In Uniform. De Koerier ra Lp Une dame franpaise DAGMEISJE, Zaterdag 25 April 1903, Zondagmiddag 26 April 1903 Kindervoorstelling DE IQOVERRING. JEeia Dagmeisje Dienstbode OPPASSER. Loopjongen Bouwterrein TE KOOP Teekenscbool. Fröbelschool. Tournee FRITS BOUWMEESTER. 2e UITVOERING op Donderdag 30 April 1903, "REQUIEM" wegpostkantor.en te Utrecht, in onder-1 ling overleg. Nog vernemen we, dat hoewel alles gereed was, in Limburg geen bij zondere middelen van vervoer be hoefden gebezigd te worden. Limb. Koer. Men schrijft uit Den Haag aan Het Volk: Naar ik verneem heeft zich te 's-Gravenhage een oommissie van vijf Kamerleden, waaronder d'si. Talma, gevormd, welke bij de directiën der beide spoorwegmaatschappijen po gingen zullen aanwenden het ontsla gen personeel weder in dienst +- ne men. Van diezie commissie bezoeken boden de verschillende werklieden, welke inlichtingen inwinnen; vooral moeten zij weten of zij socialist zijn. Leger en Vloot. Te 's Gravenhage is in 58jarigen ouder dom overleden de sedert 1895 igepensl- oaneerde kapitein der infanterie J. P. van Vlierden. De overledene trad op 16- jarigen leeftijd als vrijwilliger in dienst, werd 9 Januari 1S68 benoemd tot 2e lui tenant en is later naar Indië gedeta cheerd geweest, waar hij tijdens zijn verblijf op Atjeh wegens zijn moedig ge drag bij Kon. besluit eervol is .vermeld. Hij was gerechtigd tot 't dragen van de eexeteekens voor belangrijke krijgsver richtingen en voor eervolle vermelding, van de Atjeh-medaille en het onderschei- dingsteeken voor 25jarigen officiers- dienst. Op 30 Mei vertr.ekt een detachement der koloniale reserve ter sterkte van 100 man naar Indië met het stoomschip Siin- doro, van de Rotterdamsche Lloyd. De le luitenant-adjudant jhr. van Haef- ten, van het 3e bat. 4e reg. infanterie te Haarlem, heeft non-activiteit aange vraagd. De luit.-kol. jhr. VV. A. Gevers Deij- noot, van het 2e reg. veld-artillerie te 's. Gravenhage, 'is bestemd om kolonel- commandant van het 3e reg. veid-art. te Breda te worden. De luit.-kol. C. U. E. van Löben Seis, van het 4e reg. vesting- art. te 's-Gravenhage, is bestemd voor kolonel-commandant van dat korps te den Helder. In verband met de uitbreiding van het getal fortificatie-opzichters, zullen de opzichters 3e klasse B. Schimmelpen ning, W. H. Mante, J. G. Bauer en P. Glas, worden benoemd' tot opzichter 2e klasse. De le luit. J. R. van der Moer, van het 7e reg. inf. te Amsterdam, wordt 1 Mei werkzaam gesteld bij de cadettenschool te Alkmaar. Een detachement onderofficieren van de inf. O. I. leger, thans bij het koloniaal werfdepot te Harderwijk, zal van 1 Mei tot 1 Juli een schietcursus volgen aan de normaalschietschool te 's-Graven hage. De bij het 4e reg. inf. benoemde kapi teins jhr. B. L. van Spengler en K. E. M. Vogel komen resp. te Haarlem en te Leiden in garnizoen. De le luitenant de Bruy.n, van het 3e regiment huzaren te 's-Gravenhage, wordt onder bevordering tot ritmeester geplaatst bij het 2c reg. huzaren te Ven- lio, ter vervanging van den ritmeester R. v. Overveldt, die overgeplaatst is bij het le reg. huzaren te Deventer. heidsredenen den cursus niet kan vol gen, zal de le luit. j. d. Besier, van het 3e reg. huz., 1 Mei worden gede tacheerd aan de normaalschietschool 's-Gravenhage. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Oengaran. van Java naar Rotterdam, passeerde 23 April Gibraltar. Het stoomschip Koninrr Willem III, van Batavia naar Amsterdam, arri vé er de 22 April te Genua en zette de reis voort. Het stoomschip Prins Willem I, van Antwerpen/naar Paramaribo, passeer de 23 A-pril des voorm. 