Spoor- en Tramwegpersoneel. Onder redactie van J. Oudegeest is verschenen het eerst-e nummer van 't .Weekblad voor Met Spoor- en Tram wegpersoneel. Aan het hoofd van het blad wordt medegedeeld, dat „binnenkort een begin zal gemaakt worden niet een volledige beschrijving der gebeurte nissen sedert de laatste dagen van Januari, waaruit het personeel zal kunnen zien, w^eike oorzaken en in vloeden hebben gewerkt en op welke wijze de belangen der spoorwegman- nen door de besturen zijn behartigd in dien moeilijken tijd." Voorts berichten J. Oudegeest en A. van den Berg, dat door het hoofd bestuur is besloten voorloopig de werkzaamheden van dfc> organisatie te schorsen. Het lidmaatschap blijft 6trikt geheim. Den afdeelingen wordt "verzocht haar financieele zaken af te doen en voorloopig geen contributie te innen; de bezittingen der afdeeling goed op te bergen of in te pakken en op te zenden aan het adres der redac tie, waar ze dan zullen wordlem be waard, totdat- d© vereenigtog weder in werking treedt. Voor publicatie van grieven, voor raad in zake toe passing van wetten wordt men ver zocht zich tot de redactie te wenden, die volkomen geheimhouding belooft. l)e Blaricnmsche za*k. Men schrijft aan „De Telegraaf": Met zekerheid kunnen wij melden, iJliietteigenstaande aillel tegenspraak, dat j.l. Zaterdag door de beide wet houders van Blaricum een bezwaar schrift aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is gezonden, in zake het niet in behandeling nemen door den burgemeester, als voorzitter van den raad, van een motie van afkeu ring van zijne handelingen geduren de den nacht van 1 Mei j.l. Deze motie was n.l. geheel volgens den voorgeschreven vorm ingediend. Ongeluk. Gisteren stortte de huisschilder S. van zijn ladder voor een in de Rotter dam sclie straat te Scheveningen in aanbouw zijnd huis. De man greep nog een stuk muur van den gevel, maar dit trok hij mede. De ongeluk kige, vader van een gezin, viel op zijn hersens "en was terstond dood. Een zijner zonen was getuige van het droevig ongeval. Rechtzaken. Arm vrouwtje. Voor de rechtbank te Heerenveen stond gisteren eene 40-jarige vrouw uit Wijnjeterp terecht, moeder van 5 kinderen, waarvan het jongste nog klein is. Men moest met het vrouwtje, dat, evenals haar man gunstig bekend etaai, medelijden hebben, want nood bracht haar tot eene daad, die zij nu ten zeerste betreurt en onbegrijpelijk vindt. Haar man is ziekelijk, verdient niet veel, zoodat het gezin zich des win ters in schulden moet steken. Zoo ook dezen winter; zij had schulden gemaakt bij winkelier en bakker en zag geen kans die te beta len. Zij peinsde over dien toestand, die schulden kwelden haar; in den avond van 21 Mei j.l. nam zij een besluit en bracht het den volgenden morgen tot uitvoering. Heel vroeg stond ze op en verschool zich in de schuur van den buurman- koemelker H. Rozema, die al naar zijn landwerk was en de schuurdeur had laten openstaan. Zij wachtte tot de vrouw van R. ging melken en sloop toen in de ka an er. Zij wist dat de sleutel van de kast op de beddeplank lag, met dezen sleutel opendie zij de kast en nam daaruit 28 weg. Nog dienzelfden dag betaalde zij hare schulden. De diefstal werd ontdekt, zij werd ondervraagd en bekende. Zij kon echter het geld aan B. terugbetalen, wellicht door hulp van anderen. Het O. M. eischte eene gevangenisstraf van 6 maanden. Het arme vrouwtje antwoordde op de vraag van den president, of ze nog iets ife zeggen had: ..de heeren moe ten het maar weten, maar wat zal er van mijn klein kindje worden, als ik in de gevangenis moet?" Yalschheiil. Voor de 5e kamer der Amsterdam- sche Rechtbank werd wederom een zaak behandeld, waaruit