^^^Ch°UWd WMd ooi SSWffinSSÏt Le?b^uT"y tltJaarnram°'D! AmsiarfeKiseks Keukenmeid Dienstbode sief üeisje GEVRAAGD EijfMifirffir Gevraagd BEHANGERS Eén Zit- en twee Slaapkamers TE KmPs Broeisohe Hennen ÜT A Kooien. VOGEL- en PLUIMVEEVOEDING 5e BACECQNCERT. 24 Maart 1903. Commensalen. ongemeub. Étage Zit- en Slaapkamer Kost-en inwoning Populair Concert HENRY STROUS, DUSSELDORF en de Tentoonstelling. Geref Kerk. Beroepen te Wolvega ds. A. S. Scliaafsma te Bellen (Dreutlie). Bedankt voor liet beroep te Stroobos (Gr.), de heer E. A. Groeneveld, cand. te Velp. Aangenomen: Naar Beduni B, door W. L. Milo, cand. te Amsterdam. Letteren en Kunst. Bi] den uitgever S L van LOOJ UmsUr- dam) ligt ter perse een nieuw werk van den dichter C. S. Adema van Scheltema, getiteld Levende steden" (Londen. Dusseldorf, Am sterdam). Het eerste stuk. „Londen .zalbin nenkort verschijnen. Gisteren vierde Hendrik Ibsen zijn 75en verjaardag. Sport en Wedstrijden Voetbal Voor de Internationale Voetbalwedstrijden te Nijmegen te houden op 11. 12. 13 April a.s.. zijn tot nu toe reeds beschikbaar gesteld een zilveren lauwerkrans aangeboden door de vereeniglng Quick; een dito door de dona teurs en donatrices der genoemde vereeni- gijjcr. een verguld zilveren en twee bronzen medailles, geslagen op 't wapen der gemeen te Nijmegen, door den Gemeenteraad; een verguld zilveren, een zilveren en een bron zen medaille aangeboden door de vereeniglng Nijmegen Vooruit" op haar wapen; een ver guld zilveren medaille door den heer Scheer der en een zilveren medaille door den heer Seblach uit Nijmegen. Cricket. Bij eenice Engelsche clubs bestaat er groot animo om hier in het aanstaande seizoen wedstrijden te komen spelen. De Nederl. Cric ket-Bond kreeg van vijl verschillende vereem- glngen aanvrage om een toer te organiseeren. Met twee zijn onderhandelingen aangeknoopt. In het calé „De Kroon", Groote Markt Haarlem, is een hulpkist geplaatst. Onze Bondsconsul te Haarlem, de heer W. van Hulst, vernam van den directeur, dat op Zondag, wanneer andere rijwielherstelplaat- sen zijn gesloten, bij hem een jongen aanwe zig zal zijn. die kleine reparaties gratis ver richt aan de fietsen van de bezoekers. Hij is gewoonlijk werkzaam bij de firma Smits en Van Rijn, een flinke rijwielfirma, en in den kelder, waar de bergplaats der rijwielen ls, is tevens aanwezig een kleine smidse die te verrichten reparaties. Leger en Vloot. Bij beschikking van den minister van oor log, is de majoor J. D. Wagner, van het ie regiment veld-artillerie, overgeplaatst bij het 3de regiment veld-artillerie, en is de majoor W. A. Sodenkamp. van het 4e regiment ves ting-artillerie, overgeplaatst bij het 1ste regi ment veld-artillerie. Regeeringniet dadelijk ondersteunt, doch eerst na langen tijd, wellicht eerst als de lichtingen weer naar huis zijn, dat. dadelijk helpen noodzakelijk was. Tweemaal kon de Bond f 4 geven aan een vrouw en f 1 voor elk kind. Deze week moest hij de arme stakkers afschepen met die helft. Het geld, f 170. 'is op, geheel op. Inwoners van Haarlem, gegoeden en minderbedeel den. helpt onsEr is zooveel ellende. Wat is f 12.50 in. 6 weken Er wach ten weer 15 gezinnen. Zendt uw bijdragen aan het bestuur-, Wij rekenen op u. Er is een goed werk te doen. Het Bestuur van den Bond van Miliciens en Oud-Miliciens P. J. J. v. d. GEVEL, Voomitgangstr. 113. J. J. DE VOS. Leliestr. 