- Gemeubileerde Kamers, lea Stoomwassclierij. Keukenmeid. Nette Dienstbode Voorloopitj Bericht. en Kantoorbediende. Wordt gevraagd, Kantoorbediende Flinke Jongen Flinke Jongen knipt het haar kort en legt het zond©r eenig sieraad kunsteloos naar ach Dit gebruik is voor huwelijkslustige jongelingen en mannen zeer gemak want zoodra zij een vrouw ont weten zJij dadelijk, hoe laat het is en kunnen er hun sollicitatie inrichten. Blanken en Zwarten. Te Evansville hebben hevige gevech ten tusschen Manken en negers plaats gehad, naar aanleiding van een twist waarbij de neger Browne een agent doodschoot. Verscheiden personen zijn gewond. De gouverneur van Indiana heeft militie ontboden. De uitvinder van dea verrekijker Omtrent de uitvinding van den verre kijker zijn de verhalen ook al verschil lend; maar zij komen daarin overeen, dat die uitvinding aan een toeval is te danken. De als geloofwaardigste lezing be schouwde is die, welke ons allen op school werd geleerd, van de kinderen van Zacharias Jansen, den Middelburg- schen brillenmaker, die, in 1590, spe lende in huns vaders werkplaats, ont dekten, dat, als zij twee brilleglazen op zekeren afstand hielden en daardoor ke ken, het haantje van den kerktoren om gekeerd, doch veel naderbij en grooter scheen dan met het bloote oog gezien. Jansen, wiert zij dit vertelden, be merkte. dat het eene Iglas bol en het an dere hol was geslepen. Hij nam nu ver scheiden proeven, bevestigde zulke gla zen in houien kokers en verkocht die als curiositeiten. Volgens een ander verhaal zou een Duitscher. zekere Lippersheim, op vol komen dezelfde wijze den verrekijker hebben uitgevonden. Descartes geeft de eer der uitvinding van den verrekijker aan een zijner tijd- genooten, deni Ho'llaindschen glassnij- der en brillenmaker Metius, wiens broeder, professor in de wiskunde en maker van brandglazen en spiegels, door eenzelfde toeval als de kinderen van Jansen het eerst de ontdekking met de convex en concave geslepen glazen zou hebben gedaan. die in hun groei herinneren aan de tro. pïsche rotang. Uit de verte zien die jon ge pannen er tamelijk vlak en leeg uit, maar er leeft meer dan gij denken zoudt. Wij stapten daar zoo kalmpjes heen, gelukkig en tevreden, want we hadden net een prachtig meertje bezocht met honderden eenden en koeten en lepe laars en een rietwouw, orchideeën langs den kant en grasmusschen in de duin doorns. Ik raakte juist een beetje ver diept in straudgrassen, toen Abspoei op eens riep: „hier ligt een doode jonge kie viet". Jawel, daar lag hij: een jong beest met lichte vlekken op zijn voorhoofd en een beginnend kuifje. Abspoei morrelde wat aan hem met zijn wandelstok en wentelde hem om; misschien waren er el doodgravers of aaskevers onder te vinden. Een paar dagen tevoren hadden we een dood paard op het strand gevon den en daarbij een paar doodgravers, die zeker voor igeen klein geruchtje vervaard waren, druk bezig om het cadaver te ondergraven. Hier bij de kieviet was echter geen spoor van insecten te bekennen, de grond onder hem was nog niet eens vochtig. Hij was dus pas dood en ik wou hem maar meenemen, om hem te laten opzetten voor de verzameling van jonge vogels in Artis, waar wel eens een begin mee gemaakt mocht worden. Maar ik had hem nog niet bij zijn poot of daar kwam leven in de brouwe rij. Het dier stond op en rende weg uit alle macht. „Hij leeft, hij leeft", schreeuwen we tegelijk en wij hem na over het vlakke zand en door de rulle bultjes. Af en toe vloog hij een