kan blijken hoe lichtvaardig sommige menschen denken over het „teekenen voor een ander". Een café-houder, wonende aan de Vrolikstraat, die nog schuld bij de Gemeentelijke Gasfabriek had en dus geen gas meer kon krijgen, on- derteekende in zijn nieuwe woning komende, een aanvraag om gas met den naam van zijn kellner. Van te voren had hij den kellner gevraagd of het goed was. dat hij de aanvraag ,,op zijn naam zette", waarop deze had geantwoord: „Ja, als ik er maar geen kwaad mee kan." Beklaagdes verdediging berust voor al daarop, dat hij het strafbare de- eer handeling niet inzag, omdat der gelijke dingen dagelijks voorkomen, ien omdat hij geen verschil zag in het afteekenen van een postpakketkaart voor een ander en deze „afteekening" Als getuigen werden gehoord twee inspecteurs dor Gemeente Gasfabriek die bevestigden, dat de aanvraag door beklaagde was geteekend met den naam van zijn kellrtur. De kellner zelf verklaarde, dat hij toestemming had gegeven op de reeds vermelde wijze. Later kreteg hij gewe tenswroeging en stuurde zijn vrouw naar de gasfabriek, waardoor alles uitkwam. Het O. M. eischte 3 maanden ge vangenisstraf. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt cU Redactie zich niet aanSjtakelij k. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordi de copy den inzender niet teruggegeven. EEN BEDE OM HULP- Geachte Redactiel Voor enkele dagen zijn te Ter Aar overleden een vader èn een moeder, nalatende acht kinderen het jong ste enkele dagen, het oudste pas 13 jaar oud doodarm, ziehier een treurig, kort bericht. Dadelijke hulp is dubbele hulp daarom hebben de volgende heeren: P. Maats, arts te Aarlanderveen, G. C. Weeren hoofd d'er openb. school te Ter Aar (Aardam) en K. Tensen, machinist te Korteraar, gemeend, da delijke hulp te moeten inroepen. Zij schijnen niet teleurgesteld te worden, maar de weezen zijn „met z'n ach ten", er is zóóveel noodig...! Wie ziet ze zonder schreien aan? Wie dus iets heeft te missen, zende het aan een der genoemde heeren. De groote Von del, die ook de weezen herdacht, „die om nooddruft karmen", zegt In een „Bede": „Ay vreest niet, dat de schatten mindren, Die gij aan God op woeker geeft, Door vreemde en ouderlooze kindren. Gedenkt dat God hun vader leeft, Die in uw weldaad wordt geprezen, En 't goed dat nimmer zal vergaan. Dv> zuivre Godsdienst is den Weezen In hun ellende bij te staan!" Zoo zij liet...! Met hartelijken dank voor uwe gastvrijheid en medelijden. Uw dw W. Ter Aar (Z.-H.), 12 Juni 1903. Leger en Vloot. Het kamp by Lareii. Blijkens beslissing van den minis ter van oorlog zal er, met ingang van 21 Juli, gedurende 25 dagen een kamp worden betrokken in de leger plaats bij Laren, uitsluitend om jon gelieden, die zulks verlangen, en daartoe in aanmerking komen, in de gelegenheid te stellen het militair ge tuigschrift te verwerven, dat vereischt wordt voor de verbintenis bij het re servekader der infanterie, der vesting artillerie en der genie. Om aan bedoeld kamp te kunnen deelnemen, moet nnen met gunstigen uitslag examen hebben gedaan voor. de 4e of een hoogere klasse van een gymnasium of een hoogere burger school, of op anderen grond aan spraak hebben op vrijstelling^van het toelatings-examen tot het reserveka der, of wel met gunstigen uitslag het admissie-examen daarvoor hebben af gelegd. Zij, die aan dat kamp wenschen deel te nemen, moeten hun voorne men daartoe vóór 18 Juli schriftelijk en onder nauwkeurige opgaven van hun adres, hebben medegedeeld aan den luitenant-generaal, inspecteur, der infanterie, te 's-Gravehhage. Daarbij moet worden overgelegd een bewijs, afgegeven door het be trokken hoofd van onderwijs, waaruit blijkt