J NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Om&aeken. De Gouvernante. 21e Jaargang Dinsdag '28 Juli )9ü3: No. 8158 lAARLEBTS DAGBLAD ^.bomiementsprUB Voor Haarlem per S mxs-ntiexf 1.20 Voor de dorpss la. dem omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der cemeeatf), per S maanden1.30 IFraxeo door kei gekesie Rijk, per S maanden1.65 Aiscaderlijke nunmerc 0.0I1/» Geülnatrserd Zcndagstlad, voor Eaarlem, per 3 maanden0.37Vi n de omstreken en franco per post. 0.45 Advertentlën Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer f 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureau*Zuider Bultempaarne No. 6, Li-tercammuaaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122, Groote Houtstraat No, 55. Telefoonnummer 724. UMjuv# «Seir Vcmnootschcp Leuren* Oester. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Aiinrxiu Ltivsztaxtilx werdsn c&xgtxcmex door oxsc Ag«atem ex door alle Boekhandelaren ex Courantierc. Me» uitsondering van het Arrondissement Haarlem ie het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiim Keeixmw betreffende Handel, Nijverheid ex Geldwezen, opgedragen aan keft Algcxieex Advertentie-Bureau A. BE LA MAR Azn. te Amsterdam. BSBü tolmtO rmrmek^aB dmgmBflkmD iwfomBvm ma Fmmmidmgmm. Hoofdagenten vcor hei Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. BAVBM Co., JOHN FJONES, SuccParip 3 Ibis Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad ran 28 Juli ke»at o.a. j Paus, Nieuwe Russische ha- Ten?, Prins Hendrik in den Hel der, Boud van Oud-onderofficieren Üntvaiigst Hugenholtz. Kuitenlandsch Nieuws Italië. De Paus. In antwoord op de toespraak van den deken van het corps diplomatique"' zei- de mgr. Oreglia, na zijn dank te hebben betuigd voor de blijken van deelneming: „De geheele wereld betreurt met ons ie; onherstelbaar verlies, dat het H. Col lege in al zijn bitterheid bijzonderlijk gevoelt. Hei H. College stelt de betuigin gen van deelneming van de souverei- nen en staatshoofden zeer op prijs en zijn een waarachtige troost voor onze bedroefde harten. „Het H. College bereidt zich voor het (hoogste van zijn prerogatieven uit te oefenen door over te gaan tot de verkie zing van een nieuwen stedehouder van Chnstus. In een zoo ernstig en plech- tig oogenblik zal God ons zonder eeni- I gen twijfel zijn bijzondieren steun en zijn genade verleenen, waaraan wij zulk •een groote behoefte hebben bij de ver vulling van onze zware taak. „Met deze gevoelens nemen wij af scheid van het „corps diplomatique" on der hernieuwing van de betuiging van I onzen zeer diepen dank". De plechtige bijzetting van "s Pausen lijk begon Zaterdag zeven uur en was te kwart over negenen geëindigd. Er waren ongeveer tweeduizend genoodig- - den tegenwoordig. Er had geen enkel incident plaats. De vijfde congregatie van het college der kardinalen duurde slechts kort. Vol gens de bladen werden daar geen be langrijke besluiten genomen. Te Rome heef; zich een commissie gevormd, die over de geheele wereld een oproep zal verspreiden voor een gedenkteeken voor Paus Leo, op den Capreoberg bij Car- pineto op te richten. Paus Leo heeft bij testamentaire beschikking 50.000 frs. ver braakt aan de armen van Rome, 30.000 frs. aan die van Perugia en 10.000 frs. aan die van Carpineto. Rusland üieuwe Russische haven De „Morning Leader' verneemt uit Kopenhagen, dat Noorwegen vreest, dai Rusland Finmarken wil bezetten om al dus een ijsvrije haven aan den Atlan tische» Oceaan te verkrijgen. In verband hiermee lezen wij bet na volgende: In het noorden van Noorwegen heerscht groote ontevredenheid onder do visschersbevolking. Onlangs verza melden zich aan de noordkust van Fin- marken, waar vele walvischvangststa- tions zich bevinden, eenige duizenden visschers, die een dezer stations, dat van Mehavn verwoestten. Acht visschers werden naar aanleiding hiervan gevan