Mij. voor die seinen niet onrnid- jk tot stilstand gebracht hebben, zou door gemelde onveilige en verlichte vaste semen heen gexe- zijn, zoodat die trein geloopen is le openstaande Dubbele Wiericke- l Tengevolge daarvan is een ge- te van dien trein over de opening [gesprongen, is de locomotief van tender afgebroken, zijn heide '•m- en meerdere wagons en rij en zwaar beschadigd; terwijl bo llen het plaats gehad hebbende den dood tengevolge heelt van dien zich in den bagage- en bevindenden hoofdcondoioteur riem. eisch is 14 dagen hechtenis. toomvaartberichten. t stoomschip Lawoe, van Rotter- naar Java, vertrok 9 Juli van ieille. :t stoomschip Teucer, van Am- naar Japan, passeerde 7 Juli Said. stoomschip Merapi, van Java Rotterdam, vertrok 9 Juli van Said. stoomschip Madura, van Am- naar Batavia, passeerde 8 Ju- ibraltar. stoomschip Prins Willem V, van naar Amsterdam, arri- de 9 Juli, des voorm. 10 uur. te re. t stoomschip Soembawa. vanBa- i naar Amsterdam, arriveerde 9 te Marseille. Gemengd Nieuws, suikerconfei enlie. vertegenwoordigers der Suiker- van Rusland, Oostenrijk, Frankrijk, België en erland, namen in de Woensdag conferentie te Brussel be welke bedoelden te verhinde een overstrooming der Engelsche kt. De uitvoer zal beperkt worden het gemiddelde van de laatste ja- Een contingent zal vastgesteld den door elk der landen, die aan mderteekening deelnamen, e duur der conventie zal gelijk aan die der internationale Brus- che conventie. Door deze cartel, aan de goedkeuring onderworpen er belanghebbende landen, hopen fabrikanten de tegenwoordige zen in Europa te kunnen hand en en den prijs op de Engelsche te kunnen doen stijgen met i. francs. De officier Ge erts en een agent gm-j VPFVnïf* StflfisniPllWR gen achter de deur van het atelier V CI VUiS QldUSnieuWb staan, twee andere agenten verborgen j zich in den tu-in. Tegen2 uur 's naclitsMr. F. Th. Westerwoud 1 Aan klommen de inbrekers ovea: den muur de Provinciale Staten van Noord-Hol- van den tuin. Weldra waren ze in het land is door heeren Gedeputeerden atelier waar ze de opgestelde agenten gezonden, het uitvoerig en herede- vonden. Er ontstond een bevig ge- neerd verslag van den toestand dei- vecht. Een der dieven ontsnapte enprovincie over het afgeloopen jaar. klom weer tegen den muur op. DeIn de geleidende missive komen de officier Geerts trok hom er echter af. .volgende u aardeerende woorden voor: Nu verschenen de verborgen agenten ..Wij meenen te dezer plaatse te ten tooneeie en de twee inbrekers moeten herdenken het groote verlies werden ingerekend Alleen de officior dat ons college heeft geleden door het Ge-erts had een paar wondjes opge- bedanken van den heer mr. F. Th. loopen in het gelaat. Edward en de Ieren. den gemeenteraad van Dublin Westerwoudt, die, na meer dan 40 jaren te hebben deelgenomen aan de dagelijksche leiding van het bestuur dezer provincie, in het afgeloopen jaar. gemeend heeft, dat voor hem do tijd was aangebroken, om die betrek- is het dezer dagen merkwaardig toe-neder te leggen. Met groot leed- gegaan bij de bespreking van de hou- j wezen zagen wij den begaafden mede ding welke het stedelijk bestuurwerker in het vervullen der verplich- diende aan te nemen bij het a.