NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAP Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Ome treken. 20e Kii; Maandag 30 Maart 19U3 No. 6058 HAARLEM'S DAGBLAD Alaonnementsprljs Voor Haarlem per 3 maanden. f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden 1.65 Afzonderlijke nummers 0.021/» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.371/» de omstreken en franco per post. 0.45 A Cl \7 01't O Utië r 1 Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Buifenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Montstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad vorsohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAD BE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3 Ibis Faubourg Montmartre. SMS n-aaaamer toestaat wit acht teïadzïjdeira. Haarlem's Dagblad van 30 Maart bevat 0. a Plannen van koning Eduard, Het Bloemenmediam, Lentelucht, Het openbaar slachthuis, Op naar het Bloembollenland, Brieven uit Berlyn, Dubbele moord in de Czaar Peterstraat. Bovendien behoort bij dit nummer van onis blad ais gratis-bijvoegsel no. 134 van „De Zaterdagavond", letterkundig weekblad voor jong en oud, bevattende o.a.: Haarlemmer Halletjes, Licht en Schaduw: Oude familietraditie; De gele Roos; De verwisselde verloving, bene vens de gewone rubrieken en afbeeldin- Buiteniandscb Nieuws Duitsf'hland. Ongnluk van de Keizerin Op haar wandelrit in het Grune- wald stortte de Keizerin met haar paard en bekwam daax*bij een eenvou dige breuk van den onderarm. Engeland. Het wetsontwerp dat Wyndham, de •minister van Ierland, in het Lagerhuis heeft ingediend, tot regeling van het Iersche landvraagstuk, wordt voorloo- pig algemeen gunstig beoordeeld, Naar1 de Times uit Tandzjer ver neemt, leent de sultan van Marokko in Engeland in hjet geheim 300.000 pond sterling. In het Hoogerhuis aanvaardde na mens de Regeering de hertog van De vonshire het voorstel, van Rosebery, dat ma eenige discussie werd aange nomen. Dit voorstel van lord' Rosebery strekte om goedkeuring uit te spreken over het voorstel der regeering om een nieuwen raad voor de nationale verdediging in. te stellen en den wensch kenbaar te maken, dat deze raad het eerst zijn aandacht zou wij den aan de nationale bewapening en den toestand van 's Rijks financiën in verband met de uitgaven voor leger en vloot. Macedonië. Uit Konstantinopel wneamt de Standard, dat de Macedonische co mités blijken te handelen volgens een gecombineerd plan van actie, dat spoedig zal worden uitgevoerd. Uit Weenen wordt nog aan de Standard gemeld, dat Servië 45 mil- lioen Mauser-patronen bestelde, en 7000 Mannlichter-gV:weren. Roemenië bestelde 45.000 Mannlichter-geweren. De Times ontvangt uit Sofia be richt, dat de toestanden in Monastir uiterst ernstig zijn. De) aartsbisschop van Ueskjoeb, die beschermeling van Rusland, is Zondag met den Servi- ischen consul-generaal door de Giriék- sche gemeenteleden de kerk van Svetïpas uitgejaagd!. Uit Konstantinopel wordt nog aan de Times geseind, dat de gezanten van Rusland en Oostenrijk hoogst ontevreden zijn wijl de Porie met het invoerten der hervormingen treuzelt; de uiterste grens van beider geduld is bereikt, ook omdat de Porte hun niet mededeelt welke maatregelen zij denkt te namen. Amerika. De Daily Mail ontving uit New- York het bericht, dat de American Steel trust, do National Steel trust en Carnegies Maatschappij zich combi neerden tot een National Steel Comr pany met. een kapitaal' van 63 milli- oen dollars; het gezamenlijke kapi taal der drie maatschappijen bedroeg 252 millioen dollars. Stadsnieuws. Haarlem, 28 Maart 1903. Schouwburg. In