Licht eii Schaduw. door k Telegraaf. DE ZATERDAGAVOND. -,i gedachte gebracht die. wanneer ni.j haar ten uitvoer kon brengen, als men een to overslag een einde zou kun nen m aitcn aan al zijn kommer en onrust. IJlings sprong hij op, liep met haas tige schreden het vertrek door en ver dween in zijn boudoir Na verloop van een kwartier stond hij geheel reis vaardig voor zijn personeel en ver zocht zijn typewritster om een' tele gramformulier. Uwe Excellentie, telegrafeerde hij, door een orkaan is de Dawkinirivier buiten haar oevers getreden, een ge deelte der borstwering is vernield, de linker-pijlers zijn beschadigd. Alles moet zoo spoedig mogelijk hérzien worden. Ik verzoek u daarom beleefd doch dringend mij telegrafisch be richt uwer toestemming benevens een onkosten-voorschot van 5000 roebels te doen toekomen. Met dit telegram in den zak spoedde Vincent Sigismundowitsch zich naar het naasthij zijnde stadje, gaf het tele gram af en deed vervolgens eenige boodschappen. Tegen etenstijd was dé ingenieur weder thuis. Hij had van vreugde wel zes voet hoog kunnen springen, toen hij, op zijn bureau gekomen, reeds een telegram het antwoord van den minister vond liggen, lui dend Krediet toegestaan. Geld zal u worden gezonden volgens paragraaf 44 S. 3. In langen tijd had Vincent Sigis mundowitsch zich niet zoo opgeruimd gevoeld als thans en zijn vrouw maak te dadelijk van deze gelegenheid ge bruik, om bem haar laatste nog onbe taalde naa'iistensrekening voor te leg gen. Hoffelijk kuste hij haar de hand ondier belofte reeds den volgenden dag door Anton de rekening te zullen laten betalen. Ook in die kanselarij bleef zijn goe de luim niet onopgemerkt en Iwan Iwanowitsch, evenals d'e kleine koket te tipewritster braken zich vergeefs 't hoofd met te zoeken naai- de redende- zer buitengewone opgeruimdheid van hun patroon. Het raadsel werd echter weldra op gelost. ,,Iwan Iwanowitsch, zei de 'in genieur, drie dagen later, terwijl hij den aangesprokene eenige dichtbe schrevene blaadjes papier overhandig de .,Ge zult hierop enkele aanteeke- ningen vinden, wilt ge zoo goed zijn er zoo spoedig mogelijK een uitvoerig verslag van te maken Zoodra Iwan Iwanowitsch een en kel oogenblik alleen was, wierp hij een blik in de hem toevertrouwde pa pieren en tot zijn groot© verbazing las bij daarin van een verschrikkelijken orkaan, die in het district gewoed en ongelooflijk veel schade had aange richt, van dijken en bruggen, die be schadigd' waren, enz. Met steeds klim mende verwondering had Iwan Iwa nowitsch tot zoover' gelezen. Hij wist niets af van een orkaan voor zoover hij zich kon herinneren, het had ril de laatste dagen niet eens bijzonder hard gewaaid. Hij begreep er dus niets van. Doch toen hij, na weder verder gelezen te hebben aan de vol gende zin gekomen was ..Ik stel voor den rijkssecretaris Iwan Iwanowitsch LobastOAV voor de onschatbare dien- Het Amerikaansche Muse-um voor natuurlijke historie is onlangs ver rijkt met eenige kostbar.© vondsten: eein kreeft, een zeekrab, en eon „os- senkikker", alle van reusachtige afme tingen. Van deze dieren geaft de plaat afbeeldingen en van hun grootte krijgt men een denkbeeld, door vergelijking met dei gestalte van een zevenjarigen knaap, die er naast staat. De kreeft (I) is aan de kust van New-Yersey door visschars gevangen. Hij moet in de lengte 90 c.M. eai weegt 17 K.G. Voor hij naar het mu sten. die hij bewezen heeft, de energie en de tegenwoordigheid van geest, die hij bij die gelegenheid aan den dag gelegd heeft, 100 roebel ten teeken van onderscheiding toe te kennen," toen klaarde zijn gezicht op, terwijl een. te vreden lachje om zijn lippen speelde. Die Vincent Sigismundowitsch heeft een kop als een