Keukenbeschuit Luxe- en Huishoudelijke I Artikelen, i fKeiikenbenoo- digdheden. D. I. N. D. U. A. Zaterdagavond gaf het' gemengde koor, onder bovengenoemden naam een uitstekend geslaagde uitvoe ring in de concertzaal der Vereeniging, ten minste wat betreft voor het gedeelte dat wij bijwoonden. Het koor zingt zeer friseh, en vooral de sopranen doen dit op gemakkelijke wijze. Waar zij hooge noten moeten zingen durven zij ook en pakken flink aan. Dit is zeker ook wel een bewijs, dat de directeur, de heer Phlippeau, de te zingen stukken goed ■met hen instudeert. Van de solisten hoorden wij alleen den heer de Lange (bas), die veel succes inoogstte met de door hem gekozen mooie liederen. Een toegiftje werd eveneens met handgeklap beloond. Daarna hoorden wij het schoone mannenkoor ,,Des Heeren Huis", van J. C. Boers, wat werkelijk door het kleine getal mannen goed uitgevoerd werd. Naar ons bordeel waren de bassen in beter conditie dan de tenoren. Met dit al geven wij D. I. N. D. U. A. de verzekering, dat wij ons de oogen- blikken in hun midden doorgebracht, uitstekend geamuseerd hebben, en gaarne een volgenden keer de uitvoering van het begin tot het einde zulten bijwonen. Ten slotte aan onzen sympathieken stadgenoot, den heer Phlippeau, een woord van lof voor zijn mooie en be daarde wijze van dirigeeren, terwijl wij ook mej. Kitty Singels alle lof toebren gen voor hare keurige begeleiding. Zang en Vriendschap. Otto Knaap schrijft in ,,Do Tele graaf" een uitvoerige beoordleeling van het Vrijdagavond gegeven con cert. Wij ontlee-nen 'eraan: Ongetwijfeld' is „Zang en Vriend schap" een der beste mannenkoren van ons land. De leiding des heeren Robert is een alleszins deskundige. Zijn koor kan crescendeeren. kan di- minueeren en kan toon houden. Ook heeft het durf. D© verhouding van de klankvolumes der verschillende stem soorten is zoo, dat geen enkele stem soort de andere oyerheerscht. Niette min zou het, naar mijn gehoor, goed zijn. het aantal eerste-tenoren nog een weinig te versterken. Want de evenredigheid van klankvolumes is, althans bij het zingen „a pleine gor ge", bereikt door overmatige stemin- spanning dier eerste tenoren. Weten zij in het pianissimo weekheid te leggen, in passages van groote klank kracht en toonhoogte- fortóeeren zij zich een weinig, om niet door de an deren overstemd te worden. Die over stemming vindt dus welliswaar niet plaats, doch ten koste van het klank gehalte. Eenige weinige eerste-tenoren meer, en bedoelde onvolkomenheid is verholpen. De uitspraak is, over het geheel ge nomen. goed te noemen,duidelijker verstaanbaar dan van de meeste Hol- landsehe koren... en solisten. „Mijn Hof" is een eenvoudige, pre- tentieloo'ze compositie, die, egaal van stemming, aan het koor gelegenheid gaf. van zijn technische vorming blijk te geven. Dal nummer werd goed voorgedragen. Een grooler uitdrukkingsvermogen veieischt. de voordracht van Schu bert's „Die Nacht". De heer Robert wist door zijn degelijke, leiding zijn koor te bezielen. En op de kleurscha- keeringen zou niets aan te merken zijn, indien niet in enkel'e gedeelten van zwellende toonkracht. zooals in den slotregel: „Und mit Blumen die Gefilde", de inspanning der eerste- tenoren merkbaar was. Hun inspan ning getuigt zeer zeker van gevoelen gehoor voor ensemblezang, doch be ter zou het zijn, indien de eerste-te noren zich, door een ietwat sterkere bezetting, niet behoefden in, te spannen." Voordracht-o efening door leerlingen van den heer Joh. Steen- man. Zaterdagavond was de gehoor zaal van den Protestantenbond ge vuld met tal van leerlingen, ouders en belangstellenden, die kwamen luis teren naar de voordracht-oefeningen der viool-leerlingen