Haarlemsche Desserlbescholt. zeldzame verschijnsel, dat de veranda betrekkelijk leeg was en dat de hoorders meest allen een plaats in den tuin of op het balkon gezocht hadden. Het korps gaf onder de uitnemende leiding van zijn directeur Kriens een goed programma op verdienstelijke wijs te hooren. Het moest wel geïnspireerd worden door den heerlijken zomeravond, terwijl de muziektent doorgeurd wordt door de roode rozen, die zich om de stijlen heonslingeren. De fantasieën op de opera's ,,der Freischütz" en „CavaL leria rusticana" waren de uitgebreidste nummers, van Beethoven (merkwaardig geval op een harmonie-concert) hoorden we de bewerking van twee zijner com posities, Triumf-Marsch naar het vijfde pianoconcert en fantasie op de Kreuzer- sonate en van de andere noemen wij de geestige composities. Valse caprice van Rubinstein en La Pendule van Arditi. Zaterdag i Juli komt het orkest van Johann Strauss. Uit de Omstreken. Sennebroek. De Burgemeester herinnert belangheb benden dat de trouwdag is bepaald op Donderdag. Alleen om zeer bijzondere en ernstige redenen kan hiervan worden afgeweken. Beverwijk. Tot onderwijzer aan de Chr. School is benoemd de heer M. J. Maters te Am sterdam. Tot predikant bij de Evang. Luther- sche gemeente alhier is benoemd ds. H. J. Loman te Maastricht. Voor voorbereidend militair onder richt hebben zich alhier slechts 4 jon gelui aangemeld. De termijn voor aan gifte sluit 1 Juli a.s., terwijl de oefenin gen bij niet voldoende deelname niet doorgaan. Binnenland. Pensioeiivereeniging Bnrgcrl. Ambtenaren. De te 's-Gravenhage igehouden jaar vergadering der Pensioenvereenlging van burgerlijke rijksambtenaren werd door ongeveer 150 leden bijgewoond. Uit het door den secretaris, den heer T. A. van Heiten, uitgebracht jaarverslag bleek, dat het ledental klom tot 8000, en dat in vele plaatsen afdeelingen waren gesticht of in wording zijn. Het kassal do bedraagt 60.25, zoodat een nieuwe heffing van contributie, de tweede se dert de oprichting, zal worden voorge steld. De rekening werd goedgekeurd. Herkozen werd als bestuurslid, Baron Van der Felz, en gekozen werden de heeren Zeilmaker te Nijmegen en Van Sou te 's-Gravenhage. Besloten werd tot heffing van eene nieuwe bijdrage van 50 cents voor hen die vóór 1 Januari 1903 als lid toetraden. Eene hernieuwde uitgave der brochure der Vereeniging in beknopten vorm werd onnoodig geacht met het oog op het te verwachten wetsontwerp betreffende ver hooging der weduwenpensiooneneven als de uitgave van een maandblad. Over wogen zal worden ter gelegener tijd een correspondentieblad uit te igeven. Vakwedstrijd voor Coupeurs en Kleedermakers! Met het oog op het 3e. Internatio naal Congres voor Coupeurs, te hou den van 9—12 Augustus a. s. heeft de Technische Club'' onclerafd. van de Nederiandsche Coupeurs Vereeniging een wedstrijd voor coupeurs en klee dermakers georganiseerd. De Jury is samengesteld uit de H.H. J. M. van Meegeren, J. C. Beyer Dzn., J. J. Teller, leden van de Amsterdam- sche Kleedermakers Patroons Veree niging. E. Giel, J. H. Elling en F. Pereboom leden van de Nederiand sche Coupeurs Vereeniging. De wedstrijd omvat 3 afdeelingen. De coupeurs zullen zich moeten be ijveren om voor normale en abnor male personen, goed passende patro nen te knippen waarvoor verscheide ne medailles in diverse metalen zijn beschikbaar gesteld. De kleedermakers zullen moeten wedijveren om een gekleede jas het zuiverst af te werken, waarvoor door de Amsterdamsche Kleedermakers Pa troons Vereeniging zijn beschikbaar gesteld 3 geldprijzen, le. 50, 2e. 30 en 3e. ƒ20. Een tentoonstelling van de inzendin gen zal worden gehouden op 1011 en 12 Augustus a. s. in het Paviljoen, Vondelpark, Amsterdam. Volledige prospectus