Kiene Gracht No. 11, TALEN. Adv©rtei»Slëi». N ederlandsche Credietbank. Brandverzekering- Maatschappij. iCrigissiraatfL fijne, blanke en vette T. A, DOMS1, KL Hesisfcnaal 82. Intermédiair Pill an van}> Yau Hijsterveld Buitengewone Gelegenheid. Men kan onze lessen ook ge durende de vacauties volgen. Berlitz School of Languages. 32 Lange Veerstraat. HM. TüflLLEURS! M. J. M. OSCHATZ GIERSTRAAT 13. NO. 12 Werkplaatsen: Donkere Spaarne. No.30 Telephoon lo. 564. NO,30 De 24ste jaarïijksche examens der Nederl andsc he To onku nste n aars- v er- eeniging zijn Dinsdag in het lokaal van "het Genootschap Pulchri Stu dio"' te 's-Gravenhage voortgezet. Van de 5 candidaten zijn geslaagd voor: Koorgezang mej. G. M. de Meijer en de heer A. van As, heiden xiit Amsterdam. Ben candidaat niet op gekomen. Visscherij. Visschers en de ongevallenwet Zuiderzee-visscliers hebben tot den minister van binnen!andsche zaken h>et volgende adres gericht De onderge te ekenden, allen vis schers op de Zuiderzee, zijn bij dezen zoo vrij de aandacht van Uwe Exc. te vestigen op de zeer ongunstige om standigheden, waarin zij ten opzich te van de Ongevallenwet verkeeren. Waar andere werkgevers volkomen terecht de lasten, hun door deze wet opgelegd, op hunne afnemers ver halen. daar bezit de visscher geen en kei middel, om die lasten door het al gemeen te doen dragen. Hij kan op de opbrengst zijner visch volstrekt geen invloed' uitoefenen, want geelt hij ze niet voor den geboden prijs, dan loopt hij alle kans, omdat zijn artikel zeer spoedig bederft dat hij belangrijke schade lijdt. Hij moet zijn waar dus zoo kort mogelijk na de vangst van de hand doen, zonder zelf den prijs te kunnen bepalen en nog minder te kunnen verhoogen. En zelfs is het waarschijnlijk, dat de prijzen door de Ongevallenwet eer zuilen da len dan stijgen omdat het voor den vischkooper, wiens bedrijf eveneens verzekeringplichtig is, veel eenvoudi ger en gemakkelijker is ziijn premie door goedkooperen inkoop dan door duurderen verkoop terug te krijgen. Moet dus de visscher zelf die onkosten bedragen, die door de Ongevallenwet op zijn bedrijf vallen en dit in te genstelling met andere werkgevers, bovendien wordt hij getroffen, door dat scheepstimmerman, touwslager, smid. mast- en blokmaker, zeilmaker en garenfabrikant, aan wie hij jaar lijks honderden guldens moet uitbeta len Tot onderhoud van zijn schuit en viscliwant. hunne premie op den af nemer, den visscher, verhalen. Deze betaalt, dus eenige malen de kosten der verzekering, zonder ook maar een enkel middel te hebben den prijs van zijn eigen artikel te kunnen verhoo gen. "t Is daarom, dat de ondergetee- ken'den zich de vrijheid veroorloven zich tot Uwe Excellentie te wenden, met het dringende verzoek, het vis- schevsbedrijf in een lagere gevaren- klasse ie willen doen plaatsen, om dat liet hun niet mogelijk zal zijn de tegenwoordige premie te betalen. Eenige anecdoten over Paus Leo XIII. De volgende auecdoten die wij aan de ..Telegraaf" ontleenen, zijn aardig en teekenend voor het karakter van den overleden Paus Cohen is dezer dagen gestorven en liet volgens testamentaire beschikking zijn vriend en beschermer in Cheltenham Het zwarte gat. De ,.Neue Freie Presse" geeft, ten 'i omslachtig verhaal van onlusten, in- HET GEHEIM "VAN DE EEUWIGE langs uitgebroken in een politieke ee- JEUGD. vangenis te