NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omitreken. Ie Gouvernante. 21e Jaargang Woensdag 8 Juli 903 No. 6141 lAMLEUrS DAGBLAD 1=^='to03aia.®23aL©n,tsi>riJs a Voor Haarlem par S maande»* f 1.20 Voor tSs dorpea de» omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per S maande» 1.30 Franco door bet geheel® Rijk, per 2 maanden1.65 Aflsoadterlijk® nmnmers 0.01 Vs Gelilnstreerö Zoadagsbiad^ voor Eaarlsm, per 3 maanden0.3?Vi de omstreken en franco per post. 0.45 Ativertentiën 3 Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. BureausZulder Ruiten spaar ne No. 6, Is'isrcommuiiaaï Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. ÜKgsws êei? Vssanaotsehap Lsurens Cester. Directeur! J, C. PEEREBOOM. <s& wcftfna. iisingsncmsa door onss Agtate» a» door sdle Boekhandelaren an Cour&ntisrs. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem Is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentié* K«elam®ï betref£«nd® Nijvsrheid Geldwezen, opgedragas. fee? Algemss» Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. fss» 9£ Fmrnsidagtm, Ëtiïi &#kwerm&fcfitsë dagsSifikmp &&8b&§wg) Hwfdcymèm vow hei Buüwümd: Compagnie Générale de Publiciié Etrangèr* G. l> BAVBE Co., JOHN F. JQNE3, SuccParijs 3 Ibis Faubourg Montmartre* Haarlem s Dagblad van S Juli vat o.a. De Paus, De moordenaars be* raft?, De Bondsfeesten te Arn- im, Wedrennen te Bnssum, Treu- 5 ongevalGeheelonthouders* ad. Buiienlandsch Nieuws Engeland. Eet bezoek van Loubet. roen de kruiser Guichen met president mbet om kwart voor eenen binnen de lie van de Engelsche oorlogsschepen Dover kwam, werd een saluut van 21 laonschoten gelost. De matrozen ston- iq geschaard langs de verschansing i de scheepskapellen speelden de Mar. illaase. De zon scheen, heerlijk. Bij het aan wal stappen werd de Pre sent verwelkomd door den hertog van innaught. Daarna bood de burgemees- t hem een adres aan, waarop Loubet [twoordde. pe presidentieele trein liep om kwart ter vieren het Victoria-station binnen. Koning ontving zijn gast in de uni- rm van veldmaarschalk en versierd Bt het grootkruis van het Eerelegioen. 5 Koning was vergezeld van den prins D Wales, den hertog van Cambridge en Klere vorstelijke personen, Lord Ro- irts, Balfour, Lord Lansdowne enz. len in groot gala. De Koning en de resident drukten elkander lans en zeer irm de hand. Nadat beider gevolg was ©rgesteld, reed de Koning met Lou- t, begeleid door een afdeeling van de fwacht, naar York House, waar de resident verblijf houdt zoolang hij te Inden is. pet volk, dat zich verdrong in de polijk versierde straten, juichte spon- an en echt hartelijk, waarvoor Lou- it den Koning persoonlijk zijn warme (üentelijkheid betuigde Daarna gingen. Loubet en Minister [leassé den Koning in het Bucking- im-paleis hun opwachting malcen, be- ichten vervolgens den. prins van Wa- s en den hertog van Connaught en gin- m toen naar de Fransche ambassade. Daar ontving Loubet een deputatie p, Fransche ingezetenen. [an het banket in het Buckingham- ileis 's avonds te half negen, zat Lou- it naast de Koningin, met den Koning .de prinses van Wales tegenover hem. irder waren aanwezig de prins van eles, de verdere vorstelijke personen, le dignitarissen, staatslieden enz. De ai was prachtig versierd. De kapel si de Schotsche garde speelde onder it diner. Na het diner was er een vo- bi concert. Melba en Plancon zongen, ta een toost op de gezondheid van,,den er Loubet", zeide de Koning dat hij [zijne gemalin blijde waren den Pre ien t in het Buckingham paleis te mo kt ontvangen. Hij hoopte dat de heer jubet een aangename herinnering zou [enemen van zijn verblijf te Londen. I ontvangst die alle klassen van de Polking hem bereid hebben, bewijst te werkelijk vriendschappelijke ge voelens voor Frankrijk, het land dat En geland het naast is. Daarom moet het zijn beste buur