voor de wed strijd is te verkrijgen bij het Be stuur van de Technische CJub de H.II. Chr. A. F. Anröchte, voorzitter, Jacob v. Campenstraat 56, A. M. Vaz Dias. secretaris, Commelinstraat 49 en C. J. v. Dalen, penniugin., Albert Cuypstraat 75. Vereeniging Tan Hed. Werkgevers Op de jongste jaarvergadering der Vereeniging van Nederiandsche werk gevers zijn de aftredende niet-herkies- barc bestuursleden, de heeren D. W. Stork (Gebr. Stork Co.), I. B. van Heek (Van Heck Co.) en mr, H. P. L. C. de Kruijff Jr. (H. IJ. S. M.), vervangen door de Katoenmaatschap pij v. h. Gcbrs. Scholten en Co. to Almelo, Gerh. Jannink en Zn. to Enschedé en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. Bij de bespreking van het jaarver slag werd geconstateerd, dat het ledental blijft vooruitgaan en dat de Vereeniging ook iu het afgeioopen jaar nuttig werkzaam geweest was. Voor het jaar 1904 werd de contributie on verminderd gehandhaafd, behoudens een wijziging in de progressie. Nadat de verschillend© agenda-punten wa ren afgehandeld, werd door de verga dering warme danlc gebracht aan de drie aftredende bestuursleden, die se rf, rt de oprichting hunne functies had den "vervuld. Na afloop bezichtigden de leden de machine-fabriek en ijzergieterij der firma Gebrs. Stork en Co., terwijl de firma daarna den leden, nog onder presidium van den aftrodenden voor zitter, den heer D. W. Stork, een maal tijd in het Vereenigingsgebouw aan bood. Den volgenden dag begaven de leden zich naar Enschedé, waar de fabriek Rigtersbleek der firma G. J. van Heek en Zoonen bezichtigd werd; de dag was verder gewijd aan een bezoek aan en maaltijd te Bentheim, waarheen en vanwaar de leden ver voerd werden door een vanwege de H. IJ. S. M. welwillend aangeboden extra trein. Be Delftsehe leesten. Uit Delft schrijft men ons: De hoofdpersoon, om wien zich in den optocht en bij de overige plech tigheden, aan de viering der lustrum feesten verbonden, de talrijke andere deelnemers zullen groepeer en. Keizer Nicephorus II Phocas, zal worden uitgebeeld door den student, den heer Fentenervan Vlissingen, en, naar wij vernemen, zal bij de op den 15en Juli te houden cour door de verloof de van genoemden heer de rol wor den vervuld van Theophano, 's Kei zers gemalin. De heer Van Vlissingen bewoont kamers in het huis, staande op den hoek van de Voorstraat en Oude Kerkstraat, waar hij ook in de feest- week verblijf zal houden. De geheele eerste étage zal worden ingericht zooveel mogelijk in overeen stemming met de hooge waardigheid van zijn bewoner en ook het uiterlijk van het huis, dat op het oog al zeer weinig op een paleis gelijkt, zal zoo danige veranderingen otndergaan, dat het, naar verluidt, niet meer te her kennen zal zijn. De Keizer zal er in den optocht wel anders uitzien, dan hij op de recla meplaat is afgebeeld. De maskerade commissie beschrijft hem in het his torisch overzicht van den ommetocht (dat bij den uitgever J. Waltman Jr. het licht heeft gezien) als te paard zittende in zijn schitterend statie kleed: een gouden kuras, flonkerende van de brillanten, op het hoofd de zware kroon, stralende als de zon. Zijn rechterhand omvat den gouden scepter met het kruis. De roode schoe nen met den vergulden adelaar ver sieren zijn voeten. Zijn vurig, wit paard is opgesmukt met een zijden harnachement, dicht bezet met kost bare steenen. (Tel.) Een sterke familie. 