St. Petersburg. Deze on Het geheim _vau het langdurige le- iusten ontstonden door het overb 'en- ven, dat Leo XIII mocht smaken, be- £ren van, .gevangenen, diie instimmnig staat alleen hierin, dat de overleden ^adlden betuigd met een revoluti mai- Pontifex eeu hoogst sober leven leidde. rc verklarin£r van één hunner, naar Het is algemeen bekend, dat hij dik- het z g zwairte gat. Met het doel de wijls met een kop koffie of een glas ongelukkigen uit het vunzige en ciuis- melk voor zijn ontbijt volstond. Een hok te verlossen, weigerden de wemig bouillon gebruikte hij soms tus- andere gevangenen alle voedsel. Toen schen zijne maaltijden. Aan de middag- werden soldaten naar de cellen *e- tatcl, waarop slechts weinige doodge- zond,en dje de weerspannigen door wone gerechten verschenen, dronk hij vuistslagen tut reden trachtten te een glas .wijn, Bordeaux, waarvan eeni- j)reilgen Groothertog Wladimir, hoofd' ge dames ,ut G,ronde hem voorzagen ïan het militaire distl.ict ,e st ,v en zoo luj Loch nog ergens aan gehecht jcTsbnrv kwam In de gevangenis en was. dan was het aan het. gebiuik van ac.]asg& de militaïren deze te verlaten, snuiftabak. De Paus snoof zeer veel onder2neh werden de gevangenen zya „tabatiere had hg. altijd bij de °garte gar gchaald! In de gevangenis te Viborg had een droeg zijn witte soutane zeer hand en tot sroot verdriet van zijn trouwen kamerdienaar, Pio Centra, 2elfde voirvafplants^ waarbij' twintig sporen van die gewoonte. Maar om nog even terug te xuhiull y~ r op zijn sober levenToen Leo XIII nog onderaardse!» kerkers geworp m I aartsbisschop was, verklaarde hij, dat werclen- liij niet meer dan écn Lire per dag voor zijn voeding uitgaf. Later, toen liij Pauselijk kamerheer Het verdwijnende eiland. Er worden thans maatregelen geno- bekende hij, niet zonder zich te men om Helgoland op de plaatsen 1...U! i.;:.or.. 1 dje gevaai' loopen, tegen de zee te be schermen. Op een plaats in het zuid westelijk gedeelte van het eiland, waar de afbrokkeling van de rotsen gaandeweg toeneemt, bouwt men tus- verontsohuldigeu. dat hij nu zelfs tot drie Lires per dag uitgaf. Op den middag, dat hij den troon van St. Pieter beklom serveerde zijn meer genoemde kamerdienaar, ï'io Centra, aan het middagmaal een extra fijneschen twee vooruitspringende rots schol el. De Paus maakte hem er een j wanden een muur, 65 M. lang en 2'3 zacht verwijt over, door deze woorden tot 5 M. dik. De door verweering af te zeggenbrokkelende steenen zullen, naar men .-Pio, de maag van den Paus verwacht, de ruimte tusschen den (ieniengü Nieuw*. Be zaak-Humbert. De zaak-Humbert komt de volgende maand voor het Hof van-Assises te Parijs, ondier voorzitterschap van raadsheer Bonnet. De president is druk bezig zich voor te bereiden voor zijn zware taakhij brengt gelieele dagen door met de studie van het dossierstuit hij op een duister punt, dan begeeft hij zicli naar de concier- gerie en ondervraagt de gevangenen. Ook de verdediger van Thérèse, mr. Labori, stelt zich natuurlijk geheel op de hoogte, zoodat Let bekende drietal geen enkel oogenblik heeft om zich te vervelen. Bij dit voor-onderzoek heeft Thérèse Humbert zich beklaagd, dat in de dossiers stukken ontbreken, welke in haar villa Vives-Eaux en in haar ho tel aan de Avenue de la Grande Ar- mée in beslag zijn genomen. Er wer den nasporingen ingesteld en toen werden onder een