SEES' JAMFABBIEK iiisterSaiigehe Huishoudster, een flink Dagmeisje, Wordt GEVRAAGD: Vrosiweii Gevraagd SCHILDERS gevraagd SchiMer-Emaiileur. Schoenmakersknecht Kost met bewassching en vrije Slaapkamer aangeboden Ter Overname Aangeboden Weldadigheids- Concert. Feestelijke Bijeenkomst bezadigd had gesproken. Pleiter meen de dat al mocht het wettio- bewijs zijn geleverd, dit met het overtuigend be wijs met het geval was Ten slotte vroeg hij de onmiddellijke invrijheid stelling van beklaagde, die zich uit eigen beweging had aangemeld toen de politie hem zocht. De rechtbank wees dit verzoek echter van de hand. Uitspraak Vrijdag (gisteren) over 8 dagen. Kerk en School. Stenographic. Bij gelegenheid van het te Utrecht gehouden examen iter verkrijging van diploma B., Akte tot het geven van onderwijs volgens het stelsel „Stolze- "Wéry", en van diploma C, „Bewijs van vaardigheid in de Stenographie zijn geslaagd voor diploma B. de da mes F. van der Beek, J. C. Bosman, C. J. J. M. Brinkman, P. W. Dau- nenbargh, Nelly DSerkx, J. L. Fischer, J E Frank, J. M. Hermanie, C. J. M. Krüijis, E. H. A. A. Reigersberg. S. M. de Richemont. M. Schel te ma de Heèrè, Anna Smits, C. Tours. E. Wéry en de heeren D. Audier, J. F. de Jager. W. C. Mulock Houwer. J. M. Schaffers. S. Spinoza Catella. 12 candidaten werden afgewezen. Voor Diploma C. No. 1 de heer M. Zwaluw en No. 2 Mej. E. G. Slotema- ktr. 2 candidaten werden afgewezenl was niet opgekomen. Sport en Wedstrijden CRICKET. De Nedi Cricketbond zal zich dit seizoen, zegt »>Eet Sportblad", meer dan tot dusver het geval was, de pro paganda aantrekken en heeft daartoe een paar wledJstrijden uitgeschreven in Den Bosch en Utrecht. Dit is toe te juichen. Doch bij dezen eenen maatregel mag het niet blij ven. Er moet meer gedaan worden om de jongei e clubs met de oudere in contact^te brengen en daartoe is niets beters geschikt dan een competitie volgens het Beker-systeem. Wie het verloop van de wedstrijden om den Holdert-beker in den Ned. Voetbal- Bond gevolgd heeft, weet niet alleen hoe populair deze wedstrijden zijn, doch ook hoeveel goeds zij uitge werkt hebben en nog uitwerken èn .welk een attractie zij zijn voor jonge en oudle clubs. Hier is een vingerwijzing voorden N. C. B. Evenals bij voetbal geldt bij cricket de stelling, dat niets zoo leert als het zien van goed spel, en de jongere clubs meer dan tot dusver daar toe in staat te siteliien, ligt o.i. op den weg van den N. C. B. De deelname moet zoo onbeperkt mogelijk worden opengesteld, elke club, al of niet lid van den N. C. B., elk tweede elftal, dat lust gevoelt den strijd te wagen, moet in de gelegen heid kunnen zijn mede te dingen. Dan zal een serie wedstrijden worden in het leven geroepen, die naast hun propagandistische waarde, veel_ zul len bijdragen tot e'en verlevendiging van het seizoen over alle liniên. Want ook dit is een gulden stel regel hoe meer wedstrijden, hoe meer animo. Thans is het nog tijd tot het organiseeren van een Beker competitie. met of zonder beker, het doet er weinig toe. Ook deze hazen peper is hest zonder haas te genieten Aan het Bondshestuur om voor den peper te zorgen. Voetbal. Wie wil een wedstrijd? Aan de Handelskade te Amsterdam liggen thans een viertal schepen der maatschappij „Oceaan" (Blauwpij- pen). De Èngelsche jongelui aan boord zouden gaarne Zondag a.s. een voetbal-wedstrijd willen spelen. Clubs die hiertoe genegen zijn, worden ver zocht zich aan te melden bij kapitein Kromwijk, telefoonnummer 2789. Voor Zondag a.s. luidt het program- ma voor den N. V. B. als volgt le klasse A. R.A.P.