den Schouw burg a.s. Zondagavond een voorstel ling van Reuter's bekend blijspel ,,Oom Braasig",_naar de vertaling van den heer Bigot. Dit is nu eens een echt pittig, vroolijk stuk, om op Zondagavond veel menschen te trek ken. Een volle zaal is zeker te wach ten. Wij kunnen ten minste ieder aanraden er heen te gaan. Korte werkstaking. Aan de oude gasfabriek kwam het, volgens hot Volksblad, deze week weder tot een botsing met vier werk lieden. Zij hadden Vrijdags aange nomen om een partij vuursteiejn te laden, waarvoor zij f 1.10 per dui zend vroegen, doch waarvoor zij slechts 90 cts. per 1000 konden krij gen. Zij moesten echter maar begin nen, werd gezegd, dan zouden zij wel een daggeld verdienen. Toen zij echter klaar waren hadden zij slechts 20 cents oven-verdiend, reden waar om zij des Maandags niet wilden beginnen of zij moesten meeir geld hebben. Dit ging niet zoo gemakkelijk en vielen er nog al harde woorden. Ten slotte werd het gevraagde na een staking van een paar uur toe gestaan en toog men weer aan den arheid. Het Volksblad. In eene op Maandag 30 dezer te houden verga dering zal definitief besloten worden of he/t Volksblad voor Haarlem en Omstreken al dan niet zal blijven be staan. Boekbinders. Het resultaat van de1 Zondagmorgen in St. Bavo gehou den vergadering van boekbinders, is geweest, dat eene vakvereeniging is opgericht. Een 10-tal' personen trad als lid toe. Bij gelegenheid' van de laatste cursus-vergadering in Wieten en Wenken, boden de bezoekers den heer J. B. A. Saeijs, die dezen winter gehee-l alleen de spreekbeurten waar nam, een fraaie pendule met coupe's aan. De heer Saeijs dankte voor dit blijk van waardeering en beloofde ook den volgenden winter den cursus voort te zetten. Heden verscheen hett, verslag over 1902 van het district Haarlem en Om streken der vereeniging Eigen Hulp. Er blij Kt uit, dat in genoemd jaar het ledental klom van 538 tot 588 dat in de afdeeiing Winkel de omzet f 10763.88 hooger was dan in 1901 en dat 11 procent, d.i. 11/4 pet. meer dan in 1901, dividend over het gebruik aan de leden wordt uitgekeerd. Eigenlijk ontvangen zij van het bestede bedrag '12 pet., aangezien reeds 1 pet. als zg. dienstbodenfooi werd uitbetaald. Om een en ander wordt in het ver slag het jaar 1902 eien voor de afdee iing Winkel voordeelig jaar genoemd. Het was ook belangrijk om de maat regelen, in het belang van het per soneel genomen. Hun werktijd werd verkort en hun salaris beter geregeld. Uit een bijlage blijkt, dat knecilts van 1520 jaar, van 20—25jaar en van 25 jaar en ouder respectievelijk vex-dienen van f58., van fS10 en f1012. De magazijnknecht, dieniet beneden de 25 mag zijn, ontvangt van f 1015. De winkelbedienden genieten een ■salaris van f710, van f1012 en van f 1215, naar gelang zij den leeftijd hebben van 1820, 20—25 of '25 jaar en hooger hebben. De winkelhouder heeft een salaris van f600900, vrije woning en pei-so- neele belasting, de adminisitrateur (trice) van f9001200. Allen deelen buitendien in de winst. Reeds vroeger deelden wij mede, dat een ondersteuningsfonds bestaat voor hulp bij ziekte en dat een voorzorgs kas het personeel een pensioen verze kert. De algemeens vergadering der Ver- eeniging „Eigen Hulp" zal a.s. Dins dag in het Nutsgebouw plaats hebben. Behalve h,et uitbrengen der versla gen, zal eene verkiezing van bestuurs leden plaats hebben in de plaats van de heeren F. A. V. W. H. van Tueren- hout en A. v d. Togt. die volgens roens- ter aftreden en van den heer Dr. P. M. Heringa, die bedankt heeft. Voetbal. Al hebben onze beide Haarlemsche voetbal-vereenigingen hun wedstrijd programma