tafel in één der lokalen van liet parket twee groote, zorgvuldig verzegelde pakken gevon den met het opschrift: ^Zaak-Hum bert". doch niet voorzien van den gewonen inventaris. Beide pakken zijn in tegenwoordigheid van de beschuldigden geopend en bleken te bevatten een groot aantal visitekaar tjes van rechters en bekende staats lieden, kaartjes met bedankjes af" spraken enz. en bovendien tal van brieven op papier van de Kamer of den Senaat. Vermoedelijk bevatten de ze kaartjes en brieven de geduchte onthullingen, waarmede Thérèsena haar gevangenneming niet opgehou den heeft te dreigen. Ze zijn door president Bonnet bij de overige dos siers gevoegd. Mevrouw Humbert heeft den presi dent verzocht een zwarte voile op de terechtzitting te mogen dragen. Waauzin Het nieuwste snufje van de Engel- sche high-life is de automobiel-hond. Zoo'n arm dier moet naast zijn mees teres in de tuf-tuf zitten en mee kilo meters verslinden. met een groote pet op z'n kop, eeu gekleurde bril voor de oogen een een buisje met zil veren lcuoopen aan. Ook draagt de auto-dog wel een voile. Pres. Steijn. De Nieuwe Courant heeft van dr. Hendrik Muller, die le Euichenhall bij president Steijn op bezoek is geweest, een en nader vernomen over den zieke. De president gaat steeds vooruit, al is !t langzaam. Hij loopt een paar malen per dag honderd stappen, soms zon der ondersteuning. Stem en spraakver mogen zijn weder geheel in ordede oogleden nog niet geheel. De vingers kan de president nog niet bewegen en deze zullen waarschijnlijk het laatst aan de beurt van genezing komen. De president is zeer ingenomen met zijn verblijf te Reichonhall. Hij is op dit oogenblik omgeven door zijn echtge noot,© en al zijn vijf kinderen, waarvan de drie oudsten nu vacantie hebben. Allen bezoeken de school: de zoon te Utrecht, de beide oudste dochters te Lausanne en de twee kleinsten te Kei- chenhall. De president zal nog min stens een jaar in Europa moeten ver toeven. In het najaar zal hij een zui delijker klimaat dan te Reichenhall op zoeken. De geneeskundige behandeling van den president blijft onder het op perbeheer van prof. Winkler, in wien de president onbeperkt vertrouwen stelt. j heeft zich werkelijk niet vergroot. La ten wij bij onze gewoonten blijven; ik zou niet graag ziek willen worden door mijn maag te veel te overladen." BISSCHOP PECCI EN DE JONGE PRIESTER, Toen Leo XIII nog bisschop van Pe rugia was, had hij eenmaal gehoord, dat een jong priester, gedurende de wee*, dikwijls verzuimde de II. Mis te lezen en zijn parochie verliet. Onver wachts begaf monseigneur Pecci zich toen eens tusschentijds naar dat plaatsje, las dien dag zelf de mis en hield een fraaie preek. Men stelle zich den schrik voor van den jongen pries ter, toen liij, in het dorp terugkeeren- de. hoorde wat er gebeurd was. Dade lijk ging hij naar den bisschop en wierp zich aan diens voeten. Monseigneur Pecci zeide: ,,Ik vergeef u gaarne, maar," voegde hij er met den hem eigenen lijnen glimlach aan toe: „wees zoo goed en waarschuw in het vervolg als ik u weer vervangen moet." DE WIJNSTOK VAN LEO XIII. Velen weten, dat de overleden Paus in de tuinen van het Vatïcaan een wijnstok had laten planten, waaraan hij bijzondere zorg liet wijden. Er ging geen dag voorbij indien nl. het weer zulks toeliet, of de Paus verzocht pin daarheen te worden gedragen, ten einde een