NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Om&creken. Het orgel in de Groete Kerk. De Gouvernante. 2Üe Jaargang Vrijdag 5 Juni 1903. No. 6113 Alsomiementsprils Voor Haarlem per 5 maanden.1.20 Voor d« dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per maanden1.30 Franco door h6fc geheels Rijk, per 3 maanden1.65 Afsonderiiike nummers ,0.011/» Geüïuatreerd Zondagsblad.,, voor Ksariem, per 3 maanden0.371/» gó omstreken en franco per post. 0.45 Advertentiën Van i5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem ie de prijs der Advertentiên van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Znider Buifenspaarne No. 6, Xntsrcommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgave dar Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. AJtoaasasaatas: AdvertaatlSa. xr©ïd«a aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantierc Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiên «a. Reclames betreffend* Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aam het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. DSi blad warsobljnt dage/Ijkm(, behmivm ap- Zon- ea Feestdagen. Hoofdagenten mor het Buitenland: Compagnie Générale de Fublicité Etrangère Cf. L. BAD BE Co., JOHN F. JONES, SuccParijs 3 Ibis Faubourg Montmartre. Door eeai en ander was het orgel eerst den 4en October 1741 gereed, en had aan de stad eene som gekost van 58877—3, waarvan alleen de orgelma ker t 21300 ontving. Het onderhoud werd opigedragen aan Chr. Muller tegen eene jaarlijksche ver goeding van 100 Caroli-guMens, waar voor hij verplicht was het orgel twee maal 's jaars te onderzoeken. Dit con tract werd den 7en April 1763 voortge zet met zijn zoon Pieter Muller. Spoedig echter bleken al herstellingen noodig, want reeds in 1742 werd 400 besteed voor schoonmaken, en slechts vijftien jaar later moest voor een der gelijk werk weder t 600 betaald worden. Dat dit werk thans f 200 meer kostte, zal vermoedelijk oorzaak gevonden hebben in het feit, dat bij deze schoonmaak een steiger moest worden geplaatst. Het schijnt wel dat het toezicht niet altijd aan nauwgezette personen is op gedragen, althans in het begin der 19e eeuw was eene belangrijke schoonma- kinig noodig, welke volgens deskundigen van toen moest worden geweten aan het slechte onderhoud en opzicht. Was in 1828 de marmeren groep schoongemaakt, in 1836 moest het or gel geheel uit elkander worden geno men, hetwelk geschiedde door den or gelmaker Gabry, uit Gouda. Bij deze gelegenheid werd de kast opnieuw geschilderd en verguld. De on kosten daarop voor stadsrekening ge vallen, waren: Aan schilderwerk en vergulden... t 3000 Den orgelmaker betaald1800 Aan timmer- en steigerwerk 1000 Totaal 1 5800 Niettegenstaande al de genoemde wer ken behalve nog enkele van minder belang was het noodig, dat het orgel in 1868 belangrijke reparaties en verbe teringen moest ondergaan. Het moest zooveel mogelijk tot zijn ouden staat teruggebracht en gevrijwaard worden voor verder verval. Veel werd er verbeterd en ver nieuwd te veel om dit uitvoerig te vermelden wegens onze plaatsruimte doch een voorstel, om bij deze gele genheid het orgel evens te voorzien van een vierde klavier, ginig niet door, wegens de daaraan verbonden kosten. Het werk slaagde uitstekend en het orgel was weder voor een reeks van ja ren verzekerd tegen achteruitgang en verval, terwijl het veel aan waardig heid van geluld had gewonnen. Deze restauratie geschiedde door den heer C. G. F. Witte, firma J. Batz en Co. te Utrecht en kostte ruim f 13000. Bij deze gelegenheid willen wij tevens de namen vermelden der organisten, die dit orgel van het begin af hebben be speeld. 5 September 1734: Henricus Badeker. 3 September 1774: Jan Badeker. 10 Januari 1801-. Johanni Peter Schu mann. 14 Juli 1858: Johannes Gijsbertus Bas- tiaans. 11 December 1878: Johannes Bastiaans. 