NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD P. DE VREUGD, Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. HILLEGQM. 20e Jaargang Maandag G April 10()3 No. 6064 HAABLEnrS DAGBLAD ATsonnementsprlJs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.021/* Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37V> de omstreken en franco per post. 0.45 Advertentiën i Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Buitenspaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van AdvertentiSn en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad versohtjnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAT]BE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Ibis Faubourg Monimartre. Bit is timmer toestaat uit acht bladzijden. Haarlem's Dagblad van 6 ApriJ bevat 0. a Kameroverzicht, Opening 2de Volk8douche- Badhuis, Vogelmoord Brieven uit Berlijn, Moord in de Czaar Peterstraat. Bovendien behoort bij dit nummer van ons blad als gratis-bijvoegsel no. 135 van „De Zaterdagavond letterkundig week. blad voor jong en oud, bevattende o.a.: Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da mes, Licht en Schaduw: Het middel; Vosje, De VaLsche Faust, de Adder, ver- vollg-roiman: „De diamant", benevens de gewone rubrieken en afbeeldingen. Tot Agent voor dit Blad te Hillegoni is aangesteld de Heer Meerstraat te flillegom, die zich derhalve belast met het aannemen van Abonnementen en Advertentiën. ÜE ADMINISTRATIE. Buitenlandsch Nieuws Noord-Afrika. Uit Tandzjer wordt aan de Times gemeld dat de oom van den sultan die naar de Rif-kust gegaan was om troepen bijeen te brengen, versterking heeft gevraagd; deze kunnen echter niet uit Tandzjer afgezonden wor den. Hij stelt den toestand in Er Rif als zeer hachelijk voor. Ook de be richten uit het zuiden van Marokko zijn onrustbarend. Verscheiden kara vaanwegen zijn gesloten. Rusland Uit Londen: Naar de Times uit Petersburg verneemt, zijn aldaar twee artillerie-officieren gearresteerd, ook te Kief zijn officieren en militaire bu reau-ambtenaren in hechtenis geno men wegens dezelfde politieke zaak. Spanje. De Imparcial maakt opnieuw mel ding van onlusten. Te Salamanca heeft de volksmenigte uit protest te gen de houding der gendarmes, met steenen gegooid. De gendarmes zijn er toen op los gestormd en hebben geschoten. Drie personen zijn ge dood en er zijn tal van gewonden. De gendarmes drongen daarop het universiteitsgebouw binnen en sloegen met de sabel op de studenten in. Turkije. De spoorwegbrug over de Angistari- vier bij Drama is Donderdag in de lucht gesprongen. Een Bulgaarsche bendie heeft in den afgeloopen nacht alle tele graaf dradien in den omtrek doorgesne den. Denemarken. Vrijdagavond hebben de Kroonprins en zijn gemalin een feestmaaltijd gege ven met omstreeks 400 couverts. Daar zaten aan: de Keizer van Duitschland, Koning Christiaan, de Koningin van Engeland, de Keizerin-weduwe van Rusland en verdere vorstelijke perso nen; de ministers, het corps diplomati que, overheidspersonen enz. Na cour te hebben gehouden, begaven de hooge gasten zich naar de eetzaal, waarbij de Keizer liep met de Kroonprinses, Ko ning Christiaan met Koningin Alexan dra, de Kroonprins met de Keizerin weduwe van Rusland. Amerika. In een gisterenavond gehouden Redevoering heeft Roosevelt gezegd, dat hij nog lieve? zou zien dat de Monroe-leer prijsgegeven werd, dan dat ermede werd gesnoefd zonder dat ze gesteund werd door kracht van wapenen, welke toch ten slotte alléén eerbied ervoor zou kunnen afdwin gen bij vreemde mogendheden, die er in hun belangen door werden getrof fen. De President legde nadruk op da noodzakelijkheid eener groote en sterke vloot, niet tot het voeren van oorlog, maar