—Velocitas te Amsterdam. Kampioenschap van Nederland H.V.V.Vitesse te 's-Gravenhage. Promotie le klasse. Quick (Amersfoort)Quick (Haag), te Utrecht. Wielryden. Volgens het Amerikaansche blad „Bap tist" zou Major Taylor reeds f 75000 meer verdiend hebben als hij op Zondag wilde rennen. Terecht voegt het blad er aan toe: „Hoeveel hiankem zouden bun principe al niet aan den kant gezet hebben voor zulk een som?" Alle respect voor den neger dus! Stoomvaartberiehten, Het s.s. Bali vertrok 8 Mei van Amster. dam naar Batavia. Het s.s. Rijndam, van de Holland Ame rika Lijn, van Newyork naar Rotterdam, passeerde 8 Mei te 5 u. nam. Prawie- point. Na de Staking. Men meldt uit Don Haag: Dezer dagen is gemeld dat door be middeling van de Kerdijk-Talma-com- missie 10 ontslagen machinisten in Den Haag wedier door de directie der Hol land sche Spoorwegmaatschappij waren aangenomen, echter met overplaatsing naar Haarlem. Dit bericht is in zooverre onjuist dat bedoelde commissie in deze niet als be middelaarster is opgetreden. De machi nisten waren, reeds opgeroepen door de directie, voordat zij door de commissie waren .gehoord. Ruim 80 ontslagen beambten hebben zich om steun, tot die commissie gewend. De Haagsche correspondent van „Het Volk" schrijft o. m.i Als bewijs hoe slecht de verschillende werkzaamheden op de werkplaatsen der S.S. nog loopen, kan het volgende die nen. Onze partijgenoot Otterspoor, een der meest bekende spoormannen te Den Haag, ontving kort geleden die bood schap, of hij even op de werkplaats wil de komen. Vol hoop spoedde hij zich er heen, en aangekomen vernam hij, dat de nieuwe draaier, welke voor hem in de plaats was gekomen, in het geheel met het werk niet uit de voeten kon, en het vriendelijke verzoek er bij, of hij niet eventjes den boel op dreef wildie malven. Otterspoor voldeed aan het verzoek. Vervolg Stadsnieuws Paarden. Ingeschreven paarden voor de mee ting op het Noorder Sportterrein te Groningen op Zondag 10 Mei 1903. I. (2 uur). Openingsprijs Harddra verij, handicap voor Nederl. paarden met geen beter record dan 1.53. Afstand 1600 Meter. Prijzen: le 200, 2e f 100, 3e 50. Avenir Martha. Liberty. Colibrie, Krylaty II. Miss Maggie, Sunlight Patchen II. Tjibbe. Carmen. Gekwa, Polly, Jonge Wilkes. II. (2.30 uur). Kennis-prijs. Heat- harddraverij. handicap. (2 maal win nen). Minimum afstand 1600 Meter. Prijs f 300, benevens 100 voor den Ben aankomende in de beslissende heat. My Love, Chilo. Waschfrau, Sieg- frida. Prinses Charlotte. Pipo, Miss Kate, Abdul Ameer. Abnet, Dobrina, D. D.. Isabella, Ducaat III. (3.30 uur). Mei-prijs. Record- harddraverij voor Nederl. paarden. Paarden met een record van 1.55 of slechter gaan van de start. Minimum afstand 2200 Meter. Prijzen: le f 250. 2e f 100, 3e f 50. Avenir. Prinses Charlotte. Swaska II. Controleur. Krylaty II. Miss Mag gie. Miss O'Brien. Debutant, Cekwa, Polly. Jonge Wilkes. IV. (4.15 uur). Gruno-prijs. Record harddraverij. Paarden met een record van 1.45 of slechter 8200 Meter. Prijzen: le f 400, 2e f 150. 