NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen üagMac! in Haarlem en Ome cr eiken. De Gouvernante. 20e Jaargang Dinsdag 9 Juni 1903. No. 6116 BAABLEHTS DAGBLAD Atoonnementsprljs s Voor Haarlem per 3 maanden. f 1.20 Voor d» dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 5 maanden1.30 Franco door het geheiie Rijk, per 3 maanden1.65 Afsomdariijke nummers 0.02V» 3 maanden0.37Vi r post. „0.45 Aavortentlën Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zaider Buitenspaarne No. 6, 'üaiercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Uitgese Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. AJfesasssmemteai es> AdyfrÊoafcië®. vfOE-dia: aangenoman door onze Agenten en door &1I® Roekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën Reclames betreffend® Handel, Nijverheid es Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. BBt btseé waraohSJnt dagoSSJkmt. bmhmiw® ogs Zoa* on Fo&stdagon Hmfdog&rsien vcor hei Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère L. BAD BE ét Co., JO RN F. JONESSucc., Parijs 3 Dra Faubourg Montmartre. KaarïöoTs Dagblad yan 9 Juni lerat o.a. De toestand der Boeren in transvaal, De moord te Oefa, De noord te Djombang. Desiakings- ret overbodig Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS an Haarlem doen te weten, dat bij lunne beschikking aan, lo. C. van Ichie, vergunning is verleend tot op- tchting van eene inrichting voor zui- elbereiding, waarbij als beweegkracht en gasmotor van 5 paardekrachten zal forden gebezigd in het perceel aan de [assaustraat no. 22. 2e. aan de firma Martens en Zoon ver- unning is verleend tot oprichting van ene petroleumbewaarplaats in het per- eel aan de Essenstraat no. 2. Haarlem, 6 Juni 1903, Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B„ De Secretaris, PIJNACKER. Buitenlandsch Nieuws Zöid-Atrika. De toestand der Boeren. Wij lezen in de N. R. Ct.: Wij hebben inzage gekregen van lenige brieven uit Transvaal. Wij ïemen uit een paar een stuk over. In den eersten brief komt o.a. dit merkwaardige uit, dat de burgers n hun oude regeeringsmannen nog dtijd hun eigenlijke regeerders zien. )ie moeten de zaken voor hen in irde brengen. Uit beide brieven blijkt veeir hoezeer de Boeren gebrek aan ;eld hebben. Komt er geen hulp, dan lullen zij hun grond moeten verkoo- >en- De eerste brief, waaruit wij iets ivememen, is van 25 April. Ik heb nu voor de burgers eene memorie aan commandant-generaaL ,ouis Botha gemaakt, waarin alle lurgers die tot het einde toe hun ilicht voor land en volk hebben ge- laan, verzoeken om uitbetaling van lunne wettige quitantiën en gouver- lementsnoten, teneinde zonder de ïulp van het gouvernement te kun- ïen klaar komen. Zij willen onafhan kelijk zijn en kunnen dat wezen als oorloopig de wettige gouvemements- ïoten en quitantiën worden uitbe- aald en zij verzoeken dan ook om aet de HoogEd. regeeringsleden, velke tot. bet laatst in het veld wa rn te willen overleggen om ons poèdig hulp te geven door daadza kelijk deze zaak uit te werken. Het is laarorn dat ik dit aan onze mannen ieb aangeraden, omdat onze voor- nannen tot nog toe met de toestan- len bekend schijnen waarin vele on er burgers verkeeren.... Het werd ijd dat de binnenlandsche boeren >ok lieten hooren, dat zij nog be- itonden etn niet enkel de stadsbur gers of dorpsburgers. Het is voor ons log zoo moeilijk om beesten of slacht- ree te krijgen. Het is erg^duun_on>_ dat als men niet elen klompie contan ten in voorraad heeft, er geen kans is. De menschen die ons nog reke ningen verschuldigd zijn kunnen ons. niet betalen, omdat zij geen uitbe taling van claims of noten of quitan tiën krijgen. Dus hoe gaat het nu met. ons! Natuurlijk