$. be-tingen. die op ons rusten, uit ons zoek aan Ierland door koning Ed- midden weggaan. Gaarne spreken wij ward. De discussie liep voornamelijk de hoop uit, dat het den heer Wester over het adres, dat den koning zou woudt gegeven moge zijn. als lid uwer worden aangeboden. vergadering nog lang zijne krachten De publieke tribune was geheel in- te blijven schenken aan den bloei on-, genomen door een opgewonden, anti- zer provincie, die hem zóó dierbaar Engelsch-gezinde menigte. De debatten werden ingeleid door den alderman (wethouder) Cotton, die voorstelde, dat het stedelijk bestuur j is en in hem steeds een bekwaam be vorderaar heeft gevonden.'' Donderdagmiddag ten 31/4 zich zou bepalen tot een woord van uur werd het stoffelijk overschot van welkom. Dit was den hoorders op de Wjjien den heer H. Kok. lid van den publieke tribune te kras. en er wéér- 'Kon. Ned. Bond van Oud-onderoffi- klonlcen kreten van ..verrader' en eieren afdeeling Haarlem, die Dlns- ,Sir Cotton'! Tatton. die het voor- dag t. v. in het verkooplokaal van stel wilde steunen, kon zich door net den heer Sarlet in elkaar zakte en geroep en gefluit der toehoorders niet ten gevolge eener hartverlamming verstaanbaar maken. [overleed, door eene deputatie van de Hutchinson meende, dat het aan- afdeelin" naar het slation gebracht bieden van een adres van verwelko- 0in van daar per spoor naar Den Hel ming aan den koning een beginsel- j der te worden vervoerd ten einde al- fout zou zijn. zoowel als -een politiekedaar ter aarde te worden besteld fout. De Engelsche pers zou zeggen, dat de Iersche agitatie dood was. Benoemd' tot bode der G e- Brady, voorstander van de aanbie-1 meentewaterleiding de heer P Gel ding van het adres, wilde een rede-1 dorp. alhier. en zulks met ingang van voering houden en begon als volgt13 dezer .,Wil men mij soms verwijten, dat ik i de zaak van het nationalisme bena- j Men meldt ons d a t W B deel. omdat ik bereid ben tot Z. M. te Dijkmans den 15den Juli den dag zeggentoen een algemeen ge-'hoopt te herdenken, waarop h!: vóór ïPlnrh 7iin vprnprp.wnor- ox j c schreeuw en gelach zijn verdere woor den onverstaanbaar maakten. O. m. werd ook geroepen..Daar zult "'i geen kans toe krijgenDit maal geen titel James Maar spoedig werd het tumult van dien aard, dat de lord-mayor de ver gadering moest sluiten. Ondier het zingen van ..God bescherm' Ierland ging men uiteen. Schipbreuk. aandag is de driemaster-goëlet Ville itende, bevelhebber Bouckaert, die visscherij wachter, met een gedeelte leerlingen der scheepsschool 's mor- 5 Oostende verlaten had, verplicht eest in de Schelde beschutting te ;en tegen den sterken noord-noofd- ten stormwind. Dientengevolge is vaartuig omtrent 6 ure 's avonds ge lid op de Suikerplaat, in de straat Terneuzen. Sleepbooten werden uit. van Oostende en Vlissingen, bemanning begon met een aantal ballast, kolen, enz. overboord te pen, maar het was verloren moeite, vaartuig is dieper en dieper in het gezakt en men heeft alle hoop op- even het vlot te krijgen. i geheele bemanning werd gered en samengesteld als volgt: Bouckaert, imandant; Corneillie, Roman, Tur- luitenanten; Franeau, geneesheer; »erw. h. Haeghedoren, aalmoezenier; ïtig manschappen en 35 kajuitjon- s. t schoolscbip was vertrokken voor 't ede deel zijner kruisreis in de Noord en zou tot den 30en Augustus afwe- blijven. et vaartuig, een gewezen koopvaar chip, aangekocht door den Staat, in dienst sedert 1880. Het is uiitge- als driemaster-goëlet en meet 230 De waarde ervan wordt geschat op 000 fr. fijlen de heer Van Schooten, die la- onükr-toezichter van het loodswezen t'lissingen werd, was er de le bevel- rende officier van. De phonograaf in toepassing De Jewish Chronicle vertelt, dat de Joodsche Hongaren te New-York pogingen deden een rabbie te verkrij gen in staat, om in het Hongaarsch te preeken. De candidaat voor die functie zagF. Al. j. Holdert. J. Kampstra. Alaria