dat zij aan den in de voorgaan de alinea vermelden eiscli voldoen. Een uniform wordt tot bet bijwonen van het kamp niet vereischt; evenmin legt men er zich verplichtingen voor later mede op. Bij den aanvang moet 22 gestort worden ter bestrijding der onvermijdelijke kosten voor voe ding en ligging. Omtrent het medenemen van klee ding enz. worden, op aanvrage, de noodige aanwijzingen verstrekt Het voorde1©! van op deze wijze het militair getuigschrift, model E te be halen, is hoofdzakelijk daarin gelegen dat in nog geen maand datgene be reikt wordt, waarvoor anders een ge heele wintercursus bij het voorberei dend militair onderricht noodig is. Bovendien geeft dit in een gezonde streek gelegen kamp, waar voldoende oefeningsterreinen, schietbanen en andere hulpmiddelen in de onmiddel lijke nabijheid zijn. waar een officier van gezondheid belast is met den hy- giënischen en geneeskundigen dienst waar steeds toezicht is, beter gelegen heid het vereischte programma gron dig en volledig te behandelen, dan op den wintercursus bij het voorberei dend onderricht in den wapenhandel, waar in (Jan regel binnenskamers, bij kunstlicht, en nadat de leerlingen reeds den schooltijd achter dien rug hebben, geoefend moet worden. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Kediri, van Java naar Rotterdam, passeerde 19 Juni des namiddags Wight. Het dubbelschroefstoomschip Noor- dam, van d)e. Holland—Amerika Lijn van Newyork naar Rotterdam, pas seerde 19 Juni te 2 uur 50 min. nam. Prawlepoit. Gemengd nieuws. De Serviërs. Dc Engelsclie schrijver Herbert Vivi an heeft onlangs ovar dc Serviërs een boek beschreven, dat thans de aan dacht tri kt. Hij noemt in den titel Servië .het armen-pai adijs" en ver zekert dat het volk eeheel onschuldig i* aan ^e moordpartij te Belgrado. Op zijn tocht door 't Balkan-Schiereiland trof hij in Bulgarije enkel norsche, leelijke gezichten; mam- in Servië en kel vrooiijke en tevreden menschen. Er bestaat weinig verschil tusschen armen er. riiken. Niemand heeft veel geld. maar men heeft ook geen groote behoeften. De boeren en die vormen de overgroote meerderheid maken hun eigen kleeren. *t iand is vrucht baar, zoodat zij niet hard hebben te werken; de varkens vermeerderen zich goed. Een paar uur werken, daags is voldoende om te kunnen leven, zon-, der dat veel geld noodisr is. Zij mop- peren enkel over de belastingen en werken liever een paar d^gen in 't jaar aan de wegen enz. Om d. staatkundige zaken geeft an ders de Serviër niet veei. Hij sluit zich enkel bij de radicalen aan. omdat deze 't meest beloven in hun program. Maar bij verkiezingen stemt hij zooals de ambtenaren hem voorzeggen. Zij spre ken gaarne van vooruitgang, bescha ving, democratie enz., maar bleven trouw met groote taaiheid hangen aan oude gebruiken. Plet meest komt dat uit in het familieleven. Het gezins hoofd is in zijn kring een alleenheer- scher. Geen Serviër trouwt, koopt, verkoopt, of verlaat het land zonder dat hoofd te raadplegen. Er zijn nog gezinnen van 70 tot 100 personen die aldus aartsvaderlijk te zamen leven. Het hoofd altijd een man is niet altijd de oudste. Hec begint er mee dat een Serviër samenwoont met zijn kinderen en kleinkinderen en hun vrouwen. Na zijn dood gaat de macht over. niet altijd op den oudsten zoon, maar op dengeen die het meest in aan zien is. Zoo ziet men v ak dat een jon ge boer niet enkel over zijn eigen kinderen beveelt maar ook over zijn broeders en zusters, schoonzusters, ne ven, ooms en tantes. Ai wat deze ver dienen k'-mt in zijn zaK en wordt naar zijn voorschriften besteed. Geeft hij zijn toestemming tot het huwelijk van een zijner mannelijke onderdanen, dan bouwt de