eindje, maar daar kon hij nog niet igoed mee terecht en het duurde niet lang, of hij zag, dat ev aan geen ontsnappen te denken viel en toen was hij dan ook weer ineens dood. We hebben hem nog in de hand gehad, zijn vleugels uitgespreid', naar zijn pooten. gekeken, maar hij speelde zijn rol voor treffelijk en toen hij ons alles geleerd had, wat er te leeren viel, hebben wij hem verder dankbaar met rust gelaten. Vervolg Stadsnieuws Alhier is opgericht de „Be- stuurdersbond der Coöperatieve Bouw- vereenigingen te Haarlem". Tien coöp. Schipbreuk. bouwvereenigingen hebben zich reeds Drnr het Fn-elsche ^toomschin aangesloten en meerdere toetreding is de hiookust \ei ongelukte Fiansche derd worden. Het is de eerste samen- stoomschip ^Antenne Fraissmet y3iWerking van dien aard in Nederland, mails en het grootste gedeelte der' De verkiezing van bestuursleden, wegens periodieke aftreding had tot resultaat, dat al de aftredende heer en werden herkozen, en wel: P. J. van Gasteren, voorzitter; J. van der Sleur, 2de secretaris; G. van den Berg, Jz., penningmeester; C. H. van Looy vaandrig. Tot commissarissen van orde werden gekozen de heeren: P. Maas, W. F. Heyligers. J. S. de Bruin, Jac. Paff. Tot de commissie van bal lotage werden gekozen Jac. Theys, N. D. de Leur, E. C. C. Liera en S. Clausing. Hierna werd door den voorzitter medegedeeld, dat door de werkende leden dit jaar aan twee tooneelwed strijden zal worden deelgenomen en wel te Breda en Den Bosch; tevens zal dit jaar in studie worden genomen ,.De Rantzau's" van Erckman Chatrian „Men zegt", van Justus van Maurik. en „De Candidatuur van Bommel", van Dr. Juris, tevens, dat onze vroege re stadgenoot, de heer W. T. Chan- puis een letterkundige lezing zal komen houden. Aan de zwemschool aan de Hout vaart was de temperatuur van het water heden morgen 6 uur: 59 gr. F. en des middags 12 uur 59 gr. F. Het bezoek dat wij hedenmorgen aan de tentoonstelling van de teekeningen der leerlingen van de school Kunstnij verheid brachten, heeft ons weder doen zien, welk flink en degelijk, maar toch tevens fraai, werk door de leerlingen van bovengenoemde school vervaardigd en onder welke goede leiding het onder wijs aldaar gegeven wordt. Een viertal schoollokalen zijn geheel behangen met allerlei teekeningen. Wij zagen o.a. een teeltening naar een Spaansch weefsel der XVIe eeuw, een Gothisch raamdétail, een fragment van een gothisch raam, verschillende soor ten van teekeningen van dieren in de weide, plantensoorten, koppen en tal van versieringen. Een groot deel der tentoonstelling is reeds naar Groningen verzonden, en het kan geen twijfel lijden of ook daar zal het werk der Haarlemsche leerlingen gaarne gezien wordien. Hun die de tentoonstelling in het ge bouw van Kunstnijverheid willen bezich tigen, doen wij opmerken, dat deze tot 11 Juli geopend zal blijven. Eon jeugdige dievenbende. In Maart en April is er te Rotterdam i ontzettend gestolen door een troep jongens, die niet allen één bende vormden, maar groepsgewijs, onaf hankelijk van elkaar, met tweeën of drieën er op uit gingen. De draden waren in handen van een opkoopster aan de Boschlaan, genaamd T. Berlijn, 47 jaar, geschei den huisvrouw van S. F., die ook heden zich heeft te verantwoorden voor verschillende feiten van heling. Zij is de feitelijke oorzaak, zij kocht alle gestolen goederen op, bij haar waren de jeugdige dieven immer welkom, alles was van haar gading. Aan die vrouw is de val van al die jeugdige misdadigers te wijten. Waar