28 Juni a. s. zal een merkwaardige dag zijn voor de vier zusters Gesina, Carolina, Sophie en Wilhelmina de Bruiju en hunne vier echtgenoten. Deze acht menschen hopen dan hunne rijf en dertig jarigen huwe lijksdag te herdenken. Getrouwd in 1868, zijn zij allen heden nog in den meest gewenschten welstand en tellen nu te zamen 516 jaren. De bruidjes zijn de vier dochters van den oud-koopvaardij-kapitein de Bruijn. die met de „Gesina" menig reisje maakte naar de Oost, maar nu bijna 50 jaren geleden, de groote reis aannam en niet meer terug kwam, zijne weduwe mevrouw Habermeïl mét zijne 4 dochters achterlatende. De heer de Bruijn was consul voor Ne derland op Mauritius, waar ook drie der bruidjes geboren zijn. Zij wonen nu allen in Amsterdam. Naar Afrika terng. Bij het vertrek van de mailboot „Kanz- ler" van de Duitsch Oost-Afrika lijn Zaterdagmiddag uit Amsterdam heersch. te meer dan gewone levendigheid, om dat bekend was, dat verscheiden Zuid- Afrikaanders, bekende figuren uit Trans vaal, Natal en de Kaapkolonie, onder wie eenigen, die zich indertijd in den Zuid-Afrikaanschen oorlog onderschei den hebben, de terugreis naar Zuid- Afrika zouden aanvaarden. Lang vóór het vertrek van de groote boot was het vol op het dek: zoovele Amsterdamsche vrienden wenschten den vertrekkenden de hand ten afscheid te drukken: enkelen deden hen uitgeleide tot IJmuiden. Onder de terugkeer end en moeten ge noemd worden de heeren Van der Walt, nl. I. van der Walt, oud-lid van het Kaapsche Parlement, en zijn broeder Chr. van der Walt, die hier drie jaren vertoefd hebban en vele vrienden ver wierven. De heer J. J. Joubert, oud-lid van den Volksraad in Transvaal, die he laas op dit oogenblik vrij ernstig onge steld is hij is lijdende aan een maag kwaal de bekende commandant Krit- zinger, de oud-commandanten Botha en Conrooi, Bester uit Natal, wiens rechter, arm in den oorlog werd stuk geschoten, en die nu zoo goed als geheel van zijn wonde hersteld is, de Kaapkolonist P. Villoen, een reus van lichaamsbouw, die op het dek zijn hokken met kippen liet bewonderen, die hij heeft gekocht aan het Hoenderpark „de Nijverheid" te Vlaardlngen, ongetwijfeld ter verbete ring van het kippenras in Zuid-Afrika. In de salon op het dek zat mevrouw uouis Botha, die met twee van haar kin. deren naar haar echtgenoot in Zuid- Afrika terugkeert; en dan willen wij ook onder de passagiers noemen den heer D .H. H. de Mol, die "benoemd is tot chef van een groote Nederiandsche han delsonderneming te Pretoria en thans met zijn echtgenoote naar Zuid-Afrika terugkeerde, Steenfabrieken. De minister van binnenlandsche za ken gaf heden gevolg aan zijn in de zitting der Tweede Kamer ter gelegen heid van de interpellatie-De Vries te kennen gegeven voornemen, zich door een bezoek aan do steenfabrieken aan den Holl. IJsel persoonlijk van de arbeidstoestanden aldaar op de hoog te te stellen. Zaterdagmorgen vertrok hij hiertoe naar Gouda. Het heeft hem ïiiet kunnen redden Te Nijmegen is door de inarechaus-; see bij den leverancier van aardappe len aan het garnizoen, zekeren A. P., de maat in beslag genomen, waarmee de aardappelen werden gemeten. Die maat moet den juisten inhoud niet hebben, deswege is proces-verbaal te gen den man opgemaakt. Intusschen is deze leverancier door de rechtbank te Arnhem ook failliet verklaard. Tan een juffrouw die ging trouwen Door eene le Rotterdam gevestigde firma werd in het najaar van 1902 aan zekere juffrouw H. V. destijds ongehuwd en meerderjarig, te Rotterdam woon achtig op hare bestelling verkocht en in het later door haar bewoonde huis aan den. Burgemeester de Raadtsïntgel te Dordrecht geleverd, diverse meubelen, tapijten, gordijnen enz. tot een bedrag van t 3179.90. Genoemde juffrouw huwde met J. de L. Na haar huwelijk schreef zij herhaal delijk brieven aan hare leveranciers, waarbij zij onder allerlei uitvluchten te kennen gaf verhinderd te zijn te komen betalen ,daarbij herhaaldelijk het door haar verschuldigde bedrag erkennende schuldig te zijn. Mede verzocht zij de firma om voor haar drie vorderingen van andere