NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAP Meestgelezen Dagblad in Haarlem en öm^creken. Vergadering in liet Brongebouw. Liefde en Haat. 20e .faar^ang Vrijdag 6 Maart I9D3. No. 6038 DAGBLAD Atoonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers„0.02V» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.371/» de omstreken en franco per post. 0.45 Aavertentiën Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Buitenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Montstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Fublicité Etrangère G. L. DAÜBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Farijs 3Ibis Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 6 Maart bevat 0. a Uit Zuid-Afdba, Het Paasfeest, Nabetrachting en vervolg Gemeen teraad, Vergadering in het Bron- gebouw, Het land in beroering. NABETRACHTING van den O EMEEN TERAAD. Indertijd is de benoeming van den heer Boerkoel tot hoofdopzichter niet met al- gemeene stemmen geschied. Hieruit had men, zelfs al ware dait nooit op andere manier gebleken, reedis kunnen opmaken, dat deze gemeente-ambtenaar in den Raad nog niet de algemeene sympathie geniet. Evenwel had hij die kunnen ver werven, wanneer men nu maar zoo wei nig mogelijk meer over de reiniging ge sproken en den nieuwen hoofdopzichter rustig zijn gang had laten gaan. Waren dan de resultaten bevredigend gewor den, had de burgerij r.eden gehad om over het optreden vani de reiniging te roemen, dan zou zeer stellig de positie van den heer Boerkoel tegenover den Raad een aangenamere zijn geworden. De heer Boerkoel heeft nog niet den tijd gehad om te toornen wat hij kan en ik wii igaarne aannemen, dat hij daar van mettertijd de krachtdadige blijken zal geven. Maar juist omdat dit zoo is had men nu niet moeten aankomen met een voorstel om hem. een gratificatie te verleenen van niet minder dan t 1350. De Raad wilde de gratificatie zelf niet eh het bedrag nog veel minder, ,,'t Is", zei de heer Tjeenk Willink, die wel eens typische termen weet te vinden, ,,'t is •of de Raad het geld gram is!" En zoo wees de Raad af de 1350, wees af de 1 500 die die beer Hofland geven wou, ■wees af de 300 die de heer Van de Kamp toedacht aan den heer de Jong. D.e heer Hofland zal nu in de volgende vergadering opnieuw een voorstel doen, maar veel succes zou ik hem niet dur ven beloven. Nu de heer Boerkoel geen gratificatie krijgt, worden vanzelf de kansen van de andere ambtenaren te gelijkertijd minder. Als ik mij niet zeer vergis krijigt de Raad langzamerhand een afkeer van de gratificaties aan gemeente-ambtenaren in 't algemeen. De heer Tjeenk Willink is de eenige niet, die aldus redeneert: „iedereen doet op zijn tijd wel eens wat meer dan hij strikt genomen, doen moet, zonder daarvoor nu juist extra betaling te vergen of te verwachten". Het publiek buiten den Raad maakt zich over de gratificaties altijd een beetj'e boos en vraagt: „Waarom moet een gemeente ambtenaar nu juist altijd extra beloo ning hebben voor tijdelijk extra werk?" Allemaal opvattingen, die het ge- wenscht maken, dat voorstellen tot gra- tificeering zoo weinig en zoo voorzichtig mogelijk behooren te worden ingediend. Deze voorstellen liepen dus in 't zand. Beter ging het met het ontwerp op de Pensioenen, waarvan in elk geval de dertig eerste artikelen werden aange nomen. Dat is een felicitatie waard, al mag ik dan ook niet ontkennen, dat het jammer is dat de leeftijdsgrens van de politieambtenaren en beambten niet ver minderd is. De bezwaren van de Raads commissie, hoe knap ook uiteengezet, roken mij wel wat veel naar de lamp. Ik zou dan ook durven veronderstellen1, dat het denkbeeld om den1 leeftijdsgrens op 55 jaar te stellen, bij den Raad meer instemming zou hebben gevonden, wan neer niet andere elementen daaraan wa ren vastgehaakt. Vooral de stokers aan de gasfabriek genoten als menschen die zwaar werk doen, veler compassie. Ook de brugwachters kwamen ter