zijn. Eindigende herin nert de Koning aan het bezoek dat hij onlangs te Parijs heeft gebracht en aan de zoo beminnelijke ontvangst die hem ten deel viel. De president antwoordde woordelijk: „Ik ben zooveel te meer getroffen over de ontvangst die Uwe Majesteit mij be reid beeft, omdat zij zich richt tot de ge. heele Fransche natie, en uit haar naam verzoek ik Uwe Majesteit, mijne oprecht ste dankbetuiging te aanvaarden. Frank rijk bewaart als iets kostelijks de herin nering aan het bezoek dat u aan Parijs hebt gebracht. Ik ben zeker dat dat bezoek een nog gelukkiger uitwerking zal hebben en hoogelïjk zal bijdragen, om de betrekkingen te handhaven en nog nauwer aan te halen die tusschen beide naties bestaan, in het belang van hun gemeenschappelijk welzijn en als waarborg voor den wereldvrede. Met deze gevoelens stel ik een toost in op Zijne Majesteit koning Eduard VII en op Hare Majesteit de Koningin, op den prins en de prinses van Wales, op de geheele koninklijke familie en op de Engelsche natie". Znid-Afiika. Botha1 s rede. Een verslaggever van do Natal Mer cury-, die de Boeren-vergadering te Heidelberg, onder leiding van Botha, bijwoonde, heeft zooals te voorzien was, daarvan volstrekt niet zulk een ongunstigen indruk gekregen als an dere Engelsche correspondenten; Bo tha's rede rechtvaardigt z. i. niet de strenge kritiek die erop uitgeoefend is. Op de bijeenkomst heerschte geen anti-Engelsche toon; de grieven der Boeren, die hier aan liet licht kwa men, verdienden gehoord te worden, en het was beter dat ze. uitgesproken werden dan dat men in stilte onte vreden bleef. Volgens den Johannesburgschen cor respondent van de Standard wordt Botha's rede eenstemmig veroordeeld door de loyale pers aldaar, die te verstaan geeft., dat de toespraak door de Kapenaars ingeblazen was. Na tuurlijk zou dit soort menschen wel willen, dat de Boeren zich lieten muil banden. De armoede. Door het hoofdcomité van het Gene rale Boerenhulpfonds dat te 's-Gra- venhage, buiten de bekende gift van den Amerikaanschen miliionair Phipps, ruim acht tonnen goudswaar van uit Nederland alleen reeds meer dan zes ton inzamelde is besloten tot de onmiddellijke verdeeling dier gelden over te gaan. De reden is dat Chamberlain's belofte om (le behoeftige slachtoffers van den oorlog te steunen nog steeds onvervuld is (gebleven. In een circulaire van het hoofdcomité wordt aan de voorzitters van de sub comités in bijzonderheden aangegeven hoe het geld verdeeld moet worden, en men krijgt uit bedoelden omzendbrief den indruk, dat inderdaad alle waar borgen aanwezig zijn, dat de verdeeling zoo billijk en nauwgezet mogelijk zal geschieden. „De Volksstem" schrijft naar aanlei ding van het besluit van het hoofdco mité: De winter is ingetreden en doet zich vinniger dan in andere jaren gevoelen. Geen wonder dat de leden van het hoofd comité niet Janger hebben kunnen weer. staan' aan den aandrang om de beschik bare gelden, door mesnschlievende per sonen in ons werelddeel en in overzee- sche gewesten afgezonderd ten behoeve onzer weduwen, weezen en verminkten, onder de rechthebbenden te verdeelen. En vlijmscherp laat het blad er o.a. op volgen: We gelooven niet dat onze regeerings- mannen opzettelijk nalatig zijn geweest in deze zaak. Maar er zijn zooveel an dere belangen die hun. aandacht in be slag nemen. De een wil zonnebloemen exploiteer en, de ander wil diamant gra ven, weer een ander wil hoog salaris hebben voor weinig werk en nog min der ervaring. Dan al die dépêches, wel ke naar Londen moeten gestuurd wor den om te bewijzen hoe tevreden en ge lukkig elkeen hier te lancle is en hoe prachtig onze industrieele toekomst ge acht kan worden. Tegenwoordig zit ons heele gouvernement voortdurend in den Wetgevend en Raad parlement je te spe len, zoodat geen tijd overblijft om te denken aan een zoo onbelangrijk