NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Heestgelezen Dagblad in Haarlem en Om&creken. Donderdag 9 Juli 1908. No, 0142 LAMLEnrS DAGBLAD ^.I302iia.©3ai©ntsr>i,l4s a Voor Haarlem por 3 maande». f 1.20 Too? d® dorpen in <2®m omforek waar een Agent gevestigd is (kom der gomeemto), p®? maand®»1.30 Franco door het gsh«®!® Rijk, per S maanden1.65 A&onfiarlijk® mammon O.Of1/» Gailinetrssrd Zondagsblad, voor Bteariam, per 3 maanden0.37Vs to o, ds ometreken en franco per post. 0.45 Ad.vertentiën a Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem io de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Bultenspaarne No. 6, Eaisrccmmimaai Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. UlSgas?» «Ser Vennootschap Lotarans Cestsr. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Bes&snia» ®a Advafftonttfin trosdoai itaagsisasa door osss Aziaten en door all® Boekhandelaren en Couraatiers. Mat uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiêi» R®£i®m®s bateeftend® ïïa®d«I, Nijvsrheidi eai Geldwezen, opgedragen aan b®è Algemeen Advertentie-Bureau A. BE LA MAR Azn. te Amsterdam. Sstand wmr>&®feʧ§sQ sÊmg9S^ksp fetstosiffo® Zom*> mm Fmrnsidaga*** Moofdageaii&ii vszv hei Buü&nland: Compagnie Générale de Püblicitê Eiranghve C, L, 3AC MS Co,, JOHN F. JONESSuccParijs 3 Ibis Faubourg Montmartre, tmmmex- bestaat siit zes biadaljdesa. dem's D&gbiaa 8 Jnls o.a. Paus, Het bezoek van Lou- lo Loterij (Ingezonden). De uliet, Ned. Zendeiinggeuoot- De storm Scieele Berichten. IEMEESTER EN WETHOUDERS [aarlem, doen te weten, dat bij beschikking van 4 Juli jl. aan K. van Laer voor een proeftijd van ,r vergunning is verleend tot op- j van eene inrichting tot het 1, pletten en stempelen van plaat- het verzinken daarvan voor het dig en van onderlagen voor dak- waarbij als beweegkracht een notor van 6 paardekrachten zal gebezigd, in het perceel aan de aat no. 85. em, 7 Juli 1903. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN B1LDERBEEK, L.S. teniandsch Nieuws Engeland. Het bezoek van Loubet. ident Loubet reed Dinsdiagmor- lar het Fransche hospitaal en naar het Instituut voor Fran- ouvernautes. Hij werd geëscor- loor een af deeling van de Lijf- Men ontving hem overal har een dichte menigte stond op irnaamste punten van den ge_j a weg. Loubet keerde om 10.35 'k House terug. Her Delcassé heeft vanochtend iwne bezocht en met dezen lan- jdi gesproken. Delcassé heeft op id van d'e ontvangst van de di en een onderhoud gehad met issischen ambassadeur, lagmiddag te één uur is Presi- pubet in Guildhall begroet door bd-Mayor en het City-bestuur, een adres in een gouden kist- beantwoordde den welkomst- ran den Lord-Mayor. Des mid- bracht de President bezoeken den der Koninklijke familie en le met den Koning en verschil- ministers en buitenlandsche ge in 't gebouw der ambassade [ankrijk. (nds was er gala-operavoor- let schonk aan 15 hooggeplaat- blschen het legioen van eer in Blende graden, de Koning gaf ma-orde in diverse amgenaan big van den president. Zuid-Aftika. Boer en Brit. [aanleiding van wat een Engelsch meldt over de aangroeiende igelschgezindheid in Zuid-Afrilta wij mede wat iemand uit Johan- 6 ia de „Volksstem" schrijft: eenigen tijd vernamen wij dat Izigheidsmonischen in de Kaapko- fedurende 's heeren Chamberlains [daar, geklaagd werd over boycot- in de zijde der Boerenbevolking b Engelsche bezigheidsmenschen. h wat is nu hier het geval in de Bal? De bezigheid, zooals de „ge lstores" en hotels, zijn bijna al- wanden van de Engelschen. Ko- Afrikaners of menschen van an- taties om een plek vragen, dan j die bezigheids-menschen het .Have you been fighting for the dat is: „Hebt gij gevochten |t Keizerrijk?" En antwoordt men: aan de zijde der Boeren gevoch. ian hebben die bezigheidsmen