H. J. STOL, Alkmaar. Plein 1° 5 Verloren Zaterdag 9 Mei 1903 GEVRAAGD Banketbakkerij. LOOPJONGEN P.J.VAN KESSEL Amgferclamsche Bears flink Pakhuis, TE HUUR 5000, Gehssle Loten a fl.50 11. Kmpiëïi l gemeub. zit- en slaapkamer Kost en Inwoning Met goud bekroond. Stoomtram :s".Uemon-Clieese man! Zijn zorgvuldig gekamde lange'neder te legeren, wat voor de werk ge witte haren en dito baadd oefenden versvereenigingen van den handel het weer hun invloed op de ontvlamde motief was de algemeen© uitsluiting gemoederen; zijn profetenfiguur werd in het transportbedrijf toe te passen, bat middelpunt dor beweging; zelfs sociaal-democraten van naam ge raakten onder' den indruk der uiter lijke verschijnonc waarin het eenig geheim zijner macht over de gemoe deren is gelegen. Het was een ouderwetsche tijd voor „den ouwen man". Hij, die nog geen jaar geleden vertelaarde van een eigenlijk^ „beweging" niiets te verwachten, daar alleen van „den wat zeer duidelijk uitkwam in hun schrijven van 2 April j.l aan het dfu gelijksch bestuur der Federatie, ver vat in de volgende zinsnede, welke verband hield met de staking der schuitenvoerdersgezellen. Een algeheele stilstand van zaken zou hieruit toen onvermijdelijk voort vloeien. In geen enkel opzicht ware dit het geval geweest, maar de werkgevers- kende arbeidieirs" door hun invloed vereenigingem zagen hierin reeds een op d© ideeën der mtenschen heil was1 motief, wanneer zij zulks gewenscht te verwachten hij zwelgde thans achten, een ajgeheele uitsluiting van in de glorie van zijn tijdelijk leider schap oven ©que beweging, zoo grootsch en schokkend, als hét Ne- dierlandsche proletariaat nog nimmer heeft doorgemaakt." Het blad schetst dan zijn optreden toepassing W brengen in het trans portbedrijf. Nu de politieke werkstaking is af- geloopen en men van de zijde der werkgeversvereenigingen van oordeel was dat. evenals de andere Vakorga- in de vergaderingen voldoende bekend nisaties een gevoelige slag kon wor- uit't door ons in 't kort overgenomen den toegebracht, zoo is dit van de znde verslag, stelt in het licht zijn opnlt-1 J sen en daarna kalm/te prediken, oio aldus te vervólgen: „Maar all deze manoeuvres konden niet verhinderen, dat hij een treurig fiasco heeft moeten lijden. Dit is hieraan toe te schrijven, dat nu een maal dat „verraad" der sociaaldemo craten een dom praatje is en dat alle pogingen, om de comité-leden te doen optieden als elkandei's beschuldigers, op hunne eerlijkheid is afgestuit. De toeleg was blijkbaar deze: ferst het ganschet Comité terroriseer jn, bang maken als ..verrladers" te wor den aangezien; en dan de twee soc.- dwn. leden van het Comité eruit pik ken. om als de ware schuldig m te der Werkgeversvereenigingen verkeerd ingezien en weten zij van geen wij ken. Vol moed zullen de transportarbei ders de opheffing dezer uitsluiting af wachten. in de overtuiging, dat de vakorganisatie zeer veel voor hen heeft verkregen. In geen geval zullen en kunnen zii het dulden, dat verschillende onzer voormannen en mede-kameraden wor den uitgesloten en ook dan zullen eer stens de looneischen der §chuitenvo er- dersgezellen op een voor hen bevredi gende wijze opgelost moeten zijn. Van de zijde der georganiseerd© werklieden in de transportbedrijven, schijnt men. afgaande op de gepubli ceerde moties en het manifest, heden ten 8J? ure zal van wege de Prot. Chr. Vereeniging en, Chr. Nat. Werkmans