blik te slaan op zijn gelief den wijnstok en daarover zijn wijngaar deuier de noodige instructies te geven. Men heeft in het Vaticaan nooit ge weten, wat het planten en het onder houd van dezen wijnstok aan Zijne Hei- ligheid heeft gekost, want Leo XIII hield de desbetreffende rekeningen steeds onder zich en liet ze niet zien. Een groep van speculanten richtte in 1899 tot de administratie van den Sint. Pieterspenning het verzoek, om de pro ducten van den pontificalen wijnstok op de Parijsche Wereldtentoonstelling van 1900 te mogen exposeeren en te verkoopen: tevens verzocht zij om, met het oog op de buitengewone vraag, die zich naar die producten zeker zou voor doen, den wijn van den Paus te mogen aanvullen met dezelfde soort wijn, "die hetzelfde bouquet zou hebben, maar dan ook hetzelfde etiket zou dragen. De kardinaal, die toen aan het hoofd van de administratie van den Sint- Pieterspenning was gesteld, bracht het verzoek aan den Paus over. Deze toon de zich zeer verbaasd, en ietwat ver ontwaardigd riep hij uit: „Wat zal ik aan het eind van mijn pontificaat nog wijnhandelaar worden en vervalscher op den koop toe1?" SensaUe-redevoeringen. De jongste zuster van wijlen ko ningin Draga. mej. Gjena Lunjewitza heeft zich doen engag^eren voor een rondreis door Europa in September, waarop zij het verhaal zal doen van den koningsmoord in Servië en daar bij zal onthullen ,.de rol van Peter I in de voorbereiding van de samen- zweving". De jonge dam© zal te Zü- rich, Weenen en elders spreken. De duitsche handelsvloot. Omtrent de ontwikkeling van de Duitsche handelsvloot geven de vol gende cijfers licht. Op Duitsche wer ven werden in 19U2 gebouwd £27 stoombooten met 212,280 bruto-regis- tertonnen (1901 280 schepen met 260,999 tonnen), en 280 zeilschepen met 58,715 tonnen (1901 211 met 30.704 ton nen). De tonnenmaat, met name die van het aantal stoomschepen, is dus nog al achteruitgegaan, en de voor uitgang bij den aanbouw van zeil schepen weegt hiertegen niet op. In deze cijfers die voor 1903 tot dusver nog wat ongunstiger zijn is be grepen de aanbouw van oorlogssche pen. kleine zeilschepen onder 100 ton, sleepbooten. lichters enz. Na aftrek van deze vaartuigen blijkt, dat in 1902 aan groote schepen voor de handels vloot zijn aangebouwd 55 stoomsche pen met 161,833 ton (1901 210,218; 1900: 213,982 tonnen) en 13 zeilsche pen met 11525 ton (1901 5813; 1900 11.258 ton). In aanbouw bleven stoom schepen 117,531 ton, zeilschepen 7958 ton. Goede rente. Onverwacht heeft een bewoner van het Engelsche stadje Cheltenham een groo te erfenis gekregen. Deze leende onge veer tien jaren geleden aan een persoon, Cohen genaamd, f 360, waarna deze naar Z.-Afrika kon gaan ter herstelling van zijne gezondheid. Cohen bleef daar en verwierf zich een zeer groot vermogen, dat op 36 millioen gulden geschat werd. muur en de rotsen langzamerhand vullen, de thans steile wanden zullen begroeid raken en zoodoende z il het weerstandsvermogen van de rotsen tegen de zee versterkt worden. Als deze zeewering voldoet, denkt men alle gevaarlijke plaatsen op dezelfde wijze te beschermen. Dit werk kan in drie of vier jaren voltooid zijn. De vermeende aanslag op den Doitschen keizer. We hebben reeds melding gemaakt van het gerucht, volgens hetwelk door anarchisten een aanslag in Kopen hagen zou zijn beraamd op het leven van keizer