Ko. 25 jaar bij de heeren Cohen v. d. Laan in dienst kwam. Hedenmorgen omstreeks 7 uur werd onder Schalkwijk door een peurder het. lük opgehaald van een der twee liedjeszangers, die j.l. Zon dag door het omslaan van het bootje zijn verdronken. Het overschot werd door den veld wachter Kroon, van Schalkwijk, per wagen naar Haarlem overgebracht. Gymnasium. Van de eerste tot de tweede klasse zijn bevorderd: A. J. Coutinho, A. E. K. Wy. noïdy Daniels. J. van de Geer. J. I. Goc- kinga. H. Hannens. J. W. Hilbrander. wel wat op tegen een reis naar New- York. Hij sprak echter een paar pree ken in d© phonograaf, die naar New- York werden overgezonden. De New- Yorksche Joden achtten de „proef- preeken' voldoende; en de rabbie werd benoemd. De schatrijkste Amerikanen en de belasting. De ontvanger van Newport hij N'ew- York heeft onlangs voor het nieuwe jaar de volgende aanslagen in de belasting op het onroerend goed bekend gemaakt. Daarop komen voor: Cornells Vander- bilt voor 984.000, John Carter Brown voor 822.000 dollar, Alva V. Belmont voor 800,000, Mils voor G78.100, Ogden Goelet voor 616.500, Robert Goelet voor 420.100, W. VanderBilt voor 333.200 dollar. De minst belaste M. W. C. Schermerhorn is aangeslagen voor 75.500 dollar of pl. m. 188.650 gulden, toch nog een aardig bedrag voor de schatkist. Desertie. an de Amerikaansche vloot die ter van Kiel gelegen heeft, zijn meer honderd man weggeloopen; op de van eiken deserteur is een van 5 dollar gesteld. Dievenbendo. Iet Landgericht te Munchen heeft i mannelijke en vrouwelijke leden a een goed georganiseerde dieven- ade, die niet minder dan 27 koppen ield' moet hebben, tot vele jaren ihtliuisstraf veroordeeld. Het hoofd a de bende, een oude man, had in voorstad van Munchen ceai eigen isje; hij verdeed zich in de gevan- voor ziijn vonnis was uitgespro- Van tallooze inbraken die hem laste waren gelegd, zijn er om- eèks 150 bewezen, en men beweert t hij. daar hij dikwijls rijk kerke- goed machtig wist te worden, ten nste 100.000 nik. profijt moet gehad De rooftochten werden stel- Imatig in Opper-Beieren, Neder- ieren en Zwaben voorbereid iest in den nacht van Zaterdag op ndag, of 's Zondags tijdens de mis, [gevoerd. in nachtelgke gevangenneming Een paar dagen geleden hoorde de der rechterlijke brigade, te Brussel, dat schurken het an gevormd hadden een nabij het unerenbosch gelegen villa van den FeTdinand Knopf te plunde- Q. Deze kunstenaar heeft in zijn tla een prachtige verzameling antt- liteiten. De poïitie was met den overeengekomen om den dag n de inbraak, verleden Donderdag, le noodige maatregelen te nemen. Ambtenaren als stroopers. Te Sudie, bij Kiel, heeft een ambte naar van de belastingen negen maan den gevangenisstraf gekregen, wegens beroepsmatige strooperijeen jacht- genoot van hem. ook een zeer gezien burger, kreeg drie maanden. De hee ren hadden hun beroep al anderhalf jaar lang uitgeoefend. Röntgenstralen. Uit Freiburg in Baden wordt aan de Frankf. Zt." bericht, dat dr. Steg- mann, adsistent in lm Diakonessen- huis aldaar, het middel heeft gevon den onn ook bloedvaten en andere li- chaamsdeelen dan het geraamte door Röntgeurstralen zichtbaar te maken. Hij spuit er een mengsel van bismutü en olijfolie in. waarvan het p-evolg is, dat zij die stralen niet meer doorla ten en^dus hun beeld wordt weerge geven. In een voordracht, door hem onlangs in een wetenschappelijke ver- eeniging gehouden, toonde dr. S. fraaie lichtbeelden, door hem aldus van longen, luchtwegen, galgangen en nieren verkregen, en waarbij