Banketbakkerij. eendenleBediende Meljifrai. j. H. Commijs, W. C. A. Vink eru P. H. Bussemaker, de officier van ge zondheid der 2e kl. L. van Lissa en de officier van administratie der 2e hi. A. van dler Boon. Het plan bestaat om voor d'e- onder officieren dier Koninklijke marine, de witte uniformjas in te voeren voor den dienst in de tropische gewesten. Daardoor zal een groote verbetering gebracht worden in die tenue dier on derofficieren, die volgens die voor schriften, nog steeds hun dagelijk se hen dienst moeten verrichten in een korte jas van donkerblauwe stof; in het warme klimaat laat de zindelijk heid daarvan, evenals van de daarbij gedragen overhemden of halve hem den, uit den aard! der zaak veel te wenschen. (Hbld1.). Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland heeft tot lid der Alge- meena Synode benoemd den heer L. W. cfe Grient Dreux, predikant te Edam; tot diens secundus den heer- A. A. Cfemer, predikant te Broek in Waterland. Drietal te Amsterdam ter beroeping van een predikant: ds. D.J. van Aalst te Amersfoort; ds. J. D. J. Idenburg te Groningen en dr. P. J. Kromsigt, te Rotterdam, Evang Lntlierscbe Kerk Bedankt voor het beroep te Bever wijk doori ds. A. E. F. Junod te Kam pen. Goref. Kerk. Beroepen te Nijkerk o/d Veluwe d!s. W. A. van Ek, Uithoorn. Mej. de wed. C. Ni'emarm-Dekker, dezer dagen te Zaandam overleden, heeft aan de Gereformeerde Kerk B (Vinkenstraat) aldaar e'eai legaat ver maakt van f 6000 en gelijk bedrag aan de school voor Chr. nationaal schoolonderwijs aldaar. R.-K. Kerk. De Tijd meldt, dat de heer C. J. M. Bottomanne, bisschop van Haarlem, ongesteld/ is. De bisschop heeft na d/en Zondag na. Paschen zijne kamer niet verlaten. StooaivaartbericMen. toria een paar woorden over de aan leiding van den strijd. Het geheel e spoorwegpersoneel besloot zich aan te sluiten bij de Trades Hall, d.i. de naam waaronder de centrale organisatie van het vakvereenigingswezen in die Australische kolonie bekend staat. De regeering verzette zich daartegen, om dat het gevolg kon wezen dat het spoorwegpersoneel, door de Trades Hall. tot een staking werd opgeroe pen om een geschil buiten het spoor wegwezen gelegen. Maar d!e be sturen van het spoorwegpersoneel weigerden zich van de Trades Hall to rug te trekken, maar waren tot een bijeen/komst met de regeering bereid teneinde over' de grieven te spreken. De regeering hield echter voet bij stuk en maakte bekend, dat de 41 bestuurs leden van verschillende spoorwegver- eenigingen den 12en dezer ontslagen zouden worden, als zij niet gehoor zaamden. Het personeel staakt nu. Naar het schijnt, heeft de machtigste vereeniging, die der machinisten, den doorslag gegeven. Deze besloten Vrij dagnacht klokke twaalf te staken on verschillig of zij op het eindpunt van hun reis waren. Er zijn. ongeveer 11.000 spoorwegarbeiders. Herinnerd moet nog worden, dat het tusschen regeering en personeel al eenige maanden geleden tot een botsing kwam, toen een verlaging van loon werd ingevoerd. Het personeel moest toen berusten. De postdienst tusschen de kustplaat sen wordt nu over zee onderhouden, en naar het binnenland met postwa gens. Er liepen Zaterdag maar wei nig treinen, en het dienstdoend per soneel is, zegt Reuter, niet voor zijn taak berekend. De machinisten pos ten bij de machineloodisen. Naar het heet hebben de stakers eenige locomo tieven laten ontsporen. De regeering roept in andere Australische koloniën machinisten op. Irvine, de eerste mi nister. heeft aan een feestmaal ge zegd. dat de regeering tot eiken