niet- der vergadering worden behandeld in geheime zitting. Het suppletoir kohier aer belasting op de honden werd vast gesteld tot een bedrag van f 53.50. PUNT 3. B. en W. stellen voor hen op te dragen om den Minister de aan sluiting van Bloemendaal aan het Rijkstelephoon (telegraaf-) net te ver zoeken. De kosten voor Bloemendaal bedra- fen per jaar voor den kantoorhouder 150, voor den besteller f312, te za- men f462; voor Ovcrveen zijn deze kosten resp. f 150 en f 416 te zamen f 566, zoodat de totale kosten voor Bloemendaal bedragen f 1028. Verwacht wordt dat de opbrengst aan bestelgelden zal bedragen, f 500, zoodat de onkosten voor de gemeenten voor beide kantoren zullen bedragen f 500. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. B7 en "NV. stellen voor te bepalen dat om op de school te Vogelenzang te worden toegelaten de kinderen den leeftijd van zes jaren moeten zijn inge treden; dat om op de scholen te Bloe mendaal en te Overveen te worden toe gelaten de kinderen den leeftijd van 5 jaren moeten zijn ingetreden, ter wijl zij die scholen zullen moeten ver laten, zoodra zij den leeftijd van 15 jaren bereikt hebben. Het voorstel wordt aangenomen. PUNT 5 B. en W. stellen voor aan het slot van art. 2 der verordening, regelende de leveraiiliën van duinwa ter aan huiseigenaren, toe te voegen: B. en W. zijn echter niet bevoegd die aansluiting te verschaffen zonder uit drukkelijke machtiging van den Baad, wanneer 't hun blijkt, dat de eigenaar van het perceel die van het water uit de gemeentelijke waterleiding wenscht gebruik te maken, bij deii bouw van 4at perceel opzettelijk heeft overtre den ëen of meer voorschriften der ver ordening op het bouwen in deze ge meente, of de voorschriften vervat in de art. 7 en 8 der Algem. Politie verordening, zooals die artt. zijn gere digeerd bij 's Raadsbesluit van 22 Mei 1903. De heer KOOLHOVEN is van mee ning, dat men niet moet straffen met onthouding van water, hetgeen een eerste levensbehoefte is. Er bestaan toch andere middelen genoeg om overtreders te straffen. De heer ROOZEN wijst er op dat hij 's middags om 2 uur ter Secretarie is gekomen om de stukken in te zien, doch daartoe niet in de gelegenheid werd gesteld. Hierdoor is hij niet voldoende op de lijoogte van het onderwerp. De lïeer BISPINCK deelt geheel de meening van den heer Koolhoven. De heer TER HOFFSTEEDE ziet het bezwaar der heeren Bispinck en Koolhoven niet in. Waar de Raadde beslissing steeds aan zich houdt, be staat er z. i. toch niet het minste be zwaar tegen de opneming der toevoe ging- De heer TYDEMAN geeft zijn volle instemming aan het voorstel van B. cn W. Daar de beslissing aan den Raad blijft, zullen de overtredingen naar aard en wijze kunnen worden getoetst. liet voorstel wordt aangenomen mét 5 tegen 4 stemmen, die van de hee ren Koolhoven, Bispinck, A. en C. J. Roozen. Ingekomen is een adres van G. P. Cheriex en Jb. v. d. Ban als directeu ren der Eerste Kennemer Bouwmaat schappij, gevestigd te Bloemendaal, verzoekende aan den Raad een drie- duims waterleidingsbuis te doen leg gen op de gronden bij de maatschappij in exploitatie. Dit adres wordt gesteld in handen der commissie over de parken en plant soenen. Verder is ingekomen een missive van de commissie van de Parken en Plant soenen betreffende het wegenplan in Duinendaal, de Zomerzorgerduinen en het z.g.n. Kweekduin. Het plan wordt vastgesteld, zooals dat door de commissie was voorge steld. Ingekomen is een adres van P. Reeu- wijk" aannemer waarin hij zegt met zware regenbuien te hebben te kam- £en gehad en verzoekt dat bij het door em aangenomen werk (verbouwing der oude school te Bloemendaal) geen boeten zullen worden opgelegd. Adres sant verzoekt een maand uitstel. B. en W. stellen voor de beslissing uit te stellen tot eene volgende verga dering. Hiertoe wordt besloten. Ged. Staten hebben goedgekeurd bet kohier schoolgelden 1ste kwartaal 1903. Op den 23sten Juni hebben B. en W. "opneming gedaan der boeken en kas van dén gemeente-ontvanger. In kas moest zijn en was aanwezig een som van f 18.049.34.5. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen, waarna de raad in geheime zitting overgaat. Zandvoort. Aangekomen badgasten M. Cote, Amsterdam, Wiliemstraat 3, 8 p. H. Abbeus Groningen, Hotel bt,. védère E. Vogelgezang, Aken, id., 2 p. F. Farwerck, Amsterdam, id., 4 p. J. Vorstelman. Amsterdam, Hotel Beau Site. J. G. Boelen, Amsterdam, id., 4 p. Th. Stuart Amsterdam, Hotel Gr. Badhuis, 4 p. D. Kijzer. Amsterdam,id.. 5 p. J. G. Smit, Amsterdam, id. Mew. Mesch. Utrecht, id. Jonkh. Van Asch van Wijck,Utrecht. Dr. N. Vlad-Faock, Prague, Hotel Driehuizen. Fam. Koning, Groningen, id.,4p. Fam. Wiersum, Groningen. id.,3p. Fam. Westerwoudt, Haarlem, id., 2 p. Fam. Middelbeek, Utrecht, id.. 6 p. Fam. Van den Berg, Groningen, id.. 5 p. Fam. Behrens, Groningen, id.. 3 p. Pèstalozzi Usterie, Zürich, Grand Hotel. 2 p. Mej. C. van Nederhasselt, Amster dam, id. Mevr. Leezer, Amsterdam, id.. 3 p. Mevr. Van der Vliet Borski, Over veen, id. Fam. Stroink. Utrecht, id., 2 p. Fam. Avis, Zaandam, villa Alber- tïna, 5 p. B. Graaf vou Crayenberg, Heidel- berg, Grand Hotel. G. B. Zalm, Amsterdam, villa Mar tha, 4 p. J. Kaufman, Amsterdam, Adm. van Galen, 9 p. rSittuciiiauü. Kameroverzicht. De Eerste Kamer heeft gisteren het suikerontwerp aangenomen, met aige- meene stemmen nog wel, en is daarna uiteengegaan. Werd de wet zonder stemming aa nge nomen, met zonder debat. Het was voor al de heer van der Biesen, die, nu eens iudmig, dan eens boos, een surtaxe ia het bijzonder en protectie in bet alge meen verdedigde tn de leer, dat de thans ontstane onzekerheid de indus trie zou ten gronde richten. Hij verzeker de den Min. dat er in Noordbrabant ver bittering tegen hem heerschte, waarop de Min, later antwoordde, dat hij niet den gunst van smokkelaars zocht en dat hij, zoo er een campagne tegen hem werd begonnen, die campagne en de campagnards verachtte. De Min. had be loofd, dat een onderzoek hun zou leeren of de industrie al dan niet bescherming noodig. had, en op dien grond alleen wilde de heer v. d. Biesen hem niet ge heel en ad zijn vertrouwen ontzeggen. Maar bleef bescherming uit, dan ware het beter, dat de Min. nooit ware opge treden. Zooals men ziet, de argumentatie ten gunste der suikerfabrikanten was in de Eerste Kamer dezelfde als m de Tweede. De heeren Breebaart, Dojes en de Beau fort achtten, de beide eersten geheel, de laatste iets minder ten volle overtuigd, een surtaxe onnoodig. Geen hunner zag de toekomst der suikerindustrie droevig in. En zoo deed ook de heer Rahusen, terwijl de heer Bultman de stellige mee ning verdedigde, dat protectie slechts nadeelig kan werken op de cultuur. Met hem waren1 ook de meeste der andere sprekers voorstanders van een accijns verlaging. Het debat besloot met een repliek van den Min. van financiën, voornamelijk te. gen den heer v. d. Biesen gericht en die aan scherpte, op den rand af van per soonlijk wordens toe, niets te wenschen overliet. Nu heerscht er rust op het Binnenhof. Hofberichten. Namens H. M. de Koningin-Moeder heeft de Grootmeester van Hr. Ms. Huis, jhr. De Ranitz, aan Mgr. Giovannini, zaakgelastigde van den Heiligen Stoel, deelneming betuigd wegens het overlij den van Z. H. den Paus. Vanwege Z. K. H. de Prins der Ne derlanden ontving, de pauselijke verte genwoordiger een brief van rouwbeklag Naar aanleiding van buitenlandsche berichten betreffende een aanstaand verblijf onzer Koningin in Dunschland gedurende de maand Augustus, kanwor den verzekerd, dat H. M. op Haar ver jaardag stellig hier te lande hoopt te zijn. H. M. de Koning-in heeft ƒ150 ge schonken