teen plek, en zijn die menschen beschaamd om te zeggen: „Wij alleen plaats voor menschen die b Engelschen kant gevochten heb- jjt niet boycotten? En is het niet jjd, dat de Boeren er naar kijken koopen. en wat voor soort van (en het zijn die goed verkoopen inkels? iet niet hoog tijd dat die bezig- •chen begrijpen dat, indien zij ld aan de Boeren verdienen wil- menschen moeten aannemen in hunne winkels, hotels of kantoren die niet de vijanden der Boeren zijn, doch menschen die vrienden der Boeren zijn, en moeten zij goed Hollandsch kunnen verstaan en antwoorden? Thans ziet men in bijna alle winkels, hotels en> kantoren op het platteland menschen die tegen de Boeren gevoch ten hebben. „Voor eenige weken waren eenige jonge menschen in Ermelo en Rusten burg, en hebben hetzelfde ondervonden, waarom ik er de aandacht van alle menschen in de Transvaal op wensch te vestigen". Italië. De Paus. De ouderdom en de zwakte deden twij felen aan het slagen van de piqure, wel ke gedaan moest worden door dr. Maz- zoni. Na deze piqure zou getracht wor den het vocht- uit de longen te verwijde ren. Dit is de laatste poginig om het le ven van dien Paus te verlengen. Sedert den vroegen morgen was Dins dag de toestand van het- hart zéér ver slecht, die van de pols een weinig ver beterd, de stem zwak. Gehoor gevende aan het verzoek van dr. Mazzoni, slaag de Paus er met veel moeite in van tijd tot tijd zijn stem te doen hooren. De Heilige Vader was vo'lkomen helder van geest, en zich bewust van den ernst zijner ziekte. Hij gaf te kennen dat hij zijn laatste Latijnsche verzen gedrukt wensehte te hebben. Een spoedig einde is onvermijdelijk. Toen de Paus dr. Mazzoni de zieken kamer zag binnenkomen, om de opera tie de doen, was hij eenigszims ontroerd, maar hij herstelde zich onmiddellijk. De Paus vroeg aan dr. Mazzoni, of het een belangrijke operatie zou zijn, waarop dr. Mazzoni hem gerust stelde. De Paus sprak zijn volkomen vertrouwen uit en werd overgebracht naar het bed. Gedu rende de operatie bad hij in stilte, dr. Mazzoni zeide tot den Paus: „Laat mij eens zien". Terwijl de Paus hielp bij het wegnemen der kleederen gaf dr. Mazzoni spoedig een inspuiting met cocaïne. Dadelijk daarop had de opera tie plaats en volgde een volledige ver wijdering van het vocht bij de pleures. Dr. Mazzoni zeide daarop: „Het is ge beurd". De Paus antwoordde. „Zoo, is het afgeloopen, ik heb er niets van ge voeld." Dr. Mazzoni zeide: „Het is goed gelukt met een nieuw toestel, dat ik u wel eens zal laten zien, als u hersteld is!" De Pans antwoordde: „Dat- heb ik niet verdiend! u heeft een bewonderens waardige hand". Na eenig wachten ver liet dr. Mazzoni te drie uur het Vati- caan". Na de operatie voelde de Paus zich veel beter, nam eenig voedsel en rustte wat. Zelfs wensehte Z. H. de bulletins der doctoren te lezen. Evenwel bestaat er mogelijkheid, dat de piqure herhaald zal moeten worden en laten de geneesheeren zich uit, dat er op herstel geen kans meer is. Wat thans gedaan wordt is om het leven te verlengen. De „Capitale" meldt dat meer dan 500 telegrammen aan het Vaticaan bezorgd zijn, waaronder van Keizer Wilhelm, den Koning van Spanje, den Keizer van Oostenrijk, de Koningin van Engeland en Portugal en president Roosevelt. De „Ttalia" beweert te weten, dat de Paus gaarne kardinaal Gotti tot zijn op volger benoemd zou zien. De „Avanti" deelt mee, dat de Paus een vermogen van 20 millioen aan zijn neven zal nalaten. Elders wordt be weerd, dat de helft van 's Pausen vermo gen aan zijn neven komt en het gedu rende zijne regeering gespaard vermo gen aan. den nieuwen Paus, als geheim fonds. Dinsdagavond boezemde de toestand zoo weinig bezorgdheid in, dat bijna alle personen te half elf naar hunne kamers gingen om uit te rusten van