prijs zal beletten, dat een stuk van het al gemeen bezit zou komen onder de macht van een deel van het algemeen. een ander milieu, in een verder ontwik kelde phase van hun psychologische en physiologische ontwikkeling. Het milieu in „Het heilige weten" is het familiehuis te Driebergen, geworden tot een zieken- en gekkenhuis en idioten- gesticht. (W.bl.). Uitgesproken: Breda, 8 Mei. A. M. Smulders we duwe van J. Broeckx, wonendie te Tilburg, 'en aldaar onder de firima J. Broeckx-Smulders eene koperslagerij idpijiyende/. Rechter-commiSsaatLs mr. G. F. M. PathuLs Cremers. Maastricht, 7 Mei. Josef van Wersch. herbergier en winkelier, te Vaals. Rechter-commissaris mr. de Wiit. 's-Hertogenbosch, 8 Mei. De socië teit Liedertafel Oefening en uitspan ning" te 's-Hertogenbosch. Rechter commissaris mr. Phaff. Groningen. 8 Mej. Swier van der Hey, koopman te Heveskes. Rechter commissaris mr. J. A. G. Gocliinga. 's-Gr'avenhage, 8* Mei. "J. H. Spree, koopman te Delft, Rechter-commiss. mr. A. E. Croockewit. Opgeheven: J. B. Weydeveld, militair kleerma ker, te Delft; Henricus Groenendaal, leerlooier, wonende destijds te Don gen, thans buitenslands verblijf hou dende; J. P. A. Evers, rijtuigschilder te Amsterdam; W. F. Spits, rijtuig schilder, te Amsterdam. Geëindigd: Mathieu KMnm-Harimans, rijtuig maker en schilder te Maastricht. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt dt Redactie zich. niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de copy dsn inzender niet teruggegeven. Het stoomschip Salak, van Java naar Rotterdam, vertrok 11 Mei van Port Said, Het stoomschip Malang, van Java naar Rotterdam, vertrok 9 Mei van Marseil'De. Het dabbelschroefstoomscbip Goen- toer, van Rotterdam naar Java, arri veerde 11 Mei te Batavia. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 9 Mei Gibraltar. Het stoomschip Timor, arriveerde 11 Mei van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Koning Willem III, vertrok 11 Mei van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Bali, van Amster dam naar Batavia, passe'eirlde 9 Mei Dover. Het stoomschip Prins Willem I ar riveerde 8 Mei van Antwerpen te Pa ramaribo. Hef, stoomschip Prins Willem IV, van Paramaribo naar Amsterdam, arriveerde lü Mei te Havre. Het stoomschip Amsteldijk, van de HollandAmerika Lijn, van Rotter dam naar Newport News, passeerde 10 Mei, des nam. 9 uur 53 min. Li zard. Het dubl-\elschxoefstoomschip Sta tendam, van de HollandAmerikalijn van Rotterdam naar1 Newyork, pas seerde 10 Mei, des nam. 6 uur 5 min. Lizard. Het dubbelsch roef stoomschip Rijn dam, van de Holland-—Amerika Lijn, arriveerde 10 Mei van .Newyork te Rotterdam. Het stoomschip Java, van Batavia naar Am,sterdam, passé er dfa 11 Mei Perim. Uit de Arbeiderswereid BINNENLAND. Men meldt uit Groningen: Het bestuur van den Groninger Be stuur dersbond heeft getracht het pu bliek te bewegen geen bezoek te bren gen aan het gezelschap van Stoel en Spree, dat hier gedurende de kermis, welke van Zaterdag 9 Mei tot en met Dinsdag 19 Mei wordt gehouden, in eene tent op de Groote Markt voor stellingen geeft. In eene circulaire, welke ondier de kermisgangers is verspreid, werd in 't kort de reden, waarom men zich van een bezoek moest onthouden, uiteen gezet en gezegd, dat men aan de vier ontslagen tooneelisten van het gezel schap moet toonen, dat het onrecht, hun aangedaan, door het publiek wordt medegevoeld Voorts zouden de heeren J. H, Schaper, lid der Tweede Kamer, en Hisselink, secretaris der tooneelisten-vereeniging. in eene open bare vergadering