leveranciers te betalen, dan had zij alleen met ééne firma te doen, het geen gemakkelijker voor haar was; als dan zou zij spoedig het geheele bedrag betalen. De geen kwaad vermoedende firma voldeed aan dit verzoek. Verleden week nu vernam de firma dat verscheidene goederen uit de woning van de L. werden vervoerd en achtte zij het toen noodig aan den president van de rechtbank te Dordrecht verlof te vra gen om de goederen van hare debitrice in conservatoir beslag te mogen nemen. De president beval de oproeping van de debitrice die verscheen bij procureur, die namens zijne cliente verklaarde dat niet zij, doch haar echtgenoot al de door geno'emde firma geleverde goederen voor zijn huwelijk heeft gekocht en die aan zijn meisje heeft cadeau gegeven, die ze volgens huwelijksakte ten huwe lijk bracht en dat zij dus niets schuldig was, en alzoo verlof tot conservatoir be slag niet mogelijk was. Inmiddels wer den alle goederen uit het huis gehaald en vervoerd naar een verkooplokaal te Rotterdam. Thans is deze zaak aanhangig ge maakt bij de rechtbank te Dordecht. Ongelukken. Zaterdagmiddag is een driejarig kind te A dam uit de 3e étage van een huis in de Albert Cuypstraat op de binnen plaats gevallen, met het noodlottig ge volg dat het bijna onmiddellijk dood was.Op de achterwoning van de bedoelde étage was nl. een gezin komen wonen uit de Jan van der Heijdenstraat. De moeder moest nog even naar de oude woning terug en zette toen het kind op een stoel voor een opgeschoven raam. Het kind geraakte in slaap en viel zoo uit het raam. Men stelle zich den schrik der moeder hij haar thuiskomst voor. Te Borger geraakten Donderdag de kleeren van een negenjarig meisje, dat alleen thuis was, bij het aanleg gen van vuur, in brand. Eerst toen het kind naar buiten vluchtte werd het ontdekt, toen reeds haar hoofd van alle kanten door vlammen omringd werd. Een smid. J. Kroeze, kwam het meisje te hulp en overwon de brand, maar brandde daarbij zóó hevig zijne beide handen, dat hlij in verscheidene dagen niet zal kunnen werken en onder geneeskundige behandeling is. Het meisje verkeert in zeer bedenke- lijken toestand en is naar Groningen vervoerd om in een der ziekenhuizen verpleegd te worden. Overreden. Zondagmiddag is door de WestlancL sch© Stoomtram, die om 3.10 uit Den Haag naar het Westland vertrekt, op den Loosduinschen weg binnen de gemeente Den Haag een knaapje van 5 a 6 jaar. dat op de rails liep. over reden en dadelijk gedood. Een dag in de gevangenis. Onder dit opschrift schrijft de heer Hs. van der Linden, rijksveearts, Overtoom te Amsterdam, in het N. v. d. D. het volgende: Zij woont ergens op eene kade, vier hoog; haar adres heb ik in den vorm van eene waarschuwing van den ge meente-ontvanger. Haar ouden vader heeft zij hij zich en ook nog een doch tertje van 7 jaar. Als naaister ver dient zij voor allen schraal den kost, Vader en dochter vervoegden zich hedenmorgen ten mijnent, met no. 4 van het gezin, een trouwen, goedaar- digen smoushond, dien zij al 10 jaar hadden. Na eenig wachten nam zij eindelijk liet woord en stamelend kwam er uit: Mijnheer, wilt gij hem eens dood laten slapen, want wij heb ben weer eene waarschuwing voor zijne belasting gehad. Wel neen. juffrouw, dat is geen re den om een dier af te maken, en terwijl ik hem over den kop streek, begon de hond te kwispelstaarten. Vader en dochter zagen elkander aan, en met tranen in de oogen was het besluit spoedig genomen: „Hij zou er maar wefar een dag voor gaan zitteu." Stoomvaartberichten. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer. van Java naar Rotterdam, arri veerde 27 Juni te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Lawoe vertrok 27 Juni van Rotterdam naar Java. Het dubbelschroefstoomschip Noor.