30 Juni 1886: W. Ezerman. Hoewel het orgel eerst den 14en Sept. 1738 werd ingewijd, was Henricus Ba deker reeds hij resolutie van Burge- meesteren, d.d. 5 Sept. 1734 benoemd tot stadsorganist en klokkenist in plaats van den in dat jaar overleden Petrus van Middelhoven. öuitenlandsch Nieuws Duitschland. De groot-hertog van Saksen-Wei- mar heeft gisteren met de nieuwe groothertogin zijn intocht gehouden in zijn residentie. Aan het station werd het jonge paar begroet door de ministers en andere overheidsperso nen, en daarna reden beiden onder het gelui van de klokken, het gebul der van de kanonnen en het gejuich van de menigte door de feestelijk versierde stad. Italië, Noch de maatregelen, die de ltallaan- sche regeering neemt ter onderdrukking der anti-Ooslenrijksche betoogingen noch de dreigende toon van het Frem- denblatt, orgaan van het Oostenrijksche ministerie van buitenlandsche zaken, maken veel indruk op de Italianen. Te Home, Turijn, Ravenna, Palermo en el ders houden de tegen Oostenrijk ge richte demonstraties aan en geven der politie handen vol werk. Te Rome vie len de studenten hun professoren op het college in de rede met het nadruk kelijk verzoek een anti-Oostenrijksche redevoering te houden. De professoren weigerden begrijpelijkerwijs en rieden hun hoorders aan kalm te blijven. Te Rome heeft de regeering de opvoe ring van l'Aiglon van Edmond Rostand verboden omdat het publiek voortdu rend gedegenheid izocht en meestal vond tot vijandige uitroepen tegen Oos tenrijk of toejuichingen al naarmate er op het tooneel gesproken werd. Bij het einde van het eerste bedrijf werd het orchest gedwongen den Koningsmarsch en het Garibaldilied te spelen. Het pu bliek stond als één man op en zonig geestdriftig mee het: „Va fuori d'Italia, va fuori, stranier!" (Ga heen uit Italië, ;ga heen, vreemdeling!) Het lied moest nog een® gespeeld worden en werd toen tevens begeleid door de gewone kreten: „Leve Italië! Leve Trente! Leve Triest!" In het tweede bedrijf, waar Metter- nich en de hertog van Reichstadt op komen en laatstgenoemde zegt: „De Oostenrijkers zijn gevlucht", brak een geweldig tumult los. Te midden van wilde toejuichingen riep het publiek; „Zooals altijd, zooals altijd!" en eischte opnieuw den Koningsmarsch en het Garibaldilied. Zoo ging het den gan- schen avond door. De regeering vond het toen genoeg en verbood, gelijk wij zeiden, de verdere opvoering van het stuk. Rusland De uitbreidingder Japansche vloot. Japan 'is voor Rusland een geens zins geliefde buurman en sinds het, verbonden met Engeland, steeds meer is gaan meedoen in den militairen wedstrijd van groote vloten en groote legers, door de Europeesche Staten onderling gevoerd, worden de hande lingen van de Regeering te Tokio van uit St. Petersburg steeds met wan trouwen nagegaan. Zoo heeft ook thans weer het laatste bericht over de nieuwe uitbreiding der Japansche vloot in St. Petersburg vrij wat ont roering teweeg gebracht en is een on derwerp van bespreking geworden in alle bladen. Men is het er vrij alge meen over eens, dat als Japan opeen oorlog zint, het geen anderen vijand bedoelen kan dan Rusland. Doch men is het er evenzeer vrijwel over e-ens. dat daar niet de minste reden toe kan. zijn. Immers er be staat. op het ©ogenblik althans zeker niet, niet de minste oneen'igheid tus- schen de beide mogendhedenRus land toch bemoeilijkt in geen enkel opzicht meer de Japaneezen op Korea, en de wijze waarop Rusland de Man- chourijsche kwestie heeft behandeld, opent voor de Japaneezen in die pro vincie nieuwe markten en nieuwe handelswegen. En met het oog op deze blijkbaar zoo vredelievende ge zindheid der Russische regeering. be i-rijpt men te Petersburg jnaar niet, hoe men te Tokio en dat nog wel terwijl de finantieele toestand des P.ijks verre van gunstig is zooveel nieuwe schepen laat bouwen. Rusland zoo de waard is. ver trouwt hij zijn gasten is waar schijnlijk in deze wat al te wantrou