geheele familie een huisje voor het jonge paar. De maaltijden gebruiken zij gezamenlijk, dat wil zeggen de mannen, terwijl de vrou wen hen bedienen en daarna de kou de overblijfselen mogen eten. De toestand der vr-juwen is nog ge heel als in de middeleeuwen. „Vaak", zoo schrijft de heer Vivian, „ben ik ten eten gevraagd door een welheb bend Serviër, die misschien lid was van een der Kamers. Ik trad dan in huis met de mannen, die met mij zich op de beste kanapees of stoelen neer vlijden ,erwij.l de vrouw en d'e doch ters, zelfs de vrouwelijke gasten be deesd aan de deur heven staan of dranken en vruchtenmoes moesten ha len. die steeds een gast t eerst worden aangeboden. Deze alg heele onderwor penheid der vrouw blijft natuurlijk enkel op net platteland bestaan, maar dat is 99 van geheci Servië. Maar ook te Belgrado, in kringen die een ver nis van westersche beschaving heb ben. bepaalt zich' de hoffelijkheid te genover de vrouwen tot uiterlijkhe den. Bij feestelijke gelegenheden in de hoofdstad ziet men de mannen rooken. spelen en zich vermaken terwijl de vrouwen gewoonlijk biieenhokken en fluisterend spreken. Dit alles is stellig nog een gevole der eeuwenlange Turk- sclie overheersching. Als eea Servische boer geen vol doende eigen werkkrachten om zich heen heeft voor het ploegen of oog sten, roept hij de bure^ daartoe op en zij komen dan helpeu. Veel moeite geeft dit niet, want zij overwerken zich niet. en hebben veel tijd over voor allerhande onschuldige verma ken. Dansen doen zij het liefst. Bij een nationalen dans ..Kolo" vormen de vrouwen een lange rij en de man nen een tweede. Dan buigen zij op de muziek van fluitjes rf eensnarige in strumenten met langzame, rythmische passen naar verschillende zijden, wat heel lief is en vol afwisseling. Blanus in den ban. Door de a.-r. kiesvereeniging te Pernis is, in verband met de vergun ning door den burgemeester aan den circus Blanus verleend, om daar eeni- ge voorstellingen te geven, de vol gende mótie aangenomen: „De kies vereeniging, vernomen hebbende dat de burgemeester zijn toestemming heeft verleend, betreurt dat ten zeer ste, en draagt het bestuur op bij den burgemeester pogingen aan te wen den om alsnog die vergunning in te trekken." Een gasontploffing. Zooals wij reeds met een enkel woord hebben medegedeeld heeft gis termorgen in het arsenaal te Wool wich een hevige lyddiet-ontploffing piaats gehad. Het onheil gebeurde in de lyddiet-bergplaats, terwijl men bezig was een lyddietbom t)e vullen. Op het oogenblik van de ontploffing waren 41 mannen in den gevaarlij ken loods aan het werk. 16 van hen zijn gedood en alle andere op 9 na, zijn gewond. De slag van de ontploffing moet eenige uren ver zijn gehoord. Van de werkplaats is letterlijk niets overge bleven. De vensters van de huizen in den omtrek werden verbrijzeld en uit de kozijnen geworpen, terwijl eenige gebouwen in de onmiddellijke nabij heid zwaar werden beschadigd. Zóó hevig was de kracht der ontploffing, dat brokken van het gebouw en lede maten der verongelukten tot op den anderen oever der Theems werden geslingerd. Zes omgekomenen zijn letterlijk tot stukjes uiteengescheurd. Een sterke politiemacht zette de ruïnes van de lyddiet-bergplaats af. Beqaerelstralen en blindheid. In het laatste nummer van het Berlijnsche Klin. Weekblad komt een belangrijke voorloopige mededejeling voor van den heer S. E. London over het instituut voor experimental ge neeskunde, gedaan met Becquerel- stralen bij blinden. Het geld hierbij de toepassing der merkwaardige eigenschappen van het nieuwe ele ment radium. Men heeft bevonden dat zuiver radium-bromid bij blinden die gewoon licht stechts zwak waar