3e f 75. My Love. Chilo. Waschfrau. Car- maleta. Julia Bel. Eddallah. Dobrina, Isabella. Ducaat, De beschuldigingen over de licht fabrieken. Naar aanleiding van den aanval, dien de gewezen opzichter B. Geurt- sen heeft gedaan op den bouw van de lichtfabrieken, hebben wij den heer Van R ij n, den aannemer gespro ken ,die verontwaardigd was over de ze beweringen en er ernstig over dacht, de justitie in den arm te ne men. „De gebouwen", zoo zei hij ons, „zijn opgeleverd en goedgekeurd, de zaak is dus afgelpopen. Maar dat daargelaten zijn de aantijgingen ge heel onjuist en de menschen die er vorstand van hebben, zullen er om lachen. Het werk is juist op uitste kende manier uitgevoerd, zooals de directeur ook'bij de inwijding van de fabrieken erkend heeft. Ook de heer Blom verzekerde ons dit hedenmorgen, toen wij hem spra ken over het adres van Geurtsen. Bo vendien ontzegde hij dezen het recht mee te spieken over onderdeelen van het werk. waarover deze als onderop zichter geen toezicht had gehad en waarin hij ook niet gekend was. En waarom aldus vroeg de di recteur zich af heeft Geurtsen tij dens het werk nooit gesproken? Indien liij werkelijk onregelmatigheden ont dekt had. was toch de weg geweest zich te wenden tot hem. den direoveur of tot B. en W. Technische fouten zijn er niet ge maakt. De heer Van Rijn heeft de fabriek prachtig opgeleverd, en alles staat spijkervast. En dit kan bij on derzoek ook bevestigd worden. Van daar dat d'e heer Blom tegenover B. en W. vooralsnog geen opinie uitsprak over de punten in het adres genoemd, maar verzocht het daarheen te leiden, dat door den Raad eene des kundige commissie wordt benoemd, bijv van vijf leden, be staande uit twee architecten, twee aannemers en een voorzitter, rechts geleerde. Bevindt de commissie de beschul digingen ongegrond, dan zeide de heer Blom kan zoo noodig onder zocht worden of de officier van justi tie geen termen aanwezig vindt voor strafrechterlijke vervolging. Ten slotte hebben wij den heer Bas- tiaans gesproken, den compagnon van den heer Van Rijn. die feitelijk de uitvoerder van het werk is geweest. Wij hadden gaarne van dezen een weerlegging der verschillende onder- deelen van de beschuldiging gehad, maar die kon de heer Bastiaans ons niet geven om de eenvoudige reden dat hijgeen kennis droeg van de bijzonderheden en zooeven pas van dien heer Van Rijn had vernomen dat er bezwaren tegen het werk waren ge maakt Op onze vraag waarmee Geurtsen belast geweest was. antwoordde de heer Bastiaans: met het toezicht op den aanvoer en met de keuring, maar de laatste ondervoorbelioud van de keuring van den hoofdopzichter, den heer Meijer. En deze was zeer streng, hield het oppertoezicht flink in han den en kreeg dan ook bij de inwijding alle lof. Tijdens den bouw heeft de man nooit eenige aanmerking gemaakt. Evenmin is er ooit tusschp.n den aannemer en hem eenige moeilijkheid gerezen. Wij deden hem opnierken. dat aan het stadhuis den heer Van Rijn was gevraagd of deze met het ontvangen van de onlangs toegekende premie van f 12.500 wilde wachten tot na het eventueel door een commissie in te stellen onderzoek Rente zou vergoed worden. De heer Van Rijn had geant woord. dat hij daarover met zijn com pagnon zou spreken en de heer Bas tiaans verklaarde ons thans, dat hij voor dat uitstel geen enkele reden zag. AVij hebben" zoo zeide hij. „op tijd geleverd, laat het gemeentebestuur ons ook op tijd betalen" De heer Bastiaans verklaarde de be schuldigingen voor ongegrond, de za ken zijn in de beste orde gemarcheerd, maar voor dergelijke aantijgingen is ten slotte niemand veilig. Ook