de ver moeienissen der laatste nachten. Havas meldt dat de Paus nog de breve heeft willen teekenen, waarbij mgr. Volpini benoemd wordt tot secretaris van de consistoriale congregatie. Deze benoeming is van groot gewicht, aan gezien hij het bijeenkomen van een con clave deze secretaris tevens secretaris van het Heilige College is, en de leiding der buitenlandsche betrekkingen ver krijgt, welke post aan een anderen titu laris vervalt bij den dood van een Paus. Rasland Geruchten over oorlog. De „Standard" verneemt uit Tientsin, dat in Russische kringen geloofd wordt dat de oorlog in 't verre Oosten onver mijdelijk is. Japan mobiliseert zijri troe pen: en is beter voorbereid dan Rusland. De Newyorksche bladen betoogen, dat de Vereenigde Staten verplicht zijn te zorgen, dat Rusland Mandsjoerije ont ruimt. De „Daily Mail" verneemt uit Simla, dat de Engelsche gezant in China, Sir E. M. Satow, uit Japan daar is aange komen, om met Lord Curzon te overleg gen wat in Indië en in Afghanistan zal gebeuren in verband met de mogelijk heid van een oorlog tusschen Rusland en Japan. Yereenigde Staten Nieuwe telegraaf kabel. De Amerikaansche telegraafkabel door den Grooten Oceaan is Zaterdag avond om elf uur te Honoloeloe (Zon dagmorgen, voor West-Europa) vol tooid. en dadelijk ingewijd met een telegram van gelukwensch. door pre sident Roosevelt verzonden aan Taft, gouverneur derFilippijnsche eilanden. Taft seinde dadelijk uitvoerig terug, namens zichzelf en die bevolking van den archipel. Vervolgens liet de Pre sident een telegrafischen groet aan den voorzitter der Commercial Pacific Company (die bij hem te gast was te Oyster Bay) westwaarts den aardbol omgaan, het telegram kwam na twaalf minuten op de plaats van afzending terug. Een ander telegram deed slechts negen minuten over denzelfden weg. Grieken land. Ontslag Ministerie. Theotokis zond den koning telefonisch bericht, dat het ministerie zijn ontslag Stadsnieuws. Haarlem, 8 Juli 1903. De St.-Ct. bevat de statuten, der Naaml. Venn. „De Nieuwe Haar- lemsche Courant", maatschappij tot exploitatie eener drukkerij en uitge verszaak, te Haarlem. Doel: het exploiteer en van eene drukkerij, het redigeeren en uitgeven van „De Nieuwe Haarlemsche Cou rant" en van verschillend© uitgaven en het in eigendom verkrijgen, hetzij door inbreng, hetzij door aankoop van ai hetgeen voor die uitgaven noodig of wenschelijk is. als: werktuigen, ge reedschappen. vaste goederen, auteurs rechten en dergelijke. Duur: 50 jaren. Kapitaal: f 100,000, uit te geven in 200 aandeelen," ieder van ƒ500. Zij zijn genummerd 1 tot en met 200. Bij het passeeren dezer akte zijn 100 aandee- len geplaatst, welke zijn genomen door den heer W. Küppers voor 80 aandeelen, door den lieer H. J. B. Küppers voor 20 aandeelen. De ove rige aandeelen moeten geplaatst zijn uiterlijk binnen 10 jaren. Voor de eerste maal zijn benoemd tot direc teur, de heer W. Küppers, en tot plaatsvervangend directeur de heer H. J. B. Küppers. Burgerwacht, Amsterdam, 410; (de laat ste drie met 24 treffers); Van Alerlen-wedstrijd, korps-: 1. Scherpschutters, Rotterdam, zilveren lauwerkrans en bronzen medaille van Prins Hendrik, 1876 punten; 2. Neerlands Burgerwacht, Amsterdam, 1875; 3. Diana, Bergen, 1841; 4. Culemborgsche Schiet- olub, 1837. Idem personeel; 1. U. Vuur- man, Rotterdam, 386 punten; 2. A. v. Botiinga, Utrecht, 384; 3. C. P. Kruyse! Amsterdam 382. Van de andere wedstrijden wordt de uitslag eerst later bekend gemaakt. Onze stadgenootende dames M. C. Barendsen en H J. Savrij slaag den te 's-Bosch voor liet examen van apothekersbediende. Haarlemsch schilderij. Op een onlangs te Brussel gehouden veiling van oude schilderijen kwam ons Rijksmuseum door aankoop in het bezit van een belangrijke voor stelling van