van den heer Joh. Steenman. Dezen avond waren- die eerst-beginnenden aan de beurt, ter wijl a.s. Zaterdag de meergevorderden optreden. Het moet gezegd, dat over het alge meen uitstekend gespeeld werd en al les getuigde van degelijke en muzi kale leiding. Natuurlijk gaf de eene leerling moer te genieten dan de ander, maar dit kan wel niet anders, want hij de viool ligt het aan het gehoor van den leer ling om de tonen goed zuiver te tref fen. Over het algemeen was de zuiver heid te roemen en waren er zelfs on der. die de geheele voordracht gaven (waaronder zelfs met dubbele noten) zonder één enkele onzuiverheid De heer Steenman kan voldaan zijn, maar ook de ouders kunnen tevreden zijn in den heer Steenman zulk een onderwijzer voor hunne kinderen ge vonden te hebben. Dezen zomer zullen bij het bataljon Infanterie alhier in garnizoen weder 4 cadetten der Kont Mil. Aca demie gedetacheerd wordien voor hun militaire vorming en het bijwonen der practische oefening. Uit de Omstreken. Heemstede. Donderdagavond a.s. zal alhier in het lokaal ..De Dorstige Kuil", toebe- hoorende aan den heer J. Preijde, eene algemeene vergadering worden gehouden van wege de N.-Holl. Ver eeniging 't Witte Kruis, af deeling Heemstede. Werkzaamheden: le. Verslag van den secretaris van den toestand der afdeeling en bare verwachtingen in het afgeloopen jaar. 2. Verslag van de commissie tot nazien der rekening van den pen ningmeester en onderwerping dier re kening aan de goedkeuring der verga dering. 3. Verkiezing van nieuwe bestuurs leden. Aftredende leden zijn de heeren J. v. d. Berg, C. A. Braam, en J. Bee- ker. (Zie art 7 der statuten). 4. Verkiezing van een afgevaardigde voor de algemeene vergaderingen, in den loop van 1903 te houden. 5. Beraadslaging over de agenda der Mei-vergadering. Aan het ten overstaan eener com missie van vier doctoren gehouden examen voor de Broeders van „Meer en Bosch"' ter verkrijging van het di ploma van ziekenverpleger, werd deelgenomen door 8 broeders, waar van er zes slaagden, n.l. de heeren A. G. Alewijn, H. B. Bekker, G. Dros- terij, F. H. Jonker, D. J. Lam en H. J. Stokking. De verpachting van het grasgewas heeft alhiér opgebracht f 35.50. Per ceel 1 de achterweg tot ringvaart en van Merlenweg is gepacht doop C. J. Stapper voor f 30. perceel 2 door W. Schotvanger voor 5.50. Yelseo Voor de vacantJe betrekking van onderwijzer aan de openb. lagere school in 't dorp Velsen, hebben zich 18 sollicitanten aangemeld. De verkiezing van l'eden van den gemeenteraad, zal in deze gemeente plaats hebben dit jaar op 30 Junie.k. De stemming, zoo noodig op 14 Juli en d.e herstemming, op 28 Juli d.a.v. Zandroort. In den aanstaanden zomer zullen vanaf 11 Juli tot eindde Augustus in bet gebouw „Olyrapda" dagelijks voorstellingen gegeven worden door den heer Ed. Wulff, circusdirecteur. Het circus van den heer Wulff heeft een uitstekenden naam. Zondag speelde Z. V. V. I tegen H. F. C. IV op Bendveld een voetbal match. De uitslag was gelijk spel, n.l. 33, hoewel feitelijk eerstge noemde club gewonnen had. Halfweg Alhier is onder de ingezetenen een bedrag van ruim f 70 ingezameld als belooning voor de extra-diensten in de stakingsdagen door vier veldwach ters aan het station veracht. Santpoort. De heer C. E, Coppel. onderwij zei aan de openbare school alhier, is als eerste onderwijzer werkzaam gesteld a an de school te Velsen. Binnenland. Het Kouiuklijk echtpaar te Amsterdam. Mm wil te Amsterdam aan H. M. de Koningin en Prins Hendrik een feesle- lijkan ontvangst bereiden bij gelegen heid van hun bezoek in de hoofdstad. Er bestaat een comité van voorbereiding dat een oproep zal doen aan muziek- en zangkotrpsen om medewerking. Ook