aan den Centralen Bond van Chnstelijk-philantropische Inrichtin gen in Nederland. Koninklijk bezoek aan Groningen H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zullen hij het aan staand bezoek aan de provincie Gronin. gen vergezeld worden door: mevrouw de baronesse van Hardenbroek van Bergambacht, grootmeesteres van H. M. de Koningin; jonkvrouwe Juckema van Burmania baronesse Rengers, hofdame van H. M. de Koningin; jonkvrouwe ba ronesse Sloet, hofdame van H. M. de Koningin; baron Sirtema van Grove- stins, grootmeester van het Huis van H. M. de Koningin; baron Bentinck, op perstalmeester van H. M. de Koningin; Jhr. Vegelin van Claerbergen, directeur van het kabinet der Koningin; jhr. van der Staal, particulier secretaris van- H. M. de Koningin; graaf van Bijlandt, ka merheer van, H. M. de Koningin; graaf Schimmelpenninck, adjudant van H. M. de Koningin; jhr. Hooft Graafland, ad judant van Z. K. H. den Prins der Ne derlanden, en baron van Heemstra, or donnans-officier van H. M. de Koningin. De extra-trein, waarmede H. M. de Koningin en de Prins 28 Juli van Het Loo naar Groningen zullen reizen, ver trekt 8.35 voormiddags en komt te Gro ningen aan te 11.30. De terugreis geschiedt den volgenden dag van Delfzijl over Groningen, Zwolle, Hattem naar Het Loo, aankomst te Apel doorn 8.06 nam. Naar de „Ass. Ct." verneemt, heeft de Oranje-commissie te Assen zich gewend tot Hr. Ms. Commissaris in Drente, met het verzoek, dat de Commissaris zijn in vloed mocht aanwenden om te'bewerken dat de Koninklijke trein Dinsdag aan het station Assen een oogenblik stil houdt en dat station langzaam rijdende binnenkomt en verlaat, opdat de inge zetenen van Assen de gelegenheid zul-- len hebben H. M. en den Prins op hun doorrit te begroeten. Het blad kan me- dedeelen, dat H. M. goedgunstig op dit verzoek heeft, beschikt en dat de trein aan het station een oogenblik zal stil houden. Naar de „Tel." verneemt, is de ont worpen reorganisatie van het- Middel baar Onderwijs van den Raad van State bij de regeering terug ontvangen. Het ongeluk op het IJ. Een ooggetuige van het ongeluk van Zaterdagmiddag jl. op het IJ bij de Houthaven heeft het volgende relaas van het gebeurde aan „De Tijd" ge schreven „Zaterdagmiddag 18 Juli 1.1. bevond ik mij aan boord van de .stoomboot „Alkmaar-Packet 5". Aan de Hem- brug werd gestopt en kwamen onge veer 150 werklieden van de artillerie- inrichtingen aan boord. Te ongeveer 5 uur vertrokken wij van de Hem- brug naar Amsterdam. Onmiddellijk voor ons uit stoomde de nieuwe salon boot „Zaandam I" van de Zaanland- sche Stoomvaari-Maatschappij, die eveneens aan de Hembrug had ge stopt en daar ook een groot aantal werklieden van genoemde inrichting aan boord genomen had. Tot nade re toelichting diene, dat het me eren- deel der werklieden van de artillerie- inrichtingen aan de Hembrug gebruik maakt van de beide stoombooten op het. traject AmsterdamH ebb rug met een week-abonnentent. „Daar ik mij op het dek bevond, zag ik ter hoogte van de Houthaven twee personen van het dek der salon boot „.Zaandam 1" vallen. De salon boot „Zaandam I" stoomde onmiddel lijk met volle kracht achteruit, het geen eveneens aan boord van de „Alkmaar-Packet" geschiedde. De sa lonboot „Zaandam 1" stoomde kort daarna weder door, doch de „Alkmaar Packet 5", die een der drenkelingen had bemerkt, manoeuvreerde zooda nig, dat zij den drenkeling aan stuur boordzij kreeg. De passagiers storm den allen naar het voordek, doch door het kalm en beleidvol optreden van den kapitein S. Schaafsma en den conducteur F. B. Heres wejrd een paniek voorkomen, en kon men den drenkeling touwen toewerpen, doch men kon hem niet bereiken, 't Was hartverscheurend om aan te zien, de doodsstrijd' van den reeds zinkenden knaap en de vergeefsche pogingen om hem een touw toe te werpen. De