ding als de 12.000 zegge twaalf duizend mannen, vrouwen en kinderen, die de openbare liefdadigheid niet kunnen om beren- Een Engelsch officier, te Kaapstad in garnizoen, meldt, dat de Holland- sche vrouwen in de Kaapkolonie in hare huizen de portretten van koning in Victoria overal vervangen door de portretten van koningin Wilhelmina en haar gemaal, en dat z'ij weigeren Engelsch te spreken. De organen van Lord Milner noemen generaal Botha en de zijnen oproerlingen, die door hun protesten de instelling van zelf bestuur vertragen. Het verhaal zal wel weer niet waar zijn, maar indien het waar was, zou den we er ons, na allés wat gebeurd is, niet over verwonderen. België. Het spoorwegongeluk te Schaarbeek. De publieke opinie in België is ver woed over dit ongeluk, dat te wijten is aan de onbekwaamheid der spoor- wegadminastratie. Het kon niet an ders, of daar moest te eeniger tijd een ongeluk gebeuren", zegt men al gemeen. Jarenlang was er dan ook voor die plek, den uitgang van het station Schaarbeek, waar dagelijks meer dan 200 treinen passeeren, ge waarschuwd. In de Kamer zal' een interpellatie gehouden worden. Frankrijk Een spion veroordeeld. De oud-kwartiermeester van de Fransche cavelarie Baliguet is we gens spïonnage voor Duitschland, veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. Hij had den Duitschers o. a. een photo gegeven van een Franschman, die in Duitschland spionneert en in lichtingen verschaft over den postdui- vendienst. In drie maanden had de man die nagenoeg alles bekende, 6000 francs aan deze werkjes verdiend. Italië. De Paus. Aan onze berichten in het vorig num mer voegen wij nog het navolgende toe: De geneesheeren van den Paus den ken dat hij nog eenige dagen te leven heeft, indien de longaandoening niet verergert. De karcllnaal-vicaris had last gegeven om Dinsdag in alle kerken het H. Sa crament ten toon te stellen. Alvorens bediend te worden, had de Paus de ge neesmiddelen ingenomen, hem voorge schreven door de doktoren, die hopen dat het leven aldus nog verlengd kan worden. Toen het sacrament der ster venden hem 'oegediend werd, zeide de Paus zacht maar duidelijk: „Mea culpa". De kardinalen kusten hem de hand, en een hunner zeide: Onze gebeden zullen u in het leven houden. De Paus ant woordde- Ik ga de eeuwigheid in. De Paus heeft zijn laatste beschikkin gen gemaakt met de kardinalen Ange- lini en Mazzolini, zijn geest was volko men helder. Mgr. Pifferi. de sacristijn des Pausen diende Z. H. de laatste sacramenten toe. De stoet vertrok uit de Paulijnsche ka pel, ging door de hertogszaal en kwam toen in de kamer des Pausen. De groot- waardigheidsbekleeders van het pause lijk hof en de kardinalen, die brandende kaarsen droegen, namen deel aan de plechtigheid. Het was een indrukwek kend en zeer roerend schouwspel. De Paus die persoonlijk het initiatief tot de plechtigheid had genomen, ontving haar met aandoening en de grootste godsdienstige berusting. Na de toedie ning van de hostie zei de kardinaal- biechtvader de gebeden op. Verscheiden personen hadden tranen in de oogen. Behalve mgr. Pifferi waren bij de plechtigheid tegenwoordig cle sub-sa- crifitijn, tevens major-domo mgr. Cagia. no de Arevedo, de kamerheer mgr. Bïs- leti, de gardes nobles Autamoro en Pee. ci met den commandant van de pause lijke lijfwacht, de luitenant-generaal Rospigliosi, de oppermaarschalk Sacchet- ti, de geheim kamerheeren mgrs. Mis- ciatelli, Zichy, Sanz de Sampa en Scu- pinelli, de geheim kapelaan Mazzolini, de secretaris Anigeli, de gouden roos- overbrenger graaf Soderini. Nadat, hem het H. Oliesel was toege diend, hief de Paus zich enkele oogen- blikken van zijn kussen op en zeide, de aanwezigen zegenende: „Dit is mijn laatste zegen". Allen waren diep ont roerd. Des namiddags om 4 uur dicteerde de Paus een langen brief aan mgr. Marzo, lini. Men