als zekerste waarborg voor den vrede. Zoolang men voort ging met het verbeteren van de vloot, was er niet de minste kans dat men ooit met een vreemde mogendheid in botsing zou geraken. China. De Morning Post verneemt uit Washington, dat de Amerikaansche attaché te Peking aandringt op ver sterking van het legatiegebouw tegen een mogelijken aanval van het ge peupel. De Duitsche legatie moet reeds krachtig versterkt zijn. Stadsnieuws. HaaTiliem, 4 April 1903, Doopsgezind Zangkoor. Met verwijzing naar de advertentie in dit nummer, betreffende het concert van „Doopsgezind Zangkoor" zij nog mede gedeeld, dat èn de koomummers èn de soli bijna uitsluitend betrekking hebben op de Lijdensweek en den Goeden Vrij dag. E e ne p r a c t i s c he uitvinding. Door twee timmerlieden van den heer J. P Oudshoorn alhier, genaamd B. van Stijn en C. van der Wilden, is eene zeer practische zeef of sor- teermachine voor bloembollen samen gesteld geworden Verschillende belangstellenden, die deze machine hebben zien werken, getuigen dat z" bijzonder practisch is en in het gebruik zeer zal voldoen. Het sorteeren geschiedt in alle ver langde grootten zeer zuiver en geeft vooral eene groote arbeidsbesparing, zoodat de machine voor bloemisten van groote waarde zal zijn. Men moet vooral de vindingrijk- hei dbewonderen van de werklieden, die deze machine ontworpen en uit gevoerd) hebben waarvan bijzonder aan Van Stün de eer toekomt, dioch ook hulde komt.toe aan; den heer J. P. Oudshoorn d/ie voor zijne werklieden hun tijd en al het. henoodigdé mate riaal gratis beschikbaar stelde om hun de Gelegenheid te geven hunne denheelden toe te passen. De heer Oudshoorn is voornemens eerlang dergelijke machines in den handel te brengen en is intpsschen steedis bereid! de reeds geconstueérd'e machine voor belangstellenden te la ten werken Ongetwijfeld zullen velen zich eene zoodanige machine willen aanschaffen W. v. B. Naar wij vernemen worden in enkele afdeelingen van de Centrale Werkplaats der H. TJ. S. M. proeven ge nomen met gasgloeilicht.. Mocht deze proef goed uitvallen, zoo zal dat. zeer geriefelijk zijn voor de werklieden. In de Vrijdag onder voorzitter schap van den heer Mr. Th de Haan Hueenholtz gehouden algemeene verga dering van commanditaire vennoolen der Hollandsche Crediet. en Deposito- Bank. Mees en Ritsema, werden balans en winst- en verlies-Tekening goedge keurd en het dividend vastgesteld op /54 per volgestort aandeel van t 1000 en op f 18 per aandeel waarop f 100 in con tanten en 900 in effectfen gestort. Bij het reservefonds werd f 5000 ge voegd, zoodat dit thans pl. m. f 35000 bedraagt. Op voorstel van bebeerende ven'noo- ten werd het collage van commissaris sen met 2 leden, uitgebreid en werden als zoodanig benoemd de heeren mr. Joh. Spoor en G. J. van Waveren, bei den alhier. Melpomene en Thalia. Zooals men in de advertentiën van dit blad kan zien, zal bovengenoemd Genootschap a.s. Zondag het beken de drama van d'Ennery: .,De twee Weezen" opvoeren. Dit is de laatste voorspelling van dit seizoen. Donderdagavond omstreeks acht uur, ontstond op het Houtplein een gevecht tusschen een viertal jon gens, dat zoo hoog liep. dat een der jongens een steen opnam, en zijn tegenstander daarmede leen gat in het hoofd gooide. Door een voorbij ganger werden de vechtenden ge scheiden. Openbare examen-les. Vrij dagavond werd de openbare examen- les van de leerlingen van den Rijks- tuinbouw-Wintercursus in een der schoollokalen van de le tusschen- school gehouden. De heer Sturing, hoofd van den cur sus. opende de les met een kort woord. Spr. wees er op. dat wanneer de na tuur in rust is, op deze school het werk begint maar wanneer de natuur weer begint te herleven, dat