ellendig. Wie weet of ons laatste stukje grond er nog niet aan moet. De tweede brief is van 24 April'. De schrijver is uit Holland afkomstig. Hij is al op leeftijd. Hij schrijft: Den 2cn Februari zijn wij op onze verwoeste plaats J^an gek omen, en heb ik met M. onzen intrek genomen bij de puinhoopen van onze verwoeste woning in een gebouwtje van onbruik, baar zink en groene palen zonder raam met een losse zinkplaat voor deur; een vertrek voor woon- en slaapkamer Den 27en April 1901 werden wij onder gewapend geleidte weggevoerd. Twee maanden hebben wij in het kamp te Middelburg van een pond meel daags en wat zwarte koffie moeten leven, met twelei pond beenderen en vleesch van lomgzieke koeien in de week voor ieder. De vrouw van den schrijver be zweek onder dat leven. Toen ook hij zelf voelde het zoo niet lang te kun nen uithouden een zijner dochters lag reeds ziek trok hij met de zij nen naar Pretoria. Hier kreeg hij eindelijk van de Engelschiei regeering zes shilling in de week voor ieder los, waarvan nauwelijks te leven viel, en. dat geld werd geleend op het land. En de schrijver vervolgt: Na 30 September 1902 kregen wij de 18 shillings van het relief (de repa- triatie) ook niet meer; gelukkig dat mijn dochters toen eenige verdienste hadden. De Engelsche regeering ver langde de 18 shillings van 62 weken, terug, hoewel we zonder middelen, van bestaan waren en Pretoria niet mochten verlaten van d'e Engelsche machthebbenden Ons huis ligt tegen den grond, ons land is een volslagen wildernis en van onze roerende goederen was alles weg of stuk geslagen, toen wij terug kwamenIn Juli 1902 heeft d'e Ne- derlandsche consul mijn eisch om schadevergoeding bij den gouverneur te Pretoria ingediend... maar tot nu toe geen uitbetaling. Met moeite ver kreeg de consul vrijen terugtocht en 4 maanden kost op crediet. Krijg ik geen uitbetaling, dan is het voor mij gedaan. Engeland.- De Londensche correspondent van de Newcastle Leader beweert met stelligheid te kunnen zeggen, dat de Ieren in het Parlement besloten heb ben, de regeering tot d£ landwet is aangenomen, te steunen. Zij zullen er voor waken, dat de regeering bij geen gelegenheid in de minderheid' komt. Noch bij dë kwestie van het' intrekken van de graanrechten, noch bij Chamberlain's voorstellen betref-1 fende de handelspolitiek venvacht j men dat er meer dan veertig unionis- ten zich van de regeering zouden af-1 scheiden. Daartegenover zouden dani zestig Ieren staan. De Daily News drukt een brief af van Sir W. Harcourt aan een vriend Sir William belooft, dat hij zijn best j zal doen om de schandelijke politiek van Chamberlain en Balfour te ver ijdelen. De handelspolitiek, die inge steld is door de groote staatslieden van de tweede helft der vorige eeuw en Engeland rijk heeft gemaakt, te willen omverwerpen! Hij weet nog hoe het was voor Sir R. Peel' in 1845 zijn groote hervorming invoerde. ,,Ik ben getuige geweest', schrijft Har court. ..van den ellendigen toestand van de veldarbeiders en de fabrieks arbeiders, toen er belasting op de le vensmiddelen was en alle fabrikaten beschermd werden; toen alle eetwa ren dubbel zoo duur waren en de loonen de helft lager dan heden ten dage, en toen het koloniale stelsel van voorkeurtarieven in volle kracht was. De tegenstelling tusschen (ie uitkomsten van de twee stelsels is geen zaak van oeconomische bereke ning. maar van gestaafde ondervin ding in de geschiedenis der volken..." Het stelsel van koloniale voorkeur zal wel verre van heit rijk te vereenigen, de oorzaak worden van veel getwist tusschen Engeland en de zelfbestu- rende koloniën over hetgeen over en weer bewilligd moet worden. Enz. Rnsland De moord te Oefa. De Peiersburgsche