geloofde op het Vatïcaan, dat de Paus voldoende kracht had om den nacht door te komen. De steeds toenemende zwakte van den H. Vader had den geneesheeren alle hoop ontnomen, dat de lijder de huidige ernstige crisis te boven zou komen. De Paus nam zeer weinig voedsel tot zich en op volkomen onvoldoende wijze om zijn krachten te herstellen en de wer king van het hart te onderhouden. De hartslag werd slechts in stand gehouden door de kortstondige opwekking bereikt met de stimulansen, welke de genees heeren toedienen. De ademhaling was onveranderd; er waren geen. verschijn selen van reactie ingetreden. De lijder bracht schier den ganschen dag in een leunstoel door, aangezien in zittende houding de ademhaling gemakkelijker gaat. Hij behield zijn volkomc-n helder heid van geest en sprak, ondanks het verbod van de geneesheeren, met zijn secretarissen. Over de oorzaak der ongesteldheid, welke den Paus aantastte en die vol gens de jonigste tijdingen zulk een ernstig karakter heeft aangenomen, meldt de correspondent van „de Temps" te Rome, dat Leo XIII in het begin van Maart begon te sukkelen. Na elke re ceptie, na elke inspanning openbaarde zich bij Z. H. een toestand van afmat ting, welke telkens nieuwe bezorgdheid wekte. Steeds waren een of twee dagen noodig om den Paus weer eenigszins op verhaal te brengen. Door dysenterie en door aandoeningen der ingewanden werd de toestand daarna nog ernstiger. De dysenterie verdween, doch voort durend werd de Paus door ingewands aandoeningen gekweld. De ziekte ging gepaard met bloedverlies. voor een grijsaard van 94 jaar zeker hoogst be denkelijk. Donderdag jl. wist de Paus, wiens groote geest- en wilskracht be kend zijn, nog kracht te vinden om pel grims te ontvangen en den dag erop wilde Z. H. zich begeven naar de tui nen van het Vatïcaan. Het rijtuig was echter niet gereed. Leo XIII, die in een draagstoel naar buiten was gebracht, wilde niet wachten, en ving. steunende op een stok, eene wandeling aan. Toen de Paus in het paleis was te ruggekeerd, gaf hij verlof dat Hongaar, sche seminaristen, die audiëntie hadden gevraagd, tot hem zouden worden toe gelaten. De audiëntie moest bekort wor den, daar Leo XIII zich zeer vermoeid gevoelde. Zaterdagavond bezocht dr. Lapponi den Paus, en bleef zooals wij reeds meldden in het Vaticaan over nachten. Toen was men beducht voor pneumonie, maar vooral de groote uit putting van den doorluchtigen patient wekte bezorgdheid. Een ander bericht meldt, dat de Paus na zijne wandeling zeer bezweet was en verklaarde, dat hij zich onwel ge voelde. Toen Zaterdagochtend het rij tuig voorkwam, kon de Paus niet gevolg geven aan zijn voornemen om uit te rij den. Van dat oogenblik af begonnen de geruchten te loopen omtrent 's Pausen ziekte. Rusland Afschaffing van den knoet. Een ukase wordt eerstdaags afgekon digd waarbij de knoet wordt afgeschaft, de onteerende straf voor de gevangenen in Siberië. Deze menschlievende daad van den keizer zal den 14den Juli, den Franschen nationalen feestdag, in wer king treden. Als de Czaar nu meteen Siberië zelf maar afschafte! Seryië. De moordenaars bestraft Te oordeelen naar een mededeeling in de „Beogradske Novine" zal Peter I toch met eenige gestrengheid optreden: al straft hij dan niet direct de moorde naars, hij duldt hun nabijheid met in zijn onmiddellijke omgeving en het berucht geworden 6de regiment wordt van Belgrado overgeplaatst naar een klein plaatsje in het binnenland Valie- vo. Andere regimenten, die evenmin ge heel vreemd zijn gebleven aan de ge beurtenissen in den bloednacht worden eveneens uit Belgrado in de provincie in garnizoen gelegd. Wellicht zijn deze maatregelen een ge volg van de ontstemming in het overige deel des legers, die zich vooral uit on der de officieren, der provinciale garni zoenen, omdat de Koning de officieren koningsmoordenaars