Gevraagd. humane, terdoodbrenging van een meuschelijk wezen. George Smily ge naamd (misdaad: moord). Genoemde George Smiley zal 8 Januari des na middags ten 2 ure van levend, dood worden gemaakt. Er wordt venvacht dat de aanwezigen geen ongepaste taal zullen voeren of te dicht naar de galg zullen opdringen. Wanorde zal in geen geval geduld worden. J. J. Wattron, Sheriff van Navajo County." Vervolg Stadsnieuws Hedenmorgen werd door de Genie alhier, aarm leed: Bestek no. 68. I^éne verving -.u militaire ge bouwen en werken te Haarlem. Ram. 1000. Bestek 69. idem te IJmuiden, raming f 900. Bestek 70. idem van het zuidelijk gedeelte van het westel. front der stading van Amsterdam, raming 800. Ingekomen wanen 32 biljetten. Het laagst werd ingeschreven voor best 68 door den heer J. R. van 't Hof te Amersfoort voor f 873; voor bestek 69 door den heer M. E. Hartman bet Via- nen voor f 829 en voor bestek 70 door den heer P. H. v. d. Bosch, te Assen- delft, bij loting voor 749. Men schrijft -ons: In de zeer drukbezochte vergadering van Patrimonium aan vaardde Dinsdagavond de nieuw be noemde voorzitter, de heer M. de ming te doen inroepen van de Bur gemeesters van Haarlem, Bloemen- daal, Heemstede en Schoten. Deze commissies vertrokken daarop. Nader vernemen wij dat aan de Haarlemsche Brood- en Meelfabriek den geheelen nacht is gewerkt, en dat ook bij de Volharding nog steeds wordt volhard. Een gerucht, dat huzaren op de Bakenessergracht hedennacht gechar geerd hebben, is volkomen onge grond. Om 12 uur had het uitgaan der Centrale Werkplaats wederom een kalm verloop. Door de directie werd ons mede gedeeld, dat hedenmorgen aan de Centrale Werkplaats present waren 710 man; 49 hadden zich ziek gemeld, 1 had dienst op het station en 19 wa ren met verlof, zoodat het aantal niet- stakers 779 bedroeg. Dinsdagmorgen inspecteerde de garnizoenscommandant, luitenant kolonel Schwartz, de verblijfplaatsen der infanteristen op do Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. alhier. Om half twee ging bij het her vatten van den arbeid aan de Cen trale Werkplaats, alles weder even rustig toe als de vorige keeren. Naar' wij vernemen heeft het Com, van Verweer het voornemen morgen. Donderdag een groote vergadering te beleggen. De R.-K. Volksbond vergadert i Braai, zijn functie met een inleidendDinsdag, woord. Omtrent die verschillende door Hedenmiddag vergaderde het sta kend spoorwegpersoneel in SLnt-Bavo Uit Zandvoort meldt men ons: Do Vereeniging van Opperlieden ..Kameraden. Het pleit is beslist. De staking heeft kolossaal fiasco geleden. De verdeeldheid onder de stakers heeft hen zooals te voorzien was, ten val gebracht. Trouwens niemand durfde de ver antwoordelijkheid van dezen tweeden aanval op het rustig verkeer op zich te nemen. De leiders van de Algemeens Ned. Vereeniging van Spoorwegpersoneel hebben er wel toe aangehitst, maar nu zij zien dat zij lam geslagen zijn en zich den kop te plette^ hebben ge- loopen tegen den standvastigen trouw laten zij hun schapen aan hun lot over. Menig huisgezin is zijn broodwin ning kwijt. De Maatschappijen kunnen al die stakers missen en onderhouden het personenvervoer, om weer spoedig het goederenvervoer te hervatten. Dringend verzoeken wij u de dwa lende kameraden nog tijdig tot andere gevoelens