28 a. J. J. NALES, Weverstraat 17. Vervolg Stadsnieuws Gevonden Voorwerpen: 4 Sleutels aan een touwtje; een rol letje bruine lappen; een zilveren hoe ren cylinderhorloge mot een stukje gouden ketting; een jongensjasje. Bekeuringen. Proces-verbaal is op gemaakt teigen eein persoon, wiens aangespannen hond niet van een muil korf was voorzien; tegen 2 personen wegens verduistering van een hand wagen; tegen een loopjongen wegens het beschadigen van heesters in bet Kenaupark; tegen een landbouwer wegens hel harder dan stapvoets rij den met ee.n niet op veeren gestelden wagen; tegen eenige jongens wegens be{ loopen ove-r grasperken aan het Staten-Bolwerk. Zaterda g_m i d d a g omstreeks kwart over twaalven geraakte een groote baggermachine, toebehooreudo aan de firma Goedhart te Dusseldorf, bekneld tusschen de Hoogebrug. Het verkeer was hierdoor ongeveer een half uur gestremd. De officier van administratie der 2de klasse C. Valkenburg, geplaatst als administrateur hij het hospitaal der marine te Hellevoetsluis, wordt met 1 Mei a.s. eervol van deze betrek king ontheven, op non-activiteit gesteld en vervangen door den officier van administra tie der 2de klasse W. Obbes, tliansr gedeta cheerd te Leiden, bij de fabriek van de firma Tieleman en Dros, en die met 1 April t. v. wordt op non-activiteit gesteld. De officier van administratie der 2e klasse J. F. Baron van Heeckeren van Waliön, wordt met 24 dezer gedetacheerd in de directie der marine te Willemsoord. Het detachement van het 2e regiment hu zaren te Leeuwarden, onder hevel van den 2e luitenant H. A. C. Fabius, is heden in dagmarschen vertrokken en keert Maandag in zijn garnizoen te Venlo terug. De bij het O. I. leger benoemde off. van gez. 2e UI. J. P. Sollewijn Gelpke, zal, na bij bet kol. werfdepot te zijn beëedigd, in af wachting van nadere bestemming met ver lof vertrekken. Van het wapen der art. zullen 1 Mei tien onderofficieren aan de normaal-schietschool te 's-Gravehhage worden gedetacheerd tot het volgen van een schietcursus. De officieren der cavalerie, artillerie en genie, sedert 2 Maart gedetacheerd aan de Hembrug. keeren beden naar hun korpseii terug. Te Breda ls 18 dezer onverwachts overle den de kapt, D. H. van der Poel van het 3e reg. veld-art. Zondag 2 2 Maart Populair Concert door het strijkorkest van Haarlem's Muziekkorps, met nieuwe nummers, o.a. een Fantaisie op Nor- wegische Volksliederen. De Heer George Schmidt zal voordragen, die Nachtigal, voor Picolo. De gunstig bekende Komiek-Zanger Henry Strous komt met Vier uitstekende voordrach ten, waaronder Professor Kwak en voor 't eerst de Hollandsche Soubrette Mejuffrouw Cecilia Dupré. V e.r cl w enen. Sedert eenige da gen is een Duitscher, werkzaam bij den meubelmaker Ni-euwenhof, ver dwenen, met me demeaning van ten rijwiel -en andere voorwerpen, aan zijn patroon toebehoorencl. De politie is hiermede in kennis gesteld. Mr. Groen van Pr ins ter er. De Anti.-Rev. Propaganda-Club van dien naam hield Vrijdagavond «ene druk be zochte vergadering in de Groen van Prinstererschool, onder presidium van den heer A. Gravesitein, die in- een wel sprekende rede het doel der Propaganda. c>ub uiteenzette, tot krachtige medewer king opwekte en het bestuur der Ant.- Rev. k'iesvereeniging „Nederland en Oranje" dank zegde voor het (genomen initiatief. Deze woorden werden door den voor zitter der kiesvereeniging, den heer H. Leene, beantwoord met een wensch voor J den voortdurenden bloed van de jonge club. Onder de huishoudelijke werkzaamhe den, die daarna aan de orde* waren, kwam o. m.