hij was van oordeel, dat er aanleiding be stond de hulp der justitie in te roe pen. Pluimvee-tentoonstelling. Hedenmorgen is de eerste tentoonstel ling der Haarlemsche Pluimvee-vereeni- ging „Kennemenland" in do groote zaal van het gebouw „Weten en Werken" geopend. Vrijdagavond w,as eene nieuwe bezen ding hokken van de vereeuiging „Orni- thophilia" te Utrecht gearriveerd, daar die Dinsdag verzond ene per abuis naar Keulen waren gezonden, en werd ia den afgedoopem nacht met bekwamen spoed de .tentoonstediling gereed gemaakt zoodat alles hedenmorgen kant en klaar was en de tentoonstellingszaal er zeer netjes uitzag. Reeds bij het binnentreden drong het pduimveegekakel tot ons door. Eenige calkoenen schreeuwden naai' hartelust, verschillende hanen deden hun ochtend- groet hooiren, kanaries zongen uit volle borst, duiven kirden, alleen de door moeder natuur zoo stiefmoederlijk be deelde konijntjes Jagen rustig in hun hokjes of keken met schuwe oogjes de bezoekers aan. Het aantal inzendingen bedraagt 336. Alle pluimvee-rassen zijn daarbij verte genwoordigd als cailko.enen, eenden, ha nen, kippen1, duiven, konijnen vele prachtexemplaren en tad van kamer, en volière-vogelsoorten, waaronder voor al de keurige collectie kanarie-vogels en uitlandsche vogels in volière van den heer A. C. van Nikkelen Kuijper, Doel- straat 18, de aandacht trekt. Ook zijne verzameling voorwerpen, kooien enz., ten dienste der Pluimvee teelt, is evenals de expositie van den heer H. C. Haaiman, Heerensingel 43, wiens tinctuur in binnen- en buitenland bekroond is met 5 medailles en 13 diplo ma's, eene bezichtiging overwaard. De tentoonstelling maakt een hoogst gunstigen indruk, zoodat wij alle lief hebbers van Pluimvee ten sterkste kun nen aanraden, heden of- morgen, Zon dag, een bezoek daaraan te gaan bren gen. Tal van bekroningen hebben plaats gehad. In de eerste plaats noemen wij daar van de eereprijzen, die als volgt werden toegekend: Afdeeling Hoenders. Bronzen medaille voor den fraaist Holl, Haan of hen aan den heer L. A. v. d. Berg, te WïL leskop; bronzen medaille voor den fraai sten Wyandotte haan: of hen aan Mevr. M. J. van Marie te Brummen; bronzen medaille voor den fraaisten Houdan- haan of hen aan het Hoenderpark „de Eendracht" te Overveen; luxe-artikel voor den fraaisten Minorca-haan of hen aan, Mevr. van Marie te Brummen; zil veren medaille voor de fraaiste leghorn, haan of hen aan den heer Dr. W. H. Koomams, te Abcoude; bronzen medaille voor den fraaisten krieihaan of hen, aan den heer N. Wafelbakker te Baam; luxe artikel voor den fraaisten haan, zilvar- duekwing Phoenix, aan den heer Willy Theissing te Overveen. Verder werden prijzen toegekend voor wat Haarlem en omstreken betreft, aan de hieronder genoemden: Afdeeling Hoenders. Z. E. V. voor de inzending hennen aan het Hoenderpark de Eendracht, te Overveen; twee eerste prijzen en 1 tweede voor de inzending houdans, hanen en hennen aan hetzelf de Hoenderpark. Z. E. V., een tweede en een derde prijs voor de inzending Minorca's (hennen- zwart), en een eerste en een tweede prijs voor idem (wit) aan den heer Willi Theissing te Overveen. Een tweede prijs voor inzending leg horn (hanen wit) en eene Z. E. V. voor idem, hennen, aan den heer B. Bakhuis Roozeboom te Haarlem. Twee eerste prijzen, en een tweede voor de inzending leghorn, zwart, ba nen en hennen, aan den heer J. Fortgens ie Haarlem. Z. E. V. voor