nemen. bv. enkel bliksemlicht, licht verschijnselen teweegbrengt. Blinden die nog wel licht en schaduw kunnen waarnomen, maar niet de vormen van voorwerpen onderscheiden, zien in een donker vertrek op een scherm dat door radium verlicht wordt, de omtrekken der geprojecteerde voor werpen en ook van die voorwerpen zeiven. Bij twee zulke blinden heeft men bevonden, dat, als bun vinger langs het schaduwbeeld was geleid en zij aldus door den tastzin een voorstelling ervan hadden gekregen, zij later het voorwerp bij radiumliclit met de oogen herkenden. Zij hebben aldus reed? het Russisch alphabet ge leerd en kunnen eenige woorden le zen. De heer London zal wedra over dit onderwerp nog meer bijzon derheden mededeelen en een methode uiteenzetten, om zulke niet volslagen blinden te leeren lezen, schrijven en teeke^en. Ook op ziende personen heeft het radium uitwerkingen, die bij oog ziekten dienst kunnen doen. Eindelijk deelt de heer L. nog mede, dat met radium in het donker microscopi sche onderzoekingen kunnen geschre den. Dit mlerkwaardig metaal schijnt dus in vele opzichten groot nut te' kunnen geven. Taxatie naar het gewicht. Een vrouw komt een drogistwinkel binnen en vraagt naar Sanguinose. De drogist haalt een llesch uit de kast on vertoont haar deze. Nadat prijs gevraagd en gezegd is, neemt de cliente de flesch in haar hand en maakt daarmede een op en neer gaan de bewi^ing en zegt: ja. ze is nogal zwaar. Daarna haalt ze de porte- monnaie uit haar zak en betaalt (Historisch). Slechts keus Hei was te Brussel tijdens de beroem de reis, die koning AJfunso XII van Spanje indertijd door de hoofdsteden van Europa maakte. In de Monnaie- zou ter eere van den koninklijken gast een feestvoorstellïng georganiseerd worden en geen opera scheen voor dat doel ge schikter te zijn dan Donizetti's „FavorL te Hoewel deze opera sedert geruimen tijd op het repertoire van de Monnaie stond, meende men toch voorzichtig heidshalve een kleine generale repetitie te moeten laten vooraflgaan. Tot. deze repetitie waren behalve eenige bestuur ders van den schouwburg, •verscheidene dames en heeren van het hof uitgenoo- digd. Alles ging goed tot het groote duo, waar Leonore in overgroote droefheid uitsnikt* Alfonso, je valt me tegen! Een oogenblik zaten de toehoorders verbluft, dan echter begonnen publiek, orkestleden en uitvoerenden te lachen, zooals men het bij een opvoering van de „Favorite" wel nooit gehoord zal hebben. Als feestopera was de ..Favorite" nu natuurlijk onmogelijk geworden en men haalde gauw Gounod's „Faust"- voor den dag, die :n geval van nood altijd als duivelstoejager dienst kan doen. Vervolg Stadsnieuws; Vergadering van den Raad der gc- nieenu -iaaiiein. up Vvotnsuag „i JunilbUj .des naniiudagsten i i/~ uic. in ue b'.aienzaai vPiiiisenhof). De volgende zaken zulten aan ue or- w orden gesteld; I. iiiedodieeiiugen en ingekomen stukken. Pro ces-vei baal opneming liueken en kas o mi-ente-ontvanger Adres M. van den t-utie. eervol ont slag leeraar li. B. sehuien met 5- en o- jniigen cursus. Vourst=l B en W. vaststelling sta ten af- en overschnjine begrooiing uienst 1902, met rapport Comm. Bij- taund Gem.-fim 3. Id. id. goedkeuring rekening en verantwoording voormalige corpora- tiën van neeringen. ambachten en be drijven, dienst 1902 ld. 'd. id. id. St. Elisabeth's of Groote gasthuis, dienst 1902. 5. Ld. id. id. id. Barbara-gasthuis, dienst 1202. 6. Id. id id. id. Huiszittende Armen en Stad-Armen- en Ziekenhuis, dienst 1902. 7. Id. id. meerdere aflossing op wa termeters. 