- ter sprake het inrichten van leeskringen. Een desbetreffend reglement zal wor den ontworpen. Met den aanleg eener bibliotheek is reeds begonnen. De club zal inlichtingen vragen om trent den Bond van A. R. propaganda- clubs om eventueel zich aan te sluiten. Een lezing van den voorzitter over „ontstaan en geschiedenis der A. R. partij," zal in de volgende vergadering aan de orde komen. Wij herinneren, er nog eens aan, dat leden dezer club alleen kunnen zijn le den der A. R. vereeniging „Nederland en Oranje". hun eisch 22 cent per uur niet wordt ingewilligd, dan zullen de werklieden in de fabriek ook het werk neerleggen. Geschenk. Naai' wij vernemen hebben de dames J- C. en M. A. Ab- bing alhier, de Nederduitsch Herv. Gemeente alhier een zilveren offerbus en een zilveren broodschaal aangebo den, om te dienen bij die viering van het H. Avondmaal in da Bakenesser- keirk. De Nationale Bond voor Vreemdelin genverkeer, bestaande uit tal van ver eeniging en voor Vreemdelingenverkeer in ons land, heeft een maandschrift „Vreemdelingen-verkeer" opgericht,waar van No. 1 voor ons ligt. Behalve een voorwoord lezen we er in een artikel over Lochem en het slot Wild-enboroh, Katwijk, Leeuwarden en Zaandam, benieven berichten van de ver eeniglng. Begrijpen we hef goed, dan zullen le den en donateurs van de vereenigingen het blad gratis ontvangen. Het heeft dan al dadelijk een. oplaag van 10.000 exx. en zal dus wel -slagen. Alleen zouden we deze aanmerking willen maken, dat de clichés (autofypiën) niet mooi genoeg zijn afgedrukt. En toch zijn hier, dat be grijpt iedereen, „kiekjes" een hoofd zaak. Met wat bete-r papier zal al veel verholpen zijn. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 18 Maart. Lerie Roos, tlians zonder beroep, wonende aldaar. Rechter-com- missaris inr. A. Fentener van Vlissingen. Sldonlus van der Zee, aldaar. Rechter commissaris inr. J. Deking Dura. Zierlkzee. 17 Maart. Janna Pleune, wed. van Johannes van Dalsen, vroeger winkelier ster. thans zonder beroep, wonende te Sta- venisse. Rechter-commlssaris JUr. mr.'j. w. C. de Jonge van Ellemeet. 's-Gravenhage. 17 Maart. B. J. van Nieuw- kerk, veehandelaar te Nieuwveen. Rechter commissaris mr. R. H. A. M. Romme. Almelo, 18 Maart. Johanna Warnera Meijer weduwe van H. A. Jansen, zonder beroep, wonende te Enter in de gemeente Wierden. Rechter-commissaris mr. A. Croockewit. Assen, n Maart. J. Hoogland, smid, te N.- Amsterdam, gemeente Emmen. Rechter-com mlssaris mr. S. A. Hulst. Berend Nieuwenhuis, meester schilder, wonende te Eext, gemeente Anlo. Rechter commissaris mr. E. Pelinck. Breda, 17 Maart. w. F. H. van Straatenen P. J H. Brouwer, te zamen handelende onder de firma Krukkert en Co., azijnfahrikanten aldaar. Rechter-commissaris Jhr. mr Felth. Opgeheven: R- Hoogenkamp, bierhuishouder te Ensche dé; Jan van Bourgondiën. bloemist, vroeger wonende te Rijnsburg, thans te Oegstgeest Geëindigd: J. M. Jonker, schoenmaker, Nieuw-Amster- dam. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Solo, van Java. naar Rot terdam, vertrok 20 Maart van Perim. liet stoomschip Soerabaja, van Rotterdam naar Java, passeerde 20 Maart Pantellaria, Het stoomschip Prins Hendrik, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 20 Maart te Padang. Het stoomschip Do Eerens (Kon. Paket- vaart Mij.a. van Amsterdam naar Batavia, vertrok 20 Maart van Suez. Het stoomschip Koningin Wllhelmina arri veerde 20 Maart van Batavia te Amsterdam. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Eedactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Door- den wind Tengevolge van den hevïgen wind reden heden en gis teren de exprestreinen en de voornaam ste sneltreinen met twee locomotieven. Yervoig Nieuwstijdingen. Do regeerings-otitwerpen. Voor dei kiesvereeniging „De Grond wet" te 's-Gravenliage trad mr. E. J. Korthals Altes op ter verdediging van de wetsontwerpen der regeering. Na een breedvoerige uiteenzetting kwam spreker tot de- volgende con clusie: „dat- de voorgestelde wetten noch naar geest-, noch naar -strekking, die afkeuring verdienen welke er over wordt uitgesproken, ook al moet wor den erkend, dat in art. 284 verbete ringen zijn aan fe brengen en het verlies van het actief en passief Vies- recht als bijkomende straf zou kun nen vervallen om aan de strafbedrei ging het hatelijke karakter dat er thans in gezocht wordt, te ontnem m; „dat de gisting, welke vooral dooir de socialistische en anarchistische leiders van dei arbeidersbeweging op zettelijk wordt gaande gehouden, der m-ate verlammend werkt op den on dernemingsgeest en zoo weinig ver trouwen in de arbeidersbeweging wet tigt, dat de behandeling der ontwer pen urgent kan worden geacht; „dat de Regeering in deze dagen steun en waardeering noodig heeft van d'e zijde van alle -ordelievende politieke partijen en vermeden be hoort te worden dat de stemming over deze hoogst belangrijke wetsontwer pen in eene partijstemming ontaardt.'' Door een der aanwezigen werd de vraag o-esteld of er voor de spoorweg arbeiders een contract bestaat. Hierop antwoordde de beer Nier- strasz, lid van den Raad van Beheer der H. IJ. S. M. Hij zeide dat bij zijn. Maatschappij geen bepaald contract bekend is. Wel wordt bij de aanstel ling bepaald, een zeker loon voor een -Vertraging. Zaterdagmorgen bepaalde betrekking. Bij die aansre!- omstreeks half twaalf brak alhier in ling wordt den werkman dan ge we de Amsterdamsche Poort de as van zen op zijn rechten en verplichtingen een wagen, beladen met stroo. Het j -en daarna wordt- als regel bieschou.vd, verkeer ondervond eenige vertraging, j dat de overeenkomst is aangegaan I bij een opzeggingstermijn .van 14 da- Ar ij dag a v o n d -omstreeks 9: gen. In hoeverre dit is een contract uur w-aren alhier op den Heerensin- j laat spr. ter beoordeeling over aan gel nabij d-e Amsterdamsche Poort, de juristen, de Maatschappij be- eenige jongens aan het spelen op j -schouwde het wel al= zoodani" zandschuiten die aldaar aan den. Wat betreft den eed, dezen kan en kant gemeerd liggen Een der jongens; mag men niet aannemen als een ver had het ongeluk te s ruikelen en vielbintenis jegens de Maatschappij, Jaar het koude nat. Met behulp van een h 1™ vaarboom werden beiden daarna op ®Pre©H als haar Uit de Arbeiderswereld binnenland. D-e afd. „Amsterdam" der Ned. Vereen, van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden heeft een motie aan genomen. waarbij leedwezen wordt uitgesproken over de afzonderlijke or ganisatie dier Neutrale Vereeniging van Administratief Personeel tn het Ha ven- en Dokbe drijf en den groothan del „Handelsbelangen". Gemengd nieuws. het droge gebracht Reeds zes weken zijn de miliciens van 1900 en 1901 onder de wapenen. Al zes weken moesten vele huisgezin nen de verdiensten van den jnan mis sen. De Bond van Miliciens en Oud- Miliciens trachtte door het verzamelen van gelden iets te doen ter leniging der armoede. Zij meende, waar de Men verzoekt ons te wil len melden dat de wedstrijd Haarlem Velocitas reeds om half twee zal aan vangen Dit zal geschieden op ver zoek der cadetten. Siügemaaimachi-ne. Wij lezen iin den catalogus der Singer- •naaimachinies o. a.: Het feit, dat de Slager-naaimachines tegenwoordig alle overige merken ten voorbeeld strekken, is het gevolg van d-e bijna angstvallige zorg om voor hare nauwgezette samenstelling slechts het allerbeste materiaal te gebruiken, waar door