den 16e eeuwschen schil der Jan Mortaert, uit Haarlem, ook hekend onder den naam van Maitre d'Oultremont. Het middenstuk stelt een beweening van het lijk van Chris tus voor, terwijl op de vleugels de stichter en stichteres met hun be schermheiligen staan. Uit de wapens op de keerzijde blijkt, dat de stichter een Haarlemsch burgemeester uit het geslacht Speyart van Woerden is. Het wapen der vrouw is nog niet geïden tificeerd. Het stuk bezit zeer goede qualiteiten, vooral in de beide vleu gels. De aankoopsprijs bedraagt on geveer 4000 francs. niet bekend zijn, kan men nu toch reeds mededeelen dat na het dejeuner, dat op het stadhuis wordt gebruikt, H. M. een bezoek zal brengen aan de Munsterkerk, alwaar begraven liggen, de stichters Ge rard III van Nassau, Graaf van Gelder en zijn gemalin Margaretha van Bra bant. Tijdens dit bezoek geeft Roer- monds Mannenkoor een uitvoering in de kerk. 's Avonds illuminatie en vuurwerk. Schieten. De uitslag van den nationalen schiet wedstrijd, te Haarlem gehouden door de afdeeling Haarlem en omstreken van den Kon. Bond van oud-onderofficieren en de schietvereeniging Generaal vau Merlen, is als volgt: Korpswedstrijd. Buks, 1. Eeremedaille van H. M. de Ko ningin, Nedexland's Burgerwacht, Am sterdam, 456 punten; 2. Scherpschutters, Rotterdam, 453; 3. Diana, Bergen, 447; 4. Wilhelmina, Utrecht, 446; 5. Neerlands Burgerwacht, Sloten, 416; 6. Sambo, Am sterdam, 443; 7. Culemborgsche Schiet- club, 442; 8. Willem van Oranje, Utrecht, 439, Eerewedstrijd buks, voor de hoogste schutters in de korpsen. 1. Diana, Ber gen, 98; 2. Scherpschutters, Rotterdam, 97. Korpswedstrijd, cylinder. 1. Eereme daille van H. M. de Koningin-Moeder: Delft, te Delft, te Delft, 436 pupten; 2. D.. O. B. te Zaandam, 425; 3. Sambo, Am sterdam, 421; 4. Scherpschutters, Rotter, dam. 419; 5. Diana. Bergen. 414; 6. Clau dius Civilis, Haarlem. 424; 7. Neerlands Burgerwacht, Sloten, 415; 8. Neerlands Technische Vriendenkring. Zondag 5 Juli werd door de leden der T. V. K. een bezoek gebracht aan liet pompstation der Amsterdamsche waterleiding aan de Haarlemmervaart to Amsterdam. Rondgeleid door den heer hoofdop zichter-machinist van het pompstation werden bezichtigd de ruim© machine- kanier met hare kolossale machines, voor het naar de stad pompen van het water, hetwelk van Leiduin naar daar wordt gevoerd. Voorts het ke telhuis. het gebouw waarin zich de waterketels bevinden, benevens de werkplaatsen voor het herstellen en beproeven dier watermeters. Verder werd nog bezocht de Centrale der Maatschappij „Electra". Hier wer den onder leiding van den chef van bedrijf, bezichtigd: het ketelhui© en de machinekamer. Hierin bevindt zich een groote machine, van 1000 P.K., w-elke dient tot een stroomlevering van 2000 Volts wisselstroom hij 190 Ampère, benevens nog twee machines ieder met een capaciteit van 600 P.K. In het midden der machinekamer is de schakelkamer met de zich daarboven bevinde tribune, waarop verschillende toestellen zijn aange^ bracht, die de stroom regelen, welke naar de stad wordt gevoerd. Hoogst voldaan keerde men te on geveer vier uur weder naar Haarlem terug. Binnenland, Hofbericht. De Koningin-Moeder heeft Dinsdag het Christelijk Sanatorium voor Ze nuwlijders te Zeist geopend. Ds. van Notten en dr. Hermanides voerden daarbij het wmord. De Koningin-Moe der verklaarde met een korte toespraak het gesticht voor geopend. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlan den nam Zaterdag jl. deel aan een door den Xederlandschen consul jlir. van Pelser-Berensberg te Aken aange boden diner, waartoe buiten den gouverneur van Maastricht jhr. Ruys de Beerenbrouck, de hoogste autoritei ten en andere notabelen der stad Aken uitgenoodigd waren. Bij deze gelegenheid werd door Z. K. II. aan jhr. von Pelser-Berensberg de orde van Oranje-Nassau eigenhan dig overreikt. De Koningin in Roermond. Zaterdagavond vergaderde de Raad de.r gemeente Roermond, waaruit drie commissies gekozen zijn, met de hoofd leiding belast. Gisteren vergaderden de bestuurderen van de verschillende ver- eenlgingen, waarna een programma zal worden, opgemaakt. Hoewel de bijzonderheden hiervan nog Bankpapier gestolen. Dezer dagen werd melding gemaakt van diefstal van een aangeteekenden brief, inhoudende ƒ2500 aan bankpa pier. tusschen Amsterdam en Venlo. Bedoelde brief was verzonden door het filiaal te Amsterdam der firma 11. Bontamps aan de Prinsengracht 321 en geadresseerd aan het hoofdkan toor dier firma te Venlo. De brief hield bij afzending in een biljet van 300, twee van 200, 12 van ƒ100 en 10 van 60. Bij aankomst te Venlo bleek, dat de brief aan een der zijden geopend was geweest e<n daarna met stijfsel of dex trine weer was dichtgemaakt. De vijf lakken waren ongeschonden. Bij ope ning bleek de brief te bevatten twee biljetten van 60. alsmede een stuk rood-bruin pakpapier, waaraan een etiket „.Spoorwegpostkantoor No. 1. De brief woog bij afzending te Am sterdam 75 gram en bij aankomst te Venlo 39 gram-. Tusschen 10 en 11 uur :s morgens te Amsterdam afge stempeld. was de brief tusschen 7 en 8 uur te Venlo gearriveerd. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. Gelukkig sprong een schilder, die in de nabijheid werkte, het meisje na en had het genoegen haar met behulp van eenige menschen op een schuit, op het droge te brengen. Inbraak in Artis. Er is in Artis ingebroken. Men heeft zich toegang verschaft tot het Ethnographisch museum en een aan. tal krissen, bezet met edelgesteenten, gouden en zilveren voorwerpen geroofd. Van de daders is nog geen spoor ont dekt. (Tel). De storm. Door den hevigen storm hadden te Amsterdam eenige niet-emstige on gelukken plaats. In het Y bij de Leed booten woei een zolderschuit met steenkolen geladen om. Gelukkig was de waker op de schuit even afwezig. In het Jacob van Lennepkanaal sloeg een schuit met groenten beladen om en de bestuurder geraakte een oogenbllk in gevaar. Hij bleef aan den rand van een andere schuit han gen en wist zich zoo in veiligheid te stellen. Aan de Nassaukade geraakte een be schonken man te water, maar werd spoedig gered doop een voorbijganger. Aan het einde van den Sloterweg woei een deel van een schuur om, en ook daarbij hadden geene ongelukken plaats. Gistermorgen bij het lossen van steenkolen uit het stoomschip ..Wil ly". liggende in het Westerdok, slin gerde door een rukwind een mand steenkolen tegen den 41-jarigen werk man C. Blink. Hij viel van liet dek in het ruim en werd ernstig gewond op genomen. Per raderbaar naar het Gasthuis gebracht, bleek zijn toestand niet zonder gevaar. In Den Haag heeft de storm neel wat schade en verwoesting aange richt. De ijzeren overkapping van de fabriek van Spoor en Wijnvoord aan den Z. W. Buitensingel werd wegge slagen. liet ijzeren gevaarte kwam terecht op eenige huizen, welke daar door nogal schade hebben geleden. Het omwaaien van boomen aan het Kanaal en N. W. Buitensingel heeft ook hinder opgeleverd voor de scheep vaart, want daar toch kwamen de boomen dwars over de vaart te vallen. Te Scheveningen heeft, het niet min der gespookt: De zee stond hoog tegen den strandmuur: strandtentjes, die niet bijtijds op veiliger plaats konden gebracht worden, zijn weggespoeld of totaal stuk gerukt. Schuttingen, ra men, deuren liggen omgeworpen. Aan het circus, dat te Zandvoort in aanbouw is, werd nogal schade toe gebracht, met name aan de stalien en iiet voorgedeelte waar winkels komen. Deze tegenspoed wijst zeker op de noodzakelijkheid, dat voor de veilig heid bij dit groote bouwwerk vol doende