- dam, van de HollandAmerika-lijn, vertrok 27 Juni van Rotterdam naar New-York. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 26 Juni Kaap St. Vincent. Het stoomschip Salazie, met de Fransche mail, vertrok 26 Juni van Port Said1 naar Marseille. Het ss. kan 30 dezer aldaar worden verwacht. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, van de HollandAmerika-lijn. van New-York naar Rotterdam, ver trok 27 Juni des voorm. 10 uur 30 min. van Boulogne. INGEZONDEN MEDEDEE- LING'EN. 30 eents per regel. VanDljk'fiBeschuitfabriek Het nieuwste Artikel. Hiermede hebben wij bet genoe gen U beleefd attent te maken op ons nieuwste product. VAN DIJK's Voorzeker het fijnste op het gebied van Beschuitfabricage. Deze Beschuitjes zijn overal verkrijgbaar gesteld in blikjes in houdende 50 stuks a 0 25. Beleefd noodigen wij U uit met onze nieuwe vinding proef te nemen. Hoogachtend, Naamlooze Vennootschap TAN DIJK's Beschuitfabriek. Land en Tuinbouw Nieuw veevoeder. Omtrent een nieuw voedingsmiddel voor het vee deelt ouze consul le Milaan, de heer H. J. van der Schalk, in zijn verslag over 1902 het volgend© mede: De firma E. Molinari Co. van Manertio (Brescia) bracht op de ten toonstelling te Piacenza twee nieuwe soorten veevoeder: Tutolina en Tume- lina. Hiermede wordt nut getrokken uit een belangrijk overblijfsel van den landbouw, nam. een 10 millioen cen tenaars Tutoli jaarlijks en tevens uit honderdduizenden centenaars melas se. welke de suikerindustrie tot hiertoe jaarlijks wegwierp. Het Tutolina komt van Tutoli van maïs, dat bij een hitte van 120 gr. C. en hoogen waterdampdruk eene bijzondere be handeling heeft ondergaan. Met daar toe opzettelijk gemaakte machines wordt uit Tutoli een soort van korst gevormd, waaraan dan keukenzout en kalkphosphaten (bestanddeelen die bij na in alle veevoedingsmiddelen ont breken) worden toegevoegd. Volgens prof. Menazzi van het Landbouwkun dig Instituut te Milaan bestaat het Tutolina uit: proteïne 3.25 vet 1.24% extractiestoffen 48.41 (waarvan 27.7 bestaat uit pentosani en pen- taglucose), cellulose 33.7% voor 't grooter deel verteerbaar), kalkphos phaten 0.67 chlooruur van soda 0.15%, waterdeelen 9.63 terwijl de voedingswaarde 1 15 bedraagt. Uit deze chemische samenstelling ziet men. dat Tutolina geen voedingsmid del is op zichzelf, maar een correc tief voor alle soorten van voeder, die te veel stikstof bevatten. Het dient inz. voor varkens en kalveren, daar het vele sterven der eersten in de stallen voornamelijk wordt toegeschre ven aan het voeder, dat te veel wa terdeelen en te veel proteïne bevat, waartegen vaak maatregelen zijn ge nomen, die juist het tegenovergestelde van hetgeen beoogd werd. uitwerkten. Met het Tutolina. dat zeer weinig stikstof bevat, zal' het doel bereikt kunnen worden. De prijs, is L. 7 per 100 K.G. Het Tumelina bestaat uit de binnen ste sponsachtige gedeelten van de Tutola welke eene zelfde bewerking als het Tutolina hebben ondergaan. Het wordt daardoor zeer geschikt om tot pl. m. 40 van de melasse van beetwortel in zich op te nemen. Men voegt daaraan eene voldoende hoe veelheid lijnkoekjes toe om het pro teïnegehalte te verhoogen, alsmede kalkphosphaten. Proteïne bevat 9.43 stikstof, 18 vet. 33.37 extractiestoffen (waarvan 15.2 suiker en 17.7 pentosani en pentaglucose), 33.5 cellulose (groo- tendeels geassimileerd), 1.17% kalk phosphaten, 0.45% chlooruur van so da. 14.6 waterdeelen; terwijl de voedingswaarde 1 5 bedraagt. Dit voedsel kost L. 10 per" 100 K.G., is zeer geschikt als gedeeltelijk voe dingsmiddel voor koeien en ossen en kan met voordeel 2/3 van de haver voor paarden vervangen, daar het veel suiker bevat, welke krachtens haar stikstofgehalte een goeden in vloed heeft