wordt een aligemeenen oproep ge daan aan de werkgevers om' op den dag der inkomst vrij af xe geven en aan de autoriteiten om ook de scholen vacantle te geven. De dames, die hare opwachting wen- schen te maken bij Hare Majesteit de Koningin of aan Hare Majesteit wen- schen voorgesteld te worden tijdens Hoogstde-rzelver a.s. verblijf te Amster dam, worden uitgenoodigd het daartoe strekkend verzoek voor den 18den Mei e.k., met opigave van. volledig adres te Amsterdam, te richten tot mevrouw van Loon, dame du palais van Hare Majes teit de Konimgïin te Amsterdam. Miliciens te land der lichting 1903, be- hooxende tot de onbereden korpsen. Niettegenstaande den toestand van spanning en beroering waarin het land heeft verkeerd zoodanig is verbeterd, dat ingevolge de verleende machtiging de verlofgangers der lichtingen van 1900 en 1901 weder met verlof huiswaarts kon den warden gezonden, is de noodzake lijkheid blijven bestaan, om de ingelijf- den bij de militie te land der lichting v.an 1902, die mede onder de wapenen worden gehouden, voor zooveel zij tot de onbereden korpsen behooren, onder de wapenen te doen blijven totdat bij deze korpsen althans d'e ter volledige oefening in te lijven manschappen der lichting 1903 genoegzaam zullen zijn ge oefend. Een daartoe strekkend wetsontwerp is ingediend. De miliciens der lichting 1902 blijven volgens het ontwerp onder de wapenen tot 4 maanden na den tijd waarop de ter volledige oefening ingelijfden der lich ting 1903 in werkelijken dienst zijn ge steld, tenzij zulks niet noodig wordt ge acht. De diefstal te 's-Hertogenbosch Het bedrag van het. bij den notaris Van de Mortel, to 's-Hertogenbosch, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. gestolene beloopt ruim 5000, alles bank papier en specie.De hond van den heer v. d. M. is gebleken te zijn vergeven. Men vermoedt dat de dader of de daders niet veraf wonen. Een £enw oode. Te Rotterdam is Woensdag een 100- j arige, rul. de weduwe Toklcie, een vrouw, die nog zoo kras is, dat zij zelfs bezoe ken aflegt. De kolonie te Blaiicnin. De onroerende goederen van de kolo nie der Internationale Broederschap te Blaricum, zullen spoedig publiek ge veild worden. Misdaad Op last der justitie is te Vlissingen ge schouwd het lijk van het lOjarig zoontje van S., op vermoeden van vergiftiging, Zaterdag is het lijkje begraven; het. kistje is verzegeld. Enkele ingewanden zijn opgezonden naar Middelbuiig, tot scheikundig onderzoek. Ill arrest. „Het Volksdagblad" meldt dat de ma troos le kl. Waayerink evenals de ma troos Kruijff in voorioopig arrest is ge steld, bij order van den schout-bij-nacht te Amsterdam, naar aanleiding van een Amsterdamsche correspondentie, voor komende in „Het Anker" van 18 April, waarin het feit werd medegedeeld, dat de eerste officier van het wachtschip al daar exemplaren van „Het Anker" in be9lag nam. Studentenfeesten. Uit Delft schrijft men: In studentenkringen, heeft men hoo ge verwachtingen van het aanstaande lustitum der Polytechnische school. De teekeningen der costumes moeten veel doen verwachten. Zooals men weet zal worden voorgesteld de omme gang van Nicephorus P hoc as binnen Byzantium, na zijne kroning tot kei zei' in 963, waardoor gelegenheid be staat een schitterend beeld te geven van de Oostersche kleedij in die tij den. Voor het eerst zal gebruik worden gemaakt van de nieuwe concertzaal in „Stads Doelen", die in de volgende week zal zijn afgewerkt. Deze wordt voor het lustrum-feest op 14 Juli in Byzantijnschen sliil gedecoreerd en hooge uitgaven zullen worden gedaan om haar aanzien in overeenstemming te brengen met de feestelijkheden, welke daarin gehouden worden. De artistieke, leiding, zoowel