dan het werk op de school wordt gestaakt. Dit is alleszins begrijpelijk, omdat dan de tuinbaas het zeer druk krijgt en alle werkkrachten noodig heeft. En zoo is dan thans de dag geko men. dat de lessen zullen eindigen. Vele leerlingen van dezen cursus zul len voorgoed van de lessen verwijderd blijven om weer plaats te maken voor nieuwe leerlingen. Spr. hoopt dat hetgeen zij hier geleerd! hebben, in het vervolg goed in practijk zullen brengen. Hierna werden door den onderwijzer en den heer Sturing eenige vragen aan de verschillende leerlingen ge daan, die over 't algemeen goed be antwoord werden. Na afloop nam de heer J. Onderwater, secr. van de comm. van toezicht, het woord. Met veel genoegen heb ik deze les vanavond bijgewoond en gezien welke vruchten de leerlingen dit seizoen we derom uit de lessen der heeren in structeurs hebben getrokken, zeide spr. Het is mij een genoegen allen de diploma's te mogen overreiken, met den raad deze goed te bewaren daar zij later van dierfót kunnen zijn. Hier na reikte de heer J. Onderwater aan de leerlingen het keurige diploma over. Een der leerlingen stond na de uit reiking op en bracht uit naam van al de leerlingen, hartelijk dank voor het geen de beide onderwijzers voor hen hadden gedaan en voornamelijk den heer Sturing voor de gezellige reisjes die hij met zijn leerlingen had ge maakt. Als bewijs van instemming met deze woorden weerklonk een warm applaus. De heer Haselooper eveneens een der leden der commissie, zeide dat het hem pledzier deed. hier niet alleen jongens te zien zitten maar ook man nen met knevels en baarden. Dit deed hem goed. omdat het laat zien dat deze laatsten les genomen hebben om zich te bekwamen, niet omdat zij door hunne ouders hierheen gezonden zijn. maar omdat zii het nut der lessen zelf inzien. Het is nu voor u allen een zeer ge- wichtigen dag. zeide spr. verder. Het is een dag. dat gij de studie vaarwel zult zeggen, en dat gii zult gaan be ginnen met wat gij hier theoretisch hebt geleerd, in de natuur in practijk te brengen. De practijk is evenwel zeer moeilijk. Maar ik geloof, naar het geen ik heden avond* heb gehoord, dat gij daarin weldra thuis zult zijn, nu gij zulk een paar bekwame instruc teurs hebt gehad. Ten slotte raadde spr. de leerlingen aan om steeds het gelerde te blijven repeteeren, en dan zult Gii ondervinden wat voor nut gij van deze lessen hebt getrokken. Hierna nam de heer Sturing af scheid van de leerlingen en beloofde hun dat hij 't volgend jaar nog eens een paar extra-avonden voor zijn oud leerlingen zou openhouden en wellicht als zijn tijd het toe zal laten nog eens een reisje met hen zal maken. Ten laatste zij gemeld dat het di ploma werd uitgereikt aan: J. Mulders, J. G N. v. d. Gevel, A. Dekker, A. v. d. Meij. H. B. Schoen maker, H. de Boer. P. Hoes, G. A. v. d Lugt, J. D. Boerkoel, H. P. Blok, A. Hoes. G. v. Loenen. H. J. Bilder- beek. W. Asjes. 6. Jansen, J. W. Bos veld, J. v. Deventer Th. v. Wierin- gen. Tot de 2e klasse bevorderd: J. Erdtsieck, H. v Baaren, P. J. Ne gri] n, Ph. M. Meij ling, B. v. Reijen- dam. W. J Boogaard, R. Peters, A. Rietvink, G. L. Scheepmaker, P. Tim mermans. Installatie. Hedenmiddag te 3 uur had onder groote belangstelling van de zijde van Rechtbank en balie, de plechtige installatie plaats van de heeren mrs. J. de Clercq van Weel als president en I. W. Losecaat Vermeer als vice-president der Arron- dissements-Rechtbank alhier. Te water geraakt. Vrijdag avond reed J- W esse ling met zijn Tijwiel in de Bakenessörgracht, door dat hij wilde uitwijken voor een melkwagen. Door de omstanders werd de drenkeling met groote moeite gered. Operaconcert. Een achttal solisten van de Nieuwe Nederl. Opera gaf