het verschil tusschen gezonde en zieke deelen duidelijk uitkwam. Een hnpscbe erfgenaam. De socialistische leider Bebel heeft weer een erfenis gekregen, ditmaal van 400.000 rak. Erflater is de gewezen Beier. sche luitenant Kollmann, wien Bebel eens een grooten dienst heeft bewezen, zoodat Kollmann reeds in 1879 bij testa ment bepaalde dat de helft van zijn ver. mogen van 800,000 mk., afkomstig uit den prijs van een loterij, aan den socialisti. schen leider moest komen. Bebel heeft de erfenis nog niet aanvaard, omdat hij eerst door advokaten wil laten onderzoe ken, of de verbeurte van de helft van de nalatenschap niet een te gevoelig ver. lies voor de familie is. Faillissementen. Opgeheven: G. H. van Schaick en J. R. Ebbinghoff, beiden te Amsterdam. Geëindigd: J. P. Mulders, te Tilburg, Th. Scheffer, te 's-Gravenhage; B. Jonker en K. J. Jon ker, beiden te Amsterdam en D. H. Blaauw, aldaar. deritsch. P. J. Willekes MacDonald. J. D. de Lanoy Meijer. B. ter Spill. Van de tweede tot de 3e kl. zijn be vorderd: NV. van Bork. Wilhelmina J. Broere. Marianne Dozy. Laura A. de Fouw. Louise M. Japikse. A. C. C. Kater. C. L. van Lennep. J. Leijh. G. F. Ram- bononet. P. A. J. Losecaat Vermeer. W. C. R. Witkamp. Voorwaardelijk: L. Bouman. A an de derde tot de vierde klasse zijn bevorderd; J. Beeckman. W. ten Boom. J. W .L. de Booy. J. van Dorp. A. J. E. Ferf. J. N. A. Kikkert. Margaretha Kode- ritsch. P. ter Spill. C. J. van der Wijck. Van de vierde tot de vijfde klasse zijn bevorderd: Elisabeth van Bork. Jacoba van Bork. F. A. van der Breggen. F. H. J. Holdert. M. A. de Lange. Ina E. Willekes Mac Donald. B. Th. A. Weste- rouen van Meeteren. F. Mendes de Leon H. H. A Oosterhoff. P. van Sonsbeek. Emilie M. A. Timmer. J. A. van Thiel. Van de vijfde tot de zesde klasse zijn bevorderd. Afd. A.: Nelly Lohr, J. J. Ferf. Alida O. ter Spill. C. Spoelder. Afd. B.: H. v. Trigt, Afd. A. en B.: Geertruida S. E. Schue-- kink Kool. Gasfabrikanten, Omtrent het bezoek van de gasfabri kanten aan de gemeente-lichtfabrieken Donderdag deelt men ons nog het volgende mede: Omstreeks half drie arriveerden de fa. brikanten per rijtuigen aan de Lichtfa brieken. Op den weg daarheen trok de lange stoet van rijtuigen zeer de aan dacht. Op he.t terrein werden de aanwezigen welkom geheeten door dr. Nieuwenhuij- zen Kruseman, die in welgekozen woor den er op wees hoeveel genoegen het hem deed de gasfabrikanten op deze jonge fabriek te ontvangen, die, naar spr. geenszins twijfelde, een succes voor de gemeente zal worden. Daarna werd nog het woord gevoerd door de heeren v. d. Horst en Cramer, die woorden van hulde spraken aan het adres van het gemeentebestuur, en er op wezen dat de fabriek prachtig, dege lijk was ingericht. Ten slotte bedankte de heer Blom voor de hartelijke toespraken en bracht nog een woord vani hulde aan den hoofdop zichter Aleijer, die bij den bouw der lichtfabrieken was geweest, voor zijne aangename samenwerking. Daarna had een rondgang over het terrein en eene bezichtiging der fabrie ken plaats. Onze stadgenoot de heer W. H. van der Waals, die verantwoor delijk machinist was bij de H. IJ. M. te Salzbergen, is geslaagd voor net examen van opzichter-machinist bij genoemde Maatschappij. De Gemeenteraadsverkiezing. Opvallend kalm was het vandaag in de stad. Hier en daar liepen mannen met borden, maar geenszins dat drukke gerij, het ophalen van kiezers, 'werd men van daag gewaar. Alles ging rustig, als ware er geen verkiezing, zijn gang. Van bui tengewone maatregelen vernamen wij dan ook bijna niets. Burgerplicht