bond, „Patrimonium" en „Maarten Luther" een ledenvergadering gehou den worden, in de groote zaal van Weten en Werken. Deze veigadering heeft ten doel het oprichten van Prot. Chr, vakvereenigingen. Detreinenloop was de drie eerste dagen dezer week nog zeer in de war; de vertraging was tenminste zeer groot en kon bij enkele treinen bij het eene genoteerd worden, bij sommigen was dit 1 1/4 uur. Donder dag kwamen op het traject Amster damHaarlem weder 4 treinen; de dienst ging beter, alleen trein no. 584 vertrok van hier 1 uur.te laat. Uitvoering. Naar men ons mededeelt, zal de vereeniging „Arti et Religioni" haar eerste uitvoering geven op Dinsdag 12 Mei in de groote zaal d©r Sociëteit Vereeniging. De vereeniging, nog slechts korte lings opgericht, bestaat uit circa 120 medewerkenden. De schoone inhoud van heit programma belooft een avond waarop veel kunstgenot gesmaakt kan worden Gaarne spreken wij de hoop uit, dat deze vereeniging bij haar in trede in de Zangwereld veel sympa thie van het publiek moge ondervin den, niet alleen om de leden aan te moedigen, maar ook om het schoone doel, dat zij beoogt. De batige op- brengsten n.l. zullen worden besteed voor liefdadige doeleinden. Het batig saldo van het eerste con cert zal geschonken worden aan de Leduina-stichting tot verpleging van anme zieken. Gevonden voorwerpen: Een zilveren armband. Een doek. Een bril. Een sleutel. Een gummibal Een zilve^ ren kinderarmbandje. Een bonboekje. Een rozenkrans. Uit de Omstreken. Zandvoort. Naar we vernemen, worden alhier ernstige pogingen gedaan tot stich ting van een gebouw, zoowel voor circus als voor variëteiten theater. Velseii. Men schrijft ons: Den Sen Mei a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn dat door den edelachtbaren heer mr. Enschedé, in zijn hoedanig heid van burgemeester der gemeente Velseiu het eerste huwelijk voltrokken werd. Dat paar, Petrus Handgraaf en Cor nelia van Baarschot, wonende aan de Jan Gijsenvaart onder Santpoort, is nog onder de levenden, hoopt op dien dag hun gouden huwelijksfeest te vieren. Dat die dag voor het krasse echt paar niet onopgemerkt voorbij zal gaan. behoeft zeker niet vermeld, aan- gezein ze in hunne omgeving alleszins geacht zijn. I niet van plan te zijn persoonlijk op den oproep der werkgevers in de di verse transportbedrijven in te gaan. en gewetenloos genoeg waren ge weest, om daartoe de bouwstoffen te Keveren, zouden zij zelve als eerlijke menschein door D. N. ©n de vergade ring rijn vrijgesproken. Het lastigste van het geval was echter: lo. dat tegenover de twee sociaaldemocraten vijf tegenstanders der S. D. A. P. stonden, die bij afwe zigheid1 van één soc.-dem. met alge- meene stemmen de staking hadden opgeheven, en 2o. dat Wessels, Van den Berig, en Van Erkel te eerlijk bleken, om de gemeen© rol te spelen hun door Domela Nieuwenhuis toe gedacht, en dat de anarchist Rein- ders op wien hij blijkbaar al zijne hoop had gebouwd, niet slecht ge noeg hléek, om leugens te verkondi gen, zoodat uit diens wanhopige po gingen, om althans de mogelijkhe'd van verraad bij Oudegeest en Vlie gen open te laten, nog het best bleek, dat dit niet bestaat. Zoodoende moest de toeleg misluk ken en werd, hetgeen als ontmaske ring der sociaaldemocraten bedoeld was, een ontmaskering van Domela Nieuwenhuis. Den eersten avond was hij de trio-mfearen.de duivel, oproe pende al wat er slechts en laags was in