te brengen en te zorgen dat zij hun brood niet weggooien. Op het bureau van politie aan de Nassaukade te Rotterdam zijn gede poneerd de ovérblijfselen van een ouden dwarsligger, waarover gister avond een uit Roozendaal komende trein op de grens van Rotterdam en IJselmonde is gereden. Daar ter plaatse was een nieuwe dwarslegger ingelegd, terwijl de oude op zij van den weg was gelaten. Door misda dige hand was dit stuk hout blijkbaar over den daar nog niet bewaakten weg geleid. Gelukkig dat het stuk weinig weerstand kon bieden, anders waren de ongelukken niet te over zien geweest Er wordt dan ook een gestreng onderzoek ingesteld. Naar wij vernemen, is de staking van het spoorwegpersonèel algemeen op de navolgende lijnen en stations Oosterstoomtram HaarlemZand voortVelsen BeverwijkAlkmaar. HarlingenHeerenveenDrachten en Sneek Winschoten—DelfzijlNieu- weschans. Arnhem Utrecht. Maas tricht. Nijmegten in Tilburg werkt nog éen machinistin Zaandam werken 7 man peitsoneel, in Haarlem 5 machinisten en 2 stokersin Gro ningen 6 man van de 60. (N. R. Ct.) Noord HoHandsche Tramweg-Mij De beperkte dienst gedurende de staking is de volgende van Amsterdam naar Purmerend en Alkmaar vm. 6.20 en 8.30 uur. n.m. 2.30 en 4.30. van Alkmaar naar Pui-merend en Amsterdam vm. 5.30 en 10.45 uur. n.m. 12.45 en 7.15. van Amsterdam naar Monnikendam en Edam vm. 8.25, nrn. 12.25 en 4.25. van. Edam naar Monnikendam en Amsterdam vm 6.55 en 10.05, nm. 2.05. Dc goederendienst is tot nadere aan kondiging gesloten. De Gooische. stoomtram. De dienst naar Laren van de Gooi- sche Stoomtram werd gisteravond te vijf uur gestaakt. De dienst naar Wa tergraafsmeer werd echter den gehee len avond volgehouden. Steun der buiteulandsehe socialisten. Volgens den, Brus-selschen corres pondent van de Matin" zou deze week het internationaal socialistisch bureau in verband met de staking in Nederland te Brussel bijeenkomen. Dezelfde correspondent weet te ver tellen dat de heer Troelstra een tour- née zal maken door Europa om den steun der socialisten van alle landen te verkrijgen. Een niet stakend hoofdconducteur, met wien een onzer lezers gisteravond ~w* •-** J-r, w. i,„ SMPrek had. en die den ïeheelen j verfoeit, de Belegenheid te verschaffen het werk Ie hivatte" hem in de vorige maand geschtewen stukken verklaarde hij, dat hij, wan neer hij deze stukken thans nog moest schrijven, dit zeker anders zou' doen omdat hij eerst den toeleg niet; alhier heeft besloten in eene Dinsdag genoegzaam had dooPzien. avond gehouden vergadering om te Staken was thans den Christen staken, werkman ongeoorloofd. Verspreide berichten Zijn onomwonden verklaringen, dat de Christen werklieden op hem kon- i „Het Volk schrijft: den rekenen en dat het verschil tus- De stand der staking is vandaag, schen hemenDouwas alleen dit was, het algemeen genomen, een stuk dat hij eemigen tijd later dan deze; brter dan gisteren, zijne dwaling had ingezien en hijDe beide groote havens, Amsterdam thans zoo noodig met en naast Dou- en Rotterdam, liggen nu bijna geheel wes de belangen der Christen arbei-; stil. de eienste geheel, -de tweede op ders zou bepleiten, lokten een dave-i de booten van Muller en Co. na. rend applaus uit en gaven den waanne- Dok voor de vaste lijnen te Rotter- mend voorzitter aanleiding hem