Vrijdagavond een operaconcert voor de leden van de Sociëteit Veree- niging en hunne dames. De voor drachten werden begeleid door den heer J. A. Kwast. Ditmaal was ook de heer Orelio on der de solisten en stond met mevrouw Co'iniFrancisca en den heer Pau wels op den voorgrond. Zonder de gebreken van het genre operaconcert voorbij te zien, kunnen veel liefheb bers van muziek wel genieten van de beste nummers van 't repertoire der bekende operasterren. Natuurlijk zoeken zij allen de nummers uit, die het best voor hun stem en voordracht passen en zoo had Orelio o.a. het To- readoorslied uit Carmen geKozen en wist ons bijna zelfs te verzoenen met het sleepende, treurige lied uit Lort- zings Czar und Zimmermann. Dat het een genot was, den Proloog uit Paljas, het Lied van Wolffram en dat aan de Avondster van hem te hooren, spreekt wel van zelf. Waardiglijk toonde mevrouw Coini hare wondere keelvaardigheid met een aria uit de Traviata en de Va riations van Proch, die zij beide in 't Ital'iaansch zong. De heer Pauwels schijnt in den laatsten tijd als 't ware een tweede jeugd te zijn ingegaan. Hij had met het smartlied uit Paljas groot succes. Van de jongeren vermelden we, dat mevrouw BlomUrlus vooral het duo uit Carmen met den heer Mart. Smits allerliefst zong en dat deze heer, die nog een homo novus is, als lyrisch tenor veel belooft. Zijn stemgenoot de heer Cauveren en de diepe bas, de heer Snijders, hebben blijkbaar meer aan de practijk dan. aan de theorie van den zang gedaan, wat zelfs voor goed stemmateriaal een groot ge vaar is. De Leporello-aria door den heer Koster was in haar humor een pret tige afwisseling van al die dramati sche posities van harten en smarten, lieven en grieven, zinnen en minnen, waarom de operateksten nu eenmaal lieendraaien. Andere variatie werd nog gebracht door een sextett uit de Lucie di Lam- mermoor en een trio uit Quintin Dur- ward, twee mooie proeven van samen zang in dit gezelschap. Door den loop der dingen is deze Nieuwe Nederlandsche Opera nu weer de oude geworden, want d e Nederl. Opera schijnt, en thans voorgoed, te zijn omgevallen. Nieuwe combina ties zijn op dit oogenblik niet te ver wachten, omdat het concertseizoen binnen enkele weken afgeloopen is. Te hopen is het, dat tegen den vol genden winter een flink nieuw gezel schap zal worden gevormd uit de verschillende beschinbare krachten en dat eens wat stabiliteit hebben zal in zijn. basis. Door den Commissaris der Koningin is bepaald, dat het getal toten voor de. verloting te* houden door de vereanigimg „Arbeid Adelt", zal bedragen 1000 stuks k f 0.50 per lot. Op den a. s. tweeden Paasch- dag zal 's nam. van 2^ tot 4 uur door het Haarlemsch Muziekkorps een matinée worden gegeven in de tent in den Haarlemmerhout D ef ou d-H ollandsche keuken die in de beneden-lokalen van het Museum van Kunstnijverheid werd ingericht, is weder met eetnig zeer merkwaardig koperwerk aangevuld. De tentoonstelling van de werken van Walter Crane heeft gedurende de afgeloopen week weder veel be langstellenden tot feen bezoek aan gespoord. Zondags is het Museum geopend van 10—4 uur. Uit de Omstreken. Zandvoort. Vergadering van den Raad op Don derdag 2 April 1903. des namiddags te half 8 uur. Voorzitter de heer J. Beekman, Bur gemeester. Aanwezig volgens de presentielijst de heeren: J. van Duivenboden, C. Drayer, J. van den Bos, J. Bakkenho ven. M. Koning Jb. Slagveld. E. Schaap. F. Zwaan, D. Driehuij zen en P. van der Mije. Afwezig de heer W. van der Werff. Verschillende mededeelingen wer den aangenomen voor kennisgeving. Besloten werd met algemeene stem men eene bijdrage van f 5 te verleenen aan de Ned. Vereen, v. Gemeentebe langen. Een verzoekschrift van den heer A. Hartog