de zielen der monschen; haat en wantrouwen zaaiende tegen zijne vij anden, om dezen daar straks door de opgezweepte hartstochten te doen verpletteren. Maar den tweeden avond was hij zwak gebroken; de feiten, door hem genoemd, waren hem grootendeels dooii eigen geestverwanten uit de hand geslagen; maar wat het .ergste was: de vertegenwoordiger d-eir vrije socialisten ui het comité zelf had moeten verklaren, dat hem van ver raad der sociaal-democraten „nog" niets hekend was!" Met den afloop van ,d© vergadering wenscht „Het Volk" echter de arbei dersbeweging geluk: „Grooter ellende is niet denkbaar, dan dat het Domela Nieuwenhuis gelukt warei, de Nederlandsche vak beweging te gebruiken als instrument van rijn haat tegen de S. D. A. P. en hare oprichters. De booze demon, die steeds verdeeldheid, haat en onder ling wantrouwen heeft gezaaid, zou daardoor de vakbeweging hebben vei; nietigd, evenals hij reeds eenmaal de socialistische beweging vernietigd heeft. Thans is dit niet meer te vreezen. De duivelsche wijze, waarop hij in zijn overmoed dien eersten nacht is opgetreden, heeft velen de oogen ge opend, die hem tot heden als eeai eer lijk man beschouwden. A-ls hij thans dieper terugzinkt in de vergetelheid, waarin hij tot geluk der arbeidersbe weging heeft verkeerd, ligt dat niet alleen aan de mislukte werkstaking, die terecht op rekening wordt gesteld van h©t drijven der anarchisten naar een „aigemeene werkstaking' maar bovenal aan die onedele, met recht en rede spottende wijze, waaitop hij de gansche vakbeweging heeft trachten op te offeren aan zijn haat tegen «-'e sociaal-democratie." Donderdag vergaderden de ver schillende branches van de Nationale Federatie van Transportarbeiders. Men verzocht ons het navolgende op te nemen: In „Het Nieuws van den Dag" vam 15 April komt in dé beschrijving van ,.de(n) Bond van Orde van personeel in dienst der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij ook -het vol gende voor: „Met de opgekomen leden van den „Bond van Orde" kon de dienst wor den onderhouden: diet spoorwegsta king was mislukt." Het Dagelijksch Bestuur van dezen Bond acht zich verplicht tegen deze zinsnede met ernst te protesteeren. Het is mogelijk dat de gesprekken en redevoeringen, op verschillende stations gehouden, van eenigen in vloed zijn gieweest op de kentering in de meeningen van een groot gedeel te van het personeel, aan den Bond echiter alleen de eer van de misluk king d'er staking toe te kennen, acht het Dagelijksch Bestuur overdreven en onrechtvaardig tegenover het ove rige goedgezinde personeel, dat, hoe wel niet tot den Bond behoorende, toch getoond heeft zijn plicht te ken nen en niet -te schroomen dezen te vervullen. Het Dag. Bestuur' van den Bond v. Orde H. IJ. S. M. Ju bi lé. 21 Juni a.s. zal, naar wij vernemen, de heer J. Schackman, assistent-opzichter aan de C. W. der H. IJ, S. M. alhier, den dag herden ken, waarop hij voor 50 jaar bij die maatschappij in dienst trad. Weder aangenomen Men deelt ons mede. dat een groot gedeelte van het personeel der Centrale Werk plaats alhier, dat staakte. Maandag morgen weder in dienst zal worden genomen. Dit zijn de werklieden op wier ge dragslijn anders niets aan te merken viel. Zij zullen echter beschouwd' wor den als opnieuw te zijn aangesteld, m. a. w. dat hun vroegere diensttijd, ongerekend blijft. Het aantal personen, dat ontslagen blijft, is 148. Zij, die niet gestaakt hebben, ont vangen 4 dagen extra loon. Eenmooie daad. Naar we ver nemen, ontvangt ieder van het ti'ac- tiepersoneel der H.IJ.S.M., dat onder de wapenen 'is geroepen, elke week de helft van zijn gewone weekloon. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst o/ niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur. Gelieve voor mij deze regelen te plaatsenbij voorbaat mijn dank. In het no. van 17 April komt een Nieuw personeel. Men deelt ons mede, dat Woensdag en Donder dag verschillende adspiranten resp. voor den stationsdienst en voor den dienst van Tractie door Dr. Jitta te Amsterdam zijn gekeurd. Zooals men weet is deze geneesheer specialiteit in oogziekten. Naar ver luid wordt, zijn enkelen afgekeurd. ExamenL. O. 16 April. Geslaagd de dames M. S. Boon te Helder, M. J. Broerse te Monnikendam, L. M. Kuyt te Haarlem, M. Commandeur te Monnikendam, A. C. Dekkers te Lei den en J. van Dobben te Hillegom. Opgehaald. Hedenmorgen is uit Aan alle bladen wordt bij deze ver zocht dit op te nemen. Faillissementen. Uitgesproken: Zierikze-e, 7 April. L. van Bezooijen, schoenmaker, te St. Maartensdijk; rechter-commissaris jhr mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije. Almelo ,9 April. H J. ten Bruggen- Eerst Donderdagmorgen de Scheeps- if f i cate, ruwielhandelaar, te Enschedé; en B oo tb ew er kers-ver een ig ing en later Tft«hW rnmmiwaris mr A Crnnrke- nn /W, Hoer „nw a,-. V-II-.-,,.0 iecnier-commissaiis mr. a. i^roocxe op den dag nog de Houtwerkers-ver- eeniging „Streven naar Verbetering", de Schuitenvoerdersgezelien-vereeni- gmg „Eendracht maakt Macht" en „Haudel en Nijverheid". Op alle vergaderingen drukten de werklieden hun gevoelen uit io een motie, waarin de erkenning der or ganisatie door de patioons wordt ge- eischt Bovendien moeten de schuiten- voedersgezellen nog besloten hebben hun looneasch, waarvoor zij e-enige weken geleden in strijd gingen, te handhaven. Door de Nationale Federatie van Transportarbeiders in Nederland is aan den Amsterdamschen groothan del en de burgerij een manifest ge richt. waarin zij een nadere uiteenzet ting van den toestand! geven. Daarin wordt het volgende ter kennis ge bracht: Nadat de rust in Februari was we dergekeerd en alle Transportarbeiders den aiibeid hadden hervat, ook de Schuitenvoerdersgezellen, hadden de ze laatsten in dien tijd een loonrege ling getroffen en reeds opgezonden aan hunne werkgevers, in de overtui ging. dat ook deze op een voor hen bevredigende wijze zoude opgelost worden. Nadat daarover verschillende ma len, na dien tijd. was geconfereerd, zagen de schuitenvoerders zich ge noodzaakt. daar hun werkgevers hoe genaamd van geen toenadering wilden weten, op den 31 en Maart den arbeid wit, 's Gravenhage, 14 April. P. N. van Rossen, kok en pensionhouder, te Lei den; rechter-commissaris jhr, mr. R. O. van Holthe tot Echten. Amsterdam, 14 April H. W. de Haar. van beroep kapper, te Amster dam; rechter-commissaris mr. R. L. Scholten. Opgeheven: B. Schroder, winkelier te Lange- veen, gemeente Tubbergen; K. Nobles se, koopman te Neer. Geëindigd: J. B. Boes. Odoorn; G. S. Schouten, voorheen winkelier te Velp. Vervolg Stadsnieuws Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Vrijdag 17 April des namiddags te half twee (spoedeischend). Voorzitter de Burgemeester. Zitting met gesloten deuren. Hedenmorgen werd in de infanteriekazerne alhier op plechtige wijze de bronzen n^edaille voor 12 jaren dienst uitgeiveikt aan den ser geant-majoor titulair Budel. van het bataljon infanterie, alhier in garni zoen. Pilot Chr. vakvereenigin gen. Vrijdag 24 April a.s. 