sprake. En dus was het geen wonder, dat de Raad bevreesd dat de agenten de stokers en de stokers de brugwachters mee zou den slepen zich maar liever hield aan 't advies van de Commissie en den leef tijd hield op 65 jaar. Die nieuwe verordening zal veel geld kosten, want wij worden langzamerhand een groote gemeente. Maar al kan nie mand zich over verhooging van de uit gaven verheugen, zóóveel is zeker, dat een flinke pensioneering bij de belas tingschuldigen veel meer sympathie ont moet, dain de gratificatiën. En nu we toch over den. groei van onze gemeente spre ken, wil ik meteen eens wijzen op een schaduwzij, die mij Woensdag opnieuw in het oog is gevallen, namelijk op die veranderde verhouding tusschan B. en W. en den Raad. De heer Van de Kamp wist niet eens, dat over zijn kazerne- voorstel het advies van den Directeur van Publieke Werken en dat van de Com. missie van Bijstand was ingeroepen. Het is hem derhalve vanwege B. en W. niet meegedeeld. Ik vraag of dat verstandig is met het oog op een aangename ver houding. Zeker, ik weet wel dat ook de Raad dikwijls in openbare vergaderin gen aankomt met vragen, die evengoed behandeld en. afgehandeld haddenkunnen worden door een privé gesprek van twee minuten van het vragende Raadslid met een van de wethouders. En ik weet ook, dat belangrijke zaken niet zoo maar hui selijk in onderonsjes moeten worden be sproken. Maar dat de tegenwoordige ma nier waarbij alles ook het geringste in 't openbaar wordt gevraagd en be- antwoord, waarbij soms naar den beken- dén weg wordt gevraagd een ma nier, die den indruk geeft alsof B. en W. een vijandelijk legertje was, waarte gen de Raad in phalanx moet optrekken dat die manier voor goed en vooral voor snel afwerken de ware niet is, daar van ben ik in mijn binnensts wel over tuigd. Snel afwerken, zeg ik. Wat dat is, schijnt voor den Raad nog maar een leege klank te wezen en wie daarvan bet besef wil krijgen, behoeft het raads- verslag maar door te zien. De bacil van de praatlust is geducht als die van de cholera en vermenigvuldigt zich op de zelfde wijs. Hij is op Woensdagen in de Statenzaal present met legioenen. Half twee zijn we Woensdag begonnen en kwartier over zessen viel de hamer. Toen we heengingen hoorde ik duide lijk sommiger magen rammelen. Bnitenlfindsch Nieuws Zuid-Airi&a. De Transvaalsche predikant van Ber- kum naar in de „Daily News" wordt medegedeeld is onder aanklacht van ren van boven tot onder behangen met purperen, goudgestikte damasten be- kleedangen; van die hooge bogen hin gen zijden tapijten neer, terwijl ontel bare lampen zacht lichtten tot m de bemelhooge, wereldberoemde koepel als sterren aan het firmament. Boven .1 biet graf van Petnis stegen onder het hoogverraad m de gevMgenas gezel. tann baldakijn bloemengeuren op; in het geheimzinnig halfduister lichtte even het bronzen gelaat van het beeld van dien eersten stedehouder van Christus, dragende een prachtige tiara op het hoofd en omhangen met host- bare gewaden vol edelgesteenten. Alle po gen zijn "©richt op den hoofd ingang der basiliek, naar de capella della piëta, vanwaar men de Paus verwacht. Eensklaps verschijnen de omdat hij drie gewezen Nationale Vt kenners niet tot het avondmaal wilde toelaten. Dit ingrijpen in het kerkelijk leven der Boeren, die van dergelijke staatsinmenging zoo afkeerig zijn, is ri.ïet handig van de Enigelsche overheid, Er is een Emgelsch blauwboek versche nen betreffende repatriatie, (Engelsche) vrouwen-immigratie, kolonisatie en paar-1 eerste lansendragende suisses on 011- den- en veefokkerij in Zuid-Afrika. middellijk schalt het vandaar door de 1 onmetelijke ruimte: ,,De Paus! De Wat den invoer batrett van wat iePauB,„ Maar het Hd0l B6rucht; nog een uur zal bet duren voor paus Leo zich zal vertoonen. Langzaam aan keert het publiek terug in zijn berus- Boeren oneerbiedig noemen menschelijk fokvee: in. een mededeeling d.d. 13 Au gustus 1902 aan Chamberlain zegt