had haar verkiezingsbu- reau in de bovenzaal van café Brink- mann en leidde van daaruit hare bewe gingen. Velen der leden was opgedragen om kie zers te bezoeken en op hun plicht te wij zen; aan de cantine's der inf. en cavale- rie-kazernes werden telegrammen gezon. den, waarin den onderofficieren, als zijn- mannen van den Middenstand verzocht werd, de candidaten van Burgerplicht te stemmen. Voorts was een rijtuig disponibel gesteld voor de ouden van dagen en voor hen, die in gestichten als Johannes de Deo, Diaconessenhuis etc. vertoefden, doch wel in staat waren zich per rijtuig te doen vervoeren. Nog werd hedenmorgen door Burger plicht een rood biljet verspreid, waarin onder het hoofd Inkomstenbelasting" er op gewezen wordt, dat onze belasting druk nog zwaarder zou worden wanneer de onderwijskosten nog werden opge voerd. En dit zou zeker geschieden, wan neer Goedhart werd gekozen. Om dit te voorkomen raadt Burgerplicht aan den heer W. P. J. T. van Linden Tol te her- j kiezen, die getoond heeft rekening te houden met de draagkracht van den Middenstand. Het verkiezingsbureau van de S. D. A. en de Volkskiesvereeniging was ge. I vestigd in de bovenzaal van het H. A. S. Hard werd er niet meer gewerkt, trou wens de financieele toestand, is èn door de staking èn door het steunen van de slachtoffers, van dien aard, dat niet veel financieele opofferingen meer getroost j konden worden. In district I en III werd in het geheel niets meer gedaan; alleen in district II, waarop men met het oog op eventueele uitbreiding der gemeente, het oog ge vestigd houdt, werd het aantal kiezers nagegaan. Voorts moeten wij nog melding ma ken van een verkiezingsnummer van ,,De Wekker", dat. Donderdagavond op de vergadering werd verspreid. Daarin werden de candidaten der S. D. A. P. en Volkskiesvereeniging krach tig aanbevolen, en die der burgerlijke partijen en van Werkliedenverbond krachtig bestreden. Voorts kwamen nog in ons bezit biljet-- len onderteekend door eenige katholieke Haarlemmers, en wijirtn in het eerste de candidatuur van de heeren de Haan Iiugenholtz, van Lijnden, Rasch en van Linden Tol, in district II krachtig wordt aanbevolen, en in het tweede die van de heeren Nieuwenhuijzen Kruseman en Van Styrum, maar bovenal van den heer C. G. Loomeijer Jr., van wien 0. a. ge zegd wordt dat hij is het type van een oprecht geloovig katholiek, niet een die in iedere handeling van een andersden kende een aanslag op zijne geloofsover tuiging ziet, verre van dien. Hij telt zijne vrienden onder de belijders der meest uiteenloop end e geloofsrichtingen. Bij vriend en tegenstander weet bij steeds ontzag en respect af te dwingen voor zijne overtuiging. Ten slotte-kregen wij nog een net ge drukt kaartje gericht aan de kiezers in het le district, waarin zij werden uit- senoodigd hun stem uit te brengen op den architect den heer J- B. Lasschuit, een man van welbekende bekwaamheid, de aangewezen vervanger van het alge treden raadslid, de heer S. Roog. Aan de Zwemschool aan Je Houtvaavt was de temperatuur van liet water heden morgen 6 uur 61 gr. F. en ten 12 uur 63 gr. F, Ongesteld. Gisteravond kwart voor negenen werd een dame in d© electrische tram in de Wilhelmina- straat plotseling ongesteld. Door een tweetal medereizigers en den conduc teur der tram, werd zij bewusteloos bij een aldaar wonend geneesheer ingedragen. Gevallen. Hedenmorgen om streeks kwart oveft- zes-uur kwam ze ker© Jansen, bij het sloopen van een der gebouwen van dè oude gasfabriek zoo ernstig te vallen, dat hij een rib brak, een breuk ën