niet door. Dagmeisje, Werkvrouw H. H. Coiffeurs. Gevraagd ZOMER. BLOEMENDAAL. Slaapkamertje gezocht. ZAAK. T© Koop Vijftien deer Shakespeare-drama's ivaaroncler de beroemdste, zijn eerst zeven jaren na den dood' des tooneel- spelers in druk verschenen. In Henry VIII. vindt men de toe- eling op een gebeurtenis in 't jaar 1621; toen was Shakespeare reeds vijf jaren dood. De eerste folio-uitgaaf der Shake- jpeare-drama's (1623) vertoont vóórin oen portret dat in 't geheel niet op Shakespeare's beeltenis in de kerk te Stratford oen Avon gelijkt. Naast dat portret wijst Ben Jonson een gedicht den lezer aan, dat de auteur beter uit het boek dan uit het teeld te herkennen is. De dichter der Shakespeare-drama's Qoet, behalve 't Engelsch volmaakt, iok Fransch, Itailiaansch, Spaansch, ,atijn en Grieksch gekend hebben. In alle spelen en gedichten onder Shakespeare's naam bekend, onder- icheidt zicih de auteur door eeA uit- auntende rechtskennis. Evenzeer door kennis van de wijsbe- jearte, de natuur- en de geneeskunde. Een aanteekenboekje van Francis Sacon, dat bewaard is gebleven, be- lelst onder meer van zijn hand de op. ;et van „Romeo en Julia" en van Hamlet". Ettelijke tij dgenooten van Shakes- leare hebben dezen 't verwijt ge naakt ,dat hij pronkte met vaische -ederen. (N. v. d. B.) Katholieke Joarnalisten- vereeniging. In „Het Haagsche Koffiehuis", te Jtrecht, vergaderde Zondag jl. de Ne- lerlandsche Katholieke Joumalisten- 'eireeniging, onder leiding van den br. i'ei'd. Wierdels. Na een geanümeerde discussie over iet ontwerp der statuten en de inge vende amendementen, werden de sta- uten vastgesteld. De vereeniging is jevestigd te Utrecht en wordt be- chouwd te zijn begonnen op den 29en an., den feestdag van den H. Fran- liscus van Sales, den patroon der ver eniging. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. A. Arts, hoofdredacteur van de ,N. Tilb. Ct.'\ tot bestuursleden uit gewone leden de heeren Alb. van Kallen, hoofdredacteur van het iDagbl. v. Nd.-Brab.", J. B. Vesters, loofdredacteur van Het Huisgezin A. van Vuuren, redacteur van ,,De Re sidentiebode". en Ferd. Wierdels. re- iacteur van „De -Tijd". Daar laatst zich niet beschikbaar stelde, in zijn plaats gekozen de heer J. van der Lans, hoofdredacteur van Gelderlander". I De verkiezing van twee bestuursla- len uit de buitengewone leden werd aargehouden, omdat eerst na de vast der statuten gelegenheid tot oetreden van buitengewone leden kon opengesteld. In een terstond gehouden bestuurs vergadering werd tot ondervoorzitter de heer J. R. van der Lans, tot iseoretarts de heer Alb. van der (allen. De post van penningmeester voor een. der buitengewone leden 'jpeugehouden. Rechtzaken. 27 lantüoopers veroordeeld. De Rechtbank te Rotterdam deed gis- uitspraak in de zaken van de 27 ge- Setaleerde personen die 14 dagen gele- en terechtstonjdien ter zake van land- Allen haddien zich bij herha ling om nachtverblijf aangeroeid aan lea der politiebureaux en was hun voe en nachtverblijf verstrekt in het toevluchtsoord voor dakloozen an Jeruel aan Boschhoek. I De rechtbank veroordeelde 19 hunner pder toit 12 dagen hechtenis, 3 tot drie agen hechtenis en 5 tot opzending naar en rijkswerlvïnrichting voor een jaar of Va'sche mant. Voor de vierde kamer der Amsterdam- rechtbank stond! gisteren terecht van Breemen, 48 jaar, kantoor- jediende, (volgens eigen Verklaring kas. ler), wonende te Amsterdam, thans ge- „ter zake, dat hij te Amster- in 1902, opzettelijk dertien of meer vajlschelijk gemaakt in na- |öotsimg van echte rijksdaalders, komen- le zij toch in uiterlijk voorkomen en in daarmede overeen, waarvan de hem', toen hij ze ontving, be was, met het oogmerk om ze als 'cht en. onvervalscht uit te geven of te Oen uitgeven, in voorraad heeft gehad". 