Mil- ner, dat de Transvaalsche regeering be reid is jaarlijks f 180.000 voor immigra tie van Engelsche vrouwen bij te dragen. Dat is nog eens mildheid- van die Tranis- tend kalme afwachting- men klimt weer van do stoelen en leuningen, kinderen, die boven de hoofden der volwassenen waren opgetild om ze een blik op den heiligen Vader te bruischenden jubel los, die zich als de golven eener branding door de ge heele ruimte voortplant. Als geëlec- triseerd door dien jubel; plotseling als met nieuwe kracht bezield, rijst de grijze Paus op en deelt naar alle kan ten zijn pauselijken zegen uit. Zijn gelaat schijnt door een hemeischen glans overgoten, zijn oogen stralen; alleen die waskleur van het gezicht wijst op da doorstane ziekte Hoe meer de stoet des Pausen het hoogaltaar na dert, hoe wilder de toejuichingen worden. De dames zwaaiden haar zak doeken ,de mannen hun hoeden, an deren klappen in de handen en uit duizenden kelen galmt de kreet: ,.Ev- viva il papa", met. nu en dan er tus- schen door: ..Evviva il papa re" (leve die Paus-koning) Terwijl de plechtigheid in St. Pie- ter plaats had, werden alle klokken van Rome,geluid. Maar meer dan de jubelklanken dier honderden klokken maakte indruk op de menigte de krach tige stem waarmede de Paus eerst van den troon toen van het hoogaltaar den zegen gaf. 's Pausen taaie natuur deed een wonder op zijn hoogen feestdag stand nog erger gemaakt hebben dan ge durende de blokkade 't geval was. Al leen het igebrek aan transportmiddelen en de bezwaren van de krijgsverrichtin gen in een zoo uitgestrekt land zouden1 de redenen zijn» dat de revolutie niet sneller de overhand krijgt. Men bedenke wel dat al deze inlichtin gen van het revolutionaire comité af komstig zijn. Stadsnieuws. valers! Voor dait geld draagt Transvaal! gunnen, worden weer neergezet. f 60 bij in de kosten van de zeereis, her- j In de capella della piëta wordt in- i bergt ze in een doorgangshuis te Kaap- middels de feesteb'ke processie op-! stad en geeft ze naaT hun bestemming gesteld en de Paus met zijn plechtge. vnj xeizen or ho -spoor. Er zou „oh «s Johannesburg een doorgangshuis ge-eei) jubelkreet uit zilveren trompetten sticht worden. h'e tonen van den triomlmarsen; een Wat- kolonisatie betreft, einde Decern-1 koor heft plechtig aan het ,,Tu es ber waren er in de kampen in Transvaal' Petrus"; en plechtig doemt in de ver alleen nog van de armste Boerengezin.Le- hoog gezeten» op de prachtige sedia hen: „ie ;Iag. haar kolonie^ die die regeering voor hen aan-1 niiidcn, zitternden Greises, zegt de gelegd had. In 't geheel was daar plaats correspondent van de Berliner Lokal voor ongeveer 2500 gezinnen. Den 16en Anzeiger. Als een hier en daar met Februari waren er in Transvaal nog I goudpunten bezaaide witte vlek lijkt- maar lil menschen in een kamp, en 490 i de heilige Vader uit de verte langzaam in dpn Vriictaat tpRrandfort nader te zwyien; "eleidelijk neemt di© m den Vrijstaat te Brmdfort witte vlek vorm, gestalte. persoonlijk- Verder behandelt het blauwboek de heid 'afm. totdat hij voorbijgaat, met kolonisatie van Engelschen. Wat de vee- bevende band de menigte onder hem en paardenfokkerij betreft, wordt hetzegenen, om den mond een glimlach plan ontwikkeld een uitgebreid veeart- van eindeloos welbehagen, alsof een j van bisteren, den hoogsten wel van zijn gansche leven. sendepartement in te stellen to.t onder- zoele en bestrijding van de veeziekten. Voorts zouden er overal verspreid fok kerijen en stoeterijen worden opgericht. Het fokvee zou voornamelijk uit Austra- hartsverlangen van den grijsaard op dit oogenblik eindelijk in vervulling gaat. Op den Paus vo!