Wilhelm. Hierover meldt de correspondent van het „Berliner Tageblatt" te Kopenhagen het volgende ..De politie zoowel als het publiek hier zijn zeer sceptisch gezind ten opzichte van het bericht van de „New- Yorlt Herald" betreffende den op den keizer beraamden aanslag. De politie heeft in 't geheel geene inlichtingen uit Amerika ontvangen, en de bewering van de „New-York Herald", dat an archisten den keizer tijdens zijn bezoek bij koning Christiaan willen vermoor den begrijpt men niet, omdat tot nog toe niets vastgesteld was omtrent een bezoek des keizers aan Kopenhagen". Waarschijnlijk berust het geheele verhaal op het vroegere bericht aan gaande de wereldbekende" anarchis ten, die zich om gezondheidsredenen in een Noorweegsche badplaats had den gevestigd. Begrijpelijk. Koningin Nathalie van Servië heeft beslist geweigerd met de moordenaars van haar zoon in verbinding te tra den om de erfeniskwestie van koning Alexander te regelen. Een parasol voor paarden. Dat is de nieuwste verschijning in de •straten van. Berlijn. De paarden-parasol bestaat uli een langen, gebogen, vertin den beugel, welks tusschfinruimte met dril overtrokken is. De einden van den beugel worden boven op den kop van het paard door twee aan het toomtuig aangenaaide ringen gestoken. Een koord verbindt de beide in kleine oogen eindiigende stangen en verhin dert het uitvallen van den beugel. Zoo bevestigd, bevindt de zonnescherm zich ongeveer 10 c.M. boven den kop van het paard. Is het dier in beweging, dan ont slaat er een luchtstroom, die het paard koelte toevoert. Als een voordeel van deze uitvinding geldt, dat de kopbedek- king niet eng aanligt, maar den vrijen toevoer van lucht toelaat. Ook kunnen de paarden den. ijzeren beugel niet be knabbelen. wat ze bij het gebruik van stroohoeden wel plegen te doen. Anti-sociaa Ida m ocratie. De „Soz. Praxis" meldt, dat tegen half October te Frankfort of Kassei een congres zal worden gehouden van een groot aantal Duitsche bonden van werklieden, die niet tot de sociaal democratische partij behooren, met name van de katholieke en protestant- sche vereenigingen. Het Congres zal 0. a. zijn wenschen te kiennen geven omtrent het uitbreiden en de waar borgen van het recht van vereeni- ging, de rechtsbevoegdheid der vak bonden en de oprichting van kamers van arbeid. Tevens heeft het ten doe' te doen uitkomen. .,dat honderddui zend© christelijk- en nationaal-den- kende werklieden eensgezind én schou der aan schouder staan ten opzichte van de hoofdvragen van sociale her vorming en onvervaard, als hun hoog ste bezittingen, geloof en zedelijk heid, trouw aan Keizer en Rijk willen verdedigen." leven gelijk het hun lustte buiten de Bermuda-eilanden, die geen enkel hulp middel aanbieden voor vreemdelingen, om te blijven bestaan. Automobielongeluk. Op de Rijnbrug te Bazel is een ern stig automobiel-ongeluk gebeurd. Een automobiel die niet meer gestuurd kon worden, reed tegen de ijzeren leuning op, verbrijzelde die en plofte in den Rijn, Gelukkig kon een afdee- ling pontonniers die juist bezig was om met pontons oefeningen te doen, de beide inzittenden nog levend, maar zwaar gewond, ophalen, terwijl de au tomobiel in dc golven verdween. Een van de slachtoffers was een dokter uit Bazel. De wijuoogst. In het land van den Médoc is den 17en hagel gevallen. Thans komt de optelsom der aangerichte schade. Uit