gen genomen. Dezer dagen nu bracht de courant „Haalogaland de sensationeele mededeeling, dat de visschers de hulp van Rusland wilden inroepen en dat achter de oproerige bewegingen, eenige Russen zouden staan. Voor zoover tot dusver bleek zijn deze mededeelingen ongegrond, maar zegt de „Kölnische Ztg." het feit, dat ondier de visschers agitatie heerscht, dat de genoemde cou rant een hatelijk artikel bracht, waarin het optreden der visschers werd verde digd en dat reeds tot justitieele vervol ging aanleiding heeft gegeven, doet zien welke bedenkelijke toestanden in het noorden van Noorwegen heerschen. Het Duitsche blad wijst op het gemis aan nationaal gevoel in het noorden, waar althans het gevoel, met bet zuidelijk Noorwegen één te zijn, schijnt te ont breken, en het ziet hierin bij Rusland's wensch naar een ijsvrije haven bij den Atlantischen Oceaan een verschijnsel dat te denken moet geven en de Noor- sche regeering tot het wijden van groo- tere aandacht aan de visschers van Fin marken mag aansporen. Oorlogsgeruchten. De „Daily Mail" ontvangt bericht uit Petersburg, dat de meening in Rusland heerscht, dat de strijd niet Japan zal plaats hebben zonder steun van Engeland en de Ver. Staten. Rus land is overigens volkomen op alle gebeurlijkheden voorbereid, en is des noods ook naar de zijde rvan Engelscn- Indië gereed. Evenwel meent men in Petersburg. dat de toestand niet half zoo ernstig is als de Japansche bladen hem voorstellen. Het lange telegram, dat de „Times" van haar correspondent te Peking ontvangen heeft, betreffende Man- tsjoerije-, bevat, behalve de reedis kor- teliijk medegedeelde beschouwingen, ook bijzonderheden over de samen trekking van Russische troepen, oor- logsmaterieel enz. in het Zuiden van die landstreek. Ongerekend de beman ning van de oorlogsschepen te Port Arthur, zouden zich thans 30,000 Rus sische soldaten in Mantsjoerije bevin den. Bij het bezoek van generaal Koe- ropatkin is besloten, ook Dalny te versterken, en den spoorweg op het schiereiland Liaco-tong van militaire posten te voorzien. Bovendien moeten de Russen zich vast genesteld hebben aan den Koreaanschen oever van de Jaloe, tegenover bet plaatsje Ta-toeng- kau. dat de Amerikanen nu voor den wereldhandel geopend willen hebben. De correspondent zegt ten slotte, dat de verhalen over een gezamenlijke Engelsch-Japansche nota zuiver ver zinsels zijn. Bulgarije. Een vorst aan de haal? Vorst Ferdinand is Zaterdagmorgen om 4 uur met zijn kinderen voorbij Belgra do gespoord op weg naar Ween en. Zoo als men weet is officieus tegengespro ken, dat. de Vorst op de vlucht is voor een samenzwering van het leger; een verhaal door de Stampa van Belgrado rondgestrooid. Maar 't is toch wel zon derling, dat vorst Ferdinand juist nu op reis gaat waar het er in Bulgarije, niet het minst voor hem zelf, zoo be denkelijk uitziet, en er allerlei geruch ten over zijn weggaan loopen. Het spreekt van zelf dat zulke geruchten daardoor veel meer geloof vinden, ter wijl de tegenspraak van een of ander obscuur telegraaf agentschap te Weenen zulke verhalen niet den kop kan in drukken. Japan. Arbitrage De correspondent van de „Patrie" te Marseille meent te weten dat de Mikado aan graaf Impakane de opdracht heeft gegeven de bemiddeling van Frankrijk in te roepen in het Russisch-Japansche conflict in zake Mantsjoerije. Stadsnieuws. Haarlem, 27 Juli 1903. OntvangstHugenholiz. De heer F. W. N. Hugenholtz is Zondagmorgen door het bestuur van het H. A. S. en door talrijke pariijgenooten en vrienden in het gebouw in de Smedestraat ont vangen. Toen de heer Hugenholtz het vergaderlokaal binnentrad werd hij har telijk toegejuicht, waarna de heer Kop pen, waarnemend voorzitter van het H. A. S., hem in eenige toepasselijke woor den hartelijk welkom heette en hem ver zocht het voorzitterschap weder te aan vaarden. Onder luide toejuichingen