NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omureken. Drukwerken. 20e Jaargang Maandag 20 April 1903. No. 6075 BAAHLEHTS DAGBLAD Abonnementsprijs Voor Haarlem per 3 maandenf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.021/» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37V« de omstreken en franco per post. 0.45 Adlvertentlën Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Bulten spaar ne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. AfroRxementen. en AdvertentiSn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentifin Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad versohljnt dagelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen- Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitê Etrangère G. L. BAOBE Co., JOHN F. JONES, 31bis Faubourg Montmartre. 3J3t aummer bestaat ufit acht bladzijden. Haarlem's Dagblad van 20 April bevat 0. a.: De Iersche landwet, Haven- en veemarbeiders, Dr. Bronsveld en Dr. de Visser over de werksta kingen, Ka de staking, Manifest der S. D. A. P. Bovendien behoort hij diit nummer van ons blad als gratis-bijvoegsel no. 187 van „De Zaterdagavond", bevatten de o.a. Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Dames; Licht en Schaduw: De ver bruide feestdagen; De aardige oude baas, benevens de gewone rubrieken en en afbeeldingen. Buitenlandsch Nieuws Znid-Atrika. De Trarasvaalsche regeering heeft ken nis gegeven, dat er van 1 Juni af geen rantsoenen, landbouwwerktuigen, vee enz. meer tegen schuldbewijs verstrekt wordt, maar allleen tegen gereed geld. Zoo noodig zullen behoeftigen door werkverschaffing onderhouden worden, waarbij de arbeiders aan de repatria- tiedepots hun rantsoen kunnen koopen. Het Nataische regeeringsblad bevat den tekst van eenige belangrijke wets ontwerpen. Een militiewet stelt den dienstplicht in voor alle mannen tus- schen de 17 en 50 jaar. Een andere wet bepaalt Natals jaarlijksche bijdrage tot de Engelsche vloot op 35.000 pd. st. Een derde geeft de ingelijfde districten Vrij heid en Utrecht elk een vertegenwoor diger in den wetgevenden raad, en elk drie ia de wetgevende vergadering, voor het eerst na 1 October te kiezen. Verder wordt aangekondigd, dat de re geering 4.000.000 pd. st. wenscht te lee- nen voor den aanleg van spoorwegen, havenwerken, telegraaflijnen en andere openbare werken. Chamberlain heeft, gelijk men weet, gezegd, dat president Kruger den oorlog begonnen was, 0. a. omdat hij op hulp van buiten rekende. „Ren die het weet" schrijft nu in de „Daily News", dat hij van iemand die er bij .geweest is ver nomen heeft, dat in de geheime zitting van den Volksraad kort voor den oor log een der leden zeide, dat er waar schijnlijk hulp zou komen van een Eu. ropeesche mogendheid, maar president Kruger toen nadrukkelijk en plechtig verklaarde,, dat als het oorlog werd het volk geheel op eigen kracht moest ver trouwen en geen vreemde hulp kon ver wachten. Engeland. De Iersche Landwet. De Iersche Parlementsleden hebben 11a de indiening van de Iersche land wet zich van een beslist oordeel ont houden. In het algemeen begroetten zij in het wetsontwerp een prijslijke poging van de regeering, om den ouden landstrijd tot een einde te brengen, maar zij schortten hun oor deel op tot de nationale conventie te Dublin gezeten zou hebben. Gisteren is die bijeenkomst geopend John Redmond, die vooizat, zeide: Als wij besluiten dat wetsontwerp te verwerpen, dan wordt het opgeborgen en wij zullen er nooit meer iets van hooren. Besluiten wij echter dat het, gewijzigd, aangenomen dient te wor den, aangezien hei dan het vooruit zicht opent de landkwestie op te los sen. dan keeren de Parlementsleden met te grooter gezag naar Westmin ster terug. William O'Brien stelde 't eerste be sluit voor. Hij zeidie