8. Id. id. gratificatie Mej. J. A. van Walsem, leerares Meisjesschool voor M. O. 9. Id. id. beschikbaarstelling gel den uitbreiding veeg- en sproeidienst 10. Id. id. Adres vereeniging „On derling Belang" vroeger openen tap perijen. II. ld. id. opzegging huur gronden Lange' Iieerenvest. 12. Id. id. verhuring grond Eerste fen Tweede Hooglandslaan aan Be- stuurderen fonds wijlen A. de Haas. 13. Id. id. adres N. H. Braakenburg bouwen op voor tuin bestemden grond Ripperdapark no. 30. 14. Id. id. id. A. Wijnands, am be noeming tot Makelaar in paarden, rijtuigen en aanverwante artikelen. 15. Benoeming stembureau stem mingen en herstemmingen voor leden van den Gemeenteraad op 10 en 21 Juli 1903. De zaak P. C. Kappetein. Vrijdagmiddag te 3 uur werd door den krijgsraad te Haarlem, in een open bare zitting mededeeling gedaan van de sententie van het Hoog Militair ge rechtshof in de zaak van Pieter Corne lls Kappetein, korporaal van het 1ste regiment infanterie te Den Helder, die door genoemden krijgsraad veroordeeld was tot 8 maanden gevangenisstraf met deigradatie tot den stand van soldaat, ter zake dat hij in den avond van 21 Februari 1903, in de infanterie-kazerne in het fort Erfprins te Den Helder, in uniform gekleed, in de soldaten-cantine en op de soldatenkanier van de 2de compagnie, alsmede in de cantine der vesting-artillerie in gemeld fort, heeft verspreid een gedrukt geschrift, waar in de militairen worden opgeruid om zich solidair te toon en met de stakende arbeiders. Bij zijn vonnis neemt het Hof aan dat de krijgsraad terecht heeft aangenomen dat beklaagde bij het begaan van het be. wezen feit heeft gebruik gemaakt van de gelegenheid hem door zijn ambt ge schonken, en dat de feiten, waaraan beklaagde is schuldig bevonden zijn van ernstigen aard, daar hij heeft mis bruik gemaakt van de gelegenheid hem als militair geschonken, om het oprui end geschrift, te verspreiden onder de soldaten, bij wie het, als afkomstig van een gegradueerde, lichtelijk meer in gang zou vinden, dan wanneer het hun door een ander ware ter hand gesteld, en dat om dn reden terecht bij vonnis is beslist, dat beklaagde ter zake van het door hem gepleegde feit ongeschikt is om den 'graad van korporaal te be houden. Daar echter beklaagde's niet onguns tig gedrag in den dienst aanleiding geeft den duur der hem opgelegde straf eemgszins te verminderen en het wen- schelijk is den tijd, in voorloopige hech tenis doorgebracht geheel' in mindering te brengen. Het Hof verwerpt het beroep van ap pellant op de onbevoegdheid van den militairen rechter; verbetert het vonnis van den krijgsraad te Haarlem, alleen wat den duur der straf en den tijd der toerekening der voorloopige rechtsvorm betreft, en bepaalt den duur der gevan genisstraf op zes maanden, met aftrek der preventieve hechtenis, die zal wor den gerekend te zijn ingegaan op 22 Maart 1903. Overigens wordt het vonnis in stand gehouden. Uitbreiding kazerne. Heden werd door de Genie aanbe steed de uitbreiding der kazerneering te Haarlem. Raming 76.600. Ingeschreven werd' door de navol gende firma's: J. A. Jonker te Haarlem, f 74.494. A. Rinkema, id., f 74.900. Van Ommeren, f 75.037. P. van Duuren, id. f 75.889. P. Hoetjes, id. f 78.900. P. Rings, Santpoort, f 78.910. J. van Gelder. Haarlem, f 78.978. N. van der Vlerk, 80.950. van Slingerlandt. Amst., f 80.972. J. Smit VII, Haarlem, f 81.200. De Vries, Purmerend, f 81.300. - W. Hilarius. Haarlem f 81.300. Kreyne, den Helder, f 81.980. Schürmann, Medemblik, f 82.200. Heden behaalde d Eng. Bulldog Dutch Punch van den heer Chr. Schol-nagel, alhier, een eeirste: en 2 tweede prijzen op de Honden- tentoonstelling te Utrecht. Naar w ij vernemen is door Ged. Staten van Noord-Holland goed gekeurd het hèsluit van den Hilver- sumsclien gemeenteraad, waarhij aan een onderwijzer