alleen machines van wezenlijk pri ma klasse kunnen -gefabriceerd worden. Dergelijke machines overtreffen ver de producten van minderwaardige fabrie ken, welke de vereiischte inrichtingen ontberen, en wel in den-zelfden graad als de beste moderne chronometer, zoo genaamde precisie-chronometer, eene misschien eveneens moderne wekker- klok -overtreft, welke allee-n ten doel heeft het dienstmeisje uit den slaap te wekken, Deze welckerklok heeft geen blijvende waarde -en is ook spoedig ver sleten, terwijl de precisie-chronometer integendeel gedurende een menschenle- ven en langer zijn diensten onberispe lijk presteert. Het verschil in prijs van een naaima chine le klasse, geconstrueerd uit het beste -materiaal en met de meest vol maakte industrieele hulpmiddelen, en eene naaimachine, vervaardigd uit het goedkoopste materiaal en langs den minst kostbaren weg, wordt -spoedig opgeslokt door de grootere kosten van reparaties en tijdverlies bij de laatste. In teder geval zal men dus goed en verstandig dioen zich nauwkeurig te over tuigen of -de te koop geboden -machine inderdaad -een „Singer" is en -stelle men zich nimmer -tevreden met een on-twij-; kend antwoord op een desbetreffende waag. oordeel uit dat de Regeering tracht te voorzien in eene- dringende behoefte waar zij door de aanhangige wetsont werpen voorstellen doet om de vrij heid van arbeid e-n de veiligheid van het openbaar verkeer op afdoende wijze te verzekeren; zij yereenigt zich met geest en strekking der ingediende wetsontwer pen en verheugt zich er in, dat dair- toe ook behoort een -enquête naar den toestand van het spoorwegpersoneel; zij acht het in 's lands belang dat d-ie ontwerpen met bekwamen spoed word-ein behandeld, en is overtuigd dat de Regeering daarbij aanspraak mag maken op den steun van alle ordelievende partijen." Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen en de vergade ring gesloten. FrieschGroniugsclie hypotheek bank. Uit het ons toegezonden jaarverslag der Friesch-Groningsche Hypotheek bank blijkt, dat bet aandeeien-kapi- taal van 1,500 000 thans geheel ge plaatst is. De statuair-e en extra-re serve bedroegen op 31 Dec. 1902 te zamen f 159,447.32. In 1902 kwamen 314- aanvragen in tot «e-n bedrag van f 4,601,400. "De rteito-winst bedraagt 86,299.405 Voorgesteld wordt het dividend te bepalen op 12 Men seint ons uit Amsterdam: De stakingscommissie dar grond werkers heeft een manifest gericht aan de Nederlandsche arbeiders. Het wijst daarin op het fejt dat d-e staking zich algemeen uitbrei-dt, zooals onder de opperlieden, metselaars, steenzet ters, timmerlieden. Duurt de staking nog een paar we ken. aldus het manifest, dan worden duizenden verloren en zal dezei sta king don stoot geven tot de algemeene werkstaking, waarvoor wij meenen, dat de tijd nu reeds meer dan rijp is. Het manifest do-et verder beroep op financieelen staun dor arbeiders. De staking der asphaltbewerkers bepaalt zich tot nu toe tot de werklie den buiten de fabriek, 35 in getal. Als De revolutie in Uruguay. Uit Montevideo wordt aan de Times geseind, dat tot nog toe een botsing uitbleef. Beide partijen schijnen ijve rig bezield om een bloedstorting te voorkomen. De president der Repu bliek doet vreedzame voorstellen. Het centraal-comité van de revolutionai ren gelastte den gedelegeerden vrede te zoeken. Uit Buenos-Ayr es wordt echter aan de Daily Mail gemeld: de opstand in Urugay breidt zich uit. Het leger is gemobiliseerd; men verwacht de af kondiging van de krijgswet. Een vorstelijk gezelschap. Binnen eenige dagen zullen te Ko penhagen komen: de Koning