gaf de heer Hugenholtz daaraan gevolg. Daarna nam hijzelf het woord en bracht o.m. dank aan de partijgenooten en vrienden voor de vele blijken van sympathie, welke hij in de gevangenis had mogen ont vangen. Daar de bijeenkomst overigens een in tiem karakter droeg, en de heer Koppen ons verzocht daarvan geen melding te maken, volstaan wij met deze korte me- dedeeling. Polyhymnia. Het gemengd koor ..Polyhymnia", directeur de heer J. Wol- terus, gaf Zaterdag eene soiree in de concertzaal van het Brongebouw. Hoewel het heerlijke weder tot buiten zitten noopte, had de feestvierende ver- eeniging toch niet aan gebrek aan be langstelling te klagen, want de groote zaal was bijna geheel bezet en leverd» het bewijs, dat de concerten van Poly hymnia zeer in den smaak vallen. Maar niet alleen om deze reden kon de vereeniging voldaan zijn, ook het feit dat haar heden een vaandel werd uitgereikt sprak van den toenemenden bloei van Polyhymnia. Deze uitreiking geschiedde namens het vaandel-comité door den heer J. J. Bos. Spr. zeide dat alleen uit bewijs van sympathie bij de donateurs, dona trices, kunstlievende en werkende leden eenigen tijd geleden het denkbeeld was opgekomen der vereeniging een vaandel aan te bieden. En dit denkbeeld had zoo algemeen ingang gevonden, dat spr. nu reeds namens het vaandel- comité het bestuur een banier kon aan bieden. Hierna had de onthulling plaats, en werd een prachtig vaandel van rood fluweel, waarop met gouden letters de naam der vereeniging en de datum van oprichting (Juni 1900), alsmede het wa pen van Haarlem, en de symbolen van den zang en de muziek waren aange bracht. Namens het bestuur bracht de heer J. Bos, een woord van dank aan het vaan delcomité en aan allen, die hun steun hadden toegezegd, en zeide dat deze banier voor de leden eene aansporing zou zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan, en Polyhymnia steeds hooger plaats te doen innemen in de rij der zangvereenigingen. (Applaus). Vervolgens nam de uitvoering een aan vang. Het koor bTacht op zeer verdien stelijke wijze ten gehaore „Verwach ting" van J B. Kolkman en „Aan de hoop" van C. M. v. Weber. Ook de uitvoering der overige num mers gaf blijk van ernstige studie onder bekwame leiding. Met luid applaus werd het koor dan ook na elk nummer dank gebracht. Als solisten hadden hare welwillende medewerking toegezegd de dames Marie Bies sopraan en Adele Drees (pianoV Hebben wij reeds meermalen met waar- deerinig over haar optreden mogen spre ken, ook ditmaal verdienden zang en begeleiding alle lof. Mej. Bies, die over een heldere klank volle stem beschikt, zong een viertal mooie liederen en oogstte daarmede veel succes in. •V'ej. Adele Drees kweet zich ook uit stekend van haar taak, en beiden heb ben niet weinig medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, die met een bal werd besloten. Ten slotte zij nog vermeld, dat het keurige vaandel geleverd is door de heeren en G. G. Fabel, agenten voor Haarlem en omstreken van de vaandel- fabriek C. M. van Diemen te Dordrecht. Zondagmiddag omstreeks half vier. viel een 4-jarig jongetje in het Z. B- Spaarne ongeA-eer tegenover het café van den heer Heynsbergen. Door zekeren B. R. tverd het kind met groote moeite gered. Maatschappij voor Electri- sche Stations te Haarlem. Doela. de exploitatie der door den Raad der gemeente Boxtel dato 21 Juli 1898. geAvijzigd 7 November 1833, aan de Haarlemsche Machinefabriek, voorheen Gebroeders Figee, verleende concessie voor het hebben en leggen van electrische geleidingen binnen de gemeente Boxtel b. de uitvoering der in verband met deze concessie door de Haarlemsche Machinefabriek aangegane overeen komsten c. het verkrijgen en exploiteeren van concessies voor 't leveren van electri sche stroomen in andere gemeenten d. het oprichten en exploiteeren van centraal-stations voor licht- en