een verwonding aan de kin bekwam. Per brancard werd hij naar het St. Elisabeth's Gast huis overgebracht. Omstreeks den tijd waarop ons blad ter perse gaat waren er uitge bracht in het: Sloten. Gekozen tot leden van den Gemeen teraad, de heeren G. Veldhuisen en J. W. v. Bronkhorst (aftr. leden). Her stemming tusschen de heeren C. F. Bakker, NV. v. Hulzen, C. I. v. Leeu wen en W. H. Schouten. Haarlemmermeer. Tot leden der Gezondsheadscommi; sie te Aalsmeer zijn benoemd de nee ten: P. Reinders Folmor. arts te Slo ten en G. NV. Keessen, boomkweeker te Aalsmeer. Nu de storm der laatste dagen is bedaard, krijgt men te Haarlemmer meer een overzicht van de ontzettende schade daardoor teweeggebracht. De karwei, het reeds gemaaide gewas, staande in het land aan hokken, lag verspreid heinde en ver, waardoor veel zaad is verloren gegaan. Deboo- nen zijn hier en daar geknakt, of stuk geslagen en veel van de vrucht is verloren geraakt. De rogge ligt plat geslagen en evenzoo de andere ge wassan. Het weinige dat aan de vruchtboo- men zat, is mede afgeslagen en in de; moestuinen is mede veel schade aan gericht. Er is thans veel" dat onherstel baar is. Yergeefs gespaard. Te Wouw hadden spaarzame lieden eene som van 5000 bij elkaar gegaard om een huis te bouwen, waarvan de aanbesteding zou plaats hebben. Bru tale dieven hebben bij hen ingebro ken en hebben het geld. benevens ver schillende gouden en zilveren lijfsie raden, gestolen. De daders zijn niet bekend. ütlicieele tfericiiteu. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van 7 Juli jl. aan G. Bekooy vergunning is ver leend tot oprichting van eene steen houwerij en zagerij in een te stichten gebouw aan de Olieslagerslaan. Haarlem-, 10 Juli 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. D« Secretaris, J. NV. VAN BILDERBEEK, 1. s. INGEZONDEN MEDEDEK- LINGEN. SO ccat8 per regel. Distr. Stemb. Stemm. Aant kiez. I A 54S 1045 I B 366 905 I vac. Roog- A 543 I B 361 TT A 792 1552 II B 491 1121 III A 801 1731 m B 612 1347 Uit de Omstreken Bloemendaal. Raadsverkiezing. Hedenmorgen gingen we eens kijkje nemein ita Bloemelndaal daar eens te zien of er nog bijzonder heden voor de verkiezing, welke ook lieden Vuijdag is, worden gedaan. Er werd niet de minste reclame voor den een of anderen candidaat gemaakt. De aftredende leden zijn de heeren Van Hooff, Rouwens en Roozen, ter wijl verder nog candidaat zijn gesteld de heeren Van den Arend en Hogen- birk. Er werd vrij druk gestemd. Bij het te<r perse gaan der courant, hadden van de 623 kiezers 330 hun stem uitgebracht. Arbeidsduur by de H. S. M. Wij hebben, zegt de ..Tel.", onlangs melding gemaakt van een zaak, aan hangig gemaakt voor het kantonge recht te Enschede, betreffende eena overtreding van het reglement op den diensttijd der spoorwegen. De arbeids duur was langer dan geoorloofd was. Aangezien bij de vorige behandeling niet vaststond wien de lastgever was. werd toen de zaak tot nader onder zoek uitgesteld. Thans werd tegen den heer Van Hasselt, als lastgever, ƒ10 boete, subsidiair één dag hechte nis geëischt. Inbraak artis. D0 Directie van ,,Ai-tis" looLv ƒ1000 belooning uit voor dengene, die juiste aanwijzingen kan doen omtrent da plegers van den diefstal in bat ethno- graphisch museum en de gestolen voorwerpen. Leeft op lioop. Wat is het menschelijk leven wan neer alle hoop voor de toekomst ver vlogen is en trouwens velen onzer bij de geringste tegenspoed in het leven laten den moed en hoop zakken en geven zich geen rekenschap van 't na deel dat zij zich zeiven aandoen. Zeer zeker