daarbij, dai het wetsontwerp hem in sommige opzich ten teleurstelde, maar hij vond ver keerd het af te breken. In het ergste geval behoefden de pachters niet te koopen. Komt er geen dwang tot verkoop, dan moet er ook geen dwang tot aankoop zijn en in elk geval moe ten de pachters hun tegenwoordig recht om de pacht door den rechter te laten vaststellen, behouden. Het voorgestelde besluit houdt in een gelukwensch aan het Iersche volk, dat een Britsch ministerie dit wets ontwerp heeft ingediend waarvan het beginsel is. dat de Iersche grond aan het Iersche volk hergeven wordt, en waarvan het gevolg kan zijn tevreden- beid in Ierland te herstellen de over tuiging dat het wetsontwerp ook in hoofdpunten gewijzigd moet worden om aan den landstrijd voor goed! een einde te makeneen verzoek aan de Veireenigde Iersche partij, onx met alle macht de wijzigingen, welke deze conventie zal aannemen, door te zet ten, en een opdracht aan de Iersche parlementaire partij om in het Lager huis naar bevind van zaken te han delen. Vervolgens noodigt het be sluit de Iersche Parlementsleden uit wijzigingen voor te stellen^ Wij hebben nog niet gezien of de vergadering dit besluit aangenomen heeft. Michael Davitt, de bekende Ie,r. die indertijd als protest tegen den oorlog in Zuid-Afrika zijn ontslag als Parlementslid heeft genomen, heeft een eigen besluti op papier. Daar in worden de Iersche Parlementsle den uitgenoodigd. de Engelsche regee ring te beduiden, dat het, om de land wet goed te laten werken, noodig is een soort van zelfgekozen, zelfstan dig bestuur in Ierland in te voeren, en dat..., nu de landwet den grondbe zitters een te hoogen prijs voor hun land aanbiedt, de helft van de gift, die er onder de wet voor hen beschik baar wordt gesteld de pachters-aan- koopers ten goede diende te komen. Spanje. De republikeinen. De staatkundige toestand in Spanje laat tegenwoordig heel wat te wenschen over. De repubrnkeinsche propaganda maakt er kolossale vorderingen, zoodat men in de politieke kringen ernstig on gerust begint te worden. Te Barcelona hebben 30.000 mannen den heer Salme- ron toegejuicht; in alle groote steden in de provincie heeft men op groote open bare meetings de hoop uitgesproken, dat de republikeinsche zaak spoedig zal triomfeeren. De nauwe aansluiting van de verschillende republikeinsche groe pen tot één machtig geheel heeft blijk baar aan deze propaganda een zekere beteekenis gegeven, die niet mag wor den onderschat. Het zou met onnatuurlijk zijn, indien een groot deel van het Spaansche volk zich meer en meer aangetrokken gevoel de tot den heer Salmeron en zijne vrien den. Noch de conservatieven, noch de liberalen, die elkander aan het tfewind hebben opgevolgd, zijn er in geslaagd, om de hervormingen te verwezenlijken, welke zij zelve verklaarden, noodzake lijk te zijn. Wat heeft hun poging hiertoe dan wel weerstreefd? Wat heeft den heer Sagasta wel belet, om zich aan het li berale programma te houden, en wat verhindert thans nog den heer Silvela om zijns beloften na te komen? De kabinetten zoowel die, welke uit de rechterzijde, als die uit de linkerzijde voortspruiten ondergaan den dépri- meerenden invloed van de omgeving des Konings, van de Hofkringen, die Z. M. meestal van verkeerden raad dienen. Zoo durven de ministers geen enkelen stap in de goede richting te doen, waar door de toenemende macht der repu blikeinen gestuit zou worden; zij gevoe len zich hiervoor te veel aan handen en voeten gebonden. Dit valt zeer te be treuren, want Spanje is een land met rijke, natuurlijke hulpbronnen, dat ook zonder koloniën prachtig zou kunnen worden ontwikkeld...! In hoeverre de tegenwoordige repu- blikeinschie propaganda influenceeren zal op den uitslag der algemeene ver kiezingen, zal in de a.s. maand wel blij