voor denN. V. B. reeds af gewerkt, toch zullen zij beiden nog twee wedstrijden hebben te spelen, die voor het Haarlemsche publiek van het meeste belang zijn. Namelijk de wed strijden om de gouden medaille, uitge loofd door den H. V. B. Nog geen enkele ontmoeting heeft hiervoor plaats gehad. Deze medaille zal wor den verspeeld tusschen H F. C. en Haarlem. Morgen zal de eerste ont moeting hiervoor op het terrein van Haarlem aan den Doodweg plaats vinden. Wij kunnen het Haarlemsche pu bliek ten zeerste deze in den waren zin des woords gala-voorstelling re- commandeeren. Zij die nog nooit ge tuige zijn geweest van het gezoxxde winterspel, zij verzuimen niet morgen eens een kijkje te gaan nemen aan den Doodweg, hunne moeite zal niet te vergeefs zijn geweest. Zij zullen een heerlijken met jeugdig vuur ge speelden wedstrijd aanschouwen, een genoeglijken middag doorgebracht hebben en voor goed gewonnen zijn voor de voetbalzaak. Beide partijen zF streng tegen elk ander opgewassen. Dus. wie winnen zal, is niet te zeggen. Als nu het weer zich maar eens van haar goede zijde wil laten zien. Woensdag 1 April vergadert het departement Haarlem van de Maats, van Nijverheid in de beneden-achterzaal van Café Brinkmann. De heer O. Ka- meiiingh Onnes zal daarbij een voor dracht houden over het Bureau van Handels inlic htingen Naar ons wordt medegedeeld heeft Dr. H. A. van Bakel te Edam het beroep naar de Evang. Luth. Gemeente alhier aangenomen. S p e c i a l i t e i t e n-v 0 0 r stellingen Wij vestigen de aandacht op de speci- aliiteitexa-voorsteHingien die lederen Zon dagavond gegeven worden in „De Kleine Vereeniging", Kleine Houtstraat. Str enighoOit's sp eci alit eiten-gez elsch ap komt Zondagavond icn de Sociëteit „Ver eeniging" met een nieuw, bij uitstek goed samengesteld programma. Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie, Smits specialiteiten-gezelschap zal in het Brongebouw optreden', met niemand minder dan Houdini, den kettingbreker. Alleen reeds dit zal een bezoek waard zijn; voor het overige ziet het program ma er ook zeer aantrekkelijk uit. Aanstaanden Vrijdag te half- drie zal het tweede vodksdouohebad op het Leïdsche plein worden geopend. Het Bestuur der afd. Haarlem van Het Witte Kruis heeft daarvoor verschillende uitnoodigingien verzonden. Wij 0 n t- v ang en e en p r 0 e f num mer van een nieuw veertiendaagsch blad „de Katholieke Onderwijzer", waarop wij in, een volgend nummer zullen te rugkomen. De firma Jüncker en Co., Jansdtraat 51, die reeds door zijne uit muntende rijwielhanden eene goede reputatie in. ons land heeft verwor ven .heeft thans besloten om zijne ban den ook aan particulieren te leveren voor de in achterstaande annonce ver melde lage prijzen. Wij hebben de fa bricatie d'er banden gezien, alsook de groote voorraad in alle maten, zoowel voor rijwielen en svlkey's, alsook voor kinder- en sportwagens. Wie- voor 60 gulden een jaar een gegarandeerd rij wiel wil koopen moet eens een kijkje gaan nemen' bij de firma Jüncker Co., Jansstraat. Gewond. Hedenmorgen omstreeks half tien viel alhier op het terrein der Gemeente-lichtfabrieken een lad der om, die toevallig op het been van zekeren M. terecht kwam. Bet been werd zwaar gekneusd. Per vigelante werd de man naar zijn woning op de Houtmarkt overge bracht. Dr. Prins Visser verleende de eerste geneeskundige hulp. Twist.. Vrijdagavond omstreeks zes uur ontstond op de brug bij de Amster- damsche poort, een twist tusschen een voerman van een melkwagen en een voerman van een zandwagen, welke zoo hoog liep, dat de zweep als wapen ter verdediging gebruikt werd. Door de om