inzending leghorn, (pa- trijs-hennen) aan het Hoenderpark „de Eendracht" te Overveen. Eerste prijs voor inzending zilverduck- wing Phoenix aan den heer Willy Theis sing. Tweede prijs voor inzending orping- ton., zwart, aan' den heer S. Scholtens. Eerste prijs voor inzending kalkoenen, aan den heer M. Rloemendaal te Heem stede. Een eerste en een tweede prijs voor inzending Èngelsche kalkoenen aan den heeren P. Roozen te Overveen. Een eerste prijs voor inzending water vogels aan het Hoenderpark „de Een dracht". Een eerste en een tweede prijs voor inzending parelhoenders aan den heer P. Roozen te Overveen Een tweede prijs voor inzending in- landsche vogels aan den heer P. Roozen te Overveen; en een tweede prijs voor idem aan den heer J. C. Philippo Jr., te Haarlem. Een eerste prijs voor verzameling ka naries ;twee eerste prijzen voor inzen ding uitlandsche vogels; een eerste en een tweede voor inzending papegaaien; en twee eerste prijzen voor inzending voorwerpen, kooien enz. ten dienste der Pluimveetenteelt, alle aan den heer A. C. van Nikkelen Kuijper te Haarlem. Een eerste prijs voor inzending tortel duiven1 aan den heer P. Leurs te Haar lem. Een eerste prijs voor inzending gra nen, zaden en verdere voeder-artikelen, aan den heer H. C. Hartman te Haarlem. Hedenmiddag had de bekroning der konijnen plaats. Den uitslag daarvan deelen wij in ons oigend nummer mede. De le luitenant W. Pelt er, zal bij het bataljon infanterie, alhier in gar nizoen, worden geplaatst en worden be noemd tot luitenant-adjudant. Vegetarisme. Vrijdagavond hield de heer D. de Clercq de laatste cursusviergadering over het Vegetarisme in de bovenzaal van café-Brinkmann. De voordracht werd door lichtbeel den toegelicht, die ons aantoonden, hoe hoogst nadeelige gevolgen het corset kan hebben; welke verwoestin gen de alcohol in hlet lichaam teweeg brengt en dat de natuurlijke leef wijze de rn/eest aanbevelenswaardige is. Met veel belangstelling werden dö rede gevolgd en de lichtbeelden aan schouwd. De heer J. Westendorp, lid van het bestuur der afdeeling Haarlem van den Vegetariërsbond, bracht den spreker dank voor zijne gehouden voordrachten, welk'e, naar hij hoopte, en vertrouwde, goede vruchten voot het vegetarisme en de natuurgeneeswijze zouden afwerpen. Hedenmorgen werd door den architect J. v. d. Ban alhier, aanbesteed: Het afbreken van die gebouwen nos. 11 en 13, aan de Ged. Oude Gracht te Haarlem, en het daar ter plaatse bouwen van een winkelhuis met kantoor, maga zijn, woning en bovenwoning. Ingekomen waren 20 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer J. Van- der alhier, voor 18.149. In plaats van wijlen den heer Druijvesteijn, is tot secretaris der commissie van toezicht aan hieit gesticht Meerenberg door Ged. Sta ten benoemd de heeF Mr W. Th. Pahud de Mortanges, hoofdcommies ter provinciale griffie van Zuid-Hod- 'liand. Heden wordt de Volks- bierhal in de Spekstraat van den heer Sprengers geopend. In een vol gend nummer komen wij erop terug. Voetbal. Zondag 10 Mej zalnaar we vernemen Haarlem II haren pro motiewedstrijd tegen H. V. V. moe ten spelen voor de 1ste klasse H. V. B. Deze wedstrijd, welke spannend be looft te worden, wordt op het terrein van H. F. C. aan den Sp gespeeld. Aanvang 2 uur. Examens L. O. Haarlem 8 Mei. Geëxamineerd 8 dames. Geslaagd de dames P. Schermer, Alkmaar; M. J. Roos, C. A. Schou ten. en C. Wij