in ,,de Toekomst" Zondagmorgen optreden met het on derwerp: ,.Hoe de directie Stoel en Spree georganiseerde tooneelisten be handelt." Deze bijeenkomst ging echter niet door. omdat de noodige belangstelling ontbrak. De voorstelling bij Stoel en Spree daarentegen wel des avond; voor een talrijk en dankbaar publiek ging .Klaasje Zevenster". Van dezen boycot komt, dus blijkbaar niets te recht. BUITENLAND. Volgens de laatste berichten staken de macliinewerkers aan de Clyde nog, maar zouden zij heden vergaderen over d® vraag of zij niet het werk zou den hervatten met het oog op een bij eenkomst, die er Woensdag te York ge houden wordt tusschen patroons en vakvereenigingsbestuur en waar men zou onderhandelen over het loon van de machinewerkers in het N.O. van Engeland en van die aan de Clyde, van deze laatsten echter alleen als zij het werk hervat zouden hebben. Ter inleiding van de laatste berich ten over de spoorwegstaking in Vic Mijnheer de Redacteur. Mag ik u beleefd verzoeken om op name in uw veelgelezen blad van het onderstaande, als zijnde een zaak van belang van velen uw,er lezers. als ouders van schoolgaande kinderen. Nu de toelatings- en overgangs-exa- mens weer aanstaande zijn is de ver eenvoudigingvan onze schrijftafel aan de orde van den dag. Door letterkundigen, door mannen en vrouwen, aan het onderwijs ver bonden .wordt hiervoor reeds hard ge ijverd. maar wie er niet of weinig voor ijveren zijn de meest belangheb benden. na de kinderen zelveu, n.l. de ouders. Beseften de kinderen, dat dooi de invoering der vereenvoudiging de moeilijkheden van de twee of een o of e van de ie of i. de sch of s van de th of t, van de kennis der geslachten van een woord vervielen, dan zouden zij zeggen: Maar ma of pa, waarom wordt die vereenvoudiging niet inge voerd. waarom moeten wij daar zoo veel tijd, zoo veel moeite voor geven, konden wij in dien tijd niet veel be tere dingen leeren? Edoch de kinderen weten niet beter of d,e onderwijzers en de ouders zijn verstandig en dat alles moet worden geleerd. En wanneer hunne ouders of onderwijzers niet- we ten of het moet wezen: In den sloot of in de sloot, dan hebben zij dat maar na te zien in De Vries en Te Winkel". Zoo worden de kinderen in dezelfde sleur ondeawezen als hunne ouders. Voor hen die verder leer en wordt het langzamerhand een overwonnen stand punt. hoewel de vermorste tijd en deze is niet gering, steeds zeer te betreu ren blijft, maar de kinderen die de la gere school op hun twaalfde of der tiende jaar verlaten kunnen nog geen Neder landdek schrijven, zooals dit thans verlangd wordt. Ik heb brieven van jongens gezien, die zich als jong ste bediende op een kantoor aanbo den. die vijf of zes jaren eene Neder- landsc-he school hadden bezocht, die een school-getuigschrift mede hadden gekregen, waarop o. a. voor Neder- landsch stond: zeer goed. van die jon gens heb ik brieven gezien, die vol taalfouten waren. Dit zal bij een ver eenvoudigde spelling niet meer behoe ven te zijn. Men zal dan zoo velen niet meer te verwijten hebben, dat zij niet eens Nederlandsch kunnen schrijven. Wanneer wij weten, dal onze kinderen onnoodig met overtolli ge taalmoeielijkheden geplaagd wor den. dan zijn wij als ouders verplicht hiertegen op te komen, dan mogen wij niet in die onverantwoordelijke sleur berusten. Aan ons ouders is het om te protesteeren en den weg tot ver betering te zoeken. Wanneer wij er op aandringen dan zal er tot vereen voudiging worden besloten, De regee ring verklaarde zich hierin onzijdig. Een vader van vier