Azn.. architect van het syn dicaat voor waterleidingen in Neder land te 's Gravenhage. tot het verkrij gen van concessie voor den aanleg en J. Erdtsieck, H. v. aaren. P. J. Ne- de exploitatie eener drinkwaterleiding alhier, werd voorloopig voor kennis- Geving aangenomen, aangezien nog niet alle benoodigde teekeningen. be schrijvingen en rapporten daarbij wa ren ingezonden. Zoodra die stukken ontvangen zijn zal het request weder ter tafel worden gebracht. Een ingediend stratenplan door de Erven den heer De Favauge te Heem stede op een perceel grond, kadastraal bekend in Sectie C no. 20 alhier, ge legen ten zuiden van de Zeestraat, werd in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Op een verzoek van de Erven den heer De Favauge te Heemstede om ontheffing van art 81 der Algemeene Politie-erordening, inzake het uitge ven van grond voor bouwterrein, te genover het ziekenhuis aan den Para dij sweg. in verband met het aanleg gen van een straat op bedoeld terrein, werd besloten de gevraagde ontheffing te verleenen doch onder voorwaarde dat de gevel van het te zetten gebouw, waarvoor de ontheffing gevraagd was. minstens 8 meter verwijderd zal zijn van het hek aan de voorzijde van het Ziekenhuis. Een verzoek van den heer J. Koper om ontheffing van schoolgeld, aange zien zijn zoontje sedert December l'.l. de school wegens ziekte niet heeft kunnen bezoeken, werd aangehouden tot de volgende vergadering. Daarna werden vastgesteld: a. de instructie voor den gemeente secretaris; b. de instructie voor den gemeente ontvanger; c. het reglement van dienst voor de gem eente-se c retarie d. de instructie voor het personeel der gemeente-reiniging. De drie eerstgenoemden werden vastgesteld overeenkomstig het door B. en W. ingediende concept In de instructie bedoeld sub d. werden eeni ge. wijzigingen gebracht. Voor over werk werd bepaald, dat zou worden betaald f 0.25 per uur en per man. te rekenen na zes uur 's avonds. Voor het ledigen van putten der rio- leering en privaten zal worden betaald f 0.50 t>o,- uur en per man. Daarna werd vastgesteld zonder dis cussie het reglement van orde voor de vergaderingen van het college van B. en W. Vervolgens werd besloten art. 7 der concessie-voorwaarden voor het leg gen en hebben van electrische gelei dingen in deze gemeente, naar aan leiding van een schrijven van de Eerste Nederlandsche Electriciteit- Maatschappij te Amsterdam, te wijzi gen overeenkomstig het voorstel van genoemde Maatschappij. Op voorstel van B. en W.. in ver band met de door de Commissie tot wering van schoolverzuim uitgespro ken wenschelijkheid werd besloten vast te stellen de navolgende verorde ning. bedoeld bij art 29 der Leer plichtwet. Art. 1. De ambtenaren der politie worden gemachtigd schoolgaandplich- tige kinderen van ouders, hier ter plaatse wonende die gedurende de schooltijden zonder geleide of zwer vende 0^ den openbaren weg worden aangetroffen, te brengen naar het hoofd der school, tot welker leerlin gen de kin-deren behooren. Art. 2. De bij art 1 bedoelde mach tiging is niet van toepassing voor kin deren. die huisonderwijs genieten el ders onderwijs genieten, aan wie de toegang der scholen ontzegd is of die wegens ongesteldheid ziekte of ver lof de school niet mogen of behoeven te bezoeken.. Nadat nog eenige punten van wei nig aanbelang waren behandeld, wer den B. en W. gemachtigd tot den ver koop van eenige roerende goederen, als houten palen oud ijzerwerk, enz. en de vergadering daarna gesloten. bond geroyeerd, wegens het verspreiden van brochures tegen het bestuur van den Bond en zal zich dientengevolge ook moeten verantwoorden. Binnenland. Baron van Bedem's uitlating. „De Nederlander" bevat, na de op name van