dom, Haarlem; P. M. Rudolph, Leiden; J. H. M. de Ruiter, Bussum. Vanaf de elfde dezer maand zullen naar wij vernemen, aan Wet personeel der H. IJ. S. M. geen bons voor steenkolen meer verstrekt wor den. Tot den 20sten dezer maand zul len de laatste bons aan de depóts in gewisseld kunnen worden. Heden kon de Langebrug over het Spaarnie bij de Turfmarkt voor- noch achterwaarts bewogen worden, waardoor het verkeer zeer gestremd werd. Het bu reau van gemeentewerken werd hier mede telefonisch in kennis gesteld. Rooyaards. Met genoegen ves tigen wij de aandacht on de Multatu- Ti-lezing van Willem Rooyaards in den Schouwburg, Zondagavond. s Niet, Iedereen heeft gelegenheid een werkavond uit te breken en wèl wil iedereen gaarne hooren, hoe Rooy aards Multatuli vertolkt. Het is daarom een goede gedachte van het Schouwburgbestuur geweest om op Zondagavond gelegenheid tie •geven dat men. Roy aards hierin hoo ren kan. Wij die reeds eenige malen een Multatuli-voordracht van Royaards boorden, sporen ten zeerste aan er heen te gaan. toonstelling te Amsterdam met de Holl. herdershonden Spits van Duin- lust twee eerste prijzen en Clowntje van Duinlust twee derde prijzen be nevens twee speciale prijzen voor de beste zjelfgefokte Holl. herdershond. Beide honden samen verwierven een vermeille medaille, uitgeloofd door eien buitenlandscbe club voor de beste inzending Holl. heirdtershonden. De rluigharigen dweirgpimcher Hansje behaalde een tweede prijs en de ge vlekte dashond El stier Rieineke Vos een zeer eervolle vermelding. Yelsen Nauwelijks is de ooievaar hier te ruggekeerd, of hij doet zijn naam als brenger van kindertjes Weer alle eer aan. Op het huis van den bestel lier J. v. Sch. streek hij neer en bracht 3 babys, 1 jongen en 2 meis jes. De kinderen zijn flink gezond. Hoewel in den beginne wat verle gen met den ontvangen schat, hebben die ouders reeds voor ieder der klein- tjes een plaatsje in huis gevonden. V ervoig Nieuwslij dingen. Vereeni ging. Een specialitei ten-gezelschap, dat zeer ged schijnt samengesteld, treedt rider directie van den heer Smit a.s. Zondagavond op in de Sociëteit „Vereeuiging". Nie mand minder dan R.-Ki-Ri, die al tijd zoo'n groot succes heeft, treedt erin op en andere goede specialitei ten, waarvoor wij naar de in dit num mer voorkomende advertentie verwij zen. Men ga dus zien. Naar wij vernemen is de fa. briek en het magazijn van spiegels, lijs ten en schilderijen van de firma Wed. Leuven op de Groote Markt, uit de hand verkocht aan de Maats. l'Union, ter uit breiding van de gebouwen van de Kroon, die er naar men weet, vlak naast gelegen zijn. In aanvulling op het stuk van den heer Geurtsen kunnen we nog het volgende mededeelen: Den llen April j.l. ontving de heer W. van de Kamp, lid van den Raad, het volgend schrijven: Haarlem, 11 April 1903, Mijnheer! Met verbazing heb ik de handeling van de gemeenteraadszitting dd. 1 de zer gevolgd, aangaande het adres van den heer Van Rhijn. aannemer van den bouw der gemeente-lichtfabrieken, en begrijp maar niet, dat men 12,500 aaiï"Van Rhijn heeft toegekend, zon der vooraf het opzichters-personeel te hebben gehoord? Dat bedrag is nu to taal weggegooid. Weten de leden wel, dat Van Rhijn door verkleining van het opgehoogde terrein meer dan 20,000 heeft uitge spaard. veel andere werken niet zijn uitgevoerd volgens bestek enz. en wordt dat alles nu verrekend of gaat dat over de meet. bij den grooten