schoolgaande kinderen. Mijnheer de Redacteur. Hiermede verzoek ik U beleefd of u zoo goed wilt zijn om dat stuk tegen te schrijven uit uw blad van 12 dezer. No. 1. ben ik de opmaker nliet van dat stuk, wel heb ik op de lijst getee- kemd no. 2. ben ik noch de eerste, noch de laatste, die de lijst ondertesekend heeft en no. 3. ben ik pas 12 weken ziek ge weest. en heb steeds mijn geld gehad zoodat ik niet mag gaan klagen. Hoogachteaid, Uw dw. dr. E. VAN KLEEF. Wij willen dit stukje niet weigeren, maar doen toch opmerken, dat op 't Stadhuis inzender als eerste ondertee kenaar is aangemerkt. En als men het op 't Stadhuis niet meer weet REDACTIE. Letteren en Kunst. Van Louis Couperus is een nieuw werk te wachten, „Het heilige weten" getiteld. Het is een vervolgwerk van den roman cyclus „De boeken der kleine zielen' De meeste personen uit die boeken treft men er in aan, maar dan natuurlijk in F&iüissem enten. Vervolg Stadsnieuws Op Donderdag 21 Mei (Hemel vaartsdag) zal 's namiddags van tot 4 uur door het Haarlemsch Muziekkorps een concert worden gegeven in den tent in dein Hout. Proces mej. Houtkooper con tra E. N. E. T. Heden diende Mr. Joosi de Graafi' van antwoord op de conclusie door Mr. RahUi&en van Amsterdam, na mens de E. N. E. T. gesteld en strekken de tot mie (-ontvankelijk verklaring van eischeresse in hare vordering, in elk ge val haar die te ontzeggen met 'haar ver- oordeeliriig in die kosten van het geding. Mr. Joost de Graafï persisteerdie bij zijn eerst genomen conclusie, die strekte om aan mej. Houtkooper de door haar geleden schade te vergoedien. Aan mr. Rahusen werd 14 dagen1 uit stel voor dupliek verleend. Te wild rijden. Herhaaldelijk ont vangen wij berichten omtrent het woeste rijden van verschillende wielrijders door de drukke straten, waarvan het ge volg is dat wandelaars worden aange reden en verwondingen oplo open. Ook gisterenavond werd weder een 7jarig jongetje in de Groote Houtstraat de dupe van zulk een woesten, onbesuisden rij der. Het. zou daarom zeer wenschelijk zijn, dat door de politie eenis krachtig tegen deze wilde rijders, die- zich schuldig ma ken aan overtredingen der politie-veror- dening werd opgetreden. paard plotseling verder te gaan. Het arme dier begon over al zijn ledema ten te beven, terwijl zijn buik zooda nig opzwol, dat het dier direct moest worden afgespannen. Nauwelijks was dit geschied of het paard stortte dood neder. Zaak Hugenholtz. Morgen, Woensdag, komt de zaak van den heer Hugenholtz voor de Haarlem. sche Rechtbank. Zeer waarschijnlijk zal de verdediger Mr. Troelstra direct om uitstel vragen tot a.s. Zaterdag, en zal de Rechtbank daarover dan eene beslis sing nemen. Zooals te verwachten is zal de rechtbank het verzoek inwilligen. Naar men ons mededeelde wordt deze gang van zaken gevolgd, omdat zoo doende eene nieuwe verwijzing en nieu we dagvaardingen overbodig zijn. Beschuldiging Bouw Licht fabrieken. Over de beschuldigin gen van den heer Geurtzen, veiVat in zijn adres aan den Raad, spraken wij .e'en deskundige, (buiten de zaak staande) welke te kennen gaf, dat naar zijn meening G. hiermede „als mosterd na den maaltijd" komt. Bovendien zeide hij ons, dat reeds bij oppervlakkige beschouwing zijner grieven, e'en vakkundige tot de slot som kwam, dat zeker de helft hier van „kletspraat" is, terwijl welis waar de andere helft kan onderzocht wonden, doch hiermede zal zeker een maand zoek gaan. Dat zou een com missie moeten en kunnen uitmaken. Wat onze zegsman echter niet ..in cfen haak" vond, was dat die heer Geurtzen