Palus, Graves, Oantenao leest men ware jammerklachten. Spoorwegongeluk op het eiland Man. Een verschrikkelijk ongeluk had de zer dagen met den piel zier trein op het eiland Man plaats. De trein liep op het stootblok in liet station Stenoch; twee rijtuigen werden getelescopeerd, waar bij dertien reizigers gedood en twintig gewond werden. Boeren op Bermuda. Hier is bericht gekomen van de Ber muda-eilanden. hetwelk melding maakt van het volgende feit. Er zijn hier nog een aanzienlijk aan tal Boerengevangenen, die weigeren Engeland te erkennen, als meester van Transvaal en niet geneigd zijn de ver klaring te teekenen, dat zij onderdanen zijn van den koning van Engeland. 'Zij eischen, dat men hen zal over brengen naar Transvaal, en verklaren, dat zoo blijkt, dat de Boerenaanvoer ders genoemde verklaring hebben ge- teekend, zij op him beurt daartoe be reid zullen zijn. Zij zeggen, dat de Britsche overheid hen uit het kamp. waar zij gevangen waren, verjaagd heeft en hen uilgenoodigd heeft te Eeu bedrog. Een schadelijk bedrog is onlangs te gen een bankier te Parijs gepleegd. Aan het hoofdpostkantoor werd kennis gegeven dat de zetel van clen bankier naar een andere straat was verlegd met verzoek daar alle aankomende stukken te bezorgen. Hieraan werd voldaan, todat de bankier kwam klagen dat hij geen brieven meer ontving. Toen bleek dat er bedrog in 't spel was en reeds heel wat stukken aan het vaische adres waren afgegeven, waar bij onderzoek de bedriegerij niet meer te vinden was. De post weigert vergoeding, zoodat een proces waarschijnlijk is. Een eetkampioea. Dr. Bonner te New-Y'ork heeft het, volgens ..authentieke" berichten uit liefhebberij of om andere redenen ge bracht tot een graad van vraatzucht, die terecht de verbazing van leek en vakman wekt. Tusschen de maaltijden ziet hij er geen been in 25 pond. drui ven te verorberen of 12 potjes aard beien ook een mand vol perziken is niets voor hem. Zijn middagmaal is als volgt sa mengesteld vijf pondbiefstuk in knollen gebakken vier dozijn hard gekookte eierenachttien aardappe len. een partijtje bananen, 2 of 3 vruchten-pasteien en 6 tot 9 groote glazen melk. Komt Dr. Bonner 's nachts van een visite thuis dan neemt hij vaak nog een opfrisschertje in den vorm van vier pond vleesch, 56 eieren, pastfij en melk. Wat het uiterlijk van den geneesheer betreft, ziet hij eruit als een beschaafd man, wel geproportioneerd en 217 pond zwaar. De eene traag, de andere graag Op de overigens met ordeteekenen bezaaide bor,st van den korteling- overleden Belgischen generaal de Brialmont ontbrak het Legioen van Eer. Aan de verklaring daarvan is een anecdote verbonden, voor de juistheid waarvan men instaat. Toen Briaknont bezig was met zijn w&rk La fortifica tion du temps present, ging hij naar het Parijsche ministerie van oorlog om d'e plannen van de sedert '1871 aangelegde verdedigingswerken in te zien. Maar men weigerde hem ronduit den toegang tot de betrokken afdee- ling. Goed, antwoordde de Brialmont, dan liaal ik ze in Berlijn. Hij deed bet en inderdaad verkreeg hij door bemiddeling van den Duitschen ge- neralen staf bedoelde plannen. Dat kon men hem te Parijs nooit ver geven Bureau voor betrekkingen. Uit Leipzig wordt bericht, dat aan de l-Iooge&chool voor handelsweten schappen aldaar, sedert een jaar, van wege den Vrijen Duitschen Studen- tenbond een