'Men zal zich herinneren, dat in de December van het vorige jaar te stonden Simon de Groo.t, 27 jaar, oopman, wonende te Amsterdam, en teiadrik Spekkers, 23 jaar, weTkman, 'onende te Amsterdam. Hendrik Spekkers, die gehoord werd getuige in de zaak van De Groot, dat hij eerst 3 en later 4 val- :he rijksdaalders had ter hand gesteld an De Groot, om uit te geven, die hij P zijn beurt had ontvangen van Piet Breemen. Hendrik Spekkers heeft, dJe zaak van De Groot, uitgekomen de overige rijksdaalders ter hand ssteld aan zijn broeder, den primus in- r pares Jan Spekkers, die er een van brak, „om te zien of ze sterk wa en ze daarna wegwierp in de gracht 'de Jacob van Lennepkade, „op 'o'n plaats, dat ze altijd teruggevonden inden worden". Onder leiding van den ikenden rechercheur van politie Th. werden de rijksdaalders opge- door den visscher C. Sprong. Simon de Groot en Hendrik Spekkers 'egen reder voorliet in voorraad heb- iü van vaische munt 2 jaar gevangenis- raf. De eerste getuige-deskundige in deze was weer dr. C, Hoitsema, contro- ur-getneraal bij 's Rijks Munt, doe de verdachte rijksdaalders onderzocht heeft en over zijn onderzoek rapport heeft uit gebracht. Uit het rapport blijkt o.a., dat de rijksdaalders ruiet geslagen, maar ge goten zijn: dat blijkt o.a. uit de aanwe zigheid van de zoogenaamde „igietput- jes"; verder blijkt, dat er niog verschil lende afwijkingen zijn in beeldenaar en randschrift. Ten slotte wordt in het rap port als vermoeden uitgesproken, dat de rijksdaalders zijn gegoten in één en den- zelfden vorm, welke vorm is gemaald naar een echt muntstuk. Hendrik Spekkers, in deze zaak als getuige gehoord, verklaart ook nu de vaische rijksdaalders van Piet van Bree men ontvangen te hebben. Van Breemen liet getuige de rijksdaal ders zien, zeggende, dat hij „voor zoo iets al eens in arrest had gezeten" en dat ze valsch waren. Hij zei niet, dat hij ze zelf maakte; (het vermoeden be staat, dat Van Breemen de rijksdaalders gemaakt heeft, maar dit is hem niet ten laste igelegd) hij liet ze maken „over het Y", en verborg ze op verschillende plaat sen, vandaag hier, morgen daar. Van Breemen vroeg aan Spekkers of hij ze uit wilde geven. „Als 't uitkomt, kun je zeggen wat je wilt", zei Van Breemen, „je kunt gerust zeggen, datje ze van mij hebt, dat geeft je toch niets, want we hebben onder vier oogen gesproken en je kunt 't nooit bewijzen". Spekkers kocht nu 20 rijksdaalders voor 25 stuivers 't stuk. 't Geld leende hij van broer Jan, die waarschijnlijk pas" ingebroken had hier of daar en dus geld genoeg had. Broer Jan had al lang connecties met Van Breemen en had zelfs Hendrtk al gewaarschuwd, zeggende: „als ze Je rijksdaalders presenteer en, neem je ze maar niet aan, want die dingen zijn geen vijf cent waard, 'n boerejongen kan zien dat ze valsch zijn". Hendrik heeft echter niet naar den veel wijzeren broeder geluisterd, en dat is zijn ongeluk geweest. Na verhoor van nog meerdere getui gen nam het O. M. requisitoir. De sub-officier van justitie begon met er op te wijzen, dat ook hier weer Is gebleken „hoe lang een kruik te wa ter kan gaan, voordat ze breekt". Im- n ers, reeds in 1901 was de aandacht der recherche op Van Breemen geves- t'gd ,als verdacht van overtreding van art. 209 W. v. Str. Van Breemen is 'ren gearresteerd en later weer in vrijheid (gesteld. Deze waarschuwing heeft echter niet geholpen, totdat be- 1. 