7 u. 45 m. OuessarrC. Het stoomschip Besoeki, van Rotter dam naar Java, arriveerde 23 April te Port Said. Het stoomschip Isis, met de mails van Indië, China en Australië ex. s.s. Au stralia, arriveerde 23 April van Port Said te Brindisi. Faillissementen. Uitgesproken: Arnhem, 20 April. P. G. Meriting, sla gersknecht en pensionhouder, aldaar. Rechter-coinmissaris mr. H. R. A. Boo- nen. Geëindigd: M. Braat, schipper, te Made: J. B. Lan. ge en echtgen.; C. Hoosemans, kooplie den, te Breda. Vervolg Stadsnieuws^ Naar w ij vernemen h a d heden de tweede uitkeering aan de stakers plaats. De bediiagen, die uit gekeerd werden, waren zeer klein. Een man. vader van een huisgezin met 8 kinderen, kreeg o.a. naar ons werd medegedeeld slechts 0.85. A.s. Maandag zal weder eene uitkieerin-g piaat3 hebbeUj die hoogstwaarschijn lijk grooter zal zijn, doch in alle ge vallen blijft flinke steun noodzake lijk. Het aantal personen geschorst en ontslagen spoorwegpersoneel waaraan de uitkeering geschiedt, be draagt ongeveer 200. Aan 75 uitgesloten werk lieden der C. W. der Holl. Spoor zijn gisteren en heden ontslagbrieven thuis bezorgd; binnen enkele dagen zullen ook de anderen volgen. De Chr. Geh.-Onth. Jonged.- Vereeniging „De dochteren Rechabs" (J©hernia 35) deelt mede, dat zij eene openbare theemeeting zal houden a.s. Zondag 26 April des avonds te 8 uur in een lokaal der Chr. Bewaar school op de Burgwal. De toegangis vrij. Bij kon. besluit is aan W. B. H. Janssens ontheffing van den wer kei ij ken dienst bij de militie voor het nog onvervuld gedeelte van zijn dienst tijd verleend. Dit kon. besluit is genomen op de volgende overwegingen dat W. B. H. Janssens op 1 Mei 1883 voor de lichting van dat jaar bij de militie is ingelijfd voor de gemeen te Veghel en wel bij het 2de regiment infanteriedat hij op 20 November 1883 met een vrijwillige verbintenis is overgegaan bij het 3de reg. huza ren en, na 27 Januari 1884 uit het garnizoen te Le'iden te zijn vermist, op 25 Februari van dat jaar als de serteur uit de sterkte van zijn korps is afgevoerd dat hij, geboren op 13 Maart 1856, thans naar Nederland wenscht' te rug te keuren, dat er, zijn 47jarigen leeftijd in aanmerking nemende, ter men zijn om hem van verderen wer kelijk en dienst hij de militie te ont heffen. Bij kon. besl. is aan A. Breedveld, lotleling voor de lichting van 1903 uit de gemeente Oud-Alblas, behoorende tot het 2de regiment veldartillerie, ontheffing van den werkelijk en dienst bij de militie verleend tot 1 Maart 1905. Met betrekking tot het kon. besl. 'van 9 dezer (bepalende dat de inge schrevene voor de militie voor de lichting van 194, die zich in 1903 bij het reservekader heeft verbonden, zoo hij bij die militie moet worden inge lijfd, in zijn verbintenis bij het reser vekader kan worden gehandhaafd), vestigt de minister van oorlog- er de aandacht op, dat, al zal den kaderre servisten bij de bepaling van den eerste-oefeningstijd voor de ingelijf-. den bij de militie te land der lichting 1904 worden toegestaan hun werkelij- ken dienst te vervullen op den voor het reservekader bepaalden voet, zij daardoor nochtans niet zullen onthe ven Worden van de ^verplichting om voor het blijvend gedeelte onder de wapenen te komen of te blijven, in dien zij door de loting daartoe worden aangewezen. Hunne wettelijke bevoegdheid om van nummer te ruilen blijft onverkort. De off. van gez. 2de klasse L A. van Trotsenburg, wordt met 6 Mei a.s. geplaatst bij het hospitaal der marine te Willemsoord. (Stct.) In plaats van den le-Iuit. jhr. J. K. van Naerssen, die om gezond Aanvraag om steun. Men sc-hrijft ons: Zoo beginnen dan langzamerhand de arbeiders, voorheen in dienst bij de Hol- landsche IJzeren Spoorwegmaatschappij zekerheid over hun ontslag te krijgen. Nog altijd hadden zij gehoopt, dat de directie hen na een paar weken te heb ben laten -rondiloop-en, weder in dienst terug zou nemen al was het ook op veel minder voordeelrge voorwaarden. Doch die lang gekoesterde verwach ting is niet verwezenlijkt. 