's avonds PRO DEO. Echtscheiding. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 10 Februari 1903 is het huwelijk van ANTHONIA GERARDA VAN DER GIESSEN en THEODORUS JORDAAN, beiden wonende te Haarlem, op de vordering van eerstgenoemde door echtscheiding ontbonden verklaard. De procureur van eischeresse Mr. A. H. J. MERENS. Naainlooze Vennootschap Japan en China Import. Aigemeene vergadering, van aandeelhouders op den 29en April e. k. des n.in. 1 uur ten kantore der Vennootschap. Haarlemmerliede en Spaarnwonde Als bestuurslid van de Rottepolder is gekozen de heer J. Vriesekoop al hier. Haarlemmermeer. Onder vele bewijzen van belangstel ling heeft de heer J. Spaan, hoofd vaa School no. 8 te Haarl.meer zijn 25- jarig ambtsfeest gevierd. Beroepen naar Kage en Abenes J. W. Klinkhamer Bredius, Herv. pred. te Wehl. Tal van keeren zijn door deze ker-, kelijke gemeente pogingen aangewend een eigen predikant te krijgen, tot nu toe vergeefsch. Sloten. Langs den Haarlemmerweg tus- schen Sloterdijk en Halfweg zijn een aantal piketpaaltjes daar geslagen voor de electrische tram ontvreemd. Burgerlijke Stand een BROCHE met ge- emailieerd Kinderpor tret. S.v. p. terug te bezorgen desverlangd tegen GOEDE belooning adres Langs Kerk straat 10. H. C. TOMBERGH, P DROSTE 8n A. VAN DER LINDEN, Makelaars, presenteeren aLs lasthebbenden van hunnen principaal op des namiddags na 5 uur in het ver kooplokaal ..De Gouden Leeuw" te Haarlem in publieke veiling te verkoo- pen ten overstaan van den Notaris B. E. C. SEIGNETTE Een HEERENHUIS met Binnen plaats, Achterhuizen en Erve. aan de Wz. van het Spaarne no 72. aan en bij de Korte Veerstiaat te Haarlem, kadaster Sectie D No. 4070, groot 1 are 68 centiaren. Te bezichtigen Dinsdag en Donder dag alsmede op den verkoopdag van 24 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere information bij bovengemel de Makelaars, zoo mede bij den Archi tect-Makelaar ARN. A. M. BRUNING te Haarlem. De bewijzen van Eigendom en Veil- conditiën zullen drie dagen voor en op den verkoopdag ter visie liggen ten kantore van den Notaris voornoemd. tegen Mei, in een klein gezin, een NET DAGMEISJE, dat netjes kan werken. Adres: Johan van Vliet- straat 82. Hiermede hebben on- dergeteekenden de eer kennis te geren, dat van af 15 April hunne zaken in Melk en M e 1 k- produeten, VERBONDEN zijn, en van af dien datum onder ge- zamelijk behier zullen worden uitgevoerd. Corn, van SC tl IE Zoon, van BRUGGEN en v.d. BERG G. FEIJE. Ondertrouwd: 17 April. A. J. L. Wil- lernse en L. J. M. van Luenen. Bevallen: 15 April. M. KanStolp z. 16. A. DubbelmanPortegijs d. 17. M. H. van de Pietermanvan Arksen d. A. de Vriesde Jong z. 16. K. de Goe deScheffers d. A. G. M. Veth—Ge velaar z. Overleden: 15 April. T. J. van de Laar 1 m„ z„ Waldeck Pyrmontstraat. 