minister, dat zeg ik maar, mompelde hij zacht in zich zelf. Daarna begon hij ijverig aan zijn verslag te werKen, en toen dit ge reed was, boekte hij zonder de minste gewetenswroeging te voelen, alle hem opgegeven sommen volgens paragraaf 9 bladzijde 3 van het wetboek. Reuxendieress. seuni werd overgebracht, was het dier eenigen tijd levend in het Aquarium te New-York te zien. Heit stierf een paar dagen nadat het gevangen was. Nog reusachtiger is de zeekrab (II) die inderdaad als een zeldzaam na tuurverschijnsel kan gelden. Zij is ge vangen in de Japanschiei wateren en behoort tot een familie-, die ongeveer 1100 soorten telt. De romp van deze krab heeft den vorm van een ronden schotel van 30 c.M. middellijn en de achfc pooten lijken op dikke bamboes- stokken. Als de beide voorste vangar men naar heide zijdqn in volle lengte zijn uitgestrekt, is het dier 3.60 M. lang. Het derde dier is de uit Canada af komstige ossenklkvorsch, die in dat land veel voorkomt en berucht is om zijn vraatzucht. Gewoonlijk bereikt het dier slechts een lengte van 17 a 19 c.M. en een gtewicht van 5 K.G. Het afgebeelde exemplaar weegt bijna 19 K.G., dit is zooveel als 50 Holland- sclie boerenkikkers samen. Van zijn kikkerhilletjes zou een heel gezelschap kunnen smullen. Naar het Engelsch door FOX. Toen ik in een stadje in Wyoming woonde, kwam ik daar te weten, dat er een dame woonde die de heldin was geweeest van een avontuur met treinroovers en nieuwsgierigheid1 dreef me er toe haar een bezoek te brengen en te vragen mij die ceschiedenis te vertellen. Toen ik binnentrad, werd ik ontvangen door een knappe dame van om de dertig en tot -antwoord op mijn dringend verzoek aangaande dat hoofdstuk in haar Heven, vertelde zo mij het volgende: In 1873, ik was toen nog maar een ding van 18 jaar ging ik van huis in Omaha om nachttelegrafiste te wor den op een klein station van de pa cific Railway hier in den staat Wyo ming Het was een doodsche, eenzame plaats, midden in ©en woestijn. De eenige woningen bij het station, behalve het depot, waren die van wat Chineesche werklui. Do dagtelegrafist en agent, een aardige jongen, sliep in het lijngebouwtje 200 meter ver weg, zoodat ik. den geheelen langen en doodscben nacht eenzaam op het sta tion of depot was. No. 4 de sneltrein kwam om 2.15 's morgens, maar sl-opte nooit of het moest me geseind zijn en daar het de eenige trein in het tweede gedeelte van dien nacht was. leunt ge u wel voorstellen hoe verlaten ik daar in dat nest zat. Tot gezelschap had ik mijn hoeken en een guitaar en veel tijd bracht ik door miet lezen en als het woeste gehuil der wolven tot me door dronk van af de zandheuvels, placht, ik mijn guitaar te nemen en trachtte hun gejank uit mijn gedachte te ver drijven door muziek en zang. De opzichter over dit gedeelte der 1 i j neen nog jong. luchtharti0, mensch. kwam zoo nu en dan eens en vroo- lijkte me op door beloften van een hetere positie zoodra een plaats open kwam. Dikwijls vond- hii mij der wan hoop nabij, moestal op het punt mijn betrekking er aan te geven en naai* mi in moeder terug ia keeren. die mijn .salaris tocb zoo noodig had; maar zijn Schetsen van DEKA, Gestolen Ben was altijd zoo vino- geweest! Of kwam 't door zijn Benjamin-schap dat ze hem allemaal zoo bewonderden en verwendden? Ben was de vertegen woordiging van al wat goeds en wat knaps was. En ze waren dart ook blij dut 't hein zoo foed' ging. Hij kreeg een plaats op een groot kantoor, een kantoor waar wel hard- gewerkt moest worden, maar waar ook gelegenheid was voor een jongmensch om vooruit te komen. En Ben kwam vooruit. Na tuurlijk. Als 't niet gebeurd was, had het aan 't kantoor gelegen, en niet aan hun Ben. Maar zooveel als die jongen tegen woordig verdiende! Jack de oudste broer, die toch ook zijn hersens hij elkaar had. ©n zich flink weerde, stond Pr van Versteld' Dat was maar elk oogenblik douceurtjes. Dan kreeg Ben f 25 voor dit, ©en oogenblik later i 10 omdat hij dat zoo goed gedaan had. Nu. Jack zag het zonder wrevel aan. Ben moést liet goed gaan. Het was nu eenmaal een Zondagskind. 