ruim drie pagina's wijdt aan grieven tegen de Directie en aan het slot van zijne- aanval zegt: „Aan I (dat is de Directeur) kan dit een en ander niet worden gew:eten." Eerst d'en Directeur aanvallen en per slot zeggen: 't is zijn schuld niet, is een dubbelzinnige houding. Wij kunnen ons dan ook wel be grijpen, dat de Directeur zelf een commissie wemscht. Door de directie der Holi. IJz. Spoor- weg-Maatij. is aanbesteed: Het vergrooien van het ketelhuis bij de wielendraaierij en vergrooten van het gebouwtje voor de lichtbakken op het terrein van de centrale werkplaats te Haarlem. Raming f 25900. Ingekomen waren 14 biljetten. Laag ste inschrijver bleek-te zlin de heer J. v. d. Braak te Apeldoorn, voor t 22786. Naar wij vernemen is de leve ring van een partij schermhandschoenen en schermmaskers door het departement van marine opgedragen aan het Neder], Wapenmagazijn voorh. S. de Jager, alhier. Behalve de reeds inge deelde miliciens voor volledige oefe ning, welke heden van verlof bij het korps terug keeren, zullen bij het ba taljon Infanterie alhier in garnizoen nog 90 miliciens voor verkorte oefle ning worden ingedeeld De soldaat G., van het ba taljon Infanterie alhier in garnizoen, die zich schuldig gemaakt heeft aan desertie, zal voor d'en krijgsraad te recht staan en is in verband daar mede naar het huis van bewaring al hier overgebracht. Weder aangenomen. Maan dagmorgen zijn alhier op de C. W. P. der H. IJ. S, M. 22 ontslagen machi nisten 'en stokers der H. IJ. S. M. in dienst gekomen als bankwerkers, karrelichters en wagenmakers. B ij vonnis van de Arron- dissements Rechtbank alhier d.d, 12 Mei 1903, is in staat van faillissement verklaard: Anna Spanjaard' Wed. Pie- ter Kamp, winkelierster in sigaren te Haarlem. Rechter commissaris Jhr. Mr. R. de Maree-s van Swinderen. Bij arrest van het Ge rechtshof te Amsterdam is bevestigd het vonnis der Rechtbank alhier, ge wezen tegen A. P. Polman h.v. J. J. P. v. Blokland te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, met vermindering der opgelegde straf van 14 dagen, door de Rechtbank opgelegd, in eene geldboete van f 5 of 10 dagen hechte nis* Naar aanleiding van de be richten omtrent de ongesteldheid van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem Mgiv Bottemanne. kunnen wij mede- dèelen dat de 80-jarige niet bepaald lijdende is aan eene ziekte, maar dat de last der jaren, welke'zich hoe lan ger hoe meer doet gevoelen, oorzaak is. dat de Bisschop na Paschen zijn vertrek niet heeft verlaten. Men hoopt echter, dat de komende zomer in den toestand van Mgr. Bot temanne een gunstige" wending zal brengen. Op de Parklaan weigerde Maandagmiddag een aangespannen F a i Ij 1 is s e m en t s-q u a e s t i e. Voor de Haarlemsche Rechtbank, ka mer voor civiele zaken, werd hedenmor gen gepleit in een zaakje dat zich in 't kort als volgt laat vertellen: Zekere De Vries te Zaandam was in staat van faillissement verklaard en daardoor werd zijn huis, dat bezwaard was met 2 hypotheken, verkocht. Nu meent de tweede hypotheekhouder, de heer Zwaardemaker, dat hij evenals die •eerste hypotheekhouder, niet heeft te dragen in de kosten van het faillisse ment, omdat z. i. beiden preferent, zijn bij hetzelfde tgoed, en beiden dezelfde rechten hebben». Mr. Pekelharing van Amsterdam, voor den heer Zwaardemaker optredend, be toogde dan ook breedvoerig het hierbo ven genoemde, en wees op arresten van den. Hoogen Raad, en op uitspraken van de Rechtbanken te Amsterdam en den Bosch in ongeveer eenzelfde quaestïe, waarbij de 2de