wend oorlogsschepen worden thans burners niet meer voor den oorlog, maar tot handhaving van den vrede gebouwd, en ook Rusland zelf laat immers in de Zwarte Zeehavens op 't oogenblik ettelijke oorlogsbodems bouwen, zonder dat iemand hier een directe oorlogsbedreigfing in gezilen heeft, Gliiua. De opstand in Yunnan, in China, schijnt ernstiger te zijn dan verleden week werd gemeld; dte Regeering te. Peking deelde toen mede, dat het bestuur van Yunnan volkomen in staat was de beweging te onderdruk ken. En toen de Fransche gezant te» Peking in denzelfden geest seinde, klaarblijkelijk uit eigen ervaring, meende men algemeen dat er geen grond voor ongerusth!eiid was. Nu verneemt echter de ,,Agence Havas", dat de Gouverneur-Generaal van Fransch Indo-China, de heer Beau. die verleden week te Saigoen werd venvacht, niet uit Tonkin ver trekken kan, wegens den ernst der gebeurtenissen in Yunnan. De op standelingen zijn meestler van het ge bied tussehen Yunuan-foe en de grens van Tonkin. In Yunnan-foe en Mong- tse zijn 200 Franschen ingesloten; de arbeid aan den spoorwteg is afgebro ken. En de minister Delcassé ontving gisteren uit Peking het bericht: De Tsoeng-li-Y&men deelde -den Fran schen gezant mede, dat van den on derkoning van Yunnan een telegram ontvangen is, waarin gemeld wordt Allo Franschen zijn onder geleide in Yunnan-foe aangekomen. Ik sta er borg voor, dat zij niets te vreezen hebben. Uit deze berichten blijkt dat de op standelingen meester zijn van het ge heel© gebied tussehen Yunnan-foe en de grens van Tonkin. Dat de onderko ning van Yunnan alles doen zal wat in zijn vermogen is, om de Franschen in zijn gebied te beschermen, is dui delijk; zwaar zou hij moeten boeten voor zijn gebrek aan energie, wan neer hij door het heimelijk begunsti gen van den opstand de interventie van Frankrijk noodig maakte. Doch "Wei-Ivwang-tao heeft zich steeds een goed vriend van Frankrijk getoond. Maar of hij in staat is, den opstand te beperken of te onderdrukken, zoo als de Chineesche Regeering verleden week meldde, is na deze berichten zeer te betwijfelen. Stadsnieuws. Haarlem, 4 Juni 1903. In de gister avond gehou den algemeene vergadering der veree niging „Ter Verbreiding der Waar heid", werden als bestuursleden her kozen dfe heeren J. 't Hart, Krenning en Tjaden. Uit de verslagen, uitge bracht door de penningmeesters der verschillende takken, bleek, dat de vereeniging in een Moetenden toe stand is. Het pensioenfonds opge richt voor eene eventueele pensionee ring van het hoofd der bewaarschool, mej. Landman, mag zich eveneens in een toenemende vooruitgang ver heugen. Tevens werd het huishoude lijk reglement herzien en verschillen de bepalingen van meer ingrijpenden aard vastgesteld. Hoeden zijn alhier door Gebr. de Waard en M. Hart de eer ste jonge doperwten van den kouden grond aan de gro'entenmarkt gebracht dit is 8 dagen vroeger dan het vorige jaar. Door J. Kuil, wonende Jangijzenvaart, en H. van Dort. wo nende Heemstede, zijn alhier de eer ste jonge postelein van den kouden grond aan de groentenm ar kt gebracht Woensdagavond half acht uur had er een vechtpartij plaats tus sehen 3 personen op de Turfmarkt De twist liep zoo hoog. dat dte messen getrokken werden. De omstanders maakten er toen spoedig een eindi aan door de vechtenden tla scheiden. Gisteren zijn weder 76 miliciens door Ged. Staten alhier voor den dienst afgekeurd en door den Prov. Adjudant ontslagen en naar hunne haardsteden teruggezon den. Op Zaterdag 4 Juli a.s. zal in het Brongebouw een concert worden gegeven door Strauss-orkest uit Wee- nen, onder leiding van den Kon. Hof- ball-Musikdirector Johann Strauss. Heden werden 76 miliciens der lichting 1903 door Gedeputeerde Sta ten alhier, ongeschikt voor den dienst geoordeeld en daaruit ontslagen. A.s. Zondag zal in het kerkge bouw der Doopsgezinde gemeente al hier ten bate der Doopsgezinde Zieken verpleging een concert van gewijde mu ziek gegeven worden door mej. Tilly de Vries (sopraan) met medewerking van mej. Nella Gunning (viool) en den heer E. F. Bruynsteen (orgel). De namen dezer musici zijn een waar borg voor heerlijk kunstgenot, zoodat het wel overbodig zul zijn, dat wij on zerzijds bet bijwonen van dit concert nog aanbevelen. Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit nummer van ons blad. Samenwerking. Gisterenmiddag had eene conferentie plaats van het plaatselijk comité voor steun en het be middelingscomité. Doel was samen werking. In 't water. Woensdagmiddag half 5 waren eenlge jongens op het Donkere Spaame aan het spelen aan den water kant. Plotseling viel een. 7jarige knaap er in. Op het hulpgeroep van zijn mak kers kwam een voorbijganger aange sneld, die den knaap redde en hem te vens een flink pak slaag gaf. Daarna brachten de jongens hem naar huis in de Ravesteeg. R e c 1 a m e-V oorstelling. De reclame verzint in dezen tijd voortdu rend wat nieuws Over een dag of wat zal een chocoladefabriek in de Sociëteit Vereeniging een reclame-too- neelvoorsteïling geven. Opgevoerd wordt .de kleine Lord". De leden der Sociëteit, zullen kosteloos, het publiek zal tegeu een klein entrée toegang hebben. Welke fabriek dat en hoe zij met de kleiao Lord voor haar fabrikaat reclame zal maken, blijft voorloopig een geheim: het eerste omdat het ook op dnzen weg niet ligt gratis reclame voor iemand te maken en het tweede omdatwij het zelf niet weten. Haarl. Gemengd Koor. De omstandigheid, dat de Amstordam- sche Liedertafel Apollo" op 3 Juni LI. haar SOjarig bestaan herdacht, was oorzaak, dat ik een op dien da tum gegeven concert van „Haar- lemsch Gemengd Koor" onder leiding van den heer lienri Pielage, moest verzuimen. Ziehier, wat jnij, van bevoegde zijde omtrent dit concert is meegedeeld. Het concert in zijn geheel en in bizonderheden is uitnemend geslaagd. Van de beide medewerkende solis ten trok vooral de aandacht de hier nog onbekende jeugdige en, helaas, blinde violist Abram Seret van den Haag. In 't bizonder ,,La Folia" van Corell'i en het Adagio uit Bruch's Vioolconcert op. 26, werden eenig mooi door hem gespeeld. Ook de heer Frans Phlippeau, of schoon door verkoudheid niet geheel zijn orgaan meester, maakte veel in druk met de tenorsolo uit Beetho- vens oratorium ..Christus am Oel- berge". En bij zijn liederen (van Lang en Fontein Tuinhout) deed hij zijn verkoudheid geheel vergeten, zóo wist hij gie toehoorders onder de bekoring van zijn door en "door muzikaal zin gen te brengen. r De concertgevende vereeniging zelf trad op met een koornummer uit ..Christus" van Mendelssohn en een zestal a-capella-werkjes. De muzi- kaal-tvpige voordracht vooral van Haarlem'* Dagblad van 5 Juni barst G.&. De uitbreiding der Japansche iloot, China, Het Orgel in de Gr. Kerk, Maatschappij tot Nat van 't Algemeen (vervolg), Nabetrach ting in verband met de staking. Ingezonden Nu weder eene groote herstelling van iet wereldberoemde ongel in onze Groote Kerk op haarden is, zal een beknopt ïistoriscli overzicht voornamelijk iver de vroegere herstellingen wel licht niet ondienstig zijn. We hebben reeds vroeger uitvoerige nededeelingen gegeven over den bouw en de inrichting van dit instrument, be nevens de historie der overige orgels, vroeger in deze kerk aanwezig. Ter aanvulling dus het volgende: In 1738 werd het orgel in gebruik ge- ïomen, gelijk het volgende bericht in ie „O. H. C." van 2d September 1738 ïos leert: ,.'t Weergaloos nieuw Orgel, waarin een Prestant spreekende 32 voet (en met zo als in eenige Nieuwspapieren verkeert werd gedivuligeert) in onze Groote Kerk, gemaakt door Christiaan Muller, is Sondag 14 de es-er voor d'eer- stemaal onder kerkendienst bespeeld, en word wegens zijn overheerlyk geluyd, Diet alleen van kenders, maar ook van S'der een ten hoogsten gepreezen; het zelve was te vooren door den