24 man treinpersoneel, 13 man1 van het stationspersoneel, pil. m. 1C0 arbeiders der Centrale werkplaats zijn titans wer keloos. Dientengevolge zijn hunne gezin_ nen aan broodeloositeid prijs gegeven. Een paar honderd vrouwen en eemilge honderden kinderen zijn door dit ont slag getroffen. In den eersten tijd zal het hun ook nie;t gelukken elders werlc te vinden, want overal wordt hun als stakers de deur gewezen. Op grooten fina/ntieelem steun hunner mede-arbeiders valt ook niet te rekenen. Een groot deel daarvan, n.l. vele chris telijke arbeiders weigeren titans een penningske voor hun kameraden te of feren. De groot© dagbladen hebben eene op roeping voor belooning geplaatst voor de werklieden, die aan den arbeid zijn gebleven, maar de „stakers" worden niet bedacht. De pogingen door sommigen onzer gedaan om in deze gemeente eene com missie te vormen, die bij de directie der H. S. M. stappen zou doen om ons ont slag te doen intrekken, zijn mislukt. Ontslagen, niet bij machte elders werk te verkrijgen, door een deel hunner me dearbeiders verloochend, door de bur gerij vergeten, worden de stakers aan de diepste ellende prijsgegeven. Wij kunnen en mogen niet gelooven, da,t dit de bedoeling van alle Haarlem- sch.e ingezetenen zou zijn. Ondergeteekenden doen dan nu ook een beroep op uwe bereidwilligheid, daar het hun uit velerlei bekend is, dat u het streven der arbeiders in 't algemeen niet anti-pathiek is. Wij bieden u hiernevens een inteeken- biljet aan en verzoeken u daarop een zoo groot mogelijk bedrag voor onder steuning te teekenen. W. H. HANDGRAAF. F. KEIZERSWAARD. K. OLIJ. Soutmanstraat 30. Haarlem, 24 April 1903. N.B. De commissie houdt dagelijks zit ting in St. Bavo van 9—12 uur 's mor gens. Stukken van den Gemeenteraad Voorstel van B. en W, om aan de Bell Tel ep hoon te vergunnen een kabel te leggen van de spreidpaal in den Wagen, weg bij de Schouwtjeslaan, langs de westzijde van. den Wagenweg en de zuid zijde van de Aerdenhoutslaan naar den Aerdenhout, ten behoeve der aansluiting van verschillende perceelen in den Aer denhout. Opgeheven. De dienst der Ge nie op de blok- en seinhuizen tusschen Haarlem en Halfweg is opgeheven. Ook de Infanterie is heden vertrok ken. Het stationsemplacement Haarlem wordt thans bewaakt door een poli tiewacht bestaande uit 1 Adj. Bispec- teur en 2 agenten en door een mili taire wacht bestaande uit 2 onderof ficieren, 3 korporaals en 36 minderen. Deze wacht wordt bediend van de kazerne en wordt evenals de andere wachten om de 24 uur afgelost. De bewaking strekt zich uit van den Oudenweg tot aan den Zijlweg. Te Halfweg zijn weder de laatste militairen vertrokken, zoodat de. be waking en het toezicht aldaar geheel zijn opgeheven. In de Woensdag 2 2 April gehouden algemeen© ledenvergade ring van de „Onderlinge verzekering tegen invaliditeit en ongelukken" der Vereeniging van Industrieelen enz. te dezer stede, bleek, dat het ledental bedroeg 83, het aantal afgesloten po lissen beliep 163 en het aantal onge vallen 85, die een gezamenlijke uit keering vorderden van f1768.255. Op de aandeelen zal worden uitge keerd behalve 3 