Hypotheekhouder werd vrijgesteld. Op deze gronden conclu deerde pleiter dan. ook tot vrijstelling van zijn cliënt In de kosten! van het fail lissement. Mr. MendeJs, wijzende op de memorie van toelichting van art. 182 der Faillls- sementswet, betoogde dat de 2de hypo- thcekhouder niet is vrijgesteld, en even als de andere crediteuren moest deelen in de kosten, van omslag. De kosten moe ten drukken op alle geverifieerde credi teurs. Wanneer nu alle hypotheekhou ders preferent werden verklaard, dan zou het meermalen voorkomen, dat de overige crediteuren alleen schade leden, en dat is zeker niet. in den geest van de wet. Pleiter concludeerde dan ook tot niet- vrijstelling van den 2den hypotheekhou der in de kosten, van het faillissement. Wij hebben een t e e k ening gezien van de verandering, d'ie de heen Welseuaa.r voorstelt in het plan van bebouwing van gronden tus schen den Wagenweg en de Leid'sche Vaart etn meenen nu ook, dat deze oplossing beter is dan de door B. en W. voorgestelde. Hiermee wordt n.l. voorkomen, dat die huizen aan de Veldlaan aan dien Westkant naar schuttingen zijn gekeend, een toestand die toch voor huizen van f 500 f 600 huurwaarde ook nooit wenschelijk zou zijn geweest. Bovendien wordt het bouwterrein meer productief en kan d'e geheele situatie sierlijker wor den gemaakt. Haarlemmermeer. Door eenige notabelen van Hoofddorp en Nieuw-Vennep is eene oproeping ge daan, aan alle belangstellenden in- en buiten Haarlemmermeer, om a.s. Don- d er dag te komen in de „Beurs" te Hoofd dorp, ten einde ingelicht te worden door den ingenieur van Oyen e. a. over de spoorplannen door Haarlemmermeer. Vervolg Nieuwslij dingen. Onze Amsterdamsche correspondent seint ons: Voor het gerechtshof te .Vinsterdam werd heden in hootger beroep behandeld de moordzaak in de Dubbele Buurt. Muïselaar ontkende het hem ten laste gelegde, Groot legde wederom een vol ledige bekentenis af. De advocaat-gene raal, mr. Baron Baud, xequireerde tegen Muiselaar levenslange gevangenisstraf, tegen Groot 16 jaar, tegen van der Dool 4 jaar gevangenisstraf. Koloniën Het lepra-vraagstuk. De gouverneur van Suriname zou, naai' Onze West meldt, aan den ge neeskundigen inspecteur h'e.t ont werpen eener verordening betreffende lepr'a opgedragen hebben. In verband hiermede m'&rkt het blad op, dat wanneer hiet vermoeden dat muskieten medewerken tot ver spreiding dier lepra, bevestigd wordt, inderdaad afdoende isoleering van de lijders een hoogst moeilijke zaak wordt en dat moet worden toegege ven, dat zelfs de ligging van het eta blissement Groot Chatillon in dit ver band niet zonden' bedenking is. Maar het allereerst beslist noodzakeilijke is o. i., alle lijders zonder uitzonde ring te dwingen de hoofdstad te ver laten. Men hoort schier dagelijks van nieuwe frappante gevallen, die wij zen op een onrustbarend totenem'en der verschrikkelijke ziekte. Algemeen is men dan ook erkentelijk, dat het bestuur bereid' is nieuw'a stappen te nemen. Amstardamsefee Bair* door bemiddeling van de firms CLAASSKF en BEÜNS. ölflwr. Eed- MI. 10 Hei. Di. li Hei. Atobison Topeka, ComuiSlsU 82i/g Denver Iiio Grande 2<i3/g 3G'/g Erie's 3óVe 351/. Kansa6 City Soath303/s 30i/2 do. pref,52'/E 52V< Missouri Kansas Texas, Com. 2ü>/8 26'/s National R. R. of Mexico x 22s/8 227/g New-York Ontario 29i/o 29 Norfolk Western "ri/a 72 Rock Island Cy. 4-i-'/JG 4F5/i6 Sonthern Pacific t 55'/g 551/2 Southern Railways 31 0ÜS/4 Union Pacific 9D/g 901/» Wabash 28 281 ,'4 American Car 41 4D/ï New-Orleans R. Co. 15i/s 165/s Steela 355/8 35'.'3 Koninkl. Petroleum Maatsch. 