I NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD f Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Om&creken. [21 e Jaargaajj Maandag 13 Juli 1906. No. 6145 HAARLEM'S DAGBLAD Alsc>]rm@mentBprlJs Voor Haarlam par 3 maande»f 1.20 Voor fij dorpen la omtrek wa&r aan Agent gevestigd is (kom der g«mwat«), par S maaadea1.30 Ifaamco door kat gahaala Rijk, per S maanden1.65 Affsoffidarlijke anmmars 0.0I1/» GaElnstrsard Zoad&gsbladp voor Saarlem, per 3 maanden0.371/» da omstreken en franco per post. „0.é5 Advertentlën i Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Zuider Bultenapaarne No. 6, Kmtsrcommimaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. UlfSgav® «J®? Vennootschap Lourent Cotter. Directeur: J. C. PEEREBOOM. i^saaiaisaiisï ia MTjrtsa'&l» vyerdsa &fi»gsaomea door onx® Agente» en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën Reclames betreffend® Handii, Nijverheid Geldwezen, opgedragen aan heé Algeateen Advertentie-Bureau A DE LA MAR Azn. te Amsterdam. SBC hteé wsrwekfysti :®o tetilb&Sve i #e Fmmstdmgma» Hmfdagmbm mor hsi Buitenland: Compagnie Générale de Publiciiê Elrangère G° L. BAD BE Co., JOHN F. JONES, Suoo., Parijs 3ïbis Faubourg Montmartre. |it fummisier bestaat uit acht bladzijden. ïaariem's Dagblad V3a 13 Juli iet o.a. )e Paus, Uit Servië. Raadsver zing, Twee helden op zee. Uit Pers, Blieven uit Berlijn, Alg rg. van de Maatschappij van rerheid. ivendien behoort bij dit nummer van blad als gxatis-bijvoegsel no. 149 van Zaterdagavond", letterkundig week- voor jong en oud, bevattende o.a.: rlemmer Hadletjes, Rubriek voor Da- Wandelingen in Kennemerland benevens de gewone rubrieken en geldingen, enz. lliic.eele Berichten. HERHALINGS-ONDERWIJS. JRGEMEESTER EN WETHOUDERS Haarlem maken bekend: it gedurende de maanden October tot en met Maart 1904 van gemeente- je gelegenheid wordt gegeven tot het 'angen van herhalingsonderwijs in [gebouw: der kostelooze school lett. A (Scho traat); der kostelooze school lett. B (Beek- 'g). der kostelooze school lett. C (Wijde lelooze pad), en wel: voor jongens neisjes gezamenlijk, op Maandag- en iderdagavond, van 6 tot 8 uur; en luitend voor meisjes, op Woensdag- Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur; t de aangifte tot deelneming moet ihieden vóór 26 Juli a.s. bij de hoof- dier herhalingsscholen, die daartoe genoemde gebouwen zitting zullen ben, van af 15 Juli a.s., op eiken kdag, des namiddags van 12 tot 1 uur; bij die aangifte moeten worden rgelegd: een geboortebewijs, een be- van koepokinenting en, zoo moge een getuigschrift, bij het verlaten lagere school afgegeven door de nmitsie van toezicht op het lager on wijs. [et schoolgeld bedraagt 2 voor het ieele cursusjaar, terwijl on- en mia- mogenden van de betaling daarvan leel of voor de helft worden vrijge- d. aarlem, 9 Juli 1903. Burg .en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN B1LDERBEEK, L.S. luiteniandsch Nieuw» Zuid-Afrika. Miss Hobhouse. Laf fan seint uit Pretoria I Botha, Smuts en Beijers hebben tuinfeest bijgewoond ter eere van ffrouw Hobhouse. Boerenvrouwen ien haar een adres van hulde en ik aan. Smuts en Beijers bedankten warm, de laatste zinspeelde irbij op Chamberlain's laatste be- ik en verklaarde, dat de Boeren- iders Chamberlain gevraagd hadden ".ere grieven van hen te herstellen, .ar Chamberlain deed daar niet hij zeide, dat de eischen van de f)eren onredelijk waren. Beijers jerkte op, dat de Boeren geen eischen Mden gesteld, maar enkel herstel in grieven vroegen. Dat was ie niet om de rassen te ver- jenen. Italië. De Paus. bulletin van Vrijdagmorgen [).30 luidt aldusDe doorluchtige genoot_in de eerste helft van 1 nacht eenige rust, maar daarna erd de ademhaling weer moeilijk, s zieke had tevens een gevoel van hagelijkheid en toenemende ge itheid. De pols was klein en zwak 92 slagen. De Paus was geheel rtsvrij, maar er was weinig wa- Hoozing. 