correspondent van het ,,Hbld." schrijft: Het officieele orgaan der provincie Oefa, de „Oefimskia Goebernskia Wje- domosti" heeft een brochure uitgegeven, waarin eenige bijzonderheden voorko men over de aanleiding tot den moord aanslag op gouverneur Bogdanowitsj. ,,De treurige Zlato-oestsche geschiede nis, zegt de brochure o. a verdon kerde de laatste levensdagen van Bog danowitsj, vervulde zijn zacht -en .goed karakter met onrust. Als ervaren admi nistrateur, als mensch die zijn plicht verstond en dien plicht altijd met toe wijding had vervuld was hij kalm. Hij begreep zeer goed dat de ontbrande hartstochten en stormachtige opgewon denheid van een duistere menigte, ener gieke maatregelen vergden; hij zag duidelijk in dat hij met riskeering van het eigen leven diegenen moest hand haven, wieu het gezag over het verdier lijkt gepeupel gegeven was, hij voel de dat de naburige fabrieken, ja de heele Oeral den loop der gebeurtenissen scherp gadesloeg, het was noodzakelijk de agitatie in haar kiem te smoren, de breede golf van ongeregeldheden bij tijds te keeren. En wie zal ontkennen, dat onder andere omstandigheden het getal slachtoffers der pijnlijke gebeur tenis misschien nog .eenige tientallen malen grooter zou zijn geweest? Ja, Bogdanowitsj begreep dat alles maar daarbij leed hij, leed als mensch. Zijn hart bloedde voor al die ongelukkigen, die het onwillekeurige slachtoffer wer den zonder goed te begrijpen voor welke zaak ze vielen. De geestelijke marteling waaronder hij leed werd nog verscherpt door een aantal dreigbrieven die hij ont ving van lieden, die de ware toedracht van het conflict niet begrepen of niet begrijpen wilden. Maar bij al deze bedreigingen en waar schuwingen bleef Bogdanowitsj ook hier de onverschrokken held zijner plicht, zooals de plaatselijke adel hem terecht genoemd heeft. Elke persoonlijke voor zorgsmaatregel afwijzend, verscheen hij overal alleen en zoo viel hij den Gen Mei onder de misdadige hand van den sluipmoordenaar in een afgelegen laan van het stadspark". De moordenaars zijn nog altijd niet gevonden. Een groot aantal Joden, komende van Rusland, is in den laatsten tijd in de Ver. Staten aangekomen en het Emigra tiebureau verwacht, als gevolg van de moordpartij te Kischineff, dat het getal emigranten nog meer zal stijgen. Van 30 Juni 1901 tot Juli 1902 kwamen 37,8-56 Russische Joden zich in de Ver. Staten vestigen, en in de laatste tien maanden werd dit getal reeds met 14S6 overtroffen. In de laatste vier jaar kwa men, volgens opgave van het Emigratie- bureau te New-York, 64 percent der in de Vereenigde Staten aangekomen Joden uit Rusland; Oostenrijk-Hongarije volgde met 25 percent en Roemenië mét 10 Het meerendeel vestigt zich in den staat New-York (70 percent), verder in de voornaamste plaatsen van Illinois, Penn- sylvanië en Massachusetts. De regeering van den Czaar heeft nu een besluit genomen en in afwachting van de indiening van nieuwe wetten op de Russische Joodsche bevolking, eenige voorloopige maatregelen genomen. Het zal tot zoolang aan Israëlieten verboden zijn. in de gouvernementen, aangegeven als de zone waar zij zich mogen vesti gen, en in de gouvernementen buiten deze zone gelegen, eigendommen en on roerende goederen te verwerven of het vruchtgebruik van grondbezit te genie ten. Daartegenover zal de joodsche be volking zich mogen vestigen in de plaatsen van de geautoriseerde zone, welke door haar industrieele ontwikke ling het karakter van steden hebben en in die plaatsen onroerende goederen mo gen verwerven. Het aantal dier plaat sen bedraagt op het oogenblik 110. Turkije. De Macedonische kwestie. In de wilajets Saloniki, Uskub, Monastir en Adrianopel, maar