en een onderwijzeres ontslag werd gegeven naar aanleiding hunner houding tijdens de spoorweg staking. Op Excursie. De vereeniging „Technische Vriendenkring" alhier, zal morgen eene excursie maken naar Amsterdam, ter bezichtiging van de nieuwe Beurs, het Pompstation der Waterleiding en de Electrische Cen trale^ der Maatschappij Electra. Alg. Ned. Werklieden Ver bond. In de Vrijdagavond gehou den vergadering der afdeeling Haar lem van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond, werd besloten in de districten 2 en 3 eigen candidaten voor den Gemeenteraad te stellen. De namen dezer candidaten wenschte mfeai nog voorloopig geheim te houden. Bekeurd. Een landbouwer is be keurd voor het vervoeren van mesf in bakwagens, dusdanig dat de in houd op straat viel en de straat daar door werd verontreinigd. Nieuwe voordacht. Het Haarlemsch Kathedraa Kaptitel heeft officieel bericht ontvangen dat voor de keuze van den nieuwen Bisschop van Haarlem een nieuwe voordracht van drie candidaten moet worden op gemaakt. Een gouden feest. Morgen, Zondag 21 Juli hoopt Christiaan de Droog, oud 70 jaar. en Maria Catha- rina Hoogveld, oud 73 jaar. wonende alhier aan de Leidscbestraat 31rood, den dag te herdenken dat zij vijftig jaar in den echt zijn vereenigd. On danks bhden gebrekkig zijn. voorzien zij nog in eigen onderhoud. Moge dien dag dien zij gezellig wen schen door te brengen ten huize van een hunner kinderen in de Waldeck- Pyrmontstraat 66. 'het hun aan belang stelling niet ontbreken Aan de zwemschool aan de Houtvaart was de temperatuur van het water des morgen* te 6 uur 58 gr. F. en des middags te 12 uur 58 gr. F. Uit de Omstreken Heemstede. Vergadering van den raad der ge meente Heemstede op Vrijdag 19 Juni 1903, des avonds 8 uur Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren Van Merlen en Pr ei j de met kennisgeving. PUNT 1. Aan de orde komt het adres van den heer A. P. J. van der Weiden, inzake de afwaterig der Ke.klaan. besloten wordt aldaar een riool met afvoerbuis te maken. PUNT 2. Vervolgens werden goedgekeurd het besluit tot het doen van af- en over- schrij vingen, dienst 1902. ad f 2177.11, alsmede dat van het dotn van betalin gen uit ue post onvoorziene uitgaven ad 254.99; de suppl. begrooting ad 974.33 daarop betresking hebbende, wordt mede goedgekeurd PENT 3. Vervolgens wordea goedgekeurd besluit tot 't doen van af- en overschrij ving dienst 1903 ad 121.28, goedma ken kosten gezondheiascommissie. als mede suppl. begrooting 1903 ad f 740. voor de verbetering der Bleekersvaart. PUNT 4. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het raadhuis telephonisch te verbinden. PUNT 5. Op het adres van A. Pol en anderen oni een 'ocaal der O. L. school te mo gen gebruiken voor n.uziekrepetities, .wordt gunstig beschik1 PUNT 6. Tot leden van het stembureau verkiezing van raadsleden werden noemd dj heeren nir D, E. van Lt nep, A. v. d. Weiden en M. J. Rooze De collecte voor den gewapend dienst zal worden gehouden 2 Juli a De Voorzitter doet. mededeeling v de navolgende ingekomen stukken: 1. brief van F. J. A. van Gerth, nis gevende dat hij ziine benoemi tot onderwijzer aan de O. L. sch( aanneemt. 2. Brief van Gedep. Staten, got keuring raadsbesluit overname Bh kersvaart; 3. Dankbetuiging -.an den heer Waringa, onderwijzer aan de O. school, voor die hem t egekende gra ficatie ad f 25 bij gelegenheid van zi 25-jarig jubileum. 4. Procesverbaal van kasopname kwartaal 1903, waaruit bleek dat ontvangsten bedroegen f 50,621 31, uitgaven 49,868.67^ saldo in k f 752.63s. Daarna wordt de vergadering E sloten. Beimeb roek. Kennel Duinlust van den heer H. Clarion alhier behaalae op de ho den tentoonstelling der Koninklij jachtvsreenigmg Nimrod. 