-«n in een indruk- wekkendecn stoet 46 kardinalen in hun scharlaken kleedij. dan in schit- lie, de Vereemgde Staten en Argentinië ta-ende kleurenpracht het bont gevolg, worden gehaald, als 't best geschikt voor Eindelijk ziet men de sedia dalen on- het land. der het baldakijn. Kardinaal Lange- nieux draagt de. mis op. terwijl de Sixtijnsche kapel de Missa papae Mar- T, celli met het Sanctus en de Missa bre- tLet rausfeest. vjs van Palestrina doet hooren. De Duizenden en duizenden trokken mis, die door een heele reeks van vor- gisteren zooals reeds gemeld al stelijke personen, ook niet-katholieke, heel vroeg op naar de Pieterskerk omwordt bijgewoond, eindigt om 1 uur, dien 25en kroningsdag van Leo- XIII j waarna de Paus op een sedia voor bet te vieren en den Paus te zien. Zoo altaar wordt gedragen. Dan komt. een groot was de toeloop, dat de kerkdeu- geweldig oogenblik: zwijgend zinkt al- ren om 10 uur al gesloten moesten les op de knieën, terwijl de Paus de worden omdat de ontzagwekkende onafzienbare menigte zijn zegen ruimte overkropt was; een vierdubbeleschenkt. Maar nauwelijks is dit mo- haag van troepen voor de trappen der ment voorbij of als een .don der jollen kerk hield alle laatkomers terug. Heit weder was meer dan slecht: de regen stroomde onafgebroken neer en maakte de straten tot een alles be halve benijdenswaardiger!.' verkeersweg voor de ongelukkige voetgangers. Maar des te overweldigender was de eindelooze, geestdriftige: Ewiva's door de kerk, terwijl de Paus steeds zege nend zich terugtrekt. Het Berliner Tageblatt beschrijft de binnenkomst des Pausen in St. Pieter aldus: Terwijl de Paus in het gewel- ow Pi. dig gouden trirevnum en de met de indruk, dien men binnen de muren der goudbestikte, witzijden pluviale in schitterend versierde basiliek kreeg, clen Dom wordt gedragen, breekt de De reuzenzuilen onder den koepel wa-meest nabi j staande menigte m een Venezuela. Het revolutionaire comité, dat op Tri nidad gevestigd is, zendt een nader be richt over de inneming van Carupano door de opstandelingen, er echter bij voegende dat dezen de stad niet hebben geplunderd, gelijk een bericht, van re- geeringsigezinde zijde afkomstig, ver meldde, Het comité verzekert voorts, dat dit succes niet op zichzelf staat; de op stand zou zich nog voortdurend uitbrei den. In he»t oosten zoo zegt het comité staat generaal Rolando met 5000 mail, voorzien van 800,000 patronen; zijn voor hoede zou onlangs bij Civra de troepen» van president Castro verslagen hebben. In het westen zouden ook generaal Riera en de andere aanvoerders der op standelingen ruimschoots van patronen voorzien zijn. (Niet onwaarschijnlijk, want als ooit de gelegenheid, gunstig ge weest is om krijgsbehoeften binnen te smokkelen, dan was dat gedurende de blokkade het .geval). Bovendien zou een groote hoeveelheid oorloigsmaterieel, in de tweede helft van Januari uit Antwer pen verzonden, dezer dagen, over Co- iumbiaansch' grondgebied, de opstan delingen in handen gekomen zijn; dezen beschikken thans over ongeveer 5 mil- lioen patronen. Van gebrek aan muni tie, dat oorzaak was van den achteruit gang der revolutionaire beweging in d- laatste maanden, is dus geen sprake meer. De ovenvinningsbulletins, door Castro naar Europa geseind, hebben niet de minste waarde. Sedert de opheffing der blokkade heb ben de „moshistos" nationalisten die zich, zoolang er vrees bestond voor een inval van de vreemdelingen, onzij dig gehouden hadden, zich bij de op standelingen gevoegd, na een protest uitgevaardigd te hebben tegen de ge dwongen leeningen, door Castro uitge schreven en de ver'hooging van de in voerrechten, welke den algemeenen toe- Haarlem, 5 Maart 1903. Schouwburg. Een echte klucht toch, dat „Groote Stadslucht". Woens. dagavond door het Nederlandsch Too- neel in den Schouwburg alhier gege-. ven. Blumenthal en Kad'elburg hebben er zoo het handje van een aardig ge geven raak en boeiend uit te werken. Zoo ook hier. Men voelt over het heele stuk die groote stadslucht hangen, de lucht, zoo verderfelijk voor allen die er 'hun geluk in zien te leven en te sterven in het nauwe- levenskringetje van een dommelig provinciestadje. Dommelig? Neen, toch niet. Want ner gens wordt meer crekletst en gelasterd en