't Was Zaterdagavond! Jack liep met versnelden pas naar huis. 't Was wat laat geworden maar 't was Zondag. Én. met die zaligheid' voor den boeg en een verschen sigaar in den mond kwam het niet bij hem op daarover ontevreden te zijn. Hij floot on neuried'e ^enoegeliik. Dat zou weer een aardig avondje worden. Ben kwam natuurlijk, en Frits ook. Frits de po litieman. Dat was een aardige jon gen. een vriend des huizes. Ziezoo daar was de straat, en daar het bovenhuis. De keuken was ver licht! Moedertje was zeker een lekker Zondagspotje aan 't koken. Zij wist dat Jack diaar zoo van hield! Wat was dat? Visite, nu al, een heer hadi aan gescheld en sing naar binnen, 't Was Frits, waarachtig 't was Frits, 't Jon- ges. die was er ook vroeg bij! Wel, amice, wat is er aan 't handje? Ik moet no - eten, hoor! Dag, Jackik bedoel meneer Is uw broer hier ookJa. laat ik het u maar meteen zeggen, ik kom hier niet als vriend maar als ambte naar. als inspecteur van politie 't, Is een treurige zaak. Jack©h, mijnheer, maar ik moet mijn plicht doen. Maar God, Frits, ben je dol. wat is erwaar wordt ik van verdacht...? Je wordt nergens van verdacht Jack... maar 't is Ben, je broer, ik heb een bevel tot inhechtenisneming, hij heeft geld verduisterd, veel geld al jaren lang. Ik moet huiszoeking bij je doen. of hij. bij je is. Jack maak mijn taak niet moeilijker, en zeg of hij hii je is. Ik zal de zaak zoo stil mogelijk be handelen. we nemen een rijtuig gij kunt er toch niets aan doen Even had zich een ontzettende schrik van Jack meesier gemaakt Ben Ben!!! een schurk, een, dief! O Jezus, dat kan miet zon! Maar meteen ook, toen die inspecteur nog doorsprak, zon hii op middelen, om Benjamin tp hei beloften, zijn aangename conversatie en woorden: van bemoediging dreven den nevel dan weg en ten slotte hun kerde ik naar zijn bezoeken als naar een pretje Ik begon hem met zuster lijke toegenegenheid te beschouwen; hii was ook zoo vriendelijk en trachtte zoo goed mogelijk mij comfort en pleizier te verschaffen. Op een nacht, even na twaalven zat ik een roman te lezen toen ik voet stappen hoorde op het perron, maar daar ze zich niet herhaalden dacht ik dat 't een wolf, meer stoutmoedig dan ziin makkers, was en las door. Een paar oogepblikken later hoorde ik een zacht kloppen op de deur, die ik altijd op slot hield en een vreemd ge voel beving me. Gedurende mijn nu al wekenlang verblijf or> het station had ik geen enkelen bezoeker gehad en het zoo plotseling kloppen, dat hoe wel het zacht was. toch zoo helder klonk iii d)e stilte van den nacht, deed mijn lichaam beven en mijn wangen v&rbleeken. Mijn eerste gedachte was aan In dianen en ik zeide tot mezelf dat bet dan een jager zou zijn. die beschutting zocht. Terwijl ik zoo verschrikt daar zat, werd er weer geklopt, harder dan daareven en al mijn moed bij elkaar schrapende, ging ik naar de deur en vroeg: Wie is daa? Een grove stem antwoordde: Een reiziger, die den trein wenscht te nemen. pen. 