op het gehalte van de bo ter. en voor paarden met haver gelijk staat. Veetentoonstelling te Groningen Den 27en en 28en Juli e.k.' zullen te Groningen keuringen worden gehouden van vee voor export en voor de fokkerij. Deze keuringen kunnen zeer belangrijk worden, mits allen, die in het bezit zijn van vee, geschikt voor export en voor de fokkerij, zich eenige moeite getroos ten door het vee aldaar te zenden. Hoe wel de prijzen, die er worden uitgeloofd, nu wel niet bijzonder hoog kunnen wor den genoemd, zijn deze toch vrij goed en bovendien worden er meerdere prij zen in dezelfde rubriek uitgeloofd. Wat is nu het geval met deze veetentoonstel ling. Ze wordt gehouden op het terrein der tentoonstelling van Nijverheid en Kunst. Op deze tentoonstelling zal een wedstrijd gehouden worden van vee uit verschillende provinciën, en zal men kunnen zien welk slag van vee ons va derland aanbiedt. Sport en Wedstrijden. Bredaselie Wielerbaan. Onder groote belangstelling van een bijzonder talrijk publiek, ook uit de omliggende plaatsen, had gisteren de internationale wielerwedstrijd1 op de baan te Breda plaats, waartoe ze ker niet het minst de deelneming.van onzen Hoilandschen kampioen H. Meyers heeft bijgedragen. Het resultaat was: Wedstrijd over 1 kilometer van meet voor amateurs in series demi-finales en finale. Uitslag: Ie. Schulte in 3 min. 41/5 sec., laatste ronde 22 3/5 sec., 2e. Roos 3e. Schermbeek. Wedstrijd om den Brassard van den „N. W. D." Korte afstand, deeln.: Dop (verdediger) en Muller, lè. ronde. 1 Muller, in 2 min. 27 1/5 sec., laatste ronde 262.5 sec., 2e. ronde: 1 Dop in 2 min. 221/5 sec., laatste ronde 23 2/5 sec. Beslissingsronde: 1 Dop in 2 min. 45 3/5 sec., laatste ronde 24 2/5 sec.; Dop won nu voor de derde maal den Brassard1 en houdt hem das defini tief. Wedstrijd over 2 kilometer tusschen II. Meyers (Maastricht). Grogna (Belg) en Piard (Parijs); le. ronde: 1 Meyers in 4 min. 5 4/5 sec., laatste ronde 21 3,0 sec., 2e Piard, 3e Grogna; 2e. ronde uitslag: 1 Meyers in 4 min. 2 1/5 sec., laatste rond© 211/5 sec., 2e Grogna. Piard viel in de laatste bocht waarschijnlijk buiten schuld gecou peerd door Meyers; 3e ronde: 1 Meyers in 3 min. 561/5 sec., laatste ronde 244/5 sec.. 2e Grogna; Piard reed niet mede wegens defect aan zijn ma chine. H. Meyers is alzoo winner van den wedstrijd met drie punten en Grogna 2e met 2 punten. Wedstrijd over 25 kilometer met motor-gangmakjng om den „Brassard van den N. W. B.". Deelnemers Diehle, Rotlerd., (verdediger), Van Vliet en Schermbeek. Uitslag: 1 Van Vliet in 32 min. 312/5 sec., laatste ronde 234/5 sec., 2 Diehle 7 banen achter; Schermbeek viel in de 12e ronde. De „Brassard" komt dus nu aan Van Vliet. Motorwedstrijd over 10 kilometer, deeln.: Otten (Breda), Cordes (id.), Verschoege (Luik) en Marnette (id.). Uitslag: 1 Verschoege in 9 min. 5 3/5 sec., laatste ronde 19 3/5 sec. 2e Otten, 3e Marnette. Cordes had weer het on geluk te vallen. Waterpolo tredstrijd. Zondag werd alhier in het zwem bassin van den heer Sprenger aan de I-Ioutvaart een wedstrijd voor de Wa terpolo competitie gespeeld, tusschen een zevental van de Amsterdamsche vereeniging „de Jonge Kampioenen" en een zevental van de Haarlemsche vereeniging de „H. V. G. B.Een groot aantal publiek was opgekomen om van den wedstrijd te genieten. Te half elf ving de wedstrijd aan onder scheidsrechterschap van den heer L. Bouman. Reeds terstond zijn beide partijen vrijwel aan elkander gewaagd, wel zijn de Am sterdammers iets sterker, maar de verdediging der Haarlemmers zit vrij goed in elkan der. Zij weten dan ook menig maal het- scoren te beletten. Het sa menspel der „Jonge Kampioenen" is zuiverder. "Eenmaal door prachtig samenspel weten zij allen te passee- ren