pet. rent© f2.34. Aan de deelnemers zal ten goede komen een restitutie van 26.2 pet. der door hen gestorte bedragen. Het reservefonds bedraagt, thans f 19302,00s. De heer J. W. Veldheer werd als bestuurslid herkozen. Tot commissieleden voor het nazien der rekening voor het dienstjaar 1903 werden benoemd de heeren J. Giebels, J. J. van Scheyndiel en H. London. De werkzaamheid van hef Katholiek Coimtié van Actie. Op initia tief van bovengemeld! comité zijn in den lande op vijftig plaatsen verga deringen gehouden, waarop honderd' sprekers het woord voerden. De eerste spreker behandelde d© ,,S takings wet ten." en de tweede den invloed van „Socialisme en Anarchisme". De eer ste vergaderingen werden gehouden op 5 April en de laatsten op 19 April. Bovendien werden over hef geheele land verspreid: 20,000 platen van de hand1 des heeren P. v. Geldiorp; 100,000 brochures: getiteld Wie heeft redding te verwachten van de sociaal-demo craten?" naar Vict. Cathrein S. J. en ..De drie wetsontwerpen, een eenvou dig woord1 door mr. P J. M. Aalberse, bovendien nog 400.000 manifesten. Het comité eindigt deze mededeelin- gen aldus: „Ook na aanneming der wetten zul len wij krachtig blijven tegenwerken de oproerige beginselen, welke zoo veelvuldig onder het Nedierlandsche volk worden gepropageerd." W ij v e r n e m e n d a t d e z a a k t e- igen den heer F. W. N. Hugenholtz, be treffende heit gesprokene in de Miü'L- ciensvergaderiing in Febr. j.l. heden naar de openbare terechtzitting is verwezen, Een inmiddels geroepen geneesheer legde een voorloopig verband: op diens aanraden is de knaap per rader baar naar het St. Elisabeths-gasthuis overgebracht. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons: Voor de Amsterdamsche rechtbank stoadi beden terecht d'e heer Frank van der Goes, privaat-docent aan de Amsterdamsche Universiteit terzake van opruiing. Dit zou geschied zijn op een© vergadering van miliciens en oud-miliciens, gehouden in de maand Februari in Handwerkers Vrienden kring te Amsterdam. Er waren gedag vaard v ij f getuigen a charge, waar onder twee verslaggevers en dertien d décharge, nl. de heer P. L. Tak, mr. J. N. van Hall, II. L. Berckenhoff, B. J. Bouberg Wilson, mr. M. W. F. Treub, mr. G. A. van Hamel, J. Kruyff, J. de Koo. A Verwey Jan Veth, Ed. Redelé, mr B. H. Pekelharing en K. J. L. Alberdingh Thym (Van Deyssel, een even geleerd als artistiek milieu dus. Aan Van der Goes wordt ten laste gelégd, dat hij in den avond van 23 Februari te Amsterdam in het lokaal Handwekrers Vriendenkring in eene openbare vergadering voor een ieder toegankelijk, die uitgeschreven was door de Amsterdam sche afdeeling van den Bond' van Miliciens en Oud-Mili ciens. inzake hef oproepen der lich tingen 1900 en 1901. tot het toen al daar aanwezige- publiek, waaronder matorzen, gehouden heeft een op ruiende rede, waarin hij o. m. over kort te voren hier in het land ge houden werkstaking, in verband waar mede die lichtingen waren opgeroe pen. heeft gezegd: In de groote een heid behoort ook te worden opgeno men die massa proleariërs dat de wa pens draagt, oov het leger moet op onze hand zijn. Het is thans niet moeilijk meer om de soldaten te overtuigen en in welke rich ting zij moeten schieten als er moet geschoten worden. Ook wij zijn voorstanders van het ge zag, vrienden van discipline en als den soldaten geboden wordt: Schiet, zeggen wij niet: schiet niet, maar schiet naar den kant waar of waarheen geschoten moet worden. Wij verzoeken den soldaten beleefd te komen aan den kant, waar zij moeten staan, .aan onzen kant. Wij roepen