van kleedij als van betimmering en ver siering van de zaal is in handen van den heer A. Molkenboer te Amster dam. Behalve de keizer Nicephorus Pho- cas, zullen de volgende hoofdperso nen in den stoet voorkomen: de pa triarch Polyeustus met zijn geestelij ken de Oud-Roomsche kerk vertegen woordigende; Basilius Nothos, de pa- racoemomemus of rechterhand van den keizer, de eerste der hoogwaardig- heidsbeklaedei's aan het hof, die ver gezeld wordt door vele andere dignita rissen; Johannes Tsimisces, legeraan voerder, omringd door vele andere mi litairen in bonte verscheidenheid. De inbraak to Hilversum Zaterdagavond heeft de politie in de Groote Draal steeg te Rotterdam aangehouden den dadier van den dief stal in de villa Ooster Engh van den heer A. Holtzman te Hilversum. Het is de 33-jarige reiziger in sigaren. A. van Houten, te Haarlem, ïn de Nas- saulaan woonachtig, zooals hij op geeft. Al het in de villa te Hilversum gestolene, als schilderijen, porselein enz., is bij verschillende opkoopers m beslag genomen. Gebracht naar het politiebureau in de Groote Pauwensteeg, bekende Van Houten in het verhoor, hem daar af genomen ook, dat hij zich te 's Gra- venhage aan diefstal van kleeding en porselein schuldig maakte. Ook dit gestolen goed is te Rotterdam in be slag genomen en zal naar 's-Graven- hage wordien overgebracht, verwijl de aangehoudene naar Hilversum ge transporteerd wordt met de te Rotter dam in beslag genomen en 'p de vnla Ooster Engh gestolen goederen. Toen de inbreker Van Houten in de Groote Draaisteeg door den inspecteur van politie, den heer A. J. Heuff, werd aangehouden, stelde hij juist pogingen in het werk om bij den an tiquair C. aldaar een aantal porse leinen voorwerpen, waaronder wij kostbare vazen, een en ander in een kistje geborgen, te verkoopen. Heeds een paar dagen geleden verkocht Lij, voorgevende Bos te heeten, bij den- zelfden antiquair een 5-tal schilde rijen zonder lijsten, inmiddels in be slag genomlen, en van den diefstal in d,e villa Ooster Engh te Hilversum af komstig. Met zijn belangrijke vangst spoedde de heer Heuff zich dadelijk naar het politiebureau in de Pauwensteeg, al waar zijn arrestant een volledige be kentenis aflegde. Daarbij deelde hij ook made. dat de porseleinen voorwer pen, die hij zoo juist had willen ver koopen, Vrijdagnacht door hem door middel van braak uit een onbewoonde villa in die Javastraat te 's-Graven- li age waren gestolen Het pak Moe deren. dat hij bij zijn arrestatie droeg, was eveneens van dezen diefstal af komstig, zoomede eenige zilveren le peltjes, meerdere kleedingstukken enz. in zijn bezit gevonden. Nog dient gemeld, d!at een paar da gen geleden bij een uitdrager in den Vogelenzang te Rotterdam twee schilderijen, van den Hilversumschen diefstal afkomstig, zijn opgespoord en in beslag genomen. (N. Rt. Ct.) Ergerlijk. Zaterdagnacht is inbraak gepleegd in de woning van den landbouwer F. K. op het gehucht Kuitaart in d.e ge meente Hontenisse. De inhoud van de brandkast is ontvreemd. De vrouw, die man en een gehuwde dochter wer den levensgevaarlijk gewond. Allen ■-'gen sprakeloos t» bed. De daders zijn onbekend. De justi tie uit Middelburg is onmiddellijk derwaarts vertrokken, ten einde een onderzoek omtrent dit verschrikkelijk drama in te stellen. De bewoners zijn deerlijk mishan deld aan hunne hoofden, zoodat het ergste wordt gevreesd. De slaapplaat sen vertoornen een waar bloedbad. Er is geslagen of gekapt met een ploeg- kootor. Bovendien is door een op post staand persoon op den thuiskomen- den zoon van Ivoole tweemaal gescho ten, zonder evenwel te treffen, Leger en Vloot. De commissie van examen, welke dit jaar het eindexamen aan d'e Kon. mil. academie zal afnemen, is sa mengesteld al's volgt lid en voorzitter: generaal maj. R. J. van Moock, insp. van het mil. onderwijs; leden:: kolo nel P. II. A. Sabron, gouverneur der K. M. A.; majoor C. II. A. R. Schuur man, le off. der K. M. A.; hoogleeraar N. C. Grotendorst, leap. gen. staf P. D. Buijze, rilm. der cav. A. M. van Wijk, kap. der art. F. Dell en kap. der genie F. R. van Reijen, allen hoofd van onderwijs aan de K. M. A.; ikap. der inf. J. P. Weitzel, werkz. aan de K. M. A.; den heer C. Spat en- kap. inf. O.