'iangezien voclituitstorting in de holte waargenomen was, is men lelijk overgegaan tot een nieuwe van het borstvlies. De opera te werd door Mazzöni verricht, >n jverde ongeveer 1000 gram bloede- |pe vloeistof op De Paus verdroeg |;e operatie zeer goed, en de ademha ling en de werking van het hart ver beterden onmiddellijk daarna. Het bulletin is geteekend door Ros- soni, Lapponi en Mazzoni. Het Vrijdagochtend te 8 uur 30 m. uitgegeven bulletin luidt De Paus had heden op d'en dag enkele uren van rust zonder pijnen. De pols behoudt haar kracht en hei aantal der slagen neemt niet af. Na de operatie van hedenmorgen 92 sla gen, ademhaling 28, temperatuur 36.4. De urine-afscheiding blijft slecht. Do algemeene toestand is onveranderd. Het bulletin i's gefeekend door Ie doktoren Rossoni, Lapponi ©n Maz zoni. De Nordd. Alg. Zeitung laat tegen spreken, dat de Duitsche Keizer even tueel de begrafenis brij wonen zal. Aan een telegram aan „De Tijd", ontleenen wij het volgende Het onderzoek van de borst van den Paus had Vrijdag plaats en liep vlugger af dan de eerste maal. De desinfectie en de operatie namen 25 minuten in beslag. De Paus had na de operatie geen pijnen. Hij dankte dr. Mazzoni. Do Paus gebruikte een weinig bouil lon en Marsala en een ei. Uit het onderzoek van het verwij derd vocht blijkt, dat geen sprake is van tuberculeuse pleuritis maar van rheumatische pleuritis. De toestand blijft dezelfde. De vrees voor gevaar blijft aanhouden. De Paus bracht den middag rustig door. Dr. Rossoni verklaarde aan de ..Italië", dat de toestand bijzonder ernstig is De „Giornale delTTtalia" meldt, "dat de geneesheexen verklaarden van oor deel te zijn, dat een genezing onmo gelijk is. Volgens de ,,Itaiie'' zal in geval va.1 overlijden van den Paus de aalmoe zenier van het Pauselijk hof, Lanza, als bemiddelaar optreden tusschen het Vatïcaan en de Italiaansche Regee ring. Servië Moeilijkheden. Met de broederlijke eensgezindheid, de verzoening en de hereeniging schijnt 'tin Servië alweer uit te zijn. Nu de dictatuur der militaire partij zoowat achter den rug is, beginnen de heeren hunne oude twisten weer op te rakelen 1 Zoo zijn de radicalen van meening, dat Peter I het als zijn constitutionee- le plicht had hehooren te beschouwen om zijne raadslieden te kiezen uit de meerderheid der Kamer en zij ver- j denken den koning er van. dat hij speciaal de radicalen uit zijn omge ving en ook de liberalen wil begun stigen. Het is een schrikkelijk geharrewar. Een paar ministers moeten in 't open baar de benoeming van de heeren Pachitch en Vonitch als staatsraden hebben afgekeurd, waarna de beidie genoemde staatsraden hun ontslag na-1 men. Gansch de radicale partij neemt als één man den handschoen voor hen j op. Het droombeeld van een samen- smelting aller groepen in één grooto partij, die zich dan radicaal zou noe- men, is vervlogen... In deze omstandigheid is 't te ver- j wachten, dat de campagne voor de nieuwe verkiezingen buitengewoon woelig zal zijn. Vrienden der Obreno- vitchen zooals men weet, zijn die j er nog altijd in Servië, want Milan heeft een zoon nagelaten, die zijn aan- j spraken, zou doen gelden zullen niet nalaten, van deze verwarring en van dit hopeloos gekijf en gehaspel j gebruik te maken I Het oogenblik zou kunnen aanbre ken, waarin Peter Karageorgewitch met weemoed ging terug-verlangen naar de rustige dagen van Genève... aan mevr, Leyh't Hart, berekend naar ƒ1000 in 't jaar; een gratificatie, berekend naar ƒ100 in 't jaar, aan II. M. Hamilton of Silverton Hill, wed. L. J. Dryber; H. W. Becker, wed. D. A. Braakenburg; M. C. Seel, wed. G. van Altveer; M. Wesseling, wed. E. J. Hessels; M. C. Kipperman. wed. P. J. Smit; J. C. van