standers werd een. eind aan den twist gemaakt. Gevonden voorwerpen: Een zweep. Drie sleutels. Een bruin lederen portemonnaie met geld. Een bruin zeem. lederen handschoen. Verbetering. Door een drukfout werd gisteren vermeld, dat bij de sta king der smeden 90 patroons hadden •toegegeven, dit moet zijn 9 patroons. Overreden. Door de electrische tram werd Vrijdagavond op het Staten- Bolwerk een hond overreden en gedood. Enkele opmerkingen. Bij het passeeren van de Waag viel het ons op, hoe dat kloeke hardsteenen gebouw uit het jaar 1698 geheel verveloos is en er in één woord vuil uitziet, zoodat het op de vreemdelingen bepaald een zeer slechten indruk moet maken. Onze tweede opmerking geldt het ge bouw Spaarne 58, dat door de gemeente is aangekocht voor bureau der water leiding en dat nog steeds te huur of te koop staat. Natuurhistorische Vereeniging. In de Woensdag door de afd. Haarlem der Ned. Natuurhistorische Vereeniging te houden vergadering zal de heer J. Jeswiet eene voordracht houden over „Voorjaarsbloemen" en de heer A. R. Schouten eene over „Onze Mossen". Volgens het Volksblad omvat het P. A. S. thans 10 organisaties van verschillende vakken met circa 800 le den. Toegelaten. Bij het H. A. S. zijn thans ook aangesloten de Voegers, en de B1 eek e r s w er klieden Meeting. Zondag sprekep in St. Bavo Te Boekhorst en Hugenholtz over het schenden van het Vereenigingsrecht door de directie der Haarl. Brood- en Meelfabriek. In het douchebadhuis zijn iin de afgeloopen week 718 baden geno men. Bij het gemeentebestuur van Haai-lemmerliede en Spaarn- woude zijn plannen ingediend tot den bouw van huizen meit bovenwonin gen in den Veerpolder aan de grens dezer gemeente. Woestduin. Het renseizoen wordt Zondag we derom te Woestduin geopend. Het aantal ingeschreven paarden be draagt voor de draverijen niet min der dan 38 en voor dé rennen niet minder dan 24. Verschillende nieuw aangekochte paarden zullen de spanning morgen nog doen verhoogen. Het lijdt dan ook geen twijfel dat Zondag, als het weder wat meewerkt, vele sportbroe- ders naar dn prachtige renbaan zul len trekken. Museum van Kunstnijver- h e i d. In genoemd Museuxn is thans tentoongesteld teen zeer belangrijk stuk beeldhouwwerk: Een groep van Mevrouw Minca Verster Bosch Reitz, voorstellende eene moeder bij haar dood kind. ,,Zij kuste haar kind en daar was niemand die haar troosten kon." De kunstenares heeft met dit werk de grand prix te Parijs en de gouden medaille eerste klasse te Munchen behaald. De werken van Walter Crane zul len op algemeen verlangen gedurende de Paaschvacantie in het Museum nog tentoongesteld blijven. De Tentoonstelling van uit d'e hand gewerkte oude en nieuwe kanten zal' begin Mei geopend worden, ook deze Tentoonstelling zal hoogst belangrijk worden daar reeds vele binnen- en buitanlandsche inzendingen zijn ont vangen. Des Zondags is het Museum geo pend van 10—4 uur. uit dat de Grondwerkers-vereeniging ■te Haarlem, die bij het P. A. S. is aangesloten, reeds 200 leden telt en hoopt d'at er ook eene krachtige ver eeniging van steenzetters zal komen. Met applaus gaf de vergadering ha re instemming met de woorden der sprekers te kennen. Aan den uitgang werd eene collecte voor de stakende Amsterdamsche grondwerkers gehouden. De heer J. A. G. van der Steur deelt ons mede, dat hij niet voor een eventueele candidatuur voor den gemeenteraad in aanmerking wenscht te komen, omdat zijne bezig- he«i!6(n hem een behoorlijke vervul ling van die betrekking zouden be letten. Ie Mei-dag. In de gedelegeerden vergadering van het P. A. S. Vrijdagavond gehou- deix, is van verdere samenwerking