hoop? Zoo ja. dan zal er zeker publi citeit aan de zaak worden gegeven. Met hoogachting Uw dw dn. B. GEURTSEN. De heer v. d. Kamp antwoordde toen zeer terecht: Alhoewel steeds dankbaar wanneer mij iets toekomt hetwelk in het belang der gemeente kan zijn. meen ik n u, uw schrijven met de daarin vervatte me- dedeelingen als mosterd na den maal tijd te moeten beschouwen. Indien u echter van meening is, dat publiciteit in dieze alsnog nuttig kan zijn. dan raad ik u aan zulks te doen. Inmiddels steeds gaarne, Uw dienstw. dien., W. v. d. K. L. R. Uit de Omstrek 03. Bennebroek. Kennel Duinlust vau dien heer H. J. Clarion te Bennebroek, behaalde op do thans gehouden hondenten Een vervalsching ontdekt. De correspondent van het Hbld. te Batavia seint: „In Januar jl. werd hier uit 's Lands schatkist een bedrag van f 50,000 ontvreemd. Heden werd een valsche handteekening ontdekt, waaruit blijk baar moet worden opgemaakt dat hier een complot van ambtenaren in het spel is geweest waarbij de Chineesche kassier betrokken was". De overstrooming in Zuid-Hollend De correspondent van het Hbld. te Schiedam seint: De toestand in den Noordkethelpol- der is nog onveranderd. De polders Zouteveen. Abtswoude en Holierboek, waarvoor gevreesd werd. staan ook blank. Het water in de Scbie is bier sedert gisteren een voet gezakt. De scheepvaart in de Schie is weder ge stremd. Even buiten Overschie zit een groote Keulsche aak midden in het vaarwater onwrikbaar vast. die het cEërTkleinere vaartuigen nu geheet on mogelijk maakt zich nog een weg te banen. De R.-K. Patroonsvereeniging „Gil denbond" zal hare algemeene verga dering houden op Woensdag 13 Mei 19Ü3, in de zaal^, Concordia", in «e R. K. Leesvereeniging. aan den West haven. te Gouda. Op de agenda komt o. a. voor: Vast stelling der bijdragen door de af dee lingen te storten in de bondskas over het loopende jaar; verkiezing van twee lden van het centraal-bestuur. wegens de periodieke aftreding van de heeren F. van Beers (Rotterdam) en G. van der Veld' (Lisse), die beide herkiesbaar zijn. en behandeling der navolgende vraagpunten: lo. Waarom christelijke en geen neutrale Patroonsvereenigingen? Inleider: de HoogEerw. heer mgr. G. Konings. 2o. Is het wenschelijk dat de Regee ring het middelbaar vakonderwijs in ons vaderland centraliseere aan een technicum, of de verschillende tech nieken op verschillende plaatsen doe onderwijzen, en ook voor een en het zelfde vak op verscheidene punten van ons land inrichtingen van mid delbaar technisch onderwijs stichte? Inleider: de heer Joseph Cuypers. 4o. Waarop is het wenschelijk dat de Gildenbond bij het Ministerie aan dringt voor het toekomstig arbeids contract ten opzichte der leerlingen? Inleider: de heer P. Bredius. (Ongecorrigeerd) Letteren en Kunst Het Nederlaiidscik Tooneel. Alvorens den Stadsschouwburg ge durende eene week te sluiten, geeft't Ned. Tooneel er nog op Zaterdag 9 Mei: „Nacht en Moijgen" van Paul Lindau, met mevr. Theo Ma-nn Bouwmeester, Gusta Poolman en de heeren Chrispijn en Jan C. die Vo,s in de hoofdrollen, en Zondagavond: „Frou-Frou", beide stukken 't laatst vóór de zomervacantie. Donderdag 21 Mei zal waarschijnlijk „Opstanding" hervat wordien. door bemiddeling van de firma CLAAHELU en BEUN8. Giarer Red» Vil. 8 Mei. Z'i. 9 Mei. A.tchieon Topete, Comm..8Z8/s 8S1 /2 Denver Rio Grande 865/g 36V2 Erie's 36tys 35i/s Kansas City 8outh3(j3/8 307/lc do. pref.521/4 52s/8 Missouri Kansas <fe Texas, Oom. 26Vg 26','2 National R. R. of Mexico 227/g 23!