Wunnik, wed. G. Welage. B. en W. 9tellen voor af te wij zen een verzoek van Mr. H. J. D. D. Enschedé, om zijn nieuw te bouwen perceel Zijlstraat 29, hooger te mogen bouwen, dan anderhalf maal de breedte van-die straat. B. en W. stellen voor, aan Jo hanna Cathai-ina Wentel, wed. W. de Roo, voor één jaar weder een onder stand te verleenen van 6 per week. S 1 a J s n i c U W Haarlem, 11 Juli 1903. B. en W. stellen den Raad voor, in 1903 i van het- belastbaar inkomen te heffen 1 vier procent. Stukke» Tan den Gemeenteraad Naar aanleiding van ingekomen verzoekschriften, stellen B. en. W. I voor aan J. de Liser de Morsain, weduwe P. Piepenbrink en E. C. Beeckhuisl Heckman, weduwe G. W. van Es over het tijdvak 1 April tot en met 31 Dec. 1903. een gratificatie te verleenen, be rekend naar ƒ100 per jaar; tot en met 31 Dec. 1903 een toelage' Subsidie voor de uitgestotenen. Het PI. Comité voor Steun alhier, vraagt aan den Raad een subsidie van 1000, verdeeld over vier weken, voor de noodlijdende arbeiders nu de Bur gemeester het verzoek om een collecte voor de uitgestotenen te mogen hou den. afgewezen heeft. Zij spannen al hunne krachten in om werk te be komen, maar vruchteloos. Het Comit* kan aan de behoefte aan brood en! financieelen steun niet meer voldoen. Burgemeester en Wethouders ad- visecren afwijzend. Alleen reeds om dat het Comité geen rechtspersoon lijkheid bezit, is het verzoek voor :n- wïfliging niét vatbaar, maar afge scheiden daarvan ineenen B. eoi W., dat de Raad zich op een gevaarlijken weg begeven zou, als aan het verzoek voldaan werd. In de zitting van 11 Dec. 1895 heeft de Raad, overeenkomstig een advies van B. en W., verklaard dat het niet op den weg der gemeente ligt, door het opzettelijk verschaffen van werk te voorzien in heerschende werkloos heid. Toen betrof het personen, die bui ten eigen toedoen werkloos waren ge worden. Hoeveel minder aanleiding is er dan thans tot het verleenen van geldelijken steun, waar het betreft personen, die uit vrije beweging den arbeid neergelegd en de hun aange boden gelegenheid om bet te hervat ten, versmaad hebben. Het verleenen van dea-gelijken steun aan de z. g, uitgestotenen zou bovendien wel eens inóirectelijk bet uitbreken van algemeene werkstakin gen ten gevolge kunnen hebben. Ten slotte wijzen B. en W. op de hulp van kerkelijke Armbesturen en het Burgerlijk Armbestuur. Kinder- en Volksfeesten. Vanwege de Vereeniging .Konin ginnedag" zal ook dit jaar op 31 Au gustus met eenigen luister worden gevierd de verjaardag van H. M. de Koningin. Indertijd is reeds in enkele trekken een algemeen feestprogramma mede gedeeld; de zorg voor de verschillen de onderdeelen is opgedragen aan commissiesa. voor het bloemencor so, b. voor het kerkconcert. c. voor de kinder- en volksfeesten. Deze laatste commissie bestaat uit de heerenM. H. Binger, voorzitter, S. P. van Dorp, secretaris, mr. F. A. Bijvoet, G. J. v. Gasteren, H, J. F. A. A. M. v. Goor, A. C. Laane, P. van Looy, P. L. M. Ketting, J. G. Martin, Joh. G. Martin, P. W. Peereboom. J. Ratelband. J. B. A. Saeijs, G. L. F. Sari et en A. v. d. Voort Az. Het voornemen is in Vereeniging, Kroon, Brongebouw en Schouwburg alle afgestaan voor dit doel op hoogst billijke voorwaarden of kosteloos, niet minder dan 4000 kinderen eenigen tijd aangenaam bezig te houden. Daartoe is geëngageerd het speciali teiten-gezelschap van den heer Henri ter Hall, die vooraf een programma heeft moeten overleggen, bestaande uit nummers, geschikt voor kinderen. Na afloop der voorstellingen zullen de kleinen geschaard worden op na der te bepalen plaatsen, waar ze ge makkelijk en zonder hinder kunnen genieten van het voorbijtrekkende bloemencorso. Van 79 uur worden in Vereeni ging, Kroon. Schouwburg en St. Ba- vo. door hetzelfde gezelschap van Ter Hall