-I. leger C. J. Boon, bei den leeraar K. M. A.; luit. kolonel F. W. Weve, van het 2e reg. inf.; ko lonel W. P. Boogaeiit, commt. le reg. huzaren; luit. kolonel A. W. Katten- busch, van den staf der art.; kapitein J. L. H. van Holle, van de genietroe pen; majoor M. 14. Spruijt, van het le reg. inf.; luit. kol. W. J. Giel, van de art. O.-I. leger; majoor R. G. Doorman, van de inf. O.-I. leger; se cretaris: le luit. der inf. R. W. van Wieringen, werkzaam hij de K. M. A. Bij beschikking van den minister van marine is bepaald, dat wanneer officieren met particuliere gelegen heid repatrfe'erencke, in verband met hunne aanspraken op verlof, met be houd van zeetraktement, dit verlof gehetel of gedeeltelijk buitenslands vvenschen door te brengen, zij dan bij debarkement in het buitenland, de daartoe noodig© aanvraag aan H. M. de Koningin moeten richten en hier van kennis geven aan den minister, onder mededeeling van hunne aan komst. D'e beschikking op hun verzoek kunnen zij in het buitenland afwach ten. In de maand April j.l. zijn bij het koloniaal werfdepot voor den Indi- schen militairen dienst aangenomen 42 Nederlanders, 17 Duitschers, 2 Bel gen, 1 Zwitser, 1 Hongaar en 1 Oos tenrijker. totaal 64; van -de korpsen van het leger hier te lande werden overgenomen 12 militairen, zoodat het totaal 'der werving 78 bedroeg. Aan hen werd1 aan handgeld uitbe taald de som van 14.300 gulden. Naar O.-Indïë vertrokken in die maand twee detachementen, samen sterk 86 onderofficieren en minde ren; daaruit kwamen geen militairen terug. Naar W.-Indië vertrok geen detachement, doch repatrieerden 3 militairen wegens dienste indiging, 2 herkomstig van Suriname en 1 van' Curacap. JNGEZONDEN MEDE HEE LING-EN. SO cerate per rege? VANDIJK's een voortreffelijke be schuitsoort, speciaal voor Keukengebruik. H. LAMP Barisljorissiraat 22-24, I I IjZeer solide verpak-1 king ook voor j| Indië onder garantie. Kerk en School. H. M. de Koningin Moeder heeft f200 geschonken als bijdrage ten be hoeve van- en als blijk van belang stelling in de Nedlerl. Evangelisch Protestantsche Vereeniging. R.-K. Kerk. Men meldt uit Almelo De heer F. H. A. Reigers, deken en pastoor alhier, heeft aan den aarts bisschop van Utrecht tegen 1 Augus tus a.s. ontslag gevraagd. Het vorige jaar Vierde de heer Reigers zijn gou den priesterfeest, bij welke geJegen- heid bleek, hoezeer hij zich door zijn minzaamheid en verdraagzaamheid bemind heeft gemaakt, ook hij anders denkenden. Amsterdam. Geslaagd voor het le gedeelte arts-examen de heeren Y. Schoonhof! en M. C. Vetten. Leid'en. Geslaagd voorl het voorbe reidend1 kerkelijk examen de heeren B. Batelaan en D. W. Mulder, voor het candidaats-examen in de rechts wetenschap de heer Ph. B. Libourel. Sport en Wedstrijden Voetbal. H. V. V.