491 493 Columbia31 Grand Trunkof Canada19&/a 19s/i Op onderstaande nummert xljn (tea prijzen gevallen. 40 2996 6302 93821292115589 18221 41 3002 6342 94471295315633 18276 6630066348 9522129661565518302 9030246370 957312971156731S814 16930626396 963613044157371S333 203 30986431 9636130451575418370 228 3137 6467 97151305615797 18388 244 3157 6568 9786130881683118410 289 31616595 97461315615S3318450 397 3186 6632 9770131961589318516 5003286 6641 9820131911594218534 519 3314 6659 9843132751596818603 53833446714 938513289159941S615 663 3491671810018133631600818648 626 3532678910177133601601818737 673 3672 689610209133671618018741 683 3587 690410242134161624418824 7413029 69471033313432164331S866 876 3693 698610425136081646618864 903 3702 699310495136221657419002 934 3771702210590136291658419010 943 3789 706910613137741659019025 94'J 3818712010661138761660119065 9913859 713410676139021664219110 10903920721210680139341666519118 U0440S3726210684139361671818158 1193 4092 726610685139701679019163 U99 4101730010687139831980719174 1218 4235 735310714139861684119253 1344 4243739210821139931684619326 1352 4249739510830140041687119472 14914421740710900 141071692418379 1492 4465 746210901141281694519397 15114483 7473109051418416971 19483 15164560751410911141861701419543 15444613757511045142151702419600 16624708759511049142171703319689 1568 4773760311098143171706019779 1569 4846 763711153143811714019802 1606 48617733112011438817143 19325 1714 4901774311243 r43981716416850 1765 4958 777411300144201716719870 17965011779411405 14429172UO19914 1850 50517818114241444017208 20025 1854 50917819114771415617282 20038 1913 5185 7897 114841446317290 20118 19385187793811492145031729920139 19445266794511501145751734920180 1973 6292 7960 116761458317357 20272 19766307 S018 1160014666173S7 20408 20765310 802411635146671746220477 2138 6403 8071 116401466917470 20483 21475458 8073 U7711469717473 20552 22986508 8086117831485117493 20568 23085549811011798148901761920576 2347 6600 8117 118101489917666 20594 2407 5605 8167 11860 1490817688 20597 2497 66318187 119111498917707 20613 2550 5740 84971191515C3717730 20624 2563 5819 851411955 1513917745 20720 263558248608119961516117754 20736 2672 5896 8649121081520317770 20757 26815972 8784121621521417773 20761 2740 6047 8849 122471523317863 207S3 27476087891812271 152971790220817 2764 01218925122981632617922 20821 2768 6162 S9751288516339 17936 20838 2788 6202 899512447 1535317936 20895 2789 6215 90601250815406179SS 20908 2834 6237 91061273716411 17980 20932 2835 6250917112797 15494 18070 2837 6259 92341285415540 18110 2897 6291 9238129061654318138 29516296 927812908 1555118168 Telegrammen, Gevonden voorwerpen: Een portemonnaie met geld; een defect'e gouden ring; een kinderpor tret; een dames-ceintuur; een insigne. Haarlem, 11 Mei 1903. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Boter 66 KG. 66 KG. 1.45—1.40. Biggen 74 stuks 62 stuks 9—/ 7. Schrammen 7 stuks 7 stuks 15—/ 13. Een modiste in de Groote Houtstraat is wegens overtreding der arbeidswet bekeukd. Heden kwam de lichting 1903 des middags te vier uur onder de wapenen. Uit de Omstreken. Bloemendaal. Wij verwijzen onze lezers in Over- veen en Bloemendaal naar de adver tentie van Bloemendaal-Commando, waarbij wordt aangekondigd, dat de Schietoefeningen den 17en Mei a.s. weder een aanvang zullen, nemen. Yelsen. De „Staatsct. No. 110 bevat de statu ten der naamlooze vennootschap: Melk inrichting „Velsen", te Velsen. Doel: het koopen en verkoopen van melk en melk