ken. Yereeiiigde Staten Volgens een Reuter-bericht uit Joplin in Missouri heeft Woensdag het gepeu pel een neger, die onder beschuldiging stond een politieagent gedood te heb ben, uit de gevangenis gehaald en hem gelyncht. Daarna trok de bende naar de negerwijk, stak er huizen in brand, steenigde de netgers en dreef ten slotte alle zwarten de stad uit. De brandweer werd in. het blusschingswerk bemoei lijkt; vele huizen zijn dan ook afge brand. Het stadsbestuur en de politie waren onmachtig tegen het grauw. Dalziel meldt uit San Francisco, dat er te Aval on, op het eiland Santa Cata- lirxa, 40 KM. van de kust in den Groo- ten Oceaan, een krant is verschenen, die haar nieuws van de buitenwereld geheel krijgt per dradelooze telegrafie. Er ligt geen kabel naar het vasteland. De nieuwe krant heet de Wireless, de Dradelooze. De correspondent te Los Angeles zendt het nieuws. Wij vestigen bij vernieuwing de aandacht op ons Filiaal Groote Houtstraat No. 55, waar den ge- heelen dag behalve Berichten, Abonnementen en Advertentiën voor Haarlem's Dagblad orders worden aangenomen op ALLE Drukwerken, van de kleinste tot de uitgebreidste. Levering van Handelsdrukwer ken desverlangd binnen 24 nar. Lage prijzen, keurige uitvoering. Stadsnieuws. Ieder afzonderlijk hebben zij nu een schriftelijk verzoek bij de directie In gediend om wedier in dienst te worden genomen- De directie, die genade voor recht wil laten gelden, heeft nu een besluit geno men als in den aanhef van dit bericht gemeld, en zoo zal voor het grootste gedeelte der ontslagenen de fabriek Maandag weder geopend zijn. Plecht ige installatie. Heden middag te 3 uur had in het Paleis van Justitie alhieir, onder vele blijken van belangstelling van de zijde van recht bank en balie de plechtige installatie plaats van Mr. W. H. van Nes van Meer kerk als rechter bij de Haarlemsche Rechtbank. Haarlem, 18 April 1903. Nijverheid. Door de firma Beijnes werd Vrijdag, zooals wij reeds mede deelden, de in haar fabriek vervaardig de Koninklijke trein aan de H. IJ. S. M. afgeleverd. De trein bestaat uit een viertal prach tig, smaakvol afgewerkte rijtuigen; 2 salonrijtuigen, 1 bagagewagen en 1 keu kenwagen. J Zoowel van binnen als van buiten zien de rijtuigen er keurig netjes uit. De rijtuigen zijn blauw gelald en alle versierd met het Koninklijk wapen met aan weerszijden W's met Kroon. De geheele uitvoering doet de firma Beijnes alle eer aan en verhoogt haar roem. De trein is een geschenk van beide spoorwegmaatschappijen aan H. M. de Koningin, en zal, naar wij vernemen, de volgiende wteek worden aangeboden. Ramp te IJ muiden. Heden ont vingen wij de lijsten, vermeldend de giften, die voor de wed. Heilig zijn in gekomen. Het totaal bedrag is f 1340.08° Bij gelegenheid zullen wij de lijsten in haar geheel publiceeren. Van een last bevTijd. De bewo ners van de Ged. Oudegracht en de Nïeuwegracht zijn Vrijdag van een groo- ten last bevrijd. Vanwege de gemeente werden n.l. de talrijke kraaienfamilies, die in de hoo rnen aldaar huisden en de nachtrust der bewoners stoorden, door mannen met lange stokken verjaagd en de nes ten uitgestooten. Zondag 19 April, geeft het Haarlemsch Muziekkorps het laatste populair concert in de „Vereendging" in dit seizoen, een aangenaam opgewekt pr igramma wordt door het orkest uit gevoerd. De HoUandsche duettisten, de heer en mevrouw Boekbinder, gunstig bekenden alhier, alsmede de internatio nale soubrette Evelina Dubois, verlee- nen hunne medewerking. Tentoonstelling Museum. De verzameling Walter Crane die in het Museum van Kunstnijverheid ten toongesteld is, zal Maandag 27 April wo/rden ingepakt en naar Londen wor den verzonden. Deze tentoonstelling zal dus onherroe pelijk gesloten zijn. Ten einde een ieder i'n de gelegen heid te stellen een bezoek