dek- knecht der „Alkmaar-Packet 5" wierp zich toen geheel gekleed te water, en mocht erin slagen de« afgematten knaap te redden: met behulp van een bootje werd hij toen aan boord van de „Alkmaar-Packet 5" gebracht. De naam van den edelmoedigen redder is J. van den Berg. Zonder zijn© hulp was de knaap gewis verdronken. Een woord van lof komt dien braven man toe. die eigen levensgevaar vergat, om den knaap te redden. „Het viel mij en vele andere passa giers op, dat de salonboot „Zaandam I", die reddingsboei en sloep aan boord had. daarvan geen gebruik heeft gemaakt. maar doorstoomde toen bemerkt werd, dat de „Alkmaar-Packet 5" het werk der redding uitvoerde. Beide overboord gevallenen waren leerlingen van de artillerie-inrichtin gen aan de Hembrug; een deer knapen is echter jammerlijk verdronken, door dat hij in den val met het hoofd te gen de lijst der boot viel. en waar schijnlijk toen reeds bewusteloos was. „Het ongeluk is ontstaan, doordat het losse gedeelte der verschansing, dat doortocht aan de passagiers ver leent, uit de zwaluwstaarten is ge raakt, hoogstwaarschijnlijk door on voorzichtigheid der knapen. „De verdronken knaap is een zoon van den sergeant-ziekenvader De Bruin van het Militair Hospitaal. De onjuiste voorstelling van het. gebeurde gaf mij aanleiding de zaak als oog getuige mede te deelen." Complotteerende jongens Drie jongens van een jaar of twaalf zijn aan het politiebureau indeMeer- ■mansstraat te Rotterdam gekomen, om daar een handvol rozijnen te d'eponeeren, dié er volgens hen ver dacht uitzagen. Zij deden een heel fantastisch verhaal, waarbij vooral uitkwam, dat die rozijnen hun op de Veemarkt gegeven waren door een heer met een zwarten jas aan. een bruinen hoed op, dito schoenen aan en een zwart lederen tasch dragende, waarin dfie rozijnen geborgen waren. De politie vertrouwde dit verhaal niet al te best. de jongens werden afzon derlijk gehoord, en ten laatste kwam het er uit. dat een jongen van 13 jaar, die op de Spiegelnisserkade aldaar woont, hun een stuiver beloofd had, als zij een handvol rozijnen bij de politie in de Meermansstraat brach ten en daar in kleuren en geuren ge noemd leugenachtig verhaal opdisch- ten. Deze jongen is toen van huis ge haald en heeft van de politie een flin- ken uitbrander gekregen, terwijl nog een andere jongen, die mede in het komplot zat, vanmorgen van de school banken gehaald en ook naar het po litiebureau in de Meermansstraat ge bracht is. Waterfeest te Zaandam. Door de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer aldaar was voor Woens dagavond een waterfeest georgani seerd, waarvoor deze stad, bepaalde lijk de Achterzaan met haar schoone oevers, zich zoo uitstekend leent Tegen de verwachting bleef het weer goed, doch de vreemdelingen waren, waarschijnlijk uit vrees voor regen, weggebleven. Ondanks dit was het op en nabij het feestterrein zeer vol. Op drie plaatsen tu.sschen den Dam en de eerste Zaanbrug werd concert gegeven door de vereenigingen „Har monie". „Excelsior" en de schutters muziek. Een boot voor de leden en de vreemdelingen voer den geheelen avond heen en weer, gevolgd door een groot aantal verlichte vaartuig jes. Langs de beide oevers hadden de eigenaren hun beste krachten inge spannen om hun erven te verlichten. De Achterzaan gaf een alleraardigst gezicht. Op het pakhuis „De Lelie" werd vuurwerk afgestoken. Aceyus op het Geslacht. Op een adres van dèn Nederland* schen, Slagershond, om afschaffing van den accijns op het geslacht, heeft dei Minister geantwoord1, dat daaraan voorloopig niet valt te denken. Moord te Eüscliot. Omtrent den bejaarden mau, wiens lijk gevonden is op de grens van En- schot en Berkel, wordt aan hetDagbl. v. N.