een zoo gemakkelijk debouché is, waar men zou het gevoeglijk kunnen noe men een bureau van plaatsing van gestolen goederen, zoo voor het grijpen ligt, komt een knaap zonder leiding er al heel spoedig toe zijn handen verkeerd uit te slaan, voor de verlokking van een paar centen te bezwijken. In de eerste zaak stonden terecht de 15-jarige varensgezel H. F. en de 16-jarige M. W. R., die bekenden op 17 April van een wagen, staande op het Groote Kerkplein, te hebben weg genomen een pak, dat zóó bij vrouw Freses (Berlijn) werd gebracht en daar geopend, een colbertjas bleek te be vatten, waarvoor de opkoopster f 1.35 betaalde. Het kleedingstuk had een waarde van ƒ7. Het O.M. requireerde voor den 16- jarigen M. W. R. twee maanden ge vangenisstraf en voor den 15-jarigen H. E.. die alleen onder de hoede staat van zijn moeder, ontslag van rechts vervolging en plaatsing in een Rijks opvoedingsgesticht tot zijn 18e jaar. De verdediger, rnr. J. G. L. Nolst Trenité pleitend voor Pro Juventute, zei dat die vereeniging de zaak wel in handen had gehad, maar er niets aan kon doen, zoodat hij zich refe reerde aan het oordeel van de recht bank. Stokken van den Gemeenteraad Voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken op een verzoek van de vereen, van industrieelen eu koop lieden tot verlaging van het tarief van den huur van gemeente-gronden voor afbraak-veilingen. B. en W. noemen als reden van de Burgerlijke Stand Garruwa"^alwaar^oenA paï laatste dagen w°edde, heeft men alwlj-„g lmn wmsch, om de aI. sa<rier- en bemanning zicli in het °P liet ZuKJ,er Spaarne in den braak-veilingen z00veel mogelijk te genomen. Het schip werd na stranding r,,„n ,.pn wanrdnor ,m eeryoi omsia*ais eeisie op de baar door eenige honderden j j. raadzaam achtte het pu_ j onóer\vijzer aan de opleidingsschool inland pi- crpwanpnd met biilèn en het ïaaazaam acnue, net pu I VOor jongens, wegens zijn benoeming inlanders. gewapend met bijlen en bhek dat daar passeert te waarschu- m leeraar in de hoogduitsche taal te wen, door aan twee kanten van de Gorinchem Bierbrouwerij een waarschuwingsbord Adre9* van den heer A van der te plaatsen met de woorden,,Passage Linden om eervol ontslag als make messen, geënterd, die het schip plun derden. Het stoomschip „Haussa", dat ter assistentie van het Fransche stoomschip mede op strand geraakte, werd eveneens uitgeplunderd door de inboorlingen. Uit de Vogelwereld. In het interessante Tij'dschrïft de Le vende Natuur vertelt de heer Jac. P. Thijsse van de slimheid der vogels als ze in gevaar zijn of achtervolgd worden. Schuilevinkje spelen kunnen al die jonge vogels opperbest, vooral de hoen ders en de steltloopers. In de natte wei den naar den zeekant en op de broek- heide wemelt het natuurlijk van jonge vogels; er zijn -er wel tweemaal zooveel als het aantal- der oude, die rondom uw hoofd vliegen. Doch hoe zelden krijgt ge er een te zien. Dat ligt niet alleen aan de kleur van die dieren, want in het zelfde stuk land wonen de donker ge kleurde kievietjes en de lichte sterntjes en suvandloopertjes. Als ge achter een dijkje gaat liggen en met een kijker het land afzoekt, dan kunt ge ze ook zeer goed zien loopen terwijl ze voedsel zoe ken of stoeien en dan merkt ge meteen wat een gezellige wezentjes het zijn, want ze spelen niet soort met soort, maar aHes door elkaar, jonge kempha nen en tureluurs met grutto's en kievie ten en strandjes, allemaal op de zelfde zwarte modder aan den oever van de zilte plas, waar ze kunnen