en maakt een der Amsterdammers het eerste punt. Deze goal was, naar onze meening, onmogelijk te hóuden. Hierna treedt d'e rust spoedig in en winnen de Amsterdammers met 10. Na een vijftal minuten wordt weer aangevangen met dit zeer interessante spel. De Haarlemmers doen alles om gelijk te maken, het publiek staat op allerlei wijze de Haarlemmers aan te moedigen. Met nog meer vuur dan te voren wordt gespeeld en jawel, de H. V. G. B. krijgt een vrije bal, en onder oorverdoovend geluid, laat de scheidsrechter zijn fluitje gaan. om aan te toonen. dat de sland 1—1 is. Nog een paar minuten wordt gespeeld. Wij dachten geen der partijen meer te zullen zien scoren, maar de vreug de èn van publiek èn van spelers was van korten duur, want het spel is ge heel op de helft der Haarlemmers en no. 2 der Amsterdammers wordt nog net voor time gemaakt. Alzoo hebben de „Jonge Kampioenen'' met 21 ge wonnen. Courses te Woestduin. Woestduin heeft 't gisteren wederom èn wat weer èn wat sport aangaat hij zonder getroffen. Alle velden wa ren vrij goed bezet en eenige verras singen bleven ook niet achterwege. De Berken-priis, draverij voor Ned. paarden, was voor Scbabernack van Brom, rijder J. G. de Boer, 1975 M. in 3.344 4/5, -evolgd door Goudmijn, eige naar en rijder Van Wickevoort Crom- melin, 1975 in 3.35 5 en door Mas cotta, eig. A. A. van den Berg. rijder B. ten Hage. 1875 M. in 3.36 2/5. Tot. 15.50. placé 18.50 en 8. Niet geplaatst: Antoinette, Ezel. Aan de overzijde was Mascotta aan het hoofd, dan kwamen Scbabernack en Goudmijn dicht bij elkander. In de rechte lijn streden Scbaber nack en Goudmijn om de leiding die aan eerstgenoemde ten deel viel. die dan ook het eerste gevolgd door Goud mijn als tweede den eindpaal pas seerde. - Linden-prijs. Wedren op vlakko baan voor inlandsche paarden, afstand 1700 M., was builen verwachting voor Billiton 67 1/2 KG., eig. Van Hoboken van Hoedekenskerke, rijder Wienert, gevolgd door Valerie, G5 KG., eig. Ba ron van Heemstra, rijder Maccord. Tijd 1.59 3/5. Tot. 11. Niét geplaatst: Diamant, 64 KG. Billiton nam in snelle pace de lei ding. gevolgd door Diamant, terwijl Valerie eenige lengtens achter raakte. In do bocht vergrootte Billiton zijn. voorsprong en passeerde Valerie Dia mant. Billiton was gemakkelijk eerste gevolgd door Valerie. Do Beukenprijs. record-draverij, was voor Morning Star. eig. stal Carlo, Scliónrock, 2500 M_. in 4 min. 27 2.5 sec., gevolgd door de Luitenant, eig. mr. John, J. Koster, 2625 M. in 4 min. 29 sec,, en door Schabernack. eig. Brom, J G. de Boer, 2500 M. in 4 min. 30 3/5 sec. Tot. 5, placé 7 en 11.50. Niet geplaatst: Antoinette. 2500 M Princess Airlie, 2600 M., Cvclone 26ï M.. Anton, 2650 M. en Miss Kate! 271 Meter. De tribune passeerend was Mornin) star aan het hoofd, gevolgd doe Schabernack, Antoinette, de Lunt nant, Cyclone, Prinses Airlie, Mis Kate en Anton. In de rechterbocht werd de Luitt nant tweede en bleef dit ook in rechte lijn, Schabernack was derde. De Ivastanje-prijs. verkoops-ren vlal ke baan, afstand 2700 M„ was voü CoppeTas, 61 1/2 KG., eig. Jochems Killick, gevclgd door Euquerrie 50 1/ KG., eig. Baron Creutz, Speek, e; door Chilion 59 KG., eig. Metelerkam van Bronkhorst, Van der Meulen. Ge wonnen met 4 lengten, ruimte tussche. 2 en 3 1 lengte. Tot. 11.50, placé 9 en 6. Cbillon heeft de leiding genome: en gevolgd door Equerry, daarna Cop peras en Polydorus. De tribune pas seerende. gingen de paarden en pelo ton. Aan de overzijde in de linkei bocht, ging Copperas plotseling naa voren en won hands down inet lengten. Copperas te koop gesteld voor ƒ150 werd voor 1800 het eigendom vaj Baron Creutz. De Wilgenprijs, draverij, handicap was voor Anselor. eig. Joh. van dei Bergh. van Poelvoorde, 3175 M., ii 4.5S4/5, gevolgd door Concurrent, eig Van Wickevoort Crommelin, eig. 3150 M„ in 5.05 en door Eddallah, eig stal Trio, Schönrock, 3025 M., ii 5.06 1/5. Totalisator ƒ6. placé ƒ8. ƒ10 en ƒ12 Niet geplaatst: Chilo, 3075 M„ Bell wood, 3100 M., de Luitenant. 