kostelooze voorstellingen gege ven daarvoor worden vooraf kaarten beschikbaar gesteld. Te zijner tijd zullen nadere mede- deelingen omtrent een en ander gege ven worden. Gedurende de pauze zullen zij ge- tracteerd) worden. Opgehaald. Vrijdagmiddag om streeks 4 uur ontdekten eenige zwem mende jongens in de Houtvaart te Haar lem. dat er iets op den bodem lag. Bij onderzoek bleek dat het 't lijk was van de 20jarige dochter van den heer H. Brouwersvaart alhier, die sedert Dins dag j.l. werd vermist. Het meisje was gedurende eenigen tijd lijdende aan zwaarmoedigheid. Direct werd de politie met een en an der in kennis gesteld en weldra versche nen dan ook een viertal politie-agenten met een brancard. Toen ze op de plaats, waar het lijk lag waren aangekomen, constateerde één hunner, dat dit grondgebied der ge meente Heemstede was en dus vertrok ken ze weder, alleen met de brancard. Eén politieman bleef echter achter om nu te wachten op de komst van eenige Heemsteedsche politiedienaren, die zoo spoedig mogelijk gewaarschuwd werden en uit den aard der zaak geruimen tijd later aan de Houtvaart kwamen om het lijk in ontvangst te nemen. Dat is mannenwerk! Te Har derwijk hebben de barbiers, in over leg met hunne klanten, geheele Zon dagsrust ingevoerd. Heel wat anders dan in Haarlem, waar de een voor den ander niet durft, uit vrees dat hij er een klantje bij inschieten zal. Komaan, kappers en barbiers, een beetje courage 1 Men schrij f t aan de ..N. R. C." Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hadden aan de Provinciale Sta ten voorgesteld in 1904 elf opcenten te heffen op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen, in plaats van negen, zooals nu. omdat anders de begrooting een tekort zou opleveren. De commissie uit de Staten, Dins dag j.l. benoemd tot onderzoek, be sloot echter voor te stellen die 2 op centen méér niet te heffen. Het was n.l. gebleken, dat eene, ter begrooting uitgetrokken som, als „bijdrage voor de kustverdediging tegen de Noord zee", niet zal behoeven te worden uit gegeven in het volgende jaar. In het douchebadhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week genomen 570 baden en in het 2de aan het Leidscheplein 362 baden. Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur in aan de Dreef een meisje of jonge 1 vrouw door een zenuwtoeval getroffen. Zij werd binnen het hek eener villa ge bracht en op kussens gelegd, alwaar een agent en pleegzuster haar de noodige hulp verleenden, totdat de brancard arri veerde. die haar naar het gasthuis over bracht. In het Museum van Kunstnij verheid alhier, zal de verzameling druk werken en boekbanden, proefwerken van leerlingen en gezellen der School voor het boekhandwerk ie Kopenhagen, aan staanden Zondag nog te bezichtigen zijn. De toegang is dien dag kosteloos. In de lokalen der School voor Kunstnijverheid is een gedeelte van het werk der leerlingen over den cursus 1902--1903 aanstaanden Zondag voor het laatst ter bezichtiging gesteld. Gemeenteraad8 yerliiezingen te Haarlem. Op onze vensters in het bijkantoor Groote Houtstraat 55 en per afzonderlijke bulletins bovendien hebben wij Vrijdag avond den uitslag der Raadsverkiezingen reeds medegedeeld. Wij laten die hier nogmaals volgen: District I. (Vacature Roog). Uitgebracht 1087 stemmen. Van onwaar de 45. Herstemming tusschen de heeren J. B. Lasschuit met 473 en A. Rinkema met 448 stemmen. De heer J. Gerritsz verkreeg 121 stemmen. District I. (Periodieke aftreding). Uitgebracht 1090 stemmen, van onwaar de 39. Gekozen, de heeren W. Stolp met 828, Dr. H. D. Kruseman met 827, J. H. Welsenaar met 822 en J. J Sneltjes met 729 stemmen. Verder verkregen de navol gende candidaten stemmen A. Kapteln 137, S. Reinalda 133, J. Joosten 118. H. van Brederode 117; J. F. van Emmerik 102. W. Koppen 