heeft een elk Uwer wel eens aan het sterfbed van een uwer naaste bloedverwanten gestaan en gezegd: zoolang er leven is. is er hoop. Datzelfde moet gij steeds immer voor oogen liouden, als gij aan de een of andere ziekte lijdende zijt, hebt moed en de moed is drie vierde uwer gene zing. Veel voorbeelden zouden wij kunnen aangeven van personen, die voor eenige jaren moedeloos en hope loos waren en wier hoop door het le zen van zoovele genezingen door de Pink Pillen bewerkt, eveneens herle- vendligd is geworden en thans zich over een blakende gezondheid mogen verheugen. De heer H. Kuyper. zandhaas te Schoorl, provincie Noord-Holland, was sedert langen tijd lijdende 'aan hevig© buikpijnen en pijnen in de zij de. Op aanraden van vrienden en door het lezen van verscheidene artikelen in de couranten omtrent de talrijke genezingen door de Pink Pil len verkregen hervatte hij eveneens den moed. Vanaf het begin der behande ling werd hij in zijn hoop versterkt doordat hij reeds terstond een begin van verbeteing gevoelde. Zijne ondra gelijke pijnen die hem alle lust tot werken ontnamen, verdwenen van lieverlede en na verloop van eenigen tijd is hem het leven dat hem vroeger een last was, een lust geworden. Mijne dankbaarheid voor dat red dend middel is met geen woorden uit et drukken, ik zal ze steeds een ieder ten zeerste aanbevelen, want zij zijn de hoop der lijdende menschheid en de verwachting wordt niet teleurge steld. De Pink Pillen werken recht streeks op het bloed, regelen de wer king der maag en dientengevolge wor den de voedzame deelen van het voed sel door 't bloed opgenomen. Talrijke personen schrijven ons dat na de be handeling met de Pink Pillen gevolgd te hebben, zij als 't ware een nieuw bloed in hunne aderen voelen stroo men. Zoo gij dus het een of ander ongemak hebt. neemt uw toevlucht tot de Pink Pillen, want'zij zijn de her- nieuwer van het bloed, de versterker der zenuwen bij uitnemendheid.Zi] zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, zenuwziek te. algemeene zwakte, en zeer dienstig voor de jonge meisjes tijdens de vor ming. Prijs 1.75 de doos; ƒ9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabiiié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAATZER d. HULL, Drogerijen, Jansstr&at 28. Kon. bezoek aau Maastricht. Het programma van het bezoek van 11. Al. de Koningin en Z. K. 11. Prins Hendrik aan Maastricht en der feesten bij die gelegenheid, luidt als voigt: Woensdag 15 Juii, 3 uur namiddags. Aankomst en plechtige intocht in de stad, 6£ uur diner in liet gouverne mentshuis, aangeboden door den com missaris der Koningin aan II. AI. en Z. K. H. en de leden der Prov. Sla ten; 9 uur. groote fakkeloptocht door de verschillende Afaastrichtsche socië teiten. Donderdag 16 Juli, 9.30 uur. Bezoek van II. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik aan het hospitaal Cal- variënberg. 10 uur. Bezoek aan den St. Pietersberg; matinée op Slavante, te geven door de Groote Sociëteit. 2.15 uur. Bezoek aan de tentoonstel ling van de vereeniging ter bevorde ring van Tuin- en Landbouw in Lim burg; 2.30 uur. Bezoek aan het Stad huis; 3 uur. Rijtoer door de omlig gende gemeenten; 6.30 uur. Diner in het gouvernementshótel, aangeboden door den Commissaris der JNoningin aan de hooge gasten en de autoritei ten der stad. Vrijdag 17 Juli 10.15 uur. Vertrek van het Vorstelijk paar naar Roer mond. Vervolg Nieuwstij dingen. Gemeenteraadsverkiezingen. Amsterdam. De uitslag van de Donderdag ge houden verkiezingen voor leden van den Gemeenteraad te Amsterdam, is