—VITESSE (1—0). Te ruim twee uren stellen de partijen zich onder referee H. Willing op, H. V. V. met dezelfde combinatie als jl, Zon dag, Vitesse met 4 invallers. H. V. V. wint den toss, Vitesse trapt uit, doch John Sol brengt onmiddellijk den bal op Vitésse's terrein en d'Arnaud G er kens krijgt aldra verschillende schoten te stoppen, die hij zeer goed beoordeelt, o.a. een mooi en center van Broese, die echter niets oplevert. De Arnhemmers weten door te breken, en Goed vriend zendt een prachtig boog schot in, dat Coops stopt, ten koste van een hoekschop. Deze wordt goed geno men, en geeft een scrimmage voor het Iiaagsche doel, doch Mundt treedt red dend op. H V. V. lijkt ons iets sterker, doch stuit telkenmale op de achterhoede, waar vooral Waterman, als midden-half, uitstekend werk verricht, ook Gerbens krijgt veel te doen, doch houdt zich uit stekend. Een enorm aantal corners wor den er geforceerd, die steeds niets ople veren. Beide partijen geven zich het; laatste kwartier voor rust niets toe, en als deze periode aanbreekt, is de score nog schoon, 0—0. Daarna is Vitesse be slist de meerdere, en sluit zelfs de kam pioenen eenige momenten in. Doch dan volgen een serie aanvallen op Vitesse's doel, John Sol zendt een kei hard laag schot in, doch Gerkens, die bewonde renswaardig mooi keept, stopt, ten koste wederom van een corner. Twee, drie scrimmage's voor Vitesse's doel leveren nog steeds niets op, door dat da Arnhemsche verdediging steeds op iedere schooier zit, Men begint te ge- looven aan een 0—0 als resultaat, als H. V. V. voor de zooveelste maai een cor ner ten deel valt, die Broese neemt; Ro- qué vangt op, doch trapt, slechts zachtjes weg, Dolf Heijning onderschept den bal, en kelt hem onhoudbaar in het net, on der luid applaus (10). Vitesse- lijkt ons nu ontmoedigd, de kampioenen zitten steeds op goal, Sïl- levis, John Sol en Dolf Heijning onder nemen aanval op aanval, Gerke stopt alles. Eens krijgt hij in den hoek een bijna onhoudbaar schot; door zich te la ten vallen, weet hij verder scoren te voorkomen. Nog een of twee rushes van Vitesse dienen vermeld, doch Oosterzee heeft schijnbaar zijn dag niet, want vele kansjes wonden door hem gemist. Kaan moet eenige oogenblikken het veld ver laten, waardoor het spel stop gezet wordt. H. V. V. blijft dan. tot het eind de meerdere en als scheidsrechter Willing tijd fluit, hebben de H. V. V.'ers onge slagen het kampioenschap van Neder land behaald. De stand is thans: Kampioenschap van Nederland. Doelpunt. O S I-jj i-= O Club 2 g o g H: V. V. 4 48 11 2- Vitesse 4 1 3 2 6 10 Volharding 4 1 3 27 12 HaarlemlI. O. V. V. Voor den Haart. Voethalbond was bovengenoemde wedstrijd een vrij be langrijke. Wij vermeldden Zaterdag dat deze ontmoeting-zou plaats heb ben aan, den SpanjaarcMaan, op het terrein van H.F.C. Evenwel had het bestuur dier club op het verzoek van clen secretaris van den H. V. B. af wijzend beschikt, ondanks geen an der voetbalterrein meer te verkrij gen was. terwijl het terrein der H. F. C. nog met doelpalen enz. getooid was. Toch, ondanks deze tegenwer king, ging de wedstrijd door. maar nu in O verveen, op een stuk grond in de Duinen, een eindje achter de Wa terleiding. Om twee uur ving de wedstrijd on der leiding van den heer M. B03 aan. Beide elftallen waren onvolledig, bij Haarlem waren een viertal spelers af wezig, terwijl O.V.V. een barer bes te spelers moest missen. Vóór rust zijn de jeugdige vertegen woordigers i'ets sterker en weten door een vrijen schop de leiding met 10 te behouden. Na de rust spelen beide partijen vrijwel tegen elkander op. Haarlem scoorde nog eens. doch da delijk kregen de O.V.V.-spelers weer eenige hoop. daar ook zijn op hun beurt tegeniscoorden. Stand 21. Deze stand blijft niïet lang zoo. daar Haarlem door goied samenspel den dercle goal maakte. Een der Haarlem verdedigers vond dat deze stand te mooi was (31) en maakte van een schot van een der O.V.V.