'aagde eindelijk in staat van beschul diging is gestéld. De substituut gaat verder de ge- S' biedenis der vaische rijksdaalders na, er op wijzende, dat zelfs, als men aanneemt, dat deze beklaagde de rijks daalders niet heeft gemaakt, hij toch wordt bereikt d'oor art. 209 W. v. Str. Spreker beroept zich tot. staving van deze meening op een zeer recent ar rest van den Hoogen Raad, waarbij is uitgemaakt, dat met dit art. wordt be- d< eld zoowel het in voorraad hebben al de eerste uitgave van vaische munt. Wat 'betreft de mate der straf, is de officier van m&ening, dat deze veel aanzienlijker moet zijn dan die van De Groot en Spekkers en vordert te gen beklaagde. 5 jaar gevangenisstraf Als verdediger trad op mr. J. de V- ies, die de goedie eigenschappen van rlea beklaagde in 't licht stelde en de minder goede in de schaduw. Het beeld ■v an beklaagde kwam hierdoor des te voordeeliger uit heeft mede te spreken, om rede er ook een paar van het personeel in het be heer zullen worden genomen. De voorgestelde regeling is zoo als •dat men bij veertien dagen ziek zijn anderhalve week ziekengeld ontvangt. Bovenstaand schrijven wensebte ik gaarne geplaatst te z/Len, omrede wij al één leugen met waarheid betalen, en dat is ons al genoeg. Hopende dat er in 't vervolg niet meer zoo 'op de inlichtingen van ieder een zal worden geschreven, teeken ik Achtend, D. DUBBELDAM. Generaal deWetstr. 22rood. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat de inzender bijna hetzelfde beweert, als hetgeen wij Dinsdag hebben geschre ven. Het eenige verschil is, dat hij schrijft, dat het kennis- en nieuwj aarsgeld niet zijn vervallen. Dit laatste nu werd ons niet dooT on zen zegsman medegedeeld. Land- en Tuinbouw Het bestuur der Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier roept de le den op tot een voorjaarsvergadering, welke zal gehouden worden op Woens dag 11 Maart 1903, des voormiddags half elf ure, hij den heer J. Igesz, te ioslhuizen. De agenda vermeldt o. a, de vol gende bestuursvoorstellen: a. Tot het voortzetten der proeven tot bestrijding van unjer; b. tot het aanleggen van aardappelproefvelden, i eij b in te leiden door den heer C. s'obel; c. tot het opleiden van vee- verloskundigen, in te leidlen door den voorzitter; d. tot het nemen van voe- donproeven met verschillende maic- soorten bij varkens, in te leiden door den heer dr. ,K. H. M. van der Zande; e. tot het -nemen van proeven met Vis- ser's weideploeg, met en zonder toe. sing van bemesting, in te leiden door den heer D. Brander Tz.; f. tot het bevorderen van eene doelmatige bewaring van gier, in te leidien door den heer C. Kooij Hz.; g. tot het hou den van een wedstrijd jmet grasmaai- machines, in te leiden door den heer A. Zijp Hz. Bespreking van het wets ontwerp tot het instellen van land bouwraden komt ook op de agenda voot,; een jongetje van vijf jaar. zij bezit te Cairo een prachtig paleis. Prins Djémil moet er vreeselijk onder te doen hebben. Doodgebleven. Te Göteborg, in Zweden, bleef een jonge dame onder het dansen in een badzaal met haar japon haken achter de sporen van een officier. Zij verloor het evenwicht en kwam zoo ongelukkig te vallen, dat een haarspeld haar in den schedel 'drong. Enkele oogenblikken la ter is zij overleden. Vervolg Stadsnieuws. Werkstaking (7). Gisteren ochtend hebben een 5tal jongens van 14 jaar, werkzaam op de zeepfabriek „Het Kla verblad" gestaakt, omdat hun verzoek om meer loon niet onmiddellijk werd ingewilligd. Ze stonden bij die fabriek met stokken bij zich, de andere aldaar werkzame jonigens en meisjes op te wachten, dochgingen op de komst van een politieagent op die loop. Droevig ongeluk. Niette genstaande de bordjes met het op- -schrift „Verboden toegang", welke bij den spoorwegovergang aan den Zijlweg en bij de Brouwesvaart zijn geplaatst, maken nog vele personen van het smalle paadje, dat evenwij dig aan de buitenplaats van Jhr. Ch. van de Poll van den Zijlweg naar de Brouwersvaart loopt, gebruik