baden en krabbetjes zoeken. Komt ge nu ineens te voorschijn, dan loopt er geen een weg en toch zijn alle opeens verdwenen. De kievietjes zijn veranderd in modderkluit]'es, de kemp haantjes zijn geelgroene wierhrokjes ge. worden en het strandje is in een vochtiig hoopje schelpengruis veranderd. Pro beer het maar eens, raap zoo'n kluitje eens op en meteen wordt het weer een zacht en warm vogeltje met een hartje, dat twee honderd slagen in de minuut doet, niet varu schrik, maar omdat het altijd zoo vlug slaat. Hoe grooter die jongelui nu worden, des te moeilijker gaat het verbergen en ten slotte geven ze dat dan ook maar op, en dan gaan ze zich alleen maar dood houden. Daar heb ik ook cardige staaltjes van gezien. Op een Julimorgen wandelde ik met Abspoei in de buitenduinen. Ik houder van om in de buitenduinen te loopen, want dan kun je gemakkelijk en zonder veel overlast in de binnenduinen ko men en als daar de koddebeiers wat al te waakzaam zijn, dan kun je altijd weer uitwijken naar het vrije strand. Boven dien is daar het vogelleven het drukst en de plantengroei het rijkst en als het echte jonjge buitenduinen zijn, dan kun je allerlei waarnemingen doen omtrent de vestiging en vordering van nieuwe planten. Waar kort geleden nog zeewater stond, prijken nu de rose bloemhoofd- jes van het Engelsch gras, elders weer ziet de grond wit van de groots bloemen var. küoopige vetmuur of er staan rij san rii de mooie rechte rlanfjes van het Strand-Duizendgaluen kruid. Waterbc- terbioem zonder water bloeit op hst vochtig zand tusschen cie „bovenaard- levensgevaarlij k. laar in vaste goederen. B. en W. ad- viseeren tot goedkeuring daarvan. Adres van den beer P. F. de Bor des en van den heer G. Kilb, de eer ste om grond tusschen de Papetorens- Er is noodzakelijk hulp noodig, voor j vest den Scheepmakersdijk en den de uitgeslotenen. Biedt uwe hulp, en toegangsweg naar de nieuwe brug. helpt het Comité aan levensmiddelen1 - - Wij ontvangen de navolgende op roeping: Waarde Gemeentenaren. Ondertrouwd: 8 Juli. F. J. Martens en M. Vooges. N. J. van der Vossen en C. M. Stolte. D. van de Water en S. H. Men- sert. E. Klabou en C. J. de Zee. Getrouwd: 8 Juli. H. Bos en M. Rompa. H. J. Bijrij en M. G. van Raaphorst. E. Vlug en D. Ivollerie. J- van den Berg eni M. Veenings. R. Ratsma en J. H. Ar nold. Bevallen: 6 Juli. M. Missetv. Reijen- dam, z. 7. K. H. WillemseGeerlings d. H. Oerlemans—Klooster z. 8. C. Onken- houtStruik z. A. DijtWelp z. A. G. Kruijer—Roest d. Overleden- 7 Juli. H. Kok, 37 j., Brou wersstraat. J. de Wilde 80 j., KI. Heilig land. J. J. Petersen van Zon, 73 j., Lin- schotenstraat. T. de Vries 4 m., z., An- toniestraat. Marktnieuws. Den Haag; G. C. Westenberg, jm., 8 j. Ooslerbeek; M. Oldenhuis Gratama, 58 j.t Assen. AdverttsMnSiëss Den 9 Juli herdenkt Mej. MARIA, de GRAAF den dag, waarop zij 12'/, jaar bij dö familie Guiteneau 111 dienst is geweest. Geboren DEBORA JOSEPHINA MARIA dochter van JAC. DE JONG en BETSY DE JONG- Van Leuven- Haarlem, 7 Juli 1903. Voor jonge dame H. B. S. be zoekende wordt tegen September bij degelijk beschaafde lib. Christ, familie, volledig pension gevraagd Degelijke voeding, studeerka mertje, en gebruik piano gewenscht. Volledige opgaaf onder letters M. G. a/d Boekh. H. N. MUL, Kruis- straat 25, Haarlem. Heden overleed, zacht en kalm, na eene kortstondige j ziekte, onze geliefde Groot- Behuwd- enOver-grootmoeder JANSJE DE WILDE, Wed. van SIMON BLOKKER, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Hare