als volgt: Vacature-Mr. S. Waterschoot v. d. Gracht. District I. Gekozen J, N. Hen- drix, 11. K. Periodieke aftredingen. District l (twee vacatures). Gekozen: Air. J. P. A. N. Caroli en O. Kamerlingh Onnes, beiden lil), en aftredende leden. District II (twee vacatures). Geko zen: J. W. Smit, R. K. en C. H. v. d. Velden, Chr. Hist. Hier is gevallen de heer NV. P. Harten, aftr. lid. District III (een vacature). Gekozen: Jacobus Polak, aftr. lid. De heer P. L. Tak (soc. dem.) bleef ruim 60 stem men achter. District TV (een vacature). Gekozen: L. Serrurier, aftr. lib. District V (een vacaiure). Gekozen: Dr. S. Schippers, aftr. lib. District VI (twee vacatures). Geko zen: K. van Lennep, Chr. HLst. Her stemming tusschen Air. Th. Stuart, lib., en Th. liuys Gz., Anti-Rev. District VII (twee vacatures). Geko zen: J. A. NVorniSer en Mr. D. P. D. Fabius. beide Ant. Rev. en aftr. District VIII (twee vacatures). Geko zen: J. ter Haar Jr., aftr. Chr. HLst. en Mr. S. de Vries Czn.. aftr. Anti Rev. District IX (twee vacatures). Geko zen: J .Bruinwol'd Riedel en Mr. J. Kruseman, aftr. Lib. Teruggekeerd. Het vermiste knaapje uit Zaandam is teruggekeerd. Het had een voetreis je gemaakt naar zijn grootmoeder, die in Jisp woont. Bruinvisch. Met den hoogen vloed strandde te Westernieland op die kust een bruin visch, die springlevend gevangen werd en hoogstwaarschijnlijk opge zonden wordt naar Artis te Amster dam. IJmuiden. Donderdag is hier binnen gekomen een Katwijker bomschuit KW 13, die op weg naar de haringvisscherij, in den laatsten storm tengevolge van het breken van den mast verplicht was naar hier terug te keeren. Spaarndam. Tot leden van den Gejmoenteraad zijn gekozen de heeren C. Prins (aftr.) en J. J. Veldt. Eersto Kamer. De Provinciale Staten van Overijsel hebben Donderdag in de vacature van Heek tot lid der Eerste Kamer geko zen den heer D. W. Stork, met 22 stem men tegen 19 op mr. Essink. De spoorwegarbeider R. E., te Ven- lo, oud 59 jaar, werd Woensdagavond door een goederentrein, komende van Nijmegen, overreden en was onmid dellijk dood. De ongelukkige laat een vrouw en één kind achter. iisstsrdaiagche Beurs door bemiddeling van de firma GLAA58BN en BEUH8. Gister. Heden M9JD11.7d.l0 Hli. Atchison Topeka, Coram688/1 67 Denver Rio Grande 2ië/t 28s/ia Erie's 338/t 32S/8 Kansas City 8onth..24i/t 24 do. pref.431/x 41'/* Yechtpartij. Men meldt aan de „N. R. CL": Op de reede van Baltasound ontstond een dezer dagen tusschen de bemannin-- gen van een Schotsche boot en van de Scheveningsche bom Engeline S C H 218 een vechtpartij. De schipper van de Schotsche boot werd ernstig gekwetst en een ander door de Scheveningers over boord geworpen. Twee Hollanders werden naar Lerwick gebracht en aldaar veroordeeld tot 2 pond boete of 10 dagen gevangenisstraf. Missouri Kansas Texas, Com. National R. R. of Mexico New-York Ontario Norfolk Western Rock Island Cy. Southern Pacific Southern Railways Union Psciflo Wabash American Car New-Orleans R. Co. Steels 221/* 23»/ia 21>/* 207/g 257/# 24»/g 66 V* 85l/i 34*/# 337/,. 49>/l 481/* 24'7s 24 81 791 h 24 23»/i 3S>/t 877/. 13»/8 12'»/I« 30V, 201/, Koninkl. Petroleum Maateoh. 475 470 Columbia Grand Trunkof Canada Burgerlijke Stand. Bevallen: Juli 8. C. NV. Jansen—v. d. Linden, d.; 10. C. A. Wustrow—Bax. Overleden: Juli 7. G. Hensen. 1 mnd. z., Kerk hofstraat; 9. A. v. d. Kaa, 14 j., z.- Wolstraat; L. Overman, 21 mnd., dL, Kamperstraat; G. ten Broeke, 10 d., z.. Schermerstraat; B. Meijs, 62 j. L'. Viamingstraat.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3