en dam wordt gestaakt. Patrimonium geluk te wenschen met De spoorwegstaking staat er ook het zuivere geluid, dat thans gehoord veel beter voor. Op enkele stations was, hem hartelijk toewenscheud,zijn natuurlijk enkelen van 't perso- dat hij Gods zegen, hulp en bijstand neel wankelmoedig geworden, maar in deze moeilijke dagen mocht onder-ap andere heeft zich de staking uit vinden. Aan onze werklieden en alle ordelievende ingezetenen van j Haarlem. Het Bestuur v. d. afd. Haarlem v. d. Ned. Aannemersbond in vereeniging meti gebreid en een belangrijk knooppunt als Leeuwarden bijv. dat gisteren door een misverstand nog niet staak te. ligt. nu ook grootendeels stil. TTet aantal treinen, dat heden liep. was aanmrkelijk minder dan giste ren. Dat was tie voorzien. Er komt opstopping op de rangeerterreinen. de besturen van de gecombineerde Pa-1 Den eersten dag hadden de onderkrui pers het betrekkelijk gemakkelijk, r tergelaten. Maar met eiken dag sta- 1 king stijgt de wanorde. troonsvereeniiginigen in de bomvvakU in hunne vergadering houden op he-doordat Zondagnacht het stakend don in de localen v. d. Aannemarslwnd. I Personeel alles in goede orde lrad ach. kennis genomen hebbende van de door het z.g.n. plaatselijk „Comité van Ver- weer geproclameerde algemeene werk. M„n seint ons uit Amsterdam: slaking in de bouwvakken, hebben naNader blijkt, dat Dinsdagavond al- ernstige overweging besloten als volgt: leen de Besturen der Gemeentewerk- Ie. Om hunne groote verontwaardiging 1 lieden hebben vergaderd. Vanavond en diep leedwezen uit te spreken over j vergaderen echter de stratenmakers, het proclameer en van deze hoogst wille. ei* de werklieden bij gas, telefoon en i- I reiniging, de hydraulische mrichtm- heunge voor de arbeiders in.de bouw-geJi en Handels- en Petroleum- vakken althans, door mets gemotiveer- Entrepót. Wanneer het Comité van de, en zonder tijdruimte in uitvoering j Verweer de staking zal proclameeren gebrachte staking, waardo;. zoowel aanzullen de militairen onmiddellijk de werkgevers en patroons als aan hunne werkzaamheden overnemen, werklieden groote schade wordt toege-Het „Volksdagblad" meldt dat een bracht i ^re^n die te 8 uur van Rotterdam 2e. Om met alle hun ten dienste staan. ver^Ak™>^s'frav,??nd *WÈt lem op verkeerd' spoor nep. acii UM u, avbiu cMuui iivu. SleChtO de middelen en gesteund door de door}-,e(]iening wordt, als oorzaak opgege- Heeren Burgemeesters van Haarlem en J ven omliggende gemeenten toegezegde kracht I dadige hulp van het gezag, aan het groot Men seint ons uit Rotterdam: aantal onzer werklieden, dat het uitbre- Het grootste deel van het treinper- ken van deze ongemotiveerde stakings?"ee* der Hollandsche Spoor meldde dag dienst had gedaan, heeft ons ver zekerd. dat meer dan een machine door een dronken machinist is be diend. (Het Volk.) liemengü Nieuws, Gevaarlijk spel. Te Findlay in Ohio (Ver. St.) werd de achtjarige Clarence Hummell, bij zijn komst uit school, door vijf schoolmak kers gedwongen mede te gaan tot buiten de stad, waar hij op een afgelegen plaats aan een staak werd vastgebonden. Reeds waren pogingen aangewend tot de ver branding van den knaap, toen diens ge schreeuw de aandacht trok van eenige mannen, die in de nabijheid werkzaam waren en die de kleinen martelaar be vrijdden. De