Kleinkinderen, H. J. LINGEMAN. Z. LINGEMAN— van assenderp. MARIA J. LINGEMAN. Haarlem, 7 Juli 1903. Vroomstraat 6. Eenige en algemeen© kennis geving. Een fatsoenlijk Heer, 23 jaar, P. G., zoekt liefst beneden, wegens het mede brengen van een motorfiets en jachthond. Brieven onder No. 577(5 bureau van dit blad. voor vrouw en kinderen. Nog 70 uitgeslotenen met 194 kin deren verkeeren in nood! Het Comité zit van 9 tot 12 uur voormiddag in ,,St. Bavo". Smede- straat. Elke gilt. ook in geld, zal dankbaar worden aanvaard en afgehaald. Hoogachtend, Namens 't Comité voor steun, W. H. HANDGRAAF. J KLOESEMAN. K. OLIE. Amerikaansche Reclame. De Kiesvereeniging Burgerplicht had het denkbeeld opgevat morgen, Donderdag, te 12 uur ongeveer op de Groote Markt een luchtballon op te laten met daarop geschilderdStemt Rinkema. Deze ballon zou op zekere hoogte ontploffen, hetwelk ten gevolge zou hebben, dat duizenden en duizenden strooibiljetten in nationale kleuren, waarop de namen der aftredende Raadsleden voorkwamen met een krachtige aanbeveling hen te herkie zen, over de stad zouden verspreid worden. Deze opstijging zou per stads omroeper worden bekend gemaakt, zoodat vermoedelijk een groote me nigte zou samen gekomen zijn. De geva aagde vergunning hiertoe is even wel door den commissaris van politie geweigerd op grond der Wet van Gevonden voorwerpen een kinder schoentje, een zwart lederen sigaren koker, een schopje, een lombardbrief je van een juweelen speld, een ring met sleutels, een schoen. Twee jongens zijn op heeterdaad betrapt op het vernielen van drie lan taarns op de spoorweglijn. Een melkrijder is bekeurd, omdat hij zijn bespannen voertuig onbeheerd op den openharen weg liet staan. Inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in Van Dijks Beschuitfabriek aan de Paul Kruger- kade. I11 't kantoor werd niets yan be- teekenis vermist, uit de fabriek eenige ontbijtkoeken en.de sleutel van de voordeur. sclie" Letterlievende Vereeniging J. J. Cremer. Onder presidium van den heer G. J. van Gasteren vergaderde Dinsdag avond de Letterlievende Vereeniging ,,J. J. Cremer". Het verslag der Commissie, belast met het nazien dor rekening en ver antwoording over 190001. 190102 werd goedgekeurd. Uit het verslag van den secretaris, den heer De Lugt, bleek wederom, dat do letterlievende j vereeniging steeds -u bloei toeneemt, j onder dankzegging werd dit verslag evenals dat van den penningmeester, !::-*!• G van r'en Rercr nnnvnnr1 l uit de hand te koopen en de tweede van soortgelijke strekking. B. en W. stellen voor, in de onzekerheid over de ontwikkeling van dit deel der gemeen te. aan adressanten te berichten, ciat deze grond thans nog niet te koop is. Uit de Omstreken. IJmulden. De hevige westelijke storm die hier een paar dagen heeft gewoed, begint eenigszins te bedaren. Door den stoom trawler Holland III,, kapitein Krab, zijn negen man binnengebracht van een Noorsch vaartuig, één man was verdronken. Van de loodsstoomboot, die in dienst was gesteld, is een der opvarenden overboord geslagen, maar gelukkig door zijn makkers gered, hoe wel met gekwetsten arm. Santpoort De opbrengst van de collecte voor den gewapenden dienst bedroeg alhier /25.12'i Vervolg Nieuwstijdingen. Het rapport inzake een in Scandi navië ingesteld onderzoek, in verhand met de Drankwetsherziening, uitge bracht aan den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, door de hh. mr.F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke en A. v. d. Voort Az., is thans verschenen bij den uitgever G. J. Slothouwer te Amersfoort. Het wordt aan alle leden toegezon den en voorts verkrijgbaar gesteld voor 25 cents. Wij komen er nader op terug. Hoog water. Overal zijn door den hoogen water stand polders ondergeloopen; te Rhoon de Nieuwe Polder en het Hooge Veld, de buitenpolders onder Hendrik Ido-.Am bacht, de buitenpolders van Waspik tot Waalwijk, de lage hooilanden bij Gies- sendam en bij Genemuiden. De schade aan hooi is natuurlijk groot, ook ver dronken er schapen. Slagers-Conflict. Te Sittard is een. strijd ontstaan tus schen den fiscus en de slagers, omdat door den Slagershond biljetten zijn verspreid, waarbij de burgerij ver zocht wordt geen vleesch te koopen van geslacht vee, aangeslagen door de rijksambtenaren wordt npslnc.ht na geen dag voorbij of er wc: vee benaderd, hetgeen niet meer uoor 1 Haarlem, 8 Juli 1903. Op de heden gehouden kaasmarkt wa. ren aangevoerd 35 stapels kaas, te za- men uitmakende 5428 kazen, wegende 10236 KUogr., 26—15. Op de heden gehouden veemarkt wa ren aangevoerd 22 N. kalveren 14—/ 10; 13 schapen 23—/ 18; 26 lammeren 15 13. Kosteloos ingevolge Bewijs van Onvermogen afgegeven door den Burgemeester van Haarlem den 23 Mei 1903. Uit een exploit van mij deur waarder bij de Arrondissements Rechtbank te Haarlem den 7 Juli 1903 ten verzoeke van HENDRI- CUS FRANCISCUS I1ETEM, ar- beider, wonende te Haarlem, beteekend aan zijn eohtgenoote ANNA KRAMMER, wier tegen woordige woon- en verblijfplaats onbekend zijn, blijkt, dat genoemde ANNA KRAMMER is opgeroepen, om op Dinsdag 11 Juli 1903, des voormidda-.s te tien nor te ver schijnen in het Paleis van Justitie te Haarlem, alwaar de Rechtbank zitting houdt, voor daartoe be noemde Heeren Commissarissen, ten einde naar aanleiding van een door haar echtgenoot, b\j de Rechtbank voornoemd ingediend request, te worden gehoord. M. J. WANING Deurwaarder. gevraagd door een jongmensch, b. b. h. h. met vrije kamer, prijs van f30 niette boven gaande. Brieven onder No. 5783 Bur. v. d. Blad. TE KOOP een vrij HUISJE, flinke tuin, groote schuur, Gasthuisstraat 30. Te bevragen: Breestraat 30. TE KOOP eene flinke, modern ingerichte Stooiiiwascli- en Strljklurcclitlng, annex mooi Woonhuis, tuin en terrein. Benoodigd kapitaal 25000. Franco brieven onder no. 5781 bureau van dit blad. VERLOREN vóór 1 'k dagen, waarschijnlijk in het Bloemendaalsche Park een juweelen Broche, m den vorm van een anker. Tegen goede belooning tei ug te bezorgen bij den Boekhandel P. STINS Pz. te Bloemendaal. Telegrammen. Het Krentenmonopolie. ATHENE, S Juli. (Reuter). De Kamer zitting was zeer onrustig. Een afge vaardigde uit Pirgos deelde mede, dat de boeren zeer opgewonden zijn, en dat de toestand ernstig is. De boeren losten geweerschoten en vroegen om gehoor bij den Koning, ten einde hem een adres ten gunste van het krenten monopolie te overhandigen. De Koning seinde, dat zij vertrouwen moesten hebben in de Regeering. Theotokis bood daarna den Koning zijn ontslag aan, zeggende dat krach tiger maatregelen moesten worden ge nomen om de opgewondenheid te be dwingen. De toestand is zeer ingewikkeld. iESSterdassslie Beurs door bemiddeling van de firma CLA A8SE3-" en beun8. Gister. lied» n Dê, 7Iuli. Wd.8 lull, Atchison Topeka, Oomm673/t 2B'/j Denver Rio Grande 297/8 20'/t Erie's 33V« 33S/4 Kansas City South.231/* 24»/* do. pret43'/« 431/, Missouri Kansas Texas, Com. 21-/t 221/8 National P.. R. of Mexico 20V» 201/. New-York Ontario 2 ts/4 28'/8 Norfolk <3c Western 6S1/0 66 Rock Island Cy. 34Vt 343/s Southern Pacific 49»/* 49s/i Southern Railways 24 24r>/3 Union Pacifio S03/4 81»/* Wabash 24 23*/s American Car 38»/* c8l/e New-Orleana R. Co. 13 J3 Steels 30S/.1 30'/a Koninkl. Petrolenm Maatseh. 