96. District 2. (Periodieke aftreding). Uitgebracht 1534 stemmen, van on waarde 25. Gekozen de heeren- Mr. Th. de Haan Hugenholtz met 1074, W. P. J. T. van Linden Tol met 1048, F. M. Baron vanLynden met 1018 en Mr. C. M. Rasch met 1082 stemmen. Verder verkregen de navolgende can didaten stemmen: H. v. Brederode 136, J. F. van Emmerik 126, J. Gerritsz, 282; P. Goedhart 224, J. Joosten 243, A. Kap- tein 231, S. Reinalda 250. District 3. (Periodieke aftreding). Uitgebracht 1630 stemmen. Onw. 41. Gekozen de heeren: Dr. J. Nieuwenhui- zen Kruseman met 1118 stemmen, Jhr. mr. F. W. van Styrum met 1107 st. en C. G. Loomeijer met 1019 stemmen. Verder kregen de heeren Jan Gerritsz 344, S. Reinalda 314, J. Joosten 299, H. van Bre derode 190, J. F. van Emmerik 151 stem men. Uit dit resultaat ziet men al dadelijk, dat onze vermoedens geuit in het Donderdagavond verschenen nummer onzer courant zijn bevestigd. Al de af. tredende leden zijn herkozen en er is herstemming tusschen de heeren Las schuit en Rinkema. Merkwaardig mag het heeten, dat de heer Van Linden Tol, de meest aange vochten candidaat onder de aftredenden, behoort tot hen, die de meeste stemmen verwierven in zijn district. Hetzelfde geldt van Mr. de Haan Hugenholtz, te gen wien ook eenige oppositie was, ter wijl de heer Welsenaar, wiens zetel aan vankelijk duchtig bedreigd scheen, op een paar stemmen na het cijfer van de heeren Stolp en Dr. H. D. Kruseman heeft gehaald. Van de andere candidaten maken, al les welbeschouwd, de vrijzinnig-demo craten het beste figuur. Wanneer we bedenken dat het Alg. Nederl. Werklie denverbond pas voor de eerste maal op het terrein komt, dat de vrijzinnig-de mocraten in den lande nog verre van een sterke partij zijn en dat er voor deze candidaten weinig reclame is gemaakt, dan mogen cijfers ais 190 stemmen op den heer van Brederode en 151 op den heer van Emmerik vrij belangrijk heeten. Die cijfers verkregen zij in district III en het ligt voor de hand, dat die meeren- deeLs aan de sociaal-democratische partij zijn ontnomen. Inderdaad heeft deze laatste partij, vergeleken bij vroeger, dezen keer al heel weinig succes gehad. In 1899 werden de heeren Hofland, Mo- doo en Groot resp. met 722, 616 en 578 stemmen in dat district gekozen; thans haalden de heeren Gerritsz, Reinalda en Joosten er resp. 344, 314 en 299. In dis trict II zijn de verhoudingen niet gun stiger. Daar verwierf Mr. Troelstra in 1902 tegenover baron van Lijnden 702 stemmen en de heer Gerritsz tegenover Mr. Rasch 438, terwijl nu de heer Ger ritsz het niet verder heeft kunnen bren gen dan tot 282. Evenwel is d® D. A. P. de eenige nlèt geweest, die dezen keer geen fortuin heeft gehad. De liberale kiesvereeniging Haarlem is er ook slecht afgekomen. Ter wijl zij zien moet, dat de candidaat van de combinatie dien zij niet stelde, de heer Van Linden Tol, zonder krimp zijn zetel herkregen heeft, kon zij haren can didaat, den heer Goedhart, niet meer dan 224 stemmen bezorgen. Weliswaar was deze candidatuur zelve geen geluk kige. Met allen eerbied dien wij hebben voor de bekwaamheden van den heer Goedhart op onderwijsgebied en die hem als zoodanig een zetel in. den Raad voL komen waardig zouden maken, mogen wij er op wijzen, dat buiten de onder wijskringen de heer Goedhart weinig bekend is en dat bovendien verschillen de kiezers in beginsel bezwaar hebben tegen een rijksambtenaar als lid van den gemeenteraad. Ten slotte een woord over de aan- vullingsverkiezing. Voor de herstem ming zegt het weinig, dat de heer Las schuit 25 stemmen meer behaalde, dan de heer Rinkema. Aan den anderen kant zouden wij evenmin durven voorzeggen, dat de heer Rinkema zegevierend uit de stembus komen zal. Naar onze meening staan de kansen vrijwel gelijk, te meer daar geen van de beide candidaten be hoeft te rekenen op de stemmen of een gedeelte van de stemmen, die thans op den heer Gerritsz zijn uitgebracht. Een heete strijd zal het worden. Hoewel wij het niet noodig achten, voor al deze verkiezingen de onderver deeling in stembureaus A. en B. mede te'deelen, zoo wenschen wij voor de aan- vullingsverkiezing een uitzondering te maken. De heer Lasschuit verkreeg in A. (Stad huis) 222 stemmen, in B. (Beeksteeg) evenwel 251; bij den heer Rinkema is het verschil veel grooter. Hij verkreeg in A. 357 en in B. 