en Ko ningin van Griekenland, de Koningin van Engeland en de Keizerin-weduwe van Rusland, die allen tegenwoordig ©uilen zijn bij het bezoek, dat de Duitsche Keizer voornemens - is aan Christiaan IX, den Koning van Dene marken, te brengen. Burgerlijke Stand. Bevallen: 19 Maart. M. J. Oostrum Ivleiss z. M. V. Huizinga—Schorer d. J. Zwart—van Houten d. Overleden: 19 Maart. N. van Amerom, 2 m., -d., Oranjestraat. J. Graaff 61 j Zijlstraat. door bemiddeling van de firma CLAASSEN en BE UNS. Gie'er. Bedi Yd. 19 in. Z 1.20 Mn. Atchison Topeka, Comnt8 PA. SiP/a Denver ïtio Grande 381/- SS5/s Erie's v 367/s 36?/? Kansas City South31U/1C3\lllK do. pref.55Vg 557/g •Missouri Kansas Texas, Com. 267/i8 26u/io National R. R. of Mexico 18?/jo 1S3/10 New-York Ontario 31 3iys Norfolk Western 72:i/g 73 Rock Island Cy. 45^/s 47s/.i Sonthern Pacific ö4tys Gl'/s Southern Railways 33l/i 33u/iö Union Pacific yt>4/g 96ls/1(; Wabash 29'/4 293/4 American Car 4ii/g 4ii/„ New-Orleans R. Co. 14S/S 143/j Steels -33'/s 3S"/s Koninkl. Petroleum Maatsch. 435 436 Columbia30 3l7/g Grand Trunkof Canada20'/ja 20l/« Telegrammen. DE „AUSGLEICH"-ONDERHANDELIN GEN IN OOSTENRIJK. WEENEN, 21 Maart. Het Huis bracht heden de eerste lezing ten einde van de ontwerp-overeenikomst met Hongarije en het douane-tarief. GEEN CRISIS IN SPANJE. MADRID, 21 Maart. (Reuter). Silvela spreekt het gerucht tegen, dat de minis ter Vililaverde zou aftreden. Kerknieuws. Kathedrale Kerk St. Bave. Zondag de gelezen H. IT. Missen te half 7 en 9 uur te half 11 de Hoogmis, 's Avonds te 7 uur Lof en Lijdensme ditatie. Maandag te 7 uur Lof en Rozen hoedje tot lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van den H. Joa®oh. Zondag de stile H. H. _Missen te 7 uur en half 9, te half 11 de Hoogmis. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te half 7 plechtig Lof met de Meditatie over het lijden Onzes Heeren. Parochiekerk van den H. Antoalus van Padna. Zondag te half 6, 7 en half 9 de ge lezen H.H. Missen, te half 11 de Hoog mis. 'sNammiddags te half 4 de Ves pers. Kerk van het Allerheiligste fiert. Kleverparkweg. Zondag te 7 en, 9 uur de gelezen H.H. Missen te half 11 de Hoogmis. Te 4 uur Lof en Lijdensmeditatie. Parochiekerk van de TI. Elisabeth cn Barbara. Zondag de H. Missen om 7, 9 en half 11 uur. Om 2 uur catechismus, om 3 uur-Vespers, om half 7 Lijdens meditatie. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de H.H. Missen te half 6. 7 half 9 en half 11 uur de Hoogdienst. Te 2 uur Cathechismus, te 3 uur Ves per, te half 5 oefening van de IT. Fa milie, te 7 uur Kruiisw'eg. Maandag na het Lof van lialf 8 de Lijdensmeditatie. (N. H. Ct.). Advssrïesitlën. Heden overleed in den ouderdom van (31 jaar onze geliefde broeder, de heer JACOB GRAAFF. P. D. GRAAFF. Wed. Dr. H. C. SCHARFF- Graaff. Mej. J. a GRAAFF. J. C. GRAAFF. Wed. C. J. H. AVIS- Graaff, Wed. W.R. VAN HOËVELL- Graaff. Haarlem 19 Maart 1903. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij bet overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Uit aller naam H. VASEN JR. Haarlem, 21 Maart 1903. Mevrouw GALLENKAMP, Baan 13a, vraagt voor Mei eene P. G., goed kunnende koken en ge- negen huiswerk te verrichten. In een klein gezin van twee dames aan den Zijlweg wordt piet Mei a.s. een gevraagd als meid-alleen, liefst ouder dan 23 jaar. Brieven onder lett. A. met opgaaf hoe lang in laatste betrekking, bij den boekli. firma A. VERNOUT, "VVarmoes- straai 10. Teristond een gev raagd. Gaelstraat 6. Een COSTUUMNAAISTER waagt een P. G„ eenigszins met het vak bekend. Ad'res N. Kerksplein 26. een aankomend RIJWIELREPA RATEUR, in staat vlug banden en rijwielen te monteeren. Alléén zij die volkomen daarmede bekend ziin kunnen zich aanmelden bij JüNCKER Co., Jansstraat 51. aanko meling kan geplaatst worden bij J. W. Koopman, Raaks 3. Er wordt ten bureele van den Alg. Ned. Wielrijdersbond verlangd om da delijk in dienst te treden, een tijdelijk Bediende Man 16 tot 18 j ai-en, op een salaris van f6.