't Was 6 uur. God gave dat Ben vanavond wat later kwamHij zweeg even. teen zei hij toonloos maar beleefd: ..Ga uw ganrr mijnheer doe uw plicht! Mijn huis staat voor u open Zwijgend cringen ze de trap op. Frits doodelijk verlegen, Jack met bonsende slapen, met kloppend hart. Zou Ben boven zijn? Dan was alles verloren! Zijn vrouw kwam uit de keuken, vrooi ijk en warm van 't koken eer» bloeiend', lief huisvrouwtje. Hé Frits, ;_m ookje blijft zeker eten? Neen. pardon, Arinet. ik kom hier niet voor miin pleizier. ik ben in dienst ik moet Ben hebben Ben heeft gestolenschorde Jack. terwijl hij trillend'te-ven de kamerd-eur leunde. Frits komt hem arresteer en... het huis moet doorzochtHelp jij hem zoekenik ben er niet toe in staatStil kind. huil zoo niet. laat de meid 't -niet hoorenen de buren nieter moet vooral geen gerucht van wordenj gemaakt. Denk aan onzen naam, lieve, DB ZATERDAGAVOND. 5 Het was mijn onafwijsbare plicht hem binnen, te laten en met bevende vingers deed ik de grendel van de deur. Meteen word de deur met geweld opengesaneten. Ik sprong terug naar de tafel en zonk in wanhoop in mijn stoel, want zeven groote kerels met zwarte maskers op hun gezicht en tot do tanden gewapend kwamen binnen. Een van hen. klaarblijkelijk de aan voerder, kwami op me af en een groote revolver op mijn hoofd richtende, zei hij: Zeg meid, we willen je geen leed doen. maar bij de eerste verdachte be weging, die je maakt of als je schreeuw-t en alarm- maakt zoodat ze in 't lijngebouwtje 't hooren. zend ik, zoo waar ik hier sta ©en kogel in je kopje. Wees stil en verstandig en ge draag je goed en; dan zal je geen leed overkomen Waar is de seinlantaarn? Wat wil je doen? stotterde ik met moeite. Niks waar jij mee noodig heb. We willen geen onnoodig- geklets of impertinente vragen. Waar is ]e roode lantaarn Een angstkreet ontsnapte me, toen ik eindelijk alles begreep en 't me klaar was dat ik gevalle-n was in de handen van treinroovers, wier doel was de sneltrein te doen s-t-oppen e-n- o-p mijn station te plunderen. Wat kon ik doen? 't Duurde nog wel drie uur, voordat de trein zou komen, maa-r ik kon niet -aan de kerels ontsnappen om de lui in 't lijngebouw te wekken en ik zag aan 't gemeen© glinsteren van de oogen van het bandietenhoofd, door zijn masker, dat als ik maar de minst© beweging maakte, die niet naar zijn zin was, hij "oen oogenblik zou aarzelen met me neer te schieten. Ik wist dat ze. wanneer ze zochten, de lantaarn al heel gauw zouden vinden e-n- niet bevende stom, zei ik hem dat ze in de wachtkamer hing.. Een vaai de kerels haalde haar en na haar na gekeken e-n in orde bevonden, te heb ben, ging de heel© bende op den trein zitten wachten. De hoofdman stak een ptm aan en na me een poosje aangekeken te heb ben, zei hij: Hoor eens. meid. als er een trein fluit hebben we wat voor je te d-oen, je mag het voor mijn part. je officieel© plicht noemen. Je moet dan op 't per ron gaan en den trein het signaal tot stoppen geven o mee-nige le kl.-h-eizi- g-ers op te nemen. En luister goed, als je een verdachte beweging maakt of de roode lantaarn niet zwaait zoo- als h-©t hoort, zullen we dat slanke lichaampje van jou eens netjes met kogels ventileeren. Verstaan? Een wanhopige gedachte was in mijn hoofd opgekomen. Ik antwoord de. dat ik hem volkomen begreep en met de kreet: ,,0, ie wi-lt een moorde naarster van m-o maken"., liet ik me met mijn hoofd en mi;i armen op de tafel vallen en begon te schreien en te snikken alsof miin harf zou breken. Had 1W mijn gezicht gezien, dan zou hij een totale afwezigheid van tranen opgemerkt hebben. Ik huilde met een doel. Terwijl mijn armen o- de tafel vie len. had- ik niet miin linkerhand het anker van mijn toestel gegrepen, zoo dat ik he-t kon beletten te tikken, ter wijl ik mijn rechterhand op de sleu tel bad. Snikkende, opdat een- moge lijk zacht getik van die sl-eutel door de roovers niet gehoord werd, zette het toestel open en seinde langzaam he1p. Deze letters herhaalde ik verschei den malen, in de hoop dat ze het oor van den een ofanderen telegrafist op de lijn zouden bereiken. Toen