-B. gemeld'-. Men beweert wel, dat Kouwenberg, algemeen bekend onder den naam varu Peerke Papen, getroubleerd was, daar hij dikwijls zoo vreemd kon doen. Dinsdag nog kwam hij bij een Enschotschen boer, die hem een stuk j brood gaf. Daar vroesr Kouwenberg om een emmer water, bewerende, dat hij met den Heiligen dag van Petrus en Paulus een zonnesteek had gekre gen. Toen hem het water was gege ven, stak hij er zijn handen diep in, maakte zijn hoofd' nat en ging liggen spartelen op de weide. Ook was Kouwenberg geen vijand van jenever. Om maar aan drank te komen, verpandde hij alles in café's, wat maar eenige waarde had. wan neer hij geen geld had. Laatstelijk nog zijn zijden halsdas, welke hij evenwel Dinsdag nog gelost had. Dinsdagavond! half acht was hij in 't café Wolffs te Enschot, waar hij een glas bier gedronken heeft. Boeren, aan de Enschotsche laan wo nende, zagen hem dien avond circa negen uur welgemoed voorbij stap pen. zoodat dus de vermoedelijke moord even vóór 9 uur zal geschied zijn. j De verslagene (want er valt niet meer te twijfelen'of hier is een mis- |daad gepleegd) is beslist van achter aangevallen, daar hoegenaamd' in het aangezicht geen verwondingen zijn waar te nemen. Kouwenberg is op .vreeselijke wijze mishandeld en verwond, welke ver wondingen volgens verklaring van dr. (Lobach, uit Udenhout, die de eerste lijkschouwing heeft gedaan.met stom pe voorwerpen zijn toegebracht. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. De justitie hield een nader onder zoek. Stenographic De gemengde commissie voor de stenografie heeft met ingang van het nieuwe zittingjaar aan den heer J. A van Breemen. op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als stenograaf bij de beide Kamers der Staten-Gene- raal en in de daardoor opengevallen plaats tot stenograaf benoemd den heer G. J. van der Schroeff, oud-vo lontair bij den stenografischen dienst en laatst overgebleven leerling van den voormaligen directeur der steno grafische inrichting, den heer Steger. Eigenaardige qaaesfie. De stranding van het Belgische op leidingsschip de Yille d'Ostende op de Suikerplaat, dat thans in het droge dok te Vlissingen in reparatie ligt, heeft, nog een eigenaardigen nasleep, al staat liet na te roeiden feit ook geheel op zich zelf. Maandagmiddag kwam con deurwaarder uit Middelburg met het doel beslag te leggen op het genoemde vaartuig. De commandant echter wei gerde den deurwaarder den toegang, zoodat het beslag niet kon gelegd"wor den. Dinsdag herhaalde de deurwaar der zijn poging doch met hetzelfde resultaat. De commandent van de Ville d'Ostende, die Maandag na het ge beurde telegxapliisch instructies aan zijne regeering had gevraagd hoe hij moest handelen, verklaarde daarop nog geen antwoord te hebben gekregen en bleef den toegang tot zijn bodem wei geren. Den deurwaarder bleef dus niets an ders over dan onverricliterzake huis waarts te gaan, te meer wijl een tele- graphisch verzoek aan onzen Minister van justitie, om bijstand van de ge wapende macht, voor geen inwilliging vatbaar bleek te zijn. De aan leiding tot deze zaak is de vol gende De spoorweg-maatschappij Mechelen-Terneuzen is indertijd door eene expediteursfirma in Terneuzen in rechten aangesproken tot terugbeta ling eener surtaxe, die de Belgische staat boven het gewone tarief deed gelden. De spoorwegmaatschappij riep den Belgischen staat op in vrijwaring. De Middelburgsche rechtbank veroor deelde de spoorwegmaatschappij taxe alzoo onwettig. De Belgische staat kwam van dat vonnis in cas satie bij den Hoogen Raad der Neder landen en deze handhaafde de beslis sing van de Middelburgsche recht bank. Niettegenstaande dat vonnis in het hoogste ressort, bleven alle pogin gen om op minnelijke wijze tot de be taling van het door den Belgischen staat verschuldigde te geraken vruch teloos. Daarom werd thans deze. weg inge slagen. (Midb. Ct.) Hnis met de Hootden. Voor het Huis met de Hoofden op de