— per week. Het schrijven van een goede hand en kennis van administratie zijn vereischten. Franco brieven (liefst met aanbeve- lingen) te zenden Kleine Houtweg Kleermakersknecht en Aankomeling. BRAIvEL en DE GRAAFF, KI. Hout- straal 14. Gevraagd een Schoorsteenvegersjongen boven de 16 jaar. Adres C. SERODINI, Waimoesstraat 3. kunnen direct en voor geruimen tijd werk bekomen bij F. J. ZANTVOORT, te Zandvoort. aangeboden met Pension voor twee Heeren a f 30 's maands. Schei-pierstraat 26, bovenhuis. een in goeden staat zijndie fiets voor f 25.Adres Duvenvoordestraat 13. gevraagd, tegen hoogen prijs. JACHTLUST, Ovenecn. Graszoden worden dagelijks in elke hoeveel heid te huis bezorgd, ook aan de zaak verkrijgbaar. H. J. FEIJE, Ravelingsteeg 13, Haarlem. Met adres voor IS DE Eerste Haarl. Vogel - en Zaadiiandel 18. DOELSTRAAT 18. te HAARLEM. Het Bestuur bericht, dat op de werkdagen van 23 Maart tot 17 April e.k. van 2—4 uur aan hel schoolgebouw gelegenheid bestaal tot INSCHRIJVING VAN LEER- LINGEN voor den driejarigen Cursus, die 4 Mei a.s. zal aan vangen. Bij de inschrijving behoort hel geboortebewijs te worden vertoond Het Bestuur der Vereeniging „de Ambachtsschool", P. KLEIWEG DYSERINCK, Voorzitter. G. L. VAN LENNEP, Secretaris, Vereniging tot Verfraaiing- van Haarlem en omlig-gende ge meenten en bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Jaarlijkselie algemeene ver gadering op Maandag 30 Maart 1903, in het Café Restaurant »Neuf« Groote Houtstraat 176 (bovenzaal) te Haarlem; des avonds 8 uur. Haarlem 21 Maart 1903. HET BESTUUR. Het geïllustreerde Programma met beschrij venden tekst, bevat tende o.m. uitvoerige toelichtingen voor Brahm's Symphonie No. 4 en „Tod und Verkiarung" van R. Strauss onmisbaar voor iederen concertbezoeker is a 20 cent verkrijgbaar bij MET MEYLINK. Gelegenheid voor inwoning met ge bruik van vrije kamer en huiselijk ver keer voor 2 Commensalen. Br, fr. letter C. C. aan den Boek handelaar HENRI COEBERGH, Haar lem. Terstond of later te huur aan geboden een op eersten stand. Brieven onder No. 5570 bur. van dit blad. Een Heer zoekt tegen 1 April een net gemeubileerde met PENSION op goeden stand tegen 40 per maand, Brieven onder No. 5571 bur. v/d blad. Een heer z. b. b. h. h. vraagt te gen 1 April of 1 Mei (liefst zit- en slaapkamer), tegen bil lijke conditiën. Br. fr. onder no. 5572. bur. v.d.blad. Te koop aangebod|en Te bezichtigen in het rijwielmaga zijn van IT. POPPINK, Schachel- straat 45. Concertzaal Vereeniging. Zondag 22 Maart, door liet Strijkorkest van Haarlemsck Muziekkorps 40 Musici. Directeur: Cïï. KRIENS. Geheel nieuw Programma voor Orkest. Met medewerking van den hier zoo gunstig bekenden Holland- schen Karakter Komiek en de Hollandsche en Duitsche Soubrette Mejuffr. Cecilia Dupré. Zie groote billetten. Entreé 25 cent. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur. Zie groote billetten. Speitstraat 8. DEZE WEEK Toegangsprijzen: voor Volwas senen 20 Cts., voor Militairen be neden den rang van Officier en voor kinderen 10 Cts.—Abonne mentskaarten voor 10 bezoeken 1.50; voor Kinderen 75 Cts. ZONDAGS 10 CENT.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2