3025 M. Clerimond, 3125 M. en Ward, 3200 M Eddallah ging aan het hoofd, doel werd aan de overzijde door Anselo; gepasseerd, die in de rechte lijn eei grooten voorsprong had en dan ooi gemakkelijk won. Concurrent ver overde de tweede plaats en Eddallal de derde. Iepen-prijs. Hordenren voor paardei van 3 jaar en ouder. Afstand 3300 M lste Preacher van Baron Creutz Speek 2, Micmae van graaf var Bij landt, Huyssen van Ivattendijker 3 Branksome van Mr. X. van df Kerckenhove. Tol ƒ12 12, placé ƒ21 en ƒ7. Mie Mac heeft voortdurend de lei ding, bij de handle aan de overzij d( stort Connaugh Girl met haar beril der Kok. In de laatste bocht komt Preachei naar voren en wint gemakkelijk. Cricket. „Ajax" „Rood en Wit". Gisteren werd te Heemstede d€ wedstrijd tusschen „Ajax" en „Rood en Wit" gespeeld, die den vorigen keer wegens ongunstig weer is ge staakt moeten worden. Om ongeveer half elf ving de wed strijd, begunstigd door mooi, bijna te warm weder, aan. „Rood en Wit" ging het eerst aan slag en maakte 165, „Ajax" kon haar aantal slechts tot 71 opdrijven, zoodat „Rood en Wit" won met 94 runs. „Rood en Wit": Weerman 14, Kool hoven 8, Holdert 44. Van Manen 69, Kool 2, v. Wavéren 0, O. Menten 7, Sweiis 8, Pleyte 0. v. d. PoL 6, Bijes 3, Leg Bijes 4, totaal 165. „Ajax": Eigenman 0, Grïvel 0, Schroder 0. Beijerinck 43, v. d. Made 3, v. Veïzen 7. Versteeg 2, Koster 2, De Vries 0, Tieleman 6, Palm 0, Bijes 6, totaal 71. Amsterdamsche Harddr&rerij- Vereeniging „Oud Roosenbureh." Programma der harddraverijen en wedrennen, te houden op Zaterdag 11 Juli 1903, op de Renbaan „Oud Roo- senburch" Watergraafsmeer nabij Amsterdam. I. Beginners-prijs (1 /2 uur). Hard draverij. Handicap 3e klasse voor Nederiandsche paarden niet geen be ter record dan 1.55. Als minimum snelheid zal 2.10 aangenomen worden. Minimum afstand 1800 M. Prijs ƒ300, waarvan ƒ200 voor den eerste, 75 voor den tweede en 25 voor den derde. Inleggeld 10. Geheel rouwgeld. II. Amsterdam-Prijs. (2 uur). Re cordharddraverij 2e klasse, voor Ne deriandsche paarden met geen beter record dan 1.46. Paarden met een record van 1.54 starten op 2500 M., voor iedere betere recordseconde 20 M. meer. Prijs ƒ300, waarvan ƒ200 voor den eerste, 75 voor den tweede en 25 voor den derde. Inleggeld 10. Geheel rouwgeld. III. Juli-Prijs (21/2 uur). Heat- Harddraverij (twee maal winnen). Handicap. Minimumafstand 1700 M. Prijs 275, waarvan ƒ250 voor den winner en 25 voor den tweeden aan komende in de beslissende heat. In leggeld 10. Geheel rouwgeld. IV. Diemermeer-Prijs (31/2 uur). Wedren vlakke-baan voor poneysvan alle landen en rassen, niet hooger dan 1.43 stokmaat. Handicap (verschillen de afstanden. Minimum afstand 2000 M. Rijders moeten in jockey-buis rijden. Prijs ƒ150, waarvan ƒ70 voor den eerste, ƒ50 voor den tweede, 20 voor den derde, 10 voor den vierde. In leggeld 5. Geheel rouwgeld. V. Oud Roosenburch-Ptijs (4 uur).- Harddraverij le klasse. Handicap. Als minste snelheid zal 1.48 worden aangenomen. Minimum afstand 3200 met ei-. Prijs ƒ325, waarvan ƒ250 voor den eerste, ƒ50 voor den tweede en 25 voor den derde. Inleggeld ƒ15. Geheel rouwgeld. VI. Ta 11 v-Ho '41/2 uur). Op verzoek" van eenige H.I-I. sportliefhebbers. Voor paarden en poneys. welke niet geregristreerd zijn. Handicap-stap. Minirnu;v afstand 200 M, 800 M. draf en 600 M. ren. Eerste prijs 50. Tweede prijs 25 en derde prijs ƒ10. Inleggeld 3 Ge heelrouwgeld.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2