ter verkorting van lxun weg, Dat deze weg echter gevaarlijk is, is hedenmorgen weder gebleken. De 61-jarige bloemistknecht J. Staads woonachtig in de Delflstraat, werd nl. toen hij bij de Brouwers vaart de spoorlijn, wilde oversteken om naar zijn werk te gaan, door den trein uit. Rotterdam, welke te 7 uur aldaar passeert, aangereden en in een sloot geworpen. Toen men hem -eiven daarna eruit haalde,, was de ongelukkige reeds overleden. Naar wij vernemen is de heer G. j. v. Dieren Bijvoet-, oud-Taadslid ernstig on gesteld en, is het ergste te vreezen. de ingezetenen van Haarlem moet de zekerheid vers.chaft kunnen worden, dat zij die hunne melk betrekken van jnelkverkoopers of inrichtingen, aan gesloten aa.n dezen bond, melk ont vangen die onvervalscht is. Dat zal het ernstig streven van dezen bond zijn. Het zal aan het publiek bekend ge maakt worden, welke melkverkoopers zich onder deze voorwaarden aan den bnnd hebben aangesloten. Ook zal zulks kenbaar worden gemaakt door zoogenaamde controlebordjes, welke op de karren en aan de winkelramen der aangesloten leden zullen worden gehecht. Elke vervalsching wordt dus od deze wijze tegengegaan. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. (Per telegraaf). Bij de behandeling van het wetsont werp betreffende het kanaal GentTer Neuzen zette de heer Roëll uiteen, dat de onkosten van onze zijde en de voor- deelen aan België toegestaan niet opwe gen tegen hetgeen aan ons land als equivalent wordt geschonken. Opheffing van de surtaxe op landbouw-producten is geen voordeel, want die surtaxe werd niet geheven. Toelating van vee even min, want die toelating was reeds eer der verleend en wordt nog op allerlei wijze beperkt. Was men thans zeker dat de belemmeringen zouden opgeheven worden. Spr. maakte ook bezwaar tegen de voorgenomen verrekening van on- derhouds-, exploitatie- en verlichtlngs- kosten. De beraadslaging loopt vrij stellig he den ten einde. Men seint ons uit den Haag-. Minister Kuyper kondigde de Kamer aan- de stichting van een spoorwegbri gade en een enquête naaT de spoorweg- toestanden; tevens een wetsontwerp tot strafbaarstelling van inbreuken op den arbeid. Heden overleed te Zevenaar mijne innig geliefde Schoon moeder Merr. de Wed. H. C. KOCH— VIGELIUS, in den ouderdom van 70 jaar. J. G. TUYTEL. Haarlem, 24 Febr. 1903. Eenige kennisgeving. Heden overleed ons jongste kindje SOPHIA, in den leeftijd van ruim drie maanden. J. KUYPER Jr. S. KUYPER—Kuiper. Haarlem 25 Feb. 1903. Eenige en al remeene kennisgeving. Getrouwd- CH. G. CRAMER. Ingenieur van de Waterstaat, en E. EILBRACHT. Lawang, 14 Januari 1903. (Java). Gemengd nieuws. Sport en Wedstrijden. Ping-Poiig. In Engeland heeft men sinds eeni- gf.n tijd! eenige nieuwigheden hij 't ping-pong of „tafel-tennis" ingevoerd die zeer veel vaardigheid vereischen e-ii het spel interessanter maken, O. a. M. daarbij de bal niet meer over het lage net geslagen, doch door ope- .igen van een 1 meter hoog net zoo i aJs de tafel. Vier openingen of gaten van verschillende grootte doch v aarvan het grootste 30 centimeter n.idd&Uijn heeft, zijn in het net aan gebracht. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt dr Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. STEUN VOOR MILICIENS. De jonige dames, die zich zoo moedig en kranig hebben gehouden bij het col lecteeren voor de Boeren, worden nog maals dringend verzocht om zich nu op nieuw te wilien disponibel stellen, om voor de oud-miliciens die nu voor ons bij een mogelijk ernstig geval te strijden hebben, een collecte te houden, om hun gezin of bloedverwanten, wiens broodwinner zij zijn en nu zoo goed als broodeloos zijn, door dat zij plotseling werden weggerukt' van hen te steunen. Dank voor plaatsing, EENE ABONNé. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u onderstaand stukje voor mij te willen plaatsen, om eenige ophelderingen te geven overliet schrijven in de rubriek Stadsnieuws, van Dinsdag 24 Februari jl. „De bak- kcrsöeweging". Bij voorbaat mijn dank. In dat schrijven wordt medegedeeld dat aan de Haarlemsche Brood- en Meelfabriek hij de nieuwe loonregeling alle emolumenten zijn vervallen, wat een besliste leugen is, Het kermis- en nieuwj aargeld is blij ven bestaan. Ook wat betreft het zieken fonds, is er veel onduidelijks in. Daar ook het personeel hierin iets De gouden Tiara vau het Pauselyk Jubilé. De gouden tiara, triregno, die Vrij dag door kardinaal Respighi uit naam der gansc-he katholieke wereld, aan den Paus is aangeboden, is -eten zteer kostbaar kunststuk, zoowel wat het werk als wat het metaal betreft. De vervaardiger van dieze tiara is de Italiaansche kunstenaar Agosto Milani uit Bnlogna, De driekroon rust op een zee-r dun ne zilv-eiren plaat, die den vorm van een boog heeft. De top der tiara wordt bekroond door een kruis, in een klei den aardbol geplant. Onder deze glo be is een zlveren plaat met gaatjes, in den vorm van sterren, doorboord, waaraan het wit satijnen mutsje be vestigd is. Drie kronen van het zuiverste goud zijn boven elkaar (geplaatst; ieder van deze drie kronen is gevormd van een plaat goud, waarop drie zeer schitterende inschriften zijn gegra veerd. De bovenste kroon draagt de vol gende inscriptie Orane regis Cbiristi pastoirum pas- tort o vile. (Hieel de kudde van Chris tus aan den herder der harders). De middelste kroon Nescius errandi fidei morumqu-e magister. (Het onfeilbare Hoofd van geloof ejn zeden). En de onderste kroon Maxiirius in terris d'ivino jure sa- cerdos. (Opperpriester op aarde krach teris goddelijk recht). Tusschen de middelste kroon en de twee andere bevinden zich nog twee andere diademen, versierd met prach tige dooreengevlochten gouden olijf takken en zes medaljons waarvan drie de beeltenis bevatten van de drte eenige Pausen, die 25 jaar geregeerd hebben, nl. den eersten Paus, Petrus, Paus Pius IX en den tegenwoordi- gen Paus I.eo XIII. Het vieirde medal- jon bevat een engelenfiguur en de twee andere medaljons. dragen een inscriptie de eene luidt Leoni XIII annum XXV Sacri Prin- ciparum feliciter compleinti. (Aan Leo XIII bij de gelukkige vol eindiging van zijn vijf-en-twintig-ja- rige regeering). De andere X Cal. Mart. anno MDCCCCIII col- lat. catholicorum stipe. (20 Februari 1903 aangeboden als bijdrage der katholieken). Verder nog twee medaljons, hot een voorstellend den Goeden Herder, het andere bet Krlis. Het gewicht van de tiara is precies één kilo. dus nog zeer zwaar voor het hoofd van den drie-en-negemtig-jari- gen Paus. De tiara, die Napoleon I aan Paus Pius VII schonk, woog over de acht kilo. Op de vlnoht. Er is weer een prinses op de vlucht. Uit Caïro komt het bericht, dat prinses Djémil Toussoun, een zuster van den khfid-ief en de vrouw van prins Djémil, eerst getracht heeft zelfmoord te plegen en later buiten weten van haar echtge noot aan boord is gegaan van een jacht, dat haar naar Triest gebracht heeft. Zij is verder naar Weenen gereisd en wil nu trouwen met een Hon gaar schen graaf. Zij heeft zich al laten scheiden. De prinses is twintig jaar oud en heeft A eiiing. Heden had de veiling vam de buitenplaats „Uit den Bosch", groot 85 aren 39 centiaren, gelegen aan de Spanjaardslaan plaats. Om 3 uur waren 5 perceelen geveild voor resp. 17.100; f 14000, G800, f 4100 en f 3200. Bij eiodcombinatie is het gekocht door den heer Louis Allard voor 47,565. Gevonden voorwerpen. Een wit boezelaar, een ceintuur met nikkelen gesp, een winkelboekje een