Keizersgracht bij de Leliegracht te Am sterdam, waar vroeger gevestigd was de Openbare Handelsschool en thans de scholieren van de 3de hoogere burger school met vijfjarigen cursus hun oplei ding ontvangen, wordt een stevige stei ger geplaatst. Deze steiger zal daar, naar wij verne men, ongeveer een jaar blijven staan en dienen voor een tweeledig doel. In de eerste plaats zal hij ingenomen wor den door eenige teekenaars, die tot in de kleinste bijzonderheden een teeke- ning van dezen bekenden gevel zullen maken. Is dit geschied dan gaat men den gevel afbreken en een nieuwen voor het gebouw zetten, die in niets zal af wijken van den ouden en zoo zal dan over een jaar het bekends Huis met. de Hoofden als een phénix uit zijn assche herrijzen. Minister Knijper. De minister van binnenlandsche za ken is met buitenlandsch verlof ver trokken. De minister reist aanvanke lijk tot Keulen, maar is van plan, het grootste gedeelte van zijne vacantie door te brengen in Tirol. De heer Kuyper werd tot aan het staatsspoor- station uitgeleid) door zijn ambtgenoot van waterstaat, den heer De Marez Oyens. Bestrijding van Malaria. Naar men verneemt is den heer H. J. M. Schoo, arts te Krommenie, den bekenden onderzoeker van de malaria door de regeering het voorstel eedaan, een reis te maken naar Suriname, ter bestrijding van de malaria bij aanleg van spoorwegen aldaar. De Staatscommissie voor het vraeig der gemeente-financiën is Woenj door den minister van Binnenland Zaken met een korte rede geïnsia^ en hoeft daarna hare werkzaam^ aangevangen. Een verkieziïig>qnae8tie. Te Hendrik-Ido-Ambacht doei het volgende bijzondere geval vo In d© eergisteren daar gehoi Gemeenteraadszitting werd bes! tot toelating van het Raadslid Plaisir Wzn., gekozen bij de dieke verkiezingen. Daarna werd overgegaan tot oi zoek der geloofsbrieven van den J. Nugteren, die eenige dagen gekozen was tot Raadslid ter voq ning in een vacature. Daar laatstgenoemde een zwav, van den heer Plaisir, werd tot "i toelating besloten. Hoewei later e zen. kan de heer Nugteren, al; g zen voor een vacature, eerder zi nemen, waarom men vermoedt, da zich niet bij 's Raads beslissing neerleggen, maar bij Ged. Staten bezwaren zal indienen. Uit de Staatscourant. Koninklijke besluiten Benoemt ontvanger der invoerrechten cijnzen te Leiden, H. J. van El horst Tengbergen, ontvanger recte belastingen, invoerrechten accijnzen te Zqandam c. a.; toti vanger der direct© belastingen accijnzen te Nieuwkoop c. a., W Dingemans, ontvanger derzelfde delen te Aardenburg c. a.met ing van 16 Augustus tot directeur het telegraafkantoor te Goes. J- R' Beek, thans commies der telegrafie de 2e. kl. De Hollandsche trawler Noordi gezonken op de hoogte van denï van Holland. Zij heeft op een v gestooten. D© equipage is- gel dó Or d>e stoomboot K anima, Een rare plaats Men schrijft aan de „Ass. Ct.": We durven het bijna niet wagen het volgende wereldkundig te makei toch is het voorval te grappig, dan we het niet zouden vermelden. Eet beider te B. had een nieuwen we gekregen. Om zich niet te versla; had hij, zonder dat zijn vrouw er van wist, het ding in een huisme gezet, dat we niet nader zullen aar den. Hij versliep zich niet, want morgens werd hij door een vrees gegil gewekt, aangeheven door vrouw, die onder het afloopen van wekker als 'n razende ds deur uitvl Het nader verband moet ieder zelf i raden. Rechtzaken. Yalsche aangifte. De behanger R. C., t© Amsten was wegens drankmisbruik en t' uit voortvloeiende openbare droi schap, eenigen tijd geleden in rijkswerkinrichting opgenomen, i werd daaruit ontslagen na herha lijk aandringen van zijn vrouw, meende, dat ex van haar man wel wat goeds te maken was, na zijn terugkeer werd het oud ventje hervat, en van werken 1 niets. Het gevolg was, dat. de v herhaaldelijk in heftige verwijti