seinde ik langzaam en duidelijk altijd hevig snikkende: „Wie dit hoort seine 's hemels naam aan den stationschef te Laramie zoo gauw mogelijk dat ik hand-en ben van zeven roovers die willen hebben dat ik no. 4 doe stoppen'. Zend vlug hulp". Toen seinde ik naam en station. EftTCijnwerkersvrouweia est -kisideE-en. Gedurende de mijn-vverkersstaking in Deriaby (Yorkshire) is er veel ellende ge leden. Een aantal stakers zijn uit huni huizen gezet. Dadelijk hebben toen dia Methodisten 'in die stad hun bei de kerken aangeboden voor de daklooze vrouwen en kinderen. In de eerste ka pel zijn drie-en-negentig moeders en kin deren- onder -toezicht van pastor Mathe- son, in de andere ongeveer honderd, waarbij mevro-uw Matheson toezicht houdt. De kerken zien- er in deze om standigheden wonderlijk uit. Met klee- d'en en tapijten zijn verschillende afdoe- - lingen gemaakt en overigens wordt er gekookt, gewasschen, geplast, gegeten en gedronken en vrijelijk springen de jon gens en meisjes over tafels en banken rond. Er is niets kerkseh meer aan deze method-iistenkapellen. Zij had reeds een lampje opgesto ken. met de kordaatheid die in die moeilijkste gevallen vaak vrouwen on derscheidt, en ging den inspecteur voor naar boven. Jack hoorde hunne schreden verklinken oven luisterde hij opmerkzaam. Uit do houding van zijn vrouw had vwel begrepen dat Ben er niet was. Hij was dus nóg te redden althans hij kon nog ont vluchten Maar dan moest er spoe dig gehandeld worden. Zenuwachtig gehaast stond! hij op, liep naar zijn secretaire, en nam or een pakje bankpapier uit 't Was voor zi in levensverzekering maar daar moest wat anders op gevonden wor den. Nu 't huis uit, zoo stil mogelijk, neen, waarom stil dat zou maar argwaan wekken! 't Geluk dien de juist kwam er eon rijtuig voor- bii Vooruit., naar de kamers van Ben. Hij zou er hem wol niet meer vinden, maar misschien was een waarschu wing toch niet overbodig Hard ratelde het rijtuig over de hob belige keien, 't dreunde door in zijn hoofd, waar een refrein maar onop houdelijk herhaald werd: ..Ben-is-een- dief Ben-is-een-dief!" O. maar 't was afschuwelijk. Hoe was de ongelukkige er toe gekomen? Geldgebrek had hij nooit gehad waarom had hij niet liever aan h-e-m gevraagd, aan hem, zi iil oudsten broer, die verantwoorde- i lijk was verantwoordelijk? Was hij dus in zeker opzicht de schuld? Ja, mijn hemel maar hij had zoo iets tocb niet kunnen verwachten van Ben, van Ben!!! O Ben, kermde hii 't is af schuwelijk, moest iii ons dat nu aan doen. jii dien wii altijd zoo op de han den gedragen hebben Zij waren erAangescheld! Dc hospita deed open. Manheer zeker niet thuis, juffrouw? Iloeft mijnheer mis schien een brief achtergelaten. Jawel, mijnheer was wél thuis. Mijnheer was vandaag wegens onge steldheid niet naar kantoor gegaan en zat nu op zijn kamer te lezen. Dit oogenblik voor de gesloten ka merdeur. toen do praatzieke juffrouw was heengegaan, en Jack het zijn broer moest zeggen. Met eiken minuut voel de hii zich moer kracht ontzinken. maar 't moest de inspecteur zou al wel gemerkt hebben dat bij hém thuis niets was hij was misschien al op wee hierheen, of wellicht hadden zijn mannen de woning al omsingeld Hij vatte den knop van de deur toen werd deze plotseling opengerukt, en stonden, de twee broers tegenover el kaar Jack. jij hier Jij nóg hier, BenWeet je niet wat jo te wachten staat., voor wat je deed ?Want je hebt immers gestolen, gestolen jarenian" systematisch tel kens do boeken vcrvalschend. Het vaalbleek op het. gelaat van den ion gen man was een welsprekend ant woord. Vooruit, pak een valiesje. Er is geen tijd te verliezen. De politie zoekt naar jo maak dat je aan boord komt van een schip naar Grieken