheelt dien man 1 vroeg Mrs. Llynn Gryffyth hoor baar fluisterend. Dames en heeren. herhaalde hij, het verheugt mij zoo nu en dan bui ten mijn schuld zoo nu en dan te heb ben opgevangen uit uw woorden, dat het diner en de champagne u goed ge smaakt. hebben. Dat is een satisfactie voor mij, omdat Angle'terre sinds kwar tier over drieën van midldag als hotel heeft opgehouden te bestaan. Het is nu mijn eigen huis, en u heeft als gas ten aan mijn tafel gezeten. D'it diner zal niet op uwe rekeningen voorkomen die tot het uur,' dat ik u zoo juist ge noemd heb, betaalbaar zijn hij mon sieur Dnpont, den vorigen eigenaar lk durf er voc-r in te staan, dat. hij n!iet vergeten zal ze in te zenden. Wat de naaiste toekomst aangaat, moet ik u verklaren, dat een Amerikaan iets van een Arabier heeft. Wie zijn zout eet, is heilig, hoe slecht hij zich ook gedra gen mag hebben, voordat het zout werd rondgediend. Om die reden ben ik niet van plan noch wensch mijn ge voelen uit te spreken over de wijze, waarop u. Engelsche dames en heeren, een jong pieisje behandeld hebt, dat toevallig alleen en onbeschermd in uw midden verzelild raakte- Zij vyas niet goed genoeg om in uw gezelschap te worden opgenomen, toen dirt huis een hotel was maar nu is het een buiten goed van haar vader geworden en nu inviteer ik u allen uit haar naam om hier onder mijn dak te blijven als mijn gasten, zoolang het u behaagt. Hij zweeg een oogenhliktwee of drie heeren sprongen op. en men hoor de gemompel van „neen. neen, onmo gelijk" door de geheele kamer. John Calmour liet dat een oogen hlik begaan en toen niemand hem een beslist antwoord gaf, begon hij op nieuw. Ik heb u uitgenoodigd als mijne gasten hier te blijven, herhaalde, hij. Zij, die de invitatie wenschen aan te nemen, zijn welkom. Zij, die van een tegenovergesteld gevoelen zijn.1 zullen zeker wel zoo fijngevoelig zijn, zoo spoedig mogelijk ergens anders heen te gaan. Ik moet hun herinne ren. dlat zij, zoolang zij in dit huis blijven, mijn brood eten en de gasten zijn van mijn dochter. Kom Jenny, ik heb alles gezegd, wat ik op mijn hart had, laten wij in de hal gaan om koffie te drinken, die daar klaar zal staan voor ieder, die ons wenscht te volgen. I-Iij gaf zijn dochter een arm, en zonder ze verder een blik te gunnen, gingen zij samen weg. Bij Jupiter! riep er een uit; wie dat riep, wist eigenlijk niemand. Maar die uitroep bleef niet zonder resultaat. Ze brak het ijs. Wat is er eigenlijk aan de hand vroeg Lord Fverest aan het gezelschap in 't algemeenen allen begonnen te gelijk het verhaal te doen. ieder op zijn manier Maar de conclusie was hij allen dpzelfde. De persoon was dat afschuwelijke schepsel; haar va der was een vijand, en er schoot niets anders over dan velilig een ander on derkomen. te zoeken en dat wel onmid dellijk en zoo waardig als maar eenigs- zins mogelijk was. Maar het was niet te ontveinzen, dat het een slag in 't aangezicht was een heftige slag. Het scheen haast te erg om- waar te zijn. maar het moest waar zijn, anders zou dat ondier niet zoo brutaal zijn aan spraken hebben doen gelden. Binnen het uur heengaan, weggejaagd worden uit hun eigen, eigen Eden, aan het begin van het seizoen, hij prachtig weer en met zulke goede plannetjes in. 't verschiet en dat alles, omdat zij de dochter van dien ordinairen parvenu haar plaats aangewezen en op een af stand gehouden hadden. Het was ge noeg om iemand tot manslag, zoo niet tot moord te brengen. Everest luisterde aandachtig naar 't mengelmoes van verklaringen en af- schuwbetuigingen toen eindelijk eeni gen van het gezelschap zwegen om adem te halen, verbaasde hij het ge zelschap door in een onbedaarlijk la chen uit te barsten. Bij den hemel 1 ik laat mij ban. gen. als ik geen respect- voor dien ke rel heb barstte hij los. Als n mij vraagt, dan heeft hij u allen alleraar digst gediend, het was uw verdiende loon. En allen hebben aan zijn tafel gedineerd, bij Jupiter, wat een coup I-Iet is kostelijk 1 De man moet min stens voor die wraak 20.000 pond be taald hebben. Maar ik wil wedden, dat hij zich dat geld niet beklaagt. O, die Yankees 1 Het zijn toch wonderlij ke menschen Mrs Llynn Gryffyth stond op. Ik vind. merkte zij met waardig heid op. dat wij heter deden hier niet te talmen, maar weg te gaan, om on ze bediendien te gelasten de koffers te gaan pakken, dat zou wijzer zijn dan hier te zitten babbelen. Wat jou be treft. Bill, jij bent al even slecht als.... als 'n pro-Boer Wacht allen nog een minuutje, zei Everest. Natuurlijk weet ik niet, wat ieder uwer van plan is te gaan doen maar ik ben geïnviteerd om de gast te zijn van dezen hewonderenswaard'igen ouden heer, en ik ben van plan zijn invitatie aan te nemen. Ik denk mij uitstekend te amuseeren. wat mij trou wens dikwijls overkomt, en het zou mij niet verwonderen of d'e cotillon ging evengoed door. Is er nog iemand die er over denkt te blijven? Re ben van plan te gaan en een onderhoud te vragen 'ik zou hem dan meteen kun nen zeggen, hoevel gasten van plan zijn de uitnoodiging aan te nemen. Ik zou liever sterven dan hier blij ven, kondigde Mrs. Llynn Gryffyth aan. Lady „Jack' A very lachte zenuw achtig. Bill heeft gelijk, giegelde zij. Het zal een kostelijke grap zijn. Ik heb het meisje niets onaangenaams aangedaan. Ik zal hier blijven als chaperonne. Zij zal e<r wel behoefte aan. hebben. Het is alsof mij een kies getrokken moet worden, als eraan denk het golfspel te moeten opgeven, zuchtte Dicky Wickham. En het baden, en het visschen, zoo kwam er mompelend van verschillen de kanten. Laten wij hem aan zijn woord' houden, Het zal d e gTap van deze eeuw zijnriep Strathallin uit. Everest keerde zich om en keek den laatsten spreker plotseling ernstig aan. Wordt- vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1