kracht- levering in de ruimste beteekenis. Duur 50 jaren. Het kapitaal Avordt bepaald op ƒ200,000, verdeeld in 200 aandeelen elk groot f 1000. Voorl'oopig Avorden uitgegeven 50 aandeelen welke alle zijn geplaatst en Avaarvoor o. a. wordt deelgenomen door de Haarlemsche Machinefabriek. voorheen Gebroeders Figee, voor aandeelen. De overige 150 aandeelen moeten uiterlijk binnen 10 jaar geplaatst. Voor de eerste maal tot directeur be noemd de heer F. C. Dufour. Technische Vriendenkring. De Vereeniging „Technische Vrien denkring" te Haarlem, die den 9en Januari 1903 werd opgericht, en zich o.a. ten doel stelt om door kameraad schappelijke samenwerking zoowel op technisch als op maatschappelijk ge bied elkanders belangen voor te staan, maakt om de 2 a 3 weken uitstapjes naar verschillende belangrijke inrich tingen in de omstreken. Dat deze excursies naar groote bouw werken, electrische centrales, pomp stations enz. voor heeren technici hoogst belangrijk en nuttig zijn, be hoeft voorzeker geen betoog. Giste ren. Zondag werd het pompstation ..Leiduin" bezichtigd. Feest van verfraaiing. De Vereen, tot Verfraaiing alhier, heeft de uitnoodigingen voor het feest van baar 12 en half jarig bestaan op Vrijdag a.s. rondgezonden. Het programma be\-at drie afbeel dingen: Aan de Catharijnebrug het Frans-Hals monument en het Brou werskolkje die evenwel niet heel scherp zijn afgedrukt. Zooals men weet bestaat dit feest uit een avondfeest in het park van het Brongebouw, met verlichting, con cert van Haarlemsch Muziekkorps en Vuurwerk. De hoofdnummers \ran het vuurwerk zijn Chineesche bloemgarve, météores croisées, groote waterval, groote elec trische zon, een stijgende konings kroon, la grande Majestueuse, batte rijen Romeinsche kaarsen, verlichting van bet. geheele terrein met bengaalsch vuur, slot-decoratie: locomotief inwer king en fluitende met slotbouquet van 150 a'uurpijlen, die tegelijk opstijgen. Na afloop bal. Uit de Omstreken Heemstede. Aan bet gezin van A. Roelfs, alhier, die voor herhalingsoefeningen onder ae wapenen moet komen, wordt inge volge het bepaalde bij de laatste zin snede van art. 113 der Militiewet 1901, eene vergoeding van twintig gulden toegekend voor elk tijd\-ak van dertig dagen of minder dat hij onder de wa penen is. Gedurende de drukste dagen der Haarlemsche kermis, zal de Gemeen tepolitie in den Hout, des avonds en des nachts met 6 rijks\reldwacbters worden versterkt. Met ingang van 1 Augustus a.s. is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijz. Prot. School alhier, Mej. E. Hof man. ZandTOort. Aangekomen badgasten Fam. Haageman. Amsterdam, Schel penplein no. 2, 2 pers. Wed. van Niel Althoff, idem. Kerk straat no. 26, 3 pers. Fam. Altena, idem. Passage no. 24 5 pers. S. Hartdorp, Haarlem, Hoogeweg no. 6, 6 pers. Jansen. Amsterdam. Pension Roos, 3 pers. J. Smit, idem. idem, A. Ligthorst, idem, idem. Dames Wildschut, idem, idem, 2p. Fam. Vogel, idem, Villa Agatha, 10 pers. M. en B. Ross, idem, Kerkstraat no. 31. 2 pers. R. Westerman. idem. Bakkerstraat no. 5, 4 pers. J. van Embden, Den Haag, Villa Kijkduin. A. en R. van Berkum, Groningen, idem, 2 pers. M. Mayr, Amsterdam, idem. Jongeh. C. Zurmuhler, idem, idem. A. S. Hoedemaker. Antwerpen, Ho tel d'Ürange. J. Casper Berlijn, idem. 2 pers. Fam. de Kempenaar, Arnhem, Ho tel kurhaus. 