inliet bijzonder in Monastir en het sands- jak Seres, is bijna de helft der Bul- gaarsche scholen gesloten. Uit verschillende berichten uit deze streken valt op te maken, dat de maandenlange stilstand van den arbeid eindelijk tot benarde toestan den begint te leiden; men vreest zelfs voor hongersnood hier en daar. In sommige streken heeft men van het winter en in t voorjaar niet gezaaid; in andere is het gezaaide door het doortrekken of kampeeren van Turk- sche troepen vernield, soms ook door de bewom&rs van andere dorpen afge maaid. Velen hebben buitendien hun. ploegvee verloren. Werklooze Bul- gnarsche arbeiders voornamelijk handwerkslieden verergeren de ellende nog. Stadsnieuws. Haarlem, 8 Juni 1903. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem, op Woensdag, 10 Juni 1903, des namiddags, ten H ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Voorstel B en W. vaststelling 2e suppl. begrooting, dienst 1-02, met ad vies Comm. Bijstand in beheer gemeen te financiën 3. ld. id. id. staat beschikking uit onv. uitgaven, dienst 1902, met id. 4. Id. id. id. id. id. id. id., dienst 1903, met id. 5. Id. id. beschikbaarstelling gelden aankoop muntgasmeters en muntgasge- leidingen. 6. Id. id. instelling rechtsvordering. 7 Id. id., naar aanleiding voorstel C. G. Loomeijer Jr. e. a., aanstelling we tenschappelijk assistent gemeentelijk laboratorium. 8. Adres C. W. de Jong, om loonsver- goeding. met begeleidend schrijven van B en W. 9. ld. F. Renes en D. H. van Tongeren, om eene gratificatie, met begeleidend schrijven van B en W. 10. Voorstel K. en W., adressen wijzi ging prijs gas perceelen „Bosch en Vaart". 11. Id .id. aangaan overeenkomst in verband met verbouwing perceel Spek- straat no. 5. 12. Id. id., adres J. G. P. Sabel, huur water bij Vuilrak. 13. ld. id. aanvaarding grond Nassatl- laan hoek Ursulastraat. 14. Id id. id. id. Zijl weg hoek Zijlsin gel. 15. Id, id., adres Jhi». C. F. van de Poll e. a., beschikbaarstelling terrein voor openbare speelplaats. 16. Id. id. intrekking raadsbesluiten van 1 Augustus 1900 No. 11. 19 December 1900 no. 9 en 1 Mei 1901 No.s 16 en 17. 17. Id. id. vaststelling lijst benoemba ren als leden van stembureaux. 18. Aanbeveling B. en W. benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. 19. Voordracht id, id. benoeming on derwijzeg eerste burgerschool. Leger des Hells. Op de Brouwers kade werd gisterenmiddag een bijeen komst gehouden van het Leger des Heils, welke werd afgewisseld door trom en tamboerijn. Een groote menigte woonde deze bijeenkomst bij. De politie hield een waakzaam oog. N. O. G. In de Zaterdagavond ge houden vergadering der afd. Haar lem van het Ned. Onderw. Genoot schap. werd na een kortte bespreking van den beschrijvingsbrief ter alge- meene vergadering in Groningen aan de afgevaardigden J. II. W. Haber- mehl, J. Tuyn Pz., J. Mulder (plaats- verv.) en Ed. A. van Bilderbeek (id.) een vrij mandaat verstrekt. Gisterenmorgen 9 uur had een jongen, die in de Heerenvest stond te visschen, het ongeluk in het water te vallen. Door twee voorbijgangers werd hij met groote moeite op het droge gebracht en naaj? zijne woning in de Dyserinckstraat gebracht. Uit de Omstreken. Heemstede. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren is gedurende de maand Mei ingelegd t 4686.69 en terugbetaald 3724.23; het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2409. Ter secretarie zijn inlichtingen te ver. krijgen omtrc-nt een doosje met geld op straat gevonden. Zandroort De heer S. Weber alhier is aangesteld als klerk hij' de posterijen en telegraphie te Amsterdam. Spaarndam. Dit jaar zijn als raadsleden a; beurt van aftreding de heeren J. lenitgoed en C. Prins. IJnmiden. Het harmoniegezeischap Concordia van hier heeft Zondag bij den wedstrijd te Bergen weder een eersten prijs mo gen behalen. In een gezelschap van een groot aan tal dames, hadden de laden Zondagmor gen de reis daarheen ondernomen in een paar groote rijtuigen of op de fiets. Beverwijk. Tot bestuursleden van de Kamerv. Arbeid alhier zijn gekozen cfe heeren J. Stcenvoorden en J. Valkering, tot secretaris de heer H. Kimman, tot voorzitters de heeren W. Schoehuys Jz. en P. Vlottes, eerstgenoemde voor liet le half jaar. Tot onderwijzeres aan dë R.-K. Jongensschool is benoemd mej. E. M. W. Scholtz en tot onderwijzer de lieer A. Schuit, beiden te Amsterdam. Door den Minister van Binn. Zaken is als datum van verkiezing vooreen lid van de Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt, zetelend alhier, vastgesteld den 3den Juli, voor de herstemming 14 Juli. De vrouw, die voor enkele door een vrachtwagen aan den Veteer weg werd overladen, is overleden aan de bekomen kwetsuren. Zij laat haar echtgenoot met 7 kinderen ach-» ter. De Beverwijksche 6toomboot Pomona I, zal voortaan des Zondags van Bever wijk naar Amsterdam varen des voor middags te 7.20 en vandaar teruggaan des avonds te 9 uur. jU 85 sJ. «u Uit het Engel *ch naar DOROTHEA GERARD. U begrijpt toch wel, dat ik mij iaaronder niet kan rekenen, ik ben immers van de straat opgeraapt. Van de straat? O, miss Wood, i a t hadt U mij niet verteld. Clara keek naar het beleedigde ge licht tegenover zich, en vroeg zich af, of zij te onbezonnen was geweest. Welnu, zij zou nog meer durven. Dat Iractaatje, dat zij opgeraapt had. had tiaar een onverwachte aanleiding daartoe gegeven. Het was er een. van een pakket vol en zij droegen alle dezelfde initialen. Zij kende Engeland genoeg om te weten, dat titels en tractaatjes daar zeer goed te zamen kunnen gaan en ziende, dat de toestand weer critiek begon te worden, besloot zij tot een nog vermeteler stap. Zij sprak nu het woord uit, dat zij een minuut te voren niet had durven uitspreken, als zijnde te gevaarlijk. Of liever de circus, hetgeen eigen lijk op hetzelfde neerkomt, nietwaar De- ijskoude kalmte van Lady Geor- gina's gelaat droeg kenteekenen van innerlijke beroering. O. miss Wood o, hoe kan u dat zeggen. De straat kan er soms nog bij door de circus is altijd een broeinest van ondeugden. En u wou mij ver tellen dat Ja. en als ik geen plaats als gouvernante kan krijgen, moet ik weer daarheen gaan, zei Clara, die kalmer werd naarmate de schrijfster van „Brandende Toortsen" zich ze nuwachtiger maakte. Niet als ik het kan voorkomen; u vergeet het gevaar voor uw onster felijke ziel Ja. maar ik heb ook een lichaam, en dat vraagt om voedsel. Dat geef ik toe. zei Lady Geor- gina, op den toon van iemand, die een grootmoedige concessie doet. Maar eerder zou ik er toe kunnen ko men uw lichaam zelf te onderhouden, dan u dat gevaar te laten loopen. als ik nu nog maar wist of uw ouders getrouwd woren? onderzocht zij streng. Ik heb een copie van het huwe lijkscertificaat, zei Clara op minstens even kouden toon als Lady Georgina. en een oogenblik later voegde zij er aan toe meer uit de hoogte, dan zij zelve wist Men heeft mij verteld, dat mijn va der een gentleman was, maar natuur - lijk was ik nog te jong om daarover te kunnen oordeelen. Er zijn meer gentlemen geweest, die hun leven in de circus eindigden, zei lady Georgina vol hoop. En zij voegde er tot zichzelf bij: Wood be hoeft niet een ordinaire naam te zijn. Ik heb Woods gekend met een grooten stamboom. Het is een groot waagstuk, zei ze luicl. na in zichzelf klaarblijke lijk een harden strijd gestreden ie hebben. Maar ik heb geen keus en zal er dus toe over moeten