organis ten G. Havingha, G. F. Witvogel en H. Badeker zeer nauwkeurig geëxamineert, en in alle deelen goed bevonden, waar van bovengenoemde organisten voor lede Maandag aan de Ed. Gr. Achtb. Heeren Burgemeesteren dezer stad ver slag hebben gedaan". Alhoewel men zeer voorspoedig en ge lukkig was met den bouw van het in wendige van het orgel, was men dit niet met de afwerking van het buitengedeelte. Was besloten een wijzerplaat te plaat sen onder het Haarlemsche wapen, en dit werk reeds aangenomen, door Arent van der Brem voor f 250, later werd dit besluit ingetrokken, en moest men aan van der Brem eene schadevergoeding uitkeeren van 60. Doch dit was niet alles, want ook met de bewerking der beelden slaagde men niet. Burgemeesteren schenen niet veel invloed te hebben op den beeldhouwer Jan van Logteren, te Amsterdam, en te dien einde werd den 3en April 173S be sloten den heer Van Limborch te 's-Gra- venhage te belasten met 't opzicht op dit werk. Het bleek dat deze heer meer gedaan kon krijgen van den genoemden beeld houwer, besloten werd ook het reeds onder de nis van het orgel geplaatste tijdbeeld te verwijderen, en in plaats daarvan een marmeren groep te ver vaardigen, welk werk werd opgedragen aan den beeldhouwer Xavery. Deze groep is er nog, uitgezonderd de wa pens van de in 1735 regeerende burge meesteren, welke in 1795 zijn wegge hakt. F HI t© n. Uit hét Engelsch naar DOROTHEA GERARD. 9) De twee dingen, die het meest indruk op mij maken zijn de kannen warm water en 'smorgens vroeg thee. Dat iederen morgen weer verschijnen van die kan warm water in mijn ka mer heeft voor mij een nieuw licht geworpen op de woorden van een of anderen Franschman, die zegt dat de Engelschen zeker een vuil volk zijn, dat zij zich zoo vaak moeten was- echen. Ik denk dat het mijn Engelsch bloed is. dat mij over het algemeen zoo welwillend tegenover hen gestemd maakt, maar ik vraag mij af, of dit alles niet te ver gedreven kan worden. Ik heb nu al een soort ziekelijken af keer van inktvlekken. Wat de „vroege thee" aangaat, die beschouw ik als een hoogst immoreele instellinghet is een toegeven aan de zwakheid van het vleosch die bepaald verkeerden invloed heeft. lederen dag weer voer ik een strijd over het zoo smakelijk opgedischte schenkblad, dat het kamermeisje mij bij mijn bed brengt; en dat ik schaam mij het te zeggen zij tegenwoordig leeg weer meeneemt. Het is een belache lijk voorwendsel, dat ik tegenwoordig niet uit bed kan komen zonder ver sterkt te zijn door een kop thee en een sneetje brood met boter, en .om dat ik moeilijk kan verwachten altijd in mijn leven zoo verwend te worden, is dat toegeven aan luxe meer dan dwaas en toch Maar u wil waarschijnlijk het liefst weten, hoe ik aan deze betrek king gekomen ben. Laat mij daarom even teruggaan. De reis was gemak kelijk. niet alleen met het oog op de zee maar ook wat betreft mijn inva lide. Heel spoedig begreep ik hoe zij aangepakt moest worden. U heeft ze ker wel opgemerkt, dat er twee soor ten van zieken zijn, zij. die willen hooren, dat zij spoedig beteren zul len en zij. die daarvan niets willen weten. Tot de tweede categorie be hoort mijn patiënt; hetgeen ik opmerk te, toen ik mij eens onvoorzichtig uit liet, dat de verandering van lucht haar goed deed en zij die opmerking met de grootste verontwaardiging ont ving. Stel u alstublieft niet voor. dat ik niet langzaam stervende zou zijn, was duidelijk en eigenlijk chro nisch op haar gezicht geschreven. Van dat oogenblik af vermeed ik na tuurlijk allerlei troostende opmerkin gen. Aan boord toonde zij levendige jaloezie tegenover andere ongestel- den. Er was geen reden voor zee ziekte, hetgeen zij, geloof ik, oprecht betreurde U begrijpt; het zou zoo interessant geweest zijn zieker te we zen dan ieder ander. Zooals nu de zaken stonden, moest zij zich tevre den stellen met de hevigste hoofdpij nen aan boord. Een dame. wier