5 pers. Fam. Joseph. Stuttgard, idem, 2p. L. Becker ath, Crefeld, Pension Paula. Mevr. van Eek. Amsterdam, idem, 3 pers. J. Neuburger. Munchen. Villa Nor- ma. 3 pers. S. Strauss, Carlsruhe. Adm. Zout man, 10 pers. Jongeh. H. G. ZAvart, Amsterdam, Rozenobelstraat no. 6. T. Lutzch, New-York, Villa Frede- rica. J. A. Schuhmann. Amsterdam, Sme destraat no. 15, 4 pers. Fam. Mattern. idem. Schoolstraat 4 pers. Me\'r. De Vries. idem. Pension Res taurant, 3 pers. Jongeh. N. van Hasselt, Groningen, Kerkstraat no. 32. Jongeh. A. Glazener. Amsterdam, idem. Jongej. B. Kan. idem, idem. Binnenland. Prins Hendrik in den Helder De haven a'an Den Helder, zoo schrijft de ,,N. R. Ct.". moet gister avond van de donkere reede af gezien, Avaar de ürania zoo een dag lag met een enkel lichtje in top, een baken van vuur en kleur zijn geweest. On onophoudelijk zAvaaiden de breede ba nen melkwit licht van de oorlogssche pen door de duisternis, vaak elkaar kruisend of ineenvloeiend, en een en kele plaats, een gebouAv. een groep boomen, een deel der bewegende menigte in daghelderheid zettende. Om negen uur vlamden plotseling van alle schepen bengaalsche vuren op. De Holland zag haar hardgele bo vendek zoo sierlijk afgestippèldi met lichtpuntjes in bloedroode kleur gezet, terAvijl op het reusachtig zAvarthouten Avachtschip de mannetjes met Avitte magnesium-fakkels op de verschan sing stonden te zwaaien, en de kleine grijze monitors hun vale kleur langs bengaalschen vuurAverk-weg verhoog den tot een teeder blauw. En daar naast rezen Aveer de andere oorlogs bodems, behangen met gouden licht- loovers en opschietende zwaar knal lende. luid sissende vuurpijlen, die aan de gapende menigte een bewon derend bè I ontlokten. Even na negen begaf Prins Hen- Families©©. Uit bet Engelsch van DOROTHEA GERARD. 52) Was hij bezig haar uit haar tent fe lokkenHet leek er veel op maar welke bedoeling zou hij daarmee kun nen hebben Was het het kalme zelf- totrouAven van een man, die zich temind weet, of enkel een harteloos •Pel ten koste van een te vrijpostige ondergeschikte Al die vragen brachten haar brein in verwarring eni zij zou het ant woord toch niet kunnen vinden. Daarom was het misschien beter kt een ander onderwerp over te gaan. Het is grootschriep zij plotse ling haastig uit Werkelijk grootsch Uw denkbeeld)? Neen .natuurlijk dit natuurtafe- tol. Kijk eens naar die golven in de tem ding 1 Zij hadden den steenen muur be- Iókt, die hier een scherpe grenslijn *>nnde tusschen water en land. Hier tos het begin van de pier. In de «nnenhaven lag een vloot visschers- vaartuigen. geheel beschut in kalm water. Een rij daarvan lag gekanteld op het strand, met neergelaten masten een straat van booten vormden zij zij schenen daar te liggen voor een lange rust. Menschelijke wezens wa ren er al heel weinig te zien, behal- een half dozijn oude zeerobben, gezeten op een onbeheerde mast, met handen in de zakken, pijp in den mond, gebronsde gelaatstrekken,meest alle versierd met een ringbaard De meeste dezer heeren tikten aan hun pet. toen Aikman passeerde, want weinig Avarem er bij, die niet het ate lier van binnen gezien hadden, daar de pier een geliefkoosd model voor Aikman's landschappen uitmaakte. Van tijd tot tijd sloeg een bijzonder hocge golf over de pier heen. dan sprong het water tegen den steenen muur op als een dier, dat hongert naar zijn prooi. - Wij kunnen niet verder gaan dan tot hier, zei Aikman en bleef stil an. - Maar nu wordt het juist inte ressant! Waarom kunnen wij niet tot het eind van de tweedie pier gaan Kijk, daar staat ook een man. - Een man met zeevaardersbeenen dat weet ik zeker. U kan van hier uit de branding goed genoeg zien. Zij zijn mooi in hun soort, maar ik wil niet, dat u er uav leven voor waagt in ieder geval. Het Avas Avaar, wat hij zei. Daar verderop stond de vuurtoren, waartegen de golven opspatten en dan verder tot den steenen muur, die iederen keer den indruk maakte van een trotschen waterval. O, dat Avas mooiriep Clara uit. getroffen door het grootsche schouw spel. Neen, die was minder mooi! Maar die In weerwil van den storm gedachten in haar brein \~oelde zij toch een on weerstaanbare behoring. om te wach ten op de volgende branding, telkens hopende, een nog heviger te zien. De zoute zeelucht, de schreeuwende zee* meeuwen, die boAren haar hoofd rond vlogen, het donderend geweld van den hevigen springvloed lat a'les