'niet meer dan 91 stemmen: Volledigheidshalve voegen we erbij, dat de derde candidaat, de heer Gerritsz, evenals de heer Lasschuit, veel minder stemmen verwierf in A. dan in B. n.l. 47 in het eerste en 74 in het tweede bu reau. In de Groote Houtstraat 55, waar ons bijkantoor gevestigd is, hadden ons bord waarop voortdurend aanteekening werd gehouden van het stemmencijfer van ai de candidaten, de gedrukte strooken waarop de namen der gekozenen werden aangekondigd en de bulletins met cijfers, veel bekijks. Voor een verkiezing als deze is een groot personeel in touw. Als stemopnemers, wielrijders die dé aan- teekeningen voortdurend afhalen, zet ters, drukkers en rondbrengers van bul letins en verzamelaars der gegevens en bestuurders van het geheel in de Groote Houtstraat, waren niet minder dan 25 personen ingespannen bezig. Overreden. Hedenmorgen onii streeks haif twaalf werd zekere Brinkmeijer, ©en 84-jarige man over reden door een wagen met klompen op de Hooimarkt nabij de Nieuwe Gracht. Zijn linkerbeen werd daarbij gebroken. Door een der militaire artsen werd de eerste geneeskundige hulp verleend, waarna de stumper per brancard naar het St. Elisabeth's Gasthuis werd vervoerd. De liedjeszanger, die Zon dag 1.1. met een kameraad in het Spaarne verdronk en daai-uit Vrijdag werd opgehaald, heet J. P. Riep en is 30 jaar oud. Baldadig. Vrijdagavond om 0 uur hadden eenige jongens de balda digheid een handwagen, die eenige oogenblikken onbeheerd stond, in da Heerenvest te rijden. Toen de eige naar gewaarschuwd was. kozen da jongens ijlings het hazenpad. Met behulp van een touw. dat om den wagen gegooid werd. gelukte het aan eenige omstanders deze weder op den wal te trekken. Coöperatieve bakkerij. Sinds eenigen tijd bestaat er bij da leden verschil >van meening over het financieel steunen van arbeidersbe langen. Eén categorie is van meening dat men de arbeidersbelangen in nefc algemeen moet steunen; eene andere is alleen voor steun van bij de bakkerij aangesloten leden. Enkele vergaderin gen hebben hierover reeds plaats ge had, en thans zal eene Commissie een en ander onderzoeken. Koninklijke mededeeling. Het feuilleton van een der hier verschijnende bladen eindigt in het nummer van he den aldus: „Een uiterst belangwekkend leven", meende de jongste hofdame. ..En dat heeft nog zooveel verbeelding riep de oudste. En de Koning zei: (Wordt vervolgd). Te Haarlem is een der laatst overgeblevenen van den oorlog 1830/31 overleden met name Evert Euwen, geb. te Amsterdam 25 Maart 1810. Aan de zwemschool aan de Houtvaart was de temperatuur van het water he denmorgen te 6 uur 64 gr. en te 12 uur 66 gr. Fahrenheit. Uit de Omstreken. Blopmendaal. De uitslag van de Vrijdag gehouden Gemeenteraadsverkiezing is alsvolgt Uitgebracht 416 stemmen. Van on waarde 2. Gekozen de aftredende Raadsleden, de heeren W. F. van Hooff met 278, C. J. Roozen met 298 en N. Rouwens met 366 stemmen. Voorts verkregen de heeren D. E. L. v. d. Arend 61 en H. Hogenbirk 141 stemmen. Hillegom. Bij de Vrijdag alhier gehouden verkie zing voor 3 leden van den gemeente raad, zijn de aftredende leden, de hee ren A. Topper, H. H. van Waveren en II. Veldt van Zanten, herkozen. De heer A. Sluis bekwam 312 stemmen d. i.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1