16. J. Vermaas, 4 j. z.. Bakkumstraat Gevraagd een nette, flinke LEERLING om in bovengenoemd vak te worden opgeleid. Brieven Ir. onder no. 5609 Bureau v.d. Blad. Wordt een flinke direct gevraagd. Van g. g. voorz. komen in aanmerking. Loon 3 gulden p. w. Pers. aanb. vóór 12 Maison C. EMMELOTH, 41 Gr. Houtstraat. CONFISEUR. f elephosn Mo 832. Den 30sten dézer maand zal, naar wij vernemen, door een tweehonderd tal kinderen de Eerste Heilige Com munie gedaan worden in de kerk van Onze Lieve Vrouwe aan het Spaarne alhier. schrijven voor van een mijnheer X, Ik het Spaarne bij Sandei-sbrug het zou door middel van uwe Courant -Md» in ontbinding verkeeread lutae dien mijnheer X. willen uitnoodden, r™SSilT met mij een bespreking te houden weillK gesiacnt op0enaaia. met als onderwerp, wie de opruiers en wie de opgeruiden zijn. Ik voor mij heb altijd (zoo lang ik vuurwer ker aan de Centrale Werkpl. ben ge weest) behoord tot hen. die als op ruiers worden aangemerkt. Daarom ben 'ik overtuigd dat al de verbeterin gen en verkorting van werktijd zijn verkregen door deui strijd der op ruiers. tijdens de S. V. Er zijn toen ook slachtoffers gemaakt. Maar enfin, die mijnheer X. acht zeker een kruipend wezen hooger dan een opruier, die voor het recht durft te velde trekken voor de geheel© ar beidende klasse. In dat schrijven van X. schemert iets door, dat niet eerlijk gemeend is. H. REINALDA. Haarlem, 1&4.03. Verkiezing Kamer van Ar beid voor de Bloemhollenbedrijven. Donderdag had te Haarlem en in ae omliggende gemeenten de herstem ming plaats van leden voor bovenge noemde Kamer. Uitgebracht waren 484 stemmen. Gekozen wenden tot werklieden leden de heeren J. J. Timmermans te Heemstede met 143 stemmen en A. J. Visser te Haarlem met 160 stemmen. De heeren J. C. Duijn en A. Kap- tein verkregen resp. 105 en 76 stem men. De alg. leden vergadering der Remonstrantsch-Gereform. Ge meente alhier zal gehouden worden op< Woensdag 29 April, in de kerk. De agenda bevat: 1. Lezing der notulen, 2. Mededee- ling van ingezonden stukken. 3. Me- dedeeling aangaande de conferentie van het Bestuur met Dr. M. C. Tide- nian. 4. Verkiezing van twee Bestuurs leden wegenis het aftreden volgens rooster van de HIL L. de Fouw en Mr. H. Ph. 't Hooft. Onder herinne-. ring aan het bepaalde bij art. 20, al. 3 van het Huishoudelijk Regl. stelt het Bestuur de volgende tweetallen voora. de heeren L. de Fouw, en J. van der Pant, en b. de heeren Mr. H. Ph. 't Hooft en Mr. H. Pouw. 5. Uitloting van een aandeel in de rentelooze leening. 6. Verslag van dén toestand der gemeente. 7. Verslag omtrent de financiën door den Pen ningmeester. 8. Voorstel van het Be stuur om het huish. regl. aan te vul len met art. 8bis. luidende: „In den regel wordt uit de diaconale kas aani niemand onderstand verleend, die n'iet minstens éen jaar als lid dér ge meente is ingeschreven geweest." Omtrent den toestand der verbran de meisjes meldt men ons: Dina Marie Dernisson verlaat heden genezen het gasthuis; de drie overige patiënten verkeeren in een bevredigen den toestand. Aanbesteding uitgesteld. De aanbesteding van de verbouwing der wasscherij van het gesticht Mee- renberg, welke heden zou plaats heb ben, is uitgesteld tot 1 Mei a.s. Naar wij vernemen werd he den de Koninklijke trein, vervaardigd in de fabriek der firma Beijnes. afge leverd. door bemiddeling van de firma CLAASSEN en BETJN8. Ginta** FTnde D4.16A}r. Vd.l7Apr AtchisoD Topeka, Oomm80i/s 81 Va Denver Rio Grande 358,q Erie's 33'/s 34 Kansas City 8outh.29»/ie 30 do. pref.507/a 51'/? Missouri Kansas Texas, Com. 24i/a 25i/8 National R. R. of Mexico 19s/g 191/* New-York Ontario 28'/i 29i/8 Norfolk Western 69 70'/s Rock Island Cy. 42'/4 427JB Southern Pacific 55i/2 56 8outhern Railways 30 30i/a Union Pacific 881/* 89S/4 Wabash B 26'/c 26l/o American Car 4D/t 40s,q New-Orleans R. Co. 14l/s 14i/» Steels 35*/8 36 Koninkl. Petroleum Maatsch. 