kameraadjes van Clarence verklaarden, dat zij „Tracy, de balling' speelden en besproken hadden, tot uit voering van dit spel, den knaap te ver branden aan een staak. Een ongewone invitatie. In een der Duitsche bladen komt volgend eigenaardig bericht uit New- York voor: „In vroegere tijden werd een ter dood brengen in „the far West" ge woonlijk aldus medegedeeld: Een paardendief gevangen de men- schen stroomen te zamen, men sleept den dief naar den eersten den besten boom alle aanwezigen trek ken aan het touw, dat om den nek van den dief en over -een tak van den boom is geslagen ten slotte algemeen schieten met revolvers op den gehangene. De beschaving, die ook in „the far West" haar intrede heeft gedaan, heeft eveneens, wat betreft zulk eene tér dood brenging, veranderingen met zich gebracht, zooals kan blijken uit eene uitnoodiging. welke zekere heer Morris Price uit Navajo County in Arizona heeft ontvangen. Deelen wij eerfct mede, dat de uit noodigingskaart op fijn papier met fraaie letters is gedrukt en eene zware rouwrand de aankondiging omgeeft. De uitnoodiging luidde: ..Holbrook, Arizona, 1 Jan. 1903. Aan den heer Morris Price! Met de betuiging van smartvolle droefheid verzoek ik u hierfbij tegen woordig te willen zijn bij de stille en eenvoudige voorbereiding en zeer den arbeid voort te zetten: 3e. Om aan die werklieden, welke mis leid door de onjuiste voorstellingen van hen, die zich als hunne leiders opwer pen, den arbeid hebben neergelegd, de gelegenheid te geven om binnen 24 uur na heden den arbeid te hervatten. Aan hen. die zich niet binnen den gestpideti termijn daartoe hebben aangemeld, kan verder s-eene verze kering worden gegeven dat zij weder in dienst zullen worden genomen. Na afloop van de staking zal door de patroons rekening worden gehou den met die belangen der werklieden die aan het werk zijn gebleven. Gedaan te Haarlem, 8 April 1903. Het Bestuur van de Afd. Haarlem v. d. Nederl. Aannemersbond. A. Rin- kema. Voorzitter. B. Groenewegen. Secretaris Het Bestuur v. d. Patroonsvereeni- ging Metselaars, Timmerlieden en Aannemers: H. J. Geijl J. Czn., Voor zitter; J. Mizerus. Secretaris. Het Bestuur v. d. Schilders Patr. vereeniging: J. W. Veldheer, Voorz., J. C. Cramer. Secretaris. Het Betsuur v. d. Smeden Patroons Vereeniging: D. Bartling, Voorz.. H. van Putten, Secretaris. Het Bestuur v. d. Steenhouwers- Patroonsverhenigang: J. Sabelis, Voorzitter, V H. J. Troupin. Secr. Het Bestuur van de Stucadoorspa- troonsvereeniging: .T. H. Mariens, H. Doing, Secretaris. Het Bestuur van de Behangers en Stoffeerders Patmonsvereeniging: J. Pander, Voorzitter; M. Scheer, Secr. Het dividend der Haarlemsche Bank- vereeniging bedraagt 9 1/2 percent of f 47.50 per aandeel. Heden lag er op 't Stadhuis geen politierapport. „Wegens de drukte", zei men Wij meenden, dat juist in tijden van drukte een politierapport heteekenis heeft. De Staking. Men seint ons uit Den Haag De toestand op ds spoorwegen is on gewijzigd Er liepen eenige meerdere treinen, de IJsselstoomtram hervatte den dienst. De staking voor de bouwvakken is tegen hedenmiddag geproclameerd. Het plaatselijk comité van verweer te Utrecht heeft de staking voor die metaalbewerkers en seenhouwers ge proclameerd. In den Haag wordt op de meeste particuliere