te zamen, met het woeste en bekoor lijke van het tooneel. betooverde haar. Zouden wij nog niet even verder kunnen gaan? vroeg Clara bijna ne derig. Zeker niet. Ik heb bet u al ge zegd. Zij keek om haar heen. Vlak naast haar gaven twee holten tusschen de steenen toegang tot den top van de breede borstwering, waarop een vlag- gestok was geplaatst. Dan ga ik tenminste daar op staan. Daar zal het uitzicht nog veel 'mooier zijn dan hier beneden. Het is niet veilig, waarschuwde bij. O, ik ben niet duizelig. En voordat hij het verhinderen kon was zij op het,geïmproviseerde trapje geklommen. Zi] dacht niet aan de branding, toen zij dat deed zij dacht aan iets geheel anders. De bovenrand van den muur had haar omveerstaan- baar aangetrokken. Wat zou hij doen, als hij dacht, dat ze in gevaar was Die wilde vraag schoot haar bliksem snel door het brein. De bovenrand van den muur was niet zoo breed, als zij verwacht had, en loodrecht boven het water. Zij sloot haar oogen een seconde lang, om weer meester over haar zenuAven te Avorden vóórdat zij ze weer opende, voelde ze, dat iemand haar onder steunde Ik ik kan wel alleen blijven staan, mompelde zij zachtjes. Neen, in dezen wind niet. Het is geen kwestie van duizeligheid maar van vastheid in de beenen. En daarom zal ik u helpen. Kijk nu naar de branding, daarop is u immers zoo gesteld Clara keek voor zich uit, maar zonder iets meer te zien van de bran ding of van den vuurtoren, begon alles voor haar oogen te draaien. Zij voelde, dat de arm, die om haar middel lag, wat steviger aangedrukt werd,en zou de Avind oorzaak zijn. dat hij zoo diep en snel ademhaalde Een poosje sprak geen van beiden een Avoord. U wa.s toch even bang, niet waar? vroeg bij zacht. Ja even Maar nu niet? Neen, fluisterde zij. Voelt u zich volkomen veilig aan mijn zijde? Ik ja ik laat mij er nu liever weer af gaan. Met inspanning van al haar krach ten had zij zich los gemaakt van de heerlijke betoovering, die haar zinnen gevangen hield en op gevaar af van haar evenwicht te verliezen, had zij zich losgerukt en was op den grond gesprongen. Even langer, en het zou te laat geweest zijn daar Avas zij zeker van. Zij zou daar geen oogen blik langer hebben kunnen staan, zonder dat er iets gezegd was, Avaar voor zij geen antwoord gereed had. De nadering van de crisis had al haar twijfel weer ruw wakker geroepen. Clara In Gods-naam, Clara I riep hij haar dringend achterna, ter- Avijl zij zich met grooten, haast Aveg spoedde. Zij kAvam langs den groep visschers nog steeds met de haar volgende schreden vlak achter zich. Zij durfde niet omkijken, maar vermoedde hetgeen bleek juist te zijn dat de artiest aangesproken was door één van zijn modellen. Vóór hem thuis te zijn. en tijd te Avinnen om haar gedachten te verza melen. voordat de onvermijdelijke ver klaring kwam, was nu haar voor naamste doel, en daarom liep zij snel ler, dan ze Avaarschijnlijk ooit gedaan had eindelijk bereikte zij „Het Kasteel" met gloeiende Avangen. en wild schitterende oogen. die voormr. Laing niet onopgemerkt bleven, die toevallig een reet van de deur open de. juist toen. zij boven aan de trap was. Daar bleef zij een oogenblik staan, klaarblijkelijk bij zich zelf délibiree- rend en toen ging zij onbewust van het gelaat door de reet in de deur den anderen kant op. Zij had bedacht, dat de torenka mer op 't oogenblik waarschijnlijk veiliger haven zou zijn dan zelfs haar eigen kamer en meer afgelegen, zoodat zij daar veilig was voor alle geluiden in huis, daar was zij alleen met niets tegenover zich, dan de zee en de wolken. Als zij geplaagd Averd door allerlei gedachten, nam zij altijd liefst haar toevlucht tot de torenka mer, als tot een plaats, waar de een zaamheid bijna tastbaar was gewor den en waar de Avijde horizon haar in staat stelde vrijer te ademen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1