bureau is ingericht, dat zijn tusschenkomst verleent voor het verschaffen van betrekkingen aan studenten na afloop hunner stud'iën. De bemiddeling geschiedt kosteloos, zoo voor patroons als voor plaatszoe kenden. Vulkanen ia Schotland. De Fildon Hills van Rorbui'gshii e in Schotland heeten uitgebrande vul kanen. Thans evenwel komen uit een der kegels geheel'e rookwolken te voorschijn, die soms d'en berg om hullen. De bevolking der omliggende dorpen verkeert in de grootste onge rustheid. Men wacht angstig den uit slag van het officieele onderzoek af. Nieuwe lynchpartij. Uit Danville in Illinois wordt weer melding gemaakt van een lynchpar tij. Een troep volks bestormde de ge vangenis, om korte metten te maken met een daar opgesloten neger, die zich vergrepen had aan een blanke vrouw. De gevangen-bewaarders scho ten toen op de menigte, zoodat een man gedood en drie zwaar gewond werden. Maar het volk behield de overhand, drong in de gevangenis door, trapte een neger dood en ver brandde een anderen neger, diie een blanke gewond had. Overstroomine: in Silezië. Een crediet van tien millioen mark, wordt uit Berlijn, gemeld, is door de Pruisische regeering toegestaan voor de bevolking van Opper-Silezië, door de jongste overstroomingen geteis terd. Te Gloga en in andere streken hebben, zich reeds gevallen van ty phus voorgedaan. Incasso van wissels en cheque's, aan- en verkoop van vreemde wis sels, coupons, vreemd geld, ellec- ten, voorschot onder verband van persoonlijke of zakelijke zeker heid, sluit prolongaties, hypothe ken en assurantiën. DE DIRECTIE. DE HAARLEMSCUE OPGERICHT 111 1846. Kantoor te Haarlem: verzekert tegen vaste en billijke premiën alle Onroerende en Roe rende Goederen binnen het Ko- ninkrgk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heelt dit inslaan of dit ontploffen geen brand tengevolge gehad, PRACHTIGE lAllfcJIl xjroscoop, te Rotterd Daar mij door veeljarige onder vinding gebleken is, hoevele per sonen lijdende zijn aan Hoofdpijn Lusteloosheid, Bloedarmoede Geslacht szwak te, Bleekzucht Ruggeiuerg. ziekte, Unfluen za en de gevol gen daarvan Zwaarmoedig, heid. Gevoeligi pijn in den rug Epilepsie, St.. Vitusdans, Tn berealose dei beenderen, Ze. nuwziekten,08 heime ziehte, Vrouwenziekte enz enz. is het mij gelukt een MIDDEI te vinden, dat bovengenoemde kwa. len alsook andere uit het Zenuw, gestel en Ruugemergvoortkomendf ziekten, volkomen en afdoende be strijdt. 't Gebruik van eenige tlacom bewerkt een in 't oog vallendi beterschap. Mijn Pillen INTERMEDIAIR kunnen gehruikt worden zoowe door volwassenen als door kinderen Mijn Pillen INTERMEDIAIR bevatten geen schadelijke bestand deelen. Overal verkrijgbaar in boven, staande verpakking voorziet van mijn handteekening. Prijs per flacon f2, Te Haarlem bij J. .1. GöPPINGER Gr. Houtstraat, 147. Generaal vertegenwoordiger vooi Nederland en Koioniën de Maatschappy NOVUM te Rijswijk (Z.-H). VStAAGX STEEDS DE RINGWALDS' NAAI-, MACHINE- en KNOOPSGATZIJDE1 Uitsluitend verkrijgbaar bij Eiscfat bovenstaand Merk. BO.12 a GO N a-. CD U4 O GO SS O a s G£2 «53 e© CD SS AnTITTTMTHiTn 'van restante paren prima SCHOEN WEBK I 3 r IVI I VI I V «T waarbij veel "van mijn bekende kwaliteil Chroomglacé en Chroomkalfsjin handwerk gjg- ZIE BE ÉTALAGE. Groote Hotitstraat 148. A, P. GEE8KE.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 6