hun niet toe: De w"apens •neer, maar: de wapens hier. Dat bij door deze woorden de solda ten heeft opgeruid tot Insubordinatie of tot het deserteerem naar den vijand met medeneming van hunne wapenen, in de crimineels wetboeken voor bet krijgs volk te water en te lande strafbaar ge steld. Bij K. B. is aan het bestuur van bet comité ter bevordering der belangen van de Haarlemsche paardenmarkten, vergunning verleend om eene verloting te houden van paarden, rijtuigen en an dere voorwerpen, bij geleigenheid van de te houden paardenmarkt in Juli a.s. Haarl. Jongelings Veree niging. Donderdagavond vierde bo vengenoemde vereeniging haar na feest ter gelegenheid van het 48-jarig bestaan in „Weten en Werken". De zaal zag er zeer gezellig en feestelijk uit, aan eenige lange tafel's zaten de ledien en genoodigden, allen vroolijk en opgewekt en in blijde feeststem ming. Immers hiervoor was gegronde reden; 48 jaao had de vereeniging bestaan. Door Gods Gunst was zij ge worden wat zij nu is, en de toestand der vereeniging nagaand© is er ruim schoots reden om den Heer dank te betuigen. Om ongeveer acht, uur 'werd die sa menkomst door dien directeur, Ds. Veen, geopend. Vroolijk klonken die schoon© fanfares door de zaal, alles was jubel en feest. Na een gemeenschappelijk gezang en gebed, werd' een woord van wel kom gesproken, waarna de jaarver slagen van secretaris en penning meester werden uitgebracht. Hieruit blijkt, dat de vereeniging ongeveer 115 leden telt, in het afgeloopen jaar was met het batig saldo van verleden jaar ontvangen f 903,3641, uitgegeven is f 786.34^, zoodat het jaar sluit met een voordeelig saldo van f 117.02. Het verdere gedeelte van den avond werd besteed aan voordrachten, sa menspraken en gelukwenschen van afgevaardigden, men had voor zulk een flink en afwisselend programma zorg gedragen, dat het met het oog op den tijd ingekrompen moest wor den, iets dat vele aanwezigen zeker speet, daar het zoo recht gezellig en huiselijk was. Van bijna alle vereenigingen en zusterafdwalingen waren afgevaar digden gevraagd, die de beste wen- schen voor de Vereeniging uitspra ken. Door de letterkundige afdeeling „Oefening kweekt kunst" werden leenige aardige .samenspraken opge voerd, waarvan vooral genoemd mag worden: „De hoogste prijs", een lote rij-geschiedenis. De bijeenkomst werd door Ds.Veen gesloten na dank gebracht te hebben aan allen, die tot het weslagen der felestvietring hadden bijgedragen. Benoemd. De Jongelingsbode, orgaan van Jiet Ned. Jong. Verbond, meldt, dat tot lid der Commissie voor Letterkunde is benoemd de heer G. G. van As. Bij het oprijdien van de Melkbrug viel een paard, gespannen voor ©en ledigen rouwkoets. Het lamoen brak, In d e sloot. Hedenmorgen om streeks half 10 geraakte een fietsrijder, die voor een walgen beladen met hout wild© uitwijken in een sloot aan den Oudenweg. De man kon met een nat pak zijn reis voortzetten. De fiets werd niet beschadigd. Onze corr. meldt uit. Amsterdam: Heden heeft de rechtbank alhier de i nieuwe bepaling art 284 van het jWetb. \an Strafrecht toegepast op den l werkman Jan Teunissen die tijdens de staking der grondwerkers een niet slakenden werkman van het achter - halcon van een tram trok. blijkbaar met de bedoeling om hem tot staken over te halen. i Beklaagde erkende het feit, doch zei in dronkenschap gehandeld te 1 hebben Onder aanneming van ver zachtende omstandigheden eischte het O. M. zijne veroordeeling tot eene maand gevangenisstraf. Het hier toegepaste artikel bedreigt met 'straf (boete van hoogstens f 300 of gevangenisstraf van hoogstens 9 