worde gezorgd. Men mag ver trouwen, dat het gemeentebestuur van Zandvoort zich in dit opzicht waak zaam zal toonen. Yerstandsrerbystering. Pmsdag sprong de dochter van den heer B. op den Jutfaftschen weg te Utrecht van 't balcon van 't huis naar beneden. De ongelukkige was reeds sinds eeniigen tijd lijdende aan verstands verbijstering. Ze kwam wonder ge noeg ongedeerd op den grond neer, maar liep toen weer pardoes den Vaart- schen Rijn in! Hospitaal-kerkschip. Sedert 1 Juli ligt bet hospitaal kerkschip De Hoop op de reede van Lerwick. Door de onvoordeelige vangst van dit jaar liggen de schepen zeer verspreid van 62 gr. tot 59 gr. NB. Op de reede van Lerwick liggen ongeveer 350 vaartuigen. Steeds meer schepelingen roepen de hulp van den dokter in ;op 1 Juli waren reeds 97 lieden onder behan deling. Het hospitaal is voortdurend bijna geheel bezet, enkele zieken moesten zelfs naar Nederland worden gezonden. Ook in het Noorden heerscht veel storm, zoodat de Fransche, Duitsche en Engelsche politieschepen een toe vlucht in de haven van Lerwick heb ben gezocht, de Hollandsche politie schepen zijn nog op zee. Heden zal De Hoop vermoedelijk in zee gaan om dan, na eerst de vloot nog eens te hebben bezocht, de vol gende week naar Bultasaund te ver trekken om hulp te verleenen aan de daar liggende schepen. Leidsche hoogeschool. Het „Leidsch Dagblad" schrijft: Zaterdag 11. namen wij in ons blad een bericht uit het „Utrechtsch Dag blad" over, waarin werd medegedeeld dat de Minister Kuyper met de medi sche faculteit te Leiden tot overeen stemming zou zijn gekomen om aldaar een leerstoel in homoeopathie op te richten. Naar wij heden uit goede bron mochten veriiemefu, is rn elk geval van zulk een overeenstemming geen sprake. Wel schijnt de medisch© fa culteit op goede gronden bevreesd te zijn, dat zonder overeenstemming, ja, zelfs zonder overleg haar eerstdaags een verrassing te wachten staat. Im mers, naar men ons deed vermoeden, schijnt 's Ministers hand in den laat- sten tijd zwaar op deze faculteit te rusten. Onza Leidsche Hoogeschool zou door zulk een benoeming gevoelig getroffen worden. Wel i9 waar, is ook elders slecht© één hoogleeraar in de ge neeskundige kliniek, maar dan heeft die hoogleeraar niet© anders voor zijn rekening, terwiiji alhier de tesenwoor- dige klinikus nng steeds is belast ge- bleven met pharmacodynamïek en piiarmacognosie. door hem reeds tij dens het hoogleeraarschap van prof. Rosonstein onderwezen. Moge, bij de bestaande groote be hoefte aan opbouwend onderwijs, onze faculteit gespaard blijven voor een hoogleeraar, wiens roeping het zal moeten zijn, af te breken of verwar ring te stichten. Ned. Zendelinggenootschap. Dinsdagmorgen werd in de kapel van het Zendelinghuis de 106de jaar vergadering van het Nederlandsche Zendelinggenootschap door den voor zitter, ds. L. Heldrine* O.Gzn., van Amsterdam, nadat Psalm 150 vers 1 'gezongen was, met gebed geopend. I Nadat hij de opgekomen b.b ter (vergadering heeft welkom geheeten. herinnert hij aan het woord door den I voorzitter der 100ste jaarvergadering, nu zes jaar geleden, gesproken Hulp van God ontvangen hebbende, sta ik tot op dezen dag. Dit woord is ook heden van toepassing op het Genoot schap. Waar de werkzaamheden zich gestadig uitbreiden en de inkomsten niet naar verhouding toenemen, be stond in het afgeloopen jaar de vrees, dat er een 'niét onhélhngrijk tekort I zou zijn. Maar toch hebben ten slotte de inkomsten de uitgaven overtrof fen. Wij mogen God daar voor danken. Verblijdend is, dat. waar in de we reld veel ontkerstening kan worden waargenomen, het werk der zending bloeit en dit moge opwekken tot het voortzetten van den arbeid. Den director en zijner echtgenoota

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1