een in hoofdzaak gelijk luidende correspondentie tusschen ba ron Van Dedem en den heer Van Kol als reeds in ons blad vermeld, de vol gende verklaring: De ondergeteekenden. allen leden van dei Tweede Kamer der Staten- Generaal, tmhoorende tot de 4e afdee- ling. hebben niet alleen niet gehoord, dat bij onderzoek der zoogenaamde stakingswetten in die afdeeling door u zouden zijn gebruikt de woorden, welke u door mr. Troelstra blijkens het verslag zijner rede in ..Bellevue" in den mond zijn gelegd, maar zij kunnen niet zekerheid verklaren, dat noch die woorden noch andere waar uit diie gedachte kon worden afgeleid, door u gebezigd zijn. U hebt niet ge zegd, dat eene nieuwe staking door u werd gewenscht en veel minder als reden van zulk verlangen doen gelden, dat men er dan eens op kon schieten. Indien iets hiervan door u was ge zegd of te kennen gegeven, zou het aan protest onzerzijds niet hebben ontbroken. Uwe opmerking bad dezen zin, dat u niet zoudt betreurd hebben, indien op 31 Januari de maatschap pijen niet hadden toegegeven, maar de staking ware doorgegaan, omdat de publieke opinie tegen zulk bedrijf zóó krachtig in verzet zou zijn gekomen, dat eene herhaling zoo goed als on denkbaar ware geworden. Den Haag. 31 Maart 1903. H. W van Asch van Wijck. S. de Vries Czn. G. J. Goekoop. Van den Bergh van Heemstede. Karei Raijmakers. F. J. Bolsius. Heemskerk. O. van Nispen tot Sevenaer. Mees. Van Limburg Styrum. F. H. van Wichen. J. Schokking. P. Rink. Y eisen. Door het geringe aantal leerlingen, dat zich voor het herhalingsonderwijs bij het hoofd der school te Santpoort had aangemeld, is het herhalingson derwijs aan die school aldaar opgehe ven. IJmuiden. Alhier heeft zich een derde genees heer gevestigd. Haarlemmerliede en Spaarnwonde De heer J. Vink is met 31 of algemeene stemmen herkozen als bestuurslid van den Binnenpolder onder deze gemeente. Haarlem m er meer. Dg ontslagen veldwachter J. Timmer, wordt als lid van den Alg. Ned. Politie Katholieke actie. Opnieuw hejeft ..Het Volk" een ..streng vertrouwelijk" stuk openbaar gemaakt. Ditmaal is bet een circu laire van een aantal katholieken, die mededeelen. dat een katholiek comité van actie is gevormd, dat tegen de agitatie der revolutionaire partijen een krachtige actie .wil in bet leven roe pen door sprekers te laten optreden en manifesten en brochures in groote® getale onder het volk te verspreiden. Voor dat doel wordt in de circulaire geld gevraagd. De heer S. M. van Wijck. lid de>r Tweede Kamer, is pen ningmeester van dit comité. De lichtingen. De „Soldatenkrant" vermeldt, dat het in de bedoeling der Regeering ligt, het tegenwoordig verblijf onder de wapenen van de lichtingen 1900 en 1901 voor twee beurten herha lingsoefeningen te doen tellen. Brand. De woning van den arbeider P. Schalk, te Zuilickem is met den in boedel een prooi der vlammen gewor den. De in wonenden konden zich. slechts met moeite redden. Oorzaak van den. brand onbekend., Assurantie, hoewel zeer laag. dest de schade. Gezonken. Gisteren is op de Mierwede voor Go- rinchem het geankerd liggend schip van Hompes te Dussen en geladen met grint, door een sleepboot aange varen, waarbij de schuit onmiddel lijk zonk. De opvarenden werden door eenige Visschers gered. Het schip zit gevaarlijk voor de scheep vaart. Yerdronken. Te Hardinxveld, vlak bij de plaata waar hij vijf weken geleden verdron ken is, is 't lijk opgehaald van den matroos Schefferüe. Het Generale Boeren-Hnlp-Fonds De heer W. J. C. Brebner, thesau rier van het Generale Boerenhulp- fonds te 's-Gravenhage, verzoekt ons de volgende mededeeiing te willen publiceeren. Ingevolge telegrafische instructie»

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1