-voorhoede- ■spelers een fraaie goal, die door het zuivere inwerken vermelding verdient. Jammer, dat deze bal in zijn eigen doei terecht kwam. Een minuut of 10 voor time scoort Haarlem nog eens en als tijd is ge floten, hebben de roodbroeken een wel verdiend met 42 gewonnen. Door deze overwinning is het_Haarlem II gelukt in de le kl. competitie te mo gen blijven spelen. Het spel was over 't algemeen vrij goed. De heer Bos, ais scheidsrech ter, was minder goed. R. A. P.VeJocitas 32. R. A, P. trapte uit en bracht ter stond een bezoek aan het cadettendoel waaruit tweemaal achtereen een hoekschop volgt doch zondep verder resultaat dan dat de bal werd wegge werkt en „Velocitas" voorhoede, Rin- clter gaat opzoeken, die een paar maal mooi voorgezette ballen uit den rechter hoek en bet midden te houden lx tijgt. De bal gaat naar d)e overzijde en zweeft om en langs het cadetten doel, waar Mina verschillende schoten flink weet tb keeren doch een mooie bal van Waf uit den rechterhoek is hem te machtig en bezorgt de Am sterdammers na 10 minuten de leiding 1—0. Dit werkt aanstekelijk op de Velo- citanen zoodat spoedig daarna die bal bij R. A. P.'s doel zwerft en bij eeaie bestorming waarbij Rincker .zijn ves ting onbeheerd laat, kornt dé bal in het roodzwarte net, waaa'door de stand gelijk is 1—1. Het spel wordt hierdoor zeer geanimeerd! op beidier helften om en om, tot verkrijging der leiding, totdat een mooi doorbreken van R.A.P.'s voorhoede en een pracht- schot van Just van Son, den Amster dammers weder de leiding bezorgt 21. Een oogenblik later komt een ver schot van Harbord juist tegen d'e bovenlat van V.'s doel dat eenige keeren fel bestookt werd zonder ver der succes en d'e cadettenvoorhoede waarbij vooral de rechtervleugel uit blinkt, geeft Rincker) eenige ballente houden. Dan gaat d'e bal door Brincker en Hoogenboom weggewerkt, naar de overzijde waar de Bredasche verde diger de handlen weer een paar maal we'at te gebruiken en met succes. Het spiel verplaatst zich door goede verde diging der cadetten een poosje bij 't roodzwarte doel intusschen lang ge noeg om Velocitas' voorhoede, door wedierf uitloopen van den verdediger, gelegenheid te geven gelijk te maken. 2—2. Eenigle minuten later wförd door haar een moo-ie leans verknoeid en dan is de bal weer vlak bij haar doel. Een der Bbedasche voorfspelers ver wekt een vrijen schop, die door Just van Son prachtig in den rechterhoek geplaatst, R.A.P. No. 3 aanbrengt. Rust gaat daarna met 32 voor Am sterdam in. Na de pauze wordt eerst R.A.P.'s doel en daarna een paar maal omen om beider vestingen bestormd, waar bij d'& i'esp. doaLv'erdedigers eenige schoten te keeren krijgen. Een scher mutseling voor R.A.P.'s doel heeft geen succes en de bal wordt door de roodzwarte voorhoede mooi opger bracht terwijl een prachtschot uit den rechterhoek wan Waf juist de boven lat raakt. Dan is het spel weer vrijwel ver deeld en wordt het duidelijk merk baar dat d'e luidjes naar het einde verlangen daar ze op rakten. Spoedig gaat daarna tot veler verluchting het scheidsrechterlijke fluitje en heeft R. A. P. wel verdiend haar eersten en tevens den laatsten competitiewed strijd in dit seizoen met 3—2 gewon nen. Bij „Velocitas" w'erd het gemis van Steijn, van Hensbroek danig gevoeld en bij R. A. P. dat van Prins, Har- tog Sr. en Ankertamllc Veiling gehouden in het Verkotpl. „De Gou den Leeuw" op Zateraag 9 Mei. No. l. Een winkedliuis en erve met tuin, aan de Gierstraat no. 4. No. 2. Een, winkelhuis en erve, naast het voorgaande, no. 6. t 21190, G. de Vleeshouwer. No. 3. Een heerenhuis met binnen plaats, achterhuizen en erve, aan het Spaarne bij de Korte Veerstraat, no. 72. f 18100, J. S. v. Vriesland. No. 4—6. Drie huizen met afzonderlijk opgaande bovenwoningen en erven, ne vens elkander aan de Kennemerstraat. No. 4. f 1700, H. L. Groeneveld. No. 5. f 1700, H. L. Groeneveld. No. 6. 