met het H. A. S. omtrent den Meidag af gezien Onder die leuze Algemeen© Werk staking" treedt het P. A. S. op. Een comité van voorloopig 4 perso nen is gekozen, bestaande uit: H. de Kleijn, voorzitter, G den Broeder, Berkhe ij de straat 2zwart, Secretaris, F. Oom, penningm en De Weei's, comm. De medewerking van de zangver- eeniging „Excelsior", de muziekvei'- eeniging .Muziek en Vriendschap", en van zelfstandige vereenigingen en groepen zal door 't comité worden ge vraagd. Van elke vereeniging de meewerkt zal 1 persoon zitting nemen in het comité. Een middag- en avond-vergadering zal plaats vinden. In de bouwvakken zal hoogstwaarschijnlijk dien dag niet gewerkt worden. De gedelegeerden besloten in begin sel een volgend jaar geen medewer king met het H. A. S. weer te vragen, daar het niets geeft dan vertraging in de werkzaamheden Het H. A. S. stelt de l'euze achturen- dag en vei'broederin^ 't Is net alsof het H. A S. beslist op het oude standpunt blijft staan, ondanks de groote economische ge beurtenissen van den laatsten tijd. De vrije socialisten doen. hoewel xxiet onder de leuze door het H. A. S. bepaald, zeer zeker wel mee. Het Volksblad. Grondwerkers. Vrij dagavond werd een flink bezochte vergadering, uitgeschreven door de afd. Haarlem der Grondwerkers-vereeniging alhier, gehouden in de groote zaal van het gebouw „St. Bavo". Bij de opening der vergadering deelde die voorzitter mede dat in de nlaats van den heer Samson, die we gens drukke werkzaamheden verhin derd was. als spreker zou optreden de heer Blaauw. Hierna verkreeg allereerst het woord de heer Van Emmenes uit Amsterdam, die eene uiteenzetting gaf van de aanleiding der staking van de grond werkers te Amsterdam, die 25 cent per. uur vragen. De vereen, aldaar bevat zoo goed als alle grondwerkers. 750 in getal, en is daarom zoo sterk. Maandag voor één week brak de staking uit. Deze was zoo goed als direct algemeen en van onderkruipen! is geen sprake, Ileiers, opperlieden, metselaars, al len betoonen zich solidair met de sta kers. Spr. twiifelt er dan ook niet aan of de grondwerkers zullen hun strijd te Amsterdam winnen. De tweede spreker, de heer Blaauw, zette hierna het nut van vakorganisa tie in het algemeen uiteen. Hij sprak er zijne tevredenhei dj over Provinciale meeting. De gecombineerde besturen van het N. A. S.. P. A. S te Amsterdam, P. A. S. te Zaandam en P. A. S. te Haarlem, hebben in eene te Haarlem gehouden vergadering besloten in den loop van dexx zomer hier ter stede een groote provinciale meeting voor vakorgani satie te houden. De hulp van alle ar beidersorganisaties in Noord-Holland zal worden ingeroepen. Bij welslagen zal een tweede keer op eene andere plaats worden georganiseerd. Stukken van den Gemeenteraad Vooi'gesteild wordt, om voor het gVheele politiepersoneel, behalve voor de inspecteurs, uniformpetten aan te schaffeix. Voordracht voor lid der Com missie C. tot wering van schoolver zuim: I. W. J. Oosterhoff. II. A. A. Ris. Uit de Omstreken. Heemstede. Zij die wenschen "ebnxik te maken van de gelegenheid tot oefening in het schieten op de banen onder Bloemen- daalOverveen, kunnen zich ter se cretarie alhier aanmelden; tot boven bedoelde oefeningen worden 0. a. toe gelaten kaderreservisten en miliciens met verlof. Aan H. Beekman, tuinbaas op ,.'t Groot Clonten" van den heer Aherson alhier, is eene commissie als onbezol digd rijksveldwachter uitgereikt. In een feuilleton in 't „Alg. Hbl." bespreekt Giovanni de tentoonstel ling van werken van Walter Crane in 't Museum van Kunstnijverheid. Hij spaart daarbij de roede niet aan den Engel- schen meester, boven