geïnlrigueerd dan juist in dat kleL I ne nest. En hoewel de ingenieur Frita Klemming zich bij contract tegenover zijn schoonvader verbonden heeft, Berlijn vaarwel te zeggen, en zich op te sluiten hopende in zijn vrouw alles te vinden ook hij wordt ten slotte aangegrepen door de influenza provincialis. En 't eind is dat hij met zijn vrouwtje in Berlijn gaat wonen, en schoonvader Schroder, de heer la Roche, daar zijn zegen op geeft. Flemming werd alleraardigst gety peerd door dten heer Tourniaire en rnej. Rika Hopper was een lief vrouw tje. hoewel misschien wat weinig pro vinciaal in vergelijking met de bei de mummiën, die het vrouwelijk ge deelte der klein-steedsche bevolking vertegenwoordigden. Maar hoe aardig zijn de bijfiguren! ,Die oude dokter Crusius, waarvan da iheer Van Westerhoven een allerheer lijkste figuur had gemaakt. Wat was die oude heer echt in zijn dolle uitin gen, als hij even uit den band' springt, den benauwden dampkrincr van he tl nest ontvlucht, en een réunie in Ber lijn gaat bijwonen. Een tikje tragisch zelfs, als hij een oogenblik in zijn le ven laat zien hoe hii de vroolijke jonge student, eens getemd werd door de duffe menschen en zijn kwaadaar dig wijf .En daartegenover die echli groot-steedscbe figuren van advocaat Lenz en zijn vrouw (de heer Chrispijn: en mevrouw Gusta Poolman). Groot- steedsch ook wel wat in eb en vloed van hun liefde. Aan mevrouw Pool man ©en welgemeend complimentje voor haar beschaafd, elegant spel. Zij1 was een echte dame geen tooneel- dame. En wat klonk haar lach pret tig en helder. Gisterenavond was vanwege ver schillende Christelijke werkliedenver- eenigingen een groote openbare verga dering belegd in bet „Brongebouw". Als sprekers traden op de he eren I-Iuizinga en Douwes. Te acht uur was de vergadering uit- F e ai II to sa, Vertaald uit het ENGELSCH. 3. Gevangene! Jii! Groot© veront waardiging klonk uit de stem» van Hardien en als onbewust greep hij met de rechterhand naar zijn zwaard. De meeste vrouwen houden er van. dat de man die zij liefhebben snel- beslo ten is zich te wreken over een of ander denkbeeldig kwaad, dat haar is aan gedaan. Zii vinden het heerlijk zich veilig te voelen in ee»n sterken arm, die bereid is om op haar eerste wenk voor baar te vechten en daarom kwam op Dorothy Capel's wanden de blos weer terug, toen die verontwaardi ging van haar minnaar, za- Ja, ging zij driftig voort. Hij heeft mij verboden het huis te verla ten .anders hadden wij elkaar al eer der gesproken, maar vandaag sloop ik weg met mantel en muts van mijn kamenier aan. Denk je. dat zij mij zuli&n herkennen? En zij maakte lachend een land'elijke dienaresse, ter wijl zij sprak En Harden gaf haar het eenige ant woord, dat daaron mogelijk was en dat niet enkel uit woorden bestond: Dat is mijnt antwoord, liefje. Alleen dlat maar! Je moet liever iets zeggen. Toen stortte Kit Harden zijn hart uit met een stem, die beefde van aan doening. Zegt dlat, je niet alles? Heb je nog iets meer noodig? In mijn wa kende diroomen z,ie ik steeds je lief ge laat voor mij. De gedachte aan je liefde is moed, en kracht voor mij Ik, die ben opgejaagd als een dier op het veld. Ik leef alleen nog lieveling, voor jou en voor den Koning. Zij luisterde naar die hartstochte lijke woorden, zooals alleen een vrouw dat tegenover een man doen kan en toen leende ziï weer echt vrouwelijk plotseling het oor aan haar jaloer- sche gedachten. En die mooie Patiënce? vroeg ze. Die kleine Puriteinsche! Harden be gon vrooiijk te lachen; kijk in je spiegel, kind! Is er reden voor vreezen? Iets in zijn lachen hinderde haar. Zij kwam vlak bij hem. Kit! Heb .je mij lief? Hij sloeg zijn arm om haar heen en innig verliefd stonden zij daar, hij baar in de lieve oogen kijkend, die zij voor zijn blikken neersloeg. Je liefhebben? Wat een vraag! Wat zou het leven voor mij nog be- teekenen» zonder die liefde? Het is niet alles, lieveling, 's nachts wakker te li "•"en en in ieder