494 496 Columbia313/8 307/„ Grand Trunkof Canada19Vis 193/ifl 372e Staatsloterij. Trekking van 17 April 1903. 3e Klasse, 4e Lijst. Nr. 16532 f 15OO. Nr. 12067 f 100. Prijzen van f 45. 193 4502 9167134701666819131 177 4880 9417135721681719455 193 4971 9526138331698819597 4805130 9619141831706619758 690518110174142611725919S04 1001543610456144741736619519 1375 551110699145351742119854 1506 652910707145881748719901 1607 6792107311481117665 20111 1798 6798107491491317677 20213 2405 6846118661495817734 20280 2777 7117121111515317760 20515 2856 7643123281520118208 20715 3128 764512435 1522618272 4005 8162128201529518513 4110 8345128521530318617 4222 8928130871641518962 AiS v«rl«saÊién. Op den 2en Mei a.s. hopen i onze geliefde ouders H. J. PREENEN en A. J. MIRCK den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar in den echt jg zijn verbonden. Huiine liefhebbende Kinderen. Overveen, 17 April 1903, yt^y YWviTvv: 77ÏK 83 Heden overleed in den ouderdom van bijna 90 jaren, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. F. TAN DOBBEN. Haarlem, 15 April 1903. E. J. BOUWMEESTER- van Dobben. D. J. W. BOUWMEESTER. C. J. D. BOUWMEESTER. H. L. G. BOUWMEESTER. Eenige kennisgeving. Een flinke IiO©p|oiig*eai gevraagd. week. J. J. straat 55. Loon 2.50 per SMINK Rz. Zijl- Bij Jos. C. M. van Honschooten kan geplaatst worden een aanko mende Costnnmnaaister en nog eene Leerling. Adres: Leidschestraat 36rood. TE HUUR a 6.p. w. een dicht bij bet Spaarne circa 200 M groot en tot alle doeleinden geschikt. Te bevr. Turfmarkt 32. Een onderwijzer vraagt vrije Zit- en Slaapkamer, met volledig pension. Brieven met opgaaf van prijs onder No. 5613, bur. v. d. blad. een lief BOVENHUISJE aan het Spaarne, 2.p. w. voor 2 of 3 meuschen. Te bevr. Turfmarkt 32. TREKKING to Brussel Maandag e.k. Staats-Loteo Congo met hoofdprijzen van f 750, benevens een groot aantal prijzen van f 250, f125 en f 90. Bovenstaande prijzen wor den door my uitbetaald. De ondergeteekende bericht, dat in het Sigarenmagazijn van M. «AST, AN EO AN G 2 te HAARLEM rerferijgbaer zfjn tot Morgen Zaterdagavond 10 oor met reeds Dinsdag e. k. franco en gratis toezending der offici eels trekkingslijst. D. E. COS MAN, Amsterdam. in Effecten. Architect, Een heer vraagt tegen 1 Mei a.s. met pension. Brieven met offerte onder no. 5612 bureau v.d. blad gevraagd door een net Jongmensch P. G., Kleermaker, met gelegen heid om te kunnen werken, de prijs van ƒ5.50 niet te boven oaande, centrum der stad. Br. fr. 0nder No. 5614 bureau v/d blad. Te Hoop VRIJE WONINGEN, huuropbr. S gelegen op 't Klooster gem. Haarlem. Br. fr. onder No. 5611 bureau van dit blad. tO CL per ons Verkrijgbaar bij Anegang no. 19 Telefoon 264. HaarlemSchotenSantpoortVelsenBever wijkNoorddorpCastricum-Limmen -Heilo— Alkmaar. Vertrek van het Kennemerplein te Haarlem. (Amsterdamsehe Tijd) Naar SANTPOORT: 7.35, 9.-, 11.35, 1.35, 420, 5.45, 7.35. Naar VELSEN7.35. 9.—, 11.35, 1.35. 4.20, 5.45, 7.35. Naar ALKMAAR: 7.35, 9.—, 11.35, 1.35, 4.20, 5.45, 7.35, en bOTendien naar BEVERWIJK: 10.20, 11,30 'savonds, en naar SANTPOORT 3.15 's middags. Dienstregelingen gratis verkrijgbaar bij de Conducteurs en goederen Agenten. en andere Jamsoorten nit de fabriek Kennemerland,

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3