schitterende beloo ningen schonk. In Nisch en Kraguje- watsj hadden vergaderingen van officie ren plaats, waar geprotesteerd werd te gen zulk een behandeling van officie ren, die gemuit hadden, tegenover hen die hun eed van trouw hadden gehou den. Bovendien zijn de officieren van het Servische leger verbolgen, omdat het drie maanden achterstallige tractement nog steeds niet betaald is. Bnlgarye. Moordpartij. In een brief uit Boergas in een te So fia verschijnend blad staat een staaltje van de in Turkije door de Bulgaren toe gepaste methoden: Vier Bulgaren, die uit Turkije gevlucht waren en zich in het dorpje Oeroen ophielden, trokken in den avond van 4 Juni de Turksehe grens weer over. Zij begaven zich naar een Turksch dorp; drie hunner legden op verschillende plaatsen bommen, die men op een gegeven oogenblik liet springen. Ondertusschen liep de vierde als Turksch soldaat verkleed het dorp in, roepende: „Vlucht, ae ongeloovlgen overvallen onsl" ln een onbeschrijfelijke paniek vlucht ten mannen, vrouwen en kinderen en ook Turksehe soldaten in wilde verwar ring overal heen. De Bulgaren maakten daar gebruik van om zooveel mogelijk Turken neer te leggen. Toen een der Bulgaren er in slaagde een drietal hui zen in brand te steken wern de paniek nog grooler. Na een paar uur namen de Bulgaren zelf de wijk; niet echter naar de Bulgaarsche grens, maar in de rich ting van de Zwarte Zee, waar zij een boot vonden, die hen over de grens in de buurt van Lessopol bracht. Zij had den hij dezen overval 48 mannen, vrou wen en kinderen getroffen. Tnrkye. Verklaring der Porte. De Porte richtte een telegram aar. de Turksehe gezanten te Weenen, Peters burg, Berlijn en Parijs, waarin op krach tige wijze de beweerde concentratie van W «SU ton. Uit het Engelsch naar DOROTHEA GERARD. Dank u, zei Clara, een beetje Sprak u met hem over r Ik gaf hem de getuigschriften; i heeft ze op 't oogenblik in handen. - Ik zei hem. dat u ze zelf zou hen halen. - Dank u, zei Clara weer, met rmte. I- Als ik u was, zou ik liever wach- totdat ik do betrekking had ;orens mij te bedanken. U is biet eenige candidaat, moet u weten, dere dames stonden al vroeger op |n lijst, begrijpt u. Als het niet Ivallig getroffen had, dat deze 6r geen tijd te verliezen had ik daarom verplicht was hem zoo ïot mogelijke keuze te geven, zou (waarschijnlijk tegen u heelemaal niet over deze betrekking gesproken hebben. Op 't oogenblik is Miss Mil lar naar het County Hötel; het kan best zijn. dat zij de betrekking al heeft, voordat u zich daar heeft aan gemeld. Wacht even want Clara had zich haastig omgekeerd om te vertrekken U doet verstandig een kaartje van ons mee te nemen; dat zal het voor u gemakkelijker maken. De tram had in Clara's oogen nim mer zoo langzaam gereden als van daag, terwijl hij haar bracht van Princes Street naar hetzelfde hótel, dat het tooneel was geweest van haar eerste onderhoud met Lady Georgina nu bijna drie jaar geleden. Toen was zij in de lift gestapt, maar heden was het niet noodig omdat de portier haar vertelde, dat Mr. Aikman de verlaten koffiekamer gebruikt© om candidaten voor de vacante betrekking te ontvan gen. Wenschte zij dadelijk naar bin nen te gaan, of wilde zij wachten, totdat de andere dame terugkwam. - Ik zal maar wachten, zei Clara, wier zelfbeheersching gevoelig begon t© verminderen naarmate de crisis naderkwam; en onverschillig voor het feit, dat de voorbijgangers haar zou den aanzien voor een winkelmeisje, dat op een boodschap wachtte, ging zij zitten op een der stoelen in de vestibule. De koffiekamer was vlak daarnaast, maar de stemmen aan het andere eind waren niet meer dan even hoorbaar, ofschoon zij toch kon onderscheiden, dat er twee waren de ééne diep, vol en zoo nu en dan maar te hooren, de andere hoog en slechts zelden zwijgend. Hij zal stellig niet iemand met zoo'n stem