blaadje, dat ruischt een vijand te vreezen, zijn landgoede ren buitgemaakt te zien. zijn naam beklad door den vuilsten laster maar mijn eer heb ik behouden en jouw liefde O, Kit. Kit! Waren deze moei lijke tijden maar voorbij! Maar je vei ligheid. Kit! Ep wij staan hier maar als twee» dwazen te babbelen Harden was niet de e&rste man, die in staat was zijn leven te wagen ter wille van tien minuten samenzijn, met een lief -el a at en een paar blauwe oogen, daarom glimlachte hij alleen maar. Denk niet aan mij! En boven dien, ging hij op ernstiger toon voort: Hoe zou ik je kunnen verlaten, lief meesteresje? Maar ik heb niets te vreezen. Niets te vreezen! Begriin je dan niet, wat er achter steekt, Doll. En toch zal ik wel niet de eenige zijn, die begrijpt, welk doel Zwarte Tony voor oogen heeft. Snap jij het niet, kind? Nee...n! antwoordde zij aarze lend. terwijl Harden voortging: Jou wil hij hebben jou en Coombe Royal. Hij is rijk geworden door de erfenis van zijn bloedverwant. De om standigheden hebben hem Hardienholt in de schoot, geworpen, en Tony Maunsell is niet d.e man om toe te grijpen, wanneer een mooie vrouw met tienduizend! pond per jaar onder zijn bereik zijn. Ilij is rijk en machtig en staat hoog bij Cromwell aange schreven. terwiil ik hij trad terug, terwijl hij schamper voortging ter wijl ik een bedelaar ben en een ver worpeling., en niet eens de hand uit kan strekken om te helpen, die mij zoo lief is. Kit. zei ze, terwijl zij haar han den naar hem uitstak. Kit! Maar de wanhoop had zich van hem meester gemaakt. Een bedelaar en een verworpe ling zeg ik. Waarom? Omdat de eer ste man. dien ik tegenkom, mij kan doodien als een dollen hond! En toen keerde hij zich plotseling om, omdat het meisje zuchtte. Zucht zoo niet! O neen! dan zou je mij geheel ontmoedigen. O, hoe vervloek ik al die dwaasheden, die mii alles hebben doen verliezen! Terwijl hij sprak was zij kalmer geworden. Naarmate hij meer zwak heid begon te toonen, voelde de teere vrouw zich krachtiger. Kit, zei ze. houd |e dapper. Spreek zoo niet. O, ik maak mij niet ongerust over mijn goederen of mijn leven, ik denk alleen aan jou Ik heb je lief. Kit. zei ze dapper. Zij kunnen ons nooit scheiden. Nooit! Nooit! Neen, nooit! Harden legde zijn hand op haar schouder en wilde wat zeggen, maar op dat oogenblik hoorden zij het zach te kleppen van de torenklok. Dat was een teeken voor hen, dat zij reeds te lang getoefd hadden met het gevaar zoo nabij. Dnrothy Capel was daar over boos op zichzelf en trok haar hand terug uit die van Harden. Kit. het wordt laat, en ik durf niet langer hier bliiven, en in de bos- scheiD is het niet meer veilig voor je. Wat zullen wij in hemelsnaam doeri? Er is niets te doen, lieveling! zei h:: boos. maar zij zullen Harden van Ilardenholt nooit levend te pakken krijgen Maar terwijl hij sprak kwam er licht in haar oogen. Wacht, ik weet wat! Er is een 'plaats, die zij volkomen doorzocht hebben, van den vloer tot den zolder. daar zullen zij niet meer zoeken. Kom tegen den nacht op Coombe Royal. Je weet het kleine achterpoortje, het is geheel verborgen tusschen het ge boomte. niemand1 zal je daar zien. De grendel zal los ziln. Kom door den tuin in de blauwe kamer. Maar eens op Coombe Royal Dan zal vrouwenlist je redden. En nu goeden» dag. lieveling! Zij liet zich nog eens door hem kus sen. ontsnapte toen aan zijn omar ming en liep vlur het pad! langs. Ean. oogenblik later was zij langs de brug uit het gezicht verdwenen. Harden stor1 baar na te kijken, met zijn hoed in dé hand, de lanee. rood© vee- ren raakten de groene aarde. Zoo ge wetenloos als hij was. kwam er toch een oogenblik een verdrietig gevoel over hem. Even gaf hij daaraan toe. Toen was Kit Harden, Kit Harden weer. Vervloekt! riep hij uit. terwijl hij ziin gevederden hoed scheef op het hoofd zettte. Dat had ik niet van je gedacht, I-Iard'en! Wordt vervolgd.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1