land. Hier heb je geld 't is voldoen de voor jo overtocht; en om den eer sten tijd in denoodzakelijkste behoef ten te voorzien. Tracht beter te wor den. tracht door eerlijk werken je, brood te verdienen, maar kom hier1 Ik liet hot anker los en bet instru ment tikte. „Moed meisje ik heb 't gehoord H." ,,H." was de letter* van den stations chef. Met een woeste schreeuw sprong de hoofdman op en trok me ruw van •cle tafel weg en vroeg: Wat is dat meid? Och, alleen oen station ver af dat voor een trein orders vraagt, ant woordde ik. Niets over .deze lijn kreng? siste hij 't ls tien strik. Niets, zei ik. als ik dat had ge daan, zouden mijn vingers op 't in strument zijn geweest. Zie je niet dat ik het niet aanraak en toch werkt het. Weg van die tafel, riep hij woe dend. als je eenige teekens maakt, gaat het er door. O, hoe gretig dronk mijn oor de woorden in die het instrument tikte. Ik hoorde een telegram aan den she riff van Green-River. 29 mijl naar 't westen, hem vragende wat mannen te wapenen en op den specialen trein te stappen die voor hen klaar zou staan. Een ander aan den jongen opzichten- die te Green-River was, hem zeggen de hoe mijn langzaam geseinde woor den door den chef gehoord waren en vragende om de leiding van den tocht ter mijner bevrijding op zich te ne men. Toen een derde depeche aan den chef-machinist om zijn snelst© ma. chine op te stoken, een rijtuig er aan te koppelen en de orders van den op zichter af te wachten. Mijn hart klopte zoo hevig dat ik mijn adem inhield. Het scheen een eeuw eer ik den tele grafist van Green-River den chef hoor de roepen en zeggen: „De opzichter met sheriff en twin tig man, gewapend; op trein, wachten orders." Vliegend kwam die order. Ze zeide den opzichter dat hij een vrije lijn had en met allergrootste spoed tot een halve mijl van mijn station moest rij den: Toen kwam het welkome sein van Green-River: .Speciale vertrokken 1.15". O wat klopte m:m arm hart en hoe trilde iedere zenuw van opgewonden heid. 1.15. Ik berekende dat een trein met zulk een woedende snelheid bijna een mijl in de minuut zou rijden en het stoppunt voor 1:35 zou bereiken. De hoofdman gaf -**-> instructies aan zijn metgezellen. Ik zou naar bui ten gestuurd worden om 't signaal te ©even aan den trein en als die stopte, zou de bende naar buiten stormen en hem beklauteren. Bill, jij springt on de machine zoo gauw die stopt en jij bedreigt den machinist en den stoker maar met je geweer. Jack. jij gaat den postwagen in en laat de klerk je de aangeteeken- de brieven geven. Yank en Aleck gaan in de eerste klaswagon, terwijl Toni en Shorty den conducteur en den rem. mer onder sim houden. Doe je werk, gauw en flink en wees niet bang om wat kruit te vermorsen als 't noodig is. Er zit een goede plok in dien trein en dien moeten we hebben Toen keek ik op de klok en hoe langzaam hoe erg erg langzaam schenen de wijzers te loopen. Een. een- en-lwintig. een vijf-en-twintig en een dertig tikte. Een vijf-en-dertig Zouden ze dan nooit komen? nooit meer terug schrijf nooit meer. onze band is verbroken Ben, je bent dood voor ons O. Jack. Jacken hulpeloos als een klein kind. klemde hij zich schrei en 'i vast aan dén hals van zijn oude ren broer. Een. oogenblik maar hielden ze el kaar vast toen draaide Jack zich om. plotseling, ruw, alsof hij zich svilde losrukken van iets dat hem sterk vasthield 't Moest, om den tijd. en om zijn kracht hij voelde dat hij niet meer kon Toen hij thuis kwam was de inspec teur nóg aan 't zoeken. Frits begreep dat Ben tijd noodig had om te ont snappen. Hij had gehoord dat Jack wegging, en verzuimde voor de eerste maal zijn plicht. Hij kón niet andersl

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 8