19. 20 en Juni te Utrecht gehouden 3 eerste i één 3e prijs en wel Gauw van Duinlust, korthari; Holl. herdershond 3e epen klasse concurrentie met 2 Champions. Ie nieuwe!ings- en Je jeugdklass De Luwharige Duitsche dwergpu: ker Hans van Duinlust. Ie prij* opi klasse. De collecte voor het fonds voor d< gewapenden dienst lieden in de g meente gehouden heeft opgebracht som van f 12.03s. Kerk en School. Leiden. Geslaagd zijn voor het ca didaats-examen in de geneeskunde i lieer J. II. Waszink Jr.; voor het th orethisch examen in d!e tandheelku de mej. E. M. van Leeuwen; voorh eerste natuurkundig examen de he ren A. Flohil en Ch. J. Vermieule voor lx'et propaedeutisch examen de geneeskunde de heeren J. Ph. Malvkink en D. Los. Utrecht. Doet. Geneesk.: F. Mu Ier en P. Wolterson. Theor. Genees 2: L. de Ruyter. Theor. apotheke* examen: A. Verdam, P. Steeruneije mej. C. Stronck, E. G. Moeys. Can< theol. 2: II. G. van Wijngaarde; Prop. theol.: C. G. Wagenaar, A.Ke' zenkamp, J. E. Klomp en W. V Siddré, Theor. Geneesk. 1: A. F. Sot II. J. van Dwijst, G. J. E. Boswink en II. J. Stomps. Bevorderd tot s mi-arts: W. B. C. H. Canov, tot art G. M. Stojte. Het Predikbeurtenblad ve meldt dat ds. Bal. predikant te Holte en beroepen uls predikant van c Gestichtskerk Meer en Berg van pla is 12 Juli a.s. als zoodanig in diem te treden; en voorts dat ds. G. Husma te Zandvoort voornemens is in Se] tember naar Groningen te vertTekkei Vergadering. Woensdag a.s wordt .n de Groote Kerk de gewon jaarlijks :he classicale vergadering g< houden, bestaande uit al de predikai ten der ciassis Haarlem en een .gelij aantal afgevaardigde ouderlingen. Burgerlijke Stand. Bevallen: 19 Juni. G. B._ Siobbe- Lucken, z.; 18. A. J. M. Rienstra- Uijtendaal, d.; 19. M. van Andel- Timmermans, d.; 20. E. Honing- Stoop, d.; 19. Gi'W. PeJvan de; Berg, 2 d.; E. NelissenBlesgraaf, z. 20. J. E. KruijffMeijer, z. Overleden: 19. J. Wensingvan dei Berg, 80 jaar, Jansstr.; 18. J. Auper 53 j.; Ruijsdaelstr.; 20. M. J. H. Brc-ro, 15 j. d. Ged. Raamgr.; IS. A Bouw, 10 d. d. Oudeweg. ZANDVOORT. Bevallen: M. v. KeulenKeur, d.; C Drommel—v. dl Maas, z.; W. v. Mijev. Kooten d.- Overleden: E van Keulen, 2 d. BENNEBROEK, Bevallen: W Ph. v d. MijeStic nen, d.; j. Boterbloem—Parijs", d. Kerknieuws. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene II.II. Missen me onderrichting te half 7 en 9 uur. Ti half elf de Hoogmis niet predikatie. - Te 3 uur Vespers. Maandag te half 11 uur de plechtig' maandstond voor Zijne Doorl. Hoogw Mgr. Bottemanne, zal. ged. Bïsscho] van Haarlem. Te 7 uur Lof en Rozenh tot Lafenis der Gel. Zielen. Woensdag, feest van den H. Joan Bapt, dag van devotie, te S uur gez. II Mis. Donderdag te half elf plechtige H Mis voor Bruid en Bruidegoom. Te half 12 H. Mis voor leden van he Kerstmisgïlde. Parochiekerk van den H. Joseph. Heden te 7 en half 9 de gelezen H Missen met Onderrichting en te half 1 de Hoogdienst met predikate. Te 2 ure de Catechismus; te 3 ure he Lof van het H. en O. Hart van Marlj voor de bekeering der zondaars. Donderdag te 7 uur Lof van het Al Ierh. Sacrament en van 6 tot 9 uur ge legenheid om te biechten. Vrijdag begin van liet 40 uren Gebed te half zeven de gelezen H. Mis en daar na de Processie. i Te 8 en half 9 de stille H.H. Missei en te half 10 de gezongen Hoogdienst Te liaJf 8 het Lof. Zaterdag te 7 uur uitstelling van he Allerheiligste. Te half 10 de gezonger H. Mis. Van 4 tot 10 uur gelegenheid om t< biechten. Te half 8 het Lof. In deze week de H.H. Missen en di Catechismus, behalve Vrijdag, op di gewone uren.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2