wiens werk hij ons sedert de laatste tien jaar uitge groeid acht. De kiesvereenigin,g Haarlem vergadert Maandag a.s. ter voorloo- pige bespreking van de a.s. verkie zing voor den Gemeenteraad. Hillegom. Alhier worden pogingen aange wend' tot stichting van een Plaatse lijk Arbeid ers-secretariaat. De volgende week zal eene open bare vergadering daartoe worden be legd. Zand voort. Op waardige wijze wejrd Vrijdag avond de reeks „lezingen" in Ons Huis gesloten voor dit seizoen en wel met een muziekavond, gegeven door mej. Marie Arentzeli (piano), mej. Hermine Hulsman (zang), den heer Henk van Breemen (piano) en den heer S. L. Schouten (viool). Waarlijk het talrijk opgekomen publiek, waaiv van zelfs menigeen geen zitplaats kon verkrijgen, heeft bepaald geno ten. Zang, snarenspel en piano in velerlei combinaties boden een schoon harmonisch geheel, dat van het be gin iot het einde boeide. Ds. Hulsman bedankte, de dames en heeren voor hun welwillend op treden en het publiek voor het trou we bezoek aan de lezingen gedurende deizen win/ter, welke dankzegging be- S'lotexi werd door; een daverend hand geklap. In het verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim heeft be doelde commissie den Raad voorge steld om .eeaie verordening overeen komstig art. 29 der leerplichtwet in het leven te roepen, ten einde zooveel mogelijk het schoolverzuim tegen te gaan. Maandag 30 Maart hoopt de Chris telijke Jongelings Vereeniging „Een dracht maakt Macht", in het lokaal „Ons Iiuis" te 7 uur haar 5de Jaar feest te vieren. Dat zij dien avond met vele begunstigers zullen aanwe zig zijn, is de reden, dat zij dooreen mooi programma veel' te hooren zul len geven; de feestavond wordt door voordrachten en samenspraken afge wisseld1, met medewerking der jonge- dochters vereeniging Marthaltrans" zoodat hun een pleizierigen avond te wachten staat; velen kunnen er ge bruik vair maken, doordat zij de toe gangsbewijzen voor 60 cents de per soon met vrije consumptie aanbie den. De toegangsbewijzen zijn heden Zaterdagavond om 8 uur in „Ons Huis" verkrijgbaar. Bevallen: A. D. Schnellende Wit dochter. Overleden: A. Verloop, 21 jaar. VelRen. Met het oog op de gevaren aan de nieuwe sluizen te IJ muiden. is door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid besloten daar hekwerk te laten maken. Bij Buigemleester en Wethouders zijn ingekomen drie verzoekschriften en wel van: Joh. de Haas, tot oprich ting van eene koperslagerij te IJmui- den; van J. Oldenburg, voor eene, bakkerij aldaar, en van .T. Meijer t© Ursum voor eene bakkerij te Wijker- oog. Bezwaren hiertegen kunnen wor den ingebacht op Zaterdag 11 April aanstaande. TJmuiden. Door de maatschappij IJmuiden is wedter een nieuwe stoomtrawler, ook voor haringvangst ingericht, onder den naam Holland VII in de vaart gebracht, geteekend A. M. 60. omdat de maatschappij in Amsterdam geves tigd is. ofschoon zij hier haar fabriek en werkplaatsen enz. heeft. De heer Henri F. Slegtkamp. de held van Spioenkop. zal Maandag e.k. per stoomschip Ilerzog weder naar Zuid1-Afrika vertrekken. Beverwijk. B. en W. dezer gemeente hebben besloten het loon der stokers aan de gasfabriek te verhoogen en te brengen van f 10.50 op f 12 per week. Tot gemeentewerkman alhier is benoemd E. D. van den Outenaar in plaats van den gepensioneerden W. J. Klein. Aan de daarvoor in de termen val lende personen in deze gemeente zal vanaf 1 Mei wederom gelegenheid' worden gegeven om zich te oefenen in het schieten op de militaire banen bij Overveen. Inlichtingen zijn te be komen ter gemeente-secretarie.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1