maanden) hem, „die ten ander door geweld of eeni- ,,ge andere feitelijkheid, of door be- dreiging met geweld of eenige ande- „re feitelijkheid gericht hetzij tegen ..die nan der. hetzij tegen derden, we derrechtelijk dwingt iets te doen, niet „te dioen of te dulden". Goede verwachting. Het is te verwachten dat bij de a.s. zomerdienstregeling op de spoorwegen geen gebruik behoeft te worden ge maakt van de bevoegdheid om met beperkten dienst te rijden, als gevolg van de spoorwegstaking. De paters Franciscanen uit Parijs heb ben te Heerlen terrein aangekocht om er een klooster te bouwen. Gevonden voor werp en: 12 hor- logesleutels. Een gouden oorknopje met rooden steen. Hoofdwonde. Gisteren kreeg een 8jarig jongetje van een kameraadje bij het spelen zoo'n harden duw, dat hij met het hoofd tegen een stoep in de Sme- dëstraat viel en een zware hoofdwonde bekwam. I Heden overleed te Amster dam na een langdurig en ge duldig lijden en voorzien te zijn van de Jaatste H. H. Sa cramenten der Stervende, onze geliefde Zoon, Echtgenoot, Broeder en Zwager, de Heer LEONARDES PETRUS GUILLAUME DAEMEN, in den ouderdom van 36 jaar. Haarlem, W. ÜAEMEN. Amsterdam, Wed. M. UAEMEN-Hoedt. Den Haag, M. DAEMEN. M. DAEMEN-Vlaanderen Haarlem, Ch. F. WIEGANT. H. J. M.WIEGANT-Daemen Amsterdam, J. DAEMEN. C. DAEMENZwarts. Den Haag, J. B. GUTHSCHMIDT. J. GUTHSCHMIDT— Daemen. Rotterdam, P. DAEMEN. G. C. H. DAEMEN— van Kersbergen. Haarlem, A. DAEMEN. Brussel, L. DAEMEN. E. DAEMEN— van zeebroeck. 23 April 1903. ayant habité l'Angieterre pendant longtemps, voudrait donner des legons de conversations Anglaise et Francaise connaissant parfai- tement ces deux langues. Elle habite Bloemendaal. S'Adresser au Journal No. 5633. GEVRAAGD een net te vervoegen Kleine Houtstraat 22, S3&A&LEBRSCHE Schouwburg-Maatschappij Telefoon 579. Het Rotterdamscli Tooneel- gezelschap. Directeur: P. D. VAN EIJSDEN. Blijspel in 3 bedrijveD, door Franz von Schöntiian. Wordt in ruim 200 Schouwburgen in Duitschland gespeeld. Successtuk vau Mevrouw MARIE VAN EIJSDEN—VINK. De hoofdrollen worden vervuld door de Dames: VAN EIJSDEN— VINK, BRON DG EEST-DE VRIES, en de Heeren HENRI POOLMAN, BRONDGEEST en HENRI MOR- RIEN. Aanvang 7uur, Balcon f 2.—, Stalles t 1.75, le Loge f 1.50, Parterre f 1.25, 2de Loge f 1.Gaanderij f 0.40. te Z uur. van: Kinder-Operette in 4 Bedrijven, van Otto Ludwig. Uitgevoerd door 80 kinderen en een Kinderorkest onder leiding van Mevrouw HOPMAN KWAST. Balcon en Stalles f 1.50; 1ste Loge en Parterre f 1.2de Loge f 0.60 Gaanderij f 0.30. Kinderen betalen op alle rangen half' geld. gevraagd, niet ouder dan 16 jaar, voor behulpzaam te zijn in de huis houding. Adires Kruisweg 8, beneden. gevraagd, loon f 100, en een VER- STELNAAISTER. Br. franco No. 5631 aan het Bureau Haarlem's Dagb'ad. Gevraagd een OPPASSER van des morgens 7 tot 1 uur 's middags. Bitiëven met volledige referentiën, opgave van leeftijd en godsdienst, No. 5632 Bureau Haarl. Dagblad. Dadelijk een flinke bij J. H. WITTGREFE Groote Houtstraat 46. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 24 April. J. W. v. Ko ningshoven. ©n W. C. Russ. Bevallen: 22 April. A. Postma—Wijn gaarden z. 23. D. E. Verdeil—Beruraadt z. !2. M. F. Rutten—de Cock d. Overleden, 23 April: G. M. Erdtsieck Saeijs 35 j„ Roosveldstraat. J. Jansen— Mulder 42 j., Nassaulaan. 