1700, 14. L. Groeneveld. No. 7. Een winkelhuis met afzonder lijk opgaande bovenwoning en erve, be nevens een daarnaast .gelegen tuin, aan de Kennemerstraat, no. 13 zwart en rood. f 5005, Opgehouden. No. 8 en 9. Twee huizen en erven, ne vens elkander aan de Maerten van Heemskerkstraat. De perceelen no. 8 en 9 gecombineerd f 3470, P. Hoogeveen q.cj. Nos, 10—20, Elf huizen en erven, ne vens elkander in die Korte Rozenstraat. De perceelen no. 10 tot en met 20 ge combineerd f 5250, A. Schornagel. No. 21. Een huis met afzonderlijk op gaande bovenwoning en erve met tuin, aan de Sophiastraatno. 16 zwart en rood. f 4810, J. B. Lasschuit. No. 22. Een winkelhuis en erve, aan de Papentorenvest, no. 24. f 1700, E. Boots. No. 23. Een huis en erve met tuin, aan de .Leidsche straat no. 13. f 1600, H. F. v. Luijken. No. 24. Een huis en erve met tuin, aan de Jan Nieuwenhuyzenstraat no. 2. f 1715, Opgehouden. No. 25. Een huis en erve met tuin, aan de Kleine Houtstraat no. 120, f 5950, F. H. Rengers en Zoon. No. 26. Een winkelhuis en erve, aan de Groendaalsteeg, no. 18: f 2615, Opgehouden. No. 27. Een huis en erve, aan de Lange Annastraat no. 29. Uix de hand verkocht. Vervelg Stadsnieuws Stukken van den Gemeenteraad. Adres van E. van Kleef en 18 andiei'e werklieden dier Lichtfabrieken, dat er onder hjen voor dien dienst zijn afgekeurd, doch dat dezen verzoeken, onder afstand van pensioenrechten, ia z.g. los-vasten dienst te mogen blij ven. B. en W. raden dit af. Zij achten het niet gewenscht, o.a. omdat als een pensioen geweigerd werd. toch een gratificatie zou worden toegestaan. Bovendien zal van de Imperial een nog te berekenen som worden ontvan gen als bijdrage voor de pensioneer ring van de van haar overgenomen werklieden. In veavband daarmee zijn deze als losse werklieden overgeno men, onder voorbehoud van genees kundige goedkeuring. Zij hebben nu in elk geval de koude wintermaanden werk gehad. Ten slotte gevenB, en, W. in overweging het adres ter afdoening in hunne han den te stellen. Voorstel van B. en W. om, inge val de Raad dat gewenscht acht, een deskundige Commissie te benoemen, bestaande uit een rechtsgeleerd Raads lid als president, twee. architecten en twee aannemers, met opdracht om den bouw der lichtfabrieken, benevens alle verrekeningisposlen, nauwkeurig te onderzoeken en van hare bevinding verslag uit te brengen aan den Raad. Voorstel van den heer J. H. Wel- se-naar, om een wijziging te brengen in het plan van bebouwing voor dte gronden, omsloten door "Wagenweg, Leidschevaart en Raamsingel. B. en. W. raden dót af, ten eind'e h(ei systeem vair het plan niet te ver breken. Kamer van Koophandel. Uit het verslag, gehouden 5 Mei 11., blijkt, dat 16 April 11. een mlissive is gezonden aan den minister van W„ H. en N., betreffende, de instelling van een Bureau tot voorlichting van Handel en Nijverheid. De Kamer begint met de wensche- lijkheid te betoogen. Zij herinnert er aan, dat reeds vroeger met klem op de instelling van een dergelijk bu reau iis aangedrongen, en wel Sn het bekende schema tot reorganisatie der Kamers van' Koophandel en Fabrie ken, in het jaar 1898 bij de Regeering ingediend. In de toelichting werd er echter op gewezen, dat, aan het Bureau een meer uitgebreide taak ter bevordering van de belangen van Handel en Nij verheid zou kunnen worden opgedra gen. Dat zoowel aan eene tie allen tijde toegankelijke Handelsbibliotheek, zoo volledig mogelijk bijgehoudlen, als aan een Handelsorgaan groote be hoefte bestaat, werd in de toelichting nader betoogd. Op de vraag „of de oprichting van

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2