aan deze ten toonstelling te brengen werd voor het vervolg de toegangsprijs op Zondag op 10 cent gesteld. van Weede (beschermvrouw), Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden (bur gemeester), Jonkvr. A. Boreel, F. M. Baron van Lynden, Mr. F. R. Cromme- lin. Ds. C. Veen, en W. Robert, direc teur van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap"* VOETBAL. Voor de sigarenwinkels en de di verse sportwintoels hebben wij het reeds gezien wat Zondag aan den Spanjaardslaan plaats zal hebben. De roodbroeken zullen aldaar de gas ten zijn van de blauwgebroekten, komt, waariom zij dan ook wel in d« kosten mogen bijdragen. B. en W. advisaeren derhalve waar de heeaen v. d. Weijden c.s.; weigeren dit laatste te doen hun verzoek niet goed te keuren. De heer v. d. WEIJ DEN zegt, dat de toestand aldaar onhoudbaar is, en dat adressant op deze wijze zijn bedrijf niet behoorlijk kan uitoefe nen. Zou adressant zijn water niet kunnen afsluiten, hetgeen een bezwaar voor de gemeente oplevert'? De VOORZ. antwoordt, dat hij een en ander gaarne toestemt, maar dat adressant als eerste belangheb- zooals de reclamelui jetten dit zeer bende dan w.el eene bijdrage in de duidelijk doen uitkomen. Wie zich kosten mag gjeven desnoods 1/3. nog den wedstrijd aan den Schoter-1 De heeren v. d. BERG en v. d. weg herinnert, die zal morgen onge-HORST zien in het aanleggen van twijfeld naar het prachtig gelegen een kolk niet de minste verbetering, H. F. C.-veld trekken. Wie er niet is maar meenen dat adressant een filter geweest, zal geen spijt hebben als hij moest laten aanleggen, zich de moeite getroost naar den j De VOORZITTER zegt nog eens, Spanjaardslaan te wandelen en daar dat de gemeente van het beginsel eens een kijkje te nemen. Het zal een 1 moet uitgaan, dat zij wil mede hei wedstrijd worden om van te genie- pen aan de verbetering, maar dat in ten. H. F. C. is reeds 2 punten op de eerste plaats adressant in de kos- Haarlem voor. Wint Haarlem mor- tien moet bijdragen, gen, dan staan beide partijen weer. De heer VAN HOUTEN meent dat gelijk en dan krijgen we nog een be- adressant zal zeggen dat de gemeen- slissingsstrijd; H. F. C. daarentegen te door de verhooging van den weg .zal er wel alles op zetten, om dit met koolasch dezen toestand heeft ge- jaar het kampioenschap van Haar- schapen. >iem als haar eigendom te beschou- De VOORZITTER antwoordt, dat wen, om dus morgen door te winnen, de weg altijd verhoogd is geweest en den beelissingsstrijd achterwege te tn den laatsten tijd is de koolasch laten. De winnaar zullen wij morgen door grint vervangen, na afloop terstond per bulletin bekend maken. Uit de Omstreken. Heemstede. Na eendge discussie stellen B. en W. voon de verbetering te doen plaats hebben, mits adressant 1/3 van de kosten bijdraagt. De heer VAN HOUTEN stelt voor de verbetering geheel voof rekening der gemeente te doen plaats hebben. Over dit voorstel staakten de stem men, zoodat over dit punt Wegens het gering aan tal troepen, dat onder deze tijdsom standigheden beschikbaar is, zal <er gelegenheid van den verjaardag van Z. K. ,H. Prins Hendrik der Neder landen in dit garnizoen geem parade worlen gehouden. De beide jongste nachten heeft het ijs in de slooten gevroren; door die vorst blijven sneeuw en hagel liggen, zoodat het des morgens buiten een December- mongen gelijkt.. Het vee dat in de omstreken voor een deel reeds, in de weiden liep, is weder ggstald moeten worden. De treinenloop wordt de laatste da gen beter; de vertraging van een uur voor enkelen als 't ware stelselmatig, was Vrijdag en hedenmorgen op i uur terug gekomen. Exprestrein no. 51 (Amsterdam—Pa rijs) had hedenmorgen de postwagen met militairen bezet. Op hun besluit teruggeko men. Voor enkele dagen meldden wij, dat de firma