bakkerijen geweekt. Een stakend werkman van de Centrale Werkplaats heeft ons medegedeeld, dat gisteren 550 man buiten dc ambtenaren aan 't werk waren. De rangeerders, die aanvankelijk het werk hadden hervat, zeide hij, hebben het weer neengelegd, omdat men hen arbeid van poetsers wil de laten verrichten. Als beijs van den geregclden dienst op de spoorwegen kan gelden dat he denmorgen alleen de eerste trein der Staatsspoor een kwartier te laat ver trok. Overigens is de dienst bij beide maatschappijen geregeld. Aan de bakkerij de Haan, Valkenburgerstr., heeft de dagploeg van 80 man het werk neergelegd bij Funke in de Weesper straat 6 man, bij Ceres, waar het van nacht zeer roerig was, wordt nu ge woon doorgewerkt. Het blijkt dus dat ook de bakkersstaking partieel is. Het Comité van Verweer heeft be sloten tegen morgen de ALGEMEENE STAKING te proclameeren, van alle vakken over het geheele land. Vervolg Nieuwstijdingen. orde voor, om niet voort te gaan met de behandeling der artikelen in deze ern stige omstandigheden. De toestand wordt in de bladen gun stiger genoemd dan hij is, doch volgens die voorstelling is die reeds erg genoeg. Spreker wijst op de dreigende bakkers- staking (gemompel). De voorzitter stelt voor de motie direct te behandelen. De heer Lohman stelt volgens regle ment van orde voor, de behandeling op een nader te bepalen dag vast te stellen. De voorzitter meent, dat de motie tot schorsing van het debat niet kan wor den uitgesteld. De heer Lohman is het hiermede niet eenis; het is slechts te doen om de Kamer te verhinderen de werkzaamheden te ver richten. Geroep: Juist. De voorzitter en de heer Lohman bandhaven beiden hun gevoelen. De heer Mees vereenigt zich met de opinie van den voorzitter. De heer Schaper valt heftig uit tegen den heer Lohman. Gij voert obstructie, zeg"t hij (gelach). Als de wet in behan deling komt zijn een Teeks amendemen ten gereed, waarvoor anders dit wets ontwerp te gemeen is. De Voorzitter hamert en stelt voor den, heer Schaper het woord te ontnemen. Geroep: Ja, ja. De heer Troelstra roept: „Dat is een schurkenstreek. Spreker vraagt stem ming. De heer Schaper trekt zijn qualificatie in en da voorzitter trekt zijn voorstel in om hem het woord te ontnemen. De heer Lohman trekt ook zijn voor stel in. De heer Schaper licht nu zijn motie toe. De heer bolting bestrijdt de motie die verworpen wordt met 84 tegen 6 stem men. De heer Marchanit behandelt artikel 1 der strafwetnovelle. In beginsel heeft dit zijn sympathie: wie het wel meent met de vakbeweging moet excessen bij een werkstaking betreuren en bestraffing daarvan toejuichen, maar de feiten op zich zelf moeten strafwaardig zijn, niet omdat ze ernstiger feitelijkheden ten ge volge kunnen hebben. Het bezwaar zit in het woord feitelijkheid. Spr. vraagt den minister dit te veranderen in handtaste lijkheid. Tegen 426bis heeft spreker het bezwaar, dat het geoorloofd posten ei onder zal vallen, en stelt voor te lezen: „hij die iemand belet zich vrij te bewe gen op den openbaren weg". De heer Willinge heeft ook juristische en practische bezwaren tegen het vage woord feitelijkheid. De minister van justitie acht tal van bepalingen in ons 'strafwetboek veel va ger. Deze is in overeenstemming met de ruime vrijheid gegeven aan den Neder- landschen