24. M. J. Tim mermans 31 j., Harmenjansweg. Kruideniers en Grutters. Ter overname aangeboden een zaak in KRUIDENIERS- en GRUT TERS WAREN en aanverwante Artikelen. Brieven onder No. 5630 bureau van dit blad. Plm. 350 M2. Bouwterrein te koop zeer gunstig gelegen. Hoek Ruichaverstraat en Zijlweg alhier. Inlichtingen te bekomen bij den directeur der Haarlemsche Melk inrichting de »Sierkan« Zijlweg Alhier. Amstöïdasasc'tie Beurs door bemiddeling van de firma CLA A S8RK en BEUN8. Gister. Hede> D4.23A01 Yd.24Apr Atchison Topeka, Comm.S3i5/1G 83l/io Denver Rio Grande 37i/2 371/4 Erie's 35'/s 348/g Kansas City South.31*/g 307/g do. pref.54 633/4 Missouri Kansas Texas, Com. 26ty» 20 National R. R. of Mexico 197/8 20i/2 New-York Ontario 297/8 291/4 Norfolk Western 72V4 7ii/,i Rock Island Cy. 456/ib 4415/ic Southern Pacific 59ll/jo5S Southern Railways 321/g 31s/i Union Pacific 937/ 1 92 Wabash 29VS 28l/s American Car D 4l7/o 4L5/? New-Orleans r. Co. 14,/1 14'/]C Steels 36»/4 36S/8 Koninkl. Petroleum Maatsch. 493 492 Columbia31% 311/4 Grand Trunkof Canada.201/4 20 A.dveirt®s*it!!ess. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van mijn innig geliefden Echtgenoot, den heer E. A. KRUSEMAN, betuig ik, mede uit naam mijner kinderen, mijn hartelijken dank. Mevr. de Wed R. A. KRUSEMAN— LIERNUR. Haarlem, 25 April 1903. Ter overname aangeboden een liuis eener Coöp. Bouwvereeni- ging, omtrek Leidschekwartier. Adres te vernemen aan het bureau vau dit blad. Een goed onderhouden Ameri- kaansch Orgel, 10 registers, Kop peling en 2 kniezwellingen prachtig van toon voor /90.adres Oude- weg 57. Huishoud en Industrieschool. Mei a.s. aanvang dienstb. kook cursus. Aangifte Vrijdagen Maan dag 2—4 uur. Woensdagavond 79 uur. Cursus voor Jongens Woensdag en Zaterdagmiddag. Opleiding voor Ambachtsch ooiKunstnij verheid, Burgeravondschool enz. J. F. NÜIJENS, Warmoesstraat 12 d. Aangifte van nieuwe Leerlingen aan het Schoolgebouw Groot Hei ligland 2 6, dagelijks van 9—4 uur; Woensdag en Zaterdag van 912 uur\ Schoolgeld voor één kind f 30, voor twee kinderen f 50, drie kinde ren f 70. Zondag 26 April 1903. Beroemd Drama ia 5 Bedrijven van Moreau. De beide rollen van Le Snrques en Dabose zullen door den Heer FRITS BOUWMEESTER vervuld worden. Aanvang 8 tmr. Balcon f 1,50; Stalles f 1.25; lste Loge f 1.Parterre f 0.75 2de Loge f 0.50: Gaanderij f 0.30. van (le Haarlemsche Afdeeling der Maatschappij tot bevor. dering der Toonkunst, in de Concertzaal der Sociëteit „VEREENIGING", des avonds ten 7'/, uur precies. ter nagedachtenis van +- -H +- -+■ ALESSANDRO MANZONI Gecomponeerd door: GIUSEPPE VERDI. Solisten Mejuffrouw EMMY KLOOS, Wiesbaden, SopraanMejuffrouw H. SCHOLTEN, Haarlem. Alt; de lieer CAREL PHLIPPEJ U, Haar lem, Tenor; de Heer GERARD ZALSMAN, Haarlem, Bas. Koor en Orkest: De Zangvereeniging der Afdeeling en het versterkt Orkest van Haarlemsch Muziekkorps. Directeur de Heer W. ROBERT VEREENIGING van Industrieelen en Kooplieden betreffeude Bouwkunde en aanverwante vakken, te Haarlem. (Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit dd. 16 December 1887, No. 24). Het Bestuur der Afdeeling „Onder linge Verzekering tegen. Invaliditeit en Ongelukken" van bovengenoemde Vereeniging bericht, dat op Zaterdag 25 April en 2 en 9 Mei e.k., van 10 tot 12J uur v.m., ten kantore'van den Penningmeester II. T. PELTEN- BURG, Kampersingel 2, kunnen wor den ingewisseld COUPON- en DIVI DEND-BEWIJS (No. 12 van de eerste serie en No. 6 van de tweede serie) der aandeelen in het waarborgkapi taal: de Coupon met f 0.75. het Dividend - 2 34, De Coupon moet aan de keerzijde eigenhandig word/en geteekend door den bij het Bestuur bekend staanden houder van het aandeel. Namens het Bestuur: H. T. PELTENBURG, Penningm.- 1 Haarlem, 24 April 1903.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3