Beijnes wellicht bereid zou zijn de 41 ontslagenen, althans een groot gedeelte daarvan terug te nemen, maar dat zij geenszins geneigd zou zijn aan het verlangen der werklieden te voldoen, die bij hun verzoek om in dienst te komen, de voorwaarde stelden dat allen niemand uitgezonderd, weder in dienst moesten worden genomen. Thans kunnen wij daaraan toevoegen, dat deze 41 ontslagenen op hun besluit zijn te ruggekomen en de voorwaarde hebben prijsgegeven. Electrische spoorweg Am sterdamHaarlem. De bovenbedoelde lijn zal begin nen met dubhel spoor op het Spui; gaat dan door de Raadhuisstraat, door de De Clercqstraat en het ver lengde dier straat in de richting van de Tolbrug, om ten noorden van die briig de Kostverloren Vaart te krui sten over een nieuwe brug en te ko men in de gemeente Sloten. In noondelïjke richting loopt de spoorweg over aangekochte terreinen in den Sloterpolder, komt na den Notweg gekruist te hebben bij den Haarlemmerweg te Sloterdijk aan, loopt ongeveer 200 M. langs dien weg, daarbij den Sloterdijkermeer- weg kruisende, en komt dan op den Haarlemmerweg. Behoudens enkele uitzonderingen loopt zij over dien weg met dubbel spoor tot Haarlem: één spoor den zuidelijken en één den noordelijken berm berijdende. Behalve het verbreaden der bermen en het maken van beschoeiingen zul len de Zwet- en Liedebrug worden verbreed of gedeeiltelijk vernieuwd, en zal bezuiden de uitwateringsslui zen van het Hoogheemraadschap Rijnland te I-Ialfweg een overbrug ging gemaakt worden. De centrale met werkplaats, remise en woningen voor geëmployeerden komen op een daarvoor aangekocht stuk land op eenigen afstand van het station Halfweg. Bij de Amsterdamsche Poort komt de lijn in Haarlem, kruist ten zuiden van die poort over een nieuw te bou wen brug den Heerensingel, komt ver volgens op de Heerenvest, die zij ge heel langs loopt, gaat dan door de Anthoniestraat en over de draaibrug over het Spaaine en de daarbij lig gende brug over den Kamparsingel en sluit aldaar aan de bestaande lij nen der Eerste Nederl. Electr. Tram (hoek Turfmarkt en Kampervest) aan. Van hier af zullen de wagens der Electr. Spoorweg Mij. over de lijnen der E. N. E. T. naar Zand- voort loopen. waartoe een verbin dingslijn tusschen Kleinen Houtweg en de Tempelierstraat moet worden gemaakt. Vergadering van den. Gemeenteraad volgende vergadering opnieuw moet op Vrijdag 17 April 1903, des avonds WOrden gestemd, balt 8. Punt 3. Aan de orde komt de Voorzitter de Burgemeester. Afwe- goedkeuring van het bestek omtrent zig de heeren Paieijde, Peeparkorn en het eenjarig onderhoud der gem een te- Höckar. werken. De eenige nieuwe post die Na voorlezing en goedkeuring der .Pir <jit jaar in voorkomt is het maken notuleh van de vorige bijeenkomst, van een 84 m. lange 'schoeiing met komt aan de orde punt 1, betreffende losplaats bij de Ringvaart, waarvoor de vaststelling van het besluit inzake de kosten zijn geraamd op f 283, en verbetering Bleekersvaart. i voorts het maken van een hek bij de De VOORZ. deelt mede, dat het in de losplaats, opdat voortkomen worde vorige vergadering vastgestelde ont- dat de©e plaats door het opstapelen werp-besluit in handen is gesteld der van hoornen wordt ingpnomen Het gezondheidscommissie om advies. geheele bedrag voor het onderhoud Deze commissie heeft met bekwa- der gemeentewerken blijft onder de men spoed advies over dit ontwerp in de begrooting genoemde som. uitgebracht. Daarvoor brengt spreker b. en w. vragen nu machtiging, een woord van lof aan genoemde wanneer bij aanbesteding het werk commissie, die getoond heeft niet onder de raming blijft, dit aan een zooals wel eens beweerd wordt als der inschrijvers te gunnen, een rem te werken, maar integendeel De gevraagde machtiging wordt zeer spoedig de belangen der