losbarstte. Dat begon R. C. ten i te vervelen, en om zich te wrek< de wraak kiest vaak zonderlinge gen ging hij zich zelf onschi aangeven bij de politie, ter zake verduistering van een trap. die voren van een buurman geleend Voor dat feit had R. C. zich voi rechtbank alhier te verantwoo Doch hij vertelde er nu bij. datl trap nooit verduisterd had. maa: geborgen op zijn zolder en haai paar dagen later aan; den bew buurman te hebben terug gegevi wat door dien buurman bevt werd. De trap was door hem gé aan beklaagde, en hij had haai nooit vermist, waaruit weer volgi hij nimmer aangifte deed van stal. Jawel, zei de sub. officier van titie, mr. Baart de la Faille, en deed' voorlezing van eenige zinsi uit de verklaring van een gei Maar deze bleef bij zijn ontken' en toen ten overvloede bleek, da verklaring niet onderteekend ..omdat ze was afgenomen te 2 huize en daar op dat oogenblik inkt aanwezig was", moest het ten slotte vrijspraak vragen. peinsde zij verder. Ik kan mij niet voorstellen, dat een man naar haar kan kijken zonder haakte bewonde ren. en hij heeft al meer dan een uur naar haar kunnen kijken. Haar blik dwaalde nu nieuwsgierig naar Mr. Aikman; doch op dien af stand. was er niets in de hoffelijke uitdrukking op zijn gelaat te lezen, /-ij zou hem meer van nabij moeten kun nen aankijken om te weten te komen, welke emoties er bet laagste uur h.j hem wakker geroepen waren. Zij is bijna aitijd rustig, zei hij nu in antwoord op een zenuwachtige vraag van Mew. Grant, en Clara tag weer den bekenden rimpel vol smart op zijn gelaat, en vroeg zich nog eens verwoncterd af. waarom hij zichzdf deze marteling had opgelegd. Zij is bepaald zeer diplomatiek te werk ge gaan om hier binnen te komen. Je aanval is ernstig gemeend, dat is dui delijk. Mrs Aikman stak weer op haar oude haastige manier haar hand uit, èn zei: Hoc gaat het u? eenige heei en achtereen. Zij bleef intusscheu stlijf rechtop zitten met. open mond starend en haar aandacht geheel in beslag genomen door de slanke, blau we gestalte van Ethel. Misschien wou u liever wat tegen haar zeggen opperle Mevr. Grant, blij dat zij gelegenheid had Ethel op den voorgrond te schuiven. Ik hoop, dat u zich goed voelt, merkte Ethel met een luide metaal- stem op en een stap dichter bij den armstoel komend, zei ze: Waarmee amuseert u zich Houdi u er van eens uit rijden te gaan. Het onnoozele gelaat van Mevr. Aikman werd nu door schrik bevan gen. Hoe dichter de blauwe gestalte haar naderde, hoe angstiger zij zich vastgreep aan de armleuningen van den stoel en haar tenger lichaam boog zich achterwaarts als wilde zij uit die gevaarlijke nabijheid ontsnappen. Mr. Aikman wist dat er een tranenuttbar- sting in aantocht was, toen hij den schrik in haar opgeslagen, oogen en het trillen van haar mondhoeken zag. Miss Wood! en hij keek snel rond. Waar is u, Miss Wood? Wij hebben u hier noodig, denk ik. Laat er dan gebeuren, wat wil! dacht Clara, terwijl zij opstond en naderbij kwam. Miss Woodherhaalde Mevr. Grant. ,0 Heeft u hier ook een Miss Wood. Wel. het is dezelfde! riep Ethel uit. toen Clara in het volle licht trad. Lieve Hemel, ja, zij is het Mevr. Grant stak breed glimlachend een slecht gehandscmoende hand uit. Werkelijk, Miss Wood, dat is een aangename verrassing. Van Nan wis ten wij natuurlijk al. dat zflj u gisteren ontmoet had, maar het domme kmd wist niet, waar u logeerde. Ik logeer niet. ik ben in betrek king, zei Clara stijfjes. Ik ben de ver pleegster van Mevr. Aikman. Heeft u Miss Wood vroeger al ontmoet vroeg Aikman. een beetje haastig als wilde hij over de laatstö opmerking van Clara heenpraten. Haar ontmoetWel, zij was vijf maanden geleden en wel verleden jaar bij mij in huis. Mij dunkt, u heeft haar toen ook wel' ontmoet. Wel ze ker, zij was nog niet bij ons vandaan, toen u bij ons op