hoofd verbonden was, veroorzaakte haar klaarblijkelijk veel onaange naamheid maar toen zij w"iist. dat kiespijn daarvan oorzaak was. kwam zij spoedig weer tot kalmte kiespijn was een veel te ordinaire ongesteld heid om haar eigen veel interessanter kwalen in de schaduw te stellen. Overigens veroorzaakte ze mij geen last. Zoolang ik maar volhield haar te verzekeren, dat zij er uitzag als een geest, was zij even tevreden en mee gaand als een kind. Zelfs Ida Rield zou haar op die manier hebben kun nen overbrengen. Te Edinburg deed ik haar aan haar bloedverwanten over, die mij uitbundig bedankten, maar te zeer ontdaan waren om mij zelfs maar thee te presenteeren. En toenen toen.nu ik zal maar eerlijk be kennen, dat ik toen den moed wel een beetje in de schoenen voelde zinken en mij zelve onwillekeurig vergeleek bij een van de leege kisten, waarvan wij er drie of vier tussehen Hamburg en Leith gepasseerd waren en die zoo wanhopig klein leken tussehen water en hemel, zoo wreed ontrukt aan hei vasteland, waartoe zij toch eigenlijk behoorden. Die kisten spookten in mijn gedachten rond des nachts als ik wakkei- lag te luisteren naar het voortdurend gestamp van de schroef, die mij toescheen het middelpunt van mijn wezen uit te maken, omdat de schroef mij naar de Britsche kust bracht en een onbekende toekomst tegemoet voerde, voelde ik onwillekeu rig een soort sympathie voor die zwervende kisten. Toen ik in Edin burg was aangeland, dacht ik er weer aan. Mijn reisgezellin had mij 't adres opgegeven van een goedkoop hotel, en daar bracht ik den avond door, in een niet bepaald vroolijke stemming. Den volgenden morgen ging ik. bijna voor dag en dauw, naar het bureau, u weet wel, waarvan u mij het adres opgaf. De dame, die daar van aan het hoofd staat, ziet er zoo geheel anders uit, dan men van zoo iemand zou verwachten, dat ik eerst dacht verkeerd te zijn. Zij is slank, bevallig, smaakvol gekleed, met iets kwijnends gedistingueerds in haar blik. en spreekt zóo zacht, dat het soms moeite kost haar te verstaan. Nadat zij uw brief gelezen had, keek zij een oogenblik wat minder onver schillig. Zij scheen gehoord te heb ben van de-.,Moderne Vrouw" en was 't met uw richting eens (denk eraan, zij is ongetrouwd). Toen ging zij mij ondervragen over mijn kundigheden, tijdens dat proces verflauwde zichtbaar haar belangstel ling en nadat zij langzaam de pagi na's van een register omgeslagen had. mompelde zij bijna onhoorbaar den naam van Lady Georgina Murray, die tot nu toe tevergeefs zocht naar een vreemde gouvernante voor haar zevenjarige dochter. Zij is op 't oogenblik in de stad, u kunt uzelf wel aan haar hotel aan dienen, ofschoon ik natuurlijk te wei nig van u weet om eenige verant woordelijkheid op mij te durven ne men. Het zal ervan afhangen, of Lady Georgina zich tot u voelt aan getrokken of nietzij heeft zeer dui delijk uitgesproken sympathiën of an. tipathiën. U mag zich gelukkig re kenen. als U die betrekking krijgt. Het honorarium, dat u mij schuldig is bedraagt een guinje. Dat alles werd geuit op den genoem den gedistingueerden toon, en met een glimlach werd ik ontslagen minus de guinje. Ik ging naar 't hotelja, ik kan moeilijk zoo pedant zijn te zeggen, dat Lady Georgina zich tot mij aan getrokken voelde, maar.ik heb de betrekking. Ik zou het niet met mijn geweten, overeen kunnen brongen te zeggen, dat ik mij tot haar aangetrokken voel. Ik kan niet ontkennen, dat ZT] indruk wekkend is. Zij heeft de houding van en grenadier, een zeer kloeken, gebo gen neus en dien ijskouden blik, die volgens de boeken aristocratische En, gelsche matrones eigen moet zijn en zij is van zeer hooge geboorte en Tn- gelsch tot in hart en nieren, ofschoon zij zich verwaardigd heeft een Schot te trouwen. Geen minuut verliest zij de gedachte aan nhaar hooge positie uit het oog. (Wordt vervolpKÖ.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1