gemeen-, verleend. te te willen behartigen. Tot onderwijzer wordt merf. algem. i Het advies strekt tot bekrachtiging stemmen benoemd de heer van Gerth I van het genomen ontwerp-besluit, dat Daarna wordt de vergadering geslo- indertijd door ons in zijn geheel ten. werd gepubliceerd. Voorts worden B. I en W. door de Commissie dank ge- Den 20en Mei e. k. herdenkt de heer zegd voor de uitvoerige toelichting i Wartaea, onderwijzer aan de O L voor om f genomen besluit inzake de verbete- f'J.ja'ne",d£Ze bet^kkin£ heeft vervuld, ring der Bleekersvaart te bekrachti-i 1111 blijken van belangstelling zal het gen. Wordt goedgekeurd. dien dag aan dezen ijvertgen ambtenaar Aan Ged. Staten zal het alsnu ver- V00rzeIter niet ontbreken. der ter goedkeuring worden gezon- den. j Aan G. van1 Bakel is op zijn daartoe Punt 2. Ingekomen is een adres gedaan verzoek, eervol ontslag verleend van den heer A. P. J. van den Wei-als briefbesteller alhier. den, waarin hij verzoekt dat de ge meente zal overgaan tot het leggen van een riool in de Kerk- of Post- laan, daar hij en anderen door de tegenwoordige slechte afwatering van genoemde laan. veel schade in hun bleekeiisbedrijf ondervinden, doordat da slooten voor hun terreinen thans voordurend verontreinigd worden. Dit adres werd de vorige vergade ring in handen van B. en W. gesteld; om advios. Na overleg met den ge- mdente-opzichter, waren B. en W. Op Woensdag 22 April a.s., namiddags 6 uur, zal aan de Dorp'sschool alhier, de exercitie plaats hebben met de brandspuit no. 1. De Chr. Zangvereeniging „Harpe Davids" zal a.s. Woensdagavond in „De Kroon" een feestelijke zanguit voering geven ter gelegenheid van haar Ï2Jjarig bestaan met medewerking van het stedelijk muziekkorps. Deze zang vereeniging die gunstig bekend staat voor hare goede en degelijke uitvoerin gen zal ditmaal met 70 zangers uitvoe ren de schoone compositie van Men delssohn „Lobgesang". Voor deze gelegenheid heeft zich een eerecomité gevormd bestaande uit: Mevr. C. M. Boreel van Hogelanden^ Zand voort. Door den heer S. Sijtsma, broodbak ker alhier, is aan B. en W. vergunning gevraagd tot het oprichten van eene broodbakkerij met heeteluchtoven in van meening. dat de goedkoopste en een *e houwen perceel aan de Halte- meest afdoende wijze" om in dezen straat no. 19. Op Vrijdag 1 Mei a.s. des toestand verbetering te brengen, was voormiddags te 11 uur zal er gelegen- door bet aanbrengen van een kist heid bestaan bezwaren tegen dat ver- mot dubbele geperforeerde raudep, zoek in te brengen ten RaadJiuize waarin gnnt. en waardoor t veront reinigde water gezuiverd zou worden. Adressant was deze marring niet In de Vrijdagavond gehouden open- toegedaan. en geloofde dat hierdoor, bara raadsvergadering, waarbij de geen voldoende verbetering zou ont staan. maar z.i. zou een straafkolk tusschen Bleekersvaart an Kerklaan afdoende verbetering geven. De kosten hiervan bedroegen f 60, doch adressant, gevraagd of hij hier in wilde bijdt'agen, had geantwoord, dat dit z.i. de gemeente alleen be hoorde te doen. Deze meening werd echter door B. en W. niet gedeeld, daar de gemeen te niets geen last van het water heeft w en de verbetering in hoofdzaak aan voor de" verleende subsidie Tn de koe^ l do heeren v. d. Weijdem c.s. ten goede 1 ten van het plaats gehad hebbend on- heer P. Draijer met kennisgeving af wezig was, werden, na opening der rgadering door den Voorzitter, den heer J. Buckman, Burgemeester, en lezing en goedkeuring met eene kleine wijziging der notulen van de vorige vergadeoiing, de ingekomen stukken medegedeeld, n.l. het bericht van de goedkeuring van het kohier van de hondetnbelastiixg voor 1903 en eene dankbetuiging van de Nederlandsche 'eeniging voor Gemeentebelangen

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1