Laburnam Cottage dineerde. U herinnert zich misschien dien avond nog wel en zij keek hem met haar waterig blauwe oogen zoo scherp mogelijk aan. Ik herinner mij dien avond per fect, maar ik herinner Miss Wood En toch was zij er toen niet waar. Miss Wood? Ja. ik was er. zei Clara, niet in antwoord op de woorden van Mevr. Grant, maar den verwonderden blik van Mr. Aikman beantwoordend. Het is best mogelijk, dat u haar niet opgemerkt heeft, zei Mevr. Grant, op wier gelaat de vrooMjke glimlach snel verdwenen was. Zij zat achter in de kamer, als ik mij goed herin ner, en zij was bezig met Nan. Maar ik dacht, dat u wel zou weten ik De- doel. dat zij er u wel aan herinnerd zou hebben. Mevr. Grant keck nu naar Clara met kwalijk verborgen wantrouwen. Haar blijdschap bij het wederzien was volkomen oprecht geweest, maar was overgegaan in een geheel ander ge voel. Zij had van het meisje gehou den, en zou overal elders blij geweest zijn haar te ontmoeten maar juist in dit huis en dan in zoo'n post van ver trouwen De samenloop van omstan digheden was minst genomen vreemd, en wekte ernstige vermoedens op. Klaarblijkelijk dacht Ethel hetzelfde. Waarom vertelde u niet aan Nan, dat u bij Mevr. Aikman in betrekking was? vroeg ze plotseling, terwijl zij haar schitterende oogen vernietigend op Clara's blozend gelaat vestigde. Mochten wij het niet weten Dadelijk ging Clara's hoofd meteen trotsche beweging achterover. Wel, ik voelde mij niet geroepen Nan rekenschap van mijn eigen doen en laten te geven. En waarom zou ik niet willen weten, dat ik hier was Ethel lachte onbeschaamd. O. dat weet ik nietU zal daar uw redenen wel voor hebben. Mama, zouden wfij nu maar niet liever heen gaan Heengaan? Ja, ik denk het wel, sprak de" nog zichtbaar veerslagen Mevr. Grant. Wij mogen uw moeder niet vermoeien; maar denk er aan, dat wti Donderdag op u rekenen. Mr. Aikman. Toen zij weer naar de deur terug gingen, na een eenigszins haastig af scheid, hoorde Clara, dat Ethel's moe der den artiest ernstige woorden in fluisterde. en waarvan zij meende ie verstaan: „Nog te jong zoo'n post van verantwoordelijkheid',, enz. Toen zij de visite een minuut latei- langs het venster hoorde gaan, trad Aikman de kamer weer binnen. Dat was het oogenblik. waar zij als een berg tegenop had gezien, en dat nu onder de oogen gezien moest worden. Met gefronst gelaat kwam hij bin nen, cn kwam direct naar haar toe. Waarom vertelde u mij niet, dat u bij de familie Grant geweest is? vroeg hij op minder welwillend en toon dan gewoonlijk. Wat beteekenen die geheimzinnigheden Ik haat dergelij ke geheimen. Clara boog haar hoofd. Voor Ethel kon zij zich goed houden, niet voor hem. Het was dom van mij; ik begrijp dat nu, mompelde zij. de franje van den armstoel zenuwachtig om haar vingers draaiend. Heeft, tt daar onaangenaamheden gehad Neen in 't geheel niet. Vraag het Mevr. Grant, zelf, als u er lustin heeft. Zij gaf mij enkel mijn ontslag, omdat zij zich wilde bekrimpen, en zij gaf mij een uitstekend getuig schrift. Dat heeft u mij nooit zien Omdat ik genoeg andere ba Dus embarras de richesse? Hij lachte een beetje ougeduli En toch kon u weten, dat dt beveling van Mevr. Grant vooi degrooiste beteekenis zou hebbei Zij zou müj niet aanbevolen ben, zei Clara snel. In weerwil van dat uitmun getuigschrift Het getuigschrift was vooj gouvernante. Zij zou mij zeker tf gevonden hebben voor ziekenver] sier; u vond dat zelf ook, zoo zich zal herinneren. Zij zou h waarschijnlijk uit het hoofd ge hebben. li'm En was u werkelijk avond na het diner in de kamer Ja. VreemdPlotseling herin» mij een zwart figuurtje op den tergrond, maar niets heeft mij verteld, dat u het geweest kon zi Omdat tl in 't geheel nii moeite nam naar mij te kijken, Clara scherp. (Wordt vervolg

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2