gaan! U? Neen. ik sprak van een waag stuk voor mijzelf als ik u aannam zonder verdere informaties. Ik heb niets aan te merken op uw naam u is bepaald gewoon geweest in goede kringen - verkeeren uw vroegere omgeving heeft geen sporen nagela ten; u is intijds uit den brand gered; dit op als een voorwendsel om tijd te winnen) en ik heb u nog enkele vragen meer te doen O, Nelly, zijt gij daar? Op dat oogenblik stond in de geopende deur de gestalte vas Gen be zoekster. Wil u een paar minuten in de kle-edkamer op mij wachten, zei lady Georgina, zonder eenigen twijfel aan het bevestigend antwoord. Wij zullen dan vanstonds ons gesprek verder voortzetten. Weer kreeg Clara een kleur, en op staande was zij op het punt zich ver ontwaardigd om te keeren niet naar de deur van de kleedkamer, maar naar den uitgang. Gelukkig herinnerde zij zich intijds, dat zij maar een gouver nante was en zelfs tot nu toe maar een gouvernante te sPe- Zij was ongeveer tien minuten in de kleedkamer, toen daar een gentle man van. middelbaren leeftijd uiet den hoed on het hoofd binnenstapte en verwonderd voor haar stilstaande, di rect weer vertrokken zou zijn als Cla ra. die genoeg had van onzekerheid en eenzaamheid beide, hem niet te- laat ik 1. nu nog de behulpzame nand ruggehjaden had bieden? Maar alvorens een besluit te j Ik ben de keukenmeid niet, zei ze nemen moet ik mijn echtgenoot om j snel opstaande en hem vriendelijk raad wagen (zelfs zonder den echt-glimlachend in zijn bijna onnoozel ge- genoot gezien te hebben nam Clara laat kijkend één blik had haar overtuigd, dat er niets in was om van te beven; ik ben de gouvernante of liever ik hoop het to worden. Lady Georgina is nog niet geheel be sloten omtrent mij, geloof ik. maar misschien kan u haar helpen om daartoe over te gaan. U is zeker Sir Alexander Murray, nietwaar? Mijn Hemel, zei Sir Alexander, terwijl 1 ij zijn hoed afnam met de eene hand en de ander op vrij llnk- sche wijze aan Clara toestak. Nooit m mijn leven ben ik zoo overvallen! Wie liet u hier binnen? Ik liet mijzelf binnen. Men ver zocht mij dat te doen. Lady Georgina heeft bezoek, geloof ik. O? Ia! ik waag u excuus, stamel de de baron eenigszins verlegen, want de invloed van zijn hooggeboren we derhelft had hem in een akelig dee- moedigen geestestoestand gebracht. Wil u .niet gaan zitten? Heeft u al thee gehad? Kan. ik ook iets voor u doen? Ja, dat kan u. zei Clara, hem oprecht en vol vertrouwen aanziende. Ik heb cv u zooeven al over gesproken. U kan maken, dat ik de gouvernante van uw dochtertje word. De beslissing hangt .an u af, vertelde Lady Geor gina mij. Van mij? Och. kom! Het idéé al leen scheen Sir Alexander zoo on weerstaanbaar grappig dat er een schijntje van een glimlach op zijn gelaat verscheen, toch herstelde hij zich spoedig weer als was hij bang voor zijn persoonlijke waardigheid; in ieder geval was hij toch een baron. Natuurlijk heb ik geen recht te verwachten, dat u mij vertrouwt, maar .1 zou 't met mij kunnen probeeren. Lady Georgina heeft mij te verstaan gege ven, dat gouvernantes over 't algemeen onverdragelijk zijn; maar ik hen nog nooit to voren gouvernante geweest; daarom zal ik in ieder geval, als ik onverdragelijk ben. het weer eens ge heel anders zijn dan de anderen, dunkt u ook niet? Ocli kom! zei de baron weer. en nu liet hij zijn ernstige waardigheid geheel varen. Nu, in ieder geval, is u niet zoo zoo ernsti(r als de meesten harer zijn, merkte hij op, met moeite zijn ernstige houding weer aannemend. Gouvernantes hebben meestal uitge- 1 streken gezichten, meen ik, terwijl het uwe Zoo rond is als een horloge ja, dat weet ik. helaasl (Wordt ▼enrnl£&

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1