rechter in de bepaling der stra. Posten is niet wederrechtelijk en valt er dus niet onder. Mr. Troelstra ver klaart zich allerminst bevredigd door de uitlegging des Ministers. De deur staat daarbij open voor allerlei rechterlijke buitensporigheden. Het oude art. 284 is ruim genoeg gebleken. Spr. toont dit uit de jurisprudentie aan. Mr. Troelstra bespreekt uitvoerig de be grippen geweld, pressie, intimidatie en welke feiten onder de strafbepaling kun. nen vallen. De minister hem beantwoordend, wijst spreker er op, dat hij zijn eigen glazen ingooit. Een verklaring van de regeering wat wel en wat niet naar haar gevoelen er onder valt, zou den rechter kunnen binden ten nadeele van wat mr. Troel stra beoogt te beschermen. De bepalin gen beantwoorden aan redelijke eischen, dat is ook de meening van een erkende autoriteit als de redacteur van het week. blad van het recht. Hierna pauze. Na de pauze betoogt de heer Marchant, repliceerend, dat de wetgever moeilijk heden van twijfel niet aan den rechter mag endosseeren. Spreker constateert in- iusschen met genoegen, dat de regee ring het eerste artikel eer beperkt dan ruim opvat. De minister verklaart aan het verzoek van den heer Marchant om de straf van artikel 426bis te verminderen niet te kunnen voldoen. -Aan den rechter late men over de eerste maal zacht of ernstig te straffen. De heer Marchant stelt als amendement voor ten hoogste 6 dagen hechtenis of 25 gulden boete, bij recidive een maand of 100. Mr. Troelstra is te leurgesteld dat de Christendemocraten niet met amendementen komen in het belang der arbeiders. Hij en zijn vrien d-en zullen dit treurig ontwerp niet amendeeren. De commissie van rappor teurs ontraadt het. Het amendement wordt verworpen met 67 tegen 19 stem men. Vóór de vrijzinnig-democraten en enkele liberalen Artikel één wordt aangenomen met 80 tegen 6 stommen, die der sociaal-demo craten. Mr. Troelstra stelt een motie van orde: „De Kamer oordeelt de strafbepa lingen op staking van het spoorwegper soneel niet gerechtvaardigd alvorens de rechtspositie geregeld is, ook met het oog op het verzet dat zal worden uitge lokt en schorst de behandeling". De voorzitter kan die motie niet aan vaarden. Wie tegen de bepalingen ig stemme er tegen. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 8 April, T. F. Doncker- wolcke en A. R van de Meer. M. Hage- doorn en M. T. C. Suurendonk. T. L. van Looij e nP- J. van 'er Putte. B. G. Stee kers en A. C. Fictcor. S. Bakker en M. C. Boogaard. J. Kolderie en N. G. Ans- lljn. H. F. Huisintveld en W. H. Derni- son. A. Loogen en H. M. A. Schulpzand. Getrouwd: 8 April. T. Bouwman en A. Nouwens. R. van den Burg en J. van der Grijp. L. van Gulik en A. van Leeuwen. Dr. W._ F. Gombault en C. S. Goedkoop. Bevallen' 6 April. G. H. Tool-Hille- brand d. 8 J. J. de Mooij—Neele z. Overleden: 6 April. P. J. J. Leuven 30 j., M. v. Heemskerckstraat. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek Heli dc Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst o/ niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. M. dié Redacteur! Een klein plaatsje s.v.p. voor de vraag of het niet wenschelijk zoude wezen dat de Paaschvacantie voor de scholen ditmaal werd uitgesteld tot later? Niet aile ouders hebben gelegen heid hunne kinderen den geheelen dag thuis te houden, en het kan niets dan last veroorzaken als mis schien honderden kindleren in deze dagen de stad doorkruisen. U dankzeggende voor de opname, Hoogachtend EEN ABONNé. Haarlem, 8 April 1903. Spoedig werk gevraagd. Een R. K. JONGMENSCH, 23 jaar, x raagt een betrekking, on- erschilüg \an welken aard. Br. onder No. 5Ö03 bureau v/d blad. Te E&oóp. Een Eikenhouten SCHRIJFBU REAU met 9 diepe laden. Adres te bevrajan Bur. dezer Courant. Amsterdaïffische door bemiddeling a Bern- Oiste- r;„d" Dfl.7 Aor TUApr. Atchison Topeka, CommSI»/i6 8,1/5 Denver Rio Grande 3G'/2 36 Erie's 33'/. S4»/g Kansas City South3030s/j8 do. pref.53'/g 63i/,6 Missouri Kansas Tesas, Com. 25s,'le 25*/g National R. R. of Mexico 1S1s/h, 18'/* New-York Ontario 2H29'/« Norfolk Western 70 70 Rock Island Cy. 4444 Southern Pacific 57'/4 56l/g 8outhem Railways 31'/. 31 Union Pacific 93i/c 93i/£ Wabash 273/, 27 American Car 41i/8 441 /4 New-Orleans R. Co. 141/g l4S/g Steels 373/ic 369/ir Koninkl. Petroleuro Maatsch. 46S -163 Columbia3l«/,631»/4 Grand Trnnkof "anada191/j 191/» Kinderwagen, nieuw model, weinig eebruikt, te koop aangeboden. Adres; Pieter Kieastraat73B. P. DROSTE en A. VAN DER LIN DEN. Makelaars, presenteeren. als lasthebbenden van hunnen Princi paal, op Zaterdag 18 April 1903 's nam. na 5 uur, in het Verkooplo kaal „De Gouden Leeuw" te HAAR LEM in publieke veiling te verkoo- pen. ten overstaan van den Notaris A. J. C. DAAMEN. Een hechte, sterke en naar de eischen des tijds ingerichte VILLA en ERVE met Tuin. te Haarlem, aan de n.z. van den Zijlweg, get. no. 5.. als mede tot Amotie KOETSHUIS en STAL, get. No. 5a., en eenige bouw terreinen aan de Spoorwegstraat, ter gezamenlijke grootte van 31 Aren 70 cA. De Villa bevatVestibule en Gang met marmer bevloerd. Belétage met 4 kamers. 2 Serres en Lift, en le étage met 5 kamers en Badkamer. Voorts zolder met Dienstbodenkamers en Sousterrein met piangelkamer, keuken bergplaatsen, kelder en Centraal ver warmingstoestel, Alle kamers zijn behangen en geplafonneerd en voor zien van schoorsteen met marmeren mantel. De veiling zal geschieden in per- ceelen en combinatiën, zooals bij biL jetten en kaarten nader is omschre ven, welke te bekomen zijn bij boven- genoemden Notaris en Makelaars. Te zien Dinsdags, Donderdags en verkoopdag 24 uur, mits vooraf be let vragende. De bewijzen van eigendom en veil- conditiën liggen intijds ter visie ten kantore van den Notaris voornoemd. AïïwirtenSJëï». (Vervolg). HAARLEM. Voorzitter was de heer H. J. Geijl J.Czn. Een groot aantal patroons was aanwezig. Na eeaiige discussie, waaruit bleek dat op alle bouwwerken van eenig aanbelang hier en in den omtrek het werk stopgezet is. werd besloten voorstellen, voor het uitvaardigen van het be-l doeld manifest door Commissies uit Vrijdag en Zaterdag ook te vergaderen, de leden de medewerking en bescher-1 beer Schaper stelt een motie van Tweede Kauier. Stakingswetten. Men seint ons: Onder geringere belangstelling dan gisteren hervatte de Kamer hedenmorgen te 10.15 hare werkzaamheden. Na afdoe ning van eenige kleinere wetsontwerpen 0. a. bekrachtiging van het tractaat met Venezuela werd overgegaan tot de be handeling der artikelen. De voorzitter deelt vooraf mee, dat morgen een zitting zal worden gehou- Een aankomende