46S 470 Columbia Grand Trunkof Canada Familieberichten. 'Opers van het gewone riet, d:u !:ccr G. van den Berg, aanvaar,! de rijksambtenaren. Thans gaat er bij- maar naar Holland wordt gezonden. Gehuwd: Juli 7. G. J. Poels met M. J. Th. Wentholt, Venraai; S. Premsela met L. Spits, Amstterdam; E. T. J. Troe niet L. L. E. Poels, Antwerpen; J. E. Inckel met II. J. Quispel, Den Haag; Ch. Bles met B. Lehmans, Amsterdam. Bevallen: Juli 2. S, VorstmanDey, d., Ma kassar. 5. ScholtenKeyser, z., En schede. 6. C. Cohen—Ouds, z., En schede; J. C. de WijsRobinson, d., Amsterdam. Overleden: Juni 24. Ph. A. Westing, 28 Vc-Ip. BeerencsKrop, »V. Duyis, 51 j.. Drieber gen. 5. A. M. Gaignan de l'Ami. j.: Amsterdam; J. B. Backer, 74 Nijmegen. 6. G. H. van Vlooien, n Mevrouw VAN MEEUWEN— Bijvoet, Zuiderhoek Heemstede vraagt tegen Aug. een bekwame gevraagd v. g. g. v. tegen lAug. in een klein gezin. Brieven, lett. H. J.,a.d. Boekh. L Pu. G.KLEES, Gierstraat 45. Belangrijke Verkooping van Verfwaren enz* in het Koffiehuis De Waakzaamheid te KOOG AAN DE ZAAN. De Deurwaarder A. J. C: VAN DALSUM, te Zaandam, zal, op nader bekend te mak< n dagen, ir. de laatste week dezer maand, publiek yerkoopen plus minus 25 a 30 duizend kilogram Vortwaren, Vernissen, dik afgewreven Verwen voor 11.H. Schilders, Kwasten, Penseelen. Schildersgereedschappen, enz. enz. Alles wordt op keur volgens 2 dagen te voren gereedstaande monsters geleverd. Catalogi van de artikelen zijr; vanaf 21 Juli op aanvrage gratis verkrijgbaar bij en worden toege zonden door A. J. C. VAN DALSUM. van 's morgens 7 uur tot'savonds uur. Te bevragen bij Mevr. PEEREBOOM, Kruisweg 61, Woensdagavond na achten. Op een Bloemistenkantoor kan terstond geplaatst worden een knap persoon vlug en net kunnende schrijven. Bekendheid met de En- gelsche taal"is vereischte. Brieven worden franco verwacht onder No. 5784 aan het Bureau van dit Blad. een leerling voor dames- handwerken, eenigszins met het vak bekend strekt tot aanbe veling. Brieven No. 5782 Bureau dezer Courant. Aan het kantoor vau Taste Goederen, Assurantiën en Hypo theken, T. C. NIEPHAUS wordt 1 JONGSTE BEDIENDE ge vraagd. Adres (liefstpersoonlyk) Bnrean W oninggid8,Na8saulaan 27 tusschen 9 en 4 uur. GEVRAAGD Steendrukkerij M. A.JACOBSON Donkere Spaarne 56 Aan de Bureaux van P Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADYERTENTLËN in alle andere Bladen, als: Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, enz. enz. zonder verhooging van den prijs Desgewenscht wordt hulp ver- leend bij het, opstellen der annonces. GEVRAAGl a handel, aiet Toorloopwerk, helder van geest, niet beneden 14 jaar. Br. no. 78117, Bur. Strds-Editie O. II. C. Voor liet Kind slechts het beste. Wanneer kinderen bij het wasschen huilen, is dit dikwijls slechts een protest tegen de betreurenswaar dige slechte gewoonte om kinderen met scherpe sodahoudende zee^ te wasschen. Moeders, indien gij uwe kinderen liefhebt, gebruikt dan voor het wasschen van uwe baby's geen andere zeep dan de zecr zich te en vetrijke Doc ring's Zeep met den Uil. Deze zeep is alom erkend als onvervalscht, zui ver en vrij van sehorpe soda. i Prijs 25 cent p?r stuk.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3