elastieke bal, een. handschoen een kin dercape. Door het (spring en van een petroleumkachel heeft gisteravond een begin van brand plaats gehad in een benedenvoorkamer van een perceel aan de Duvenvoordestraat. Het vuur was weldra gebluscht. Haarl. Jonge 1. Vereen. Pred. 12 la. Het voornemen bestaat bij bovenge noemde af deeling een feestavond te 'ge ven en wel den 12en Maart a.s. in het Brongebouw. Daar het de eenige is, die de vereeniging dezen winter geeft. zal hij wel bijzonder goed voorbereid 1 zijn Zang, muziek, voordrachten, sa menspraken, en eenige soli voor piano en orgel, zullen elkaar afwisselen. AL j les wordt gedaan om het zoo gezellig mogelijk te maken. Hare medewerking I zullen verleemen de chr. zangvereen. j God is mijn Lied", de chr. muziek- vereen. „Kunst, na Arbeid" en de let- i terkundig-e afd. „Oefening kweekt I kunst",, terwijl als solisten zullen op- treden de heeren G. M. Uitermark, A. I Hazevoet en Mej. Mulder. Wij twijfelen er niet aan of het zal der Jongelingsvereeniging niet aan be langstelling ontbreken en de zaal zal, als altijd, wel geheel gevuld zijn. Controle op den melkver- k o o p. Dinsdag had in de groote zaal der St. Bavo. Sm edestraat alhier, een groo te vergadering plaats, ten doel hebben de verschillende punten te behandelen aangaande den melkhandel. Deze ver gadering wei d door ongeveer 150 melk- vei'koopers. vertegenwoordigers van melkinrichtingen, melkhandelaars enz. bijgewoond, wier streven het was. door organisatie, verschillende leemten en gebreken welke in den melkstand wer den aangetroffen, te verbeteren. Na opening en inleiding werden de notulen van de vorige vergaderingen voorgelezen en goedgekeurd. Staande de vergadering werd, op initiatief van het voorbereidende comité, een bond gesticht, waaraan ongeveer 120 melk verkoopers, vertegenwoordigers van inrichtingen en handelaars, terstond ais Hd toetraden. Het doel is om alles aan te wenden om vervalsching en de daaruit voortvloeiende oneerlijke con- cuvrentie zooveel mogelijk tegen te vaan en openbaar te maken. Zooals de toestanden thans zijn. kunnen zij niet blijven. Het is van algemcene bekendheid, dat de melkprijzen, bij andere steden vergeleken, hier laag staan en de bur gerij de melk hier goedkooper heeft dan elders 't geval is. Voornamelijk komt dat, doordat enkele melkslijters de melk van slechter gehalte onder dén prijs verkoopen dan die inrichtingen, die zuivere volle koemelk verkoopen. De groote, lang bestaande inrichtingen kunnen dan ook om deze reden tegen die zoogenaamde kladders niet con- curreeren,, die hunne verdiensten in vervalsching moeten zoeken. Tegen deze oneerlijke concurrentie wenscht de bond zakelijk op te treden door eenige geneeskundige adviseurs en bacteriologen aan zich te verbinden, die de melk zullen onderzoeken. De bond zal daarna de resultaten publiek maken. Zoodoende zal alle melk van leden en niet-leden van. den bond on derzocht worden. En alleen zij zulle* lid van den Bond kunnen blijven. <Te geregeld zuivere onvervalscht© koemelk aan hunne clientèle verkoopen. Aan Do lichting van 1903. De N. R. Ct. bevestigt het bertcht, dat de miliciens der lichting 1903, die in de eerste helft van Maart onder de wapenen moeten komen, dadelijk na hunne inlijving en nadat hun de krijgsartikelen "zijn voorgelezen met verlof naar hunne haardsteden zullen worden gezonden. Hoogstwaarschijn lijk zullen zij, zegt het blad, zich in de 2de helft van Mei bij hun korps moeten vervoegen. Scheiding van tafel en bed. Bij vonnis van de Arrondissemont8- Rechtbahk te Haarlem, d-d. 6 fatm*rl 1903, is uitgesproken scheiding van tafel en bed tusschen de echtelied*» MARIA JOZEPHINA SWEERTS, zcüder beroep, wonende te Haarlecii, doch verblijf houdende te Hasselt in België, en MATTHEUS NICOLAAS BOERLAGEN, timmerman, wonende te Haarlem, en zulks op de vordertag ven eerstgenoemde. De Procureur der eischerjs, Mr. F. A. BIJVOET. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: zó Febr. W. v. d. Ham en A. M. Deen; F. J. Jansen <m V Geer ling. Getrouwd: 25 Febr. R. van Balen en C. van der Horst; F. J. H. Kriek en M. A. v. Oldenmark; C. Koning en Stoop;; J. Heijman en E. M. de Graaf f; P. J. Oscbatz en R. Munster man. Bevallen: 22 Febr. J. A. E. Alphe- naarMeijer, z.; 24. J. J. Wildschut Versteeg, z.; 23. A. P. van der Veldt van. der Putte, d.; 24. G. de Vries G.roeneveld, z.; 25, J. W. Caronvan de Wetering, dv Correspondentie. Den Heer L. Een gedeelte van uw stukje is ongeschikt wegens de persoon' lïjkheden, die daarin voorkomen en waarmee het algemeen belang toch niets heeft uit te staan. Wanneer u over de zaak wilt komen spreken, gelieve u zich aan ons redactie- bureau te vervoegen. REDACTIE. Markinieuws. Haarlem, 25 Febr. 1903. Op de heden gehouden veemarkt wa ren aangevoerd 97 N. kalveren f 14f 8; 11 schapen f 25—f 21. Op de heden gehouden kaasmarkt was geen aanvoer. AinsteröSHiSche Baar* door bemiddeline van de firma CLAASSEN en BEUNS. Gister. fi t Da. 24 Feu. Wa.25FH4 Atchison Topeka, Comm86'Vm Denver Rio Grande 40s/.! 40s/4 Erie's 3Si/o 39 Kansas City South33s/g 33®/16 .do. pref.57'J/Ifl 575/s Missouri Kansas Texas, Com. SS'/s 2Ss/8 National R. R. of Mexico 19i/g 198/g New-York Ontario 33i/]6 331/^ Norfolk Western 74 74 Rock Island Cy. 4frt/P 49S/S Southern Pacific 63'/» 631 Southern Railways 34"/~ 351/Ö Union Pacific lOOH/ielOOVs Wabash 3U/j 3U/8 American Car 4D/Ï 41;!/A New-Orleans r. Co. 151/ic 15'/ia Steels 387/s 3!j9/16 Koninkl. JPetroleum Maatscli. 428 4Z7 Columbia2ls/s 24i/.4 Grand Trunkof Canada223/10 22i/4 Tot onze diepe droefheid I overleed lieden onze eenige j lieveling HENRIETTE FLORENTINE, j bijna 1 jaar oud. P. L. THIERENS. H. H. F. THIERENS— Burgersdijk. Eenige en algemeene kennis- j geving. Haarlem, 24 Febr. 1903. De VERGADERING van de Grondwerkersvereeniging gaat Vrijdagavond Dadelijk gevraagd een flink Dagmeisje niet beneden 16 jaar. Zijlweg 50. Mevrouw SCHORER villa Ma- loja Bloemendaalsche park, vraagt half Maart of begin April een flinke nette voor de Schoonmaak, van goede getuigen voorzien. B-Het beste adres voor stryken van fijn goed, wasscken van gordijnen en het opmaken van de droge wasch is: de Wasch- en Strijkinrichting van de Wed. H. VRUGT, Leidschestraat 54rood. N.B. Goederen worden wenscht aan huis afgehaald. Bediende gevraagd tegen den lsten of 15 Maart en een halfwas goed kunnende scheren. Br. fr. onder no. 5524 bureau v. d. blad. een FLINKE JONGEN in het Kruideniersvak, die goed kan fietsrijden. Adres: Kruisweg 41. Wordt gevraagd te Haarlem op een vroolijken en frisschen stand, voor de zomermaanden; een ruim Zit- alsmede Slaapvertrek voor vier Dames (Zusters) bij een be schaafde familie met klein gezin. Brieven onder motto «Zomert aan het bureau van dit blad. 1 Mei of later gevr. voor 3 a 4 mnd. GEM. of GEO GEM. HUISJE of gedeelte van Woning, liefst met tuin, z. pens. Br. met prijsopg. onder No. 393 a/h Advertentie-* kantoor van J. H. DE BUSSY, Rokin 60, Amsterdam. In den omtrek van het Z. Bui- tenspaarne wordt een net Br. met opg. van prijs onder No. 5525 aan het bureau van dit blad. Wordt ter overname gevraagd vD, .H"arlem of Omstreken, eene Z.\Ah, die een burger bestaan oplevert. Geen Kruidenierswinkel. Brieven franco onder lett C No 843 aan KOOYKER s Centraal' Advertentie-Bureau te Leiden. bill Ijken prijseensterke TREK HOND en een uitstekende WAAK HOND. Adres: Gen. Bothastr. 48.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3