STRIJKSTER Adres: Pieter Kiesstraat 45. P. DROSTE en A. VAN DER LIN DEN. Makelaars, presenteeren. als lasthebbenden van hunnen Princi paal, op Zaterdag 18 April 1903 s' nam. na 5 uur. in het Verkooplo- kaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, in publieke veiling te verkoopen. ten overstaan van den Notaris G. C. MERENS. Acht perceelen BOUWTERREIN, liggende nevens elkander te Haar lem, aan de Voorhelmstraat, hoek Sckneevoogtstraat en tegenover de Bloemhofstraat te zamen groot 10 A. 92 cA. Afzonderlijk en in combinatiën bree der bij biljetten en kaarten omschre ven, welke te bekomen zijn bij boven- genoemden Notaris en Makelaars. De bewijzen van eigendom en veilcondi- tiën liggen intijds ter inzage ten kan- tore van genoemden Notaris. H. C. TOMBERGH, P. DROSTE en A. VAN DER LINDEN, Makelaars, presenteeren, als lasthebbenden van hunne Principalen, op Zaterdag 18 April 1903 's nam. na 5 uur in het Verkooplo kaal ..De Gouden Leeuw" te Haarlem in publieke veiling te verkoopen. ten overstaan van den Notaris A. J. C. DAAMEN, EENIGE TERREINEN, ge schikt om als Bouwterrein te worden geëxploiteerd, als DRIE PERCEELEN, aan de Arnster- damsche Vaart, tezamen gr. 1 H.A. 39 Aren 60 cA., VEERTIEN PERCEELEN met een daarop staand HUIS en SCHUUR met Bloembollenstellingen aan den Schalk wijkerweg, aan de o.z. van het Zui- der Buitenspaame, te zamen gr. 10 H.A. 57 Aren 30 cA. I11 perceelen en combinatiën, zoo als bij biljetten en kaarten nader is omschreven, welke te bekomen zijn bij bovengenoemden Notaris en Make laars of bij den Heer J. W. G. DROS TE, Ged. Oude Gracht No. 16. De be wijzen van eigendom en veilconditiën liggen intijds ter inzage ten kantore van genoemden Notaris. Voor de verkiezing van leden der Kamer van Arbeid in het Bloembollenvak hebben de meeste stemmen gekregen: Van de patroons de heeren G. J. v. Meeuwen. A. Koolhoven, J. Bos Azn., E. Krelage en H. J. Rijdon. Van de werklieden: C. Marinus, B. Lagerwog, J. B. Wesseling. Herstem ming tusschen J. C. Duin, J. Tim merman. A. J. Visser en A. Kapteyn. De zaak van den heer^Frank van der Goes wordt 24 April ter openbare terechtzitting behandeld. De instructie in de dubbele moord zaak wordt heropend. De leden der verschillende Patroonsvereeni- gingen in de Bouwvakken te Haarlem, deelen aan hunne clientèle en direcliën mede dat tot hun leedwezen eene alge- meene werkstaking in die vakken is geprocla meerd, waarvan het gevolg is dat de "patroons groote belemmering ondervinden in de uitvoe ring hunner werkzaamheden. Beleefd wordt aan clientèle en directiën medewerking verzocht om de patroons zooveel mogelijk ter wille te zijn en te steunen, bij mogelijke vertraging daarvan. Namens de Patroons-Vereenigingen Afd. Haarlem v.d. Ned. Aannemersbond, A. Rinkema, Voorz. B. Groenewegen, Secr. Metselaars, Timmerl. en Aannemersvereeniging, H. J. Geyl JCz., Voorz. J. Miezerus, Secr. Schilderspatroons-Vereeniging, J. W. Veldheer, Voorz. J. G. Cramer, Secr. Smedenpatroonsvereeniging D. Bartling, voorz. H. van Putten, secr. Steenhouwerspatroonsvereeniging L. Sabelis, voorz. J. H. Troupin, secr. Stucadoorspatroonsvereeniging J. H. Martens, voorz. H. Doing, secr. Behangerspatroonsvereeniging J. Pander, voorz. M. Scheer, secr.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3