producten, alsmede de zuivelbereiding. Duur: 30 jaren. Kapitaal: /10500, verdeeld in 42 aandeelen van f 250, welke bij het verlijden der akte alle zijn geplaatst en volgestort. Inbreng: een fabrieksgebouw. De vennootschap wordt bestuurd door één of meer directeuren, onder toezicht van één of meer commissarissen. Direc. teur zal zijn de heer J. E. Mulder, com missarissen zullen zijn de heeren D. Bus en J. van Splunter. DE BALKAN-QUAESTIE. LONDEN, 12 Mei (Reuter). De „Times" verneemt uit Sofia, dat de zaak der Turksche nota tot een ge lukkige oploissing is gebracht. De Sultan aanvaardde de mondelinge verzekeringen van de Bulgaarsche Regeering. Geen formeel antwoord op de nota zal aan de Porte gezonden worden en bij onderlinge overeenstem ming zal het incident als gesloten worden beschouwd. SPAANSCHE VERKIEZINGEN. MADRID, 11 Mei (Reuter). De jong ste verkiezingen, voor den Senaat gehouden, zijn afgeloopen thans is dlit staatslichaam samengesteld uit 10G conservatieven, 47 liberaletn, 3 aanhangers van den hertog van Te- tuan, 3 democraten, 1 regionalist, 2 republikeinen, 5 onafhankelijken, 1 Carlist en 4 prelaten. Marktnieuws. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: H. J. B Küppers en 11. E. C. Simon. Bevallen: 10 Mei. A. M. PostLijn zaad, z.; 11. M. A. DuinkerKern kamp, zj G. BrevoordStegenman. d. 12. G. M. Sonnemans—Oude Wesse- link, z. Overleden: 10 Mei. H. L. de Zwart, 76 j.. Wagenweg; 11. A. S. Monné Ego, 45 j., Ceciliastraat; K. v. d. Voort. 53 j Valkestraat; 12. II. Bloem berg, 21 j.. Burgwal. Ondertrouwd: HERMAN JOZEF BERNARD KÜPPERS en HENRIETJE ELISABETH COR NELIA SIMON. Haarlem, 12 Mei 1903. 372e Staatsloterij. Trekking van 12 Mei 1903. 5e Klasse, 2e Lijst. No. 19642 f 25.000. Nos. 2595 en 2O226 f 1000. Nos. 1244, 53i2 en 10902 f 400. Nos. 12126 en I8644 f 200. Nos. 15025, 16081, 17095,18618,19380 en 20423 f 100. Prijzen van 70.— 13 3590 7222101301418716267 18831 1833785 741810145142181645418926 596 4114 765410247 142651663118975 625 4120 767810607143891682819061 663 4244 7883109781442717047 19104 698 4340 828911278145011714619129 733 4469 8447 114711454517179 19234 778 4508 8707 1150414705 17206 19243 HU 4523 8787 11595 14783 17257 19391 13844628 8945126021480817278 19568 1412 4670 905112669143391730419828 1549 4796 9126 12682149391743119921 15654801 9215 12747 1504017659 19924 1693 5230 92741277815106 1770619972 2034 5353 9362 1287115287 17733 20051 2035 5390 9470128951540017844 20075 22205699 9513 12928 154311785820303 2239 6210 953413197 1548317899 20600 22616235 959318250155601792120629 2517 6556 9897132621563517988 20760 2879 6589 13398 15825 18184 20761 3075 6713 134191588118297 20785 3150 7088 135491598918468 20831 3249 7143 13990 16134 1869920836 20903 20922 20934 20994 Heden overleed, na eene gelukkige Ech vereeniging van bijna 25 jaren, mijne in nig geliefde Echtgenoot© en der kinderen zorgzame Moeder ALIDA SUSANNA MONNÉ- Ego in den ouderdom van 45 jaren Grooten dank zijn wij bij dit verscheiden verschuldigd aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. IJPMA, voor den onver droten ijver en volharding, waarmede ZEd. den overle dene heeft behandeld. Mede namens mijne kinderen K. MONNÉ. Haarlem, 11 Mei 1903. Deze strekt tot algemeens Kennisgeving. Er Wedt zich aan een jon-i Persoon als STOKEP» of MACHINIST of in een hem pas sende betrekking (geen staker). Br. onder No. 5666 bur. vau dit bl. TERSTOND GEVRAAGD: en tegen 1 Juni eene bekwame Fr. br. onder No. 5660, bur.v.d. blad

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3