/g New-York Ontario 29$/* 29l/2 Norfolk Western 72 72 Rock Island Oy. 45i/a 45s/s 8outberii Pacific 56 551/4 Southern Railways 31 Vj 31 Union Pacific 907/g 90'8/16 Wabash 281/2 271/2 American Car 418/4 4is/& New-Orleans R. Oo. lö'/g 151/2 Steels 36 35'S/10 Koninkl. Petroleum Maatsch. 491 491 Columbia31 Grand Trunkof Yuiada191 /2 i9«/? Burgerlijke Stand Bevallen: 6 Mei. C. M. RootJiebSa- bee z. 8. G. M. den HollanderBarthel, d. A. M. Zondervan—Kuyper z. G. B. Mijnders—Steeniman d. S. F. de Groot— Breeman z. A. M. S. Marchand—Tim- mers z. F. Duivenvoorden—Kersten z. 9. M. J. MoonenSchiering d. M. E. A. Verbeek—Copini d. Overleden: 8. J. v. d. Schellingen- Wikke 73 j., Heferensingel. ZANDVOORT 1—8 Mei 1903." Gehuwd: P. Gertenbach en P. van Zadel; L. Zwanenburg en C. Zeg waard. Bevallen: A. J. HartmanSwage- rnakers, z.; N. KoperSchuiten, d. Overleden: H. Terol, 3 wk. BENNEBROEK. Bevallen: C. Kortekaas, geb. Huls bosch d. Mvw ie» ÊSeis, Curateele. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem van den 5den Mei 1903, is PETRUS J0- HANNES HERM ANUS SCHOON- MAN, zonder beroep, wonende te Haarlem, op diens verzoek, ter zake van zwakheid van vermogens GESTELD ONDER CURATEELE, De Officier van Justitie te Haarlem, A. A. PÉLERIN. Er biedt zich aan een net R. K. Meisje als Huishoudster, uit den burgerstand, oud 24 jaar zij zag zich gaarne geplaatst liefst ineen klein gezin in den deftigenstand; vijf jaar in eene betrekking ge weest. Fr. brieven onder no. 5657 bureau van dit blad. DIRECT GEVRAAGD: fl per week. Colensostraat no. 18, Een jong MEISJE, een goedn hand schrijvende, van nette familie, ais Cassière, offertes schriftelijk bjj Firma WISBRUN LIFFMANN Aanmelden tusschen 1—2 uur, Aan de Melkinrichting „DE TOEKOMST" Schoterweg, kunnen 2 ongehuwde knechts geplaatst worden. bij H. VAN BEEK, Utibbelebuurt No. i. GEU1AOD een Aankomende Schil der als ESaarl. Automobie len- en Motorrij- wielfaMekWa- genweg Heemstede Terstond GEVRAAGD een en LOOPJONGEN, of twee verge vorderde leerlingen, bij D. LIND, Roosveldstraat 49. Voor f 30.per maand wordt aan een net he«r op netten stand, in een stil gezin. Br. onder No. 5655 bur. v.d. Blad. een HUIS van een Bouwvereen., huurprijs f 4,95, Leidsche Kwart. Adres Bureau van dit Blad. ten bate der Luduina Vereeniging tot, Verpleging van behoeftige zieken, op Dinsdag 12 Mei 190 3, des; avonds te 8 uur 'in de concertzaal der Sociëteit „Vereeniging," t,e geven door de Zaïigvereöiiighig ,,Arti et Religioni" te Haarlem, Directeur: Jac DE JONG. Met welwillende mdewerking van de Solisten Mej. A. W., Haarlem, Mej. II. C„ den Heer A. C. MATHIJSEN, Tenor Amsterdam, Th. v. d. VLIET, Bariton, Amsterdam. L. BEERMAN, Bas, Amsterdam. D. ROEST, Begeleiding, Amsterdam, Prijzen der plaatsen: 11.50 (gere serveerd) 11.en f0.50. Toegangskaarten verkrijgbaar bij den Penningmeester den Heer P. J- B U S Turfarktop den avond der uitvoering aan. de zaal, alsmede I verschillende Boekhandelaren. Plaatsbespreking 12 Mei a.s. van 10 tot 12 uur aan het Bureau „Vereeniging". Haarlemsche Gymnastiek- en Schermvereeniging WILHELJIINA-CARDE, op Zaterdag: 9 Mei 1903, in de Groote Zaal van ST. BAVfl, Sinedegtr. Aanvang 8 uur precie?. P&- Na afloop BAL. Persoonlijke kaarten 30 centj Heer en; Dame 50 cent.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2