en tong engageeren voor een zieke, bedacht zij vol hoop. Maar de hooge stem had klaarblij kelijk veel over zichzelf te vertellen; tien minuten verliepen nog, voordat de koffiekamer geopend werd, en een magere vrouw met afschrikwekkend uiterlijk in verpleegsterscostuum kwam uit de kamer en stoof zonder op te zien, langs Clara's stoel. Zij was nog niet opgestaan, toen de deur weer openging om een klein persoontje in 't zwart met een bleek, scherp gezicht binnen te laten; zij hield een kaartje in de hand. Mr. Aikman? Zij had dan naam verstaan, en ging direct staan. Nog eene mede dingster! Dit was natuurlijk geen oogenblik om toe te geven aan zenuw achtige opwellingen. Wil u mij bij Mr. Aikman toela ten, alstublieft, zei ze op baar beurtonderzoekends in, maar zelfs niet de naar den portier gaande. Ik heb al flauwste schijn van herkenning. Het tien minuten gewacht, waarop de was natuurlijk maar beter zoo, of- portier een voorbijgaand kellner schoon toch wel een beetje vemede- wenkte, terwijl de juffrouw met het bleeke gelaat zich teleurgesteld te rugtrok. De koffiekamer was lang en niet rend. Dit beteekende dus, dat zij bijna veilig was, daar hij nooit haar stem gehoord had. Ik kom spreken over d® betrek- bijzonder licht en toen Clara achter,king van gezelschapsjuffrouw, bracht den kellner aan, haar Weg zocht tus-1 aij er niet moeite uit, boos op zichzelf schen de kleine tafeltjes, die bijna over die lastige zenuwachtigheid, en tc-gen elkaar aan stonden in de nau-toch niet in staat haar gewone zelfbe- we ruimte, had zij allen tijd om heersching te bewaren. Men zei mij, zichzelf allerlei verontrustende vragendat u zocht naar een gezelschapsjuf- te stellen, allereerst of hij haar her- frouw voor een zieke. Hier is een kennen zou, want daarvan hing in kaartje van het bureau. eerste plaats haar slagen af. Hij nam het kaartje aan, keek er Mr. Aikman stond uit het verstver- op, en zonder iets te zeggen wijderde raam te kijken met zijn rug zocht hij in eenige papieren, die op naar de kamer geketf d, en had door de tafel lagen, waarbij hij ook was het leven op straat niets gehoord vangaan zitten. het openen der deur. Hij keerde zich snel om op de woorden van den kellner: Nog een dame van het bureau, mijnheer. In antwoord op Clara's bevend© be groeting boog hij licht, tegelijkertijd haar een stoel aanbiedende. Neen, hij kende haar niet; Clara U is Miss Wood, niet waar? En dit zijn uw getuigschriften. Ja. Daar is niets op aan te merken; maar ik zie, dat u tot nu toe als gouver nante werkzaam is geweest. Zijn stem was zeer diep, en bad iets zachtzinnigers dan de uitdrukking t van zijn gelaat zijn stem getuigde was daar zeker van, nadat zij zijnvan een welwillendheid, die op zijn - I blik ontmoet had. Er lag iet© vragend gelaat niet te lezen was. Bij dag zag hij er eenige jaren ouder uit, dan hij Clara voor 't eerst had toe geschenen; ook kwam 't contrast tus schen de blatnkheiid van zijn hoog voorhoofd en het donker bruin van het overige van zijn gelaat des te meer uit. Het zag er uit als een ga laat, dat dikwijls aan zon en wind blootgesteld geweest was, maar oor spronkelijk een mooi teint had beze ten hetgeen nog bewaard was gebleven waar het door een boed beschermd was geweest. De half-zenuwachtdge gewoonte ran zijn wenkbrauwen naar beneden te trekken, totdat zijn oogen bijna onzichtbaar werden, was een gewoonte, die hem wel kon zajn eigen geworden door te trachten in de verte te zien. Op zijn slapen was hier en daar een grijs haar zichtbaar, maar de korte, roodbruine baard was de baard van een jongen man. Ja, ik ben gouvernante geweest, zei Clara zoo bedaard, als zij maar kon. Wat voor ondervinding heeft u op het gebied van verplegen? Ik woonde jaren geleden bij een dame, die hevig door zenuwlijden ge plaagd werd. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1